15 éves a Gazlap!!!
Információk
Szia Anonymus!
*bau
Tagok: 1 / 18286
Összes látogató: 7
Utolsó tag: czaczi
Keresés
Web Gazlap
Részletes fórum kereső
Utolsó fórumtémákból
- Szakértői témák:

- Kertészeti témák:
Segítség csak kertészeti témákban(17)
Vendégeink a kertben(17)
Milyen növény ez?? (37)
CSERE-BERE növények, magok....(50)
Milyen növényt vettem/szereztem ma (20 )
Fokföldi ibolya / Saintpaulia (52)
KAKTUSZOK ÉS POZSGÁSOK (48)
Hagymások, gumósok, rizómások (34)
Virágaink, növényeink teleltetése (4)
Hawaii rózsa - frangipani
Paprikák, chilik, Paradicsomok(5)
Daturák, trombita virágok (2)
Kékpillangó /clerodendron/...és egyéb Végzet-ek(5)

- Tábortűz témák:
JÓ TUDNI....érdekességek...ismeretterjesztő írások (6)
Miért mérgelődök?.....mi bosszant? (24)
A Tudat keresése (3)
GAZLAP szakácskönyv (72)
IDŐJÁRÁS (62)
Eladnám..........Vennék (11)
Találd ki (29)
Vicces történetek,...képek(17)
Nagyik és ŐK..........(3)
Írj bármilyen témáról (15)
ŐSZ....2015....2016.....2017.....2018.....2019.
Wanted! Őt keresem.....(8)

A Gazlap Fórumai
Tábortűz
Kertészet
Szakértők
Műhely
Archívum
Virágrend
Hirdetés
Üzenőfal
5:29:am kutyus :
Jó reggelt mindenkinek
5:37:am kutyus :
Jó reggelt!
5:45:am kutyus :
Jó reggelt mindenkinek!
7:26:am kutyus :
Jó reggelt, szép vasárnapot!...az eső itt is szakad
7:20:am Etimami :
Jó reggelt. Esik az eső.
5:35:am kutyus :
Jó reggelt, kellemes hétvégét
4:45:am kutyus :
Jó reggelt mindenkinek!
5:26:am kutyus :
Jó reggelt!
5:32:am kutyus :
Jó reggelt mindenkinek!
5:31:am kutyus :
Jó reggelt!
5:17:am kutyus :
Jó reggelt, indul az újabb hét......
6:17:am kutyus :
Jó reggelt, szép vasárnapot!
6:32:am kutyus :
Jó reggelt!..Elment szeretteinkre emlékezünk
5:45:am kutyus :
Jó reggelt mindenkinek!
5:41:am kutyus :
Jó reggelt, ismét itthonról!
Korábbi üzenetek

Csak regisztrált felhasználóknak
Regisztráció/Belépés
Google Hirdetések
Mellékletek
Hirdetés

Gazlap.hu :: Téma megtekintése - Írj bármilyen témáról (15)
 Gy.I.K.Gy.I.K.   KeresésKeresés   CsoportokCsoportok   ProfilProfil   Privát üzeneteid olvasásához be kell jelentkeznedPrivát üzeneteid olvasásához be kell jelentkezned   BelépésBelépés 

Írj bármilyen témáról (15)
Ugrás az oldalra: 1, 2, 3 ... 32, 33, 34  Következő

Új téma nyitása   Hozzászólás a témához    Tartalomjegyzék -> Tábortűz
Előző téma megtekintése :: Következő téma megtekintése  
Szerző Üzenet
kutyus
Srí Lanka
Srí Lanka

HozzászólásElküldve: 2019.11.12, 12:49    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Nem tudtam máshova tenni........olvassátok, sok okosságot mondtak eleink

ANEKDOTÁK GÖRÖG BÖLCSEKRŐL

Szolón, athéni törvényhozó Lüdiában Krőzusnál (Kroiszosz) járt, aki a legválogatottabb ékességeket vette magára. A lüd király azt kérdezte Szolóntól, hogy látott-e valaha szebb látomást. Szolón így felelt: – Igen, láttam: a kakasokat, fácánokat és pávákat, mert azok természetes szépségükkel ékeskednek.

*

Egyszer megkérdezték Arisztotelésztől, hogy miért néz meg minden szép asszonyt. – Ezt a kérdést csak egy vaknak lehet feltenni – felelte a görög bölcs.

*

Egyszer megkérdezték Aiszóposzt, hogyan válhat valaki becsületes emberré. – Mindannak az ellenkezőjét kell csinálni – felelte Aiszóposz –, amit mások tesznek.

*

Szókratész tanítványai megkérdezték a mestert, nem tud-e valami jó receptet az első látásra fellobbanó szerelem ellen. – Tudok – felelte a bölcs -, figyelmesen meg kell nézni az illetőt másodszor is!

*

Szókratésztől egyszer megkérdezték, melyik az emberi test legérzéketlenebb része. Az orr – felelte. – Nagyanyám egy életen át vezette nagyapámat az orránál fogva, de az öreg ezt soha nem vette észre.

*

A nagy görög filozófus, Arisztotelész így feddte meg az ifjú hadvezért, Nagy Sándort, aki a lakomán túl sok bort ivott: – Az első pohár bor, amit megittál az egészségé. A második a jókedvé, a harmadik a bánaté, a negyedik a gyalázaté.

*

Az utókor az ókori görög atomista filozófus, Démokritosz személyét számtalan legendával övezte. Démokritoszt egyszer megkérdezték, hogy miért vett el feleségül olyan kis termetű nőt. A görög tudós ezt felelte: – Mindenkor azt hallottam, hogy a két rossz közül a kisebbet kell választani.

*

Diogenész minden kérdésre meg tudott válaszolni… Az ókori bölcs, jól tudta, melyek a legveszélyesebb „állatok”… Amikor a görög filozófustól, Diogenésztől megkérdezték, melyik állat harapása a legveszélyesebb, így válaszolt: – A ragadozók közül a rágalmazóé, a szelídek közül pedig a hízelgőké.

*

Egy rosszul célzó ember egyszer meg akarta mutatni lövő tudományát, s felvonta az íját. Diogenész abban a szempillantásban elébe ugrott. Amikor az ember lőni akart, a nézelődők rákiáltottak Diogenészre, hogy álljon félre, mert megsebesülhet. – Ó, hagyjatok már! – válaszolta a bölcs. – Éppen azért álltam ide, hogy el ne találjon.

*

Diogenész, a filozófus egy alkalommal lencsét evett vacsorára… Meglátta ezt egy másik filozófus, Arisztippusz, aki a király talpnyalójaként, kényelmesen élt, és így szólt: – Ha megtanulnád a királyt szolgálni, nem kellene ilyen szeméten élned. Mire Diogenész így válaszolt: – Ha megtanultál volna lencsén élni, nem kellene a királynak hízelegned.

*

Diogenész annyira megvetette a világ dolgait, hogy éjszakáit egy öreg hordóban töltötte… Teljesen mezítelenül járt – ez talán későbbi túlzás -, minden vagyona egy ivócsésze volt, amelyet eldobott, amikor egy kútnál egy, a tenyeréből ivó gyermeket látott. Így szólt: “Ez a gyermek legyőzött engem egyszerűségben”.
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése
Capsella
Mamutfenyő
Mamutfenyő

HozzászólásElküldve: 2019.11.12, 00:04    Hozzászólás témája: Írj bármilyen témáról Hozzászólás, az előzmény idézésével

Tercsi!
Még a vesehomokot se igen lehet kipisilni észrevétlenül. A nőknél könnyebbe szokott menni a kipisilése, mint a férfiaknál.
Reméljük, Te vagy az az eset, aki a fájdalommentes kivételhez tartozik.

Tercsi szurkolok Neked mindkét dologhoz!

Az a szó létezik: mindannyiótoknak
Vissza az elejére
Bojtárgazdi
Srí Lanka
Srí Lanka

HozzászólásElküldve: 2019.11.11, 21:20    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Úgy legyen, Tercsi! Very Happy
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Email küldése
tercsi
Erdő
Erdő

HozzászólásElküldve: 2019.11.11, 17:01    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Köszönöm mindanyiatoknak /na ezt hogy kell leírni? vagy ilyen szó nincs is? vagy másképp is le lehet írni? Na mindegy értitek!

Vigyázok a kis könyökömre, holnap kötözés, majd kiderül milyen.

De a vesekövem megvan még! Jövő héten megyek a dokihoz kíváncsi vagyok mit mond. Lehet már kipisiltem, de nem vettem észre!!! beee beee

tercsi
Szécsike
Őserdő
Őserdő

HozzászólásElküldve: 2019.11.10, 19:58    Hozzászólás témája: .. Hozzászólás, az előzmény idézésével

Tercsi sajnálom... simi

Muszáj pont az ünnepek előtti nagy hajrára "begyűjtened" ilyen dolgokat? Shocked
Siess gyógyulni szivem,itt az év vége,tuti rengeteg munkátok lesz./vagy már van.../ Crying or Very sad

Küldök rá egy gyógypuszit. puszi2
Vissza az elejére
Emmylie
Srí Lanka
Srí Lanka

HozzászólásElküldve: 2019.11.10, 10:36    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Tercsi kedves
én csak azt tudom neked ajánlani hogy kiméld magad.
Az egészséged és a kezed fontosabb legyen minden másnál.
Tapasztalatbol irom a sorokat mert sajnos nálam meglett az eredménye hogy nem kiméltem magam ahogy kellett volna.
Igy aztán 6 sérvmütéttel és 3 protézissel "büszkélkedhetek" Sad Sad
Kiméld magad és fogadd meg az orvos tanácsát.
Vissza az elejére
kutyus
Srí Lanka
Srí Lanka

HozzászólásElküldve: 2019.11.10, 07:28    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Tercsi
rendben, kell dolgozni, de hidd el, a doki se a levegőbe beszélt!!!
Vigyázz a kezedre, nehogy nagyobb bajt csinálj, mint ami van!!!
Vissza az elejére
tercsi
Erdő
Erdő

HozzászólásElküldve: 2019.11.09, 16:05    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Köszönöm aki érdeklődött a facén tett képes bejelentkezésemre.
A könyökömről távolítottak el egy -a doki szerint jóindulatú - bőr kinövést.
Állandóan mindenbe beleakadt meg nem gyógyult, úgyhogy le vették..
Aszongya a doki, : varrat szedésig betegállomány. Mondom neki: nem ám holnapreggel 5 re megyek melózni.
Azsongya : azt nem még ne is vásároljon, 1 kg.-nál többet ne emeljen, mert felszakad a varrat. Mondtam neki reggel megyek melózni. Erre aszongya: Jó de akkor csak adminisztratív munkát végezhet.
Megnyugtattam, azt fogok. Ma annyi időm sem volt, hogy leüljek a saját író asztalomhoz.

de túléltem a napot. Felvettem a bal kezemre egy kis kesztyűt, így bármihez nyúltam nyomban eszembe jutott, hogy oda kell figyelnem.

Szerencsére nem fáj, néha kicsit nyilallik, de különben nincs gáz.

tercsi
Szécsike
Őserdő
Őserdő

HozzászólásElküldve: 2019.11.03, 19:15    Hozzászólás témája: .. Hozzászólás, az előzmény idézésével

Capsella sajnálom ami történt,de végülis szerencsések vagytok! Örülök,hogy "csak" ennyi történt.

Emmylie a dohányos már nem is ember. Twisted Evil Való igaz,hogy erről mi bagósok is tehetünk, mert azt a rohadt csikket szanaszét dobáljuk. Twisted Evil box

Dohányzom,de nem szeretem a füstöt és az eldobált csikket. Twisted Evil box
Az írásodat olvasva,nem is hűűűdenagy a szigorítás,ez simán bele kell hogy férjen. Laughing
Vissza az elejére
Emmylie
Srí Lanka
Srí Lanka

HozzászólásElküldve: 2019.11.03, 08:10    Hozzászólás témája: Re: .. Hozzászólás, az előzmény idézésével

Szécsike írta:
Nem megyek a sógorokhoz oszt'kész... Laughing

Ne is menjen (jöjjön) senki aki dohányzik. aranyoskám
Csak nemdohányzok kellenek. aranyoskám
Viszont az összes hajléktalant is vissza küldeném MO-ra az is biztos.

Megjegyzem hogy ahol van kerthelység és több helyen van (még fütött is) ott lehet dohányozni.
Eddig is külön voltak a dohányzok a nem dohányzoktol éppen csak esetleg a WC-ig kellett átmenni .
Az szerintem egy nemdohányzonak is vállalhato Volt eddig is.
Egyébként ha valaki járt pl Bécsben láthatta hogy a szemét gyüjtöknél van külön tarto a csikkeknek.Minden szemét tarton van az utcákon szeméttarto meg van elég sok.
Pályaudvarnál is van dohányzo hely nem ugy mint pl Sopronban ahol sok sok lépcsön ki kell csomagokkal cipekedni az állomás elé és esetlegesen fenyö fa alá dobni a csikket.
Tömegesen nem dohányoznának a peronon ott lenne hely egy csikktartonak és szerintem egy egy cigaretta nem zavarna senkit.
Pláne ha nincs is tömeg Wink na de nem olyan "hülyék" a dohányzok Sem hogy a legnagyobb tömegben "direkt" a nem dohányzokra fujják a füstöt.
Azért mert valaki dohányzik még lehet intelligens ember. Wink
Egyébként az alkoholnak tennék egész üveges cimkét holmi fetrengö emberek és Auto balesetek fotojával.
Vissza az elejére
kutyus
Srí Lanka
Srí Lanka

HozzászólásElküldve: 2019.11.03, 06:36    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Capsella
örülök, hogy nem lett baja a férjednek, "csak" az autó lett totálkáros
Nem tudom, mit fognak mondani a biztosítónál, de nem hiszem, hogy fizetnék a javíttatását - bár ki tudja?

Ezt találtam

https://www.karrendezes.eu/mennyit-fizet-biztosito-totalkar-eseten/
Vissza az elejére
Capsella
Mamutfenyő
Mamutfenyő

HozzászólásElküldve: 2019.11.02, 19:39    Hozzászólás témája: Írj bármilyen témáról Hozzászólás, az előzmény idézésével

Ma reggel 8 óra után a férjem autóbalesetet szenvedett a bíróság melletti kereszteződésben, ami jól sikerült, mert személyi sérülés gyakorlatolag nem történt.
A másik autó, amelyik a balesetet okozta, nem sérült, utasai sem.
A férjem zöld lámpánál fordult ki a kereszteződésből balra és belehajtott egyenesen a piros lámpa ellenére egy autó. Az nem látta se a piros lámpát, se az autót. A károkozást elismerte.
A mi autónk bal első kereke kitört és más sérülések is vannak, de én csak messziről láttam a tréleren. A rendőr szerint gazdasági totálkáros lett.
Ilyenben nincs gyakorlatunk, ezért kérdezem azokat, akik értenek hozzá, hogy ez mit jelent?

2003-as gyártmányú toyota yaris majdnem 400 000 km-rel.
Piaci értéke 100-200 eFt, de lehet, hogy 0. Vagyis a szállítási költség (27eFt) és a javítási költség ezt lényegesen meghaldná vagy haladja, ha kijavíttatjuk.
Ilyenkor hogyan jár el a károkozó biztosítója?
A teljes javíttatási költséget megtéríti vagy csak az autó káreseménye előtti piaci értéket téríti meg és ezzel vége a kártárítésnek. Vagy a biztosító kártérítése és a javítási költség közötti különbözetet a károkozó személy köteles megtéríteni?
Nekünk van KGFB és CASCO folyamatosan 2003. óta, bár nem a férjem a károkozó.

Mert bár nagyon szerettük ezt a vénséges kis autót, be kell újítanunk egy jó állapotú, keveset futott használtra. Emellett szól, hogy a mostaniban nincs klímaberendezés, mert 2003-ban még úri huncutságnak gondoltuk. A régi mellett szólna, hogy talán még mehetne egy-két évet.
Vissza az elejére
Szécsike
Őserdő
Őserdő

HozzászólásElküldve: 2019.11.02, 18:38    Hozzászólás témája: .. Hozzászólás, az előzmény idézésével

Érdekes lehetett,csodálom a fazont. Very Happy

Question Shocked Rolling Eyes

http://www.tintakiado.hu/news_view.php?id=675
Vissza az elejére
kutyus
Srí Lanka
Srí Lanka

HozzászólásElküldve: 2019.11.02, 07:30    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Fa Nándor Esztergomban mesélt......

https://www.kemma.hu/kozelet/helyi-kozelet/az-oceant-atszelo-vitorlas-esztergomban-meselt-nem-mindennapi-kalandjairol-1856023/
Vissza az elejére
Szécsike
Őserdő
Őserdő

HozzászólásElküldve: 2019.10.31, 19:03    Hozzászólás témája: .. Hozzászólás, az előzmény idézésével

Kutyus egyetértek! pacsi

Etimami! Még sosem olvastam arról,hogy valaki úgy bedohányzott,hogy megkéselte a családját... Shocked Twisted Evil

Egyet viszont el kell ismerjünk -mi bagósok!-hogy undorító a sok csikk az utcákon,tereken,stb...lehet kapni zsebhamutartót! Twisted Evil

A buszmegállókat védő rendelkezéssel is egyetértek,/ne tartósítsam a füsttel a tömeget/ de még sosem láttam hogy a szerv intézkedett volna...akkor meg mi értelme? Shocked

Nem látok pl.a piákon,édességeken -sorolhatnám- elrettentő fotókat,pedig ezek sem az egészségünket szolgálják. Twisted Evil
Vissza az elejére
Hozzászólások megtekintése:   
Új téma nyitása   Hozzászólás a témához    Tartalomjegyzék -> Tábortűz Időzóna: (GMT +1 óra)
Ugrás az oldalra: 1, 2, 3 ... 32, 33, 34  Következő
1 / 34 oldal

Ugrás:  
Nem készíthetsz új témákat ebben a fórumban
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban
Nem módosíthatod a hozzászólásaidat a fórumban
Nem törölheted a hozzászólásaidat a fórumban
Nem szavazhatsz ebben fórumban