15 éves a Gazlap!!!
Információk
Szia Anonymus!
Tagok: 1 / 18286
Összes látogató: 7
Utolsó tag: czaczi
Keresés
Web Gazlap
Részletes fórum kereső
Utolsó fórumtémákból
- Szakértői témák:

- Kertészeti témák:
Vendégeink a kertben(17)
Karácsonyi-, húsvéti- és levélkaktuszok (11)
Virágaink, növényeink teleltetése (4)
Én így tartom (gyakorlati tanácsok növények tartásáról)
Orchideák otthonunkban (111)
Hagymások, gumósok, rizómások (34)
Segítség csak kertészeti témákban(17)
NÖDIK magminták - Mit tudunk a tájfajtákról?
Milyen növény ez?? (37)

- Tábortűz témák:
Milyen öröm ért ma? (37)
A Tudat keresése (3)
Írj bármilyen témáról (15)
GAZLAP szakácskönyv (72)
Találd ki (29)
IDŐJÁRÁS (62)
ÜNNEPI KÉSZÜLŐDÉS (5)
Miért mérgelődök?.....mi bosszant? (24)
Ki milyen zenét hallgat Gazlapozás közben(10)
Kedvenc filmem, színészem
Kávéház (40)
JÓ TUDNI....érdekességek...ismeretterjesztő írások (6)

A Gazlap Fórumai
Tábortűz
Kertészet
Szakértők
Műhely
Archívum
Virágrend
Hirdetés
Üzenőfal
11:09:am bau :
Köszönjük!
7:56:am sede :
Sziasztok, cseréltem.
5:26:am kutyus :
Jó reggelt mindenkinek!
4:25:pm bau :
Kedves Sede!Kérjük a téli fejlécet! Boldog karácsonyt Nektek.
12:39:pm Bojtárgazdi :
Köszönöm! Sikerült!
5:56:am kutyus :
Jó reggelt mindenkinek!....bOSZI ZÁS MEGY!!!
12:43:am Bojtárgazdi :
Kérek szépoen boszizást a targoncavizsgázó BojtiZsombornak!
12:42:am Bojtárgazdi :
Szia Mka!!!!
10:55:pm molnarka :
Sziasztok! Benéztem!
5:08:am kutyus :
Jó reggelt mindenkinek!...MEGJÖT T A HÓ!!!!
11:17:am bau :
Kutyus-csupa buli az életed! Jó szórakozást!
5:37:am kutyus :
Jó reggelt, szép vasárnapot!....ma mindenféle szül- és névnapok ünneplésére megyek
5:40:am kutyus :
Jó reggelt, kellemes hétvégét
4:47:am kutyus :
Jó reggelt mindenkinek! Ismét vagyok......semmi baj nem volt, sőt!
2:12:am Bojtárgazdi :
Korán mentál aludni, itt kérdeztem, ketten vagyunk-e. Emmylie meg rám köszönt, hogy ő téged nem lát.
Korábbi üzenetek

Csak regisztrált felhasználóknak
Regisztráció/Belépés
Google Hirdetések
Mellékletek
Hirdetés

Gazlap.hu :: Téma megtekintése - Írj bármilyen témáról (15)
 Gy.I.K.Gy.I.K.   KeresésKeresés   CsoportokCsoportok   ProfilProfil   Privát üzeneteid olvasásához be kell jelentkeznedPrivát üzeneteid olvasásához be kell jelentkezned   BelépésBelépés 

Írj bármilyen témáról (15)
Ugrás az oldalra: 1, 2, 3 ... 35, 36, 37  Következő

Új téma nyitása   Hozzászólás a témához    Tartalomjegyzék -> Tábortűz
Előző téma megtekintése :: Következő téma megtekintése  
Szerző Üzenet
Szécsike
Őserdő
Őserdő

HozzászólásElküldve: 2019.12.05, 20:33    Hozzászólás témája: .. Hozzászólás, az előzmény idézésével

Ma késő délután,ill.kora este elment a kerületben minden technika. Shocked
Há'basszus kiürült az életünk. Shocked Rolling Eyes

Hogyan tudtunk ezek nélkül élni évtizedeken át ? Wink Laughing
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése
Bojtárgazdi
Srí Lanka
Srí Lanka

HozzászólásElküldve: 2019.12.05, 17:58    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Ebben inkább az a fantasztikus, hogy olcsó eszközökkel, kiváló mozgásfejlesztő lehetőség a kicsiknek.
Még egy kisebbecske terem is elég lenne hozzá.
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Email küldése
kutyus
Srí Lanka
Srí Lanka

HozzászólásElküldve: 2019.12.05, 17:22    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Ez a kicsi egészen fantasztikus!!!

https://www.facebook.com/marcelotinelli/videos/2582157718772323/
Vissza az elejére
Emmylie
Srí Lanka
Srí Lanka

HozzászólásElküldve: 2019.12.05, 09:35    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Ma a Krampusz-ok napja van.

https://www.youtube.com/watch?v=ygJbNeUBQiY

Nálunk már hétfön és tegnap meghozta a bajt a mérgelödést a krampusz.
Remélem a Mikul´sa és a kis J´zus majd örömöt hoz nem bosszuságot mérgelödést.
Vissza az elejére
Emmylie
Srí Lanka
Srí Lanka

HozzászólásElküldve: 2019.12.04, 21:45    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

A szilvafárol vágtam ágakat azt tettem vizbe.
Igen én is ugy tudom hogy langyos vizbe kell tenni.
Viszont ha fagy még nem érte akkor 1 éjszakára a fagyasztoba kell tenni.
Mindenképpen kell neki egy hideg sokk hatás. Wink( Kälteschock)
Vissza az elejére
Capsella
Mamutfenyő
Mamutfenyő

HozzászólásElküldve: 2019.12.04, 21:23    Hozzászólás témája: Írj bármilyen témáról Hozzászólás, az előzmény idézésével

Köszönöm Emmylie.

A történetet nem ismertem.
December elején szoktunk aranyvesszőt vágni. Langyos vízben(semmiképpen sem forró) kell megfürdetni, hogy érezze a tavasz eljöttét és hamarosan kivirágzik.

Tényleg, pár éve ezt nem tettem, de moat fogom.
Vissza az elejére
bau
Srí Lanka
Srí Lanka

HozzászólásElküldve: 2019.12.04, 11:40    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Újabb bankjegytől búcsúzunk az év végén

https://www.startlap.hu/vasarlas/ujabb-bankjegytol-bucsuzunk-az-ev-vegen/

alkusz alkusz alkusz
Vissza az elejére
Emmylie
Srí Lanka
Srí Lanka

HozzászólásElküldve: 2019.12.04, 11:34    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

December 4-e Barbara (Borbála) nap.
Ilyenkor szoktak ágat vágni és vázába tenni..Szentestére ki virágzik.
Föleg gyümölcsfa alma,szilva vagy cseresznye ágat szokás.
Szerencsét jo termést reméltek Wink és a téli szürkeségbe egy kis világosságot hozott a virágzása. Wink
Persze trükkök kellenek ahhoz hogy virágozzon. Wink
Másképp nincs garantálva hogy ki virágzik
Be kell csapni hogy már tavasz van Very Happy Wink

A legenda szerint Barbara ruhája a börtönbe menet fennakadt egy ágon.A leszakadt ágat vázába tette és pont azon a napon virágzott ki amikor halálra itélték.

fAuf dem Weg in das Gefängnis blieb Barbara mit ihrem Gewand an einem Zweig hängen. Sie stellte den abgebrochenen Zweig in ein Gefäß mit Wasser, und er blühte genau an dem Tag, an dem sie zum Tode verurteilt wurde.

https://hu.wikipedia.org/wiki/Szent_Borb%C3%A1la

https://www.mdr.de/religion/religion/barbaratag104.html
Vissza az elejére
Capsella
Mamutfenyő
Mamutfenyő

HozzászólásElküldve: 2019.12.04, 10:52    Hozzászólás témája: Írj bármilyen témáról Hozzászólás, az előzmény idézésével

Nekem fogalmam sincs, milyen nap ez és miért szokás ágat vágni.
Leírnád Emmylie, köszi.
Vissza az elejére
Emmylie
Srí Lanka
Srí Lanka

HozzászólásElküldve: 2019.12.04, 09:02    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Ma van Barbara nap (Heilige Barbara)
Megyek a kertbe ágat vágni Wink
Vissza az elejére
Capsella
Mamutfenyő
Mamutfenyő

HozzászólásElküldve: 2019.11.29, 13:26    Hozzászólás témája: Írj bármilyen témáról Hozzászólás, az előzmény idézésével

Kutyus!

Tökéletesen fogalmaztad meg a jelenséget.
És ennek csak vesztesei vannak.
Vissza az elejére
kutyus
Srí Lanka
Srí Lanka

HozzászólásElküldve: 2019.11.29, 05:03    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Capsella

Sok mindenben igazad van........DE!!!

A következő generációt MINDÍG a szülők rontják el - sajnos!

Sehol nem láttam még a gyerekeim idején (45-50 évvel ezelőtt) sem olyat, hogy a családot egy taknyos, 2-3-4-stb korú gyerek "irányítsa" ! Néha volt olyan, hogy terrorizálták a szülőket, de csak elvétve.
Ma mindenhonnan azt hallják, hogy övék a jövő....a gyereknek mindent szabad....az ő igényei az elsők!
Magyarán, fölnevelik saját zsarnokaikat, létrehoznak olyan korosztályokat, amelyik nem ismer határokat, és a nagy pofonokat majd az élettől fogja kapni, nem otthon
Vissza az elejére
Capsella
Mamutfenyő
Mamutfenyő

HozzászólásElküldve: 2019.11.27, 00:31    Hozzászólás témája: Írj bármilyen témáról Hozzászólás, az előzmény idézésével

Mint mindennek, ennek is két oldala van.
Leegyszerűsítve azt is mondhatnám, ide vezetett a nagy emancipáció. De erre hogyan kerülhetett sor? Kellettek a nők dolgozni, nem volt elég munkás kéz a háború után.
A nők dolgoztak, háztartást vezettek, gyereket neveltek vagy próbáltak nevelni. A családon belüli munkamegosztás inkább elméleti fogalom volt, mert hagyományai sem voltak, de az apák is gyakran a munkaidő után más fajta munkával igyekeztek több pénzt keresni a családjuknak.
A több pénz kellett, az igények nőttek. Lakás, berendezés, majd bútorcsere, gépek,berendezések cseréje, autóvásárlás.
A gyereknevelésre vagy volt elég idő és energia vagy sem.
De én nem ezzel hozom összefüggésbe, hogy egy generáció olyan lett, amilyen. Hiszen köztük is vannak kiválóan teljesítő emberek, jó szülők és jó gyermekek.
Ahogy a szülők között is voltak, akik kiválóan helyt álltak szülőként is, munkavállalóként is, mégis vannak, akiknek a gyerekei nem követték a szülői példát. És vannak olyan fiatalok, akik családi indíttatása nagyon gyenge volt minden értelemben, mégis olyan felnőttekké lettek, amilyennek mindegyiküket látni szeretnénk.

Amikor mi voltunk fiatalok, velünk is elégedetlenek voltak az idősek. Ehhez képest a mi korosztályunk mára strapabírónak van minősítve.

Viszont a leírtakon túlmenően az ifjak számonkérnek bennünket három dolog miatt:
- hogy lehettünk olyan málék, hogy tűrtük a kommunista rezsimet és nem tettünk semmit?
- hogy lehettünk olyan pofátlanok, hogy a gyerekeink, unokáink kontójára felvettük a nagy hiteleket (államadósság) és feléltük, abból semmit nem a jövő érdekében használtuk fel
- tönkretettük a bolygót, feléltük az életterüket és ez nem zavart bennünket, mert mire a tragédia bekövetkezik, elporladunk.
Végkövetkeztetés: a mi generációnk, akik az ő nyomorukat okozták, levegőt se érdemelnek és tragédia, hogy ilyen magas kort érünk meg és nekik kell a nyugdíjunkat kitermelni, mert nem gondoskodtunk az öregségünkről. Nekik azért kell olyan sokat dolgozni és éhbérért, hogy a nyugdíjasok sok évtizeden át kapják munka nélkül az olyan magas nyugdíjat, amilyen fizetést ők beledöglős munkával sem keresnek és közben lakást kell venniük és gyerkeket nevelnek. Tehát felmenőik önző emberek, nem érdemlik a nyugdíjat se, csak rontják a levegőt az amúgy is túlterhelt bolygón.

Na, ez a bölcselettel oltják egymást.
Nevetnék rajta, de mégse tudok. Csak sajnálni tudom őket. Ezek annyit nem tudnak a történelemből, hogy megértenék, hogy több náció tűrt, mert nem tehetett mást. Tűrt az életért. A sajátjáért azért, hogy a gyerekei életét tudja biztosítani. De erről az a véleményük, hogy ilyen helyzetben nem szabad gyereket szülni.
Az igaz, hogy felélte az ország a hitelekt ls az unikáink is fogják fizetni, de annak idején a mi gyerekeink sokkal egészségesebben nőhettek fel, mint több másik szoc. országban. Jobban táplálhattuk őket, sokkal magasabb színvonalú volt az egészségügyi ellátás és sok olyan család gyerekei tanulhattak, akik más országokban nem tanulhattak volna.
De hogy ki mit lopott el, az ellen nem tehettünk, nem is nagyon tudtunk róla. Ilyen alapon mindig minden generációnak mindenütt résen kellene lennie.
A bolygó tönkretétele legkevésbé rajtunk múlt. A mi korosztályunkból még kevesen jártak autóval dolgozni, mi még spóroltunk, a használt ruha járt a családban, barátok közt. Mi még mostuk a pelenkát. Mi nem repdestünk egyik égtájról a másikra. De erre csak azért nem került sor, mert bénák voltunk mindenhez, a nyelvismeret hiányáról nem beszélve.
Mi nem nagyon vártunk szülői segítséget, felneveltek, kitaníttattak, és ha néha valami aprósággal tudtak segíteni, meghatódtunk tőle és nem győztük megköszönni. De az az akkori kor színvonalán volt, ma már nem az a trendi. Aki nem tudja megfelelő színvonalon kielégíteni a gyrekei igényeit, az ne szüljön gyereket, hiszen ők nem kérték, hogy legyártsuk őket. A minimális igény pedig jó iskolák, diploma, menő városban egy új vagy szépen felújított lakás jó környéken és egy márkás autó, külföldi utak, hogy tapasztalatokat szerezhessenek és az állásért folytatott csatában esélyesebben tudjanak küzdeni. És amikor úgy gondolják, ideje eladni azokat a vagyontárgyakat, amik nélkül tudunk vegetálni, egyébként is, egy nem dolgozó nyuggernek már alig kell valami. Ideje a lakást lecserálni kisebbre, mert a különbüzeti összeg is kell az unokák taníttatására, sokba kerülnek a magániskolák. A nyugdíjasnak ideje az önmegvalósítást elfelejteni, olyan sok van a rovásán, hogy levegőt se érdemel. Egyébként is túlnépesedett a bolygó, a következő nemzedékeknek már nem lesz ennyi ideje, mert helyettük is mi éltünk.

Szerintem tragikus felfogás! Amikor a gyerekeim ladták a drótot a jelen ifi mentalitásról, asszontam, aki így gondolja, kösse fel magát! Én egyszerűen nem akartam elhinni, hogy ennyi hülyeséget összegondolnak és ennek a hatása alatt mindentől elmegy a kedvük. Ezzel az okfejtéssel leráznak magukról kötelességet, felelősséget.

De szerintem nem kell aggódni, vannak ilyen felfogásúak is, de nem ez a többség. Azt nem mondom, hogy minden igényüket ki kell elégíteni, nem kell nekünk abba belerokkanni, de amióta világ a világ, a szülő már csak olyan, hogy segíteni akar a gyerekének. Hogy meddig, kényes kérdés. A mamahotelok se csak a fiatalok önállótlansága miatt vannak.

Beszélgetni kellene ezekkel az ifjakkal! De az idősebb korosztály gondolatait gyakran nem hallják meg. De még emlékszem, mi se mindig hallottuk meg.
Talán ez is mindig így volt.
Vissza az elejére
Szécsike
Őserdő
Őserdő

HozzászólásElküldve: 2019.11.26, 21:27    Hozzászólás témája: .. Hozzászólás, az előzmény idézésével

Érdemes elolvasni....

https://www.magyarorszagom.hu/rossz-generacio.html
Vissza az elejére
Szécsike
Őserdő
Őserdő

HozzászólásElküldve: 2019.11.24, 19:38    Hozzászólás témája: .. Hozzászólás, az előzmény idézésével

Tündéri... Very Happy puszi2 puszi2
Vissza az elejére
Hozzászólások megtekintése:   
Új téma nyitása   Hozzászólás a témához    Tartalomjegyzék -> Tábortűz Időzóna: (GMT +1 óra)
Ugrás az oldalra: 1, 2, 3 ... 35, 36, 37  Következő
1 / 37 oldal

Ugrás:  
Nem készíthetsz új témákat ebben a fórumban
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban
Nem módosíthatod a hozzászólásaidat a fórumban
Nem törölheted a hozzászólásaidat a fórumban
Nem szavazhatsz ebben fórumban