15 éves a Gazlap!!!
Információk
Szia Anonymus!
Összes látogató: 6
Utolsó tag: czaczi
Keresés
Web Gazlap
Részletes fórum kereső
Utolsó fórumtémákból
- Szakértői témák:

- Kertészeti témák:
Segítség csak kertészeti témákban(17)
CSERE-BERE növények, magok....(50)
Vendégeink a kertben(17)
Daturák, trombita virágok (2)
KAKTUSZOK ÉS POZSGÁSOK (48)
Kékpillangó /clerodendron/...és egyéb Végzet-ek(5)
Virágaink, növényeink teleltetése (4)
Paprikák, chilik, Paradicsomok(5)
Milyen növényt vettem/szereztem ma (20 )
Gyümölcsök (5)

- Tábortűz témák:
JÓ TUDNI....érdekességek...ismeretterjesztő írások (6)
Írj bármilyen témáról (15)
A Tudat keresése (3)
Találd ki (29)
Milyen öröm ért ma? (37)
Vicces történetek,...képek(17)
GAZLAP szakácskönyv (72)
IDŐJÁRÁS (62)
Ki milyen zenét hallgat Gazlapozás közben (9)
Szomorú vagyok (10)
Versek, költemények (4)
ŐSZ....2015....2016.....2017.....2018.....2019.

A Gazlap Fórumai
Tábortűz
Kertészet
Szakértők
Műhely
Archívum
Virágrend
Hirdetés
Üzenőfal
5:16:am kutyus :
Jó reggelt!
4:54:am kutyus :
Jó reggelt mindenkinek
5:17:am kutyus :
Jó reggelt
5:40:am kutyus :
Jó reggelt, szép vasárnapot!
5:15:am Etimami :
Jó reggelt. Szép vasárnapot.
5:25:am kutyus :
Jó reggelt, kellemes hétvégét....jó kertezést
5:23:am Etimami :
Jó reggelt. Kellemes hétvégét.
4:49:am kutyus :
Jó reggelt
5:28:am kutyus :
Jó reggelt mindenkinek
5:51:am kutyus :
Jó reggelt!
5:35:am kutyus :
Jó reggelt mindenkinek
4:58:am kutyus :
Jó reggelt, szép vasárnapot! Használjátok kis a "nyarunkat" !
5:13:am kutyus :
Jó reggelt, kellemes hétvégét
4:50:am kutyus :
Jó reggelt mindenkinek!
5:38:am kutyus :
Jó reggelt!
Korábbi üzenetek

Csak regisztrált felhasználóknak
Regisztráció/Belépés
Google Hirdetések
Mellékletek
Hirdetés

Gazlap.hu :: Téma megtekintése - Írj bármilyen témáról (15)
 Gy.I.K.Gy.I.K.   KeresésKeresés   CsoportokCsoportok   ProfilProfil   Privát üzeneteid olvasásához be kell jelentkeznedPrivát üzeneteid olvasásához be kell jelentkezned   BelépésBelépés 

Írj bármilyen témáról (15)
Ugrás az oldalra: Előző  1, 2, 3 ... 12, 13, 14 ... 30, 31, 32  Következő

Új téma nyitása   Hozzászólás a témához    Tartalomjegyzék -> Tábortűz
Előző téma megtekintése :: Következő téma megtekintése  
Szerző Üzenet
bau
Srí Lanka
Srí Lanka

HozzászólásElküldve: 2019.06.25, 19:00    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Emberre veszélyes növény bukkant fel egy hevesi faluban

Lehet,hogy én is ilyennel "találkoztam?" Rolling Eyes (a combomon lévő sebre gondolok)
A tünetek megegyeznek...

https://sokszinuvidek.24.hu/mozaik/2019/06/25/szosznovszkij-medvetalp-medvetalp-mergezo-noveny/
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése
tercsi
Erdő
Erdő

HozzászólásElküldve: 2019.06.25, 17:48    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

https://hobbikert.hu/magazin/egyszeru-termeszetes-olcso-es-hatekony-modszer-a-csupaszcsigak-ellen.html?fbclid=IwAR0Hv7quntBaf-zFASOZEqeaE7ZEJ9YVhWt7d8oZoHs11EYlJ44Bv0GcBxc

Meztelen csiga ellen állítólag jó
bau
Srí Lanka
Srí Lanka

HozzászólásElküldve: 2019.06.25, 14:21    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

https://anapfenyillata.cafeblog.hu/2019/06/24/lattal-mar-viragzo-anyosnyelvet/
Vissza az elejére
bau
Srí Lanka
Srí Lanka

HozzászólásElküldve: 2019.06.23, 16:43    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Pili bácsi!
Nézd mit hoztam Neked! Vigyor

https://sokszinuvidek.24.hu/viragzo-videkunk/2019/06/23/masfel-kilometeres-viragszonyeg-boritotta-csomor-utcait/
Vissza az elejére
bugyi17
Facsemete
Facsemete

HozzászólásElküldve: 2019.06.23, 07:30    Hozzászólás témája: Sárkánykontyvirág Hozzászólás, az előzmény idézésével

Ismeritek a sárkánykontyvirágot? Nagyon látványos és bizarr egzotikus növény😀 Egy részletes cikk a növényről. A megosztásokat köszönöm👌👌🎍
http://kert.tv/budos-sarkanykontyvirag/
Vissza az elejére
Bojtárgazdi
Srí Lanka
Srí Lanka

HozzászólásElküldve: 2019.06.08, 19:37    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

De miccsoda zene...

BAM! Booo-booo...
BABAMMM!! Boo-booo...

BAMM! Boo de boo de bugyi...
BABAMM! De boo de bugyi de BAMMM!!!

és így satöbbi...

rock2 répa rock2
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Email küldése
Capsella
Mamutfenyő
Mamutfenyő

HozzászólásElküldve: 2019.06.08, 11:45    Hozzászólás témája: Írj bármilyen témáról Hozzászólás, az előzmény idézésével

Tehát akkor nemcsak a kánikula miatt izzadt az én sejhajom taval nyáron, hanem a bamboobugyi nem pamutbugyi.

Ami a bambusztextíliák gyártása által okozott környezeti károkat illeti:
A román határ mellett nőttem fel, a Kraszna a falu határában folyt el. Annak idején Károlyi birtok volt. Amikor a XIX. században átépítették a Krasznát, a falutól nem egészen 2 km-re vitték el az új nyomvonalat, ami az Ókraszna öntésterületének a legmagasabban fekvő része, vagyis itt kell a legnagyobb felület ugyanannyi m3 víz megfogásához. Tehát ha 500 m-rel lejjebb az ecsedi láp felé ment volna a nyomvonal, soha nem veszélyeztetné a Kraszna árvize a falut, de így évente többször.
Bocsánat ez a mostani mondandómhoz mellékes szál, de a falu minden lakójának a zsigereiben van ez az igazságtalanság.
A lecsapolt terület kiváló talajt adott, ott vitték át a vasútvonalat, sok terményt kellett szállítani, ezért nem lett a falunak vasútja.

A lápon nagyon sok és jó minőségű kender termett. Annak idején mindenki termesztett a család szükségletére kendert, hogy legyen mit szőni. De mindenki megoldotta a kenderáztatást a kertjében vagy valaki másnak a kenderáztató gödrében. Ebből nagy kár nem származott. A kenderáztató gödrök, ha kiszáradtak, legeltethetők, kaszálhatók voltak.

Viszont a láp folytatása Romániában hasonló adottságú volt, ott nagyüzemilag áztatták és dolgozták fel a szoc. idején is.
Amikor augusztusbana kenderáztatókból beengedték a Krasznába a vizet, a halak elpusztultak, sok döglött halat vitt a víz. Messzire büdös volt a folyó a kendertől és a halaktól.
Vagyis akkor sem ment környezeti károk nélkül a textilgyártás. De gondolom, azóta már lennének kímélő megoldások.

Tényleg, miért is nem kenderből készül sok ruhánk, amikor megtermelhetnénk és egészséges lenne a viselésük.

A lenvászon meg nem is durva.
Vissza az elejére
Bojtárgazdi
Srí Lanka
Srí Lanka

HozzászólásElküldve: 2019.06.08, 10:21    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

https://www.zoldbolt.hu/magazin/bambusztextil-kornyezetbarat-vagy-zoldrefestes
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Email küldése
Capsella
Mamutfenyő
Mamutfenyő

HozzászólásElküldve: 2019.06.08, 08:01    Hozzászólás témája: Írj bármilyen témáról Hozzászólás, az előzmény idézésével

Én is korrigálok. Bambuszrostos az, nem kókuszos.

Már tegnap is gondolkodtam, hogy ez valahogy nem stimmel, de nem ugrott be a bamboo.
Jó, hogy rugalmas, de én izzadok. Az igaz, hogy a tavalyi nyáron egy szál semmiben is dőlt az emberről a víz.

De azt változatlanul nem értem, mitől rugalmas, ha nincs benne műanyag. Valamennyinek csak kell benen lennie!
Vissza az elejére
kutyus
Srí Lanka
Srí Lanka

HozzászólásElküldve: 2019.06.08, 04:12    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Zöldeket írtam Embarassed Embarassed Crying or Very sad Crying or Very sad

én is BAMBUSZROSTOS bugyikat veszek, nem kókuszosat Laughing Laughing
Vissza az elejére
Szécsike
Őserdő
Őserdő

HozzászólásElküldve: 2019.06.07, 19:44    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

kutyus írta:
...Mostanában kókuszrostos bugyikat veszek, abban nem izzadok, és nagyon kellemes a tapintása is

Zoknit és bugyit bambuszból készültet veszek,ugyanezért. Laughing

Igaz nem olajos ruhára,de erősen szennyezettre a vanish szappant használom,elégedett vagyok vele. Nedves ruhát jól beszappanozom és pár óráig rajta hagyom a mosás előtt.

Anno Anya Ultra mosogatóporral mosta Apa olajos ruháit,mindent kivett. Laughing /akkor még csak forgótárcsás gép volt,nem okozott gondot a hab-kijött a tetején és annyi Laughing /
Vissza az elejére
kutyus
Srí Lanka
Srí Lanka

HozzászólásElküldve: 2019.06.07, 19:19    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Nem egészen........bár lehet, van, akinek bejön az illatom aranyoskám
Vissza az elejére
bau
Srí Lanka
Srí Lanka

HozzászólásElküldve: 2019.06.07, 18:02    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Idézet:
kókuszrostos bugyi

....és legalább kókusz illatú leszel tőle? aranyoskám
Vissza az elejére
kutyus
Srí Lanka
Srí Lanka

HozzászólásElküldve: 2019.06.07, 17:07    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Bizony, nagyon szerettem én is a Krisztina anyagból készült blúzokat!!!

Mostanában kókuszrostos bugyikat veszek, abban nem izzadok, és nagyon kellemes a tapintása is
Vissza az elejére
Capsella
Mamutfenyő
Mamutfenyő

HozzászólásElküldve: 2019.06.07, 16:31    Hozzászólás témája: Írj bármilyen témáról Hozzászólás, az előzmény idézésével

Igen, Ultra Derm volt a kerek dobozos mosókrém és most is kapható. Azt nem tudom, hogy gyengébb minőségű-e, de azwrintem még most is az a leghatékonyabb a nagyon mocskos ruhákhoz. Mocskos ruha nekünk van bőven a mezőgazdaságból: gépek szerelése, növénytermesztés, állattenyésztés.
Aromaverseny győztese lehetne az a ruha, amivel a trágyalében "hempergőzik" valaki, az leginkább a férjem szokott lenni.
Amikor egy-egy lovat ki kell kapni a ménesből pl. gyógykezelni, de olyankor nem engedik magukat megfogni egykönnyen. Jön a lasszó. Nem engedi el, ha már rádobta és elkapta a kötelet, hanem huzatja magát (ez egyébként balesetveszélyes, de akinek nincs magához való esze). Ha úgy adódik, a hugylében. Na, ha nincs az autóban másik gönc, mire hazajön, igen egyedi illattal bír.
Ilyenkor aztán áztathatok, moshatok.
Hasonló illatszerző tevékenység, ha véletlenül belelépünk a trágyalébe és elsüllyedünk. Befolyik a cipőbe, gumicsizmába. A zonki még csak-csak eldobható, de a gumicsizma nem. Ezeket is moshatom.
De ilyen mai divatú sportcipőket, amikben szivacs van, nem lehet bűzmentesíteni. Abból csak a fűző menthető meg.
A tiszta bőrcipők viszont jól rendbe tehetők.

Flóra szappannal dörzsölöm a szennyezetetbb részeket, az mostanság is kapható. Egy-egy gyűjtővel szoktam egyszerre vetetni a férjemmel és akkor vagy két évig nincs rá gond. Ilyenkor vetetek vele SZITI lefolyótisztítót is, ugyanabban a boltban.

Amikor bejött a nájlonvilág (mert ezt csak így hívták sz ősök), Anyu is vett Apunak egy szép nylon inget a vasárnapi misére. Apu felvette vagy háromszor, majd azt mondta, ezt az inget akár ki is dobhatod. Nem érdekel a divat, add vissza a régi ingemet. Ebben az újban megfulladok, ömlik rólam a víz, nem levegőzik a bőröm. Így hamar megbukott az új anyag.

Emlékeztek? A 60-70-es években milyen jó anyag volt a Krisztina anyag, abból sok blűz készült. Szép is volt, szellőzött is. Pedig talán abban is volt egy pici műszál.

Nem tudom, hogy a mostani cocos anyag mennyi műszálat tartalamz, de nekem nem az igazi. Hiába mondják, hogy természetes anyag, kókuszból készül. Ennek még nem jártam utána, de a természetes anyagok nem ilyan rugalmasak, mint ezek az anyagok, konkrétan bugyik. Szépek, de nagyon izzadok bennük. Ez nyáron nem jó.

Lehet, hogy visszatérünk hamarosan a klottgatyára, az legalább senki bőrét nem bántotta.
Úgy lehet, még visszajön a kendertermesztés.
Vissza az elejére
Hozzászólások megtekintése:   
Új téma nyitása   Hozzászólás a témához    Tartalomjegyzék -> Tábortűz Időzóna: (GMT +1 óra)
Ugrás az oldalra: Előző  1, 2, 3 ... 12, 13, 14 ... 30, 31, 32  Következő
13 / 32 oldal

Ugrás:  
Nem készíthetsz új témákat ebben a fórumban
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban
Nem módosíthatod a hozzászólásaidat a fórumban
Nem törölheted a hozzászólásaidat a fórumban
Nem szavazhatsz ebben fórumban