15 éves a Gazlap!!!
Információk
Szia Anonymus!
Összes látogató: 6
Utolsó tag: czaczi
Keresés
Web Gazlap
Részletes fórum kereső
Utolsó fórumtémákból
- Szakértői témák:

- Kertészeti témák:
Virágaink, növényeink teleltetése (4)
Segítség csak kertészeti témákban(17)
Paprikák, chilik, Paradicsomok(5)
Muskátlik (7)
Hagymások, gumósok, rizómások (34)
Egzotikus és különleges növények (15)
Milyen növényt vettem/szereztem ma (20 )
Erkély és ablakpárkány kertész (5)
Fokföldi ibolya / Saintpaulia (52)
CSERE-BERE növények, magok....(50)
Liliom (9)
Adeniumok (6)
KAKTUSZOK ÉS POZSGÁSOK (48)

- Tábortűz témák:
Miért mérgelődök?.....mi bosszant? (24)
IDŐJÁRÁS (62)
Találd ki (29)
GAZLAP szakácskönyv (71)
A Tudat keresése (3)
Nagyik és ŐK..........(3)
Milyen öröm ért ma? (37)
Kutyák, cicák és egyéb házi kedvenceink (50)
Valaki segítsen (22)
Írj bármilyen témáról (15)
Vicces történetek,...képek(17)
JÓ TUDNI....érdekességek...ismeretterjesztő írások (6)

A Gazlap Fórumai
Tábortűz
Kertészet
Szakértők
Műhely
Archívum
Virágrend
Hirdetés
Üzenőfal
5:25:am kutyus :
Jó reggelt mindenkinek!
9:37:pm Bojtárgazdi :
Szóval:
9:37:pm Bojtárgazdi :
Jóéjszakát! :sleep
11:13:am Emmylie :
Szép napot mindenkinek.
10:34:am Bojtárgazdi :
Szép napot, kellemes hetet kívánok!
5:53:am kutyus :
Jó reggelt mindenkinek
5:22:am kutyus :
Jó reggelt, szép vasárnapot!
5:14:am kutyus :
Jó reggelt, kellemes hétvégét
4:48:am kutyus :
Jó reggelt!
5:49:am kutyus :
Jó reggelt mindenkinek
3:06:pm kisfecske :
Szép napot Gazország!
8:01:am etimami :
Szép napot mindenkinek. Nekem nincsenek utazó napjaim.
4:50:am kutyus :
Jó reggelt! Merre utaztál Etikém?
12:57:pm Emmylie :
Szép délutánt kivánok nektek. Kettökor megy a vonatom
5:41:am kutyus :
Jó reggelt mindenkinek!
Korábbi üzenetek

Csak regisztrált felhasználóknak
Regisztráció/Belépés
Google Hirdetések
Mellékletek
Hirdetés

Gazlap.hu :: Téma megtekintése - Kávéház (40)
 Gy.I.K.Gy.I.K.   KeresésKeresés   CsoportokCsoportok   ProfilProfil   Privát üzeneteid olvasásához be kell jelentkeznedPrivát üzeneteid olvasásához be kell jelentkezned   BelépésBelépés 

Kávéház (40)
Ugrás az oldalra: Előző  1, 2, 3 ... 26, 27, 28 ... 34, 35, 36  Következő

Új téma nyitása   Hozzászólás a témához    Tartalomjegyzék -> Tábortűz
Előző téma megtekintése :: Következő téma megtekintése  
Szerző Üzenet
zsuzsok
Őserdő
Őserdő

HozzászólásElküldve: 2018.03.27, 09:15    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

4 éve azért nem szól a szomszéd hozzám mert mondtam neki szoljon néha rá a kutyájára mert az mindig ugat ha kell ha nem
Nem szól . Itt a környékben nincs másik ugatós , csak akkor ugat ha megy valaki csengetnek.
Tőlem elférnek a kutyájukkal együtt . Nincs értelme a vitának .
Capsella
Mamutfenyő
Mamutfenyő

HozzászólásElküldve: 2018.03.26, 20:22    Hozzászólás témája: Kávéház Hozzászólás, az előzmény idézésével

A nádfonattal kár próbálkozni. Nekünk nagyon kicsi az egri porta 525 m2, 15*35 m. Ikerházas beépítés. Amelyik szomszéddal az udvarok néznek össze, oda benősült egy fiatalember kb. 18 éve. Azon a portán 3 család lakik és kint az udvaron egy német juhász kan.

A mi sinka szukánk bent lakik, de ha kimegyünk az udvarra, kertbe, lemegyünk fűteni, kijön velünk, legalább mozog.

A két kutya természetesen kommunikál egymással kutyanyelven, vagyis ugatnak. És mindkét kutya a kerítés mellé megy és futnak mellette. De a kutyák a világ minden részében így viselkednek, ezt így kell tudomásul venni.

Vagy 3 éve kitalálta, hogy vigyem be a kutyát, hiszen az szobakutya, hogy ne ugassanak. Mondtam neki, hogy az ő kutyájuknak olyan mindegy, hogy miért ugat, mindenre és mindenkire ugat. Amikor a mi kutyánk a kertben van, vele beszélget, ugat. A kutyának az a dolga, hogy ugasson. Ha majd az övé elhallgat, én is elhallgattatom a miénket. Ha nem hallgat el, beviszem.
De ha tuti csendet akar, vigye be ő a kutyáját, amikor a miénk a kertben van.

Ugyanannyi joga van a mi kutyánknak a mi portánkon lenni, mint az övének az ő portájukon. Nem viszem be a kutyát csak akkor, amikor én is bemegyek. A kutyának is kell a mozgás.

Aztán tavaly nádfonatot tettek a kerítésre, amiből már alig van, a kutyájuk letépte unalmában. Egyébként ia kerítés mellett szeret parkolni, mert ott a legnaposabb és a hideg időszakban ott napozik és várja a mi kutyánkat.

A széttépett nádat egy ideig átdobálta. Erre látványos gereblyézést csináltam a kerítés mellett, hogy lássa, hogy tiszta a föld. Utána még egy ideig átdobálta, én vissza. Aztán már nem dobálja át, tele van vele a kertjük.

A nádfonat likacsos, azon át mindent lát a kutya és mindent hall, mintha ott sem lenne.

Debrecenben az unokaöcséméknél is hasonló a helyzet, ha kimennek a kertbe, a szomszéd kutyája feszt ugat.

A kutyát le kell kenyerezni, amikor a szomszéd nem látja. Ez csak annyit jelent, hogy pár finom falatot kell adni a kutyának, elmondani neki, hogy Te egy nagyon jó és okos kutya vagy, de sokkal jobban szeretnélek, ha nem ugatnál meg, amikor a kertben vagyok. Egyébként kedvesen Andersen meséit is el lehet neki mesélni, az a lényeg, hogy szépen, nyugodtan meg kell nyerni a bizalmát.

Itt is ugatott bennünket a szomszéd kutyája, miután az öreg kutya elköltözött mellőle az örök kutyamezőkre. Tényleg idegesítő volt, amikor ez a kutya a nagy öblös hangján váratlanul elkezdett mellettem ugatni. Én dióval vettem le a lábáról és ma is beszélgettem vele, de már régóta nem ugat rám. A kutyára igen, de az is csak kutyabeszélgetés.

Szerintem sok kutya csupán társaságra vágyik, ezért is ugatnak, hogy foglalkozzunk velük.

Egy biztos: nekünk kell az ő kegyeiket keresni és nem fordítva. Ők nem fognak a szomszédhoz alkalmazkodni, a szomszéd meg tojik arra nagy ívben, hogy minket zavar az ő kutyájának az ugatása.

Ja! És a kutyák nagyon megérzik, ha nem kedvelik őket és ezt nem viselik el.

Bocsi, nem akartam kioktató lenni, nekem ez a tapasztalatom.
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése
tercsi
Erdő
Erdő

HozzászólásElküldve: 2018.03.26, 17:59    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Emmylie!
A kutya átlát hozzátok, és akkor jön balhézni ha meglát, vagy nem lát át, és a hangotokat hallja?

Én mindenképpen beszélnék a szomszéddal, hogy parancsolja vissza a kutyáját, illetve lehet hogy jó megoldás lenne, ha nád fonatot tennétek a kerítésre, mert akkor nem lát át.
tercsi
Emmylie
Srí Lanka
Srí Lanka

HozzászólásElküldve: 2018.03.26, 16:33    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Rám még ilyen munkák várnak nem tudtam elöre haladni a hét végén.A fiam Volt itt pár napig mostanára már elviharzott. Wink
A gépnél se voltam mert ha ide jön akkor nem ülünk a gép elött hanem inkább beszélgetünk.
Sajnos megint nagyon hamar elteltek a napok. Sad
Persze nem nagy baj mert husvétra jön a fiam is ujra és a lányomék is az unokákkal.Remélem jo idö lesz és lehetünk kint a kertben.
A gond csak a szomszéd kutýaval van sajnos.
Vissza az elejére
kutyus
Srí Lanka
Srí Lanka

HozzászólásElküldve: 2018.03.26, 15:28    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Kész a nagytakarítás, függönycsere.......jöhet a TAVASZ!!!! Laughing Laughing
Vissza az elejére
Tasa
Bokor
Bokor

HozzászólásElküldve: 2018.03.26, 08:00    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Tudom kedves Capsella !
A gond csak az , hogy hosszú idő kell ahhoz, amit Te leírtál. Addig sajnos még nagyon sok olyan emberke születik amire én utaltam.
Nehéz meggyőzni őket /tisztelet a kivételnek, mert mindig vannak / de a körülmények miatt , pl. több pénzt kapnak , nehéz lesz.
Nem vagyok elemük, vannak rendes ismerőseim Nem a származást nézem, hanem ahogyan élnek

www.idosallatok.hu
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Felhasználó weblapjának megtekintése
Capsella
Mamutfenyő
Mamutfenyő

HozzászólásElküldve: 2018.03.25, 23:38    Hozzászólás témája: Kávéház Hozzászólás, az előzmény idézésével

Szécsike!

Asszem, egyikünk sem szeretne olyan országban élni,ahol matriarchatus van.
Abba belegondolni is rossz, hogy ott mi van. Bár ez többjüknek így természetes.

Terimamy!

Én kiválasztott, jó genetikájú szaporodásra kiválasztott egyedekre gondoltam a távoli jövőben.

Ezek a mieink genetikailag szaporodó gépek, de mi erre nem választottuk ki őket, ugyanis szerintünk a termékenység még nem ad okot a felelőtlen szaporodásra. Normális ember arra törekszik, hogy az utódait gondosan felnevelje, taníttassa, hogy képesek legyenek majd önálló életre és ne a családi pótlék miatt szaporodjanak.

Sajnálom az ide születő gyerekeket, mert szinte esélytelenek a versenyben. Még ha akarnak is tanulni a gyerekek, nagyon nehéz ezt kivitelezni. Biztosan a mai felnőttek közül is sokkal többen asszimilálódtak volna, ha jobbak az életkörülményeik és több pozitív példa llt volna előttük.
Ez egy nagyon nagy társadalmi problémánk, ennek a megoldása a jól felfogott érdekünk az utódaink jövője miatt.
Vissza az elejére
Tasa
Bokor
Bokor

HozzászólásElküldve: 2018.03.25, 19:06    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Capsella!
Most is vannak főállású szaporodók, nem kell messzire menni.

www.idosallatok.hu
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Felhasználó weblapjának megtekintése
Szécsike
Őserdő
Őserdő

HozzászólásElküldve: 2018.03.25, 17:22    Hozzászólás témája: .. Hozzászólás, az előzmény idézésével

Van még a földnek olyan szeglete ahol elfogadott a matriarchátus.Talán utaznunk kellene. Wink röhög2
Vissza az elejére
Capsella
Mamutfenyő
Mamutfenyő

HozzászólásElküldve: 2018.03.25, 16:47    Hozzászólás témája: Kávéház Hozzászólás, az előzmény idézésével

Amíg az utódokat a nők termelik, addig nem lesz egyenjogúság.

Arra viszont nagyon kíváncsi lennék, hogy pár száz év múlva még mindig a férfi dominancia fog-e érvényesülni?

A termékenyülési ráta riasztó csökkenése miatt a termékeny egyedek lehet, főállású szaporodó gépek lesznek. Ha ehhez még azt is hozzátesszük, hogy akkorra talán már a zigótákat is leellenőrzik genetikailag, a legnagyobb üzletág a zigóták génsebészeti javítása lesz.
De lehet, hogy akkorra már túl lesz az emberiség egy nagy katasztrófán és két napi járóföldre se fognak újabb emberi egyedeket találni. No, ilyen esetben lesz csak igazi munkamegosztás.
Vissza az elejére
Bojtárgazdi
Srí Lanka
Srí Lanka

HozzászólásElküldve: 2018.03.24, 20:46    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

A jövő asszonyainak a múlt szüfrazsettjei nehezítették meg a dolgot.
Egyenlő munkát követeltek a nőknek. Dolgozhatunk is akár x műszakban, 8-12 órában...

Szegény szüfrazsettkék persze nem gyerekneveléssel és háztartással kombinálva képzelték a munkás életet a női nemnek.
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Email küldése
Capsella
Mamutfenyő
Mamutfenyő

HozzászólásElküldve: 2018.03.24, 08:16    Hozzászólás témája: Kávéház Hozzászólás, az előzmény idézésével

Kedves Kosok!
Köszöntelek benneteket x-ik születésnapotok alkalmából és kívánok megfiatalító szép éveket, olyan sokat, amennyire csak vágytok.

Emmylie! Köszönöm a jó kívánságokat.

Ahányan vagyunk, annyifélék, nők is, férfiak is.
Tudjátok, nekem nagy bünti lesz, ha egy napon nem áshatok tovább. Inkább csak a mennyisége gond időnként, de annyit csinálok belőle, amennyit bírok.

Úgy gondolom, az meg minden párnak kedves dolog, ha még öregen is együtt, a maguk csendességében, egyetértésben el tudnak dolgozgatni, amikor arra mód nyílik.

A munkamegosztás pedig még sokáig vitás kérdés marad. Nincsenek kőbe vésett szabályok, nem is lehetnek, receptek sem, de a jövő asszonyai is egy igazságosabb teherviselést képzelnek el, mint a hagyományos volt.
Vissza az elejére
kutyus
Srí Lanka
Srí Lanka

HozzászólásElküldve: 2018.03.23, 19:35    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Én sosem életem kertes házban, csak amióta ebben a lakásban lakunk - és ez is közkert

Az első férjem és Tihi is megosztott velem minden munkát....ki mikor hogy ért rá
Vissza az elejére
Bojtárgazdi
Srí Lanka
Srí Lanka

HozzászólásElküldve: 2018.03.23, 19:10    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Én nagyon méltatlannak találom, hogy a legizgalmasabb munkákat az végezhesse, aki állva tud piss....

Viszont nagyon jól tudott esni, hogy amikor én jártam 3 műszakba dolgozni, BojtiFeri meleg ételt tálalt, a szép tiszta konyhában. Very Happy

És imádtam vele együtt villanyt szerelni. Ásni viszont egyikünk sem tudott.
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Email küldése
Szécsike
Őserdő
Őserdő

HozzászólásElküldve: 2018.03.23, 19:08    Hozzászólás témája: .. Hozzászólás, az előzmény idézésével

A mi korosztályunk pasijai már csak ilyenek ... Laughing
A lányomnak és a menyemnek már több esze van. Laughing

Jaaaa,és én is kosból vagyok. Wink Laughing
Vissza az elejére
Hozzászólások megtekintése:   
Új téma nyitása   Hozzászólás a témához    Tartalomjegyzék -> Tábortűz Időzóna: (GMT +1 óra)
Ugrás az oldalra: Előző  1, 2, 3 ... 26, 27, 28 ... 34, 35, 36  Következő
27 / 36 oldal

Ugrás:  
Nem készíthetsz új témákat ebben a fórumban
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban
Nem módosíthatod a hozzászólásaidat a fórumban
Nem törölheted a hozzászólásaidat a fórumban
Nem szavazhatsz ebben fórumban