15 éves a Gazlap!!!
Információk
Szia Anonymus!
Összes látogató: 6
Utolsó tag: czaczi
Keresés
Web Gazlap
Részletes fórum kereső
Utolsó fórumtémákból
- Szakértői témák:

- Kertészeti témák:
Segítség csak kertészeti témákban(17)
Hagymások, gumósok, rizómások (34)
Virágaink, növényeink teleltetése (4)
CSERE-BERE növények, magok....(50)
Vendégeink a kertben(17)
Daturák, trombita virágok (2)
KAKTUSZOK ÉS POZSGÁSOK (48)
Kékpillangó /clerodendron/...és egyéb Végzet-ek(5)
Paprikák, chilik, Paradicsomok(5)
Milyen növényt vettem/szereztem ma (20 )
Gyümölcsök (5)

- Tábortűz témák:
JÓ TUDNI....érdekességek...ismeretterjesztő írások (6)
Írj bármilyen témáról (15)
Milyen öröm ért ma? (37)
IDŐJÁRÁS (62)
GAZLAP szakácskönyv (72)
A Tudat keresése (3)
Találd ki (29)
Vicces történetek,...képek(17)
Ki milyen zenét hallgat Gazlapozás közben (9)
Szomorú vagyok (10)
Versek, költemények (4)
ŐSZ....2015....2016.....2017.....2018.....2019.

A Gazlap Fórumai
Tábortűz
Kertészet
Szakértők
Műhely
Archívum
Virágrend
Hirdetés
Üzenőfal
5:16:am kutyus :
Jó reggelt!
4:54:am kutyus :
Jó reggelt mindenkinek
5:17:am kutyus :
Jó reggelt
5:40:am kutyus :
Jó reggelt, szép vasárnapot!
5:15:am Etimami :
Jó reggelt. Szép vasárnapot.
5:25:am kutyus :
Jó reggelt, kellemes hétvégét....jó kertezést
5:23:am Etimami :
Jó reggelt. Kellemes hétvégét.
4:49:am kutyus :
Jó reggelt
5:28:am kutyus :
Jó reggelt mindenkinek
5:51:am kutyus :
Jó reggelt!
5:35:am kutyus :
Jó reggelt mindenkinek
4:58:am kutyus :
Jó reggelt, szép vasárnapot! Használjátok kis a "nyarunkat" !
5:13:am kutyus :
Jó reggelt, kellemes hétvégét
4:50:am kutyus :
Jó reggelt mindenkinek!
5:38:am kutyus :
Jó reggelt!
Korábbi üzenetek

Csak regisztrált felhasználóknak
Regisztráció/Belépés
Google Hirdetések
Mellékletek
Hirdetés

Gazlap.hu :: Téma megtekintése - Miért mérgelődök?.....mi bosszant? (24)
 Gy.I.K.Gy.I.K.   KeresésKeresés   CsoportokCsoportok   ProfilProfil   Privát üzeneteid olvasásához be kell jelentkeznedPrivát üzeneteid olvasásához be kell jelentkezned   BelépésBelépés 

Miért mérgelődök?.....mi bosszant? (24)
Ugrás az oldalra: Előző  1, 2, 3, 4 ... 16, 17, 18  Következő

Új téma nyitása   Hozzászólás a témához    Tartalomjegyzék -> Tábortűz
Előző téma megtekintése :: Következő téma megtekintése  
Szerző Üzenet
bau
Srí Lanka
Srí Lanka

HozzászólásElküldve: 2019.10.01, 09:38    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Ez idáig nem nagyon találkoztam poloskával (az idén)
De úgy látszik érzik,hogy közeleg a hideg,kezdenek behúzódni.
Minden nap találok egyet egyet az erkélyen.
Sajnos Véged! aranyoskám ásó
Remélem hamar rájönnek,hogy nem érdemes velem packázni box Szétlő aranyoskám
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése
Szécsike
Őserdő
Őserdő

HozzászólásElküldve: 2019.09.29, 18:49    Hozzászólás témája: ... Hozzászólás, az előzmény idézésével

Kb.20 éve nem tárolok krumplit,hagymát. Twisted Evil Inkább pár kilónként vásárolom.
Akkor telt be a pohár,mikor 5 zsák krumpliból maradt kb.2 zsák használható. Ránézésre gyönyörű volt,majd válogatásnál kiderült a turpisság.A zsák közepe tele volt romlott,vágott stb.krumplival. Twisted Evil
Egyik ismerősömnek panaszkodva kaptam meg a magyarázatot. A zsákba egy nagy átmérőjű csövet téve töltik meg a zsákokat. Kivülre a szépeket,belülre a selejteset,majd a csövet/hengert kihúzve kötik be a zsák száját. Evil or Very Mad

10-15 kg.-onként veszem a piacon ugyanannál a néninél.

Capsella szivem! Inkább a nagykabát. Wink Very Happy
Szerintem egy hosszú ujjú póló egy szabadidő felsővel már elviselhető,még ha kicsit izzadsz is...csak ne legyél tüskés!!! Wink Very Happy
Vissza az elejére
kutyus
Srí Lanka
Srí Lanka

HozzászólásElküldve: 2019.09.28, 15:48    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Drukkolok neked Capsella, hogy ne találkozzon a tested tövissel, jőjjön vissza az erőd
Vissza az elejére
Capsella
Mamutfenyő
Mamutfenyő

HozzászólásElküldve: 2019.09.28, 11:38    Hozzászólás témája: Miért mérgelődök? Hozzászólás, az előzmény idézésével

Ha a termelés során minden rendben ment, csak éppen a batakarítás és az azt követő tárolás olyan mai technológiájú, már az is okozza, hogy nem lehet jól eltartani.

Hagyma:
Régen kézi betakarítás, gyorsan vigyük árnyékba vagy legalábbis takarjuk a nap elől (nem fekete fóliával), utána aztán fészer alá, árnyékba, forgatták és amikor a szára szinte teljesen kiszáradt, befonták és száraz, hüvös, árnyékos helyen fellógatták a fonatot, hogy a levegő járja.
A betakarítást is esőmentes napokra időzítették. Ha a meteorológia esőt jelzett, akkor inkább pár nappal előbb takarították be.

Most akármikor betakarít a kombájn. Kisebb-nagyobb nyomásos sérülések láthatók a hagymán, sok pikkelylevél lehullik. Az ilyen hagyma nem áll el.
Ma már csak öntözéssel lehet eredményesen termeszteni. A betakarítás előtt idejében abba kell hagyni az öntözést, hogy nagyobb legyen a termés szárazanyag tartalma, ami segíti a jobb tárolhatóságot.

Ha a betakarítás előtt túl sok eső esik, könnyebben jön a gombás fertőzés.

A vetésforgó szerepe is fontos a fertőzések elkerülésében.

Én most megvettem 3 zsák vöröshagymát és 2 zsák lilát. Ma talán már tényleg megbírkózok a pincébe lehordásával, de előtte átválogatom.

Burgonya:
Ma gépi betakarítás, sok héjat lekotor. Utána még úgy megy a boltba, hogy vízzel le is mossák.
Ez hogy állna el?

Régen átválogatták, vágott, rágott, apró, deformált nem ment az eladni valóba, azt megfőzték a disznóknak..
A mostani időjárásban sok élettani probléma is keletekezik, az is rontja az eltarthatóságot.

Szóval, áldottak legyenek azok a göcsörtös kezek, amelyek még a földet túrják!

..............
MIvel jó szarul voltam mostanában. talán holnapra gyűjtök annyi erőt, hogy kimegyek és elkezdek betakarítani, ha van mit. Csak a kerítésen kívülről láttam a másfél méteres gazt, ami a 2. jégverés után nőtt. Előbb ki kell gazolnom, utána tudok krumplit ásni. A férjem szerint nincs ott semmi, a jég elverte a szárát, nem tört el, de elszáradt, nem asszimilált tovább, ezért nem hordott tovább vizet.
Na, majd kiderül. A hagymám is kint van még. Ilyen még nem fordult elő velem. Ha van valami, majd azt esszük előbb.
Egy biztos: én már egy tövis terhelését se bírom el! És a mostani gazban is sok a tövises. De jó, hogy lehűlt és lehet hosszú ujjúban dolgozni, már ha egyáltalán lesz erőm.
Tegnap be tudtam vásárolni, mosogattam, főztem, vagy másfél hete ez volt a legnagyobb teljesítményem. Remélem, innen már csak felfelé van út.
Vissza az elejére
kutyus
Srí Lanka
Srí Lanka

HozzászólásElküldve: 2019.09.28, 04:43    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Annak idején - emlékszem - Nagymamám csak októberben vett télire való krumplit......előtte nem is árultak olyat
Vissza az elejére
bau
Srí Lanka
Srí Lanka

HozzászólásElküldve: 2019.09.27, 15:12    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Idézet:
a télire vásárolt krumpli

Ez azért lehetséges,mert a gazdák,mikor látták,hogy első NORMÁLIS vetés nem sikerült a rossz idő miatt, gyorsan újat vetettek.

Az új vetésnek nem volt már annyi ideje,hogy normálisan beérjen!
Amit Te most téli krumplinak vettél,az gyakorlatilag még ÚJKRUMPLI!

Nem tárolásra való!!!
Vissza az elejére
kutyus
Srí Lanka
Srí Lanka

HozzászólásElküldve: 2019.09.27, 11:55    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Sajnos, már nem lehet betárolni télire semmit.......mindent annyira vegyszereznek, hogy teljesen elveszíti az eltarthatóságát Twisted Evil Twisted Evil
Vissza az elejére
tercsi
Erdő
Erdő

HozzászólásElküldve: 2019.09.27, 11:42    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Nem tudom írtam -e, de a télire vásárolt krumpli és hagyma is rothad.
Hetente át kell nézni, és idő előtt megenni.

A talpunk is izzadni fog a sok krumplitól.

tercsi
Emmylie
Srí Lanka
Srí Lanka

HozzászólásElküldve: 2019.09.27, 07:26    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

A sok sok idézetet töröltem.
A legszomorubb és legfájobb az ha az embert mindenki hülyének nézi.
Az is aki elvitt valamit a lakásbol.Azt gondolta olyan hülye vagyok hogy nem jövök rá.
Sajnos ez nagyon fáj. Sad Sad Föleg olyantol akit mindig is segitettünk. Sad Sad
Vissza az elejére
Bojtárgazdi
Srí Lanka
Srí Lanka

HozzászólásElküldve: 2019.09.25, 22:38    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Sok-sok idézet... Very Happy

Emmylie Kedves, szerintem is az a legrosszabb a lopásban, hogy más dönti el, mire van szükséged.
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Email küldése
Emmylie
Srí Lanka
Srí Lanka

HozzászólásElküldve: 2019.09.25, 21:49    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

[A sok sok idézet helyett.

Az a legszomorubb ha az embert mindenki "hülyének" nézi.

Legutóbb Emmylie szerkesztette (2019.09.27, 07:23), összesen 1 alkalommal
Vissza az elejére
Szécsike
Őserdő
Őserdő

HozzászólásElküldve: 2019.09.25, 21:39    Hozzászólás témája: Re: Miért mérgelődök? Hozzászólás, az előzmény idézésével

Capsella írta:
...
Van benne anyni biztató, hogy innenmár aligha van lejtmenet! Bezzeg a lovak származását mondja fejből hetedíziglen!
Na, ezért mondom én, hogy mindenki hülye, csak mindenki másképpen hülye és ettől kerek a világ. És miért pont én lennék a kivétel?

Laughing Taps röhög2
Vissza az elejére
kutyus
Srí Lanka
Srí Lanka

HozzászólásElküldve: 2019.09.25, 04:34    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Capsella

Az utolsó mondatodon jót nevettem,......és teljesen egyetértek vele!!! Laughing Laughing Laughing

------------A bankot nem érdekli, ki miért és mit írt alá, itt a t...co a ludas, ill az ott tevékenykedő "beszerzők"
Vissza az elejére
Capsella
Mamutfenyő
Mamutfenyő

HozzászólásElküldve: 2019.09.24, 21:24    Hozzászólás témája: Miért mérgelődök? Hozzászólás, az előzmény idézésével

Sajnos, Bojti, ez már csak így van.

A jövőben mindig gyanúval kell élni, ha valamihez kérik az adatainkat, akkor bekerülünk egy adatbázisba és az hátrányokkal is járhat.
Egyet leszögezhetünk, ha valamiről akkor ott rögtön, helyben kell dönteni, hogy a kedvezményt el ne veszítsük, az nem tisztességes üzlet.

A férjem bankban szerintem még csak egyszer volt, amikor a házépítésre felvettük a hitelt, azóta nem. Nem egy türelmes fajta, főleg ha oka is van a türelmetlenségre. Nem megyek be vele a bankba, nem töltöm vele az időmet, elvégre nagykorú. Hogy balhézni fog, az biztos! Mert ebben a bank is hunyó! Nem igaz, hogy nem tudják, hogy megy ez. Ő sem akart már bankkártyát, nekem van bankszámlám, bankkártyám, nekünk nem kell több. Annak költsége van.

Ráadásul a férjem minden papírját elpakol és nincs, amikor éppen kellene.
Személyi, lakcímkártya, jogosítvány-van, inkább volt néhány garnitúra. Tavaly, amikor hazajött az okmányirodából az iratcsináltatásból és pakolta a rongyait, a zsebekben talált iratokat. Visszament velük az irodába, elvették tőle és kilyukasztották. Most csak egy garnitúra le nem járt van.
Volt, hogy a rendőrnek az előző garnitúrákat mutatta, az nem elelnőrizte le, mert a fényképen ő volt, nem járt le. De már volt helyettük másik, csak akkor éppen az a legújabb volt elpakolva.

Ilyennek a kezébe hitelkártyát nem lehet adni! De mindig ilyen volt, sajnos. Van benne anyni biztató, hogy innenmár aligha van lejtmenet! Bezzeg a lovak származását mondja fejből hetedíziglen!

Na, ezért mondom én, hogy mindenki hülye, csak mindenki másképpen hülye és ettől kerek a világ. És miért pont én lennék a kivétel?
Vissza az elejére
Bojtárgazdi
Srí Lanka
Srí Lanka

HozzászólásElküldve: 2019.09.24, 13:59    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Elképesztő. Már minden card-nál figyelni kell. Köszönöm, Capsella, hogy megosztottad!

Én nemrég szócsatáztam egy reklámos höggyel, aki azzal kezdte a lehengerlást, hogy régi jó vevőjük vagyok, és ha most vásárolok féláron (olyan terméket, amit egyébként negyedáron sem vennék), akkor mindenféle ajándékot is kapok, ráadásul még wellness utalványt is 8 családtagom számára.
Itt szóltam már közbe, hogy 8 családtagom összesen sincs, a hajdúszoboszlói wellnesstől a hideg is kiráz, és nem hinném, hogy azért vagyok jó vevőjük, mert kiveszekedtem belőlük az ajándék dzsekit három évvel ezelőtt.
A hölgy megnyugtatott, hogy ő töröl most a névsorból, de nem tudja garantálni, hogy automatikusan nem kerülök-e újra bele.
Hát nem felhívott ugyanő, már másnap? Twisted Evil

Mára is akadt mérgelődni való, de ezen már nem húzom fel magam.
Viszont az állatkajás webboltot, ha már én tanítom őket kereskedni, felvilágosítom, hogy csomagszállításhoz nem pont a legszakadékonyabb ócska zacsikat kellene használni.
Én veszekedtem addig, míg bevezették az automatikusan reagáló válaszrendszert, mert a "nem nézte még az illetékes kolléganő, mert ő szerdánként nézi meg a rendeléseket" nem kereskedői magatartás. Mindig szóvá teszem, ha a megjegyzések rovatot nem veszik figyelembe, és ha nem telefonálnak azonnal, ha az a fajta, amit megrendeltem, nincs ugyan, de hasonló van. Vagy egyelőre semmilyen nincs, de ne várakoztassanak napokig. - Hát most a törmelék rizs fele a dobozba szóródott ki, ezt sem hagyom szó nélkül...

Szegény fiam meg itthon felejtette a kajája felét, de az meg már az ő tanulása...
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Email küldése
Hozzászólások megtekintése:   
Új téma nyitása   Hozzászólás a témához    Tartalomjegyzék -> Tábortűz Időzóna: (GMT +1 óra)
Ugrás az oldalra: Előző  1, 2, 3, 4 ... 16, 17, 18  Következő
3 / 18 oldal

Ugrás:  
Nem készíthetsz új témákat ebben a fórumban
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban
Nem módosíthatod a hozzászólásaidat a fórumban
Nem törölheted a hozzászólásaidat a fórumban
Nem szavazhatsz ebben fórumban