15 éves a Gazlap!!!
Információk
Szia Anonymus!
Tagok: 1 / 18286
Összes látogató: 7
Utolsó tag: czaczi
Keresés
Web Gazlap
Részletes fórum kereső
Utolsó fórumtémákból
- Szakértői témák:

- Kertészeti témák:
Gyümölcsök (5)
Hagymások, gumósok, rizómások (34)
Hawaii rózsa - frangipani
Hibiszkuszok (32)
Paprikák, chilik, Paradicsomok(5)
Virágaink, növényeink teleltetése (4)
Vendégeink a kertben(17)
KAKTUSZOK ÉS POZSGÁSOK (48)
Milyen növényt vettem/szereztem ma (20 )
Segítség csak kertészeti témákban(17)
Muskátlik (7)
Egzotikus és különleges növények (15)
Erkély és ablakpárkány kertész (5)
Fokföldi ibolya / Saintpaulia (52)
CSERE-BERE növények, magok....(50)

- Tábortűz témák:
A Tudat keresése (3)
Vicces történetek,...képek(17)
GAZLAP szakácskönyv (71)
Miért mérgelődök?.....mi bosszant? (24)
Írj bármilyen témáról (15)
Találd ki (29)
Milyen öröm ért ma? (37)
Ezzel kúráljuk magunkat (2)
IDŐJÁRÁS (62)
Wanted! Őt keresem.....(8)
Nagyik és ŐK..........(3)
Kutyák, cicák és egyéb házi kedvenceink (50)

A Gazlap Fórumai
Tábortűz
Kertészet
Szakértők
Műhely
Archívum
Virágrend
Hirdetés
Üzenőfal
5:37:am kutyus :
Jó reggelt, kellemes hétvégét
5:27:am kutyus :
Jó reggelt mindenkinek
6:42:pm Bojtárgazdi :
Látom, igen, már boldogan pakolgatsz!
6:33:pm Bojtárgazdi :
Azóta már megérkezett, Emmylie Kedves?
4:38:am Emmylie :
Jo reggelt szép napot. Remélem ma meghozzák végre.Eddig nem kaptam meg.
2:02:pm Bojtárgazdi :
Épp akartam is kérdezni, Emmylie Kedves!
1:05:pm Emmylie :
Szép délutánt Még mindig a hütöt várom
7:05:am etimami :
Szép napot mindenkinek.
5:46:am kutyus :
Jó reggelt
5:25:am kutyus :
Jó reggelt mindenkinek!
9:37:pm Bojtárgazdi :
Szóval:
9:37:pm Bojtárgazdi :
Jóéjszakát! :sleep
11:13:am Emmylie :
Szép napot mindenkinek.
10:34:am Bojtárgazdi :
Szép napot, kellemes hetet kívánok!
5:53:am kutyus :
Jó reggelt mindenkinek
Korábbi üzenetek

Csak regisztrált felhasználóknak
Regisztráció/Belépés
Google Hirdetések
Mellékletek
Hirdetés

Gazlap.hu :: Téma megtekintése - Miért mérgelődök?.....mi bosszant? (24)
 Gy.I.K.Gy.I.K.   KeresésKeresés   CsoportokCsoportok   ProfilProfil   Privát üzeneteid olvasásához be kell jelentkeznedPrivát üzeneteid olvasásához be kell jelentkezned   BelépésBelépés 

Miért mérgelődök?.....mi bosszant? (24)
Ugrás az oldalra: 1, 2, 3 ... 12, 13, 14  Következő

Új téma nyitása   Hozzászólás a témához    Tartalomjegyzék -> Tábortűz
Előző téma megtekintése :: Következő téma megtekintése  
Szerző Üzenet
kutyus
Srí Lanka
Srí Lanka

HozzászólásElküldve: 2019.09.21, 05:20    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Bau
ne csinálj ebből te sem gondot!.......ha esetleg! kifogásolják, mond meg, hogy ilyen liszt volt otthon Laughing Laughing Laughing
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése
bau
Srí Lanka
Srí Lanka

HozzászólásElküldve: 2019.09.20, 19:49    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Remélem Puszi Smile
Őserdő
Őserdő

HozzászólásElküldve: 2019.09.20, 19:48    Hozzászólás témája: .. Hozzászólás, az előzmény idézésével

Drága Bau!
Tapasztalatból mondom,ilyesmiből csak mi csinálunk gondot. Laughing
Vissza az elejére
bau
Srí Lanka
Srí Lanka

HozzászólásElküldve: 2019.09.20, 19:29    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Laughing Laughing

Hááát!
Én nem vagyok abban biztos. Embarassed
Nem ehhez vannak szokva!

(elvitték,úgyhogy nem tudom mit szóltak Smile
Erdő
Erdő

HozzászólásElküldve: 2019.09.20, 19:06    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

bau!
Szerintem a kosztosaid észre sem vették!

tercsi
bau
Srí Lanka
Srí Lanka

HozzászólásElküldve: 2019.09.20, 18:52    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Én ma mérgelődtem...
Twisted Evil
Így jár az ember,ha kapkod. Evil or Very Mad
Sütni akartam,és a dagasztó tálba belelódítottam a KENYÉR lisztet.
Persze a többi hozzávalóval együtt.
Majd be is indítottam a gépet.
Mire felfedeztem,hogy mi van írva a zacskóra.
Nem mondom ,hogy rossz lett a végeredmény.de nem ez volt a terv. Sírás-rívás

A croiassan ugyanis egy gyenge lágy tésztából készül. Embarassed Laughing
Őserdő
Őserdő

HozzászólásElküldve: 2019.09.20, 18:22    Hozzászólás témája: .. Hozzászólás, az előzmény idézésével

Capsella szivem.Sajnálom... simi puszi2 puszi2

Emmylie drágám,nem lehet hogy rosszul emlékszel? Shocked Nem adtad neki valakinek? Shocked
Ha lopni akarnék nem egy terjedelmes valamivel tenném. Crying or Very sad
Én is jártam már úgy,hogy meg mertem volna esküdni hogy .....oszt' nem úgy volt. Crying or Very sad Embarassed

Ne mérgelődj szivem! Valahol olvastam,hogyha 2 évig nem használod azt a bizonyos valamit,nincs is rá szükséged.
Vissza az elejére
Emmylie
Srí Lanka
Srí Lanka

HozzászólásElküldve: 2019.09.20, 13:05    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Idezet írta:
És hülyére vettek!..

Nagyon utálom ha hülyének néznek és most megint az történt.
A lakásunkban a szekrényben Volt egy étkészletem ( 36 db-os)
egy kávés készlet (9 db-os) és egy teás készlet (8 db-os)
Ugy irtam hogy Volt mert csak Volt.Nekem akkoriban annyira tetszett hogy megvettem de használni még egyáltalán nem használtam.
Ez a készlet hirtelen 6 db kávés csészével lett kevesebb valami szellemek álltal.
El nem törtek senki nem ajándékozta oda senkinek mégis eltüntek.Szörén szálán. Fal
A lakásban nem járnak idegenek de néha a fiam egyik szlovákiai magyar ismeröse nálunk aludt ha nem tudott már aznap tovább utazni szlovákiába.
Ismerem én is és nagyon megbizthatonak tünt de nekem végülis csak ö a gyanus.
Dolgok nem tünnek csak ugy el A káron felül az is nagon bosszant hogy hülyének néznek gondolják hogy ugyse tünik fel.
Sajnos nagyon rossz tapasztalataim vannak mert eddig igen sokszor megloptak bennünket. Sad Sad Fal:
Vissza az elejére
Capsella
Mamutfenyő
Mamutfenyő

HozzászólásElküldve: 2019.09.20, 00:49    Hozzászólás témája: Miért mérgelődök? Hozzászólás, az előzmény idézésével

Szécsike!
Az a tapasztalat, hogy a nyári napsütésre indulnak kifelé a tövisek és ez nagyon fájdalmas. A tövisek is tartalmaznak toxint, melyik mit (galagonya, kökény, rózsa) és amellett a tövissel járó gennyes gyulladás is ott van. Akárhogy tisztítom a sebeket, ezekből kerül a véráramba, plusz a fájdalom és alig marad erőm. Amikor így fellángol a gyulladás, akkor nagyon kevés munkát végzek. Most augusztus-szeptemberben kint nem sokat dolgoztam. Itthon voltam és nagyon sokszor le kellett feküdnöm. Ilyenkor sokat eszek, hogy erőm legyen, de nem lesz, csak hízok.
Amikor átmenetileg rendbe jövök, akkor elkezdek több fizikai munkát végezni és csak normálisan eszek, akkor gyorsan elkezdek fogyni.

Azért a fene nagy igazsághoz hozzátartozik, hogy nekem sose lehetne kimenni rövid ujjúban vagy rövid nadrágban. Csak zárt öltözetben és bakancsban. Elég, hogy valami gaz megdörzsöli a bőrömet, már komoly gyulladás lesz belőle.

Nagyon várom, hogy végére érjek. Amit a napokban írtam, hogy a mellem alatt nagyon fáj, onnan is tövis jön vagy az UH-zás eredményeképpen valami. Már könnyebb, hogy megnyitottam több kritikus helyet. Jó, hogy nem mentem orvoshoz, mert csak küldtek volna össsze-vissza, de egyébként olyan tanácstalanul tudnak nézni, amit megértek, ez nem jellemző a praxisukban.

Valóban legkisebb gondom a súlyom, de 90 kg felé lehetek és ez nekem túl sok.
De jó lenne 70-re lemenni!
Őrzöm a kisebb méretű ruhákat, remélem, még sorra kerülnek.
Egyébként vicc, hogy a lábam maradt a régi, legfeljebb egy-egy tövis környékén megdagad, majd rendbejön. Ez egyben biztató is, hogy így fogok visszamenni a régi súlyomra, ha a vizenyő távozik és kevesebbet eszek, több fizikai munkát végzek. A gyulladás nagy vizenyőt tart fenn. Az idegsebészeten mondták, hogy ez nem mind háj, ne ijedjek meg, nagyon vizes a törzsem, de ez el fog tünni abban az ütemben, ahogyan a gyulladás gyógyul. Így is van, a hátamról pár év alatt eltűnt a kispárna. Ahol éppen elindulnak kifelé a tövisek,vagy az UH-zás miatti elhalt szövetek, ott nagyon megdagad, meg a környékén is.

Fő az optimizmus! Magyarul: nem kell beszarni! A veréb is ezt mondta, amikor a macska szájában volt.
Vissza az elejére
Szécsike
Őserdő
Őserdő

HozzászólásElküldve: 2019.09.19, 20:59    Hozzászólás témája: .. Hozzászólás, az előzmény idézésével

Shocked Basszus Capsella szivem,van bajod elég. Crying or Very sad
Az írásaidat követve eddig csak heregyulladásod nem volt. Wink
Azt gondolom szivem hogy jelenleg a súlyod a kisebb probléma,ha tul leszel a nagyján majd fogyózol. Nem értem ekkora mennyiségű fizikai munkát végezve hogyan tudsz tulsúlyos lenni. Shocked /nem lehet hogy csak Te érzed így?/
Az idő előrehaladtával nem csak a kosz rakódik ránk Wink Very Happy hanem pár kg. is ha akarod-ha nem. Crying or Very sad
Vissza az elejére
kutyus
Srí Lanka
Srí Lanka

HozzászólásElküldve: 2019.09.19, 11:21    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Óóóó! Capsella!

Te aztán tényleg megjártad a Hadak útját Sad

Remélem, a tüskék kijönnek végre belőled, és akkor kezdheted az alakod is javítani!
Vissza az elejére
Capsella
Mamutfenyő
Mamutfenyő

HozzászólásElküldve: 2019.09.19, 10:19    Hozzászólás témája: Miért mérgelődök? Hozzászólás, az előzmény idézésével

Oh Kutyus!
Az édes fájdalomcsillapító hatású, de szó szerint. Lekezelem a sebeket este, nem tudok elaludni, mert nagyon fájnak, forgolódok, már hajnal van, két szelet mézes vagy lekváros kenyér és 10 perc múlva alszok. Csak 7 óra alvással számolva, 10-11 óra van, amikor felkelek.
Tegnap jöttem rá, hogy a sebkezelést már estére el kellene végezni, rögtön megenni az édeset, aludni és reggel idejében kelni.

Nyakamon, két karomon, vállamon, lapockámon lassan minden rendben lesz. A két lábamon még vannak sebek jócskán, de már kevésbé fájdalmasak.
Erre most jobb oldalamon nagyon fáj a mellem alatt, pedig szerintem ott nincs tövis. Viszont ott agyon ultrahangoztak 2009-ben és szerintem az annak hatására elhalt szövetek készülnek kijönni. Hátul a nyakamon is így volt, onnan a csigolyákat számolta az orvos, hogy honnan kilépve mit kell találnia. Ugyanis a Hosp'Invest idején alig volt orvos, aki az eredeti szakmájában maradt. Ez az orvos, akkor egy hónapja kezdete az UH-zást.
Így, ahol a mellem alatt fáj és göböket lehet kitapogatni, ott szokott begörcsölni, ha fázok. És több centivel megdagadt, vizenyős, a hasamra is.
De a nyakamnál is így volt, aztán amikor fel tudtam tépkedni és fokozatosan kiürült, meggyógyult, eltűnt a vizenyő és már jól tudom a fejemet emelni, forgatni.

Annak idején a hátam közepe olyan volt, mintha egy kispárna lenne rajta, szabályosan púpos lettem. Az azért, mert a hátam közepére két csigolya közé be akarta nyomni az érzékelőt. Ezért két csigolyán csontkinövés lett és begyulladtak és még egy csigolya begyulladt.

Ha valamiféle orvosi vizsgálatra kell menni és keresik az elváltozások okát, én már nem is mondom, csak amikor nem tudják megfejteni és tőlem kérdezik. Ha magamtól mondom előre, akkor mindig leintenek, hogy itt még soha senki nem mondott ekkora hülyeséget!
Úgyse tudnak mit kezdeni vele. Az idegsebészeten megmondták, moajd a vérrel vagy a bőrön át távoznak ezek a lebomló anygok, de hogy pontosan hogy lesz, azt nem tudják, hiszen ilyen tapasztalat hál'Istennek nincs.
Hogy a vérrel ürül-e valami. azt nem tudom. Én csak a sebeket kezelem.
Nagy baj, hogy a hibásan működő immunrendszerem mellé ez nagyon nem hiányzott.

Azért én nagyon bízom abban, ha ezek a dolgok rendbe jönnek, szép lassan le fogok fogyni. De most esélyem sincs, nem akarok fájdalomcsillapítót szedni.
Annak idején morfiumot kaptam tapaszban, de függő lettem, utána tablettát kértem, hogy csökkentsem a dózist, majd azt is abbahagytam. Rettenetes akaraterő kell leszokni róla, amikor kver a víz, reszketek, lemegy a vérnyomásom, halálfélelmem van, már csak ülni bírok és ott a tabletta, minden tünet elmúlna tíz perc alatt, ha beveszem. Ehelyett kávé, ásványvíz és ahogy emelkedik a pulzus, megpróbálok járkálni, hogy azzal is emeljem a vérnyomásom, de közben mindenki a kórházba akar vinni, hogy majd leszokok később, most ne legyen baj! De én nem akarok menni, nem akarom elveszíteni a tiszta napokat és a leszokást újra lkezdeni.
Egyszer már végig csináltam pajzsmirigy hormon túladagolás miatt (be akartak fektetni elvonó kúrára), 2009-ben a morfiium miatt.

Félreértés ne essék, ez is addiktológiai téma, de nem alkoholfüggőség. Ez is elvonókúra. A morfium nagyon kegyetlen. Olyan hülye lesz tőle az ember, hogy csak alszik, nem éhes, nem szomjas, ha nem eszik-iszik, WC-re se gyakran kell menni. Na, ott nem kell fogyókúra, mert pár hét alatt elfogy az ember.
Ezek a szerencsétlen drogosok nem is tudják, milyen gyorsan teszik tönkre magukat. Az ember memóriáját is kikezdi.
2009-ben, amikor hazajöttem a kórházból, és már ülni újra tudtam, elkezdtem dolgozgatni, ideadták a dossziékat és a számlákat kontíroztam. Ott nem kell folyóírás, sőt inkább csak számok. Elég nehéz volt írnom, gondolkodni kellett, mit hogy kell leírni. Ha eszembe is jutott, a kezem nagyon lasan engedelmeskedett. Aztán amikor következő tavasszal a beszámolókat készítettem, meglepődtem, hogy milyen csúnya lett az írásom, de a rosszabb, hogy ezekből a gazdasági eseményekből semmire nem emlékeztem.
A folyóírás nem ment, nem tudtam három betűt leírni, mert nem tudtam összekapcsolni. Amikor már több órát tudtam ülni, elkezdtem a rongyos ruhákat javítani, hogy a kezem ügyesedjen, végrehajtsa, amit az agyam akar. Még a pelenkaöltés sem volt egyszerű! De gyakoroltam és javult. Minden nap varrtam valamennyit, hogy a mozgáskoordinációm javuljon. Ez megmutatkozott az írásban is, gondolkodva ugyan, de egyre szebben és gyorsabban tudtam írni folyóírással. 10 év telt el, mostanra nem kell gondolkodnom, hogy mit hogyan kell leírni, de gépeléskor a dupla mássalhangzókat elkeverem, azokat javítgatni kell.
Ha megyek adós vagy számvitel előadásra, mindig jegyzetelek, akkor is, ha néha valami lemarad. Ez is jó alkalom, hogy a kezem mozgáskoordinácja javuljon.
Viszont évekig gondom volt a lépcsőzéssel. Sima felületen tudtam járni, figyeltem, hogy bal, jobb, bal, jobb, csak ritkán akadtak össze a lábaim. De a lépcsőzés nagyon nehezen ment, mert az, hogy lefelé vagy felfelé és ehhez még bal, jobb, ez már sok volt. A lépcsökön ma is gondolkodva megyek, lassan, előre átgondolom, hogy hogyan kell lépni. Néha jó lenne a korlát is.

Tehát nem megyek orvoshoz csak akkor, ha tényleg úgy érzem, már muszáj, és amikor már sokat nem lehet rajtam rontani.
Vissza az elejére
kutyus
Srí Lanka
Srí Lanka

HozzászólásElküldve: 2019.09.19, 04:44    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

CApsella

VAlami más édességet kéne egyél, mert a mézes kenyérrel duplán ártasz magadnak - ha fogyni akarsz. Első, amit csökkenteni kell: a szénhidrátok mennyisége: kenyér, tésztafélék
Vissza az elejére
Capsella
Mamutfenyő
Mamutfenyő

HozzászólásElküldve: 2019.09.19, 00:49    Hozzászólás témája: Miért mérgelődök? Hozzászólás, az előzmény idézésével

Tercsi, megadom magam! Akkor az tényleg nem a béke szigete!
Mennyivel job a Gazlap!

Kutyus!
Köszönöm a segítő szándékodat. Jelenleg csak a férjem szed a cukor miatt tablettát, de a diétát nem tartja, sajnos.
Nekem nagy fogyókúrába kellelne kezdeni, mert a tövises sebeim kezelése olyan fájdalommal jár, hogy édeset muszáj ennem a sebkezelés után: pl. 2 szelet mézeskenyér vagy lekváros kenyér. Datolyát, fügét, mazsolát és más szárított gyümölcsöt nem merek, mert eszek belőle. De erre pótolom mással.
Oh, csak egyszer érjen véget ez a rémálom és utána nem zabálok este későn édeset és elkezdek fogyni.
Vissza az elejére
tercsi
Erdő
Erdő

HozzászólásElküldve: 2019.09.18, 16:32    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Capsella!
Kedves vagy ,de nem értek veled egyet.
A hozzászólások minősége:

Köszönés,kérés nélkül, recept? receptet hozzászólás
A korábbi posztok, nem elolvasása, amiben már benne van,
Ha megnézed az oldalát, tele van jó esély szerint, mindenféle posztokkal, tehát ha azt fel tudja tenni, akkor keresni is tud.
Tele van étel fotókkal, nyilván tud főzni.
Ha megkapják a receptet, nem köszönik meg, tehát vagy el sem olvassák,vagy annyira bunkók, hogy nem köszönik meg.
Kritizálják a felrakott receptet, akkor most tudják, vagy csak azért vannak ott, hogy beszóljanak másoknak.

Ezért én ha fel is teszek valamit,azonnal hozzá írom, hogy a netről van,
ha pedig jó ötleteket találok, az, az első,hogy rá keresek.

Ahogy az emberek egy része nem tudnak viselkedni egymással élőben, úgy nincs meg a netes kultúrájuk sem.

Szécsike! A – Ketogén receptek csoportban jók a receptek.

tercsi
Hozzászólások megtekintése:   
Új téma nyitása   Hozzászólás a témához    Tartalomjegyzék -> Tábortűz Időzóna: (GMT +1 óra)
Ugrás az oldalra: 1, 2, 3 ... 12, 13, 14  Következő
1 / 14 oldal

Ugrás:  
Nem készíthetsz új témákat ebben a fórumban
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban
Nem módosíthatod a hozzászólásaidat a fórumban
Nem törölheted a hozzászólásaidat a fórumban
Nem szavazhatsz ebben fórumban