14 éves a Gazlap!!!
Információk
Szia Anonymus!
Összes látogató: 6
Utolsó tag: czaczi
Keresés
Web Gazlap
Részletes fórum kereső
Utolsó fórumtémákból
Hirdetés
Üzenőfal
10:39:am Emmylie :
Szép napot kivánok mindenkinek.örülök kedves Kátya hogy jobban vagy.
6:06:am kutyus :
Jó reggelt mindekinek! Köszönöm az aggódást......már a gyógyulás útjára léptam!
4:05:am Vackor :
Jóreggel mindenkinek! Megyek, felkeltem a kakasokat
12:15:am Bojtárgazdi :
Ászoklaci, kicsoda és mit?
10:11:pm aszokfa :
Igen. Tényleg. Hogy?
10:53:am bau :
Kutyus! Hogy vagy???
3:47:pm etimami :
Jobbulást Kati! Szia Bojti, drukkolok ám én is, hogy minden vizsgád sikerüljön!
4:34:am kutyus :
Jobb reggelt! nagyon rozoga vagyok
2:26:am Bojtárgazdi :
Kukucs! Etike, szia!
5:53:am kutyus :
Jó reggelt mindenkinek
4:44:am kutyus :
Bojtikám......most is igaz a mondás: Az a lényeg, hogy görbüljön!!
3:09:pm Bojtárgazdi :
Hát... úgy a felét kitöltöttem, az 4-es nem lesz...
2:42:pm bau :
GRATULÁLOK egyébként! acsi
2:42:pm bau :
Pocsékat? mi van csak 4 es lesz :rohog
2:41:pm Bojtárgazdi :
Itt vagyok! Kedden és szerdán vizsgáztam, mindenki azt mondja, megvan az. Jövőp szerdán lesz a szóbeli védés. Köszönöm, hogy gondoltatok rám! Én úgy érzem, pocsékat írtam...
Korábbi üzenetek

Csak regisztrált felhasználóknak
Regisztráció/Belépés
Google Hirdetések
Mellékletek
Hirdetés

Gazlap.hu :: Téma megtekintése - Virágaink, növényeink teleltetése (4)
 Gy.I.K.Gy.I.K.   KeresésKeresés   CsoportokCsoportok   ProfilProfil   Privát üzeneteid olvasásához be kell jelentkeznedPrivát üzeneteid olvasásához be kell jelentkezned   BelépésBelépés 

Virágaink, növényeink teleltetése (4)
Ugrás az oldalra: 1, 2, 3  Következő

Új téma nyitása   Hozzászólás a témához    Tartalomjegyzék -> Kertészet
Előző téma megtekintése :: Következő téma megtekintése  
Szerző Üzenet
Szécsike
Erdő
Erdő

HozzászólásElküldve: 2018.11.28, 20:55    Hozzászólás témája: .. Hozzászólás, az előzmény idézésével

Emmylie a szomszéd fügéjén sincs már levél,pedig védett helyen van és az éjjel volt az első minusz. Az is csak 2!. Tavalyelőtt az övé is elfagyott,most tőről hajtott bokra van.
Amíg fa volt 2x termett egy évben,ezen a bokron még nem láttam termést./a konyhaablakom alatt van 4-5 m-re/

Holnap be kell hozzam a muskátlikat is,mert a kop..-en -8-at láttam jösolni.
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése
Emmylie
Őserdő
Őserdő

HozzászólásElküldve: 2018.11.28, 17:45    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Hat nem tudom most a faluban milyen hideg van.
Nem olyan kicsi mar az iden Volt termes is rajta csak nem erett be.
Az összes levele le hullott mar a mult heten.
Remelem meg marad.
Vissza az elejére
tercsi
Park
Park

HozzászólásElküldve: 2018.11.28, 17:30    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Emmylie!

Már olyan hideg van nálatok? vagy a fügéd gyerek még?
Ilyenkor még nem fagyhat el.

tercsi
Emmylie
Őserdő
Őserdő

HozzászólásElküldve: 2018.11.27, 16:42    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

A fügem kb el fagyott a kertben mert nincs takarva.
Ha vissza megyek meg is nezem rögtön talan meg menthetö lesz.
Vissza az elejére
kutyus
Srí Lanka
Srí Lanka

HozzászólásElküldve: 2018.11.18, 05:40    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Szécsike
köszönöm!
Az enyémnek már két gyerkőce van, de azt láttam és hallottam, hogy nem baj, ha egymáson vannak,
Na, majd akkor tavasszal nekiesek ismét.......addig most már nem bolygatom

Capsella
Egyre nagyobb kalap kellene, amit megemelhetek előtted!!!
Vissza az elejére
Capsella
Tölgyfa
Tölgyfa

HozzászólásElküldve: 2018.11.17, 23:01    Hozzászólás témája: Virágaink, növényeink teleltetése Hozzászólás, az előzmény idézésével

Na, félötkor jöttem be. Közben a pincébe is vittem le a kertből kiszáradt, az őszön levágott ágakat és rögtön eltüzeltem, mert minden m2-ért meg kell küzdenem a kertben is, a pincében is. A kertben sok átkonténerezést megcsináltam, de még napokig ezt fogom csinálni. Estére lett annyi helyem, hogy a fahordás útjában lévő növényeket egyáltalán lett hova félre tenni. Utána betalicskáztam a felvágott fát és a lépcsőn is lehordtam.

Ha reggel a zember netán fűrészel fát, akkor az útvonalat szabadon kell hagynom. Na, akkor miért nem fogja senki sem hordani a fát rajtam kívül?

Fene nagy örömöm van! Most először találtam hunyor magoncokat a kertben. Be fogom szórni falevéllel, hogy el ne fagyjanak.
Évek óta akarok gyertyánt vetni, mert kiváló sövényt lehet belőle növeszteni, de nem sikerült magot fognom. Előttünk van egy hatalmas fa. Egyik évben bezsákoltam a termést, a házunk falához pakoltam őket és a Városgondozás elvitte. Máskor nem értem oda időben és az eső szétmálasztotta. Volt több év, amikor nem hozott termést, mert virágzáskor leverte az eső vagy elverte a jég. Most két zsákkal bezsákoltam, levél is van közte. A gyertyán levelét is be szoktam gyűjteni takaráshoz, így a tavalyiból több magoncot találtam a kertben és több konténerben is mellelsleg kikleltek és élnek. Amik a konténerben vannak és könnyen ki tudom ütni a tartalmát, a késsel szépen földestől kiszedem a magoncot és külön konténerbe elültetem, de az eredeti növényt is egyúttal nagyobba átültetem. Ezért haladok lassan. De minden második konténerben találok egy plusz kincset, ha mást nem, citromfüvet, jó lesz a méheknek, azt is szétültetem.
Ez a gyertyán egy fantasztikus sövénynövény! Rengeteg oldalágat nevel, a szomszédos növények oldalágait az évek során össze is lehet fonni, kész lesz belőle az élő kerítés. Erős is, szép is, gyakorlatilag áthatolhatatlan. Azt még nem tudom, hogy a jószág leeszi-e?
Vissza az elejére
Szécsike
Erdő
Erdő

HozzászólásElküldve: 2018.11.17, 21:15    Hozzászólás témája: .. Hozzászólás, az előzmény idézésével

Nekem normál virágföldben van és ha hoz gyerkőcöt,szétültetem. Szétültetésnél azt látom,hogy földje már nincs is Shocked csak a rengeteg gyökér. Rolling Eyes
Vissza az elejére
kutyus
Srí Lanka
Srí Lanka

HozzászólásElküldve: 2018.11.17, 20:15    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Szécsike
Én már kiraktam a klíviát a lépcsőházba, közel az ajtóhoz, hogy kapjon elég fényt
Ez a piszok egyáltalán nem akar bimbót hozni Sad valahogy mintha nem érezné jól magát a cserepében Sad

Milyen földben van a tiéd??? nekem azt mondták, savanyúba ültessem - amikor elrepedt a cserepe, akkor olyat kapott.
Tavasszal átültetem majd, másik földet kap, talán akkor jó lesz a helye
Vissza az elejére
Szécsike
Erdő
Erdő

HozzászólásElküldve: 2018.11.17, 18:58    Hozzászólás témája: .. Hozzászólás, az előzmény idézésével

Kutyus én a bimbó megjelenéséig csak kiszáradás ellen adok neki vizet. Laughing Ha már látom hogy virágozni fog,akkor kap fokozatosan,normálisan. Nemtom hogy így szakszerű-e,nekem eddig működött. A napokban hoztam be már szárazon és a kb.13-15 fokos helyiségben tartom.

Capsella nincs annyi hely,amennyi nekünk elég lenne. Laughing Én is bosszankodom ősszel,mert szezonban csak nő a cserepek száma,hiába fogadkozok égre-földre hogy többet nem. Embarassed

Férj: egész nyáron azt hallgattam,hogy majd csinál a szerszámoknak egy fa budit Wink mert a pincében nem férnek,ill.neki útban vannak. Shocked Rolling Eyes
Most lóhalálában gyártja,festi,mehogy jő' a hideg. Laughing röhög2
Ja!.. Laughing ilyenkor már szokik Wink hideg lenni. röhög
Vissza az elejére
Capsella
Tölgyfa
Tölgyfa

HozzászólásElküldve: 2018.11.17, 12:37    Hozzászólás témája: Virágaink, növényeink teleltetése Hozzászólás, az előzmény idézésével

Nagy itt a csend. Mindenkinek mindene rendbe van téve vagy éppen még nagyon szorgoskodtok?

Megállapítottam, hogy eltelt egy év. A gaz még több, mint tavaly, én meg öregebb, mint tavaly.
Én még semmit sem hoztam be. Tegnap hagymásokat már hordtam a pincelejáróba és a teraszra.
Vettem 6 db M30-as rekeszt és abban fogom tárolni, azokat lehet rakatolni, mert egyébként nem férünk. A virágcserepeket is elkezdtem ilyenekben tárolni és már nem mehetnek a pincébe, hanem a régi tyúkólba mennek, ha ott csinálok nekik helyet. Így ezeket is lehet rakatolni.

Az un. télálló teacserjéket átkonténereztem 3-4-szer akkorákba, mint amilyenekben voltak. Vénasszonyt próbáló munka volt, mert sok anyagot kellett neki keverni, no meg úgy gondoltam előtte, 25 db nekem semmi. De valahogy sosem bírtam befejezni, mindig történt valami, mást kellett csinálni, hamar van este, de az éveim száma is ellenem dolgozott. De kész vannak, változatlanul hajtanak és virágoznak. Pedig előtte nem nagyon öntöztem, hogy lelassuljanak, készüljenek a télre. Az átültetés után muszáj volt beöntözni, mert tőzeget is kevertem. Még buviplant tablettát fogok mindbe tenni. Azon még gondolkodok, hogy a kertben hol helyezzem el őket?

A tüzifát nem bírjuk lehordani a gazjaimtól, ha ma este nem lesz szabad útvonal a talicskának, lehet, hogy engem menesztenek, de az is lehet, hogy ez csak ürügy, hogy helyette a zember elteszkózik.
Napok óta pakolom a gazokat, de sok dolgot át kell ültetni nagyobba a kintiekből, nem haladok vele gyorsan, kicsi a hely. Ma is ezt csinálom, de amiket tavasszal, nyár elején átültettem, most is kell. Csak annyi helyet bírnék már kivarázsolni, hogy a tüzifa útvonaláról elcuccoljak.
Reggel, amikor ment el a zember dógozni, asszongya, a fa nem nagyon megy lefelé! Mondom neki, hát hogy menne, amikor se lába, se kereke?
De ma estére lesz út. Egy valamire való férfi meg nyáron felvágja, lehordja a fát, az asszony legfeljebb csak fűt. A nyáron volt elég hely lehordani (nem volt, de úgysem emlékszik ilyesmire).

Az este gondoltam, megnézem a barátokat és utána a teraszról behozom a hibiket. Erre úgy ruhástul ülve elaludtam. Éjjel kettőkor ébredtem, a teraszablakban +7 C volt, hurrá, nem fagyott el semmi sem. A következő napokban melegebb lesz. Nálunk mindig vagy 2 fokkal melegebb van, mint amit Egerre ígérnek.

Tegnap megérkeztek Harcz Endrétől az indián banánok, a jégfüge és a selyem mirtusz. Szépek, egészségesek. Még tegnap átkonténereztem őket, mert már csak tavasszal kerülnek a helyükre. Néhány hete a 4 hurma, 3 kivi és még valami érkezett. Nagyon örülök, hogy Magyarországon is lehet megbízhatóan hurmát és kivit termeszteni. Ennek a fiatal embernek a honlapján már nagy fák vannak, neki komoly ültetvénye van Zalában hurmából és kiviból is. Kár hogy mihozzánk nagyon messze van, jó lenne elmenni arra egy kertészeti kirándulásra. A honlapján sok kis video van és fantasztikus, milyen józan parasztésszel gondolkodik. Ez nem szakmája, de jobban kiművelte magát benne, mint a kertészek. Már vannak kapcsolatai szakemberekkel is és a közeljövőben várható, hogy a Magyarországon nagyüzemben is termeszthető gyümölcsfajok sorába emelik a kákit és a kivit.
A videókon a képek önmagukért beszélnek. Jó, hogy ez a fiatal ember ilyen elszántan foglalkozik ezekkel az idegen gyümölcsökkel, nekünk is jobb, ha nálunk is megterem.
Vissza az elejére
kutyus
Srí Lanka
Srí Lanka

HozzászólásElküldve: 2018.10.21, 08:06    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Levittem az összes kaktusz a garázsba.....aludjanak tavaszig

A klíviámat kitettem a lépcsőházba, ott világos és hűvös van......mennyi időnként locsoljam, hogy hajlandó legyen virágozni????
Vissza az elejére
w
Facsemete
Facsemete

HozzászólásElküldve: 2018.10.08, 08:38    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Na elfelejtettem képet felrakni, majd kiokumlálom, ha lesz időm. Virágzik Bagoly csigababja. Hova rakjam télire? Tavaly a fedett teraszon volt, de most csak minimális fűtés lesz a lakásban, pincében kibírja? (Viszonylag meleg szokott lenni a pince.)

Semmi módon nem látható a kép, ezért töröltem/moderátor
kutyus
Srí Lanka
Srí Lanka

HozzászólásElküldve: 2018.10.03, 04:11    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Köszi Szécsike, akkor még maradnak a kaktuszokkal együtt Very Happy
Vissza az elejére
Szécsike
Erdő
Erdő

HozzászólásElküldve: 2018.10.02, 17:16    Hozzászólás témája: .. Hozzászólás, az előzmény idézésével

Az enyémek még kint vigyorognak az első fagyközeli hőmérsékletig.
A leanderek még utána is,minél tovább amíg lehet. Laughing
Vissza az elejére
tercsi
Park
Park

HozzászólásElküldve: 2018.10.02, 16:42    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Az enyémek, minden virág, már a pincébe van.
Nincs időnk kiszaladgálni.

tercsi
Hozzászólások megtekintése:   
Új téma nyitása   Hozzászólás a témához    Tartalomjegyzék -> Kertészet Időzóna: (GMT +1 óra)
Ugrás az oldalra: 1, 2, 3  Következő
1 / 3 oldal

Ugrás:  
Nem készíthetsz új témákat ebben a fórumban
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban
Nem módosíthatod a hozzászólásaidat a fórumban
Nem törölheted a hozzászólásaidat a fórumban
Nem szavazhatsz ebben fórumban