14 éves a Gazlap!!!
Információk
Szia Anonymus!
Tagok: 5 / 18286
Összes látogató: 11
Utolsó tag: czaczi
Keresés
Web Gazlap
Részletes fórum kereső
Utolsó fórumtémákból
Hirdetés
Üzenőfal
5:27:am kutyus :
Jó reggelt, szép hetet!
4:36:am Vackor :
Jóreggelt!
5:43:am kutyus :
Jó reggelt
5:51:am kutyus :
Jó reggelt, kellemes hétvégét!
6:55:am Emmylie :
Jo reggelt szep napot. Meleg lesz ma is
5:22:am kutyus :
Jó reggelt
4:50:am kutyus :
Jó reggetl mindenkinek
3:17:am Emmylie :
Jo reggelt szep napot
4:38:am Vackor :
Jóreggelt!
10:39:am Emmylie :
Szép napot mindenkinek. Utazo napom van -rohanok
5:26:am kutyus :
Jó reggelt, indul a hét!!!
5:20:am kutyus :
Jó reggelt
5:42:am kutyus :
Jó reggelt.....már nem is TAVASZ vany, hanem nyár
7:28:am Tasa :
Szép napot ! az idő kellemes, de megint esik az eső.
5:14:am kutyus :
Jó reggelt, meleg van
Korábbi üzenetek

Csak regisztrált felhasználóknak
Regisztráció/Belépés
Google Hirdetések
Mellékletek
Hirdetés

Gazlap.hu :: Téma megtekintése - Virágaink, növényeink teleltetése (4)
 Gy.I.K.Gy.I.K.   KeresésKeresés   CsoportokCsoportok   ProfilProfil   Privát üzeneteid olvasásához be kell jelentkeznedPrivát üzeneteid olvasásához be kell jelentkezned   BelépésBelépés 

Virágaink, növényeink teleltetése (4)

Új téma nyitása   Hozzászólás a témához    Tartalomjegyzék -> Kertészet
Előző téma megtekintése :: Következő téma megtekintése  
Szerző Üzenet
kutyus
Srí Lanka
Srí Lanka

HozzászólásElküldve: 2017.11.29, 06:00    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Capsella
ha ez neked a "visszavétel", akkor még egyszer emelem a kalapom előtted!
Az pedig, hogy télidőben reggel tovább vackolódsz, nem csoda, soká sötét van, és a szervezet kivánja a több pihenést............tudod, téli álom Laughing Laughing Laughing
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése
Capsella
Tölgyfa
Tölgyfa

HozzászólásElküldve: 2017.11.29, 00:48    Hozzászólás témája: Virágaink, növényeink teleltetése Hozzászólás, az előzmény idézésével

Kutyus!
Sajnos, nagyon sokat vettem vissza. Reggel később kelek, hosszasan tetvészkedek. Ma is 11 volt, mire kimentem téliesíteni. Az igaz, hogy jól felmelegedett és a
nagyobb kedvvel lehetett dolgozni a verőfényben. Ötkor bejöttem és ma este nem bírtam csinálni semmit sem. Vermeltem a gyümfákat és konténereket raktam a helyükre, közben amelyiken kevés volt a föld, pótoltam. A rigók feszt kikaparják. Nagyon sokat emeltem, feszt szinte a földön volt az orrom.
Ki kellett használni a jó időt.Holnap még sok konténert kell helyére pakolni, az érzékenyebbeket le fogom süllyeszteni, de az megint ásást jelent.

Azért ez mind az én hülyesége, senki nem kényszeríti rám. Egy kicsit egymást is hülytjük a férjemmel, mert azért ő is szereti a növényeket.
Nagyon szép gyümölcsfa csemetéket hozott Erdélyból. A törzsük is teljesen ép, de a gyökérzetük is. Gyökércsomagoltak voltak, egyiknek se volt törött gyökérága. Eddig úgy tudtam, hogy azért sok a törött gyökér, mert gép csomagol és már nem látják, hogy utána törött vagy nem.
Ebben a 8 db-ban mind ép volt.
Nem értem rá a fajtákat végig nézni, de amit tudok: 2 db sárga cseresznye, 1 db hólyagos cseresznye, egy batul alma és további almák és talán szilva is volt. Majd eccer megnézem a címkéket.
De képzeljétek: minden románul van a szép címkéken, magyarul semmi. MMég a növényfaj latin neve sincs rajta. Majd kikeressük az interneten, melyik a téli és nyári alma, mert ismeretlen a román nevük számunkra.
Vissza az elejére
kutyus
Srí Lanka
Srí Lanka

HozzászólásElküldve: 2017.11.28, 06:56    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Capsella
vegyél kicsit vissza a tempódból, mert ettől még olvasva is szédül az ember!!!......Neked pedig nagyon sok lehet, és kicsit arra is gondolnod kéne, hogy az egészségedből maradjon későbbre is!!!
Nem hiszi az ember lánya, hogy elfogy az ereje, amig nem tapasztalja, hogy sokkal több időbe kerül MA elvégezi, amit korábban FELE ennyi idő alatt sikerült
Vissza az elejére
Capsella
Tölgyfa
Tölgyfa

HozzászólásElküldve: 2017.11.27, 20:39    Hozzászólás témája: Virágaink, növényeink teleltetése Hozzászólás, az előzmény idézésével

A fagyérzékenyek már lent vannak a pincében, két ládában leánderek a pincelejáróban vannak, még ott is megfelel most.

DE a hülye fejem! A sok konténeres növényem nincs összerakva, ráadásul van, amiket muszáj nagyobb edénybe ültetni. Egy hónapig elég döglödős voltam, nem haladtam. Vannak még gyümölcsfák, szabad gyökerűek, amiket így nem bírtam elültetni. Délelőtt hazajött a zember Romániából, Marosvásárhelyről hozott 8 db őshonos fajtájú gyümfát.

Nincs tovább! Most kimegyek, mindent lehurcolok a pincelejáróba és ott takargatom őket, hogy átvészeljék az éjszakát. Holnap nem fog esni. Kb 2 órát fogok dolgozni azért, hogy a verem helyét felszabadítsam, ahová a tél elől elmenekítem a szgy.-. Utána eshetek neki a konténerek összerakásának. Az átültetéshez még közeget is kell kevernem, tehát z nem fér bele a holnapi napba.
A téren ma is gereblyéztem sok falevelet, hogy majd azzal takarjam a konténereket. Nem lesz kellemes a hideg, vizes falevelet bezsákolni és behozni.

Ma sem haladtam rendesen, tegnap is, ma is kis híján felrobbant a kazán. Tiszta szerencse, hogy tegnap ott szöszöltem még a diólevélllel a kazánházban,és észrevettem, hogy túl forró a kazán, majd elkezdett dübögni. Hamuval eloltottam a tüzet, némi víz kifolyt a rendszerből. Gondoltam, ma a zember feltölti. Délután feltöltötte, de nagyon hamar megint felforrt. Egyszerre jöttünk rá, hogy a szivattyú lehet rossz. Úgy is volt. Elszaladt, 40-ért vett egyet, de nem tudta beszerelni. Az előzőt már olyan régen szerelte be, hogy elfelejtette.
Erre tiszta szerencse, hogy délután elromlott a bejárati ajtó, azt jött szerelni este a jó EZERMESTERÜNK (ő tényleg megérdemli a nagy betűt). Beszerelte a szivattyút is és a napokban még valami biztonsági szelepet is beszerel.

A zember pedig nem jön a szgy-űeket menteni, neki este van, tv-nézés és tökmag evés.
Úgyhogy számíthatok magamra és a nyolcat is én menthetem most is, holnap is vermelhetem.

Úgy lenne jó, ha a fiatalkori erő a mostani szárnyaló agyunkhoz igazodna. Még annyi értelmes dolgot tudnék elvégezni, ha úgy bírnám a munkát, mint régen. Mindezen közben a drága kis fiam nem bír magával, szerinte ennek a munkának, meg annak sincs értelme, ezért igen sokat hereverézik. No, akkor most vagy én hülyültem már meg, vagy neki nem nőtt be még a feje lágy vagy netán ő is hülyül?
Vissza az elejére
Szécsike
Erdő
Erdő

HozzászólásElküldve: 2017.11.27, 20:02    Hozzászólás témája: .. Hozzászólás, az előzmény idézésével

Mindenem bent van! cigánykerék
Ahogy elnéztem a zidőjárásjelentést,úgy döntöttem magammal Wink hogy jobb a békesség. Laughing
Vissza az elejére
Szécsike
Erdő
Erdő

HozzászólásElküldve: 2017.11.12, 20:21    Hozzászólás témája: .. Hozzászólás, az előzmény idézésével

Ma azért már levitettem a fiúkkal a pinyóba a daturákat,vérvirágot,meséket,stb.../nincs alkalmam
csak úúúgy megkérni őket ha itt a mínusz/
A teraszon még vannak páran védett helyen,/ólomvirág,lophost,stb.../azoknak nincs súlyúk. Wink Laughing
A leanderek és muskátlik még a helyükön várják a mínuszokat. Laughing
Vissza az elejére
bau
Srí Lanka
Srí Lanka

HozzászólásElküldve: 2017.11.10, 12:24    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Idézet:
Nálam még kint van az összes leander, meg a muskátlik is.

Segítsek behordani? Vigyor

Szegénykém! simi
Akkor igen csak nagy munka előtt állsz!
Egy egész "virágkertészetet" átköltöztetni nem egyszerű munka! Mad
Reméljük lesz még rá időd,bár nagyon mondják a rossz időt hétvégétől... Sad
Erdő
Erdő

HozzászólásElküldve: 2017.11.04, 21:30    Hozzászólás témája: .. Hozzászólás, az előzmény idézésével

Nálam a "kényeskék" bent vannak,a többiek lepermetezve egy kupacban várják a térdelőrajtot. Csak be kell dobni. Datura visszavágva,futók szintén stb..

A muskátlikhoz nem nyultam még.
Vissza az elejére
kutyus
Srí Lanka
Srí Lanka

HozzászólásElküldve: 2017.11.04, 21:25    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Emmylie írta:
Nálam sajnos egyre kevesebb növény éli tul a telet. Sad
Tegnap és tegnapelött behordtunk mindent a garázsba mivel máshol nincs helyünk.Az ibolyafa és a kákpillango is a garázsba került.
Az afrikai szerelemvirág az idén nem virágzott talán tavaly télen sok vizet kapott.Most majd megprobálom a locsolást csökkenteni hátha jövöre virágzik majd.

Vissza az elejére
kutyus
Srí Lanka
Srí Lanka

HozzászólásElküldve: 2017.11.04, 21:24    Hozzászólás témája: Virágaink, növényeink teleltetése (4) Hozzászólás, az előzmény idézésével

Itt az új teleltetős topic

Előzmények
http://www.gazlap.hu/modules.php?name=Forums&file=viewtopic&t=3375
Vissza az elejére
Hozzászólások megtekintése:   
Új téma nyitása   Hozzászólás a témához    Tartalomjegyzék -> Kertészet Időzóna: (GMT +1 óra)
1 / 1 oldal

Ugrás:  
Nem készíthetsz új témákat ebben a fórumban
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban
Nem módosíthatod a hozzászólásaidat a fórumban
Nem törölheted a hozzászólásaidat a fórumban
Nem szavazhatsz ebben fórumban