15 éves a Gazlap!!!
Információk
Szia Anonymus!
Összes látogató: 6
Utolsó tag: czaczi
Keresés
Web Gazlap
Részletes fórum kereső
Utolsó fórumtémákból
- Szakértői témák:

- Kertészeti témák:
Fokföldi ibolya / Saintpaulia (52)
Leanderek(18)
Én így tartom (gyakorlati tanácsok növények tartásáról)
Karácsonyi-, húsvéti- és levélkaktuszok (11)
Vendégeink a kertben(17)
Virágaink, növényeink teleltetése (4)
Orchideák otthonunkban (111)
Hagymások, gumósok, rizómások (34)
Segítség csak kertészeti témákban(17)
NÖDIK magminták - Mit tudunk a tájfajtákról?

- Tábortűz témák:
GAZLAP szakácskönyv (72)
Találd ki (29)
IDŐJÁRÁS (62)
Miért mérgelődök?.....mi bosszant? (24)
Vicces történetek,...képek(17)
Ki milyen zenét hallgat Gazlapozás közben(10)
ÜNNEPI KÉSZÜLŐDÉS (5)
Valaki segítsen (22)
Kávéház (40)
JÓ TUDNI....érdekességek...ismeretterjesztő írások (6)
A Tudat keresése (3)
Kutyák, cicák és egyéb házi kedvenceink (50)

A Gazlap Fórumai
Tábortűz
Kertészet
Szakértők
Műhely
Archívum
Virágrend
Hirdetés
Üzenőfal
5:26:am kutyus :
Jó reggelt mindenkinek
6:07:am kutyus :
Jó reggelt!
3:02:pm Bojtárgazdi :
Mindenkinek szép hetet kívánok!
6:31:am kutyus :
Jó reggelt mindenkinek!
4:48:am kutyus :
Jó reggelt, szép vasárnapot!.....remél em, ma nem lesu olyan pocsék, nyálkás az idő
5:53:pm Bojtárgazdi :
Én meg mosok és mosok...
6:04:am kutyus :
Kocsonyát főztem, kenyeret sütöttem......ezért aztán nem értem rá itt GAZolni
6:03:am kutyus :
Jó reggelt, kellemes hétvégét
7:44:pm bau :
Hol vagytok? Mindenkit elvitt a KRAMPUSZ?
5:30:am kutyus :
Jó reggelt mindenkinek!
11:09:am bau :
Köszönjük!
7:56:am sede :
Sziasztok, cseréltem.
5:26:am kutyus :
Jó reggelt mindenkinek!
4:25:pm bau :
Kedves Sede!Kérjük a téli fejlécet! Boldog karácsonyt Nektek.
12:39:pm Bojtárgazdi :
Köszönöm! Sikerült!
Korábbi üzenetek

Csak regisztrált felhasználóknak
Regisztráció/Belépés
Google Hirdetések
Mellékletek
Hirdetés

Gazlap.hu :: Téma megtekintése - Írj bármilyen témáról (15)
 Gy.I.K.Gy.I.K.   KeresésKeresés   CsoportokCsoportok   ProfilProfil   Privát üzeneteid olvasásához be kell jelentkeznedPrivát üzeneteid olvasásához be kell jelentkezned   BelépésBelépés 

Írj bármilyen témáról (15)
Ugrás az oldalra: 1, 2, 3 ... 35, 36, 37  Következő

Új téma nyitása   Hozzászólás a témához    Tartalomjegyzék -> Tábortűz
Előző téma megtekintése :: Következő téma megtekintése  
Szerző Üzenet
kutyus
Srí Lanka
Srí Lanka

HozzászólásElküldve: 2019.12.07, 18:28    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Kutatók megkérdeztek néhány 4 és 8 év közti gyermeket arról, hogy szerintük mi a szeretet.
A kérdésekre adott válaszok mélysége és komolysága sok esetben a kérdezőket is meglepte. Smile)

"Amikor nagyinak begyulladtak az ízületei, nem tudott már előrehajolni, hogy kifesthesse a lábán a körmeit. Most mindig a nagypapa festi a nagyi körmeit, pedig neki is ízületi gyulladása van. Ez a szeretet."
Rebeka - 8 éves
……………………………………………………………..
"Amikor szeret valaki, akkor máshogy mondja ki a neved. Valahol érzed, hogy az ő szájában - biztonságban van a neved."
Zsolti - 4 éves
…………………………………………………….
"A szeretet az, amikor egy lány bekölnizi magát, a fiú pedig borotválkozó arcszesszel bekeni magát, aztán elindulnak, hogy szagolgassák egymást."
Karesz - 5 éves
…………………………………………………
"A szeretet az, amikor az étteremben odaadod másnak a sült krumplidat, anélkül hogy te kérnél az övéből."
Kriszti - 6 éves
………………………………………………………………
"Szeretet az, ami megnevettet, amikor fáradt vagy."
Teri - 4 éves
……………………………………………………………………
"A szeretet az, amikor anyu kávét főz apának, de belekortyol, mielőtt odaadná neki, csak a biztonság kedvéért, hogy ellenőrizze, hogy biztosan finom-e."
Dani - 7 éves
………………………………………………………………
"A szeretet az, amikor két ember állandóan csókolózik. Amikor pedig már belefáradtak a csókolózásba, még akkor is együtt akartnak maradni és beszélgetnek. Apa és anya ilyenek. Szerintem gusztustalan, amikor csókolóznak."
Emília - 8 éves
………………………………………………………………………….
"A szeretet az, ami karácsonykor a szobában van. Ha egy pillanatra abbahagyod az ajándékok kicsomagolását, akkor lehet meghallani."
Robi - 7 éves
………………………………………………………………………………..
"Ha jobban szeretnél szeretni, akkor egy olyan baráttal kezdd, akit utálsz."
Nikolett - 6 éves
………………………………………………….
"A szeretet az, amikor elmondod egy fiúnak, hogy tetszik neked az inge, erre ő ezután mindennap csak azt hordja majd."
Nóri - 7 éves
……………………………………………
"A szeretet olyan, mint amikor egy kicsi öreg néni és egy kicsi öreg bácsi még mindig barátok, még azután is, miután jól megismerték egymást."
Tomi - 6 éves
……………………………………………….
"A zongoravizsgámon egyedül voltam a színpadon és nagyon féltem. Odanéztem a közönségre, és apu ott mosolygott és integetett. Csak ő mosolygott. Ezután már nem féltem."
Csilla - 8 éves
…………………………………………………………………….
"A mamim jobban szeret engem mindenkinél. Senki más nem ad nekem esti puszit, mielőtt elalszom."
Klári - 6 éves
……………………………………………………………………..
"A szeretet az, amikor anyu a legfinomabb csirkehúst odaadja apunak."
Eszter - 5 éves
…………………………………………………………….
"A szeretet az, amikor apa izzadt és büdös, de anya akkor is azt mondja neki, hogy sokkal helyesebb, mint Robert Redford."
Krisztián - 7 éves
………………………………………………………..
"A szeretet az, amikor a kutyusom megnyalja az arcom akkor is, ha egész nap nem foglalkoztam vele."
Marika - 4 éves
…………………………………………………………………….
"Tudom, hogy a nővérem szeret engem. Onnan tudom, mert nekem adja az összes régi ruháját, és emiatt neki el kell mennie majd újakat venni."
Laura - 4 éves
……………………………………………………………………………..
"Amikor szeretsz valakit, akkor sokat pislogsz, és apró csillagocskák jönnek ki belőled."
Judit - 7 éves
………………………………………………….
"A szeretet az, amikor anyu látja aput a mosdóban, és szerinte apu nem is gusztustalan."
Márk - 6 éves
………………………………………………………………….
"Ha nem gondolod komolyan, akkor nem is kéne kimondanod, hogy szeretlek. De ha komolyan gondolod, akkor szerintem sokszor ki kell mondani. Az emberek hamar elfelejtik."
Júlia - 8 éves
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése
tercsi
Erdő
Erdő

HozzászólásElküldve: 2019.12.07, 12:13    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Szécsike!
Az ilyen technika nélküli esték után születtek a gyerekek!

Az én fiam is kifejelt egyszer a sport baba kocsiból.
Elfelejtettem bekötni, és kilendült,
A Rókus szájsebészetén kötöttünk ki, mert össze kellett varrni a száját.

Úgy sírtam, hogy a doktornő majdnem kizavart a rendelőből, mert a fogászati székbe, gyerekkel az ölembe kellett befeküdni, de nem tudott varrni, mert annyira reszkedtem.
Aztán megnyugtatott,és meg varrta a gyerek száját.
álmomba se jöjjön elő!!

tercsi
kutyus
Srí Lanka
Srí Lanka

HozzászólásElküldve: 2019.12.07, 06:15    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Való igaz, hogy a kicsikkel sok baj történhet, de Bojtinak bizony igaza van abban, hogy a túlféltés sosem szült jót, mert a gyerek így nem tanulja meg, hogyan vigyázzon magára.
Nyilván nem jó, ha hagyom, menjen a feje után, nincs veszély-érzetük még jó sokáig, de amit ma csinálnak az se normális
Vissza az elejére
Capsella
Mamutfenyő
Mamutfenyő

HozzászólásElküldve: 2019.12.07, 00:26    Hozzászólás témája: Írj bármilyen témáról Hozzászólás, az előzmény idézésével

Becsatolni kell, a fiam is kiesett, az apja tologatta, nem volt bekötve. Pár éve vallotta be.
De én is láttam olyat, hogy kiesett a gyerek a lejtős, görönygös úton. A nagymama tolta, nem volt gyakorlata az új fajta babakocsikban és fejre esett a gyerek. Az volt a szerencse, hogy november vége volt és -15C, véfőoltásról hoztuk őket hazafelé. A baba alig vett észre valamit, mert a babakocsiban kis sapka, nagy sapjka, a bundazsák nagy szőrmés kapucnija volt rajta. Nem is sírt, hamarosan aludt tovább. Természetesen mindannyian frászt kaptunk, csak több száz méter után tudtunk megnyugodni.
A járdák szélén le-fel, az is kritikus terület.
Az alacsony felépítésű kocsik biztonságosabbak, de nem szabad használni őket a kipufogó gázok miatt. Az nehezebb a levegőnél és leül, a gyermek orra benne van. Ezért egészségesebbek a magas felépítésűek. Na, hogy ezeket milyen tologatni, azt nem tudom. Mert amikor az unokáimat keleltt volna, akkor a gerincproblémám miatt nem tudtam se emelni, se tologatni őket a babakocsival.
Igaz, a nagyobbikat toltam a talicskában, az ölében a kis komondor és nagyon-nagyon boldog volt.

Leírom, mert hátha ki lehet vele védeni egy balesetet.
Hortobágyon laktunk, a garázs oldalához sütött a nap és ott szélvédett volt. A konyhából odaláttam, amikor délelőtt főztem, így ott aludt a fiam a babakocsiban. A garázs mellett keskeny járda volt, a babakocsi jobb oldala a járdán volt, a bal oldala a fagyos földön. Jól oda sütött a nap, és elkezdett engedni a fagy. Én feszt lestem ki, hogy mikor mozog a kocsi, mert akkor ébred. A főzés közben egyszer kinéztem, a babkocsi felborult, mert bal oldalon, az udvar felé kiengedett a fagy és lesüllyedtek a kerekek, az ébredő gyerek mozgott, kibillent az egyensúlyából. Szaladtam ki, felállítottam a kocsit, kicsatoltam a gyereket és kiszedtem a szájából a földet, amit benyelt. Az volt a szerencse, hogy be volt kötve és így nem terült el a földön, csak belógott, de levegőt is kapott. Pár percről volt szó mindössze.
Soha többé nem altattam levegőzáés ürügyén a babakocsiban, sőt később a lányt sem.
A szél is felboríthatja a babakocsit, egy arra kerülő kutya, bármi történhet.
Akkor azt mondtam, vagy együtt vagyunk kint, vagy bent alszik. Soha többé nem hagyom magára.
A lány meg a bébikompban került veszélybe. Száguldott vele és a küszöb megfogta, repült, a homloka bele a másik kúszöbbe és felvágta egy szakaszon. A szomszédasszony asszisztens volt az orvos mellett. volt klassz ragasztója, amit a sebészeten használnak és a sebtisztítás, fertőtlenítés után összeillesztette, leragsztotta. Nem látszik meg neki. Bébikomp kiselejtezve. Anélkül is megtanult járni, magától. Kúszott, mászott, a bútorok mellett felállt, ha elfáradt leült és eccercsak járt.
Vissza az elejére
Bojtárgazdi
Srí Lanka
Srí Lanka

HozzászólásElküldve: 2019.12.06, 20:43    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Nekem már az is magas,hogy nem hagyják elesni a gyerekeket.
Mindenhová olyan több pontos biztonsági övekkel kötik be őket, aki nem ért hozzá, ki sem tudja csatolni.
Meg ezek az agyonpárnázott babakocsik és babaülések.
A gyerek merevre szíjazva ül benne biztonságban. Hogy nyáron a háta ne pálljon bele, arra külön textilkendő van kitalálva.

Emlékeztek ti fiatalkorunkból olyan balesetre, hogy a baba kiesett a kocsiból? Pedig tekergett, mozgott, megfordult... de még a mély kocsiban is csak egy kis öv védte, ha esetleg a nagyobb baba felült benne.
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Email küldése
Capsella
Mamutfenyő
Mamutfenyő

HozzászólásElküldve: 2019.12.06, 13:09    Hozzászólás témája: Írj bármilyen témáról Hozzászólás, az előzmény idézésével

Nem a nászomék, hanem az öcsémék.

A fiaméknál nem volt ilyen gond, a nászasszony eü. dolgozó.

A sógornőm pedagógus, négy gyereket nevelt, a barátnője gyerekeit is sokat vigyázta.
Egyébként mi is láttuk az eltéréseket, de nem gondoltuk, hogy erről van szó. Mi azt hittük, talán az idgenek, ritkán látottak jelenléte feszélyezi őket.
Csakhogy megoldódott!

Amúgy mostmár van olyan nagy méretű bejárati lábtörlő, aminek a felirata valami ilyesmi, szó szerint nem tudom, de láttam:
""Anyósnak, apósnak idáig!"
Szerintem ez viccnek is rossz! Most a fiatalok ilyen lábtörlőt visznek házavatóra. Az öregek güzülnek, hogy felneveljék, kitaníttassák a gyerekeket, güzülnek, hogy a panelből kertesbe tudjon menni a gyereke, valamennyivel beszállnak, hogy kisebb legyen a törlesztőrészlet. De a használt lakást fel kell újítani 21. századi színvonalra, mert ami jó volt a 90-es években, akárhogy is rendben működik, az már nem trendi, égő a haverok előtt. Akkor az ősök megint beszállnak a munkába, takarításba, mert a fiatalok gyerket nevelnek és dolgoznak a multinál, sőt karriert építenek, nem lehet elvárni semmit se aludjanak. Ezért a szülők ezt jobban le tudják bonyolítani, egyébként is nagyobb tapasztalatuk van az ilyesmiben. De természetesen a fiatalok megkímélik őket az anyagok kiálasztásától, hogy az ízlésbeli különbség miatt ne legyen később felesleges vita. Ezért elkísérik a szülőket a kiválasztáshoz, de a fuvart már kedvük szerint oldhatják meg és a mesteremberekkel való tárgyalást és a munkák ütemezését is.
Egyéb fontos tendőik mellett időnként leellenőrzik, hogy az ősök hogy haladnak, tudják-e hozni az elvárt színvonalat vagy kell-e újabb iránymutatás, mert bizony gyakran ósdi tisztító, takarító eszközöket használnak.
És kész a mű, lesz a házavató.
Üdvözlő felirat a fenti lábtörlős sztorival.
Adj Uram erőt, hogy a fogam csak annyira szorítsam össze, hogy a zománc ne jöjjön le! Add, hogy pléhpofával végigcsináljam. Az idő mindig kiforrja magát, csak béke, nyugi. Málé gyermekem is majd csak beérik eccer!
Vissza az elejére
kutyus
Srí Lanka
Srí Lanka

HozzászólásElküldve: 2019.12.06, 05:49    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Capsella
ezektől az öntudatos újanyáktól mentem és megyek a falnak még mindig!
Haladni kell a korral, de nem ész nélkül..........évezredeken keresztül nőttek föl a gyerekek....kicsit mindig modernebb módszerek között, de az ALAPOK ugyanazok maradtak: kell a motorikus mozgást fejleszteni, amit a picik automatikusan csinálnak - ha nem betegek, vagy nem korlátozzák benne őket
Szerencse, hogy a nászodék végül helyre tudták hozni a két gyereket!
Vissza az elejére
Capsella
Mamutfenyő
Mamutfenyő

HozzászólásElküldve: 2019.12.06, 01:01    Hozzászólás témája: Írj bármilyen témáról Hozzászólás, az előzmény idézésével

Én is arra gondoltam, hogy nagyon le kellene koppintani azt a termet, ez fantasztikus! Látszik, hogy ez a gyerek mennyire élvezi. Az is csodás, ahogy a végén a vízszintes terepen nagyon ruganyosan, lazán fut.

A kúszás, mászás fontos a helyes mozgáskkordináció kialakulásához, ami további mentális fejlődéseket generál. Ezt pontosan nem tudom szakszóval megnevezni.
Vagy egy hete, amikor a fiatal anyukákról volt szó, írtam egy hsz-t, de kitöröltem.

Lényeg, hogy a családban is van határozott, öntudatos anyuka (nemcsak a menyem), akikhez csak előzetes egyeztetés után mehet az após, anyós, a férj más rokonai. Turis és barátoktól, rokonoktól kapott ruha, cipő meg sem említhető, pláne nem hordatja a gyerekekkel. Ezzel szemben a bébik pár hónaposan már fess divatos farmernadrágot hordtak, ami jó drága volt, csak éppen nem tudtak benne mozogni. Mindkét gyerek mozgása elmaradt az elvárttól, amit az anyós látott kezdetektől, hiszen négy gyereket nevelt. Majd jött az óvodás kor és kiderült, amiről ő kezdetektől beszélt, hogy a mozgásuk korlátozása, a csúszás-mászás kihagyása más készségek, képességek kifejlődésének gátja és bizonyos kényszermozgásoknak a kialakulásához vezet. Tudta, pedagógus. Természetesen a felfedezés jutalma még kevesebb láthatás, ne szóljon bele. Amikor a nagyobbiknál az oviban hivatalosan is megállapították, hogy terápiás foglalkozás kell, akkorra az anyós keresett is szakembert és már várta, hogy mikor vihetik a gyerekeket. Meny nem volt hajlandó a szervezést átadni, csak a nevet, telefonszámot kérte el, ez hadd legyen már az ő előjoga, ő az anya. Úgy, ahogy az egy ilyen öntudatos anyukától elvárható, munkanapon reggel 9-kor telefonált az anyósnak, hogy ma 11-re kell vinni a gyereket, de ő nem ér rá, dolgozik, meg a férj is. Erre anyós, após, a munkahelyen mindent azonnal átszerveztek, após a 30 km-ről rohan, hogy begyújtsék két helyről a két gyereket és ha már az egyiket viszik magánrendelésre, akkor a másikat is megmutatják.
A kúszás-mászás kimaradása valóban okozott többféle problémát. Ne szóljon bele anyós és após hónapokig hordták a gyerekeket foglalkozásokra és ők is megtanulták, amiket ilyenkor kell velük gyakorolni. Ilyeténképpen a láthatás kibővült az otthoni gyakorlatok idejére is.
Lényeg, hogy a gyerekek helyre jöttek. Amikor 10.23-án itt voltak (anyuka nélkül, nem sokára szül), már minimális eltérés volt látható.
Én vettem a turiban klassz gyerekcipőket, odaadtam a nagyinak. Amikor nov. asszem 5-én mentünk Debrecenbe, nagyi örömmel mondta, hogy az unoka döntött, neki ez a cipő kellett és megtanulta bekötni, próbálgatta, sétálgatott benne és azt mondta, még sose volt ilyen jó cipője. Nem mondták, hogy turis, azt hiszik, az én unokámtól maradt. De a ruhák is nagy örömet okoztak a gyerekenek. Kényelmes, de szép, minőségi darabokat válogattam, amiben mozoghattak. De egy farmer is lehet jó szabású.
Viszont nemsokára érkezik a harmadik gyerek.

Lehet, hogy nem is fog olyan rosszul jönni az anyós és após segítsége,ha elviszik félnapokra a nagyokat? A kertes hát se két fillér volt, törlesztés is van. Lehet, hogy mégis jó a használt ruha? Amúgy nagy környezetvédő az anyuka. Már lehet málnát és gyümölcsfát ültetni a ketrbe, nemcsak gyep-tuja variáció lehet.
Vissza az elejére
Szécsike
Őserdő
Őserdő

HozzászólásElküldve: 2019.12.05, 20:33    Hozzászólás témája: .. Hozzászólás, az előzmény idézésével

Ma késő délután,ill.kora este elment a kerületben minden technika. Shocked
Há'basszus kiürült az életünk. Shocked Rolling Eyes

Hogyan tudtunk ezek nélkül élni évtizedeken át ? Wink Laughing
Vissza az elejére
Bojtárgazdi
Srí Lanka
Srí Lanka

HozzászólásElküldve: 2019.12.05, 17:58    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Ebben inkább az a fantasztikus, hogy olcsó eszközökkel, kiváló mozgásfejlesztő lehetőség a kicsiknek.
Még egy kisebbecske terem is elég lenne hozzá.
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Email küldése
kutyus
Srí Lanka
Srí Lanka

HozzászólásElküldve: 2019.12.05, 17:22    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Ez a kicsi egészen fantasztikus!!!

https://www.facebook.com/marcelotinelli/videos/2582157718772323/
Vissza az elejére
Emmylie
Srí Lanka
Srí Lanka

HozzászólásElküldve: 2019.12.05, 09:35    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Ma a Krampusz-ok napja van.

https://www.youtube.com/watch?v=ygJbNeUBQiY

Nálunk már hétfön és tegnap meghozta a bajt a mérgelödést a krampusz.
Remélem a Mikul´sa és a kis J´zus majd örömöt hoz nem bosszuságot mérgelödést.
Vissza az elejére
Emmylie
Srí Lanka
Srí Lanka

HozzászólásElküldve: 2019.12.04, 21:45    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

A szilvafárol vágtam ágakat azt tettem vizbe.
Igen én is ugy tudom hogy langyos vizbe kell tenni.
Viszont ha fagy még nem érte akkor 1 éjszakára a fagyasztoba kell tenni.
Mindenképpen kell neki egy hideg sokk hatás. Wink( Kälteschock)
Vissza az elejére
Capsella
Mamutfenyő
Mamutfenyő

HozzászólásElküldve: 2019.12.04, 21:23    Hozzászólás témája: Írj bármilyen témáról Hozzászólás, az előzmény idézésével

Köszönöm Emmylie.

A történetet nem ismertem.
December elején szoktunk aranyvesszőt vágni. Langyos vízben(semmiképpen sem forró) kell megfürdetni, hogy érezze a tavasz eljöttét és hamarosan kivirágzik.

Tényleg, pár éve ezt nem tettem, de moat fogom.
Vissza az elejére
bau
Srí Lanka
Srí Lanka

HozzászólásElküldve: 2019.12.04, 11:40    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Újabb bankjegytől búcsúzunk az év végén

https://www.startlap.hu/vasarlas/ujabb-bankjegytol-bucsuzunk-az-ev-vegen/

alkusz alkusz alkusz
Vissza az elejére
Hozzászólások megtekintése:   
Új téma nyitása   Hozzászólás a témához    Tartalomjegyzék -> Tábortűz Időzóna: (GMT +1 óra)
Ugrás az oldalra: 1, 2, 3 ... 35, 36, 37  Következő
1 / 37 oldal

Ugrás:  
Nem készíthetsz új témákat ebben a fórumban
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban
Nem módosíthatod a hozzászólásaidat a fórumban
Nem törölheted a hozzászólásaidat a fórumban
Nem szavazhatsz ebben fórumban