15 éves a Gazlap!!!
Információk
Szia Anonymus!
Tagok: 1 / 18286
Összes látogató: 7
Utolsó tag: czaczi
Keresés
Web Gazlap
Részletes fórum kereső
Utolsó fórumtémákból
- Szakértői témák:

- Kertészeti témák:
Vendégeink a kertben(17)
KAKTUSZOK ÉS POZSGÁSOK (48)
Segítség csak kertészeti témákban(17)
CSERE-BERE növények, magok....(50)
Daturák, trombita virágok (2)
Kékpillangó /clerodendron/...és egyéb Végzet-ek(5)
Virágaink, növényeink teleltetése (4)
Paprikák, chilik, Paradicsomok(5)
Milyen növényt vettem/szereztem ma (20 )
Gyümölcsök (5)
Hagymások, gumósok, rizómások (34)

- Tábortűz témák:
GAZLAP szakácskönyv (72)
Vicces történetek,...képek(17)
Találd ki (29)
ŐSZ....2015....2016.....2017.....2018.....2019.
Miért mérgelődök?.....mi bosszant? (24)
Írj bármilyen témáról (15)
IDŐJÁRÁS (62)
Milyen öröm ért ma? (37)
JÓ TUDNI....érdekességek...ismeretterjesztő írások (6)
A Tudat keresése (3)
A Természet csodái zenei aláfestéssel.
Szomorú vagyok (10)

A Gazlap Fórumai
Tábortűz
Kertészet
Szakértők
Műhely
Archívum
Virágrend
Hirdetés
Üzenőfal
4:49:am kutyus :
Jó reggelt
5:28:am kutyus :
Jó reggelt mindenkinek
5:51:am kutyus :
Jó reggelt!
5:35:am kutyus :
Jó reggelt mindenkinek
4:58:am kutyus :
Jó reggelt, szép vasárnapot! Használjátok kis a "nyarunkat" !
5:13:am kutyus :
Jó reggelt, kellemes hétvégét
4:50:am kutyus :
Jó reggelt mindenkinek!
5:38:am kutyus :
Jó reggelt!
9:08:pm Bojtárgazdi :
Most ie meleg van! Tegnap ilyenkor kicsit csípett a hideg.
5:35:am kutyus :
Jó reggelt mindenkinek, ma melegebb volt az éjjel
5:11:am kutyus :
Jó reggelt
6:27:am kutyus :
Jó reggelt, megint egy új hét indul!
5:10:am kutyus :
Jó reggelt, szép vasárnapot!
7:05:pm Bojtárgazdi :
Itt egész nap csrperészett, most rákezdte rendesen.
6:30:pm Etimami :
Nálunk most kezd esni az eső.
Korábbi üzenetek

Csak regisztrált felhasználóknak
Regisztráció/Belépés
Google Hirdetések
Mellékletek
Hirdetés

Gazlap.hu :: Téma megtekintése - Milyen öröm ért ma? (37)
 Gy.I.K.Gy.I.K.   KeresésKeresés   CsoportokCsoportok   ProfilProfil   Privát üzeneteid olvasásához be kell jelentkeznedPrivát üzeneteid olvasásához be kell jelentkezned   BelépésBelépés 

Milyen öröm ért ma? (37)
Ugrás az oldalra: 1, 2, 3 ... 24, 25, 26  Következő

Új téma nyitása   Hozzászólás a témához    Tartalomjegyzék -> Tábortűz
Előző téma megtekintése :: Következő téma megtekintése  
Szerző Üzenet
Bojtárgazdi
Srí Lanka
Srí Lanka

HozzászólásElküldve: 2019.10.16, 14:59    Hozzászólás témája: Re: Milyen öröm ért ma? Hozzászólás, az előzmény idézésével

Capsella írta:

Ez a térfogat olyan nagy, csak egy-két rongyom van, ami feljön. Nézegetem az interneten a ruhákat, ekkora méretre alig van.
Aztán gondolkodok, hogy érdemes nekem pár hónap miatt rugatárat váltani? Ha kényelmes ruhákat veszek, még nem lesz, amiért lefogyjak. Inkább nézzek szét, hogy húzhatom ki a telet és tavaszra sokat lehetne fogyni..

Az elmúlt télen kénytelen voltam rendelni egy kabátot, ami körbeérte a fura módon meghízott csípőmet - még soha nem voltam ennyire széles. Viszont csak kék színben létezett, elég furán érzem magam benne.
A többi kabátom nem ért össze rajtam!

Hát majd meglátjuk...
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Email küldése
kutyus
Srí Lanka
Srí Lanka

HozzászólásElküldve: 2019.10.14, 04:39    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Ászokom
örülök a fogyási sikerednek!
Nem jó a túlsúly valóban...ellustít, nehezíti a lábak és a szív munkáját
....és ahogy Capsella is mondta, a bevitel csökkentése a célszerű(és annak is a milyensége) , na meg némi fizikai aktivitás
A tél amúgy is a nyugisabb/evősebb időszak, addigra megszokod a kevesebb evést is.
Azt szokták mondani, kisebb tányéron tálaljunk,akkor úgy néz ki, hogy TELE tányérral eszünk
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése
Capsella
Mamutfenyő
Mamutfenyő

HozzászólásElküldve: 2019.10.13, 15:04    Hozzászólás témája: Milyen öröm ért ma? Hozzászólás, az előzmény idézésével

Ászokfa, köszönöm a gratulációt.

Én is a kevesebb evés módszerét tartom a legjobb fogyási módszernek.
Úgy gondolom, ugyanannyit eszünk, mint fiatalabban, amikor az anyagcserénk még élénkebb volt és több fizikai munkát végeztünk.
De ahhoz is sok akaraterő kell, hogy az ember kevesebbet egyen, amikor ott van előtte, az étvágya is megvan. És az ember nagyon esendő tud lenni.

Két hét alatt 5 kiló, az rengeteg!
Diétás ételek (csak kevésbé hízlaló ételek és azokból is csak csipegetve) és mellé jó edzések, így heti egy kilóval fogyva, már az is csúcsteljesítmény.
Ez meg, afölött.

Gratulálok a kitartásodhoz!

A tövisproblémám kapcsán a mézes fájdalomcsillapítás módszerével éltem, ami megtette a hatását. Felmentem 96 kilóra. A hízás, úgy gondolom, megállt, mert már a fájdalom miatt csak ritkán fogok éjfélkor két szelet mézes kenyeret benyomni, alakulnak a tövishelyek.
Ez a térfogat olyan nagy, csak egy-két rongyom van, ami feljön. Nézegetem az interneten a ruhákat, ekkora méretre alig van.
Aztán gondolkodok, hogy érdemes nekem pár hónap miatt rugatárat váltani? Ha kényelmes ruhákat veszek, még nem lesz, amiért lefogyjak. Inkább nézzek szét, hogy húzhatom ki a telet és tavaszra sokat lehetne fogyni.
Remélem, ahogy jön vissza az erőm és több fizikai munkát tudok végezni, jobban fogok fogyni.
Bár a fogyás nagy mértékben a kajával érhető el. Mármint kevesebb energia bevitel. És csak kis hányadát lehet elérni fizikai aktivitással.
Vissza az elejére
Emmylie
Srí Lanka
Srí Lanka

HozzászólásElküldve: 2019.10.13, 13:05    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Aszokfa kedves gratulálok!! Király Bár nekem is ilyen jol sikerülne Wink
Vissza az elejére
ászokfa
Fasor
Fasor

HozzászólásElküldve: 2019.10.13, 13:00    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Capsella Gratulálok!
-A családban két helyen is volt hasonló gond. Nálunk három gyerek van.
Ebből a szempontból "szerencsés" vagyok.... Wink

-Két hét alatt lefogytam öt kilót. Avval a módszerrel, hogy kevesebbet eszem.
Elég flusztrált és ideges ilyenkor az ember de a lábaim köszönik.... Laughing
Srí Lanka
Srí Lanka

HozzászólásElküldve: 2019.10.13, 12:35    Hozzászólás témája: Re: .. Hozzászólás, az előzmény idézésével

Capsella kedves gratulálok! Kivánok sok örmöt a családnak. Ok Király virág:
Vissza az elejére
Capsella
Mamutfenyő
Mamutfenyő

HozzászólásElküldve: 2019.10.12, 21:38    Hozzászólás témája: Milyen öröm ért ma Hozzászólás, az előzmény idézésével

Köszönöm.

Bárcsak nekem is lenne már 3. unokám!
Vissza az elejére
horvathgne
Fasor
Fasor

HozzászólásElküldve: 2019.10.12, 20:07    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Kedves Capsella! Gratulálok és sok örömet, boldogságot, jó egészséget kívánok a picinek és az egész családnak.

Vissza az elejére
Szécsike
Őserdő
Őserdő

HozzászólásElküldve: 2019.10.12, 17:25    Hozzászólás témája: .. Hozzászólás, az előzmény idézésével

Ok Király Nagy-nagy gratuláció és öröm!. Puszi Puszi
Vissza az elejére
Capsella
Mamutfenyő
Mamutfenyő

HozzászólásElküldve: 2019.10.12, 16:41    Hozzászólás témája: Milyen öröm ért ma? Hozzászólás, az előzmény idézésével

Köszönöm a gratulációkat

Végtelenül boldog a család mindkét oldalon.

A férj húgának is ugyanaz a baja. Ez biztosan ad egy kis reményt.

Régen nem is hallottunk ilyen betegségről, most meg nagyon gyakori és sok meddőségnek oka. És igazából senki nem tudja, mikor milyen hiba csúszott be, mit kellett volna másként csinálni. És abban a tudatban élni, hogy valószínűleg sosem lesz terhes, szörnyű. A férje elfogadta, hogy fenn áll ennek a lehetősége.
Mindketten rendben vannak. Ez még külön öröm!
Vissza az elejére
tercsi
Erdő
Erdő

HozzászólásElküldve: 2019.10.12, 16:24    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Capsella !

Gratulálok az új család taghoz.

tercsi
Bojtárgazdi
Srí Lanka
Srí Lanka

HozzászólásElküldve: 2019.10.12, 16:05    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Még csak nem is kicsi baba! Gratulálok!
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Email küldése
kutyus
Srí Lanka
Srí Lanka

HozzászólásElküldve: 2019.10.12, 12:40    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Capsella
gratulálok az újszülötthöz!
Mindenkinek jó egészséget kívánok!
Vissza az elejére
Capsella
Mamutfenyő
Mamutfenyő

HozzászólásElküldve: 2019.10.12, 07:21    Hozzászólás témája: Milyen öröm ért ma? Hozzászólás, az előzmény idézésével

Mint már korábban írtam, mi négyen vagyunk testvérek
.
Az öcsémnek is négy gyereke van, ebből három házas.

Az első fiúnál két fiú van, nehezen, orvosi segítséggel jöttek össze és most asszem karácsony körül fog születni a kislány. De még negyediket is szeretnének.

A második fiúnál egy fiú van, tavasszal volt egy vetélés, amit nagy gyász követett. Újra útban a baba, ez is fiú, áprilisra várható.

A harmadik gyereke lány, esélytelennek nézett ki, hogy teherbe essen (endiometriozis, ha így kell helyesen leírni). Gyógyteákkal, de nem gyógyszerekkel itt az eredmény! Az éjszaka megszületett a leányzó, 50 cm és 3800 gr.
Vissza az elejére
Capsella
Mamutfenyő
Mamutfenyő

HozzászólásElküldve: 2019.10.11, 20:41    Hozzászólás témája: Milyen öröm ért ma? Hozzászólás, az előzmény idézésével

74-ben végeztem, kaptam a motort. A gyakorlatban dolgozó agrármérnökök benevezhettek soron kívüli tranantra, aminek nagyon megörültem. A férjem 76-ban végzett, tehát még egyetemista volt, mondtam neki, hogy én rendelek trabit. Asszonta, ne tegyem, lesz annál komolyabb, már megrendelték.
Többet nem árult el róla, de így letettem a trabantról, amit mint később kiderült, nagyon rosszul tettem.
A férjem 76-ban végzett és 77. tavaszán került sorra a sorszám, zsiguli-kombi volt az a komolyabb. Dunántúlon laktunk, boldogan vezettük, felváltva, gyakorolva, egymást segítve. Aztán elmentünk Szabolcs-Szatmárba a szüleimhez. Hazafelé Egernek jöttünk, lemotyóztuk a szüleim által küldött pakkot, kicsit időztünk, következő hét végét Egerben töltöttük, mint általában, ha a férjem nem ment valami lovs eseményre bambulni.

Nyáron, amikor érett a nemtudom szilva, megint elmentünk a szüleimhez, vissazfelé megint Eger, motyó ki. Nemtudom szilva, tej, túró, krumpli, körte, paprika, paradicsom, hagyma, szalonna, csirke, tojás. Ahogy azt a parasztok szokták. Anyósom azonnal itta a tejet, de finom, Ette a szilvát, hogy gyerekkora óta nem is látta ezt a fajtát. Elmentünk. Következő hét vége Eger. Na, Anyósom kikérdezett, hogy mikor voltam a szüleimnél és mivel utaztam. Én mondtam az utolsó két autós utat. erre azt mondta, nem azért vette a fiának az autót, hogy én a bunkó büdös parasztanyámhoz menjek vele. Azzal menjek oda, amit azok vettem nekem.
Mondtam, rendben, összekaptam magam és indultam az állomásra. A férjem és Apósom nem engedett el, együtt mentünk vissza.
Egész úton egy szó nem volt. Aztán még napokig. Akkor kiszámoltam a két út kilométereit taxitarifával és lettem, mondtam a férjemnek, hogy iitt van, nem tartozom és én többet be nem ülök az autóba. A pénz hónapokig ott hányódott, nem tette el. Bár mondta, hogy ne foglalkozzak azzal, az anyja mit mondott, de ez örökre megmaradt bennem és már nagyon bántam a trabantot.

Utána hónapokig nem jöttem Egerbe. Közben terhes lettem. Akkor még ünnep volt november 7-e. Itt voltunk, én is ástam terhesen a kertet, de előtte bent feküdtem a kórházban. Hogy lehettem ilyen hülye?

Jöttünk karácsonyra. A konyha fűtetlen. Én főztem, mosogattam. reggelire főztem, ebédre és vacsorára, minden nap. De jó munkaigényes ételeket is. Nem voltam jól, de gondoltam, majd letelik az a 10 nap. Amikor egy este a halat sütöttem, annak a szagától elkezdtem szédülni. Ajtót nyitottam, de nem szűnt. Levettem a dzsekit, semmi, levttem a sípulóvert, semmi. Egyszer azt éreztem, ha nem megyek ki rögtön a friss levegóre, elájulok, de többet nem kelek fel. De akkor már rövid ujjúban voltam. A lépcsőn lementem, mert nem akartam a teraszról leszédülni. A háznak támaszkodtam, de muszáj volt a fal tövébe lecsúszni. Ott elbóbiskoltam, egyszer jött Apósom és felrázott, bekísért.
Lacit kivezényelte a konyhába, hogy fejezze be a halsütést. Másnap jött Anyósom húga. Elmesélte, hogy ő is volt terhes, de neki egszer sem jutott eszébe hisztizni. Micsoda dolog az, hogy már várják a vacsorát, én meg levegőzök!

Visszaolvastam magamat és így vén fejjel mit mondjak? Ennyit tűrni valakitől valakiért? A mai eszemmel kiosztanám és többet nem nyitnék rá ajtót. Akkor azt hittem, ha tűrök, majd megismer és elfogad.
Elfogadott, a halála előtt három hónappal.

Legutóbb Capsella szerkesztette (2019.10.12, 07:23), összesen 1 alkalommal
Vissza az elejére
Hozzászólások megtekintése:   
Új téma nyitása   Hozzászólás a témához    Tartalomjegyzék -> Tábortűz Időzóna: (GMT +1 óra)
Ugrás az oldalra: 1, 2, 3 ... 24, 25, 26  Következő
1 / 26 oldal

Ugrás:  
Nem készíthetsz új témákat ebben a fórumban
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban
Nem módosíthatod a hozzászólásaidat a fórumban
Nem törölheted a hozzászólásaidat a fórumban
Nem szavazhatsz ebben fórumban