16 éves a Gazlap!!!
Információk
Szia Anonymus!
Összes látogató: 6
Utolsó tag: czaczi
Keresés
Web Gazlap
Részletes fórum kereső
Utolsó fórumtémákból
- Szakértői témák:

- Kertészeti témák:
Segítség csak kertészeti témákban(17)
KAKTUSZOK ÉS POZSGÁSOK (48)
Csomag indulás, érkezés.......köszönet(16)
Vendégeink a kertben (18)
Virágaink, növényeink teleltetése (4)
Fokföldi ibolya / Saintpaulia (52)
CSERE-BERE növények, magok....(50)
Kertek és kalandok (5)
Hagymások, gumósok, rizómások (34)
Aktuális tennivalók a kertben (3)

- Tábortűz témák:
Gazlap SZAKÁCSKÖNYV (75)
Találd ki (30)
ŐSZ....2015....2016.....2017.....2018.....2019....2020.
IDŐJÁRÁS (65)
JÓKÍVÁNSÁGOK (20)
Ki milyen zenét hallgat Gazlapozás közben(10)
A Tudat keresése (3)
Valaki segítsen (22)
JÓ TUDNI....érdekességek...ismeretterjesztő írások (6)
Írj bármilyen témáról (16)
Miért mérgelődök?.....Mi bosszant? (25)
Vicces történetek...képek (19)

A Gazlap Fórumai
Tábortűz
Kertészet
Szakértők
Műhely
Archívum
Virágrend
Hirdetés
Üzenőfal
4:06:am Bojtárgazdi :
Jó reggelt, jó hétvégét kívánok!
5:43:am kutyus :
Jó reggelt! Kellemes hosszú hétvégét nektek!
5:03:am kutyus :
Jó reggelt mindenkinek!
9:51:am Emmylie :
Jo reggelt szép napot. Segitséget kérnék a "kertészetben"
5:53:am aszokfa :
Jó reggelt!
5:10:am kutyus :
Jó reggelt mindenkinek!
5:43:am kutyus :
Jó reggelt!
6:01:am kutyus :
Jó reggelt mindenkinek!
6:05:am kutyus :
Jó reggelt, szép vasárnapot!
5:44:am kutyus :
Jó reggelt, kellemes hétvégét
5:38:am kutyus :
Jó reggelt!
5:36:am kutyus :
Jó reggelt mindenkinek!
5:35:am kutyus :
Jó reggelt mindenkinek......Sede próbált valamit csinálni, remélem, jobb lezs megint a GAZ!!
12:32:pm Emmylie :
Nekem az elsö KV-ra sokat kellett varni laborba mentem elöbb Szep delutant mindenkinek
11:41:am bau :
Sede Boldog névnapot kívánok!
Korábbi üzenetek

Csak regisztrált felhasználóknak
Regisztráció/Belépés
Google Hirdetések
Mellékletek
Hirdetés
Gazlap.hu :: Téma megtekintése - Írj bármilyen témáról (15)
 Gy.I.K.Gy.I.K.   KeresésKeresés   CsoportokCsoportok   ProfilProfil   Privát üzeneteid olvasásához be kell jelentkeznedPrivát üzeneteid olvasásához be kell jelentkezned   BelépésBelépés 

Írj bármilyen témáról (15)
Ugrás az oldalra: Előző  1, 2, 3, 4 ... 38, 39, 40  Következő

Új téma nyitása   Zárt téma: ide nem írhatsz választ, és nem szerkesztheted a hozzászólásaidat.    Tartalomjegyzék -> Tábortűz
Előző téma megtekintése :: Következő téma megtekintése  
Szerző Üzenet
tercsi
Erdő
Erdő

HozzászólásElküldve: 2019.12.18, 18:46    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

No a döntés megszületett.
Holnap bemegyek,és beadom a papíromat,január1.-től nyugdíjas leszek.
Nincs mire várni, mert erre vártam évek óta.
Az is jó ha jan 1.-től, és nem idén szeptembertől, mert már a 2020.-as nyugdíj szorzóval számolnak, és nem az ideivel.
A munkát nem fejezem be itt azonnal, mert olyan hirtelen jött ez a dolog, hogy folyamatban lévő munkáim vannak, amit csak én csinálok, és azt be is akarom fejezni.+ a folyamatos feladatokra is meg kell tanítanom, a kolléga nőmet, illetve különféle jogosultságokat is el kell intéznem neki.
Ja és amit Szécsike írt gyomorgörcs az van, mert olyan a mentalitás amit az én gyomrom már nem vesz be,
Itt Bp.-én és a környéken szerencsére van állás, ha valaki dolgozni szeretne, persze ilyen is, olyan is.

tercsi
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése
bau
Srí Lanka
Srí Lanka

HozzászólásElküldve: 2019.12.18, 18:16    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Idézet:
addig szeretnék élni míg egészséges vagyok

No...-akkor nekem már itt a vég... Smile

Igazad van különben,-én sem szeretnék újra fiatal lenni,mert igazából már ezt a világot is nagyon unom.
Crying or Very sad

Idézet:
mindkettőt fedéllel a fejük fölött indítottuk el.

Mi is,-de mégis hajtanak... Rolling Eyes mert már nem érik be azzal a kevéssel,ami nekünk még elég volt Most s MÉGTÖBBKELLVILÁGOT éljük! Twisted Evil
Őserdő
Őserdő

HozzászólásElküldve: 2019.12.18, 17:23    Hozzászólás témája: .. Hozzászólás, az előzmény idézésével

Laughing Bau én nem szeretnék 20 éves lenni.Köszönöm,nem vagyok rá kíváncsi hova jut ez az ország/világ. A gyerekeinket alig látom,hajtanak ezerrel hogy igényeik szerint mindenük meglegyen.
Úúúúgy,hogy mindkettőt fedéllel a fejük fölött indítottuk el.
Ma akiknek a szülők nem tolják/ták a szekerét,nem jutnak 5-ről a 6-ra. Twisted Evil

A másik meg....ha ezzel az ésszel,tapasztalattal nem lehetek 20 éves,minek kezdjem újra? Shocked röhög2

Ászokfa benyújtotta az igényét Wink a 95 évre,ami már jobban tetszik. Laughing /ha van egészség/
Azt szoktam mondani,hogy addig szeretnék élni míg egészséges vagyok és el tudom magunkat látni. Laughing Jaaa,és csak úúúgy simán el szeretnék alunnni. röhög

Még szerencse,hogy ez nem kívánságműsor. aranyoskám

Capsella szivem! Az egyik gyerekemmel voltam gyesen,a másikkal nem. Egyiket sem vették számításba. Nemtom ma hogyan megy,mert úgy leegyszerűsítették,hogy ember legyen a talpán aki tudja követni. Crying or Very sad
/tudod...mint a villanyszámlát Wink Twisted Evil /
Vissza az elejére
bau
Srí Lanka
Srí Lanka

HozzászólásElküldve: 2019.12.18, 15:00    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Idézet:
95 szeretnék lenni.

.... -én meg 20! ...-éves! röhög
Ja? nem arról van szó? Embarassed Laughing
Fasor
Fasor

HozzászólásElküldve: 2019.12.18, 13:35    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Nem is tudom mikor kezdtem.
Van aki úgy reagálja le, hogy; -Hé! Ilyen gyorsan nem jó!
-Meg -Azért van még mit!
De 112.113.114 környékéről vagyok:103.104-en.
Vigyáznom kell magamra mert gondoskodnak rólam és azt visszutasítani néha kellemetlen...
Tény, hogy kissebb lett a gyomorkapacításom és hamarabb befeszít, szóval jobb ha nem erőltetem. Persze a szemem azért néha"éhes".
95 szeretnék lenni. (és egészséges..)
Wink
Fasor
Fasor

HozzászólásElküldve: 2019.12.18, 12:23    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Az én szemszögemből a nyugdíkorhatár utáni munkavégzés úgy néz ki:
- Az ilyen korú munkaerő jelentős, vagy inkább túlnyomó részben ma már több műszakos munkarendben dolgozik.
-Nagy része főleg vidéken, nem eurokomform módon napi 16 órát vagy többet dolgozott évtizedekig, hogy biztosítsa a család, a gyerekek jövőjét, -tanulását.
Egészség szempontjából alaposan leromlott.
A mai beruházások 6+2 folyamatos műszakozásra alkalmas munkaerőt igényelnek. Nem azokat akiknek koránál fogva van legalább három alapbetegségük és az eü intézmények előjegyzési naptárával kűzködnek.
Részemről az a vélemény, hogy nyugdíkorhatár elérése után előfordulhat ugyan az uj rendelkezések következtében olyan helyzet, hogy van olyan akit a fentebb leírt dolgok kevésbé érintenek és azoknak érdemes dolgozni nyugdíkorhatár után. Szerintem nem soknak.
-Ecetera ecetera... Szerintem ny.k.hat. után álljon műszakba az, akinek hét anyja volt!
Liget
Liget

HozzászólásElküldve: 2019.12.18, 04:59    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Tercsi, én kihasználnám a lehetőséget amig lehet.
Ha választani lehet, akár visszamenőleg is, úgy tudom a nyugdijnál van erre lehetőség.
Ezzel nem boritassz fel magad mögött semmit, főleg, ha maradhatsz az eddigi munkahelyeden.
A 2% emelésre várni nevetséges, ha a nyugdij mellett dolgozol a sokszorosát megkeresed,két fizetés az két fizetés.....
A változás bármikor bekövetkezhet.
A döntés a tied.

Én nyolc évet vártam a nyugdijamra, nem saját elhatározásból.
Amikor 55 éves lettem,(akkor még ennyi volt a korhatár), Januárban megemelték 57 évre, én áprilisi vagyok.
Amikor 57 lettem megemelték 59- re, végül 63 évesen lehettem nyugdijas.
A virágnak megtiltani nem lehet, hogy nyíljék, ha jő a szép kikelet .
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Email küldése
Capsella
Mamutfenyő
Mamutfenyő

HozzászólásElküldve: 2019.12.18, 01:43    Hozzászólás témája: Írj bármilyen témáról Hozzászólás, az előzmény idézésével

Aki volt GYED, GYES-en, annak nem jár az 1 év gyerekenként, mert a szolgálati időbe valamennyi beszámít, legalábbis az az idő, amikor vontak nyugdíj járulékot.

A táppénz alatt nem vontak. Nekem feküdni kellett a terhességek alatt, ezért azok az idők is kiestek, úgy emlékszem.

Az egyetemi évek beszámítottak, 50-ben születtem. Sőt, mivel rektori engedéllyel egy évet halasztottam az autoimmun betegségem miatt és nem a teljes év alatt dolgoztam, meglepődtem, hogy ott az egész év beszámít a szolgálati időbe. De ennek az a magyarázata, hogy mellékes volt a munkaviszonyom, mert a nappali tagozatos státusz volt ebből a szempontból a döntő.

A fizetés nélküli szabadság sem számít szolgálati időnek, mert akkor sem kereset, sem járulékfizetés nincs.

A szakmunkásoknak a szamunkásképzős évek is szolgálati időnek számítanak.

Nehéz döntés!
Ha valaki bírja erővel, idegekkel, netán még jól is érzi magát abban a közösségben, akkor van értelme tovább maradni.
De ha minden nap gyomorgörccsel megy be, akkor már nem.

Én 74-ben kezdtem el dolgozni.
Első évben egy tsz-ben voltam gyakornok, ott biztos helyem volt, legfeljebb néhány némber nem viselte jól, hogy diplomám van. A szakemberek némelyike csak onnantól, hogy megtudták, hogy a jövendőbelim is agrármérnök lesz, konkurrenciának tekintették és elkezdtek csesztetni.
A második munkahelyemen jött az adminisztratív létszámstopp. Ha elment valaki, nem lehetett a heléyre felvenni, lehetett túlórázni.
Aztán összeházasodtunk, egy kis helyen nem volt egyszerű mindkettőnknek helyet találni. Ami szar hely volt, ott volt állás. Ami egy kicsit jobb volt, oda nehezebb volt bejutni, pláne ketten. Aztán a 80-as évek közepétől jöttek a létszámcsökkentések. Erre nem voltunk mentálisan felkészülve. Szinte mindenki retetgett, elküldik, nem küldik? Én is izgultam párszor. Azért csak előfordult, hogy beszóltam. Egyszer sem tetetk lapátra, de ettől még sokszor voltam szar hangulatban, nemcsak én, mások is sokan. Feszt az ember feje felett a pallos, hogy ugyan tanulok és jól teljessítek, de ha másnak akarják a helyemet, akkor úgyis elküldenek. Ezzel őrölték az emberek idegeit.
Ezért lettem egy hosszadalmas betgség után egyéni vállalkozó, amit nem bántam meg.
Elmondani nem lehet, mennyivel jobb a magam urának és rabszolgájának lenni, mint mindig kussban lenni, ha megmondom, akkor mi következik, itt fúrnak, ott fúrnak. Így nek kell alkalmazkodnom, a vállalt kötelezettségeim szerint dolgozok.
Én már nem viselnék el egy fönököt vagy egy maceráló kollegát.
Pedig sok tekintetben nehezebb, mert magamnak keleltt a semmiből felépíteni a vállalkozásomat, magamnak kelll a feltételeket biztosítani.
Meg az igazsághoz hozzátartozik, hogy ha rossz napom van, akkor lazítok, feltéve, hogy a határidők engedik. Amikor jobban megy, bepótolom.
Áprilisban 70. leszek. Már nem könyvvizsgálok, mert én már nem járok el sehová se, új emberekhez már nem alkalmazkodom. Valamennyit még könyvelek, ezek bejáratott ügyfelek, egy része jó barát. Meglátom...
Vissza az elejére
Szécsike
Őserdő
Őserdő

HozzászólásElküldve: 2019.12.17, 18:54    Hozzászólás témája: .. Hozzászólás, az előzmény idézésével

Tercsi ez tökre Rád van bízva!
A fizikai,idegi erőnléted megadja a választ! Wink Laughing
Én amikor csak lehetett eljöttem,csökkentett nyugdíjba- csak legyen már vége.
Úgy voltam vele,hogy képesek egy tollvonással megmásítani mindent és én ezt nem akartam megvárni. Egyébként nekem a gyerekek nem,de a suli még beszámítódott. Wink Laughing /52-es évjárat/

A nyugdíjam a havi BKV bérlet árával lett kevesebb mint egyébként lett volna.
Végiggondoltam a napi 3 óra utazást,a benti baszogatást,a megváltozott -és folyamatosan romló emberi hozzáállást a kollégák és az ügyefelek részéről- és beadtam a papírokat.

Capsella szépen leírta amit leírhatott,Te pedig mérlegelj szivem! szív puszi2 puszi2
Vissza az elejére
Capsella
Mamutfenyő
Mamutfenyő

HozzászólásElküldve: 2019.12.17, 18:23    Hozzászólás témája: Írj bármilyen témáról Hozzászólás, az előzmény idézésével

Tercsi!
A szolgálati idő hossza nagyon fontos a nyugdíj összegének megállapításánál. A fiad jól tájékozódott, minden + 1 év 2%-kal növeli a nyugdíjat. Ezt úgy kell érteni, ha 200.000.-Ft/hó lenne, akkor a +1 év miatt +4000.-Ft/hó jön hozzá. Ez éves szinten 48000.-Ft. Ennek nem egy éven belül van nagy jelentősége, hanem a sok év alatt, mert a nyugdíjemelés erre is rájön minden évben.
A nyugdíj alap megállapítása sávos. A minimálbér kb. 90%-a a nyugdíjalap, de nagyon magas fizetéseknél lehet, hogy csak a fele, egyébként is maximálva van. Tehát ha akkora lenne a nyugdíjalapod az évekből, hogy kijönne 200 eFt/hóra, a példa szeinti 4 eFt/hó még rájönne.

Én a helyedben csak jövő szeptember 30-ável mennék nyugdíjba és utána, ha még bírod erővel, a nyugdíj mellett dolgozzál. Azért a nyugdíj mellett, mert 2020.07.01-étől a nyugdíjas munkavállaló béréből nem kell semmit sem levonni. Tehát a bruttó bér = a nettóval.

Ha már becsületből végig csinálod az évvégi hajrát, akkor a 12 hónapból 3 hónap lemegy. Van évi 30 nap szabadságod, az másfél hónap. Tehát jövő évben 7,5 hónapot kell lenyomni ehhez.

Az említett 4000 Ft pedig a nyugdíjemeléseknél évente hozza a pluszt. Ha 4%-kal emelik, akkor ez 4160.-Ft/hó, de következő évben már 4326.-Ft/hó.

Érdemes tudni, mikor van a szolgálati idő évfordulója, mert nem érdemes előtte nyugdíjba menni, inkább ki kell húzni, ha van még erő.

A fene megeszi, ha soká élünk, akkor jól fog jönni az a kis emelés is.

Egyébként a nyugdíj összegének megállapítása nagyon bonyolult.

Ha valaki ennél többet tud erről, írja le itt, mert ez sokakat érdekelhet.
Vissza az elejére
tercsi
Erdő
Erdő

HozzászólásElküldve: 2019.12.17, 16:32    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Na most aztán nem tudom, hogy mit tegyek:

Megkértem a Nyufigtól, hogy írják meg pontosan, hogy a Nők40 programban mikor mehetek nyugdíjba. Már volt egy 2017.-es határozatom, csak akkor még nem foglalkoztam vele, mert olyan távolinak tűnt. Én úgy számoltam, ha 1978. szeptemberében kezdtem dolgozni, akkor a 40 az 2019 szeptember, mert az első év 1979 szept 1.-én telik le. Szóval közben voltam 1 évet munkanélkülin, az nem számít bele, igy nekem 2020 augusztus 31.-ig kell dolgozni. 1 gyerekem van tehát a 32 év szolgálati idő is megvan. Erre ma megjött a válasz, hogy ez év szept 30,.al már elmehettem volna nyugdíjba. Nyilván nem akarok mindent felborítani magam mögött, most vagy dolgozom, jövő év julius 31 ig, és utána megyek, vagy mondjuk áprilistól, és ha akarok vissza mehetek dolgozni, vagy ide vagy máshova. Közben a gyerek előkapart egy cikket, ha rádolgozom, egy teljes évet, tehát 2020. szept 30.-ig, és utána megyek el, akkor 2 % al több nyugdíjat kapok. Ez havi 2 % vagy éves? mi van ha addig húzom az időt, amíg a feltételeket megváltoztatják, és rosszabbul járok,és nem tudok elmenni ezzel a feltétellel? Szóval fogalmam sincs mi legyen. Van köztetek valaki, akinek az ismeretségében van friss nök 40 programban mostanában elment nyugdíjas ismerőse, akitől lehet tanácsot kérni? na ezt most jó sűrün leírtam, remélem érthető volt.

tercsi
kutyus
Srí Lanka
Srí Lanka

HozzászólásElküldve: 2019.12.17, 05:53    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Jaj Szécsike, ez valóban fantasztikus........láttam a facén én is!!!
Vissza az elejére
Szécsike
Őserdő
Őserdő

HozzászólásElküldve: 2019.12.16, 20:24    Hozzászólás témája: .. Hozzászólás, az előzmény idézésével

https://nlc.hu/ezvan/20191215/polip-sas-kuzdelem-video/
Vissza az elejére
kutyus
Srí Lanka
Srí Lanka

HozzászólásElküldve: 2019.12.12, 06:38    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Ez a pasi aztán tényleg nem mindennapi "stílusban" készíti a képeit!!!!

https://www.facebook.com/102135574589050/videos/1418041435020893/
Vissza az elejére
kutyus
Srí Lanka
Srí Lanka

HozzászólásElküldve: 2019.12.07, 18:28    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Kutatók megkérdeztek néhány 4 és 8 év közti gyermeket arról, hogy szerintük mi a szeretet.
A kérdésekre adott válaszok mélysége és komolysága sok esetben a kérdezőket is meglepte. Smile)

"Amikor nagyinak begyulladtak az ízületei, nem tudott már előrehajolni, hogy kifesthesse a lábán a körmeit. Most mindig a nagypapa festi a nagyi körmeit, pedig neki is ízületi gyulladása van. Ez a szeretet."
Rebeka - 8 éves
……………………………………………………………..
"Amikor szeret valaki, akkor máshogy mondja ki a neved. Valahol érzed, hogy az ő szájában - biztonságban van a neved."
Zsolti - 4 éves
…………………………………………………….
"A szeretet az, amikor egy lány bekölnizi magát, a fiú pedig borotválkozó arcszesszel bekeni magát, aztán elindulnak, hogy szagolgassák egymást."
Karesz - 5 éves
…………………………………………………
"A szeretet az, amikor az étteremben odaadod másnak a sült krumplidat, anélkül hogy te kérnél az övéből."
Kriszti - 6 éves
………………………………………………………………
"Szeretet az, ami megnevettet, amikor fáradt vagy."
Teri - 4 éves
……………………………………………………………………
"A szeretet az, amikor anyu kávét főz apának, de belekortyol, mielőtt odaadná neki, csak a biztonság kedvéért, hogy ellenőrizze, hogy biztosan finom-e."
Dani - 7 éves
………………………………………………………………
"A szeretet az, amikor két ember állandóan csókolózik. Amikor pedig már belefáradtak a csókolózásba, még akkor is együtt akartnak maradni és beszélgetnek. Apa és anya ilyenek. Szerintem gusztustalan, amikor csókolóznak."
Emília - 8 éves
………………………………………………………………………….
"A szeretet az, ami karácsonykor a szobában van. Ha egy pillanatra abbahagyod az ajándékok kicsomagolását, akkor lehet meghallani."
Robi - 7 éves
………………………………………………………………………………..
"Ha jobban szeretnél szeretni, akkor egy olyan baráttal kezdd, akit utálsz."
Nikolett - 6 éves
………………………………………………….
"A szeretet az, amikor elmondod egy fiúnak, hogy tetszik neked az inge, erre ő ezután mindennap csak azt hordja majd."
Nóri - 7 éves
……………………………………………
"A szeretet olyan, mint amikor egy kicsi öreg néni és egy kicsi öreg bácsi még mindig barátok, még azután is, miután jól megismerték egymást."
Tomi - 6 éves
……………………………………………….
"A zongoravizsgámon egyedül voltam a színpadon és nagyon féltem. Odanéztem a közönségre, és apu ott mosolygott és integetett. Csak ő mosolygott. Ezután már nem féltem."
Csilla - 8 éves
…………………………………………………………………….
"A mamim jobban szeret engem mindenkinél. Senki más nem ad nekem esti puszit, mielőtt elalszom."
Klári - 6 éves
……………………………………………………………………..
"A szeretet az, amikor anyu a legfinomabb csirkehúst odaadja apunak."
Eszter - 5 éves
…………………………………………………………….
"A szeretet az, amikor apa izzadt és büdös, de anya akkor is azt mondja neki, hogy sokkal helyesebb, mint Robert Redford."
Krisztián - 7 éves
………………………………………………………..
"A szeretet az, amikor a kutyusom megnyalja az arcom akkor is, ha egész nap nem foglalkoztam vele."
Marika - 4 éves
…………………………………………………………………….
"Tudom, hogy a nővérem szeret engem. Onnan tudom, mert nekem adja az összes régi ruháját, és emiatt neki el kell mennie majd újakat venni."
Laura - 4 éves
……………………………………………………………………………..
"Amikor szeretsz valakit, akkor sokat pislogsz, és apró csillagocskák jönnek ki belőled."
Judit - 7 éves
………………………………………………….
"A szeretet az, amikor anyu látja aput a mosdóban, és szerinte apu nem is gusztustalan."
Márk - 6 éves
………………………………………………………………….
"Ha nem gondolod komolyan, akkor nem is kéne kimondanod, hogy szeretlek. De ha komolyan gondolod, akkor szerintem sokszor ki kell mondani. Az emberek hamar elfelejtik."
Júlia - 8 éves
Vissza az elejére
Hozzászólások megtekintése:   
Új téma nyitása   Zárt téma: ide nem írhatsz választ, és nem szerkesztheted a hozzászólásaidat.    Tartalomjegyzék -> Tábortűz Időzóna: (GMT +1 óra)
Ugrás az oldalra: Előző  1, 2, 3, 4 ... 38, 39, 40  Következő
3 / 40 oldal

Ugrás:  
Nem készíthetsz új témákat ebben a fórumban
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban
Nem módosíthatod a hozzászólásaidat a fórumban
Nem törölheted a hozzászólásaidat a fórumban
Nem szavazhatsz ebben fórumban