15 éves a Gazlap!!!
Információk
Szia Anonymus!
Tagok: 2 / 18286
Összes látogató: 8
Utolsó tag: czaczi
Keresés
Web Gazlap
Részletes fórum kereső
Utolsó fórumtémákból
- Szakértői témák:

- Kertészeti témák:
CSERE-BERE növények, magok....(50)
Vendégeink a kertben(17)
Daturák, trombita virágok (2)
Segítség csak kertészeti témákban(17)
Virágaink, növényeink teleltetése (4)
KAKTUSZOK ÉS POZSGÁSOK (48)
Kékpillangó /clerodendron/...és egyéb Végzet-ek(5)
Paprikák, chilik, Paradicsomok(5)
Milyen növényt vettem/szereztem ma (20 )
Gyümölcsök (5)

- Tábortűz témák:
Milyen öröm ért ma? (37)
Vicces történetek,...képek(17)
GAZLAP szakácskönyv (72)
IDŐJÁRÁS (62)
A Tudat keresése (3)
Írj bármilyen témáról (15)
Találd ki (29)
JÓ TUDNI....érdekességek...ismeretterjesztő írások (6)
Ki milyen zenét hallgat Gazlapozás közben (9)
Szomorú vagyok (10)
Versek, költemények (4)
ŐSZ....2015....2016.....2017.....2018.....2019.

A Gazlap Fórumai
Tábortűz
Kertészet
Szakértők
Műhely
Archívum
Virágrend
Hirdetés
Üzenőfal
5:16:am kutyus :
Jó reggelt!
4:54:am kutyus :
Jó reggelt mindenkinek
5:17:am kutyus :
Jó reggelt
5:40:am kutyus :
Jó reggelt, szép vasárnapot!
5:15:am Etimami :
Jó reggelt. Szép vasárnapot.
5:25:am kutyus :
Jó reggelt, kellemes hétvégét....jó kertezést
5:23:am Etimami :
Jó reggelt. Kellemes hétvégét.
4:49:am kutyus :
Jó reggelt
5:28:am kutyus :
Jó reggelt mindenkinek
5:51:am kutyus :
Jó reggelt!
5:35:am kutyus :
Jó reggelt mindenkinek
4:58:am kutyus :
Jó reggelt, szép vasárnapot! Használjátok kis a "nyarunkat" !
5:13:am kutyus :
Jó reggelt, kellemes hétvégét
4:50:am kutyus :
Jó reggelt mindenkinek!
5:38:am kutyus :
Jó reggelt!
Korábbi üzenetek

Csak regisztrált felhasználóknak
Regisztráció/Belépés
Google Hirdetések
Mellékletek
Hirdetés

Gazlap.hu :: Téma megtekintése - Milyen öröm ért ma? (37)
 Gy.I.K.Gy.I.K.   KeresésKeresés   CsoportokCsoportok   ProfilProfil   Privát üzeneteid olvasásához be kell jelentkeznedPrivát üzeneteid olvasásához be kell jelentkezned   BelépésBelépés 

Milyen öröm ért ma? (37)
Ugrás az oldalra: 1, 2, 3 ... 25, 26, 27  Következő

Új téma nyitása   Hozzászólás a témához    Tartalomjegyzék -> Tábortűz
Előző téma megtekintése :: Következő téma megtekintése  
Szerző Üzenet
kutyus
Srí Lanka
Srí Lanka

HozzászólásElküldve: 2019.10.23, 04:27    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Tercsikém, ezek szerint jól bosziztunk!!! Örülök, hogy gond nélkül láthattad a sok szépet!
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése
Bojtárgazdi
Srí Lanka
Srí Lanka

HozzászólásElküldve: 2019.10.23, 00:29    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Örülök, hogy sikerrel bosziztunk!
Very Happy
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Email küldése
tercsi
Erdő
Erdő

HozzászólásElküldve: 2019.10.22, 19:03    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Gratula, mindenkinek az örömködősben!

Én is örülök, mert probléma mentesen átvészeltem ezt az utazást.
Hatalmas, csodálatos élmény volt.
Hoztam pár fotót a lenti albumban.
Temesvár /Herkulesfürdő/ Szörényvár/Kazán szoros/ Arad.

https://indafoto.hu/collectioneditor/794039

tercsi
Capsella
Mamutfenyő
Mamutfenyő

HozzászólásElküldve: 2019.10.22, 07:27    Hozzászólás témája: Milyen öröm ért ma? Hozzászólás, az előzmény idézésével

Így van, a külsőségek alapján jön az irigység. Vagyis a sok lóból arra következtetttk, hogy van pénz dögivel. Pedig ez fordítva van, a ló viszi a pénzt. Ezért haragudnak érte a gyerekek. Egy darabig várták a csodát és rájöttek, hogy csodák nincsenek, itt pénzeső sosem lesz. Hát, mindketten kifaroltak és a mostani létszámot is sokallják. Én is. Belemegy a munkánk, a nyugdíjunk, a területalapú támogatás, örülök, ha nulla fölötti kis eredményt ki tudok hozni. Van bent majdnem 20 milla tagi kölcsön, amit sosem fogunk tudni kivenni.
Ha nem vesszük ki, akkor csak felszámolssal lehet megszüntetni a céget vagy úgy lehet végelszámolással, hogy a 20 milla után asszem 8% illetéket kell fizetni. Ezt nagyon nem akarom.

Tegnap volt az első eset, amióta bérkönyvelek, hogy a határnapon délután 4-re kész lettem. Már kevesebbet könyvelek, mint régen. És az is hozzátartozik, hogy mivel július közepétől döglődtem, fizikai erő híján leültem könyvelni, bár sokszor elaludtam közben. Jól előre dolgoztam.
A jövőben is szeretnék előre dolgozni, ebben a korban már történhet akármi.
Vissza az elejére
kutyus
Srí Lanka
Srí Lanka

HozzászólásElküldve: 2019.10.22, 04:01    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Bojti
Gratulálok Zsombornak, biztosan remekül megy majd neki a tanulás és a vizsga is

Capsella
Az emberek mindig könnyen ítélkeznek, csak a külsőségeket látják, azt a munkát nem ismerik és többnyire nem is vállalnák, ami ezzel jár
A mén vizsgája minden esetre azt mutatja, jól csináltok valamit Very Happy
Vissza az elejére
Bojtárgazdi
Srí Lanka
Srí Lanka

HozzászólásElküldve: 2019.10.21, 21:26    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Köszönöm, Capsella.

Egy éves tanulmányi szerződést kötnek vele, ha vállalja a hatósági vizsgát is.
Ha csak az OKJ-st vállalja, akkor fél éveset.
De ha a képző intézmény vállalja 3 napi elmélet és 4 nap gyakorlat után a hatósági vizsgát, akkor ő miért ne vállalná...
A kollégái közül nem mindenki jelentkezett, és a jelentkezők közül is volt, akinek a jelentkezését nem fogadták el. Szóval van valamiféle mérlegelés, igen.
Aztán targoncázhat, szállítmányozó cég végeredményben. Én Németországban jártam egy raktárukban, hát mit mondjak, az már majdnem tyűha. Very Happy
Capsella
Mamutfenyő
Mamutfenyő

HozzászólásElküldve: 2019.10.21, 19:18    Hozzászólás témája: Milyen öröm ért ma? Hozzászólás, az előzmény idézésével

Köszönöm a gratulációkat!

35 pontból 34-t kapott félig ellenséges környezetben.
A 2. helyezett szintén a mi tenyésztésünk, csak 2015.01.01-én eladtuk. Akkor eladtunk 65 db-ot bagóért, már megették a fejünket, túl sok volt a 120 db.

1990. óta tenyésztünk. Ebből lett egy kis vagyon. Minden, amit kerestünk, belement a lótenyésztésbe. Ha nem a lóba megy, akkor nagyobbacska is lehetne abból, amennyit dolgoztunk és h nem a lóra fordítottunk volna. De ez szerelem. Akarom mondani, mindenki hülye, csak mindenki másképpen hülye. Mi a férjemmel így.
A gyerekek már nem tolerálják. A fiúnk nem csinálta meg a nyelvvizsgát, így nincs meg a diploma. Tavaly május óta összeszerelő futószalagon betanított munkás. 3 havonta hosszabbítják a szerződését. 3 műszakban dolgozik. Nem keres többet, mint itt keresett. Egy-egy éjszakás műszak után akár egy zombi, bedagadt szemek, agytalan, bár erre utaló jelek máskor is vannak.

A kis vagyon fogalma:
De szép lovaid vannak, ez egy egész kis vagyon. Igen, volt egy nagyobbacska vagyon, elkezdtem lovat tartani, lett belőle egy kisebbecske vagyon.
A lónak nincs rendes piaci értéke. A jól kiképzett, magas áron elkelt lovak ára is alacsonyabb, mint az önköltségi ára, néhány kivételtől eltekintve.
A kis vagyon addig van, amíg a ló ott van. Aztán a ló elhullik, a lovat a költségeihez viszonyítva bagőért eladják és akkor már a kis vagyonos álomnak is vége van.
Szenvedély, amitől nem alkoholista, nem drogos az ember, lehet, néhányan tévesen még azt is hiszik, ezek is normális emberek. Pedig nem.

Bojti!
Gratulálok a fiadhoz! Az, hogy küldik erre a tanfolyamra, az már az eddigi teljesítményének az elismerése és látnak benne perspektívát. Erre a munkára mindig szükség lesz, az kizárt, hogy ezt teljsen lehessen robotokkal helyettesíteni.[/b]
Vissza az elejére
Szécsike
Őserdő
Őserdő

HozzászólásElküldve: 2019.10.21, 17:16    Hozzászólás témája: Re: Milyen öröm ért ma? Hozzászólás, az előzmény idézésével

Capsella írta:
...Néha elgondolkodom, hogy a Homo sapiens estében nincs ilyen, ezért vagyunk oyanok, amilyenek. De kinek lenne jpga eldönteni, ki alkalmas a jövőt éltetni és ki nem?...

Hát ezaz! Crying or Very sad Mi vagyunk a tápláléklánc tetején és némely esetben Istent játszunk. Crying or Very sad
Szánalommal nézem pl. a tenyérben elférő kifejlett mini méretű kutyusokat....Aranyosak ugyan,de engem felháborít. Twisted Evil
Vagy pl.kutya méretű lovacska,szamár stb. Twisted Evil

Gratulálok a lovadhoz,az eredmény azt igazolja hogy jó gazdák vagytok! Very Happy
Vissza az elejére
Bojtárgazdi
Srí Lanka
Srí Lanka

HozzászólásElküldve: 2019.10.21, 15:19    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Capsella, gratulálok a sikeres ménjelölthöz! lovas

Az én örömöm egészen másféle, de sietek a Gaznéppel megosztani.
Még nem járt le BojtiZsombor próbaideje az új munkahelyen, de jelentkezhet targoncás tanfolyamra! Mindkettőnk közös vágya teljesülni látszik. ugra vezet virág
Capsella
Mamutfenyő
Mamutfenyő

HozzászólásElküldve: 2019.10.20, 23:31    Hozzászólás témája: Milyen öröm ért ma? Hozzászólás, az előzmény idézésével

Ma tett ménvizsgát egy lovunk, verte a mezőnyt küllemben, mozgásban, teljesítményben.
Ez a vizsga arra jó, hogy azokban az években, amikor engedélyt kérünk arra, hogy a fajtabéli kancákat fedezze, akkor a csikók erre a fajtára lesznek bélyegezve. Ja, és reménykedjünk, hogy jó csikókat fog gyártani. Egy szép évjárat már van utána, akkor kapott külön engedélyt.

Mert az úgy van, hogy a lovat tenyésztik, lehetőleg csak jó minőségű egyedeket szaporítanak, az esetleges korrigálandó hibákhoz, kívánalmakhoz válogatják össze a párokat. Egy csontosabb kancához előnyös egy filigránabb és fordítva. Egy idegesebb egyedhez egy nyugodtabb vérmérsékletűt párosítanak. Küllemre is igyekeznek minél tökéletesebb egyedeket párosítani.

Néha elgondolkodom, hogy a Homo sapiens estében nincs ilyen, ezért vagyunk oyanok, amilyenek. De kinek lenne jpga eldönteni, ki alkalmas a jövőt éltetni és ki nem?

A vad ménesekben van egy természetes kiválasztódás, nincsenek agyon dédelgetve, csak a nagyobb szervezeti szilárdságú egyedek maradnak életben, vagy ha gyengébb és éeltben marad, az nem lehet fedezőmén, mert elveri a többi mén a kancáktól.
Ezért olyan szépek és egészségesek a vadlovak.
Vissza az elejére
kutyus
Srí Lanka
Srí Lanka

HozzászólásElküldve: 2019.10.18, 04:02    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Ügyes és szerencsés voltál Szécsike.....na meg az öcséd is Very Happy
Vissza az elejére
Szécsike
Őserdő
Őserdő

HozzászólásElküldve: 2019.10.17, 18:26    Hozzászólás témája: .. Hozzászólás, az előzmény idézésével

Nagyon jól vásároltam ma! ugra Öcsém -aki egyedül él-megkért hogy turkáljak neki melós ruhát. A facén olvastam,hogy -itt nálunk- 30%-os leárazás van az egyik turiban. Háátakkoelméék. Wink Vettem neki 3 pulcsit,1 inget és egy feneket is takaró hosszúságú habkönnyű,meleg kabátot és 2500 ft-ot fizettem. Mást nem tudtam venni a mérete miatt. Crying or Very sad /King Kong size röhög2 /
Vissza az elejére
Bojtárgazdi
Srí Lanka
Srí Lanka

HozzászólásElküldve: 2019.10.16, 14:59    Hozzászólás témája: Re: Milyen öröm ért ma? Hozzászólás, az előzmény idézésével

Capsella írta:

Ez a térfogat olyan nagy, csak egy-két rongyom van, ami feljön. Nézegetem az interneten a ruhákat, ekkora méretre alig van.
Aztán gondolkodok, hogy érdemes nekem pár hónap miatt rugatárat váltani? Ha kényelmes ruhákat veszek, még nem lesz, amiért lefogyjak. Inkább nézzek szét, hogy húzhatom ki a telet és tavaszra sokat lehetne fogyni..

Az elmúlt télen kénytelen voltam rendelni egy kabátot, ami körbeérte a fura módon meghízott csípőmet - még soha nem voltam ennyire széles. Viszont csak kék színben létezett, elég furán érzem magam benne.
A többi kabátom nem ért össze rajtam!

Hát majd meglátjuk...
kutyus
Srí Lanka
Srí Lanka

HozzászólásElküldve: 2019.10.14, 04:39    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Ászokom
örülök a fogyási sikerednek!
Nem jó a túlsúly valóban...ellustít, nehezíti a lábak és a szív munkáját
....és ahogy Capsella is mondta, a bevitel csökkentése a célszerű(és annak is a milyensége) , na meg némi fizikai aktivitás
A tél amúgy is a nyugisabb/evősebb időszak, addigra megszokod a kevesebb evést is.
Azt szokták mondani, kisebb tányéron tálaljunk,akkor úgy néz ki, hogy TELE tányérral eszünk
Vissza az elejére
Capsella
Mamutfenyő
Mamutfenyő

HozzászólásElküldve: 2019.10.13, 15:04    Hozzászólás témája: Milyen öröm ért ma? Hozzászólás, az előzmény idézésével

Ászokfa, köszönöm a gratulációt.

Én is a kevesebb evés módszerét tartom a legjobb fogyási módszernek.
Úgy gondolom, ugyanannyit eszünk, mint fiatalabban, amikor az anyagcserénk még élénkebb volt és több fizikai munkát végeztünk.
De ahhoz is sok akaraterő kell, hogy az ember kevesebbet egyen, amikor ott van előtte, az étvágya is megvan. És az ember nagyon esendő tud lenni.

Két hét alatt 5 kiló, az rengeteg!
Diétás ételek (csak kevésbé hízlaló ételek és azokból is csak csipegetve) és mellé jó edzések, így heti egy kilóval fogyva, már az is csúcsteljesítmény.
Ez meg, afölött.

Gratulálok a kitartásodhoz!

A tövisproblémám kapcsán a mézes fájdalomcsillapítás módszerével éltem, ami megtette a hatását. Felmentem 96 kilóra. A hízás, úgy gondolom, megállt, mert már a fájdalom miatt csak ritkán fogok éjfélkor két szelet mézes kenyeret benyomni, alakulnak a tövishelyek.
Ez a térfogat olyan nagy, csak egy-két rongyom van, ami feljön. Nézegetem az interneten a ruhákat, ekkora méretre alig van.
Aztán gondolkodok, hogy érdemes nekem pár hónap miatt rugatárat váltani? Ha kényelmes ruhákat veszek, még nem lesz, amiért lefogyjak. Inkább nézzek szét, hogy húzhatom ki a telet és tavaszra sokat lehetne fogyni.
Remélem, ahogy jön vissza az erőm és több fizikai munkát tudok végezni, jobban fogok fogyni.
Bár a fogyás nagy mértékben a kajával érhető el. Mármint kevesebb energia bevitel. És csak kis hányadát lehet elérni fizikai aktivitással.
Vissza az elejére
Hozzászólások megtekintése:   
Új téma nyitása   Hozzászólás a témához    Tartalomjegyzék -> Tábortűz Időzóna: (GMT +1 óra)
Ugrás az oldalra: 1, 2, 3 ... 25, 26, 27  Következő
1 / 27 oldal

Ugrás:  
Nem készíthetsz új témákat ebben a fórumban
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban
Nem módosíthatod a hozzászólásaidat a fórumban
Nem törölheted a hozzászólásaidat a fórumban
Nem szavazhatsz ebben fórumban