15 éves a Gazlap!!!
Információk
Szia Anonymus!
Összes látogató: 6
Utolsó tag: czaczi
Keresés
Web Gazlap
Részletes fórum kereső
Utolsó fórumtémákból
- Szakértői témák:

- Kertészeti témák:
KAKTUSZOK ÉS POZSGÁSOK (48)
Primulák (2.)
Pletykák
Gyümölcsök (5)
Vendégeink a kertben(17)
Öreg fák - különleges szép fák
CSERE-BERE növények, magok....(50)
Orchideák otthonunkban (111)
Segítség csak kertészeti témákban(17)
Aktuális tennivalók a kertben (3)
Fokföldi ibolya / Saintpaulia (52)
Erkély és ablakpárkány kertész (5)
Leanderek(18)
Citrusokról mindent (9)

- Tábortűz témák:
JÓ TUDNI...érdekességek...ismeretterjesztő írások (5)
Kedvenc filmem, színészem
IDŐJÁRÁS (60)
2019-es nyári abádszalóki tali
Gazlap SZAKÁCSKÖNYV (70)
A Tudat keresése (2)
Találd ki (28)
Vicces történetek,...képek(16)
Írj bármilyen témáról (15)
TAVASZ - 2014.....2015....2016....2017.....2018....2019.
Milyen öröm ért ma? (37)
Ki milyen zenét hallgat Gazlapozás közben (9)

A Gazlap Fórumai
Tábortűz
Kertészet
Szakértők
Műhely
Archívum
Virágrend
Hirdetés
Üzenőfal
5:34:am kutyus :
Jó reggelt mindenkinek!
5:28:am Bojtárgazdi :
Jó reggelt kívánok!
5:07:am kutyus :
Jó reggelt!
5:19:am kutyus :
Jó reggelt mindenkinek
6:03:am kutyus :
Jó reggelt!
5:40:am kutyus :
Jó reggelt........indul a hét!
5:35:am kutyus :
Jó reggelt, szép vasárnapot!
12:54:am Emmylie :
Jo éjszakát
7:40:am aszokfa :
Jó reggelt!
5:18:am kutyus :
Jó reggelt, kellemes hétvégét
12:47:pm bau :
Melegszik? Na jah... 4 fokról 6 fokra
6:01:am kutyus :
Jó reggelt! Ismét melegszik az idő
7:03:am Emmylie :
Itt csak a villamost lehet hallani.Visszautam van ma. Szep napot mindenkinek.
5:37:am kutyus :
Jó reggelt!Mifelénk is ordítoznak......
4:57:am Vackor :
Jóreggelt! De szép idő van! És hogy ordítoznak a madarak! Ma nagyon szép napunk lesz!
Korábbi üzenetek

Csak regisztrált felhasználóknak
Regisztráció/Belépés
Google Hirdetések
Mellékletek
Hirdetés

Gazlap.hu :: Téma megtekintése - Orchideák otthonunkban (111)
 Gy.I.K.Gy.I.K.   KeresésKeresés   CsoportokCsoportok   ProfilProfil   Privát üzeneteid olvasásához be kell jelentkeznedPrivát üzeneteid olvasásához be kell jelentkezned   BelépésBelépés 

Orchideák otthonunkban (111)
Ugrás az oldalra: Előző  1, 2, 3, 4  Következő

Új téma nyitása   Hozzászólás a témához    Tartalomjegyzék -> Kertészet
Előző téma megtekintése :: Következő téma megtekintése  
Szerző Üzenet
OrchideaMarcsika
Almafa
Almafa

HozzászólásElküldve: 2018.03.21, 11:28    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

kutyus

Én csak azt mondom, hogy milyen tapasztalataim voltakaz utóbbi időben, nálam szeretik Smile Mivel a víz hiánya jobb, mint a sok/pangó víz, nem esek kétségbe, ha már egészen összeszáradtak, mire oda jutok, hogy locsoljak Smile Ellenben az az igazi szívás, amikor a teteje csont száraz, a cserép alja meg tocsog, és látszik, hogy az alsó gyökerek már rohadnak is - az olyan "melyik kezembe harapjak", és úgyis átültrtéssel végződik.
Ha úgy látod, hogy nem válik be, még midig visszaültetheted kéregbe Smile
Ja, és van egészen apró szemű is 0,5-1cm, ha félsz tőle, hogy túlszárítod, próbálkozhatsz azzal is. Wink
kutyus
Srí Lanka
Srí Lanka

HozzászólásElküldve: 2018.03.21, 07:45    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

OrchideaMarcsika

Nekem is át kellene ültetnem már a lepkéimet...........vegyek égetett agyaggranulátumot???

Fázom az átültetéstől, de már nagyon ráfér a "társulatra"
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése
OrchideaMarcsika
Almafa
Almafa

HozzászólásElküldve: 2018.03.21, 00:41    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Sziasztok!
Jesszus hogy kihalt ez a fórum :S Persze ne csodálkozzak, én is évekkel ezelőtt voltam utoljára, de durva, hogy hová tűnt az a 30-40 fős kemény mag, akikkel itt randalíroztunk nap mint nap Smile
Most én sem orchideázok, mert bőven elég a gyerek és a háztartás, de van egy múltam, és felnézek majd, ha tudok segíteni.
Az a levélbarnulás néhány poszttal ezelőtt egy fincsi gombás/bacis rothadásnak tűnik, a nedvesség + hideg hely kombóhoz több köze van, mint az útközben megfázáshoz. Ablakban locsolás után éjszaka cefetül hideg tud lenni, ha hozzáér a levél az üveghez, pláne. Az összes ilyen barnás részt nyissz róla, jó 1 centivel az ép levélhúsba is, biztos ami biztos, a sebet fahéjjal lekezelni. Ha folytatódik, a növényvédelem szakaszban tudnak vegyszert mondani, abban már végképp nem vagyok otthon.
És sajnos a cimbiben egyáltalán nem tudok segíteni, mert nálam mind kidöglött, én elsősorban fajlepkés voltam Wink Le ne takard, az biztos, tuti úgy jársz, mint a lepkés, és elviszi az összeset a gomba. Gyökereztetésnél/indításnál/átültetésnél a lényeg mindig a többször kevesebb vizet elve működött, csak egy pici spricc és békén hagyni. Az orchidea szeret szenvedni xD Hadd keresse a vizet, hogy honnan jött.
Ja, és a bolti föld a cimbinek oké, de a lepkének nem, túl sűrű, locsoláskor alig fog kiszáradni, elrohadnak az alsó gyökerek, a legjobb nyers fenyőkérget venni és összekeverni egy KEVÉS "tömítő anyaggal", darabos tőzeg, sphagnum moha.. mehet bele pár kis darab szén is a fertőtlenítés végett. Én amúgy kb 5 éve már csak égetett agyaggranulátumba ültetek, illetve ezt csak 1x kellett ugye megcsinálni, mert nem bomlik le. Nagyon szépen működik, egyenletesebben szárad ki a cserép, nem rohad be semmi, nem kell kilyukasztgatni hogy kapjon levegőt. Csak kicsit gyakrabban kell locsolni, de ez vállalható áldozat.
Na nem pofázok tovább, szép estét mindenkinek!
Capsella
Tölgyfa
Tölgyfa

HozzászólásElküldve: 2018.03.18, 20:48    Hozzászólás témája: Orchideák otthonunkban Hozzászólás, az előzmény idézésével

Drága Iberényi!

Nem arról van szó, hogy semmibe veszünk, hanem arról, hogy a Cymbidiumhoz alig van, aki ért közülünk és ha ők mostanában nem járnak itt, akkor nem tudnak válaszolni. Tudod, ráadásul mostanában sokunk beteg több hete-hónapja az influenzás.

Én pl. csak ezt tudom Neked leírni:
1986-ban építkeztünk, utána félkész ház és négy fajta hitel, mind a ház érdekében. A 4 törlesztőrészlet nem sokkal volt kevesebb, mint a kettőnk nettója. Két óvodás gyerek. Akkor minden konzerv és lekvár elfogyott.
Erre én 1987/88 telén úgy gondoltam, nem lehet csak a materiális dolgoknak élni, a lelket is táplálni kell.
Egerben a piacon az emeleten volt egy virágbolt. Lestem, lestem a Cymbidiumot, de egy vagyonba került. Mondta a tulajdonos, hogy ha eladta róla az összes virágszárat, az elvirágzott tő már nagyon olcsón megvehető. Igen, az olcsóság is relatív fogalom!
Nekem még így is nagyon-nagyon-nagyon drága volt.
Megvettem, hazahoztam, majd átültettem. Teljes odaadással gondoztam, úgy ahogy a boltos mondta, időnként tanácsot is kértem tőle. Szakirodalom akkor még egy szál se!
Aztán az én virágom virágszár hozása helyett elkezdett egy-egy bulbát veszíteni, néha hozott egy új kis bulbát. Ezzel elvigasztalódgattam, de a végeredmény az lett, hogy az összes elpusztult.
Szerintem a boltosnak se volt halvány lila gőze se ennek a gondozásáról.

Azóta nem mertem Cymbidiumot venni.
Április 7-én megyek Szlovéniába Dobronakra, megnézzük az orchidea farmot is. Vásárolni is lehet, de ott lepkeorchidea van. Lehet, hogy a trópusi növényeknél lesz Cymbi, de hogy venni lehet-e, nem tudom.
Minden esetre égi jelnek tekintem, hogy valószínűleg nem lesz és nem vehetek.

Addig is, amíg valaki tud Neked segíteni, talán az interneten is találsz szakirodalmat.
Úgy gondolom, meleg, magas páratartalom, talán sókerülő, tehát a tápoldat nem mehet a talajba, hanem híg koncentrációval levéltrágyázás. De ez nem biztos, olvass utána!
Vissza az elejére
bau
Srí Lanka
Srí Lanka

HozzászólásElküldve: 2018.03.18, 11:51    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Orchideacsodák a Vajdahunyad várban – még vasárnap is nyitva

http://balkonada.cafeblog.hu/2018/03/17/orchideacsodak-a-vajdahunyadvarban-meg-vasarnap-is-nyitva/
Almafa
Almafa

HozzászólásElküldve: 2018.03.08, 17:00    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Úgy tűnik, senki nem ad nekem tanácsot, hogyan kezeljen a Cimbidium bulbácskákat! Sad

Hátha mégis van valakinek használható ötlete.... Sad

(Antoine de Saint-Exupéry)
Vissza az elejére
Crystal
Facsemete
Facsemete

HozzászólásElküldve: 2018.03.07, 07:24    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Orchidea földet lehet, érdemes otthon összeállítani?
Ha igen, mi kerüljön bele?
Vissza az elejére
Crystal
Facsemete
Facsemete

HozzászólásElküldve: 2018.03.01, 17:48    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Csak szólok, hogy végül megmaradt a megfázott orchidea.
A külső levelei és mindkét szára bekrepált. Mindössze 2 belső levele maradt meg.
De legalább él. Mondjuk biztos kell neki 2-3 év, mire magára talál és újra virágzik. Confused
Vissza az elejére
iberenyi
Almafa
Almafa

HozzászólásElküldve: 2018.02.23, 15:46    Hozzászólás témája: orchideák Hozzászólás, az előzmény idézésével

Kedves orchidea szakértők!

Tanácsot kérnék! Ajándékba kaptam Madeiráról orchidea bulbákat (cinbidiumok).

Jelenleg is van két hatalmas bokor cimbim, már sok évesek és azoknak a kezelését azt hiszem már megtanultam. A lehetőségeimhez képest, szépek és gazdagon virágzanak most is.
Azonban ilyen kis növendékekkel még nem volt dolgom! Elültettem őket, orchidea földbe. Meglocsoltam (esővízzel) és egy hűvös szobában vannak, ahol a nagyok is telelnek. Ezek után imádkozzak, hogy megmaradjanak, vagy egyéb teendőm is lenne még velük? Smile
Pl. szükséges-e letakarni őket, hogy párásabb legyen körülöttük a levegő? Vagy nem szükséges?
Imádom a cimbiket és nagyon szeretném, hogy megmaradjanak - főleg a piros és a rózsaszín, mert jelenleg csak fehér és sárga (vagy zöldes sárga) van!
Várom a jó tanácsokat!

Üdv.
BI

(Antoine de Saint-Exupéry)
Vissza az elejére
Szécsike
Őserdő
Őserdő

HozzászólásElküldve: 2018.02.20, 18:34    Hozzászólás témája: .. Hozzászólás, az előzmény idézésével

Ezt én is olvastam,próbálta már valaki??? Rolling Eyes

/volt már hasonló JÓ tanács amire a hozzáértők idegbajt kaptak/

Nekem egy fürtöt hozott 8 virággal és sorban potyognak le a bimbók. Crying or Very sad Egy sem nyílt ki. Sírás-rívás Igaz,eddig még csak bimbóm sem volt,már ez is haladás.
Vissza az elejére
kutyus
Srí Lanka
Srí Lanka

HozzászólásElküldve: 2018.02.20, 17:17    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

EZT TALÁLTAM A NETEN

A fokhagyma valódi kincs az orchidea számára! Egy hónap alatt kivirágzott az orchideám!
Ahhoz, hogy az orchidea rengeteg fantasztikus virággal lepjen meg, készíts számára egy oldatot, amiben sok fontos tápanyag megtalálható, amire a növénynek szüksége van. Ahhoz, hogy elkészítsd az oldatot, vízre és fokhagymára lesz szükséged.
Hogyan készíts fokhagymás tápoldatot:
1 liter víz
3 gerezd fokhagyma
A vizet forrald fel és hagyd teljesen kihűlni. A fokhagymát tisztítsd meg és zúzd össze, vagy vágd apróra. Tedd a vízbe és hagyd állni legalább 1 napig.
Majd szűrd le és öntsd egy tálba. Az orchidea cserepét tedd bele a tálba és hagyd, hogy felszívja a szükséges nedvességet. Majd vedd ki a tálból, hagyd lecsepegni és tedd a helyére.
Alkalmazd ezt a módszert havonta egyszer. A fokhagymás vizet ne használd fel többször, mindig készíts frisset. Az orchidea nevelése nem olyan nehéz, ha nem virágzik a növényed, érdemes kipróbálnod ezt a tippet.
Vissza az elejére
Szécsike
Őserdő
Őserdő

HozzászólásElküldve: 2018.02.09, 21:55    Hozzászólás témája: .. Hozzászólás, az előzmény idézésével

A madarasban 500 ft-ért adják a még virágzó orhikat,ha valakit érdekel....
Vissza az elejére
Crystal
Facsemete
Facsemete

HozzászólásElküldve: 2018.02.09, 19:38    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Köszönöm a válaszaitokat!

Anyukám szülinapjára vettem, de nem akartam, hogy meglássa és amúgy is volt még 1 hét a szülinapjáig, ezért kivittem a műhelybe.
Ott volt egy hetet kb. 5-10 fokon.
Én azt hittem, hogy csak a fagy árt neki. Embarassed Embarassed Embarassed
Vissza az elejére
KiQsz
Palánta
Palánta

HozzászólásElküldve: 2018.02.06, 23:49    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Ki tudja, mi érte a boltban, le is volt értékelve.. Szerintem a hideg miatt dobta le a virágokat és a sötétzöld levél is úgy néz ki. Mikor hazavitted, útközben érhette hideg, vagy az ablakban is. A földje kókuszrostnak látszik, az szerintem jó. Nem is sokkolnám tovább átültetéssel, ha nem muszáj egyelőre.
Ne öntözd túl, de legyen nedves a földje. Ha túléli, akkor fog még neked virágozni. virág virág
Vissza az elejére
Zotank
Mamutfenyő
Mamutfenyő

HozzászólásElküldve: 2018.02.06, 15:19    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Szia Crystal!

Nem lehet hogy megfázott? Szellőztetésnél, vagy csak simán hideg van az ablakban neki, vagy hozzáér a levél az üveghez?
Ha még nem tetted ültesd át! A "bolti" föld amiben árulják nem mindig a legjobb.
Vissza az elejére
Hozzászólások megtekintése:   
Új téma nyitása   Hozzászólás a témához    Tartalomjegyzék -> Kertészet Időzóna: (GMT +1 óra)
Ugrás az oldalra: Előző  1, 2, 3, 4  Következő
2 / 4 oldal

Ugrás:  
Nem készíthetsz új témákat ebben a fórumban
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban
Nem módosíthatod a hozzászólásaidat a fórumban
Nem törölheted a hozzászólásaidat a fórumban
Nem szavazhatsz ebben fórumban