15 éves a Gazlap!!!
Információk
Szia Anonymus!
Összes látogató: 6
Utolsó tag: czaczi
Keresés
Web Gazlap
Részletes fórum kereső
Utolsó fórumtémákból
- Szakértői témák:

- Kertészeti témák:
Segítség csak kertészeti témákban(17)
NÖDIK magminták - Mit tudunk a tájfajtákról?
Vendégeink a kertben(17)
Milyen növény ez?? (37)
CSERE-BERE növények, magok....(50)
Milyen növényt vettem/szereztem ma (20 )
Fokföldi ibolya / Saintpaulia (52)
KAKTUSZOK ÉS POZSGÁSOK (48)
Hagymások, gumósok, rizómások (34)
Virágaink, növényeink teleltetése (4)

- Tábortűz témák:
JÓKÍVÁNSÁGOK (20)
Vicces történetek,...képek(17)
JÓ TUDNI....érdekességek...ismeretterjesztő írások (6)
A Tudat keresése (3)
Találd ki (29)
Írj bármilyen témáról (15)
GAZLAP szakácskönyv (72)
IDŐJÁRÁS (62)
Valaki segítsen (22)
Események........kiállítások....programok (4)
Nagyik és ŐK..........(3)
Kedvenc filmem, színészem

A Gazlap Fórumai
Tábortűz
Kertészet
Szakértők
Műhely
Archívum
Virágrend
Hirdetés
Üzenőfal
5:41:am kutyus :
Jó reggelt mindenkinek!
5:34:am kutyus :
Jó reggelt!
5:30:am kutyus :
Jó reggelt mindenkinek
2:38:pm Bojtárgazdi :
Szép napot, Emmylie Kedves!
9:43:am Emmylie :
Szép napot kivánok mindenkinek.
5:04:am kutyus :
Jó reggelt mindenkinek
5:46:am kutyus :
Jó reggelt, szép vasárnapot!
5:58:am kutyus :
Jó reggelt, kellemes hétvégét
8:00:am Etimami :
Szép napot mindenkinek.
5:16:am kutyus :
Jó reggelt
5:29:am kutyus :
Jó reggelt mindenkinek
5:37:am kutyus :
Jó reggelt!
5:45:am kutyus :
Jó reggelt mindenkinek!
7:26:am kutyus :
Jó reggelt, szép vasárnapot!...az eső itt is szakad
7:20:am Etimami :
Jó reggelt. Esik az eső.
Korábbi üzenetek

Csak regisztrált felhasználóknak
Regisztráció/Belépés
Google Hirdetések
Mellékletek
Hirdetés

Gazlap.hu :: Téma megtekintése - Kávéház (40)
 Gy.I.K.Gy.I.K.   KeresésKeresés   CsoportokCsoportok   ProfilProfil   Privát üzeneteid olvasásához be kell jelentkeznedPrivát üzeneteid olvasásához be kell jelentkezned   BelépésBelépés 

Kávéház (40)
Ugrás az oldalra: Előző  1, 2, 3 ... 34, 35, 36, 37  Következő

Új téma nyitása   Hozzászólás a témához    Tartalomjegyzék -> Tábortűz
Előző téma megtekintése :: Következő téma megtekintése  
Szerző Üzenet
Capsella
Mamutfenyő
Mamutfenyő

HozzászólásElküldve: 2017.12.02, 01:50    Hozzászólás témája: Kávéház Hozzászólás, az előzmény idézésével

Egy 2010-es sztrorinkat másoltam be:
Jelige: Az emberi hülyeség határtalan.

Ha gombáról van szó, nem létezik elegendõ óvatosság.

Nem elrettenteni akarok, inkább kellõ óvatosságra inteni.
Leírom, hogyan lettem kis híján víg özvegy a nyáron.

A férjem imádja gombát és elhiszi magáról, hogy ért hozzá. A nyáron egy hétfõ este, mint sokszor máskor, gombát szedett a lovaknál, de csak néhányat, mert már egy ideje nem esett.
Nekem másnap reggel egy APEH ellenõrzésre kellett menni egyik ügyfelemmel, még javában állítottam össze a dosszékat, hogy minden meglegyen, szálankánt minden bizonylat megléte, korrektsége, utána akartam nyomtatni, nehogy még valami helyett más bizonylatot kelljen kiállítani körön belül és rossz számmal nyomtassam ki az éves anyagot. Szóval, nagyon elhavazva és fáradtan.

A párom este mutatja, a gombákat, hogy nézzem, milyen szépek. Már éppen vágyott egy kis gombára. Mondtam, én nem érek rá fõzni, válasz, már megszokta, nem is emlékszik rá, mikor ette utoljára az én fõztömet. Nem is emlékszik az ízére (szokványos dícséret, csak úgy rutinból).
Ahogy kivette a nylonzacsiból a gombákat, láttam, hogy azok nem championok. Mondtam, hogy én a helyében nem enném meg, mert szerintem gyilkos galóca. Szerinte én nem értek hozzá, majd nehogy én mandjam má meg neki, amikor hátulgombolós kora óta gombázik a Bükkben. Mondtam, mindenki maga választ fegyver- és halálnemet, én figyelmeztettem és ne zavarjon az elhullásával, mert mostanában nem érek rá. A lányom is jelen volt, hallotta, de már megszokta, h. a "ház esze" nem hallgat senkire. Õ elment a moziba. Én leültem dolgozni. Az elején még hallottam a fõzés neszeit, a dinsztelõdõ hagyma illatát, aztán elmerültem a munkámban.
Egyszer hallom, h. gyors léptekkel jön lefelé, a könyvesszekrényében matat. Gondoltam, új állatos bolondéria után olvas. Majd mögöttem letette a könyvet és úgy vágtázott, mint akinek az a tét, hogy összefossa magát vagy eléri a WC-t. Tovább nem figyeltem, megint a másnapi ellenõrzésre készültem. Aztán meglepve hallottam a nyitott fürdõszobából az okádás hangjait. De ilyen erõkkel feltörõ, embert próbáló hányást én még nem hallottam. Sem terhesen, sem epegörccsel nem volt ekkora kínban részem.
Az 5 l-es vödröt fogta naga elé és elég szaporán töltötte, de ráadásul rózsaszín volt a hányadék. A fejével intett, h. távozzak. Kijöttem, megláttam a gombahatározót az asztalon, kinyitva a gyilkos galócánál.
Azonnal telefonáltam az SBO-ra, mondták, h. a kórházba vigyem, de biztos, h. be tudom vinni, mert azonnal küldik a mentõt. Nem kértem mentõt. Még gyorsan az embert a kádba nyomtam, mert saját magát is "megillatosította". Meg közben tartottam a vödröt.
A fafejû, nem bízott bennem, õ vezetett, én fogtam mellette a vödröt. Közel lakunk, baj nélkül odaértümk. Az SBO-n mindig sokan vannak este, mindig van 2-3 részeg, aki összetörte magát vagy egymást, de igazi betegek is vannak szép számmal. Tartósan értetlenkedtek egy részeggel, én hiába mondtam, h. annak az idõ jót tesz, mert józanodni fog, de a férjem esetében az idõ ellene dolgozik, gombamérgezése van. Valahogy nem hitték el. A férjem ült a padon, mert állni már nem bírt. Majd szólt, h. sürgessek. De mindenki a randalírozó részeggel kergetõzött.
Aztán a férjem befogta a száját, majd elvette a kezét és sugárhányás a vödörbe, nagy hanggal. Minden fej felé fordult, végre felfogták, hogy tényleg baj van. Hagyták a részeget, engem lecsesztek, h. miért nem mondtam, hogy ennyire sürgõs az eset. Bevittek a gyomormosóba. (Mikor kijöttem, akkor láttam, hogy az az ágytálmosó). Kihallatszott minden kínlódás.
Én kint úgy fogtam fel, h. most ajándékidõm van, nekiláttam rejtvényt fejteni.
Közben egyre nagyobb szekrényajtók váltották egymást a gyomormosásnál. A kijövõk mindegyike kérdezett valamit:
- Maga nem evett a gombából?
(Nem.)
- Hogy készítette el a gombát a férjének?
(Õ készítette el.)
- A gyerekek nem ettek a gombából? Azoknak miért nem adott?
(A fiú a szomszédban lakik, a lány moziba ment).
- Maga miért nem evett a gombából?
(Én nagyon dolgoztam, csak gyorsan bekaptam valamit és újra dolgoztam.)
- Maga szedte a gombát a férjének?
(Õ szedte magának.)
- Hol szedte a gombát a férjének?
(Õ szedte a legelõnkön, ahol máskor is szed gombát. Én mondtam neki, h. szerintem gyilkos galóca, de szerinte nem értek hozzá. Úgyhogy most megérdemli a sorsát. Ez már nagyon kijárt neki a fafejûsége miatt.)

A rejtvényt közben megfejtettem, másik újságot kerestem. Majd jött a doktornõ és mondta, hogy másfél óra alatt 30 l vízzel még nem ürült ki a gyomra, rengeteget ehetett. Mostmár tényleg mondjam meg, hogy történt. Mondtam, h. mindent elmondtam, kívül vagyok mindenen.
Újra jött, felhívta a Toxikológiai Intézetet, ahol azzal bíztatták, hogy nagyon szerencsés dolog, hogy 2 órán belül nagyot hányt, valószínûleg nem túl sok toxin szívódott fel. Jó esély van a továbbiakban az eredményes kezelésre, legfeljebb egy kis vese- és májkárosodás fog visszamaradni, legfeljebb nem fog tudni fizakai munkát végezni, ez volt a jó része. Viszont nagyon aggasztó, hogy sok vérrög van a hányadékban. A gyomrának ilyen korán még nem kellett volna bevéreznie.

Ekkor fogtam fel, hogy tényleg életveszélyben van.
Megkérdeztem, hogy Doktornõ kérem, ez nem olyan, mint egy kígyómarás, behoztam a gomba maradékát, beazonosítják, megkapja az ellenanyagot és happy end?
Mondta, h. ez nagyon nem olyan, nincs ellenanyag. Mondtam, h. jó-jó. h. Egerben nincs, de ha Bpestre kell érte menni, máris szervezem. Akkor azt mondta, ott sincs ellenanyag. Kérdeztem, hogy irány Bécs? Hány órán belül kell itt lennie? Mondta, h. nem kell menni.
Romák is várakoztak, hoztak egy asszonyt szülni, úgyhogy legalább 20-an hallották az elõzõeket. Õk mondták, hogy gombamérgezés ellen nincs ellenanyag. De nagyon jó, hogy hamar hányt.

Ekkor már éreztem, hogy dagad a torkom, nõ a pajzsmirigyem, melegem van, vészhelyzetben érzem magunkat.
Fél óra múlva nyílt az ajtó, szóltak, hogy bemehetek. A párom teljes kimerültségben ült, a szeme kigúvadva a sok erõlködéstõl, fizikailag teljesen kimerülve. Betolták a kórterembe, kicsit megtisztogattam a hányadéktól, de még büdös maradt, rendesen nem volt idõ, gyorsan húzni kellett a pizsamát, nyomták be a vénás injekciókat, bekötötték az infúziót. Õ ezeket már nem akarta, mondván, h. kár érte, õ most úgyis meg fog halni. Mondták neki, h. ez már nem fájdalom az eddigiekhez képest.
Még maradtam 2 órát, lényegesen javult az állapota. Kicsit megpihent, az arca kéksége visszament bõrszínbe, a szeme is kezdett normálisan kinézni és már jobban érdekelte a megmaradás, mint az elhullás. Végül azt mondta, na, igyekezni kell helyrejönni, mert hétvégén Szlovákiában két ló együtt fingik, ott a helye.
A szakszemélyzet közben kitárgyalta az esetet, én csak arra figyeltem fel, amikor azt mondták, hogy megvizsgálják a hányadékot, hogy milyen gomba toxinja van benne, de kell vért venni és vizeletmintát, hogy megvizsgálják, hogy a gombatoxinon kívül van-e más toxin is jelen, mit kaptt még, ha kapott. Eddig háttal álltam nekik, mert a férjemmel foglalkoztam. Erre visszafordultam, és pont annál, hogy a gombatoxinon kívül mit kapott még, ha kapott. És akkor láttam, h. fejjel felém bökött az egyik tudor.

Hazajöttem. A két gyerek már várt, mondták, hogy le se feküdjek, úgyis jönnek értem mindjárt a rendõrök, de nyugi, nem sokáig leszek bent, mert a lányom tudja bizonyítani, h. én figyelmeztettem és közöm egy szál se.

Éjjel 4-ig vártam, és szerettem volna, ha elrepülne az a kritikus néhány nap.

Reggel telefonáltam az adóhivatalba, h. a férjem más programot iktatott be, nem tudok menni.
De kedden délután már hazahoztam a "ház bölcsét".
Aztán élménybeszámolókat tartott. Miután eljöttem a kórházból, az esetrõl meghallgatták az õ verzióját is (õ az enyémet nem hallotta, s mivel teljesen egybeesett, mondták neki, h. akkor én rendben vagyok, nem gyanúsítanak. Ahogy javult az állapota és egyre jobban tudott gondolkodni, eszébe jutott és modta a doktornõnek, hogy a hányadék nem vér, 3/4 kg szomolyai cseresznyét evett meg a gomba elõtt és egy nagy uborkát is evett, 2 sört is legurított. Így kitárgyalták, h. máris sokat javultak a kilátásai.

Egyik barátja felhomályosította, hogy nem sok esze van, milyen simán meg lehetett volna szabadulni az asszonytól, csak azt kellett volna mondania, hogy azok a gombák már nem úgy néztek ki, mint amikor szedte. Mondta, hogy hinye, az istókját, ezt elbaltáztam.
A két órás gyomosmosás alatt ötször húzta ki a csövet, elég keserves volt újra lenyelni. A nagy darab fickók azért jöttek sûrûn az elején, mert amikor a hányadék eltömte az orrát, nem kapott rajta levegõt és a csõtõl a száján sem, a kezével meg hiába mutogatott, hogy megfullad, senki nem vette az adást, tovább beszéltek a kórházprivatizációról. Egy kézzel összefogta a doktornõ két kezét, a másikkal kihúzta csövet. Azt hitték, valami tettlegességre készül. Erre jöttek a nagy fickók. Aztán mondta, hogy csak jobb szereti, ha kap levegõt, mert akkor több az esélye megmaradni, mintha nem. Mert ha már választani lehet, inkább pár nap múlva pusztuljon a gombától, mint most a fulladástól. A drága doktornéninek nincs félnivalója, csak hadd húzza ki a csövet, ha nincs levegõje. És megtanulta a csövet nyelni. Nagyon megdícsérték, hogy egyre gyorsabban megy neki, még nem senki ilyen ügyi.

Aztán gondosan ápoltuk, néhány fosos pizsamát kimostunk (mert nem mindig nyerte meg a gyorsaságit). Erõsödött, nem gyõzött eléggé örülni a tyúkszaros életének. Minden látogatót úgy fogadott, ha te tudnád, hogy még sosem örültem ennyire, hogy látlak! Hét végén Szlovákiába el tudott menni.

Tegnap hozott szép õzláb gombát, de "nem volt ideje elkészíteni", elment Mhegyesre vagy hová.
Az eset óta sk. szedett gombát nem ettünk. De rokoni, baráti körben sem.
Gyönyörû championok vannak a legelõn, sok óriás pöfeteg, az erdõben rókagomba, tinórú. No, majd jövõre.
Étteremben volt szarvasgombamártás, itthon termesztett, vett gombából töltött rántott gomba.

Kár lenne kihagyni azokat a finom gombákat, a kirándulás, szedés élményét. Meg kell ismerni teljes biztonsággal néhány fajt és csak a biztosat szedni.

Legutóbb Capsella szerkesztette (2017.12.02, 11:12), összesen 1 alkalommal
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése
Szécsike
Őserdő
Őserdő

HozzászólásElküldve: 2017.12.01, 19:28    Hozzászólás témája: .. Hozzászólás, az előzmény idézésével

aranyoskám Egy kaptafára jár az életünk.... röhög2

2009-ben jöttem el nyugdíjba,akkor azt mondta nekem valaki, hogy: - nnna innentől nem lesz időd semmire. Rolling Eyes
Kinevettem... Embarassed Már nem nevetek.... Laughing
Vissza az elejére
kutyus
Srí Lanka
Srí Lanka

HozzászólásElküldve: 2017.12.01, 10:21    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Emmylie....Terimamy
Bizony így is van: lassúbbak vagyunk, a megbízások szaporodnak......orvoshoz, kezelésre is járunk. Egyszóval hiába nincs munkahelyünk, dolgozunk Laughing Laughing Laughing Laughing

Vissza az elejére
Terimamy
Park
Park

HozzászólásElküldve: 2017.12.01, 10:06    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Elkezdtem Kutyus beirásához szólni, abban a pillanatban megszólalt a telefon.
Fiam keresett. "Holnap hajnalban megyünk a tanyára, tudsz sajtos tallért sütni?
Ma este 10 körül bemennénk érte."
Persze, van itthon hozzá minden, éppen elég a sajt, a tejföl meg a többi minden.
Margarin is van, egyik nap hozott , hogy ne legyen hiányom, ha sütni akarok valamit Smile
Már kel az élesztő.
Ezért nem érünk rá, mert sok mindennel megvagyunk bízva. Úgyis itthon vagyunk.
Futárszolgálatot figyelni, csomagokat, leveleket átvenni , stb.

Tasa tanya Állatotthon és Molosser Mentés Alapífvány

Legutóbb Terimamy szerkesztette (2017.12.01, 20:00), összesen 1 alkalommal
Vissza az elejére
Emmylie
Srí Lanka
Srí Lanka

HozzászólásElküldve: 2017.12.01, 08:28    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Valoszinüleg mindnyajan lasubbak lettünk. Wink
En persze most elkepzelni se tudom hogy amikor fiatalabb voltam hogy birtam.Ket gyereket hordtam ovodaba majd iskolaba es egesz nap dolgoztam este fel 7 lett mire haza ertem.Haza a ferjem hordta öket az ovodabol amikor nagyobbak lettek egyedül jartak iskolaba.A hazi munka mindig minden ram vart Huszonöt eve a lakashoz meg hozza jött a haz es a kert jo par evig csak minden het vegen.El birtam latni mindent hogy hogyan azt a mai napig nem tudom.
Nem Volt mit tenni birni kellett es en birtam.Nem ugy mint ma de valoszinüleg az a baj hogy lassubb lettem Wink
Vissza az elejére
kutyus
Srí Lanka
Srí Lanka

HozzászólásElküldve: 2017.12.01, 07:55    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Mindig azt mondták: maaaajd ha nyugdíjas leszel, mindenre lesz időd!!
Hááát nem úgy néz ki egyikünk se.......több dolog van a naptárba jegyezve, mint amikor dolgoztam.
--vagy csak én lettem lassúbb?? Wink Laughing
Vissza az elejére
Emmylie
Srí Lanka
Srí Lanka

HozzászólásElküldve: 2017.12.01, 06:52    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Szerencsere en soha nem ajultam meg el pedig vervetelben nagyon sokszor Volt reszem Söt vegig is kellett neznem olykor eveken keresztül hetente.
El lehet kepzelni neha olyan ver veteleket amikor egy kis gyereknel mar nem talalnak mas helyet es a labon szurkaljak.
Van aki mar ettöl a latvanyos akciotol elajult volna.
Ma is megyek dokihoz de a vervetel mar mögöttem van Wink
Meg van a mai program is orvos vasarlas fözes es takaritas.
Na de az unokakra is kell meg idö.
Sajnos nem tudom fel osztani magamat hogy mindenütt egy idöben lehessek es a nap is rövid sajnos Wink
Vissza az elejére
kutyus
Srí Lanka
Srí Lanka

HozzászólásElküldve: 2017.12.01, 05:49    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Capsella
Ha előre érzed,hogy el fogsz ájulni, az azt jelentheti, hogypokolian lemegy a vérnyomásod.......de tényleg a béka feneke alá!
A volt férjem volt ilyen, onnan tudom.

Tercsi
Félelmetes lehetett, és sajnos az orvosok hozzáállása is rémes időnként.
Vissza az elejére
Capsella
Mamutfenyő
Mamutfenyő

HozzászólásElküldve: 2017.11.30, 22:13    Hozzászólás témája: Kávéház Hozzászólás, az előzmény idézésével

Én mindig érzem jó előre. Vicc, hogy szinte mindig egészségügyi intézményben következik be. Mindig szólok, hogy szédülök, de el is fogok ájulni. Sosem veszik komolyan, tényleg azt hiszik, viccel az ember. Pedig ott szerintem senkinek nincs kedve viccelődni.
Csak annyi kellene, hogy időben leülhessek és egy kis friss levegő.

A szülészet különösen kegyetlen tud lenni. Egy nehéz, de akár könnyű szülés után, de ha azt sok vérzés kísérte, könnyen jön az ájulás, nem akarja azt senki sem.
Én már annyiszor ájultam el, hogy nem győzöm számolni. Azért a kávé + fél liter víz elfogyasztása segíti a keringést . Én már erőszakos vagyok az ablak kinyitását kérve.
Vissza az elejére
tercsi
Erdő
Erdő

HozzászólásElküldve: 2017.11.30, 20:26    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Hú ájulás?

életemben először a kórházban, éppen a műtőből hoztak ki egy beteget,nyöszörgött,én meg bepánikoltam ,szerintem lement a vércukrom,és beájultam, De nem ám mint egy normális NŐ,hogy elalél,hanem a karomat hátravetve,pofára dőltem mint a lisztes zsák.A nőgyógyászaton feküdtem valami probléma miatt, a röntgenbe tértem magamhoz, agyrázkódás, a fogaim elmozdultak, szétszakad a szám. A doki kitalálta,nyilván méhen kívüli terhes vagyok, kiderült nem, de lehet,hogy egy alig terhesség szakadt meg,gondolta ő,így ajánlott egy egészségügyi kaparást,azzal,hogy utána könnyebben megtapad a magzat. stb. Elfogadtam,de kiderült, hogy alergiás vagyok az akkori altatási módra, ezért helyi érzéstelenítéssel csinálta meg a kaparást. Azt gondolom,még ma is, hogy ez volt eddigi életem legszörnyűbb fájdalma. Azt hittem kiszaggatják a beleimet.

2. ájulás szintén nőgyógyászat: Kilökődött a spirálom, szarul voltam, a doki leszedte, mondtam neki szarul vagyok. Erre a válasz: Itt nem szoktak elájulni. Hát én megmutattam,hogy szoktak. Az volt a szerencse, hogy már félig tettem lefelé a fenekemet,mert szétfejeltem volna a vízcsapot.A doki jól bepánikolt.

Nem szeretnék még egyszer elájulni.!!!

tercsi
Szécsike
Őserdő
Őserdő

HozzászólásElküldve: 2017.11.30, 18:54    Hozzászólás témája: .. Hozzászólás, az előzmény idézésével

Capsella nem semmi amiben részed volt. Crying or Very sad Neked csak gratulálni szabad. Puszi

Ezeket az ájulásokat sehol nem veszik komolyan? Twisted Evil
Én is érzem,jönnek a csillagok. Wink Laughing
Szülés után kiültettek egy székre,hogy ott várjam meg az ágyam.Mellettem asztalka,tele orvosi műszerekkel. Szóltam,azt mondták ne viccöjjek. /csak ahhoz vóóót kedvem/ Lefordultam a székről,de úgy,hogy az összes műszert lesöpörtem az asztalról a földre. Laughing Jaaa,ha ez nektek jobb,ám legyen. Mire felmostak, lett ágyam! Laughing
Elképzeltem hányan kellettek a cipelésemhez. 176 cm. 90 kg.fölött. röhög2
Vissza az elejére
erdőmenti
Hajtás
Hajtás

HozzászólásElküldve: 2017.11.30, 07:27    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Megosztom Veletek, ha Valakit esetleg érdekel:

" A Természetgyógyász Magazin XXI.Ezoterikus Karácsonyi fesztiválja"

2017.dec. 3-án vasárnap 9-19 óráig
Villányi úti Konferencia Központ

Keressetek rá, nagyon sok hasznos előadás lesz.

( A Jógásokkal megyünk,14 éve jógázom, heti 2 óra, szerdánként 19-21 óráig, a szomszéd településen van, nem is kell messze mennem, ennyit igazán szánhat az egészségére az ember.)
Vissza az elejére
kutyus
Srí Lanka
Srí Lanka

HozzászólásElküldve: 2017.11.30, 06:23    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

CApsella
ez tiszta horror, ami veled történt............
Némelyik embernek annyi jut a "jóból" hogy más háromnak is elég lenne Crying or Very sad
Vissza az elejére
Capsella
Mamutfenyő
Mamutfenyő

HozzászólásElküldve: 2017.11.30, 02:08    Hozzászólás témája: Kávéház Hozzászólás, az előzmény idézésével

Még 1985. márciusában úgy jártam, hogy amiatt én azóta vérvétel előtt is iszom kávét és fél liter vizet.

Mentem Debrecenbe az autoimmun szakrendelésre, ahol már 10 éve nem jártam. Hajnali 4-kor keltem, a férjem elvitt autóval, mert ő olyankor szeretett Debrecenben csatangolni, elment a méntelepre is. Megegyeztünk, estére találkozunk a húgoméknál.

A klinikán akkor még nem volt sorszám. Hiába értem be korán, nem vettek előre, mert nem voltak meg a klinikai papírjaim. 11,30 körül hívtak be vérvételre. Ülőhely sem volt, én soha életemben nem bírtam állni, mert képes vagyok elájulni elég hamar. Akik már közel voltak a vérvételhez, egy zárt, nem szellőztetett folyosón várakoztak. Ott lehetett a kabátot is letenni.
De a vérvételt se szeretem, nem szokták elni a vénámat. Az első szúrás után szóltam, hogy nyissuk ki az ablakot, mert el fogok ájulni. Rám ripakodtak, hogy mit képzelek, ők egy szál köpenyben vannak. És ne az ájulásra gondoljak, mert azért ájulok el.
Aztán második szúrás, tű tologatás, eldurrant. Másik karomat adjam. Első szúrás, nem sikerült, második szúrás, nem akar lejönni a 4 kémcsőnyi, masszírozgatás. Újra szóltam, hogy én szédülök. Csend legyen, mit kezdjen egy ájulttal? Kinyitották az ablakot. Megúsztam az ájulást. Örültem. Amikor kijöttem és a kabátomat akartam magamra venni, hogy gyorsan elmenjek arról a levegőtlen helyről, egy pillanatra nem jól nyomtam a vattát a karomra. A vér kilőtt, fel a plafonig, a falra, rám. Jó szarul voltam, a betegek hoztak vattát és letörölgettek. Utána kimentem a váróba, de nem szűnt a szédelgés. Ülőhely nem volt. Kimentem az épület elé, de nem bírtam állni. Bejöttem az ablak elé. Lett egy ülőhely leültem, de éreztem, hogy tényleg el fogok ájulni. Szóltam a szomszédomnak, hogy én most el fogok ájulni, hívjon egy orvost. De a nyelvem már nem forgott rendesen, nem értette a motyogásomat, de amikor csúsztam le a székről, megértette. Elkaptak, így a fejemet nem ütöttem be.Ahogy a hátamon csúsztam le a székről, a nyelvem hátracsúszott és elzárta a levegő útját. Ott mellettünk három orvos rendelt. Szóltak az elsőnek, kijött, rám nézett, nem az én betegem, visszament. A második ugyanígy. Szóltak a harmadiknak, hogy itt van egy epilepsziás beteg, nagyon habzik a szája. A doktornőhöz kell hogy tartozzon,mert a másik két orvoshoz nem. A betegek bevitték a személyimet is, de nem találta az asszisztensnő nyilvántartásban. Aztán a doktornőhöz fordultak, hogy segítsen! Az kérdezte, hogy ismeri valaki a beteget, nő vagy férfi? Mondták, senki se látta sose, nő és vörös hajú. Erre rohant a doktornő, hogy az nem epilepsziás, egy órája beszéltem vele a folyosón. Kihúzta a nyelvemet, de akkor már klinikai halálban voltam. Újraélesztettet. Pár percre visszajöttem és ismét klinikai halál. Újabb élesztés. Én onnantól emlékeztem, hogy olyan nagy csend volt, amilyen sosincsen nappal. Ja, éjjel van és álmos vagyok. Ki akartam nyitni a szemem, de nem bírtam. Fel akartam ülni, de nem tudtam. Semmin nem mozdult meg. Aztán hallottam nagyon messziről, hogy nyissa ki a szemét, ne aludjon el! És újra meg újra. egyszercsak megmozdult a kisujjam, ezt éreztem. Utána a szememet kezdtem nyitogatni, de nagyon nehéz volt. Amikor teljesen visszanyertem az eszméletemet, meg akartam őket nyugtatni, hogy nem kell izgulni, csak megint egy ájulás volt, szoktam a vérvételkor. Aztán mondta a doktornő, hogy ez annál sokkal több volt. Kávét főztek, teát főztek, mert a vérnyomásom sehol nem volt. Bekísértek, pihentettek. Amikor már jól voltam, kimehettem a váróba és ott kellett várni és órák múlva engedtek el.
Kint a betegek elmondták, hogy a doktornő szájcsókkal szívta ki a habot, a két orvossal üvöltött, hogy csak simán el kellett volna látni, nem ott hagyni. Ha kihúzzák a nyelvem,erre aligha kerül sor. Nem halhat meg, két kis gyereke van, beszéltem vele. Azt mondták, legalább fél órát kínlódtak velem.
Hogy odaát a nagy kapun túl mi van, láttam, ott voltam. A család miatt jöttem vissza, mert szükségük van rám.
A betegek mondták, hogy a doktornő a családomat folyton mondta, hogy várnak, kellek nekik.

Akkor megbeszéltük a doktornővel, hogy bármilyen vizsgálat is legyen, nyugodtan, sőt kötelezően igyak meg egy kávét és fél liter vizet. Nem sokat csal az az eredményeken, de ne ájuljak el.

Mióta van mobilom és a férjem elvisz, nem megyek el a klinikáról. Telefonálok, hogy végeztem, gyere! Mag odaér, megiszok még egy kávét. Van, amikor egyedül megyek, de ködös, csúszós úton inkább ő vezessen,mint én.
Vissza az elejére
Emmylie
Srí Lanka
Srí Lanka

HozzászólásElküldve: 2017.11.29, 09:07    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Tegnap reggel nem Volt szabad kavet innom mert ver vetelre kellett mennem.Alig vartam hogy haza jöhessek es kavezhassak.
Ugy Volt hogy tegnap en megyek az unokamert az ovodaba.Delelött hivott a lanyom hogy a gyerek otthon maradt mert be lazasodott.
A lanyom nem tudott igy vasarolni menni azert aztan en vettem nekik egy par dolgoz .Ott is maradtam naluk egeszen sötetedesig.
Most az orvosnönkhöz keszülök es vasarolni is megyek.
A lakasban is lenne eleg dolgom meg mielött vissza megyek Tökfaluba. Wink Persze mint mindig most se fogok tudni vegezni minden munkaval szombat reggelig.
Vissza az elejére
Hozzászólások megtekintése:   
Új téma nyitása   Hozzászólás a témához    Tartalomjegyzék -> Tábortűz Időzóna: (GMT +1 óra)
Ugrás az oldalra: Előző  1, 2, 3 ... 34, 35, 36, 37  Következő
35 / 37 oldal

Ugrás:  
Nem készíthetsz új témákat ebben a fórumban
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban
Nem módosíthatod a hozzászólásaidat a fórumban
Nem törölheted a hozzászólásaidat a fórumban
Nem szavazhatsz ebben fórumban