14 éves a Gazlap!!!
Információk
Szia Anonymus!
*bau
Tagok: 3 / 18286
Összes látogató: 9
Utolsó tag: czaczi
Keresés
Web Gazlap
Részletes fórum kereső
Utolsó fórumtémákból
Hirdetés
Üzenőfal
3:31:pm Bojtárgazdi :
Jaj, a PocokÚr...
10:40:am Emmylie :
Szép napot mindenkinek Mi nagy bajban vagyunk sajnos
6:35:am Bojtárgazdi :
Jó reggelt kívánok!
5:49:am kutyus :
Jó reggelt mindenkinek!
7:36:pm Bojtárgazdi :
Szép estét Neked is, Emmylie Kedves!
7:34:pm Emmylie :
Szép estét
12:01:pm Bojtárgazdi :
Jelentem, én is felébredtem. Próbálom a kávét magamba tölteni, itt a sürgős melóm...
6:47:am pili :
És szuper házigazdáink! Köszönjük még egyszer! Kellemes vasárnapot!
5:34:am kutyus :
Jó reggelt!....Sikerült a GAZos boszizás, remek időnk volt
6:53:am Emmylie :
Jo reggelt :yes szép napos idöt kivánok a "TALI résztvevöinek. :yes :
4:35:am kutyus :
Jó reggelt mindenkinek!
7:06:pm pili :

4:41:pm Bojtárgazdi :
Pili, hát mégis hova beszéljen a jóasszony a tali előtti napon?
12:56:pm pili :
Hazabeszélsz, Kátya!
4:34:am kutyus :
Jó reggelt, esőmentes hétvégét és pénteket!
Korábbi üzenetek

Csak regisztrált felhasználóknak
Regisztráció/Belépés
Google Hirdetések
Mellékletek
Hirdetés

Gazlap.hu :: Téma megtekintése - Kávéház (40)
 Gy.I.K.Gy.I.K.   KeresésKeresés   CsoportokCsoportok   ProfilProfil   Privát üzeneteid olvasásához be kell jelentkeznedPrivát üzeneteid olvasásához be kell jelentkezned   BelépésBelépés 

Kávéház (40)
Ugrás az oldalra: 1, 2, 3 ... 13, 14, 15  Következő

Új téma nyitása   Hozzászólás a témához    Tartalomjegyzék -> Tábortűz
Előző téma megtekintése :: Következő téma megtekintése  
Szerző Üzenet
Capsella
Tölgyfa
Tölgyfa

HozzászólásElküldve: 2018.06.19, 12:56    Hozzászólás témája: Kávéház Hozzászólás, az előzmény idézésével

Bau drága!

Vonalkódra okot adó termék nem képződött. Kizárólag gáz halmazállapotú szólalt meg.

A szilárd tegnap ürült, némileg késleltetett a programomban, így csak délután tudtam feladni egy csomagot a Tesco postán. De már nem volt semmi baj.

Én mindenféle gyümölcsöt nagyon szeretek, de a meggy az egyik kedvencem. Minden befőzéskor feszt eszem.
Hasonló a kajszi, de már évek óta nincs termő kajszifánk. Amiket tavalyelőtt ültettünk (konténeresek), az idén már adtak volna elég jó termést, de a jég elintézte a betakarítást. Pedig úgy vártuk!
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése
bau
Srí Lanka
Srí Lanka

HozzászólásElküldve: 2018.06.19, 12:05    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Idézet:
Megszólalt a meggyrakéta.... egy számmal kisebb nadrág is elég lett volna.

Most már csak az a kérdés,-hogy VONALKÓD volt-e abban a nadrágban? Laughing Laughing Laughing Laughing
Erdő
Erdő

HozzászólásElküldve: 2018.06.18, 20:05    Hozzászólás témája: .. Hozzászólás, az előzmény idézésével

Capsella! Kész vagyok.... pacsi Laughing röhög röhög2
Vissza az elejére
kutyus
Srí Lanka
Srí Lanka

HozzászólásElküldve: 2018.06.18, 06:25    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Capsella

Annyit, de annyit nevetek az írásaidon, olyan szemléletesen, jóízűen tudod örömöd-bánatod-mérged leírni, hogy csuda!!!

Vackor szokott régebben betenni ide-oda remek kis szösszeneteket...........azok adnak ilyen jó élményt.
Vissza az elejére
Capsella
Tölgyfa
Tölgyfa

HozzászólásElküldve: 2018.06.18, 02:13    Hozzászólás témája: Kávéház Hozzászólás, az előzmény idézésével

A szakácskönyves topikban olvastam a meggymagozásról, mint "kedvelt" tevékenységről.
Tényleg rém unalmas munka. De erre találták ki a meggymagozót.

A tavaszon valamiért nagyon pakoltam a speizban és megtaláltam az enyémet, ezért hozzácsomagoltam a kapottat is, mert azt jobban szeretem, mint az enyémet, mert sokkal praktikusabb. Megfelelő helyre tettem, hogy vakon is megtaláljam, ha jön a meggyszezon.

Két M10-es rekesz meggyet rendeltem. Már a rendelés előtt tájékoztattak, hogy jégvert. Egy ládában 12 kg van, de 10 kg a fizető súly a sérült szemek miatt.
Péntek este meghozták a két rekesz meggyet. Éjfél körül 1 kg-t megettem. Szombat délután hozzáfogtam az eltevéshez. A meggy, mivel rázott volt és az egyik rekesz garantáltan nem pénteki rázású, a kompótkénti eltevés számításba sem jöhetett.
Kerestem a meggymagozót, nem találtam. Akárhányszor átnéztem a speizt, konyhát, semmi, pedig a két gépecske együtt csomagolva nem kicsi.
Neki láttam kézzel magozni, hogy az összeset dzsemnek teszem el. Leszedem majd róla a sok levet és a sűrúje lesz a dzsem.
1 rekesszel kimagoztam, feltettem főni. Magozás közben feszt ettem, két kiló biztosan bement. Elkészítettem az üvegeket, kerestem a nátrium.benzoátot. Az se sehol. A férjem nem moccant rá a Tescora, hiába unszoltam. Így kénytelen voltam én menni.

De ha már a Tescoba megyek, akkor az OBI-ban kezdek. Mindent a szemnek! Így igazítottam el magam. Elég jól betartottam, csak egy Festuca glauca fajtát vettem, de az drága volt. Lelkem kisimult a sok szép növény láttán, irány a Tesco.

Ott megint volt valami átrendezés, de a ruhaosztály a régi helyén, gondoltam, benézek. Kinéztem egy fehér nyári pantallót és egy kék-fehér csíkos blúzt, jók együtt. Ahogy magamhoz fogtam, már nyilvánvaló volt, hogy megint nőttem körméretre, de csak a hasamon. Atyaég! Egy számmal nagyobb nadrág kell, mint korábban! A próbafülkében nagyon elszörnyülködtem a látványomon! Gondoltam, egy számmal kisebb nadrágot veszek, majd belefogyok. Aztán meggyőztem magam, minek, abban a méretben van otthon fehérben kettő, de más színekben is van.
Na, zabagép, akkor leszel szarban, ha marad ez a méret és hiába van a sok eggyel kisebb!
Meggyőztem magam, hogy muszáj megvenni ezt a nagyobbat, ha nem fogyok le, akkor sem járhatok pucéran, néha csak fel kell öltözni elegánsan.
Így megvettem a nadrágot és a blúzt.
Még erről annyit írnom kell, hogy oly bamba vagyok a mai körülmények között, hogy ilyet kitalálni sem lehet. Azt hittem minden próbafülke foglalt, az is, aminek nyitva az ajtaja, mert egy csomó új holmi volt bent felakasztva, egy része a padlón, sőt, a cédulák is leszakítva. Azt gondoltam, csak másik méretért mentek ki. Majd az egyik fülkéből kijött két nő, a kosárban semmi, pedig jó sokáig voltak bent, a fülkében pedig szintén sok holmi. No, így vénségem megfejtette, hogy mostanság a fiatallok már nincsenek ahhoz szokva, hogy mindent ugyanúgy akasztok ugyanoda vissza.
Lényeg, jó sok időm elment.

Már mindent megvettem, de a tartósítószert nem találtam. Aztán telt az idő, keringtem, már többekkel ismertük egymás arcát a nagy keringésben, kiderült, mindenki a befőzéshez vásárolna, de sehol nem leli a cuccot. Se a pékárunál, se a fűszereknél nem volt, mert korábban ott tartották. Kitáblázva sem volt. Nem adhattam fel a keresést, nekem már félben volt a munka és a másik láda meggy is eltevésért kiáltott. Én már mindent átnéztem ötször, de sehol semmi. Mentem a pénztárhoz, több fiatalt megkérdeztem, azt sem tudták, hogy mi az. Az egyik pénztárostól név szerint megkérdeztem egy kollégáját (aki gazos társunk), hogy bent van-e még. Már végzett, de visszajött segíteni nekem. Együtt is újabb keresés. Hát volt egy polc tele mindenféle befőzős termékkel a felvágottak feletti utcában, a kedves gazos társunk megtalálta a na-benzoátot , mert én nem..
9 utánra értem haza. Éjjel 3-ra végeztem a befőzéssel. Ahogy pakoltam, mit látok? Egy kék reklámszatyrot, amiben a két magozó van!!!

A lábaim már nagyon fájtak, de főleg a két talpam. Sokáig nem bírtam elaludni a fájdalomtól. Azt mondtam, vénasszony, lásd be, hogy a befőzés már nem a te műfajod!
Félkilenc körül telefonra ébredtem. Alig bírtam felkelni és rájönni, melyik cseng. Utána kávét főztem, hogy beinduljak. Beindultam, de az ágyba. Mondom a férjemnek, még egy órácskára visszateszem a fejem. Ő mondta, annyit alszol, amennyit akarsz és elment dolgozni.
Én olyan szépeket álmodtam, olyan serényen és szépen dolgoztam álmomban, ha még egy órát alszok, tán az év végéig való munkát is elvégeztem volna. Aztán felébredtem, mert éreztem a sült hús illatát, pedig én nem is sütöttem Hát. Szerencse volt, hogy felébredtem, mert a férjem betette a húst sülni és nem kapcsolta ki, amikor elment.

Este a kertben ügyködtem egy kicsit. A mogyoróbokor alól megpróbáltam kihúzni egy alkörmöst, ami már nagy és erős gyökerű volt. Nem akart kijönni, de nem hagytam, csak kínlódtam. Teljesen a tövénél kell megfogni, ott erősebb a szára és kevéséé hajlamos elszakadni. Ugye ehhez tényleg két rét kell hajolni és ehhez még jó kis hasprés, hogy minél több erőt kifejtsek. A hasprés működött! Megszólalt a meggyrakéta! Még jó, hogy senki nem volt kint a kertekben rajtam kívül. és nem hallották Aztán az alkörmöst sikerült kihúzni.
A rakétaindítás óta úgy tűnik, egy számmal kisebb nadrág is elég lett volna..., de ha megint bezabálok valami rakétásat? Gatyó marad.
Vissza az elejére
Bojtárgazdi
Srí Lanka
Srí Lanka

HozzászólásElküldve: 2018.06.17, 21:56    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Van, majd megnézem.
A Lidliben is létezik talán, tallér (kerek) formában, nekem az is jó. Úgyis általában a sütőedény aljára rakosgatjuk. Very Happy

Jó lenne legalább 400 g-os csomag, nem esik még a Sp.r se útba a városban, csak kerülővel.
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Email küldése
Emmylie
Őserdő
Őserdő

HozzászólásElküldve: 2018.06.17, 21:50    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Én a sp.r-ban veszem igaz A-ban lehet hogy MO-on is van? Nem tudom.
Az nagy csomag ill. azt hiszem 48 db van egy csomagban.
Nekem mindig van itt mert vész esetben nagyon jo. Wink unokák miatt is:
Télen forro tejjel szivesen eszem én is pár darabot vacsorara. Wink
Vissza az elejére
Bojtárgazdi
Srí Lanka
Srí Lanka

HozzászólásElküldve: 2018.06.17, 21:39    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Igen, bármilyen krém jó. Szóval majd megnézem, biztosan akad valahol nagy csomagban babapiskóta. Very Happy
Emmylie
Őserdő
Őserdő

HozzászólásElküldve: 2018.06.17, 21:03    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Bojtika hat szerintem akár milyen krémet csinálhatsz a baba piskotához.A Mascarpone nekem Volt itthon de hogy több legyen föztem hoozza vanilia pudingot.Mikor a puding kihült akkor kevertem össze és egy kis maradék tejszint tettem hozzá.
Talán kellett volna hozza zselatin de az nem Volt itthon.
Vissza az elejére
Bojtárgazdi
Srí Lanka
Srí Lanka

HozzászólásElküldve: 2018.06.17, 20:23    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Nahát.

Lehet, hogy érdemes lenne itthon babapiskótát tartani. Sok minden készülhet vele csak úgy sutty.

Mondjuk a maszka izét nem fogom használni, de tudok keményítővel is krémet főzni. Very Happy
Emmylie
Őserdő
Őserdő

HozzászólásElküldve: 2018.06.17, 19:51    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Egyszerü babapiskotáol +mascarpone-bol és vanilia pudingbol van csinálva.
Tejszin se hiányzott belöle. Very Happy
Egy nagy 2 literes fagylalt dobozába raktam sütöpapi csikot tettem bele keresztül kasul Wink hogy ki tudjam emelni.
Vissza az elejére
Bojtárgazdi
Srí Lanka
Srí Lanka

HozzászólásElküldve: 2018.06.17, 19:27    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Ha "összecsaptad" is, csuda finomnak néz ki! Very Happy
Emmylie
Őserdő
Őserdő

HozzászólásElküldve: 2018.06.17, 18:58    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Péntek este csaptam össze a szombat és vasárnapi kávézáshoz.
Nem lett valami szép de finom Volt .
El is fogyott az egész Wink

Legutóbb Emmylie szerkesztette (2018.06.18, 09:27), összesen 1 alkalommal
Vissza az elejére
bau
Srí Lanka
Srí Lanka

HozzászólásElküldve: 2018.06.14, 15:41    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Embarassed Embarassed Laughing Laughing
Örülök,hogy tetszik Smile
Őserdő
Őserdő

HozzászólásElküldve: 2018.06.14, 15:29    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Huuuuuuh Bau kedves a kaves bögre is kiesett a kezemböl Very Happy
Nagyon jo köszi köszi.Honnan tudtad hogy szeretem a gitár zenét??
Ha nem fajna a térdem táncra is perdülnék a hallgatása közben. tánci
Az egyik szemem közben azért sirt Wink mivel eszembe jutott a saját gitárom ami eltört valahogy egy hurcolkodás alkalmával. Sad Sad
Vissza az elejére
Hozzászólások megtekintése:   
Új téma nyitása   Hozzászólás a témához    Tartalomjegyzék -> Tábortűz Időzóna: (GMT +1 óra)
Ugrás az oldalra: 1, 2, 3 ... 13, 14, 15  Következő
1 / 15 oldal

Ugrás:  
Nem készíthetsz új témákat ebben a fórumban
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban
Nem módosíthatod a hozzászólásaidat a fórumban
Nem törölheted a hozzászólásaidat a fórumban
Nem szavazhatsz ebben fórumban