14 éves a Gazlap!!!
Információk
Szia Anonymus!
Tagok: 1 / 18286
Összes látogató: 7
Utolsó tag: czaczi
Keresés
Web Gazlap
Részletes fórum kereső
Utolsó fórumtémákból
Hirdetés
Üzenőfal
5:58:am kutyus :
Köszönöm, ugatok változatlanul, amúgy elég jól
5:57:am kutyus :
Jó reggelt mindenkinek!
5:07:pm bau :
Hogy vagy Kutyus?
8:17:am Emmylie :
Szép napot kivánok mindenkinek.
10:39:am Emmylie :
Szép napot kivánok mindenkinek.örülök kedves Kátya hogy jobban vagy.
6:06:am kutyus :
Jó reggelt mindekinek! Köszönöm az aggódást......már a gyógyulás útjára léptam!
4:05:am Vackor :
Jóreggel mindenkinek! Megyek, felkeltem a kakasokat
12:15:am Bojtárgazdi :
Ászoklaci, kicsoda és mit?
10:11:pm aszokfa :
Igen. Tényleg. Hogy?
10:53:am bau :
Kutyus! Hogy vagy???
3:47:pm etimami :
Jobbulást Kati! Szia Bojti, drukkolok ám én is, hogy minden vizsgád sikerüljön!
4:34:am kutyus :
Jobb reggelt! nagyon rozoga vagyok
2:26:am Bojtárgazdi :
Kukucs! Etike, szia!
5:53:am kutyus :
Jó reggelt mindenkinek
4:44:am kutyus :
Bojtikám......most is igaz a mondás: Az a lényeg, hogy görbüljön!!
Korábbi üzenetek

Csak regisztrált felhasználóknak
Regisztráció/Belépés
Google Hirdetések
Mellékletek
Hirdetés

Gazlap.hu :: Téma megtekintése - Kávéház (40)
 Gy.I.K.Gy.I.K.   KeresésKeresés   CsoportokCsoportok   ProfilProfil   Privát üzeneteid olvasásához be kell jelentkeznedPrivát üzeneteid olvasásához be kell jelentkezned   BelépésBelépés 

Kávéház (40)
Ugrás az oldalra: 1, 2, 3 ... 23, 24, 25  Következő

Új téma nyitása   Hozzászólás a témához    Tartalomjegyzék -> Tábortűz
Előző téma megtekintése :: Következő téma megtekintése  
Szerző Üzenet
Capsella
Tölgyfa
Tölgyfa

HozzászólásElküldve: 2018.12.12, 01:12    Hozzászólás témája: Kávéház Hozzászólás, az előzmény idézésével

Kanadáról jut eszembe:

Melyik a világ legnagyobb városa?
Eger, mert Csebokszáritól Kanadáig ér.

Ugyanis a kerecsend felőli végen van a Kanada nevű városrész, ahová a múlt században módosabb emberek építkeztek. De hogy miért nem kis Ámerikának nevezték el, nem tudom.
És van a Csebokszári rész Felnémet felé, ahová a szocializmusban egy lakótelep épült Csebokszári névvel. A rendszerváltás után ezt átkeresztelték északi lakókertnek vagy minek, mert snasz volt az előző elnevezés. Nyilván ettől jobb lett az ott lakó pógárok közérzete.

De a városon belül is ez úgy 3,5*4 km hosszúság.
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése
Szécsike
Erdő
Erdő

HozzászólásElküldve: 2018.12.11, 22:25    Hozzászólás témája: Re: Kávéház Hozzászólás, az előzmény idézésével

Capsella írta:
...Az a hol van Kanada- az az akart lenni, hol van a Bermuda nadrág?...

Biztos igazad van,nemtom hogy hangzik helyesen,ez jutott eszembe.... röhög
Vissza az elejére
Capsella
Tölgyfa
Tölgyfa

HozzászólásElküldve: 2018.12.11, 21:12    Hozzászólás témája: Kávéház Hozzászólás, az előzmény idézésével

Szécsike!
Az a hol van Kanada- az az akart lenni, hol van a Bermuda nadrág?

Egyébként megnyugtattál, azt hittem, csak nálunk van így. Apunál nem volt ilyen probléma. Igaz, akkor még nem volt mobil telefon, de a lovaknak sem volt slussz kulcsa. Mondjuk az Anyu szeme elé egy-két felejtős eset után aligha mert volna kerülni.

Szerintem régen az emberek nem voltak ilyen szétszórtak. Nehezebb volt a megélhetés, nagyon fontos volt, hogy minden mindig szálán menjen, sínen fusson. Az igaz, hogy egy-két rántás annak idején is leégett, egy-két tészta kifutott a lábasból.
............................
Ma este ment vmelyik csatornán Borbás Marcsi műsora, Egerben forgatták, 100 éves a bikavér.
Kivételesen leültem megnézni, hogy teljes figyelmet fordítsak Egernek. Úgy látszik, már egrinek érzem magam.
A cukrászok akkora költeményeket készítetetk, hogy az már művészet.
Vissza az elejére
Szécsike
Erdő
Erdő

HozzászólásElküldve: 2018.12.11, 17:54    Hozzászólás témája: .. Hozzászólás, az előzmény idézésével

Drága Capsella röviden és tömören: PASIK ! Laughing
Nálunk is a legtöbbször elhangzó kérdés: hol van? Shocked Laughing

Erről mindig egy vicc jut eszembe:

-Apa....hol van Kanada?
-Honnan tudjam,anyád pakol. Laughing
Vissza az elejére
Capsella
Tölgyfa
Tölgyfa

HozzászólásElküldve: 2018.12.11, 17:40    Hozzászólás témája: Kávéház Hozzászólás, az előzmény idézésével

Az a helyzet, hogy a lovak származását nem felejti el, egy lábon járó ló génlexikon. Az érdekli, ezek nem.

Slusszkulcsot asszem hármat adnak. Egy a fiamnál van, egynála, a harmadik már elveszett vagy nagyon nem lelhető.

Régen eladtunk egy Toyota Starlet szgk-t. 1 db slusszkulcsot tudott vele vinni, a többi sehol. Pár év múlva megtaláltam 3 db-ot, együtt voltak. Mert valamikor másoltattunk is.

Ha nincs slussszkulcs, akkor a fiamét szoktam elkérni.
Amikor felmondtam a fiamnak a tavaszon és visszavontam az autók használatát, kértem, hogy mnden kulcsot adjon le. Leadta. 1 hét múlva visszajött a hideg, gyalog vitték a gyerekeket. A gyerekeket sajnáltuk, újra kapott kulcsot és azóta nem adta vissza. Azzal indokolja, hogy így legalább van kulcsom, ha az apja elhányja. Magamban elismertem, hogy van benne igazság. Feltéve, hogy itthon van valaki náluk, a szomszédban laknak, oda nősült.

A mobil telefon is az elszórandó tárgyak közé tartozik.
Volt, hogy a legelőn elvesztette, pár nap múlva az alkalmazottunk pont meglátta legeltetés közben. Nem lépett rá egy ló sem.
Amikor az autó mellett áll telefonáláskor és közben valami eszébe jut, akkor az autó tetejére teszi a telefont és pakol az autóban vagy akármit csinál. Utána már nincs eszében a telefon és úgy indul el. Itthon aztán rájön, hogy nincs telefon. Volt, amikor kilapítva megtalálta az útszélen.

Emlékeztek, gyerekkorunkban induláskor: sál, sapka, kesztyű,zsebkendő, táska. Ma ez kiegészül a telefonnal is.

Egy barátosném dolgozott nálam pár évig. A lányainak a telefonszámát kívülről tudtam, mert ő is egy héten legalább kétszer itt hagyta a mobilt. Volt, hogy a táskáját is itt hagyta, mert előtte már kivette a slusszkulcsot. Ő azzal indokolta, hogy jó helyen van. Amikor elmenni készült, már harsogtuk, hogy sál, sapka, kesztyű...

Gyerekkorunkban Anyu gyorsan egy-két frásszal igyekezett ráncba szedni bennünket, ha valamit elfelejtettünk. Azt nem mondom, hogy használt, inkább alkati dologról van szó.
Vissza az elejére
kutyus
Srí Lanka
Srí Lanka

HozzászólásElküldve: 2018.12.11, 13:16    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Capsella
Ő valószínűleg tényleg gyárilag lett így bekötve.....trehány, feledékeny Sad

A slusszkulcsból nincs másodpéldány?? minden autóhoz adnak kettőt.
Az egyiket tedd el te, az legalább megvan, amikor neked kell
Vissza az elejére
Emmylie
Őserdő
Őserdő

HozzászólásElküldve: 2018.12.11, 13:16    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Capsella kedves az ilyesmikhez én is már hozzá szoktam.
Azt hiszem minden férfiben az a közös hogy mindegyik FÉRFIBÖL van Very Happy Wink Very Happy
Vissza az elejére
Capsella
Tölgyfa
Tölgyfa

HozzászólásElküldve: 2018.12.11, 11:30    Hozzászólás témája: Kávéház Hozzászólás, az előzmény idézésével

Figyeljetek csak!
Van, amit tényleg felesleges tudniuk.
De ami a biztonsághoz tartozik, az legyen közös ügy. Bármelyikünkkel előfordulhat, hogy valamit nem jól csinál vagy mulaszt. Ha már egyszer van a másik felünk, ő is lecsekkolhatja, hogy minden rendben van-e?
Erről ez a véleményem.

De ez nem azt jelenti, hogy nálunk így is megy. Ez a HIÁBAVALÓ ha olyanja van, akkor megkérdezi, hogy ezt vagy azt miért vettem? Ellenben az autót gyakran nem zárja le, pedig nem egyszer már próbálták feltörni. Szerencsénk volt, mert a kutyaugatás is jó hatású, azt nem szeretik, mert arra hátha kinéz valaki.
A gázsütőt szinte fele alkalommal nem zárja el. Eddig szerencsénk volt, mert 1-2 órán belül kiderült, vagy itthon voltunk és bejöttünk a kertből, vagy feltűnt, hogy égett szag jön, vagy oda voltunk, de időben hazaértünk.
Engem kifejezetten aggaszt.

Ellenben ha feljövök a pincéből és a lépcső feletti villanyt égve hagyom, akkor azt mindig szóvá teszi. Igaz, mostanság már nagyon higgadtan, mert ez szinte nem probléma a nyitott autóhoz vagy a gáztüzhelyhez képest.
Újabb pröbléma vele, hogy elmegy úgy, hogy a házat vagy bezárja vagy nem. Azzal védekezik, hogy ez egy jó környék. Hát ilyen nincs!

Az igazolványait, az autók okmányait rendszeresen elpakolja. Az autók papírjai még valahogy elő is kerülnek, mert azt kerestetjük vele, de az ő személyi iratait nem keresi. Rákapott az okmányirodára, elmegy és csináltat újat.Nekem mindig azt mondja, nem kellett érte fizetni, de biztosan nem így van. De ha ingyenes lenne, akkor sem szabad feszt elpakolni.
Vagy két hete 3 garnitúra okmányt vett elő.: személyi igazolvány, lakcím kártya, jogosítvány, TAJ-kártya.
Mondtam neki, hogy diliflepnit fogok neki kérni.
Már mondtam, hogy gondolkozzon el, ha ilyen trehány marad és még egyszer nem leli az iratait, gondnokság alá helyeztetem és elveszik a jogosítványát is. Akkor megszűnik a lófingolás.
Nem használt a figyelmeztetés, gyári selejt.

Ha tudnátok, hányszor keresem a slusszkulcsot? Utána telefonálok, hogy hova tette és járom végig, ez a zsebe, abban a ruhájában, azon a polcon, a másik autóban, de annak sincs itt a kulcsa.
Vissza az elejére
kutyus
Srí Lanka
Srí Lanka

HozzászólásElküldve: 2018.12.11, 10:52    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Nem is kell tudnia! Tudod, azt mondják, amit nem tudunk, az nem fáj Laughing Laughing
Vissza az elejére
Emmylie
Őserdő
Őserdő

HozzászólásElküldve: 2018.12.11, 10:38    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Bizony szerencsém Volt.
Pedig mindig végig nézek mindent pl hogy a villanyok le legyenek oltva ablakok be csukva vagy nem -e hagytam égö Füst valahol.

Természetesen nem minden nap használom reggel a gáztüzhelyet se .
Amikor pl tükör tojást vagy rántottát készitek reggelire akkor persze mindig el is zárom a gázt.
Most kifogott rajtam a virsli Very Happy de szerencsésen megusztam.
A másik szerencse hogy a férjem nem tudja Wink nem is vette észre az egész malört. Wink Very Happy
Vissza az elejére
kutyus
Srí Lanka
Srí Lanka

HozzászólásElküldve: 2018.12.11, 06:26    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Emmylie
Örülök, hogy ilyen szerencsésen megúsztad!
Vissza az elejére
Bojtárgazdi
Srí Lanka
Srí Lanka

HozzászólásElküldve: 2018.12.11, 00:14    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Emmylie, még rendben megúsztad!

Zsupapának én is boldog születésnapot kívánok, jó egészségben!
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Email küldése
Szécsike
Erdő
Erdő

HozzászólásElküldve: 2018.12.10, 18:04    Hozzászólás témája: .. Azt Hozzászólás, az előzmény idézésével

Emmylie,szerencséd volt! Laughing Sajna ez egyre gyakrabban fog nálunk előfordulni. Crying or Very sad
Vissza az elejére
bau
Srí Lanka
Srí Lanka

HozzászólásElküldve: 2018.12.10, 14:51    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Félelem Félelem Félelem Félelem Félelem

Jaj Te! Nono
még a végén felgyújtod a frissen elkészült lakást! Mad
Őserdő
Őserdő

HozzászólásElküldve: 2018.12.10, 14:32    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Szépen napsütéssel Indult a nap igy mikor a tejes elment mi is elindultunk.
Kedvet kaptunk egy kis kiruccanásra és kávézásra.
Reggelire a férjemnek föztem egy pár virslit és a lábos a vizzel a gázon maradt.
A sietésben kapkodásban el felejtettem a lábos alatt elzárni a gázt.
Na mikor vissza értünk rögtön a konyhába mentem mert közben az ebédet is meghozták.
Rögtön észre vettem a lábost a gázon.
Az összes viz már elfogyott belöle már éppen kezdett volna le pirulni Very Happy igy hat nagy szerencsém Volt .Nem égett le.
A lábos a vizzel kb 3 1/2 orát Volt a gázon és örülök hogy semmi baja nem lett.Se a lábosnak se másnak Very Happy
Rosszabbul is végzödhetett volna Wink
Bizony öregszem és feledékenyebb vagyok már én is Very Happy Wink
Vissza az elejére
Hozzászólások megtekintése:   
Új téma nyitása   Hozzászólás a témához    Tartalomjegyzék -> Tábortűz Időzóna: (GMT +1 óra)
Ugrás az oldalra: 1, 2, 3 ... 23, 24, 25  Következő
1 / 25 oldal

Ugrás:  
Nem készíthetsz új témákat ebben a fórumban
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban
Nem módosíthatod a hozzászólásaidat a fórumban
Nem törölheted a hozzászólásaidat a fórumban
Nem szavazhatsz ebben fórumban