15 éves a Gazlap!!!
Információk
Szia Anonymus!
Tagok: 1 / 18286
Összes látogató: 7
Utolsó tag: czaczi
Keresés
Web Gazlap
Részletes fórum kereső
Utolsó fórumtémákból
- Szakértői témák:

- Kertészeti témák:
KAKTUSZOK ÉS POZSGÁSOK (48)
Segítség csak kertészeti témákban(17)
CSERE-BERE növények, magok....(50)
Daturák, trombita virágok (2)
Kékpillangó /clerodendron/...és egyéb Végzet-ek(5)
Virágaink, növényeink teleltetése (4)
Paprikák, chilik, Paradicsomok(5)
Milyen növényt vettem/szereztem ma (20 )
Vendégeink a kertben(17)
Gyümölcsök (5)
Hagymások, gumósok, rizómások (34)

- Tábortűz témák:
IDŐJÁRÁS (62)
Szomorú vagyok (10)
Találd ki (29)
GAZLAP szakácskönyv (72)
Milyen öröm ért ma? (37)
Ki milyen zenét hallgat Gazlapozás közben (9)
A Természet csodái zenei aláfestéssel.
A Tudat keresése (3)
Versek, költemények (4)
Miért mérgelődök?.....mi bosszant? (24)
Írj bármilyen témáról (15)
JÓ TUDNI....érdekességek...ismeretterjesztő írások (6)

A Gazlap Fórumai
Tábortűz
Kertészet
Szakértők
Műhely
Archívum
Virágrend
Hirdetés
Üzenőfal
5:35:am kutyus :
Jó reggelt mindenkinek
4:58:am kutyus :
Jó reggelt, szép vasárnapot! Használjátok kis a "nyarunkat" !
5:13:am kutyus :
Jó reggelt, kellemes hétvégét
4:50:am kutyus :
Jó reggelt mindenkinek!
5:38:am kutyus :
Jó reggelt!
9:08:pm Bojtárgazdi :
Most ie meleg van! Tegnap ilyenkor kicsit csípett a hideg.
5:35:am kutyus :
Jó reggelt mindenkinek, ma melegebb volt az éjjel
5:11:am kutyus :
Jó reggelt
6:27:am kutyus :
Jó reggelt, megint egy új hét indul!
5:10:am kutyus :
Jó reggelt, szép vasárnapot!
7:05:pm Bojtárgazdi :
Itt egész nap csrperészett, most rákezdte rendesen.
6:30:pm Etimami :
Nálunk most kezd esni az eső.
6:29:pm Etimami :
Ebéd utáni szieszta volt.
2:03:pm Bojtárgazdi :
Szia Etike! Beszorított az eső?
9:53:am pili :
S.O.S.!!! Nézzetek be a szakácsosba, lécci!
Korábbi üzenetek

Csak regisztrált felhasználóknak
Regisztráció/Belépés
Google Hirdetések
Mellékletek
Hirdetés

Gazlap.hu :: Téma megtekintése - Kávéház (40)
 Gy.I.K.Gy.I.K.   KeresésKeresés   CsoportokCsoportok   ProfilProfil   Privát üzeneteid olvasásához be kell jelentkeznedPrivát üzeneteid olvasásához be kell jelentkezned   BelépésBelépés 

Kávéház (40)
Ugrás az oldalra: Előző  1, 2, 3 ... 28, 29, 30 ... 35, 36, 37  Következő

Új téma nyitása   Hozzászólás a témához    Tartalomjegyzék -> Tábortűz
Előző téma megtekintése :: Következő téma megtekintése  
Szerző Üzenet
Tasa
Bokor
Bokor

HozzászólásElküldve: 2018.03.23, 12:00    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Elolvastam a beírásotokat és gondolkoztam, hogy hozzászóljak-e .
Mivel én elég idős vagyok /Terimamy, hogy a félreértést elkerüljem/ és régi módi, nálunk amit leírtatok nem úgy működik.
Már otthon is volt férfi és női munka. Szerencsés helyzetben voltam és vagyok most is, mert nálunk még mindig így van.
Nekem nem kellett fát vágni, kertet ásni és a lakásban a "szerkentyűket" cserélni, de még javítani sem.
Nem vártam el, hogy helyettem főzzenek, takarítsanak Mindenkinek megvolt a dolga. A gyerekek között 8 év van, az ment Tasáért az oviba aki előbb hazaért és az gyújtott be a kazánba, amikor még szénnel fűtöttünk.
Soha nem kellett nekem a kertet felásni, csak ültetni, ahogy és ahova én akartam.
Voltak állatok, disznók, tyúkok nyulak, kacsák, libák, akkor is tudta mindenki hogy mi a dolga.
A fiam megtanulta az Édesapjától, most ő a házi ezermester.
Nem voltam soha beteges, kórházban is csak " kivételes" esetben. Nálunk így alakult.

www.idosallatok.hu
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Felhasználó weblapjának megtekintése
Capsella
Mamutfenyő
Mamutfenyő

HozzászólásElküldve: 2018.03.23, 09:45    Hozzászólás témája: Kávéház Hozzászólás, az előzmény idézésével

Idézem magam:

"Már korábban is írtam, hogy saját tapasztalatból jöttem rá, hogy egy egészséges mértékű önzés nemhogy kívánatos, hanem KÖTELEZŐ! "

Tény, hogy még mostanság sem tudok eléggé önző lenni. Ösztönből mindent megcsinálnék, elvállalok, aztán utána rádöbbenek, már megint milyen hülye voltam, milyen aránytalan tehermegosztás ez így! No, vissza, ezr, meg ezt meg ezt nem csinálom meg. Persze ilyenkor az időmbe, energiámba sem férne már bele.
Próbálom nevelni magam, hogy nem vagyok 365 napos 24 órás cseléd.

Az a helyzet, hogy - szerintem - a nők már a gyerekszülés, nevelés okán is kódoltak arra, hogy gondolkodás nélkül azonnal elvégezzenek bármilyen munkát, gondoskodjanak az elesettebbnek látszódó lényről.
A hímivarúakat pedig úgy nevelték, hogy az asszony dolga a háztartás, gyereknevelés, de hogy közben kiléptünk a munkaerőpiacra,
Az otthoni terheket meg kellene osztani, nem mereven lefektetett szabályok szerint, hanem a család változó körülményeihez igazodva,
Nos, a mi korosztályunkban ez már nem fog változni.

Ahogy Emmylie írja: kutyából nem lesz szalonna.
Emmylie: én is kos vagyok.

Amikor Anyu itt volt és gondoztam, ő azt a tapasztalatot szűrte le, hogy jobban járnék, ha mindent önként és dalolva megcsinálnék én, mint a férjemnek szóljak miatta. Sok konfliktus forrása, hogy némi itthoni munkára be akarom fogni. Mondtam, ha mindent ráhagynék, akkor én már régen lapos kúszásban közlekedhetnék a nem létező szőnyeg alatt. Akkor még tényleg azt hinné, itthon csak női munka létezik.

Az igazsághoz hozzátartozik, hogy Anyósom úgy nevelte az egy szem kis fiát, hogy megnősül és neki otthon csak a lábát kell lóbálnia. A feleség dolga, hogy otthon mindent elvégezzen és mindenről gondoskodjon.

A probléma gyökere innen eredeztethető, ebben a kényelmes mentalitásban nőttek fel és innentől a nők ügyességén, szándékán múlik, hogy ebből hogy sikerül őket kibillenteni és némi itthoni munkára rávenni.

Talán a fiatalabb generációkban jobb lesz a tehermegosztás.
A GYES-es, GYED-es idők nehezítik ezt, mivel ilyenkor a nők mindent elvégeznek otthon, hogy mielőbb egy kicsit kimozdulhassanak együtt, ezt meg szívesen veszik a férfiak és akár tartós állapotnak tekintik és maradhat a nőkön az otthoni teher.

Tehát a saját és lányaink érdekében is nem szabad beletörődni ebbe a régi lapleosztásba!
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése
Emmylie
Srí Lanka
Srí Lanka

HozzászólásElküldve: 2018.03.23, 06:44    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

kutyus írta:

Sajnos böködni kell őket, kérni, morogni - mikor/mit - és akkor többnyire meg is csinálják

A KOSOK másképpmüködnek Wink koccint: koccint:
Az ember inkább megcsinálja saját maga.Én is igy vagyok.
Vissza az elejére
Emmylie
Srí Lanka
Srí Lanka

HozzászólásElküldve: 2018.03.23, 05:23    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Milyen igaz jo lenne ha az embernek 20 éves korában annyi esze és tapasztaata lenne mint most. Wink
Bizony átnevelni már késö Wink söt igaz hogy kutyábol se lesz szalonna. Very Happy Wink
Az ember jot akar és rosszat csinál.Jot a másiknak rosszat saját magának. Wink
A munka helyemen is ugy Volt hogy a fönököm mondta mindig ´hogy szoljak egy férfinak ha valami nehezebb munka Volt.
Na hat arra aztán várhattam Wink mig jött segitség. Wink
A fiam kis gyerekként egyszer ott Volt velem meg is kérdezte
"itt csak a nök dolgoznak"?
Nálunk egy korábbi kormány javasolta a "halbe-halbe" (fele-fele) törvénybe iktatását de kiváncsi lennék hány férfi lenne aki be is tartaná?
Szerencséjük van az olyanoknak akik rögtön a "munkaszerzödés" aláirása után kezdtek nevelö munkába Wink és nem idösebb korukra hagyták ezt a munkát. Wink
Vissza az elejére
kutyus
Srí Lanka
Srí Lanka

HozzászólásElküldve: 2018.03.23, 05:14    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Még most sem késő elkezdeni!!!!

Capsella
Biztosan kell a mozgás, de nem a te korodban és nem a fa lehordása....öltözz fel melegen, ha van valami helyi melegítő, sugározzál belőle magadra amíg könyvelsz........Hordja le ő a fát.

Egyébként ritka az olyan férfi, aki - bár ereje lenne hozzá - önként és dalolva csinál meg a háztartásban dolgokat.
Sajnos böködni kell őket, kérni, morogni - mikor/mit - és akkor többnyire meg is csinálják
Vissza az elejére
Szécsike
Őserdő
Őserdő

HozzászólásElküldve: 2018.03.22, 22:14    Hozzászólás témája: Re: Kávéház Hozzászólás, az előzmény idézésével

Capsella írta:
...Ha én nem vigyázok magamra, senki nem vigyáz rám. A roncsaim majd jobban fognak?

Igazad van,ez mind szép és jó,csakhogy te sem huszonharminc éves korodban tettél szert erre a nagy bölcsességre,hanem akkor,amikor már késő nevelni a másik feledet. Wink Laughing

MOST! Amikor már TUDOD a tutit,akkor sem helyezed magad a toplista élére. Wink Laughing Puszi Puszi Puszi

/olvaslak ám!! aranyoskám rosszullét,telefon a fiadnak... /
Vissza az elejére
Capsella
Mamutfenyő
Mamutfenyő

HozzászólásElküldve: 2018.03.22, 21:04    Hozzászólás témája: Kávéház Hozzászólás, az előzmény idézésével

Kedves Hölgyeim!

Már korábban is írtam, hogy saját tapasztalatból jöttem rá, hogy egy egészséges mértékű önzés nemhogy kívánatos, hanem KÖTELEZŐ!

Megindokolom, hogy miért:

- a belem húzom, szenvedek, több fronton helyt akarok állni, miközben a másik hereverézik, tv-zik, olvas, flangál. Köszönetet még nem kaptam azért, hogy lestrapáltam magam.
- a magam számára is rettenet a saját hullafáradt énemet elviselni, a napot túlélni, alkalmat keríteni arra, hogy kicsit megpihenjek és legalább a saját létezésem ne okozzon kínzó fájdalmat saját magamnak, mert másnak úgyse.
- ha úgy leamortizálom magamat, hogy tényleg beteg leszek miatta, ugyan kinek teszek jót vele? Ki akarja azt ép elmével megélni, hogy itt vagyok a család nyakán, elkerülhető, későbbre datálható lett volna, ha nem vagyok olyan hülye, hogy csak dolgozok és akkor sem pihenek meg, amikor már szól a vészcsengő. Mert az a vészcsengő mindannyiunkban szól!

Tudjátok!!! Attól még nem lett több senkinek sem a becsülete, hogy agyondolgozta magát!

Nos, elméletben jól tudom, mit hogyan kellene tenni vagy éppen nem tenni, de azért ennek ellenére sem sikerül egy önző dögnek lennem, de próbálkozok és rájöttem, hogy előbb kellett volna kezdeni.

Nálunk a tél úgy megy, hogy Lacika félnapi munkával jól elvan. Tél van, nem lehet kint érdemben dolgozni.
Én ki nem látok a könyvelésből, a háztartásból, a cégünk ügyvezetője is én vagyok, az ügyintézése az enyém, minden papírmunkája valahogy az én nyakamban van, már unom, hogy csak én csinálhatom.

Amikor rendre napi 4 órákat alszok, akkor sem érzi úgy a fenség, hogy valamit segíthetne. Sőt, pont ilyenkor a határidők előtt hülyül meg.
Valamelyik nap úgy ment el, hogy hordjam le a fát, gyújtsak be, tüzeljek, főzzem meg a madártejet. Fel sem fogtam, mert lemélyültem a munkámban. Aztán rájöttem, hogy egy normális férfi behordja nyáron a tüzelőt, de most is behordhatná. Begyújtottam a saját érdekemben. De a madártejet nem főztem meg, mert eszembe jutott, hogy a múltkor főztem kettőnkre 3 litert és ő nem ette, mert valahol vett egy csomó édességet a magas cukrát táplálni. Egyedül jártam a madártejre, még a kutya is kapott belőle. Főzze meg, ha kell neki.
Hazajött, egy szót nem szólt. Nekiállt valami kolbászos-krumplis kaját főzni (azt láttam, hogy a szokásos zsíros és paprikás volt, ami nekem halál lenne), majd madártejet is főzött (még nem láttam).
Én könyveltem.
Ma megint, hordjam le a fát. Nem hordtam le. Megint könyveltem.
Rá fogom szoktatni, hogy ez az ő feladata! Szívesen hordanám,mert kellene a mozgás, de megint munkacsúcs van.
Úgy gondolom, többet dolgoztam én már a családért, mint ő. Ha háztartás jórészt az enyém, akkor ő hordja a fát! Hagyja abba a lófingolást, nem keres vele annyit, hogy megérje. Dolgozzon itthon többet, én is öregszem.

Ha én nem vigyázok magamra, senki nem vigyáz rám. A roncsaim majd jobban fognak?
Vissza az elejére
Szécsike
Őserdő
Őserdő

HozzászólásElküldve: 2018.03.22, 17:35    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Emmylie írta:
... én mindenkire gondoltam magam elött Wink magamat mindig is a sor végére állitottam. Wink

Ez sajnos női betegség. Wink Laughing Mindig van valami fontosabb. Twisted Evil
Vissza az elejére
zsuzsok
Őserdő
Őserdő

HozzászólásElküldve: 2018.03.22, 08:53    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Azt hiszem most sok virág eltünt nálunk is a kertben csak itt a fagy miatt.
Na meg a gyümölcsök is a kipattanó rügyek szerintem elfagytak

Kevesebb munka kevesebb gond , mit tehetünk . Holnapra megint havazást mondanak , ma hideg front érkezik.

zsupapának igy nincs dolga , nekem több én vagyok az ápoló.

sztem virus , pedig használom a virusirtót

cvitamin , citrom méz , fenyőrugy szirup menta tea váltva hársfa teával
Emmylie
Srí Lanka
Srí Lanka

HozzászólásElküldve: 2018.03.22, 05:07    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Tasa írta:
Oh, Emmylie, Te nagyon rendes feleség vagy. Betegen, műtét előtt, mint írtad, így megkíméled a kedves Férjed. Összeteheti két kacsóját és hálás lehet neked
Rohansz Bécsbe, Istápolod a gyerekeid és helyt állsz a nagy házban.
Azt hiszem , hogy nem sokan csinálnák meg.

Hát igen szeremcsére legalább föznöm nem kell. Wink
Legalábbis itt a házban. Wink
Segitségem azért néha akad Wink egyedül nem gyözném.Igaz a kertben nem szeretek segitséget mert több növényem is eltünt már Wink
Amit nem ismert a segitségem ki is kapálta Sad gondolván hogy jot tesz. Wink
A mütét még nem biztos jelenleg inekcio van soron proba képpen.
Van aki le beszélne a müétröl de ha muszáj lesz akkor meg lesz csináltatva ellenvélemények ellenére is.
Nem hallgatok senkire az orvoson kivül Wink
Eddig is az Volt a baj hogy én mindenkire gondoltam magam elött Wink magamat mindig is a sor végére állitottam. Wink
Vissza az elejére
Szécsike
Őserdő
Őserdő

HozzászólásElküldve: 2018.03.14, 18:27    Hozzászólás témája: .. Azt Hozzászólás, az előzmény idézésével

Emmylie szivem én azért nem kérem,mert koffeinmenteset iszom. Tudooood,csak az íze kedvéjé. Wink Laughing
Vissza az elejére
kutyus
Srí Lanka
Srí Lanka

HozzászólásElküldve: 2018.03.14, 18:22    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Emmylie
Nekem jó lett volna, csak a tejszínhab miatt nem kellett.....azt nem ehetem Crying or Very sad
Vissza az elejére
Emmylie
Srí Lanka
Srí Lanka

HozzászólásElküldve: 2018.03.14, 12:36    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Na a kávém nem kellett senkinek Sad na nem baj.
Ma ugyse hozok Wink mert utazo napom van. Wink
Muszáj utaznom mert már annyira vágyik a térdem egy ujabb inekvciora Wink Very Happy röhög2
Vissza az elejére
Emmylie
Srí Lanka
Srí Lanka

HozzászólásElküldve: 2018.03.13, 15:13    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Nagyon jo idö lett reggelre igy aztán elugrottunk kávézni. Wink
Hoztam nektek is. Wink

Nemsokára majd kinnt is lehet üldögélni. Wink

Vissza az elejére
Bojtárgazdi
Srí Lanka
Srí Lanka

HozzászólásElküldve: 2018.03.08, 22:18    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Köszönöm, Emmylie Kedves! Kezdek már jobban lenni, ma jó nagyot aludtam és azóta is ágyban vagyok, Kialakítottam úgy a kuckót, hogy ágyban is tudjak dolgozni. A ma kapott munkát holnap délutánra kérik.

Örülök, hogy a tüdőd rendben van! Nekem talán a nemrég óta szedett tömjénfa kivonat is segített, támogatja a tüdőt.Amióta leszoktam a cigiről, még valahogy nem éreztem szabadnak a tüdőmet, de már a megfázás előtt épp kezdtem pozitív változást érezni, és most is már tudok nagy levegőt venni. Hamarabb elmúlt a köhögés, mint máskor.

Az ízületekre ajánlják az MSM-et, én ezt is elkezdtem szedni. A térdem most megint nem nyekereg.
http://nepgyogyaszat.com/letfontossagu-osszetevok/msm.html

Kenőcsként is kapható, hátha Neked is használna?
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Email küldése
Hozzászólások megtekintése:   
Új téma nyitása   Hozzászólás a témához    Tartalomjegyzék -> Tábortűz Időzóna: (GMT +1 óra)
Ugrás az oldalra: Előző  1, 2, 3 ... 28, 29, 30 ... 35, 36, 37  Következő
29 / 37 oldal

Ugrás:  
Nem készíthetsz új témákat ebben a fórumban
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban
Nem módosíthatod a hozzászólásaidat a fórumban
Nem törölheted a hozzászólásaidat a fórumban
Nem szavazhatsz ebben fórumban