14 éves a Gazlap!!!
Információk
Szia Anonymus!
Összes látogató: 6
Utolsó tag: czaczi
Keresés
Web Gazlap
Részletes fórum kereső
Utolsó fórumtémákból
- Szakértői témák:

- Kertészeti témák:
Íriszek (7)
Konyhakerti növények (14)
Hagymások, gumósok, rizómások (34)
Vendégeink a kertben(17)
Erkély és ablakpárkány kertész (5)
Fokföldi ibolya / Saintpaulia (52)
CSERE-BERE növények, magok....(50)
Évelő virágok (20)
Virágaink, növényeink teleltetése (4)
Sziklakerti növényeink (13)
Bougainvillea
Milyen növényt vettem/szereztem ma (20 )
Milyen növény ez?? (37)

- Tábortűz témák:
Eladnám......Vennék (10)
Találd ki.....(27)
Milyen öröm ért ma?? (36)
IDŐJÁRÁS (57)
A Tudat keresése (2)
Írj bármilyen témáról (14)
Gazlap szakácskönyv (67)
Jól sikerült képek...legalábbis szerintünk (25)
Események........kiállítások....programok (4)
PIKNIK a Telepes utcában
Ki milyen zenét hallgat Gazlapozás közben (9)
Jópofa, "beszélő" elírásaink (6)

A Gazlap Fórumai
Tábortűz
Kertészet
Szakértők
Műhely
Archívum
Virágrend
Hirdetés
Üzenőfal
6:19:am kutyus :
Jó reggelt mindenkinek!
4:11:pm bau :
Köszönöm,megvagyok,úg y öregesen Örülök,hogy benéztél a főzősbe is .) Veled mi van?
4:05:pm bujo :
Pedig emlékeim szerint jól éreztük magunkat. Te jól vagy? Nagyon tetszik a főzős képecskéd!
3:59:pm bau :
Sajnos itt már nincs meg a régi élet
3:57:pm bujo :
Szia Bau! Már azt hittem Mindenki alszik a Gazon!
3:57:pm bau :
Szia BUJÓ
6:26:am Emmylie :
Jo reggelt szép napot.
5:45:am kutyus :
Jó reggelt mindenkinek
7:07:pm Emmylie :
Szép estét.
1:10:pm lipio39 :
sziasztok
5:30:am kutyus :
Jó reggelt, kellemes ünneplést mára is
1:21:pm Bojtárgazdi :
Mindenkinek szép Pünkösdvasárnapot kívánok!
5:28:am kutyus :
Jó reggelt mindenkinek
8:34:am pili :
Szép pünkösdi hétvégét kívánok!
5:37:am Emmylie :
Szép és kellemes napot kivánok mindenkinek
Korábbi üzenetek

Csak regisztrált felhasználóknak
Regisztráció/Belépés
Google Hirdetések
Mellékletek
Hirdetés

Gazlap.hu :: Téma megtekintése - Orchideák otthonunkban (111)
 Gy.I.K.Gy.I.K.   KeresésKeresés   CsoportokCsoportok   ProfilProfil   Privát üzeneteid olvasásához be kell jelentkeznedPrivát üzeneteid olvasásához be kell jelentkezned   BelépésBelépés 

Orchideák otthonunkban (111)
Ugrás az oldalra: 1, 2, 3  Következő

Új téma nyitása   Hozzászólás a témához    Tartalomjegyzék -> Kertészet
Előző téma megtekintése :: Következő téma megtekintése  
Szerző Üzenet
bau
Srí Lanka
Srí Lanka

HozzászólásElküldve: 2018.04.23, 19:15    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Hű ha! Rolling Eyes
Azt észre sem vettem!

Köszönöm a javaslatod,majd szólok a tesómnak!
Puszi
Fasor
Fasor

HozzászólásElküldve: 2018.04.23, 18:44    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Bau, nem lehet, hogy túl lett locsolva? Úgy látom nem átlátszó cserépben van.

Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése
bau
Srí Lanka
Srí Lanka

HozzászólásElküldve: 2018.04.22, 15:24    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Segítséget szeretnék kérni.
A Tesóm orchija "beteg lett"
Szerintetek mi a baja?
Égés vagy gomba?

Előre megköszönöm,ha szántok rám néhány percet! Puszi

https://photos.app.goo.gl/gpZuXUvGmXusouyD3

https://photos.app.goo.gl/5tEFckiPMzwKxmlM2
Almafa
Almafa

HozzászólásElküldve: 2018.04.09, 21:36    Hozzászólás témája: Re: Orchidea Hozzászólás, az előzmény idézésével

Szia!
Én anno itt tanultam meg, hogy a cymbi szeret "szorongani" akkor hoz virágot, de ha már végképp kinőtte a cserepet, akkor tőzeges vegyes kéregbe kell ültetni. Aztán a nyarat kint töltheti félárnyékban. Ugyanis az első hideg beálltával fog instrukciót kapni, hogy neki bizony virágot kell hoznia. Elvileg szépen fog majd hozni a nyár folyamán bulbákat.
Remélem picit tudtam segíteni! Zöldes színűm nekem is volt, de a teleltetését anno még a lakásban akartam megoldani, persze tönkre ment, mert hideges fajta. Sad

iberenyi írta:
Köszönöm!
Találtam szakirodalmat, de az én problémámra nem adott választ.
Van két hatalmas cimbim, egy fehér és egy zöld(es).
Nagyon szépen virágoznak minden évben.
Már szét kellene ültetni, de kicsit félek tőle. Bár, láttam egy videót a YouTube-on, a szétültetésről, remélem nekem is sikerül.

Talán holnap már képet is tudok felrakni.

Üdv.
BI
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Email küldése
horvathgne
Fasor
Fasor

HozzászólásElküldve: 2018.04.09, 06:36    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Elcserélném lepkeorchideára. Ha valakit érdekel, kérem személyes üzenetben írjon. Köszönöm.

Legutóbb horvathgne szerkesztette (2018.04.22, 07:16), összesen 1 alkalommal
Vissza az elejére
iberenyi
Almafa
Almafa

HozzászólásElküldve: 2018.04.04, 21:58    Hozzászólás témája: Orchidea Hozzászólás, az előzmény idézésével

Köszönöm!
Találtam szakirodalmat, de az én problémámra nem adott választ.
Van két hatalmas cimbim, egy fehér és egy zöld(es).
Nagyon szépen virágoznak minden évben.
Már szét kellene ültetni, de kicsit félek tőle. Bár, láttam egy videót a YouTube-on, a szétültetésről, remélem nekem is sikerül.

Talán holnap már képet is tudok felrakni.

Üdv.
BI

(Antoine de Saint-Exupéry)
Vissza az elejére
kutyus
Srí Lanka
Srí Lanka

HozzászólásElküldve: 2018.03.21, 20:53    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Köszönöm a tanácsodat!!! megpróbálom Laughing
Vissza az elejére
OrchideaMarcsika
Almafa
Almafa

HozzászólásElküldve: 2018.03.21, 11:28    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

kutyus

Én csak azt mondom, hogy milyen tapasztalataim voltakaz utóbbi időben, nálam szeretik Smile Mivel a víz hiánya jobb, mint a sok/pangó víz, nem esek kétségbe, ha már egészen összeszáradtak, mire oda jutok, hogy locsoljak Smile Ellenben az az igazi szívás, amikor a teteje csont száraz, a cserép alja meg tocsog, és látszik, hogy az alsó gyökerek már rohadnak is - az olyan "melyik kezembe harapjak", és úgyis átültrtéssel végződik.
Ha úgy látod, hogy nem válik be, még midig visszaültetheted kéregbe Smile
Ja, és van egészen apró szemű is 0,5-1cm, ha félsz tőle, hogy túlszárítod, próbálkozhatsz azzal is. Wink
kutyus
Srí Lanka
Srí Lanka

HozzászólásElküldve: 2018.03.21, 07:45    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

OrchideaMarcsika

Nekem is át kellene ültetnem már a lepkéimet...........vegyek égetett agyaggranulátumot???

Fázom az átültetéstől, de már nagyon ráfér a "társulatra"
Vissza az elejére
OrchideaMarcsika
Almafa
Almafa

HozzászólásElküldve: 2018.03.21, 00:41    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Sziasztok!
Jesszus hogy kihalt ez a fórum :S Persze ne csodálkozzak, én is évekkel ezelőtt voltam utoljára, de durva, hogy hová tűnt az a 30-40 fős kemény mag, akikkel itt randalíroztunk nap mint nap Smile
Most én sem orchideázok, mert bőven elég a gyerek és a háztartás, de van egy múltam, és felnézek majd, ha tudok segíteni.
Az a levélbarnulás néhány poszttal ezelőtt egy fincsi gombás/bacis rothadásnak tűnik, a nedvesség + hideg hely kombóhoz több köze van, mint az útközben megfázáshoz. Ablakban locsolás után éjszaka cefetül hideg tud lenni, ha hozzáér a levél az üveghez, pláne. Az összes ilyen barnás részt nyissz róla, jó 1 centivel az ép levélhúsba is, biztos ami biztos, a sebet fahéjjal lekezelni. Ha folytatódik, a növényvédelem szakaszban tudnak vegyszert mondani, abban már végképp nem vagyok otthon.
És sajnos a cimbiben egyáltalán nem tudok segíteni, mert nálam mind kidöglött, én elsősorban fajlepkés voltam Wink Le ne takard, az biztos, tuti úgy jársz, mint a lepkés, és elviszi az összeset a gomba. Gyökereztetésnél/indításnál/átültetésnél a lényeg mindig a többször kevesebb vizet elve működött, csak egy pici spricc és békén hagyni. Az orchidea szeret szenvedni xD Hadd keresse a vizet, hogy honnan jött.
Ja, és a bolti föld a cimbinek oké, de a lepkének nem, túl sűrű, locsoláskor alig fog kiszáradni, elrohadnak az alsó gyökerek, a legjobb nyers fenyőkérget venni és összekeverni egy KEVÉS "tömítő anyaggal", darabos tőzeg, sphagnum moha.. mehet bele pár kis darab szén is a fertőtlenítés végett. Én amúgy kb 5 éve már csak égetett agyaggranulátumba ültetek, illetve ezt csak 1x kellett ugye megcsinálni, mert nem bomlik le. Nagyon szépen működik, egyenletesebben szárad ki a cserép, nem rohad be semmi, nem kell kilyukasztgatni hogy kapjon levegőt. Csak kicsit gyakrabban kell locsolni, de ez vállalható áldozat.
Na nem pofázok tovább, szép estét mindenkinek!
Capsella
Tölgyfa
Tölgyfa

HozzászólásElküldve: 2018.03.18, 20:48    Hozzászólás témája: Orchideák otthonunkban Hozzászólás, az előzmény idézésével

Drága Iberényi!

Nem arról van szó, hogy semmibe veszünk, hanem arról, hogy a Cymbidiumhoz alig van, aki ért közülünk és ha ők mostanában nem járnak itt, akkor nem tudnak válaszolni. Tudod, ráadásul mostanában sokunk beteg több hete-hónapja az influenzás.

Én pl. csak ezt tudom Neked leírni:
1986-ban építkeztünk, utána félkész ház és négy fajta hitel, mind a ház érdekében. A 4 törlesztőrészlet nem sokkal volt kevesebb, mint a kettőnk nettója. Két óvodás gyerek. Akkor minden konzerv és lekvár elfogyott.
Erre én 1987/88 telén úgy gondoltam, nem lehet csak a materiális dolgoknak élni, a lelket is táplálni kell.
Egerben a piacon az emeleten volt egy virágbolt. Lestem, lestem a Cymbidiumot, de egy vagyonba került. Mondta a tulajdonos, hogy ha eladta róla az összes virágszárat, az elvirágzott tő már nagyon olcsón megvehető. Igen, az olcsóság is relatív fogalom!
Nekem még így is nagyon-nagyon-nagyon drága volt.
Megvettem, hazahoztam, majd átültettem. Teljes odaadással gondoztam, úgy ahogy a boltos mondta, időnként tanácsot is kértem tőle. Szakirodalom akkor még egy szál se!
Aztán az én virágom virágszár hozása helyett elkezdett egy-egy bulbát veszíteni, néha hozott egy új kis bulbát. Ezzel elvigasztalódgattam, de a végeredmény az lett, hogy az összes elpusztult.
Szerintem a boltosnak se volt halvány lila gőze se ennek a gondozásáról.

Azóta nem mertem Cymbidiumot venni.
Április 7-én megyek Szlovéniába Dobronakra, megnézzük az orchidea farmot is. Vásárolni is lehet, de ott lepkeorchidea van. Lehet, hogy a trópusi növényeknél lesz Cymbi, de hogy venni lehet-e, nem tudom.
Minden esetre égi jelnek tekintem, hogy valószínűleg nem lesz és nem vehetek.

Addig is, amíg valaki tud Neked segíteni, talán az interneten is találsz szakirodalmat.
Úgy gondolom, meleg, magas páratartalom, talán sókerülő, tehát a tápoldat nem mehet a talajba, hanem híg koncentrációval levéltrágyázás. De ez nem biztos, olvass utána!
Vissza az elejére
bau
Srí Lanka
Srí Lanka

HozzászólásElküldve: 2018.03.18, 11:51    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Orchideacsodák a Vajdahunyad várban – még vasárnap is nyitva

http://balkonada.cafeblog.hu/2018/03/17/orchideacsodak-a-vajdahunyadvarban-meg-vasarnap-is-nyitva/
Almafa
Almafa

HozzászólásElküldve: 2018.03.08, 17:00    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Úgy tűnik, senki nem ad nekem tanácsot, hogyan kezeljen a Cimbidium bulbácskákat! Sad

Hátha mégis van valakinek használható ötlete.... Sad

(Antoine de Saint-Exupéry)
Vissza az elejére
Crystal
Facsemete
Facsemete

HozzászólásElküldve: 2018.03.07, 07:24    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Orchidea földet lehet, érdemes otthon összeállítani?
Ha igen, mi kerüljön bele?
Vissza az elejére
Crystal
Facsemete
Facsemete

HozzászólásElküldve: 2018.03.01, 17:48    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Csak szólok, hogy végül megmaradt a megfázott orchidea.
A külső levelei és mindkét szára bekrepált. Mindössze 2 belső levele maradt meg.
De legalább él. Mondjuk biztos kell neki 2-3 év, mire magára talál és újra virágzik. Confused
Vissza az elejére
Hozzászólások megtekintése:   
Új téma nyitása   Hozzászólás a témához    Tartalomjegyzék -> Kertészet Időzóna: (GMT +1 óra)
Ugrás az oldalra: 1, 2, 3  Következő
1 / 3 oldal

Ugrás:  
Nem készíthetsz új témákat ebben a fórumban
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban
Nem módosíthatod a hozzászólásaidat a fórumban
Nem törölheted a hozzászólásaidat a fórumban
Nem szavazhatsz ebben fórumban