15 éves a Gazlap!!!
Információk
Szia Anonymus!
Összes látogató: 6
Utolsó tag: czaczi
Keresés
Web Gazlap
Részletes fórum kereső
Utolsó fórumtémákból
- Szakértői témák:

- Kertészeti témák:
CSERE-BERE növények, magok....(50)
Vendégeink a kertben(17)
Daturák, trombita virágok (2)
Segítség csak kertészeti témákban(17)
Virágaink, növényeink teleltetése (4)
KAKTUSZOK ÉS POZSGÁSOK (48)
Kékpillangó /clerodendron/...és egyéb Végzet-ek(5)
Paprikák, chilik, Paradicsomok(5)
Milyen növényt vettem/szereztem ma (20 )
Gyümölcsök (5)

- Tábortűz témák:
Milyen öröm ért ma? (37)
Találd ki (29)
Írj bármilyen témáról (15)
Ki milyen zenét hallgat Gazlapozás közben (9)
GAZLAP szakácskönyv (72)
IDŐJÁRÁS (62)
A Tudat keresése (3)
Versek, költemények (4)
Vicces történetek,...képek(17)
ŐSZ....2015....2016.....2017.....2018.....2019.
Események........kiállítások....programok (4)
Miért mérgelődök?.....mi bosszant? (24)

A Gazlap Fórumai
Tábortűz
Kertészet
Szakértők
Műhely
Archívum
Virágrend
Hirdetés
Üzenőfal
5:17:am kutyus :
Jó reggelt
5:40:am kutyus :
Jó reggelt, szép vasárnapot!
5:15:am Etimami :
Jó reggelt. Szép vasárnapot.
5:25:am kutyus :
Jó reggelt, kellemes hétvégét....jó kertezést
5:23:am Etimami :
Jó reggelt. Kellemes hétvégét.
4:49:am kutyus :
Jó reggelt
5:28:am kutyus :
Jó reggelt mindenkinek
5:51:am kutyus :
Jó reggelt!
5:35:am kutyus :
Jó reggelt mindenkinek
4:58:am kutyus :
Jó reggelt, szép vasárnapot! Használjátok kis a "nyarunkat" !
5:13:am kutyus :
Jó reggelt, kellemes hétvégét
4:50:am kutyus :
Jó reggelt mindenkinek!
5:38:am kutyus :
Jó reggelt!
9:08:pm Bojtárgazdi :
Most ie meleg van! Tegnap ilyenkor kicsit csípett a hideg.
5:35:am kutyus :
Jó reggelt mindenkinek, ma melegebb volt az éjjel
Korábbi üzenetek

Csak regisztrált felhasználóknak
Regisztráció/Belépés
Google Hirdetések
Mellékletek
Hirdetés

Gazlap.hu :: Téma megtekintése - Miért mérgelődök?.....mi bosszant? (24)
 Gy.I.K.Gy.I.K.   KeresésKeresés   CsoportokCsoportok   ProfilProfil   Privát üzeneteid olvasásához be kell jelentkeznedPrivát üzeneteid olvasásához be kell jelentkezned   BelépésBelépés 

Miért mérgelődök?.....mi bosszant? (24)
Ugrás az oldalra: 1, 2, 3 ... 16, 17, 18  Következő

Új téma nyitása   Hozzászólás a témához    Tartalomjegyzék -> Tábortűz
Előző téma megtekintése :: Következő téma megtekintése  
Szerző Üzenet
kutyus
Srí Lanka
Srí Lanka

HozzászólásElküldve: 2019.10.17, 04:13    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Az nem volt semmi, emlékszem, ahogy mesélted röhög2 röhög2

Kívánom én is, hogy gond nélkül sikerüljön mindkét utazásod, és csak itthon kezdjen kijönni a köved!!
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése
Szécsike
Őserdő
Őserdő

HozzászólásElküldve: 2019.10.16, 18:30    Hozzászólás témája: ... Hozzászólás, az előzmény idézésével

röhög röhög2
Vissza az elejére
tercsi
Erdő
Erdő

HozzászólásElküldve: 2019.10.16, 18:15    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Köszönöm!

Most nem kell titkolózni, hogy miért kelünk hajnalban, és kell-e a hosszabbító, mekkora bőröndbe pakoljunk, miért nem vihetjük a laptopot, szóval ez most a közös ajándék utunk. / 3 éve a Péter meglepetés utazásán a cirkusz /

tercsi
Szécsike
Őserdő
Őserdő

HozzászólásElküldve: 2019.10.16, 17:30    Hozzászólás témája: .. Hozzászólás, az előzmény idézésével

Kívánom,hogy légy tünetmentes! hódol Jó utat nektek. Puszi Puszi
Vissza az elejére
tercsi
Erdő
Erdő

HozzászólásElküldve: 2019.10.16, 17:13    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Na ma bejutottam az urológushoz, egy sürgősségi beutalóval.
A doki is alátámasztotta, hogy ott van az a kő. A doki tök szimpatikus volt, elmondta, hogy az a kő, nagy eséllyel ki fog jönni, de azt nem tudja megmondani, hogy mikor. Azt is elmondta, ha elindul a kő, nem leszek olyan optimista, mint most, hanem négykézláb fogok jönni, ha egyátalán tudok, ha nem akkor kórház.
Capsella ! vissza köszöntek a szavaid!

Mindenesetre azt mondta, hogy legyek felkészült, mindig mindenhova vigyem magammal a leleteimet, felírt egy olyan voltarent, amiből 1 nap csak 1 szemet lehet beszedni, ha szükséges. A rovatinex vagy mi a neve a gyógyszernek, azt kúra szerűen szednem kell, és rengeteg folyadék, és ihatok vese tisztító teát, minden csodát kipróbálhatok.
Vinnem kell majd egy új vizelet leletet, aztán majd tovább lépünk.
Amikor elmondtam neki, hogy hova készülünk, megyünk a Vaskapuhoz vonattal, átzsilipelünk, hajóval a nagy vízerőműn, ez lesz a legnagyobb dolog szerintünk! Szóval ez bakancslistás utazás! Azt mondta a doki ,hogy amit elmondtam, azt még hallgatni is szörnyű a számára. Nem vagyunk egyformák. Az viszont jó, ha megtörténik, legalább tudni fogom,és nem fog váratlanul érni. Bizakodom, hogy kibírom a hétvégét, és a jövő vasárnapot is, mert akkor Kassára utazunk a Rákóczi emlék ünnepségre.

szóval kérem a boszizást

tercsi
Capsella
Mamutfenyő
Mamutfenyő

HozzászólásElküldve: 2019.10.15, 21:20    Hozzászólás témája: Miért mérgelődök? Hozzászólás, az előzmény idézésével

Tercsi!
Tudom, hogy Te még nagyon fiatal vagy és dolgozol.
Én csak arra gondolok, hogy nem tudni, mi fog történni, de ha a fetrengős változat, akkor nagyon nem mindgy, hogy az mennyi ideig tart.

Nagyon sok szerencsét kívánok, azaz, mire elutazol görcs,emtesen távozzon homok formájában a kő!
De azért majd számolj be róla!
Vissza az elejére
Bojtárgazdi
Srí Lanka
Srí Lanka

HozzászólásElküldve: 2019.10.15, 19:19    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Vártam egy ajándékutalványt. Ma értesítettek mailben, hogy "nem kereste" jelzéssel visszaküldte a posta.

Kerestem volna, ha tudom, hogy megérkezett. Nem kaptam értesítőt sem, pedig máskor eleve csak az értesítőt hozzák ki.

(Nem szerelek fel csengőt, amíg olyat nem találok, ami vezeték nélküli, de nem zenél, hanem egy hangon berreg. Addig inkább hagyjon értesítőt a postás.)

Az utalványt újra elküldik, de mailben értesítenek róla, és megadják az azonosítóját is. Akkor majd keresem.
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Email küldése
tercsi
Erdő
Erdő

HozzászólásElküldve: 2019.10.14, 15:41    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Capsella!

Köszönöm a részletes leírásodat, de én dolgozom, úgyhogy ki kell mozdulnom.
Remélem, hogy az utazás alatt nem lesz semmi baj, e legfeljebb leszednek a vonatról, és kórházba visznek.
Ez olyan út amit nem halasztanék el, mert 1 évben 1 x szervezik.
Vannak kollégáim, akik együtt élnek a vese kővel, de én is láttam már " Fetrengő" embert a fájdalomtól.
Bízom a szerencsémben, és kibírom hó végéig, amíg újramegyek a szakorvoshoz.

tercsi
Capsella
Mamutfenyő
Mamutfenyő

HozzászólásElküldve: 2019.10.12, 22:16    Hozzászólás témája: Miért mérgelődök? Hozzászólás, az előzmény idézésével

Tercsi!
Többször láttam a férjem kínlódását és elhiszem, hogy a szülés semmi ahhoz képest A szüléshez természetesen nem ő hasonlította, hanem olyan nők, akik szültek gyereket is, vesekövet is.
A férjemet, amikor először lett rosszul a vesekővel, én vittem be a kórházba, hogy gyorsabban menjen, mintha még mentőt hívunk. Azt is tudtuk, hová parkoljunk, melyik lépcsőn menjünk fel.
Alig tudtam vele a lépcsön az I. emeletre felmenni, meg kellett állni a görcsök miatt. Amikor már végre lefeküdt az ágyra, akkor alig tudta kivárni, hogy bekössék az infúziót. Úgy reszketett, hogy le keleltt fogni a karját. Nagyon sokat szenvedett, mire hatott a görcsoldó.
Ilyenkor már nem no-spat adnak, hanem valami erősebbet.

Egy biztos, hogy a férjem, aki bevállalós, szerintem csak egyszerűen felelőtlen, ha kinéz neki a vesegörcs, akkor ő már nem mer menni sehová se. Tudja, hogy azonnal kórház és minden másodperc számít, mert akkora az a fájdalom.
A kő, ha beáll az ureterbe és nem elég gyors a segítség, károsodhat az ureter és a vese is. Ez nagyon-nagyon komoly dolog, akár az élet is múlhat fél órán. Senki nem akar az a ritka statisztika lenni, amikor ez éppen előfordul.
Egy biztos, hogy se ő, se én nem mernénk külföldre elmenni. Csak macerásabb, időigényesebb ott megoldást találni.

Szerintem nincs az az élmény vagy feladatteljesítés, ami fontosabb egy ilyen helyzetben a biztonságnál.
Ez nem olyan, hogy elvágtam az ujjam, egy kis sebet kell kezelni és várhat is, meg kibírható a fájdalom mértéke.

Nekem nincs vesekövem, de egyszer begörcsölt, mert be volt gyulladva, csak nem tudtam. Úgy fájt, hogy a görcsre még aznap orvoshoz mentem.
Azt nem nehéz elképzelni, ha kü elindul lefelé, az mennyivel erősebben fáj.
A no-spa ehhez kevés lehet.
Ha kö szétesett, akkor szerencse van, elég jól kibírható (értsd, nem kéred, hogy lőjenek le). De ha a kö nagy maradt, az rettenestes kínnal jár.
Van, amikor több nagyobb kó megindul és beakadnak. Akkor jön a szike.

Egy évfolyamtársam a vesekő miatti görcsbe halt bele. A férjem debreceni műtétjét még ő intézte el, de a következő görcsnél már nem maradt elég ideje a beavatkozásra.

NE MENJ SEHOVA? MÉG A TEMETŐKBE SE!!!

A csend csak átmenti, legyél felkészülve! Ha szerencséd van, akkor nagy fájdalmak között kipisild, de másnap se lesz kedved kirándulni, meg több napig. Ha nincs szerencséd, kórház.
Vissza az elejére
Szécsike
Őserdő
Őserdő

HozzászólásElküldve: 2019.10.12, 17:20    Hozzászólás témája: .. Hozzászólás, az előzmény idézésével

Tercsi! Átverős! Többször kaptunk/kapunk. Twisted Evil Egy alkalommal olvastam is tőlük ezzel kapcsolatban egy felhívást,hogy ők nem jeleznek neten! Mivel kisebb összegről szól a dolog és ott azonnal le is tudod rendezni /klikk ide/ így nagyon sokan bedőlnek/tek. Twisted Evil
Én is kaptam,pedig semmilyen kapcsolatom nincs egyik szolgáltatóval sem,mindent a férjem intéz online.

Azért kérdezd meg,az a biztos ami tuti. Wink Laughing
Vissza az elejére
tercsi
Erdő
Erdő

HozzászólásElküldve: 2019.10.12, 16:55    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Capsella!

Nospat kaptam, az remélem jó lesz, de már most is szedette velem az orvos, az utolsó 2 napban a gyógyszer mellett.

A jövő hét végén elutazunk pár napra külföldre. a görcsoldót viszem magammal, és biztosításom is van, ha esetleg probléma lenne. Mondjuk azt mindig kötünk.

Más: A saját e-mail címemről generálódott egy levél, mintha az eon írta volna, hogy kiállítottak nekem egy számlát, x ezer forintról. Fizetési határidő július.
Nyilván egy átverős levél de azért majd hétfőn felhívom az eont.

tercsi
Capsella
Mamutfenyő
Mamutfenyő

HozzászólásElküldve: 2019.10.12, 16:27    Hozzászólás témája: Miért mérgelődök? Hozzászólás, az előzmény idézésével

Tercsi!
Az a kő bármikor kijöhet. Nem akarlak riogatni, de nagyon fájdalmas, őrült görcsökkel jár.
Sajnálom, hogy ilyen nagy esemény vár Rád. Ugye van görcsoldó kéznél,

A férjemnek már kétszer volt veseköve.
Az első esetnél a kórházban is feküdt, de nem távozozz a kő. Hazaengedték, kapott gyógyszert, teát és semmi nem történt. Napokon át itt feküdt, sétált, azt mondták, amíg meg nem oldódoik, nem mehet dolgozni, nem vezethet. És sose maradjon egyedül. De ereje sem volt.
Jött a karácsony, már csak pár nap volt és én még semmit nem készültem. Azon a napon a férjem jól érezte magát, délután azt mondta, elmehetünk vásárolni a lányommal. Annak kabát, csizma kellett. Elmentünk, két óra múlva visszaértünk. Ő itt feküdt leizzadva, teljesen kimerülve. Ezalatt távozott a kő. Akkor még nem volt mobiltelefon.

A következő követ tizen év múlva nem tudta megszülni, azt műteni kellett. Most is van köve, még kicsik. Most ha görcsölni kezd, siet haza és megy kórházba, nagyon fél. A görcsoldó kéznél van.
Vissza az elejére
tercsi
Erdő
Erdő

HozzászólásElküldve: 2019.10.12, 16:10    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Mennyi mindent írtatok amióta nem voltam,
Az a vese kó nem mozdul.
Már a második alkalommal / 1 hét különbséggel ittam meg 1 óra alatt másfél liter vizet, de csak pisilni járok. Iszom a vese tisztitó teát, és szedem a gyógyszert.
Most már feladom, majd jön ha akar.
De azért vissza megyek a dokihoz.

tercsi
Bojtárgazdi
Srí Lanka
Srí Lanka

HozzászólásElküldve: 2019.10.11, 15:32    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Az én mosógépem meg már letöltötte a három hetet is a szerelőnél.
Most hívtam újra a pacákot telefonon, de már nem értem el. Mi tagadás, lassan már egyre nehezebb kézzel mosni, kellenek a melegebb holmik.
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Email küldése
bau
Srí Lanka
Srí Lanka

HozzászólásElküldve: 2019.10.11, 14:53    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Idézet:
Mostmár csak a mosogépért

Nekem azóta már azt is ki kellett csertélnem (az idén) Sad
Vissza az elejére
Hozzászólások megtekintése:   
Új téma nyitása   Hozzászólás a témához    Tartalomjegyzék -> Tábortűz Időzóna: (GMT +1 óra)
Ugrás az oldalra: 1, 2, 3 ... 16, 17, 18  Következő
1 / 18 oldal

Ugrás:  
Nem készíthetsz új témákat ebben a fórumban
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban
Nem módosíthatod a hozzászólásaidat a fórumban
Nem törölheted a hozzászólásaidat a fórumban
Nem szavazhatsz ebben fórumban