14 éves a Gazlap!!!
Információk
Szia Anonymus!
Összes látogató: 6
Utolsó tag: czaczi
Keresés
Web Gazlap
Részletes fórum kereső
Utolsó fórumtémákból
- Szakértői témák:

- Kertészeti témák:
Gloriosa Rothschildiana (2.)
CSERE-BERE növények, magok....(50)
Szárazkert
Vendégeink a kertben(17)
Szárazkert
Mocsári hibiszkus /H.Moscheuttos/....(8)
Növények,virágok vetéséről amit tudnunk kell (6)
Sziklakerti növényeink (13)
Mangó, kiwi és egyéb egzotikus gyümölcsök (4)
Paprikák, chilik (5)
Hagymások, gumósok, rizómások (34)
Fokföldi ibolya / Saintpaulia (52)
Szobanövények (22)

- Tábortűz témák:
A Tudat keresése (2)
Találd ki (28)
Gazlap SZAKÁCSKÖNYV (69)
Vicces történetek,...képek(16)
IDŐJÁRÁS (59)
Szomorú vagyok (9)
JÓ TUDNI...érdekességek...ismeretterjesztő írások (5)
JÓKÍVÁNSÁGOK (20)
Ki milyen zenét hallgat Gazlapozás közben (9)
Ezzel kúráljuk magunkat (2)
Írj bármilyen témáról (15)
Milyen öröm ért ma? (37)

A Gazlap Fórumai
Tábortűz
Kertészet
Szakértők
Műhely
Archívum
Virágrend
Hirdetés
Üzenőfal
5:48:am kutyus :
Jó reggelt, kellemes hétvégét
5:44:am kutyus :
Jó reggelt
5:20:am kutyus :
Jó reggelt mindenkinek!
10:56:pm Emmylie :
Jo éjszakát.
5:37:am erdőmenti :
Jó reggelt, szép hetet Mindenkinek!
10:45:pm Emmylie :
Jo éjszakát
Jó reggelt mindenkinek
4:59:am kutyus :
Jó reggelt, kellemes hétvégét
5:49:am kutyus :
Jó reggelt!
5:33:am kutyus :
Jó reggelt mindenkinek
10:55:pm Emmylie :
Jo éjszakát
5:07:am kutyus :
Jó reggelt! vastag hópaplan van a kertben
Jó reggelt mindenkinek
5:19:am erdőmenti :
Jó reggelt, szép napot, 1 cm hó esett az éjszaka
12:05:am Emmylie :
Jo éjszakát .yes:
Korábbi üzenetek

Csak regisztrált felhasználóknak
Regisztráció/Belépés
Google Hirdetések
Mellékletek
Hirdetés

Gazlap.hu :: Téma megtekintése - Kávéház (40)
 Gy.I.K.Gy.I.K.   KeresésKeresés   CsoportokCsoportok   ProfilProfil   Privát üzeneteid olvasásához be kell jelentkeznedPrivát üzeneteid olvasásához be kell jelentkezned   BelépésBelépés 

Kávéház (40)
Ugrás az oldalra: 1, 2, 3 ... 25, 26, 27  Következő

Új téma nyitása   Hozzászólás a témához    Tartalomjegyzék -> Tábortűz
Előző téma megtekintése :: Következő téma megtekintése  
Szerző Üzenet
Capsella
Tölgyfa
Tölgyfa

HozzászólásElküldve: 2018.12.22, 00:05    Hozzászólás témája: Kávéház Hozzászólás, az előzmény idézésével

Tegnap este leültem megnézni a barátokat 9--kor már az első résznél ülve elaludtam. Pléddel be szoktam magam takarni tv-nézéskor arra az estre, ha elaludnék, mert a mellkesom nem fázhat meg, mert előbb-utóbb leáll a légzésem.
Már az első rész alatt ülve elaludtam. Ilyenkor, ha keltenek, hogy menjek rendesen aludni, melegebbre szoktam őket elküldeni, de másnap nem emlékszem rá. Így nagyon sokszor elalszom a tv előtt. rossz szokás.
Most is kettőkor ébredtem fel és felkeltem, kávé és folytattam a méz kiszerelését. Végül a lányom segített egy órát. De amíg egyedül dolgoztam, jókat emeltem.
Délelőtt jött az ezermester és megnézte, pucolászta, egy tűt kért, kipucolta vele az őrláng fúvókáját, visszaszerelte és kész. 20 perc vot az egész.

Délelőtt megírtam a bevásárló listát, a lányomat kértem, hogy jöjjön velem és ő emeljeen elsősorban, mert nem vagyok jó formában a mézemelés miatt. Segített. Majd itthon vettem észre, hogy nem vettem vöröshagymát.
Nem baj, az már nem nagy golog, holnap hamar megveszem.
Főztem egy zöldbab főzeléket, tükörtojást hozzá. Pici maradt.
Este még folytatatm a méz kicsomagolását, mert a leeresztő tartályban maradt 4 kiló, de nagyon sűrű, kristályosodó volt, nem folyt ki. Nagy kanállal raktam üvegekbe. Mindent elmosogattam, a mézcsöpögéek után felostam.
Holnapra marad a konyha rendbe tétele, de előbb elkészítem a töltött káposztát, hadd főjjön, amíg pakolok, újra felmosok.
Ha a méz lecsöpög, azt háromszor is fel kell mosni, hogy ne ragadjon.

A töltött káposztát nagyon szeretik, azzal ellesznek és nyugodtan dolgozhatok.Talán a beiglit is holnap kellene megsütni, de az nagyon nagy munka. 2*6 tekercset tervezek, hogy 6 db-ot átadjak a fiaméknak.
Régen, amikor 24-én vagy 25-én sütöttem a beiglit, már mindig a szédülés kerülgetett a fáradtságtól. Volt, hogy közben belázasodtam a fáradtságtól.
Ezért vette át tőlem ezt a munkát a fiam. Sokáig csak a tölteléket főzték meg a lánymmal, ez volt a segítség, majd amikor már képtelen voltam a tésztát megcsinálni, akkor azt is megpróbálta és sikerült neki.

Régen karácsony előtt voltak olyan kimerüléseim a munkámtól (nem a karácsonyi előkészületektől), hogy a jelenlegi nászasszonyom, akkor még szomszéd, hozta a szütyőt, beinjekciózott és másnaprakialudtam magam.
Ezek a kimerülések általában hőemelkedéssel, lázzal jártak. Érdekes módon mindig még mindent teljesítetetm, bevásárolltam, helére pakoltam és sütni-főzni már nem tudtam. Ez volt 24-e és 25-én délutánra lett ebéd.

Ma csak 21-e van és be van vásárolva. 3 nappaé előbbre vagyok, hurrá!

Eléggé független nőnek tartom magam, de a karácsonyról nekem a nők rabszolgasága jut elsősorban eszembe.

Minden elismerésem a kereskedelemben dolgozóknak, hihetetlen teher hárul rájuk ilyenkor, pedig máskor se kevés. Nem is tudom, két nap latt hogyan tudják kipihenni ezt a strapás időszakot? De nem is nagyon pihenhetnek, család, főzés, mert előtte nem dok készülődés lehet a túlórák miatt.
Kampányt kellene indítani, hogy ilynekor már lehetőleg ne vegyünk tartós élelmiszereket és szokványos háztartási sikkeket, ezeket előbb i s meg lehet venni.
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése
tercsi
Park
Park

HozzászólásElküldve: 2018.12.21, 17:26    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Zsuzsok!
Örülök, hogy lassan, fel melegszetek,

Capsella!
Remélhetőleg meg tudják javítani a vízmelegítőtöket.

Tercsi
zsuzsok
Őserdő
Őserdő

HozzászólásElküldve: 2018.12.21, 15:36    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Igen ugy tapasztaljuk hogy jól sikerült bár ez minusz 20 ban majd megmutatkoztik. majd le szakad a derekam annyit takaritok , még a falat is le kellett mosni ott azomn a oldalon ahok épült a kályha.
2 nap csak a konyha , ebédlő.
2 soba , meg a fürdó csempélye még ezután

Köszönöm hogy gondoltatok ránk , kellett is az energia , mert zsupapa igen türelmetlen nem találta helyét 2 nap fázott nagyon amig épités violt.
A lelki erőt nekem kellett adni neki is
kutyus
Srí Lanka
Srí Lanka

HozzászólásElküldve: 2018.12.21, 05:20    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Látom, van jó és rossz hír is a házatok táján..........

Zsuzsok
szép lett a kályhátok, és örülök, hogy lassan helyreáll a megszokott rend majd!

Capsella
Jó sok munka maradt a mézzel.........mellette drukkolok, hogy a mesternek sikerüljön megcsinálni a vízmelegítőtöket!
Vissza az elejére
Capsella
Tölgyfa
Tölgyfa

HozzászólásElküldve: 2018.12.20, 20:18    Hozzászólás témája: Kávéház Hozzászólás, az előzmény idézésével

Zsuzsok!

Enyhülés jön, a szárító fűtés is sokat fog számítani, mert megakadályozza a további lehülést és majd elkezd emelkedni.

Kívánok jó egészséget nektek a kályha jó melegéhaz.
..........................
A lányom szabin van, ma segített mézet kicsomagolni. Ez a konyhában zajlik, mert nincs más erre alkalmas helyiség. Több mézes vödör, hordó a konyhában, Akárhány rekeszben üvegek, lapkák, mázleeresztő tartály. Tele a konyha a bazárral. Nem lettünk kész, de már elegünk van.
Ez vegyes virágméz, sok akáccal, de már kristályosodik, ezért nehéz kanállal is kiszedni és üvegbe rakni, de a leeresztő tartályból is lassan folyik le.
Rengeteg üveget, lapkát mosgattunk, az üvegmosásban most örültem a gépnek, amit legszívesebben kidobnék még ezzel együtt is.
Jó nagyokat kellett emelni, hogy fel tudjuk önteni a tartályba.
Holnap már nem ér rá a lányom folytatni, egyedül fogom csinálni, de nagyon szeretném befejezni, hogy eltűnjön a konyhából a bazár. Csak a sarokban maradna rekeszekben a méz.
Már nagyon unalmas volt, hogy zavart a konyhahasználatban a bazár.
Ha kész lesz, elkezdhetek egy rendes rendrakást.
Most nagyon megígérte a lányom, hogy jövőre segít a pergetésben és a kicsomagolásban is és nem várjuk meg, hogy kikristályosodjon és belátja, hogy ez nem egyszemélyes munka.

És hogy ne menjen minden szálán, betojt a vízmelegítő bojler, nekünk csak a fürdőszobában van egy olyan, mint amilyenek a villanybojlerek. Így nincs melegvíz, csak annyi, amit a gáztűzhelyen melegítünk.
Van egy ezermester, aki szokott jönni, de délután olyan helyen volt, ahol nincs térerő. Az előbb tudtam vele beszélni, holnap délelőtt jön. Remélem, meg tudja javítani és nem kell még újat venni. A csere se lenne kellemes a hidegben, meg nem tudom, holnap sikerülne-e még gyorsan venni?
Egyikünk se tudja, mikor cseréltünk.

Reggel beteszek a sütőbe egy tököt sülni, hogy melegebb legyen a konyha és könnyebb legyen a mézzel bánni.
Vissza az elejére
bau
Srí Lanka
Srí Lanka

HozzászólásElküldve: 2018.12.20, 16:40    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

De legalább nem kell annyira fagyoskodni.

Őserdő
Őserdő

HozzászólásElküldve: 2018.12.20, 16:35    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

köszönöm bau, de még az ünnepekre nem ad JÓ meleget 1 hét m lehet csak
alaposabban befüteni , addig nagyon lájkosan és csak épp hogy száritó fütést lehet csinálni.
De annak viszont nagyon örülök hogy kész van. Igazándiból a tavszra terveztük de nem birta.

Most takarithatok ezerrel
bau
Srí Lanka
Srí Lanka

HozzászólásElküldve: 2018.12.20, 16:15    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Jaj de jó! Taps
Adjon az Isten és ez a kályha jó meleget az ünnepekre!
Boldog karácsonyt Nektek!

..........☆ ..
....... ტტტ ...
...... ტტტტ ...
..... ტტტტტ ...
...... ▄██▄ ...
Őserdő
Őserdő

HozzászólásElküldve: 2018.12.20, 16:02    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Tegnap este 5 ó ra kész lett

Emmylie
Őserdő
Őserdő

HozzászólásElküldve: 2018.12.19, 08:29    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Zsuzsok kedves remelem mielöbb rendezödik a helyzet es hamarosan meleg lesz nalatok is a lakasban.
Nem hianyzott ez neked igy karacsony elött de a baj mindig akkor jön ha az ember nem varja.
Kivanok nektek mielöbbi meleg lakast es boldog karacsonyt.
Vissza az elejére
zsuzsok
Őserdő
Őserdő

HozzászólásElküldve: 2018.12.19, 07:09    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Tercsikém ezt a nagy ajándékot betudom még a nyuszinak is

egyelóre fözni nem tudok mert az anyaggal amit beépitenek itt van bent mert kinn csak minusz 5 van, tegnap még volt maradék ma szárazat eszünk.

Szécsike! 15 fok van a lakásban még egy pár fokot tudok melegiteni rajta , bizom ma kész lesz

be lehet gyujtani száritó fütés 1 hét de gondolm 2 fokot emel a benti hómérsékleten
Capsella
Tölgyfa
Tölgyfa

HozzászólásElküldve: 2018.12.19, 00:19    Hozzászólás témája: Kávéház Hozzászólás, az előzmény idézésével

Amikor 1986. decemberében karácsony előtt pár nappal az új, befejezetlen házban először beüzeleték a gázkazánt, délelőtt 11. körül volt (a férjem elmondása szerint, ő volt itt). Amikor este 5-kor hazajöttem, már csurgott az ablakokról a pára, a macska a fürdőszoba ajtajában feküdt, mert a földszinti csövek ott jönnek ki, tehát ott volt a legmelegebb. Ez asszem csütörtök volt és szombaton elkezdtünk felhurcolkodni a pincéből. A gyerekek még nagyon kicsok voltak, a lányunk óvodás, a fiúnk 2. osztályos, de ők is hurcolták, amit bírtak.
Már másnap bőven elég meleg volt, de nem értünk rá a pakolásra, egyébként is jobb nappal, mint villanynál.
Nem tudom, milyen teljesítményű volt a gázkazán.
A későbbiekben is 6 óra alatt jó idő lesz. 205 m2, gázbeton, hőszigetelt nyíászárók, termovakolat.
A fás kazán nem tudja magát szabályozni, ezért azt óvatosan kell megpakolni. Nagyon száraz és vékony fa esetén, ha tsok levegőt kap, olyn gyors az égés, hogy a kazántól nem bírja elég gyorsan elszállítani a szivattyú a forró vizet és jó párszor már felforraltuk, egyszer én voltam a tettes.
Tényleg, ebben a szezonban még nem. Gondolom, a fűzfa az oka, mert annak gyenge a fűtőértéke. Na, ennek is van valami haszna.

Na, már lassan kész leszek az ÁFA-bevallásokkal, még vagy két órai munka.
Ma már a konyhában pakoltam. Mit? Hát perszehogy a virágaimat, amiket a tél elől oda menekítettem be. Meg mosok a könyvelés közben.
Mondhatnám, még ilyen jó formában sok éve nem voltam karácsony előtt. Nem vagyok megfázva, nem vagyok kimerülve, csak éppen öregebb lettem.
És annyival bölcsebb is, hogy nem akarom a fél szakácskönyvet végig sütni-főzni.
Vissza az elejére
Szécsike
Erdő
Erdő

HozzászólásElküldve: 2018.12.18, 21:12    Hozzászólás témája: .. Hozzászólás, az előzmény idézésével

Laughing röhög2 Capsella sütivel fűtessz,nem rossz...nem rossz! Wink Laughing

Akkor a ti fűtésetek összekapja magát,nálunk kell a kb.200 2m-re a 24 óra. Crying or Very sad
A kályhaépítéssel kapcsolatban megértelek,a francnak nem kell már annyi meló. Crying or Very sad Amikor megvette a férjem a kandallót,azt mondta,ő fog tüzelni. Laughing Be is gyújtott a kb.10 év alatt 2x. Laughing
Vissza az elejére
Capsella
Tölgyfa
Tölgyfa

HozzászólásElküldve: 2018.12.18, 20:34    Hozzászólás témája: Kávéház Hozzászólás, az előzmény idézésével

Szécsike!
Az őszi szezonban, ha lusták vagyunk begyújtani, akkor tököt sütök és egy kavarós süteményt. A kőkorszaki sütőm nem zár elég jól és a konyha, nappali elég jól felmelegszik tőle.
Nekünk max 6 óra kell, hogy kellemes meleg legyen az elő- és utószezonban, mivel akkor még 15 C feletti a hideg víz a rendszerben és azt kel felmelegíteni. Amíg felmelegszik, fel kell öltözni és zárt cipőt húzni.

Én már nem akarok kémyényt építeni és kályhát rakatni. A kihagyott lyuk cserépkályhának is elég nagy. De a kapcsolódó takarítás az én kizárólagos munkám lenne, tudom.
Bár, ez a földszinten sokat jelentene, a tetőtérben is befűtené a nagy kéménytest egy szobát.
No, majd a következő életemben.
Vissza az elejére
Szécsike
Erdő
Erdő

HozzászólásElküldve: 2018.12.18, 19:43    Hozzászólás témája: .. Hozzászólás, az előzmény idézésével

Tercsi szivem! Puszi Puszi

Zsuzsokom nem irigyellek,de gondolj arra,ha ezt most jól megcsinálják,életed végéig kitart.Csak nehogy megfázzatok,idősebb korban sajnos hamarabb előfordul mint egyébként. Puszi Puszi
Capsella a kandalló és cserépkályha között óóóriási különbség van,de ezt te is tudod.Nálunk a kandalló csak arra szolgál,hogy egy-egy hűvösebb napon,vagy fűtésszezon előtt és után komfort érzést produkáljon. A padlófűtés beindulása és a meleg biztosítása kb.24 óra és milllen jól jön pl.egy júniusi pár napos lehüléskor. Laughing
Vissza az elejére
Hozzászólások megtekintése:   
Új téma nyitása   Hozzászólás a témához    Tartalomjegyzék -> Tábortűz Időzóna: (GMT +1 óra)
Ugrás az oldalra: 1, 2, 3 ... 25, 26, 27  Következő
1 / 27 oldal

Ugrás:  
Nem készíthetsz új témákat ebben a fórumban
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban
Nem módosíthatod a hozzászólásaidat a fórumban
Nem törölheted a hozzászólásaidat a fórumban
Nem szavazhatsz ebben fórumban