15 éves a Gazlap!!!
Információk
Szia Anonymus!
Összes látogató: 6
Utolsó tag: czaczi
Keresés
Web Gazlap
Részletes fórum kereső
Utolsó fórumtémákból
- Szakértői témák:

- Kertészeti témák:
Virágaink, növényeink teleltetése (4)
Segítség csak kertészeti témákban(17)
Paprikák, chilik, Paradicsomok(5)
Muskátlik (7)
Hagymások, gumósok, rizómások (34)
Egzotikus és különleges növények (15)
Milyen növényt vettem/szereztem ma (20 )
Erkély és ablakpárkány kertész (5)
Fokföldi ibolya / Saintpaulia (52)
CSERE-BERE növények, magok....(50)
Liliom (9)
Adeniumok (6)
KAKTUSZOK ÉS POZSGÁSOK (48)

- Tábortűz témák:
Miért mérgelődök?.....mi bosszant? (24)
IDŐJÁRÁS (62)
Találd ki (29)
GAZLAP szakácskönyv (71)
A Tudat keresése (3)
Nagyik és ŐK..........(3)
Milyen öröm ért ma? (37)
Kutyák, cicák és egyéb házi kedvenceink (50)
Valaki segítsen (22)
Írj bármilyen témáról (15)
Vicces történetek,...képek(17)
JÓ TUDNI....érdekességek...ismeretterjesztő írások (6)

A Gazlap Fórumai
Tábortűz
Kertészet
Szakértők
Műhely
Archívum
Virágrend
Hirdetés
Üzenőfal
5:25:am kutyus :
Jó reggelt mindenkinek!
9:37:pm Bojtárgazdi :
Szóval:
9:37:pm Bojtárgazdi :
Jóéjszakát! :sleep
11:13:am Emmylie :
Szép napot mindenkinek.
10:34:am Bojtárgazdi :
Szép napot, kellemes hetet kívánok!
5:53:am kutyus :
Jó reggelt mindenkinek
5:22:am kutyus :
Jó reggelt, szép vasárnapot!
5:14:am kutyus :
Jó reggelt, kellemes hétvégét
4:48:am kutyus :
Jó reggelt!
5:49:am kutyus :
Jó reggelt mindenkinek
3:06:pm kisfecske :
Szép napot Gazország!
8:01:am etimami :
Szép napot mindenkinek. Nekem nincsenek utazó napjaim.
4:50:am kutyus :
Jó reggelt! Merre utaztál Etikém?
12:57:pm Emmylie :
Szép délutánt kivánok nektek. Kettökor megy a vonatom
5:41:am kutyus :
Jó reggelt mindenkinek!
Korábbi üzenetek

Csak regisztrált felhasználóknak
Regisztráció/Belépés
Google Hirdetések
Mellékletek
Hirdetés

Gazlap.hu :: Téma megtekintése - Miért mérgelődök?.....mi bosszant? (24)
 Gy.I.K.Gy.I.K.   KeresésKeresés   CsoportokCsoportok   ProfilProfil   Privát üzeneteid olvasásához be kell jelentkeznedPrivát üzeneteid olvasásához be kell jelentkezned   BelépésBelépés 

Miért mérgelődök?.....mi bosszant? (24)
Ugrás az oldalra: 1, 2, 3 ... 11, 12, 13  Következő

Új téma nyitása   Hozzászólás a témához    Tartalomjegyzék -> Tábortűz
Előző téma megtekintése :: Következő téma megtekintése  
Szerző Üzenet
Capsella
Mamutfenyő
Mamutfenyő

HozzászólásElküldve: 2019.09.17, 21:42    Hozzászólás témája: Miért mérgelődök? Hozzászólás, az előzmény idézésével

Oh, ezen ne bosszankodjatok!
Tekintsétek megtiszteltetésnek, hogy kérdeznek benneteket. Nyílván a hozzászólásaitok alapján érdemesítenek benneteket arra, hogy kérdeznek tőletek.
Érettebb korosztály vagytok, tapasztaltak, intelligensek, értelmesek, a netet jól kezelitek. Nem is sejtitek, milyen nagy fölényben vagytok sokakkal szemben.
A net kezelése sokaknak mumus, nekem is az talán még mai napig is. A ti hatásotokra kezelem jobban, amikor elkzdtem gazolni, még a linket se tudtam átmásolni. Olyan sokat tanultam itt tőletek, amit köszönök és hálás vagok érte minden gazosnak, aki segítetet valamiben. Ez nyílván minden közösségi fórumon úgy működik, hogy vannak a témában jobbak és gyengébbek. Az utóbbiak kérdeznek, az előbbiek válaszolnak. De mégsem egyirányú az okulás, valahogy csak működik az oda-vissza, szerintem
.
Én inkább arra buzdítanálak benneteket, hogy időtökhöz, erőtökhöz mérten segítsetek nekik.

Bevallom, ha most beütne valami gluténérzékenység a családban, elsőre nekem is leállna az agyam és megkérdezném, hogy akkor semmilyen lisztet sem?

Mindig olvasom a mandulalisztet. Eddig azt hittem, a fán termő mandula lisztjéről van szó. De Bugyi17 linkelt be a földi manduláról és így ismerkedtem a növénnyel a neten, így tudtam meg, hogy az egy más növény és fűféle. Pedig lehet, hogy beszélgetés közben már rácsodálkoztam, hogy lehet mandula liszttel főzni? Jé, akkor a mandulatej is innen?

Esetleg egy rövid ismertetőt lehet írni, hogy az alapismereteket hol lehet elolvasni.
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése
Szécsike
Őserdő
Őserdő

HozzászólásElküldve: 2019.09.17, 19:00    Hozzászólás témája: .. Hozzászólás, az előzmény idézésével

röhög2 Dettó a ketogén diétásoknál. röhög2
A gyerekek miatt gondoltam majd profitálok valamit,ehelyett olyan kérdéseket tesznek fel,hogy .....akkor nem ehetek lisztet? Shocked Very Happy

Először is megnéztem a neten mi a sápkóros franc ez Shocked ,mit ehetnek és mit nem.....Praktikus,egyszerű recepteket szerettem volna "lenyulni",ehelyett "felvilágosítás" történik. Laughing
Vissza az elejére
tercsi
Erdő
Erdő

HozzászólásElküldve: 2019.09.17, 18:54    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Bosszankodom!

A facén van egy befőzős csoport, ami tok jó lenne, de amikor alap eltevésekhez receptet kérnek az emberek, pl. lecsó, vagy savanyúság, attól kiráz a hideg. Vagy nem tudják használni egyesek a netet, vagy nem akarják, és ez az egyszerűbb mód, hogy a posztolótól elvárják, hogy receptet írogasson.

Ha nem kapja meg, megsértődik. Azt hiszem, kilépek onnan.

tercsi
Emmylie
Srí Lanka
Srí Lanka

HozzászólásElküldve: 2019.09.16, 18:40    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Jártam már igy én is fokhagymával igaz nem tul sok Volt csak kb 2.5 kg.
Ugy emlékszem csak soval tettem üvegbe
Egy ismeröstöl kaptam egyszer egy kis üveggel az azt hiszem valami esetes lében Volt de sajnos a receptet nem kérdeztem meg töle.
Vissza az elejére
tercsi
Erdő
Erdő

HozzászólásElküldve: 2019.09.16, 17:16    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

akár örülhetnék de nem,mert a télire vásárolt fokhagyma 2 hét alatt elkezdett rohadni. vagy megázott, vagy a lelketlen termelő meglocsolta, hogy nagyobb legyen a súlya. Kerestem, egy eltevős receptet, remélem nem romlik meg.

tercsi
Bojtárgazdi
Srí Lanka
Srí Lanka

HozzászólásElküldve: 2019.09.16, 09:39    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Ó, Emmylie! Remélem, véget ér a pech-sorozat egy időre. Puszi
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Email küldése
Emmylie
Srí Lanka
Srí Lanka

HozzászólásElküldve: 2019.09.13, 20:40    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Alighogy valamennyire összeszedtem magam az esés utan a lakásban csörög a telefon.
A férjem jelentette be hogy bedöglött a hütö.
Este 9-kor én a kb 100 km-röl semmit se tudtam csinálni csak mérgelödni.
Igy aztán ma mikor vissza értem a házba rendeltem egy hütöt a neten.
Kedden vagy szerdán hozzák és remélem fog müködni.
Nem hiányzott ez a plus kiadás de hütö nélkül nem lehetünk.
A fagyaszto részböl kb mindent kidohatok de amit lehet megfözök talán Pocok urnak.
Vissza az elejére
Szécsike
Őserdő
Őserdő

HozzászólásElküldve: 2019.09.08, 19:59    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Emmylie írta:
...Igen igen de a lefolyot nekem kell kipucolni Wink....

Egy egész napos csőgörényezés után majd rájön miért kell az oda. Wink Laughing
Vissza az elejére
Emmylie
Srí Lanka
Srí Lanka

HozzászólásElküldve: 2019.09.08, 12:42    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Capsella írta:
Oh Emmylie! Ennál nagyobb baj sose legyen! Ez még nem ok a selejtezésre!
Férfiembernél ennyi kötelező hiba feltétlen van!

Igen igen de a lefolyot nekem kell kipucolni Wink
Persze most inkább érzékeny vagyok mindenre mert idegesit hogy a lábam még mindig nem jött rendbe.
Vissza az elejére
Capsella
Mamutfenyő
Mamutfenyő

HozzászólásElküldve: 2019.09.07, 09:21    Hozzászólás témája: Miért mérgelődök? Hozzászólás, az előzmény idézésével

Oh Emmylie! Ennál nagyobb baj sose legyen! Ez még nem ok a selejtezésre!
Férfiembernél ennyi kötelező hiba feltétlen van!

A miénkből is eltűnt a szűrő az évek során, de még a csapdugó is. Kb. 300 m-re van egy szakbolt, de senkinek sem akaródzik elmenni venni, pedig a csapdugó tényleg kellene.
A szűrő hiányában gyakrabban kell a szifont tisztítani, hát, jóformán ez az egyetlen dolog a háznál, amit a zember elvégez. Ezt még a szülői háznál megtanulta és láttam, hogy ezt tudja, én meg nem, és ez így rajta maradt.
Ő a fürdőszobában a használt fülpálcikát sosem dobja a szemetesbe, hanem a polcra teszi, hiába kérem, hogy a szemetesbe tegye.
És még egy rossz szokása van a fürdőszobában: hazajön Ostorosról retkesen, sokszor a gépszerelésektől még olajos is a keze és ha nekem éppen ázik valami, akár fehér ruha a kis kádban, abba belemossa a kezét. Talán ezt már felfogta, hogy ezezl nagy kárt csinál, mert lehet, utána az összes ruha használhatatlan.
De mit lehet elvárni? Egyszer, amikor elutaztam a két gyerekkel a szüleimhez egy hétre, meglepetéssel várt. Mosott! De mindent vegyesben össze! Természetsen a fehéreket sose tudtam többé fehérre mosni, mert bioponnal mosott mindent. És nem látta, a fehér már nem fehér! Hát minek az iyen szem?
Na, azóta nem mos.

A konyhában pedig gyakran kifogásolja, hogy átmnetileg (ez akár egy hét is lehet) virágok vanak az asztalon. De elférnek, nagyon nagy az asztal. Nemhogy örülne neki! Most is van vagy 6 cserép, átültetés utániak, még nem pakoltam vissza, a 3 leánder dugványt meg ki kell kötözni, mert elhajlanak. Inkább a sörös dobozait tapsná laposra és tenné a szelektívbe, meg a sörös üvegeit hordaná el valami üveggyűjtőbe. Takarmányos zsákokba beraktam, kivitte Ostorosra, a kertbe letette, a nap leégette a műanyagot, az szennyzi a talajt, szétpotyogtak az üvegek. Azok ott lesznek az idők végezetéig, ha én nem szedem újra össze és nem találok neki egy üveggyűjtőt.
Állandóan változtatják az üveggyűjtők helyét a városban és nem tudom, hol vannak.
Vissza az elejére
Emmylie
Srí Lanka
Srí Lanka

HozzászólásElküldve: 2019.09.07, 06:49    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Ma és minden nap én azért bosszankodok hogy a férjem midig ki veszi a szüröt a mosdokagylonál. Evil or Very Mad
Nem gyözöm vissza rakosgatni persze soká ugyse marad a helyén.
Vissza az elejére
Capsella
Mamutfenyő
Mamutfenyő

HozzászólásElküldve: 2019.09.05, 21:35    Hozzászólás témája: Miért mérgelődök? Hozzászólás, az előzmény idézésével

A 70-es években azért volt sok gyerek, mert a háború után születettel kezdtek "termelésbe".

Egyetértek, el is kell tartani és taníttatni.
Viszont ha a támogatáspolitika sok segítséget nyújt és az stabil marad, az már inspiráló. Ha még a keresetek is nőni fognak, az is.

Nagyon reményt keltő jelenség, hogy míg korábban azokban a családokban, ahol anyagilag tehetősebbek voltak, beérték az egy-két gyerekkel, ellenben mostanában egyre több a három gyerek. A kényelmi szempontokat más szempontok váltották fel.
Vissza az elejére
Szécsike
Őserdő
Őserdő

HozzászólásElküldve: 2019.09.05, 19:32    Hozzászólás témája: .. Hozzászólás, az előzmény idézésével

A lényegi mondandóddal/ szaporodjunk/ maximálisan egyetértek. pacsi

A mindenáronnal már kevésbé. Crying or Very sad /Igaz,én csak egy vagyok a sok közül/ Annyi gyereket vállalok,amennyit el tudok tartani....
Apukámék heten,anyukámék öten voltak gyerekek. Édesapám ágán minden testvérnél csak 2 gyerek született,anyukám vonalán már volt "szaporulat".
Mindketten azt vallották -amit magamévá is tettem- annyi gyerek jöjjön a világra,amennyit gond nélkül fel tudnak nevelni. Éheztek épp eleget az utódok helyett is. Crying or Very sad /+ a továbbtanulás lehetősége sem volt meg,minél hamarabb munkába kellett álljanak/ Ma is nagyon sok éhező gyerekről tudni,ennek van értelme? Mi lesz belőlük felnőtt korukra?

Volt egy felfelé ívelő szakasz is a mi életünkben - a hetvenes években- amikor a gyerek létszámtól függően egyszerűbb volt a lakáshoz jutás.
Lányom -ettől függetlenül- akkor született,mikor suliba került 4 első osztályt indítottak az iskolájában. Mikor a fiam lett elsős,ugyanott már csak egyet. Shocked/pedig csak 6 év van közöttük/ Shocked

Nnnna jó,mi itt polemizálunk,de ennek megoldása nem a mi reszortunk,vannak erre hivatottabb emberek. Shocked

puszi2 puszi2 puszi2
Vissza az elejére
Capsella
Mamutfenyő
Mamutfenyő

HozzászólásElküldve: 2019.09.05, 14:42    Hozzászólás témája: Miért mérgelődök? Hozzászólás, az előzmény idézésével

Szécsike!
Úgy látom, nem hegyeztem ki eléggé a lényeget:
A többség csak szűlői segítséggel tud lakáshoz jutni + támogatások, a törlesztéshez pedig folyamatos spórolás kell.
Fontosnak tartom, hogy akik gyereket vállalmak, lakhatásukat az eddiginél jobban támogassák.

A mai fiatalok realitáson felüli "igényessége" úgy gondolom, sok esetben fenn áll, elsősorban a szülők segítségére támaszkodva.

Soká jön el az az idő nálunk, hogy olyan keresetek legyenk, amiből nem gond a lakáskérdés megoldása.

Egyébként amiket leírtál igazak, de ez a népességcsökkenés nem normális dolog. Teljesen öngól! És ezt nekünk, magyaroknak kell megoldani! Szaporodni kell tempósabban mindenáron! Régen a három gyermeket tartották ideálisnak, azzal lehetett némi növekedést elérni. Mivel csökkent a járványok miatti elhalálozás, és hál'Istennek 45. óta nem volt háború, jóvel kisebb szaparodási mérték is elegendő lenne, de még azt ssem produkáljuk. Az eddigi fogyás mellett nagyon hamar elfogyunk. Igaz, hogy akkor ez már nem a mi problémánk lesz, de valójában a háború utáni nemzedékek a jólét forrásának a gyermektelenséget és az egykét tekintették.

Mi négyen voltunk testvérek, a szüleim is 6-6 gyerekes családból származnak. A 4 gyerek után 11 unoka van és megindult a dédunokák (bár már a szüleink eltávoztak) legyártása is. Eddig 8 dédunoka van és a 9. útban van, de döntések születtek továbbiakról is és vannak még tanulmányaikat folytatók is.
Sajnos, nem minden esetben jön össze a terhesség orvosi segítség nélkül. A mi generációnknál ilyen gond nem volt, de a mostaniaknál már van.
Vissza az elejére
Szécsike
Őserdő
Őserdő

HozzászólásElküldve: 2019.09.04, 21:27    Hozzászólás témája: .. Hozzászólás, az előzmény idézésével

Capsella nekünk még volt holnapunk. /biztos munkahely/
Tudtunk "kalákában" dolgozni a házon,/ma már ez sem mééén/ elfogadható volt a hitelkonstrukció,stb...
Nem szeretnék én ebbe mélyebben belemenni,de ez a csináljunk gyereket program nekem nem tetszik.../mire???/
Értem én hogy fogy a népesség,de mi a túróból tartsák el a több gyereket?
Ha konkrétnak vesszük a KSH adataiban említett 300.000. ft-os átlagjövedelmet /ami jóval fölötte van a valósnak/ akkor is roppantul észnél kell lenni....albérlet,van 1-2 gyerek /Te már tudod mennyibe kerül egy gyerek/ esznek,ruházkodnak -az árakat Te is ismered.
Netán még egy kocsit is fenntartanak mert valamelyik szülőnek nélkülözhetetlen.
Igen össze kell húznia magát a kis családnak ha félre szeretnének tenni valamennyit./fizetős programok kicsukva/ Mikorra jön össze az az összeg amivel már kezdeni lehet valamit??
A ft.értéke folyamatosan csökken,az árak emelkednek...
A bankban pihentetett pénzed után kamat minimális -az is adóköteles - már sokadszorra- és sorolhatnám napestig. Fölöttük Demoklesz kardja - bármikor megszüntethetik a munkaviszonyukat.
Egy "átlagos" ember, ilyen kilátásokkal hova a francba vállaljon még + gyereket? Shocked

Nézd meg pl.mennyit keres ma egy e.ü.dolgozó,egy pedagógus..../5-6 éves gyakorlat+magas iskolai végzettség 200 alatt/
Nem kellenek itt álmok,a normalitás talaján sem tudnak 5-ről a 6-ra jutni. Twisted Evil

Jelenleg a MI KOROSZTÁLYUNK támogatja a szülőket+ a felnőtt gyerekeket,hogy mindenki élni tudjon valamilyen szinten.

Nem lesz jó vége...MI tudjuk. Crying or Very sad Twisted Evil
Vissza az elejére
Hozzászólások megtekintése:   
Új téma nyitása   Hozzászólás a témához    Tartalomjegyzék -> Tábortűz Időzóna: (GMT +1 óra)
Ugrás az oldalra: 1, 2, 3 ... 11, 12, 13  Következő
1 / 13 oldal

Ugrás:  
Nem készíthetsz új témákat ebben a fórumban
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban
Nem módosíthatod a hozzászólásaidat a fórumban
Nem törölheted a hozzászólásaidat a fórumban
Nem szavazhatsz ebben fórumban