15 éves a Gazlap!!!
Információk
Szia Anonymus!
*bau
Tagok: 1 / 18286
Összes látogató: 7
Utolsó tag: czaczi
Keresés
Web Gazlap
Részletes fórum kereső
Utolsó fórumtémákból
- Szakértői témák:

- Kertészeti témák:
Bonsai-bonszáj (2)
Fokföldi ibolya / Saintpaulia (52)
Leanderek(18)
Én így tartom (gyakorlati tanácsok növények tartásáról)
Karácsonyi-, húsvéti- és levélkaktuszok (11)
Vendégeink a kertben(17)
Virágaink, növényeink teleltetése (4)
Orchideák otthonunkban (111)
Hagymások, gumósok, rizómások (34)
Segítség csak kertészeti témákban(17)
NÖDIK magminták - Mit tudunk a tájfajtákról?

- Tábortűz témák:
Miért mérgelődök?.....mi bosszant? (24)
A Természet csodái zenei aláfestéssel.
IDŐJÁRÁS (62)
GAZLAP szakácskönyv (72)
Slideshow & Videó
Versek, költemények (4)
Írj bármilyen témáról (15)
Vicces történetek,...képek(17)
Találd ki (29)
Ki milyen zenét hallgat Gazlapozás közben(10)
ÜNNEPI KÉSZÜLŐDÉS (5)
Valaki segítsen (22)

A Gazlap Fórumai
Tábortűz
Kertészet
Szakértők
Műhely
Archívum
Virágrend
Hirdetés
Üzenőfal
5:51:am kutyus :
Jó reggelt!
5:26:am kutyus :
Jó reggelt mindenkinek
6:07:am kutyus :
Jó reggelt!
3:02:pm Bojtárgazdi :
Mindenkinek szép hetet kívánok!
6:31:am kutyus :
Jó reggelt mindenkinek!
4:48:am kutyus :
Jó reggelt, szép vasárnapot!.....remél em, ma nem lesu olyan pocsék, nyálkás az idő
5:53:pm Bojtárgazdi :
Én meg mosok és mosok...
6:04:am kutyus :
Kocsonyát főztem, kenyeret sütöttem......ezért aztán nem értem rá itt GAZolni
6:03:am kutyus :
Jó reggelt, kellemes hétvégét
7:44:pm bau :
Hol vagytok? Mindenkit elvitt a KRAMPUSZ?
5:30:am kutyus :
Jó reggelt mindenkinek!
11:09:am bau :
Köszönjük!
7:56:am sede :
Sziasztok, cseréltem.
5:26:am kutyus :
Jó reggelt mindenkinek!
4:25:pm bau :
Kedves Sede!Kérjük a téli fejlécet! Boldog karácsonyt Nektek.
Korábbi üzenetek

Csak regisztrált felhasználóknak
Regisztráció/Belépés
Google Hirdetések
Mellékletek
Hirdetés

Gazlap.hu :: Téma megtekintése - Miért mérgelődök?.....mi bosszant? (24)
 Gy.I.K.Gy.I.K.   KeresésKeresés   CsoportokCsoportok   ProfilProfil   Privát üzeneteid olvasásához be kell jelentkeznedPrivát üzeneteid olvasásához be kell jelentkezned   BelépésBelépés 

Miért mérgelődök?.....mi bosszant? (24)
Ugrás az oldalra: Előző  1, 2, 3, ... 21, 22, 23  Következő

Új téma nyitása   Hozzászólás a témához    Tartalomjegyzék -> Tábortűz
Előző téma megtekintése :: Következő téma megtekintése  
Szerző Üzenet
Capsella
Mamutfenyő
Mamutfenyő

HozzászólásElküldve: 2019.12.10, 01:32    Hozzászólás témája: Miért mérgelődök? Hozzászólás, az előzmény idézésével

Az informatikai megoldást nem ismerem az on-line számlázáshoz, de azt gondolom, kell interneten egy állandó összeköttetés, ami továbbítja bármikr a számlákat. Ez a szolgáltató, gondolom, nem ingyen biztosítja az adatátvitelt.
Arra gondolok, hogy ahogyan a pénztárgépekhez is van adatátviteli költség, talán van az on-line számlák tovvábításához is.

De én csak gondolkodok, de ehhez satu vagyok. Csak nem szeretném megérni, hogy előismeretek nélkül rám zúduljon az egész.

Ja, és azért is jó lenne vele megismerkedni, hogy amikor jön az on-line számlák papír nélküli könyvelése, előtte kontírozása, hátha előbb tudok erre felkészülni.
Bár főkönyvelősködtem a mi cégünk és vállalkozásom mellet egy cégcsoportnál 4 hónapig (19 cég volt), ahol vollt olyan, h. a számítógépen lévő számlákat könyveltem a nem rutin tételek esetében.
Na, de az ügyfelektől hogy fognak jönni a számlák, stb..., érdekes lesz.

...........................................
.https://index.hu/techtud/2019/12/09/komposztalas_halal_kornyezetvedelem/

Na ezt olvassátok el!
Ki akar használni a jövőnek halála után a hullájával?
Akarom kérdezni, ki akar hullaként kevesebb környezetkárosítást okozni?
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése
Bojtárgazdi
Srí Lanka
Srí Lanka

HozzászólásElküldve: 2019.12.10, 01:16    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Nem is értem, mi az adatátviteli többletköltség.
A Billingo ingyenes online programot használom. Előtte a ClearAdmin volt.
Ahogy a gépem elromlott, kellett újabb. Nem azt telepítettem újra, mert Billingo-t ajánlották, ráadásul online elérhetem bárhonnan. Mint egy mail-fiók.
A számlákat sorszámozza, nem enged bármit, mert ha elrontom, már csak stornózni lehet. A számlákat virtuálisan kinyomtatom, elmentem, innen csatolom a mailbe.
Ha meg váratlanul elromlik a gépem, a számlák a Billingo-ban megmaradnak.
Ami nekem kell, az elszámolás alapját (darab, file, leütés, szóköz) és az egységárakat tudja, és összesíti a végén a tételeket. Nekem nem kell több.
Először be lehet állítani az ÁFA-mentességet, ilyesmit.
Összesít az év végén is.

Nem szokott előfordulni 100 ezer Ft fölötti számla. Általában magánemberek az ügyfelek, ők talán meg sem nyitják a számlákat; a fordítóirodák pedig a számlák után fizetnek.
Van, ahonnan egy-egy munka után alkalmanként, a másik minden 30 ezer Ft után (innen kapok 1-2 ezer Ft-os megbízásokat is), és a harmadik iroda havonta, az előző hóban nekik végzett munkát számolja el. (Ez a legutóbbi még új kapcsolat, még nem volt számlázás. Eddig 20 ezer Ft-om van náluk.)
A magánemberek az egy-egy megbízásuk után, alkalmanként fizetnek.
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Email küldése
Capsella
Mamutfenyő
Mamutfenyő

HozzászólásElküldve: 2019.12.10, 00:35    Hozzászólás témája: Miért mérgelődök? Hozzászólás, az előzmény idézésével

Bojtárgazdi!
Köszönöm, hogy még kutatsz is nekem.

A vízhatlanok vannak, de azok egész napos viselésre alkalmatlanok. Beizzad benne az ember, mert hiába vannak rajta itt-ott szellőző nyílások, az kevés. Mivel főleg esőben még intenzívennen dolgozunk, hogy hamarabb végezzünk, még inkább izzadunk. Ezért ezeket csak a kritikus órákra vesszük fel.
Macerás a viselésük, kényelmetlen benne mozogni.
Sokszor az eső munka közben jön, olyankor már nincs csizma le, overall fel.
Amikor több napos folyamatos esők vannak, akkor sem szereti a vízhatlant a férjem, legfeljebb a dzsekit veszi fel és valamit a fejére. Minél több a ruha, annál nehezebb a traktorba, terepjáróba bemászni.
Inkább ki szokott vinni esős időszakban egy napra három garnitúra száraz ruhát nylon zsákban és többször átöltözik. A vizeset másik zsákba bezsákolja és hozza mosni.
Ő tudja.

Egyébként nagyon gyorsan el szoktuk nyúni, de a turiban lehet olcsón nagyon jókat kifogni.

Ja, és jellemző, hogy a csizmába gyakran befolyik a víz. Ez ellen a bő szárú a jó és a csizmán kívülre a csizma kamáslija alá kívülről kell túrni a szárat és megkötni, mert a lógó szár a gépeken balesetveszélyes.

Kínunkban szoktunk nevetni az esős időszakon, hogy olyan még nem volt, hogy az ellen rendesen fel tudjunk öltözni. Ha jól véd, akadályoz. De vigaszágon legalább ha esik, nincs nagyon hideg.
Esőben igyekszünk a minimumra csökkenteni a kinti munkát, majd megvár.

A sár ősztől májusig szinte mindig jelen van, kivéve a fagyok idejét.
Ez egy ilyen foglalkozás.

On-line számlázás: Neked nincs adatátviteli internetes többletköltséged?
Milyen számlázó programal dolgozol?

Előadáson mondta több cég könyvelője a NAV-os számlázó programra, hogy nem tud eleget, mert sok olyan dolgot nem lehet vele leszámlázni, amit kellene. Ezért kénytelenek a saját profiljukra illeszkedő programot fejlesztetni.
Minden esetre a mi Kft-nkre és az egyéni vállalkozásomra el kellene kezdeni a NAV-os számlázó programmal számlázni akkor is, ha még nem éri el az ÁFA egy számlában a 100 eFt-ot.
Vagy a rutin megszerzése miatt az egyéni vállalkozásomban, mert azt egyszerű számlázni. Ha nem jár többletköltséggel, mehetne on-line is.
Ha belejövök, utána a 07.01-től a Kft. is.

Van jó néhány őstermelő ügyfelem. Azokkal annyi bajom van, hogy azalatt egy fél Kft-t is le lehetne rendezni. Alig kérek valamit a munkámért. Egy része ismerős, van, aki tényleg nehéz anyagi helyzetben van. Ráadásul nagy részük idősebb és ők már nem fognak on-line számlázni. Hogy velük is mi lesz, nem tudom.
Vannak, akik kb. még pár évig fognak működni, mert korombeliek, +,- néhány év eltéréssel. Gondoltam, bármennyire macerásak, már végig csinálom velük a befejezést.
Ehhez képest jön az őstermelők adózásának változása, adóalanyiságuk is jelentősen meg fog változni. Jó lenne már a véglegeset látni, hogy fel lehessen rá készülni.
Az az érzésem, hogy sokan közülük rá lesznek utalva a könyvelőre a számlázásban is. Sokaknak még számítógépe sincs és nem is volt soha.
Asszem, ők sokan abba fogják hagyni, mert ennyi kihívást már nem tudnak kezelni.
Vissza az elejére
Bojtárgazdi
Srí Lanka
Srí Lanka

HozzászólásElküldve: 2019.12.09, 21:32    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Én online számlázok, és az én paramétereim (sok egyszerű, ÁFA-mentes, kis összegű számla) mellett nincs többletköltség.

Capsella, nem érné meg nektek külső overáll, vagy nadrág, ami vízálló? Amit, ha sár van, fel lehet venni a többi fölé, és könnyebben mosható?
Munkaruházati boltok árulnak ilyet. Nem nagyon olcsó a vízálló kivitel, de talán a mosás költségén megtérül.

Pl. ez még aránylag olcsó is.
https://vedofelszerelesek.hu/termek/cerva-tyvek-classic-xpert-antisztatikus-vizallo-overall/
aniko42
Liget
Liget

HozzászólásElküldve: 2019.12.09, 18:43    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Szécsike nyugodtan fel lehet venni csak vissza NEM szabad hívni ezt a lányomtól tudom aki ért hozzá Smile

Anikó

...........................

skype van kérd el
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Email küldése MSN Messenger
Szécsike
Őserdő
Őserdő

HozzászólásElküldve: 2019.12.09, 18:34    Hozzászólás témája: .. Hozzászólás, az előzmény idézésével

A facén olvastam hogy kamu számról hívnak telefonon amit ha felveszel fizetsz ha azonnal letetted akkor is. Twisted Evil Barátnőmet hajnal 1/2 3-kor hívták,álmosan fel is vette de senki nem szólt bele. Most várja a telefon számlát. box babakill

Ma engem is megtaláltak,de tudva erről nem vettem fel.
36-al indít,aztán jön a 21-el kezdődő szám.

Ne vegyétek fel! Exclamation

https://www.kihivott.hu/telefonszam/06213456106
Vissza az elejére
kutyus
Srí Lanka
Srí Lanka

HozzászólásElküldve: 2019.12.09, 06:48    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Capsella
egyetértek Szécsikével!
Elhiszem, hogy nem csinálsz annyit, mint korábban, mert már nem megy, de egymagadnak ez MINDENKÉPP rengeteg
Arra számítani pedig, hogy valamelyik unoka majd folytatja??? eléggé esélytelen. Biztosan nem azt hallják otthon, hogy nézd, milyen csudás dolgokat csinálnak a nagyszüleid Sad
Biztosan nem egyszerű egy élet munkáját elereszteni, de lassanként csökkenteni kellene a feladatokat, nem megtartani vagy pláne növelni!!
Vissza az elejére
Capsella
Mamutfenyő
Mamutfenyő

HozzászólásElküldve: 2019.12.09, 01:19    Hozzászólás témája: Miért mérgelődök? Hozzászólás, az előzmény idézésével

Szécsike!
Már tört részét dolgozom annak, amit régen. Amit nem bírok, az megvár. Nyár-ősz óta itt van a konyhában a lekvárok egy része. A zember levitt olyanokat, amik nem voltak felcímkézve. Mondtaam, hogy kár volt. Erre már azt se viszi, ami címkés. Már a terasz ajtóhoz tetetm, ha lemennek fűteni, hátha belebotlanak. De nem, ügyesen kikerülik. Hátha holnap lehordom őket.

Ezzel csak azt akrom mndani, hogy ami nem megy, az megvár. Amikor elfáradok, nap közben is lepihenek.

Inkább ami aggasztó, hogy 2020.07.01-től megint rengeteg változás lesz a NAV felé teljesítendő munkából.
Ennek egy része a vállalkozó feladata, de vannak, akik nem értenek a számítógépes dolgokhoz, még az ügyfélkaput se tudják megnézni. Mivel 07.01-től minden ÁFA-s értékestési számláról adatot kell szolgáltatni, ezt nem tudják megcsinálni mindannyian. Ezt ki lehet váltani az on-line számlázással, de nagyon félnek tőle. Még a NAV-os gép számlázó programra se tértek át. Asszem, ezt nekem kell először magamra és a mi Kft-nkre elkezdeni, hogy tapasztalattal rendelkezzek és akkor tudok nekik segíteni és meg tudom őket győzni, hogy meg lehet tanulni. Onnan már csak egy újabb lépés az on-line számlázás. El kell fogadni az on-line számlázát, ez a jövő útja azoknál, akiknek sok kimenő számlája van. Akinek kevés, az külön adatszolgáltatásban is teljesítheti.
Nekünk pl. kevés a kimenő számlák (értékesítés) száma, tehát nem éri meg on-line számlázni, mert annak is van többlet költsége. Bár ha az adatszolgáltatásra fordítandó időmet forintosítom, akkor már aligha. Na, és haladni kell a korral! Ugyan mi vár még rám?

Még meg kellene tanulni a GPS-es földmérést, soakt könnyítene a dolgainkon.
Ha még több évünk lenne előttünk, a mg-i gépek számítógépes vezérlése lenne a következő feladat.

Az mozgat bennünket, ha már ez a két hülye gyerek kifarolt a mg-ból, hátha az unokák legalább egyike visszatalál. Ezért kellene lépést tartani a korral, de hiányzik hozzá vagy 5-10 év.
Vissza az elejére
Szécsike
Őserdő
Őserdő

HozzászólásElküldve: 2019.12.08, 18:34    Hozzászólás témája: .. Hozzászólás, az előzmény idézésével

Capsella! Én úgy látom a kapott összeget tekintve,hogy olcsón megúsztátok a "kalandot". Taps

Örülök neki. Ok Puszi

Az általad végzett munka mennyisége 2 fiatalembernek is sok/sokk lenne,nemtom meddig birod még. hmm
Tudom hogy más életébe nem illik beledumálni,de jó lenne ha leülnél magaddal beszélgetni és meggyőznéd magad,hogy ez azért már tul sok Neked.
Olvasom hogy mindenféle meleg/védő öltözéket beszereztél /ügyes vagy!!/ de ez azért már nem egy idősebb /bocs!/ csajszinak való még akkor sem,ha mégoly talpraesett is vagy. Bocsika. Embarassed Puszi Puszi
Vissza az elejére
Capsella
Mamutfenyő
Mamutfenyő

HozzászólásElküldve: 2019.12.08, 00:40    Hozzászólás témája: Miért mérgelődök? Hozzászólás, az előzmény idézésével

Na, a mai gályát rendben letudtam. Csak addig mentem autóval, ameddig biztonságos, a forró vizek is ott kellettek, így azokat még azzal szállítottam. Onnan még 500 m-re kellett gyalogolni csúszós lejtőn, többször megcsúsztam, lassan haladtam, fárasztóbb volt lefelé menni, mint a munka. Felfelé az 500 m-en sokszor megálltam, de igyekezni kellett, mert gyorsan szállt lefelé a köd.
Az emelkedőn sikerült elsőre feljönni, megúsztam visszatolatás nélkül.
Jól elfáradtam, vacsora, pihi volt utána.

Nagy szerencsém volt. A délelőtti bevásárlásból hazefelé útba esik a Kohári úton egy munkaruházati bolt. mi több, még parkolni is lehet előtte.
Bementem és vettem csizmát, könnyű és a kivehető béléssel -35 C-kig jó.
37,5-es lábam van, a csizma 40-es, de nem ormótlan, nem olyan nehéz benne járni, mint más gumicsizmákban. Nagyon örülök neki, tényleg nem fázott benne a lábam, egy vékony zokni volt rajtam.
Jó munkáskesztyúk is voltak, vettem 4 párat, béleltek, 2 hegesztó kesztyű, a kisebbik nekem, bélelt hosszú szárú, bozótot irtani. Egy két oldalán vízlepergetős bélelt, egy finom kecskebőr kesztyű, bélelt, ez nekem.
Vettem a férjemnek egy kantáros munkásnadrágot, nagyon jó minőségűnek látom. Nagyot vettem olyan meggondolásból, hogy a többi ruhára húzza rá.
Pár éve vettem bélelt nadrágot és dzsekit, de olyan nehéz mosni, hogy ez nem volt jó választás. Nálunk minden azonnal koszos, ezért jobb, ha csak a felső melóst kell naponta mosni. A nagy hidegekben így 2-3 réteg is kellhet. -10 C-nál, különösen ha az északi szél is fütyül, muszáj jól aláöltözni.
Mivel a sáros göncöket áztatnom is kell, nagyon nehéz a bélelt ruhákat mosni.
A férjem imád a turkálóba járni, de melós ruhákat nem szokott venni, inkább nagyon szép "fellépő" ruhákra hajt. Komolyan, rongyokban járna, ha nem vennék neki, pedig ügyesen turkál, de sajnálja a pénzt a melós ruhákra. Na, meg gondolom, úgy van vele, én úgyis gondoskodom róla e tekintetben.
Szerdán egy jó munkás dzsekit túrtam neki.
Vissza az elejére
Capsella
Mamutfenyő
Mamutfenyő

HozzászólásElküldve: 2019.12.07, 00:50    Hozzászólás témája: Miért mérgelődök? Hozzászólás, az előzmény idézésével

Na, a gazdasági totálkáros autóról megjött a biztosító elszámolása ma e-mailben. Az autó piaci értéke 533 eFt volt, ebből 52 eFt a roncsérték. Mivel megtartjuk, a kártérítés összege: 481 eFt.
1991. óta ugyanahhoz a toyota szervízhez járunk az összes autóval. Mivel egy lovas baráti viszony is kialakult, a vállalkozó a praxisában utolsóként még ezt az autót rendbe teszi és bezárja a bótot, helyesebben generációváltás jön, eladja január 1-től.

A férjem nagyon ragaszkodik ehhez a kis autóhoz, én jobban szerettem volna, ha ezt a pénz beforgatjuk egy új ócska vásárlásába, ami klímás. A mostanit és is nagyon szeretem, csak ebbe 2004-ben nem kértünk klímaberendezést, mert úri huncutságnak tartottuk. Na, így ez marad még vagy 2,5 évig és utána még egy jöhet, ami már az utolsó lesz. Ki tudja, meddig vezethetün? Nagyon keserves lesz, ha egyszer már nem lehet.

Ja, ezek szerint a motor nem sérült, a bal első ajtó nyomódott be, kitört a bal első kerék, én nem tudok mindent.

Na, fene jó napom lesz! Ha van, amit utálok, az a tél, a hideg. Nekem kell kimenni az álaltokat ellátni. Az út egy része takarítatlan. Hogy az emelkedőn hogy fogok feljönni, nem tudom. Viszem a forró vizet a jeget kiolvasztani.
A bélelt gumicsizmám be van építve a kazánházban annyi lom alá, hogy azt egyedül nem bírom kibányászni. Na erről végkéép nem álmodtam majdnem 70 évesen!
Vissza az elejére
Bojtárgazdi
Srí Lanka
Srí Lanka

HozzászólásElküldve: 2019.12.06, 20:35    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Az előző kiegészítéseként:
Ma megtudtam a patikustól, hogy a gyógyszert kiváltó személynek minden egyes alkalommal külön kell ilyen felírási igazolást kérni.
Tehát egyszerűbb papírreceptet kérni, mert azt bárki bárhol kiválthatja.
Az e-recept ebben a formában csak annak a járóképes embernek jó, aki pl. utazást tervez, és a kellő időben nem tudná felíratni a szokott gyógyszerét.
Emmylie
Srí Lanka
Srí Lanka

HozzászólásElküldve: 2019.12.06, 13:53    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Most tudott intézkedni a férjem az Auto miatt.
Sajnos csak január elejére kapott idöpontot mert rengeteg a roncs Auto sok a munkájuk a szerelöknek.
Most ez negyon jo proba hogy mit tudunk csinálni igy Auto nélkül itt a faluban.
Sajnos SEMMIT! Itt semmi nincs közel a vasutállomás is 4-5 km oda is csak joszomszédi segédlettel lehet eljutni.
Az ebéünket hozzák a pék minden másnap jön de sajnos a tejes megyszünt.
Talán ez most 3 hét tulélö tábor. aranyoskám
Vissza az elejére
Szécsike
Őserdő
Őserdő

HozzászólásElküldve: 2019.12.05, 18:25    Hozzászólás témája: .. Hozzászólás, az előzmény idézésével

Félelem Mi a franc van így ünnepek előtt Question Shocked Twisted Evil Evil or Very Mad
Az egy évre leosztott problémák,bosszúságok év végi hajrája?? Shocked Twisted Evil

simi simi simi puszi2
Vissza az elejére
Bojtárgazdi
Srí Lanka
Srí Lanka

HozzászólásElküldve: 2019.12.05, 16:32    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Engem kissé az bosszant, hogy...

Nos, megtudtam, hogy az állandóan szedett bétablokkolómat nem kell már felíratni, az asszisztens feltette az e-recept rendszerbe.

Oké, örülök, de nálunk a patika a rendelő mellett van. Ha nem mertem elindulni a rendelőbe, akkor a patikába se merek.

Ahhoz, hogy Zsombor hozhassa el, kellene a felírási igazolás az orvostól.

Itt ülök béta-blokkoló nélkül. Csak az vigasztal, hogy ha egyszer gatyába ráztuk a dolgot, akkor már sínen lesz.
Hozzászólások megtekintése:   
Új téma nyitása   Hozzászólás a témához    Tartalomjegyzék -> Tábortűz Időzóna: (GMT +1 óra)
Ugrás az oldalra: Előző  1, 2, 3, ... 21, 22, 23  Következő
2 / 23 oldal

Ugrás:  
Nem készíthetsz új témákat ebben a fórumban
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban
Nem módosíthatod a hozzászólásaidat a fórumban
Nem törölheted a hozzászólásaidat a fórumban
Nem szavazhatsz ebben fórumban