14 éves a Gazlap!!!
Információk
Szia Anonymus!
Összes látogató: 6
Utolsó tag: czaczi
Keresés
Web Gazlap
Részletes fórum kereső
Utolsó fórumtémákból
- Szakértői témák:

- Kertészeti témák:
Vendégeink a kertben(17)
Orchideák otthonunkban (111)
Fokföldi ibolya / Saintpaulia (52)
Virágaink, növényeink teleltetése (4)
Milyen növényt vettem/szereztem ma (20 )
Krizantém (4)
Öreg fák - különleges szép fák
Segítség csak kertészeti témákban(17)

- Tábortűz témák:
Gazlap SZAKÁCSKÖNYV (69)
A Természet csodái zenei aláfestéssel.
Találd ki (28)
A Tudat keresése (2)
IDŐJÁRÁS (59)
Ezzel kúráljuk magunkat (2)
Kreatív ötletek....barkácsolás (10)
Vicces történetek,...képek(16)
Ki milyen zenét hallgat Gazlapozás közben (9)
Írj bármilyen témáról (14)
JÓ TUDNI...érdekességek...ismeretterjesztő írások (5)
Miért mérgelődök?.....mi bosszant? (24)

A Gazlap Fórumai
Tábortűz
Kertészet
Szakértők
Műhely
Archívum
Virágrend
Hirdetés
Üzenőfal
3:47:pm etimami :
Jobbulást Kati! Szia Bojti, drukkolok ám én is, hogy minden vizsgád sikerüljön!
4:34:am kutyus :
Jobb reggelt! nagyon rozoga vagyok
2:26:am Bojtárgazdi :
Kukucs! Etike, szia!
5:53:am kutyus :
Jó reggelt mindenkinek
4:44:am kutyus :
Bojtikám......most is igaz a mondás: Az a lényeg, hogy görbüljön!!
3:09:pm Bojtárgazdi :
Hát... úgy a felét kitöltöttem, az 4-es nem lesz...
2:42:pm bau :
GRATULÁLOK egyébként! acsi
2:42:pm bau :
Pocsékat? mi van csak 4 es lesz :rohog
2:41:pm Bojtárgazdi :
Itt vagyok! Kedden és szerdán vizsgáztam, mindenki azt mondja, megvan az. Jövőp szerdán lesz a szóbeli védés. Köszönöm, hogy gondoltatok rám! Én úgy érzem, pocsékat írtam...
2:03:pm bau :
Bojti.. hogy sikerült?
9:04:am bau :
Kutyus..nem ma kell mennie! Már volt!
5:36:am kutyus :
Jajjj. most látom, MA kell mennie
5:35:am kutyus :
Jó reggelt mindenkinek......Remé lem, Bojtinak sikerült a vizsgája!!!
1:22:pm Emmylie :
Szép délutánt.
8:53:am Bojtárgazdi :
15 órára kell ott lennem, ki tudja, mikor végzek, de majd jelentkezem!!!
Korábbi üzenetek

Csak regisztrált felhasználóknak
Regisztráció/Belépés
Google Hirdetések
Mellékletek
Hirdetés

Gazlap.hu :: Téma megtekintése - Miért mérgelődök?.....mi bosszant? (24)
 Gy.I.K.Gy.I.K.   KeresésKeresés   CsoportokCsoportok   ProfilProfil   Privát üzeneteid olvasásához be kell jelentkeznedPrivát üzeneteid olvasásához be kell jelentkezned   BelépésBelépés 

Miért mérgelődök?.....mi bosszant? (24)
Ugrás az oldalra: 1, 2  Következő

Új téma nyitása   Hozzászólás a témához    Tartalomjegyzék -> Tábortűz
Előző téma megtekintése :: Következő téma megtekintése  
Szerző Üzenet
bau
Srí Lanka
Srí Lanka

HozzászólásElküldve: 2018.12.06, 15:19    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Idézet:
ilyen hidegben ültetni??

A fákat ilyenkor yes szokták ültetni!
Ez a normális nekik. Vigyor
Bár én úgy tudom,hogy a gödröt előtte ki szokták ásni és"pihentetni,szellőztetni kell.
Persze előtte a trágyát is beszórják.

Ágazni is ilyenkor kell,mert leáll a nedvkeringés télen náluk,így nem "véreznek el"! Smile
Srí Lanka
Srí Lanka

HozzászólásElküldve: 2018.12.06, 15:15    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Nálunk is most kezdték az utcában ültetni a növendék fákat........még tart a nagyok ágazása is
Nem tudom, szegény fák mennyire lesznek életképesek: ilyen hidegben ültetni???? Shocked Shocked Shocked
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése
bau
Srí Lanka
Srí Lanka

HozzászólásElküldve: 2018.12.06, 14:02    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Ma,jöttek a SZAKIK! Laughing Laughing
Az udvaron reggel 8 kor egy FŐ SZAKI megállapította,hogy itt ezen a helyen kell valamit csinálni...-másik KIS SZAKI tudomásul vette és elmentek.
Fél óra múlva jött 3 KISSZAKI:)
ÁSTAK... jobban mondva 1 ásott,a másik kettő ÁSÍTOTT... Laughing Laughing
Két órán keresztül csináltak egy fél méteres gödröt ... kb 1/2 méterszer 1/2 méterest. Rolling Eyes Rolling Eyes
ELMENTEK...
Egy jó fél óra múlva jött egy autó,a 3 kis szaki meg a sofőr.
Beleültettek egy FÁT! Egy rendes lombos fát! Rolling Eyes Rolling Eyes Question Question Idea
De minek?
Tele van az udvar fával.
Ez itt a játszótér...lenne,de lassan már nincs hely a gyerekeknek még focizni sem.
Bezzeg játék az nincs! Twisted Evil
Jó,jó..szeretem a fákat,de ez már túlzás Crying or Very sad
No nem is igazából ez a bajom,hanem a munkatempó... Crying or Very sad Mad
Azelőtt a kerteben az ilyesmit én egyedül csináltam... Mad
Őserdő
Őserdő

HozzászólásElküldve: 2018.12.06, 13:59    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Mérgelödök bosszankodok én is.
Vettem egy mosogéptisztitot azt a bizonyos L...a-t
Tegnap el is kezdtem a mosogépet tisztitani csak a végére jöttem rá hogy nem állitottam be a höfokot 60 fokra.
Elözöleg 40 fokon mostam .
A termékre rá is van irva hogy 60 fokon kell a müveletet csinálni.
Na igy én kb el pocsékoltam az egészet gondolom 40 fokon semmit se ért az egész.
Vissza az elejére
tercsi
Park
Park

HozzászólásElküldve: 2018.12.06, 11:10    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Capsella!

Természetesen meg lehet próbálni a jegyzőkönyvet, de nem kell vele semmit alá írattatni, egyszerűen be kell menni a rendőrségre, és feljelenteni./bizonyíték a szaggatott nadrág/ Nekik hivatalból intézkedniük kell. A tanukat is meg lehet nevezni, nyilván nem fogják azt mondani,hogy nem láttak semmit.

Nálunk amikor a lakás tűz volt, én feljelentettem az elkövetőt, fotókat vittem, nyoma van a tettének. Az új lakhelyén megverték, mert cigizett, és füst volt a lépcsőházba. Bement a rendőrségre feljelentést tenni, de mivel volt már anyaga a tűzeset miatt, elhajtották a rendőrök, hogy védje meg magát.
Többet nem gyújtott rá sem a lakásban, sem a lépcsőházban. Kiment az udvarra cigizni.
A lakók elérték amit akartak.

Ti is érjétek el amit akartok. A jegyző,kötelezheti arra, hogy a kutyát nem engedheti ki az utcára,és megfelelő kerítést kell csináltatnia.
Fordulhattok a helyi állatvédőkhöz is, hátha van ötletük.
Ki lehet hívni a helyi Tv.-t, ha elég nagy az összefogás.
Ne hagyjátok, magatokat, védjétek meg a környezeteteket, és a gyerekeket,magatokat is.
Nem a kutya a hibás, hanem a gazdája, így azt kell móresre tanítani.

tercsi
Capsella
Tölgyfa
Tölgyfa

HozzászólásElküldve: 2018.12.06, 01:44    Hozzászólás témája: Miért mérgelődök? Hozzászólás, az előzmény idézésével

Igazatok van, mindkét módszert be kell dobni.

Beszélek a férfival, akit megharapott a kutya. Ők most a kutyással ferdén szemben laknak és mellé építkeznek. 3 gyerekük van, a legidősebb 1. osztályos, az unokámnak osztálytársa a kislány. Ők is sokat bringáznak, fociznak, hintáznak, bújócskáznak a téren. A mi 2 unokánk szintén. A szomszédunkban is 2 kis gyerek van. Ez 7 gyerek, de még sok nem itt lakó unoka is rendszeresen jön a nagyszülőkhöz.
Eddig mindenki nyugodt volt, ez egy csendes kis tér az építkezéssel együtt.

Ez egy orvos-kozmetikus házaspár. Minősíthetetlen!

A fiam akkora darab, magas, széles vállak, izmos, ha az csak kilátásba helyezi a ruhát, a doktor úr összefossa magát.
Én még az életben soha senkit nem jelentettem fel, de valóban meg kell tenni, hogy írásos nyoma legyen. Erről is beszélek a megharapott férfival. Ha nagyon nem akarja aláírni a feljelentést, akkor írunk együtt egy jegyzőkönyvet, amit a megtámadottak és a szemtanuk aláírnak. Ezt a kutyatulajdonossal is aláíratjuk, átadunk neki is egy pld-t azzal, hogy a következő esetben nem tudunk eltekinteni a feljelentéstől és ezzel a jegyzőkönyvvel és az új esettel együtt jelentjük fel.

Egyébként vagy 5 éve kezdte el a nő, hogy nyár végén összehívja a térre egy partira az itt lakókat. Ki-ki alapon viszik a szalonnasütéshez a dolgokat, sütiket, stb... A pógárok 2/3-a nem vesz részt, mert az a véleményük, hogy akik nem köszönnek, azokkal nem keveredünk. Minden évben kevesebben vannak, ahogy hallom. Gondolom, jövőre még kevesebben lesznek.
.................
Hogy hogy változik az emberek mentalitása, arra egy kis beszámoló.

Itt nincs fizető parkoló. Az a szokás, hogy általában mindenki maga előtt parkol, de ha előjön és foglalt, beáll oda, ahová tud, nem anyázik. Kivéve az egyik közvetlen szomszédomat, eléjük senki nem állhat. Ha ügyfeleim elé állnak, becsenget és elküldi őket. Ezt a szellemiséget a vő hozta magával.

Szemben egy panzió létesült. A sarokban lakó szomszédasszony előtt nincs parkoló, ezért a gyerekei a panzió elé szoktak parkolni, ott van 3 db + félkerékkel a járdán is elfér 2 db. Ehhez képest a némber el szokta küldeni a gyerekeit, hogy ott ne parkoljanak. Ha valakinek vendégei vannak, azokból is sokan parkoltak ott, mert ott volt hely. Az egyik szomszéddal összeveszett a panziós és hogy az ne parkolhasson saját maga előtt, az önkormányzatnál elintézte, hogy kitették a parkolni tilos táblát. A közfelháborodásra megosztották, a fickó parkolhatott maga előtt, a másik kettőben nem lehetett. A szomszéd addig balhézott, hogy indokolatlan, hogy két parkoló üresen állkon, amikor nincs elég hely. Erre a panziós elintézte, hogy megforgatták a táblát, most a szomszéd nem tud maga előtt parkolni, viszont a másik 2 parkoló használható.

A sarki házat megvette egy házaspár, kívül festés és utána a járdára betonkefniket raktak, hogy senki ne járjon a járdán.

Basszus! Ha még egy pár házból kihalnak és hasonló agyamentek költöznek ide, helikopterrel kellene bejönni, de azt meg nem lehet, mert a tér tele van hatalmas fákkal és villanyvezeték, tv-kábel fut.

De mi, a régiek vagyunk hibásak, mert össze kellene fogni és el kellene igazítani ezeket a majmokat.
Vissza az elejére
tercsi
Park
Park

HozzászólásElküldve: 2018.12.05, 18:03    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Capsella!

Fel kell jelenteni, és minden alkalommal, ha ilyen történik.
Továbbá, írni kell a jegyzőnek, mert ő tud intézkedni.

Legyen nyoma, minden alkalommal, hátha megelőzítek, a nagyobb bajt.

tercsi
Szécsike
Erdő
Erdő

HozzászólásElküldve: 2018.12.05, 17:20    Hozzászólás témája: .. Azt Hozzászólás, az előzmény idézésével

Shocked Basszus nem igaz hogy nem lehet semmit tenni. Rolling Eyes /feltételezem,hogy a normális emberi szavakon már túl vagytok/
Nincs egy pár lefizethető jó barátja a fiadnak? Wink
Elkapni egy hűvös utcán,hogy melege legyen. Wink Twisted Evil

Bármíly szomorú -és normál esetben ezt nem is támogatom- de vannak kétlábú egyedek akik csak a fájó szóból Wink értenek. Twisted Evil
Ahogy írod, járnak arra gyerekek is. Twisted Evil
Vissza az elejére
Capsella
Tölgyfa
Tölgyfa

HozzászólásElküldve: 2018.12.05, 14:17    Hozzászólás témája: Miért mérgelődök? Hozzászólás, az előzmény idézésével

Azt már írtam, hogy a fiam a második szomszédba nősült. Itt a téren 10 ház van, olyan, mint egy falu. Mindenki ismer mindenkit. Az öregek kihalnak, több házat eladtak az örökösök, jönnek újak, ki ilyen, ki olyan személyiséggel.
Nos, az, hogy egy férfi nem köszön előre egy nőnek, egye fene. Az már bunkóság, ha előre köszönnek neki, akár nő, akár férfi, nem fogadja, de ez sem számít.

Az már számít, ha a kutyája egy embert már megharapott, akkor úgy álljon ki az autóval, hogy ne jöjjön ki a kutyája. Igazán nem lenne nagy dolog a kutyát egy pórázzal rögzíteni egy oszlophoz és nem történne baleset.
A minap a menyem jött gyalog a nagyobbik unokával az iskolából. A járdán jöttek, de a Dr. éppen állt ki az autóval és a kutya kiszaladt és támadott. A menyem szembefordult a kutyával, hogy Bottyán el tudjon szaladni. Bottyán hazaszaladt (pár háznyi) és utána ő is futásnak eredt. A kutya utána és a combján hátul leszakította a farmert. Szerencse, hogy a farmer vastag, erős volt és így a combja nem sérült a harapástól. Mr. Agy rá sem szólt a kutyára, mintha ez lenne a feladata. A szomszédban építkezés folyik, az a szomszéd építkezik, akit már megharapott a kutya, miközben ő is a gyerekét védelmezte. Most másik házat épít, és pont ennek a baromnak lesz a szomszédja, vagyis alapozódik a "jó szomszédság"... Az építkezésről, a tetőről mire az emberek leszaladtak segítséget nyújtani, a farmer már oda volt. Aztán jött a nagy tiszteletű és csak annyit kérdezett, hogy mennyibe került a farmer? A menyem mondta, hogy 8 ezerbe. Kivett egy 10-est és odaadta a menyemnek és az mire felocsúdott, már el is ment. Az építkezésen dolgozó munkások is nagyot néztek, ők már az említett másik esetnek is szemtanúi voltak, véleményezték rendesen a Dr-t.

Úgy gondoljuk, a két eset sem elég Mr. Intelligenciának ahhoz, hogy ne engedje ki a kutyáját.
Vissza az elejére
Szécsike
Erdő
Erdő

HozzászólásElküldve: 2018.12.04, 17:36    Hozzászólás témája: .. Hozzászólás, az előzmény idézésével

Egyetértek! pacsi Evil or Very Mad Twisted Evil
Vissza az elejére
kutyus
Srí Lanka
Srí Lanka

HozzászólásElküldve: 2018.12.04, 06:08    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

A helyreállítás szép dolog, a történelemhamisítás viszont dühítő és gusztustalan

https://index.hu/kultur/2018/11/30/gul_baba_turbeje_kiallitas_tortenelemhamisitas_erdogan?fbclid=IwAR3txqdYJOYMhKlZHqm9FqOKltPlDL8G5Ke7bEmH421XTDh33zzaxU97ffU
Vissza az elejére
Szécsike
Erdő
Erdő

HozzászólásElküldve: 2018.11.28, 20:46    Hozzászólás témája: .. Hozzászólás, az előzmény idézésével

Nemtom ez ilyen szempontból milyen hely Shocked ,de tény hogy a doki szájában megalszik a tej. Shocked Ráadásul az orra alatt motyog és nem győzök mentegetőzni mikor visszakérdezek az öregkori rossz hallásomra hivatkozva. Evil or Very Mad Az aszintes Wink néni csak mosolygott a bajsza alatt,őt tisztán hallottam. Laughing
Évente megyek,gondoltam majd csak javít a frekvencián,de egyre rosszabb. Evil or Very Mad Ő sem fiatalodik. Laughing

Jaaa,ezzel a beutalóval kértem időpontot csontsűrűség vizsgálatra,azt mondták telefonáljak a jövő héten,akkor kezdik kiosztani a januári időpontokat. Shocked
Még jó,hogy nem életbevágó. Laughing
Vissza az elejére
kutyus
Srí Lanka
Srí Lanka

HozzászólásElküldve: 2018.11.28, 11:05    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Lehet, ezt nem tudom....ezek szerint Szécsike is valami hasonló helyre ment reuma rendelésre
Vissza az elejére
bau
Srí Lanka
Srí Lanka

HozzászólásElküldve: 2018.11.28, 11:04    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Idézet:
ha a rendelő kórházban működik

Hááát!
Nálunk nem egészen így van!
Sőőt!
A háziorvosok is ügyelnek!
Srí Lanka
Srí Lanka

HozzászólásElküldve: 2018.11.28, 11:02    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Ez csak akkor valószínű, ha a rendelő kórházban működik - mint pl nálunk az ortopéd ambulancia, ahol szintén 9-kor kezdődik a rendelés, mert a dokik előtte vizitelnek az osztályon
Vissza az elejére
Hozzászólások megtekintése:   
Új téma nyitása   Hozzászólás a témához    Tartalomjegyzék -> Tábortűz Időzóna: (GMT +1 óra)
Ugrás az oldalra: 1, 2  Következő
1 / 2 oldal

Ugrás:  
Nem készíthetsz új témákat ebben a fórumban
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban
Nem módosíthatod a hozzászólásaidat a fórumban
Nem törölheted a hozzászólásaidat a fórumban
Nem szavazhatsz ebben fórumban