15 éves a Gazlap!!!
Információk
Szia Anonymus!
Tagok: 1 / 18286
Összes látogató: 7
Utolsó tag: czaczi
Keresés
Web Gazlap
Részletes fórum kereső
Utolsó fórumtémákból
- Szakértői témák:

- Kertészeti témák:
KAKTUSZOK ÉS POZSGÁSOK (48)
Segítség csak kertészeti témákban(17)
CSERE-BERE növények, magok....(50)
Daturák, trombita virágok (2)
Kékpillangó /clerodendron/...és egyéb Végzet-ek(5)
Virágaink, növényeink teleltetése (4)
Paprikák, chilik, Paradicsomok(5)
Milyen növényt vettem/szereztem ma (20 )
Vendégeink a kertben(17)
Gyümölcsök (5)
Hagymások, gumósok, rizómások (34)

- Tábortűz témák:
IDŐJÁRÁS (62)
Szomorú vagyok (10)
Találd ki (29)
GAZLAP szakácskönyv (72)
Milyen öröm ért ma? (37)
Ki milyen zenét hallgat Gazlapozás közben (9)
A Természet csodái zenei aláfestéssel.
A Tudat keresése (3)
Versek, költemények (4)
Miért mérgelődök?.....mi bosszant? (24)
Írj bármilyen témáról (15)
JÓ TUDNI....érdekességek...ismeretterjesztő írások (6)

A Gazlap Fórumai
Tábortűz
Kertészet
Szakértők
Műhely
Archívum
Virágrend
Hirdetés
Üzenőfal
5:35:am kutyus :
Jó reggelt mindenkinek
4:58:am kutyus :
Jó reggelt, szép vasárnapot! Használjátok kis a "nyarunkat" !
5:13:am kutyus :
Jó reggelt, kellemes hétvégét
4:50:am kutyus :
Jó reggelt mindenkinek!
5:38:am kutyus :
Jó reggelt!
9:08:pm Bojtárgazdi :
Most ie meleg van! Tegnap ilyenkor kicsit csípett a hideg.
5:35:am kutyus :
Jó reggelt mindenkinek, ma melegebb volt az éjjel
5:11:am kutyus :
Jó reggelt
6:27:am kutyus :
Jó reggelt, megint egy új hét indul!
5:10:am kutyus :
Jó reggelt, szép vasárnapot!
7:05:pm Bojtárgazdi :
Itt egész nap csrperészett, most rákezdte rendesen.
6:30:pm Etimami :
Nálunk most kezd esni az eső.
6:29:pm Etimami :
Ebéd utáni szieszta volt.
2:03:pm Bojtárgazdi :
Szia Etike! Beszorított az eső?
9:53:am pili :
S.O.S.!!! Nézzetek be a szakácsosba, lécci!
Korábbi üzenetek

Csak regisztrált felhasználóknak
Regisztráció/Belépés
Google Hirdetések
Mellékletek
Hirdetés

Gazlap.hu :: Téma megtekintése - Miért mérgelődök?.....mi bosszant? (24)
 Gy.I.K.Gy.I.K.   KeresésKeresés   CsoportokCsoportok   ProfilProfil   Privát üzeneteid olvasásához be kell jelentkeznedPrivát üzeneteid olvasásához be kell jelentkezned   BelépésBelépés 

Miért mérgelődök?.....mi bosszant? (24)
Ugrás az oldalra: Előző  1, 2, 3 ... 9, 10, 11 ... 15, 16, 17  Következő

Új téma nyitása   Hozzászólás a témához    Tartalomjegyzék -> Tábortűz
Előző téma megtekintése :: Következő téma megtekintése  
Szerző Üzenet
Emmylie
Srí Lanka
Srí Lanka

HozzászólásElküldve: 2019.04.17, 12:26    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Bojtárgazdi írta:
kutyus írta:
Nem itt van a baj........... Rendelet, őr kutyafülét se ér, ha a SZEMLÉLET ilyen. Márpedig azzal van baj, de nagyon! Twisted Evil

Igen.

Ha Németországban híre megy, hogy x határidőtől kizárólag kék kendővel lehet integetni a vasútállomáson, a német utánagondol, hol is szerezhetne be néhány kék kendőt az adott határidőig, és a neten ötletek cserélnek gazdát, milyen tárolóban lehet tartani otthon az integetős kendőket. (Más oszágra is biztosan érvényes, én a németet jobba ismerem.)

A magyar meg azon morfondírozik, hogy a nagynénje padlásán látott egy csomó zöld anyagot, az is jó lesz, majd leugatom a rendőrt, hogy színtévesztő.

Itt a faluban minden honapban viszik el a plasztik hulladékot.Kapunk sárga zsákot erre a célra.
Itt a faluban fiatal anyuka megjegyezte--ö ugyan nem teszi külön a plasztikot válogassák ki ott ahova a szemetet viszik. Ö befizeti a szemét dijat.

Na hat az ilyen gondolkozással ill. azokkal van a baj akik igy gondolkoznak.
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése
Bojtárgazdi
Srí Lanka
Srí Lanka

HozzászólásElküldve: 2019.04.05, 16:48    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

kutyus írta:
Nem itt van a baj........... Rendelet, őr kutyafülét se ér, ha a SZEMLÉLET ilyen. Márpedig azzal van baj, de nagyon! Twisted Evil

Igen.

Ha Németországban híre megy, hogy x határidőtől kizárólag kék kendővel lehet integetni a vasútállomáson, a német utánagondol, hol is szerezhetne be néhány kék kendőt az adott határidőig, és a neten ötletek cserélnek gazdát, milyen tárolóban lehet tartani otthon az integetős kendőket. (Más oszágra is biztosan érvényes, én a németet jobba ismerem.)

A magyar meg azon morfondírozik, hogy a nagynénje padlásán látott egy csomó zöld anyagot, az is jó lesz, majd leugatom a rendőrt, hogy színtévesztő.
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Email küldése
Bojtárgazdi
Srí Lanka
Srí Lanka

HozzászólásElküldve: 2019.04.05, 16:14    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Kaptam választási értesítőt.
Arról értesítenek, az esetleges külön igényeimet hol és hogyan tudom jelezni.

A legalján van, hogy
"Megtilthatja, hogy mások használják a személyes adatait. Ehhez kérelmet kell benyújtania."

Tessééééék? Nem azt kellene külön engedélyeznem, hogy a sarki kiskutya is hozzáférhessen a személyes adataimhoz???
pili
Srí Lanka
Srí Lanka

HozzászólásElküldve: 2019.03.31, 21:45    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

ászokfa írta:

-Tényleg van olyan, hogy nálad felmegy a pumpa? Laughing

Van bizony. Laughing
Sajnos - egyre többször. És nem én vagyok cvíderebb az idő múlásával... Rolling Eyes

Pá-pá Gábor
Vissza az elejére
kutyus
Srí Lanka
Srí Lanka

HozzászólásElküldve: 2019.03.31, 21:09    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Nem itt van a baj...........

Rendelet, őr kutyafülét se ér, ha a SZEMLÉLET ilyen. Márpedig azzal van baj, de nagyon! Twisted Evil

Anno amikor gyerek voltam, meg tizen-huszonéveim elején is az emberekben élt még a házunkátáját-tisztántartom szemlélet.......ezt valahogy kinevelték a fene nagy egyenlősdivel

Ezen kívül a bérházak házmestereinek ,az üzletek bérlőinek/tulajdonosainak KÖTELEZŐ volt maguk előtt tisztán tartani a járdát.....és NEM az úttestre söpörni a szemetet, hanem a kukába

Sajnos nagyon rossz személet az, hogy csak az az enyém, amiben élek......a közöst lehet lopni,mocskolni,ott lehet szemetelni
Vissza az elejére
ászokfa
Fasor
Fasor

HozzászólásElküldve: 2019.03.31, 17:34    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Pili bá nálam olyan jó a megítélésed, hogy a "bennem akkor megy fel a pumpa" kezdetű dolgot még képeznem kell.
-Tényleg van olyan, hogy nálad felmegy a pumpa? Laughing
--------------------------------------------------------------

Nem okvetlenül a büntetés....
Azért régebben volt mezőőr vagy ilyesmi.
Vagy annak a tudata, hogy van...

---------------------------------------------------------------
Srí Lanka
Srí Lanka

HozzászólásElküldve: 2019.03.31, 09:58    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Bennem akkor megy fel a pumpa, mikor olyan valaki, akinek úgy néz ki a háza eleje meg a "kertje", mint a szemétdomb, harsányan szidja a magyarországi állapotokat, "bezzeg a sógoroknál mintha porszívózva lenne az utca!" felkiáltással. Twisted Evil Twisted Evil Twisted Evil (Lásd még ugyanez a hóeltakarítással kapcsolaban.)

Pá-pá Gábor
Vissza az elejére
Capsella
Mamutfenyő
Mamutfenyő

HozzászólásElküldve: 2019.03.31, 08:49    Hozzászólás témája: Miért mérgelődök? Hozzászólás, az előzmény idézésével

Gyermekeink keresztnevei: Bulcsú, Boglárka.
A fiúnk fiaié: Bottyán, Hunyad.

A testvéreim gyerekeinek, unokának is mindnek szép magyar keresztneve van.

Szemetelés:
Szerintem bírságolással sosem fog megszűnni a szemetelés.
A magyar emberek egy része nagyon primitív. Lehet kacsalábon forgó háza, mercédesz autója, diplomája, de aki szemetel, az PRIMITÍV.
Látom, ahogy megyek a telephelyre a szőlőkön át, hogy a szőlőben a napszámosok mennyi szemetet dobálnak szét. Van olyan szőlész, aki a sor végéra több nylonzsákot akaszt ki, hogy abba rakják a szemetet és este elviszi a zsákot. Ha nem, az étel szaga miatt róka vagy valami séttépi a zsákot és viszi a szél.
A szőlőben az AKG-sok elhelyezik a rovaroknak a műanyag "lakást", amit a gépi munka során kicsesznek a helyéről, azt is viszi a szél.
Ahová autóval be lehet menni, mindenütt szemét van.

Ausztriában nincs kuka az erdőben, mert aki ott jár, amit kivitt, azt hozza is vissza. Teljesen jogos, hazafelé is elfér a táskájában.

Az Andornaktálya-Mezőkövesd közötti út mellett vannak szántóink. Ott is, ahová be lehet menni autóval, tele szeméttel a lehajtó. Az egyik lehajtó mellett volt szátónk, évekig ott használtuk a földet, úgy egyeztünk meg a másik földhasználóval. Amikor gépi bérmunkában csináltattam valamit, de gyalogmunka is kellett, napszámosokkal és a fiammal mentem ki és a gépre várva, vagy éppen ráértünk, szedtük a szemetet zsákszámra, még szelektáltuk is, hazahoztam, kukába raktam pár hét alatt, mert sok volt. A világon minden volt benne. Épületüveg, befőttesüveg is.
Egy részét a helyszínen elégettük, akkor még lehetett.
Utána mindig ha mentünk, újra összeszedtük, hogy rend legyen.
Aztán megtörtént a föld kiosztása, A tábla túlsó végére estünk. Így nem szedem itt a szemetet. Két hete néztük meg a búzát, akkor láttam, hogy megint rengeteg szemét van. A többi földhasználó még sosem szedte.

Ugyanitt, egy dűlóvel lejjebb szintén van lehajtó, de takarásban van, ott szeméthegy van. Egy vendéglátós vállalkozó tavaly felújította a helyiségét és mindent ide hordott ki vagy a fuvaros itt szabadult meg tőle.

Nem tudom, miért kell a szemetelők rendszámát kitakarni, amikor pont leleplezni van a kamera.

Szerintem csak az lenne megoldás az illegális szemétlerakásban, ha a települések mellett lenne valami ingyenes lerakó, ami 24 órában nyitva lenne és ott lehetne lerakni. Ha meszebb van ilyen, nem viszik oda.
Talán ha ha közelebb lenne?

Rossz látni tavasszal, (később is), hogy mindent beborít a szemét.
Vissza az elejére
Szécsike
Őserdő
Őserdő

HozzászólásElküldve: 2019.03.30, 19:53    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

ászokfa írta:

- Azért mert "megteheti"...-

Nnnna itt van az eb elvermelve Exclamation box
Vissza az elejére
bau
Srí Lanka
Srí Lanka

HozzászólásElküldve: 2019.03.30, 19:53    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Idézet:
Mi a francnak?

No,az ilyeneken én is ki tudok akadni! Sad
Műanyag tányér,pohár,üdítős stb.. Evil or Very Mad
Vissza az elejére
ászokfa
Fasor
Fasor

HozzászólásElküldve: 2019.03.30, 19:51    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Tudjátok attól ahol fotón vannak a zsákok, 3 km-re van ingyenes szemétlerakó. Emberi mértékű mennyiségig ingyenes. Autóval hozzák ide, miért nem képes elmenni még azt a 3km-t?
- Azért mert "megteheti".
----------------------------------
Őserdő
Őserdő

HozzászólásElküldve: 2019.03.30, 19:46    Hozzászólás témája: .... Hozzászólás, az előzmény idézésével

Én nemtom miről beszélsz, Wink huh falun nem volt ilyesmi,kuka sem,de szemét sem.
Nem volt ennyi puccos csomagolás,a képződött papirral stb.-vel begyújtottunk,amit lehetett használtuk másra amíg tudtuk.Pl.lisztes zacskóba a gyúrt tészta. Az akkor használatos háztartási gépek működtek akár évtizedekig,ha tönkrement valami megpróbáltuk hasznosítani. Centrifuga dobja hagymatároló,meg ilyenek.
Ma fogyasztó társadalom vagyunk. A tésztát puccos üvegben tartjuk,a hagymának fonott kosarat veszünk,stb.stb.
Két kukánk van amit hetente ürítenek,mindig tele volt mindkettő. Most a szelektív gyűjtésnél egy van félig,de a havonta elszállított szelektív dugig. Shocked

Pl.ma felbontottam egy csomag babapiskótát,amiben kettesével celofánban voltak a sütik. Shocked Teás doboz,rajta celofán,benne egyenként papírtasakban a filter. Ilyesmikre gondolok....Mi a francnak? Shocked

Fogalmam sincs a megoldásról én ehhez hülye vagyok,de nem jó ez így.... Twisted Evil Twisted Evil
Pláne úgy,hogy nem szólhatok rá egy idegen szemetelőre hogy legyen szives vegye fel az eldobott poharát.Azonnal anyázna és kék foltokkal tarkítana...-ha egyáltalán életben hagy. Twisted Evil
Vissza az elejére
bau
Srí Lanka
Srí Lanka

HozzászólásElküldve: 2019.03.30, 13:37    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Idézet:
Nemtom mikor harapózott ez el

Majd én megmondom....
Gyerekkoromban jött a kukáskocsi,és elvitte a szemetet.
Az utcát seperték,az utcaseprők rendet raktak.
Azután jött a szemét szelektálása...[b]az ezt sem szabad kitenni,meg azt sem szabad kitenni.[/bg Evil or Very Mad Valahová el kell tenni.
Se utcaseprő autó se ember nincs már.
Nincs rá pénz .... (??) Rolling Eyes Idea
Én igyekszem lomtalanításkor kitenni amit kell,-most is nagy betűs kiírással jeleztem,hogy LOMTALANÍTÁS... képzelhetitek-egyedül nekem volt kint az öreg szőnyegem,amit fél éve a pincébe érleltem Vigyor -hogy ki tudjam tenni. Crying or Very sad
Vissza az elejére
Szécsike
Őserdő
Őserdő

HozzászólásElküldve: 2019.03.29, 20:28    Hozzászólás témája: ....Én is Hozzászólás, az előzmény idézésével

Én a szemetelő emberek gondolkodásmódját nem értem. Shocked Rolling Eyes
A facén is több szemetelőt lefotóztak,vagy az ott elhelyezett kamera vette fel. Egyik videón kis teherautóról zsákszámra dobja ki a fazon a szemetet. Mégis mit gondol? Shocked Twisted Evil Az OTT már nem számít szemétnek,csak az udvarán/lakásán? Felháborítónak tartom,hogy még a kocsi rendszámát is ki kell takarni,mert a személyiségi jogok.... A Qva életbe, hogyan akarjuk akkor elejét venni a szemetelésnek? Egyik település polgármesterét most azért állítják pellengérre,mert a szemetelő rendszámát nem takarta ki a feltett videón. Shocked Rolling Eyes

Ugyanakkor emberek százai + iskolások szedik össze más szemetét. Twisted Evil
Nálunk az erdőn áthaladva mindig elkap a harctéri idegesség olyan csúfúl néz ki. Sírás-rívás Nemtom mikor harapózott ez el ennyire,de emlékeimben nem szerepel térdig érő szemét,WC tartály stb. box babakill

https://www.youtube.com/watch?v=8GiXNWl5acE
Vissza az elejére
kutyus
Srí Lanka
Srí Lanka

HozzászólásElküldve: 2019.03.29, 06:30    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

NAgyon dühítő a szemét látványa.....és szomorú a növényzet eltűnése Sad

::::::::::::::::

Engem most az dühít - de rettentően - hogy kiderült, a doki rossz értéket írt a szemüveg receptemre......így kétszer vehetem meg a nagyon ócsó szemüvegem Twisted Evil Twisted Evil Twisted Evil
Vissza az elejére
Hozzászólások megtekintése:   
Új téma nyitása   Hozzászólás a témához    Tartalomjegyzék -> Tábortűz Időzóna: (GMT +1 óra)
Ugrás az oldalra: Előző  1, 2, 3 ... 9, 10, 11 ... 15, 16, 17  Következő
10 / 17 oldal

Ugrás:  
Nem készíthetsz új témákat ebben a fórumban
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban
Nem módosíthatod a hozzászólásaidat a fórumban
Nem törölheted a hozzászólásaidat a fórumban
Nem szavazhatsz ebben fórumban