16 éves a Gazlap!!!
Információk
Szia Anonymus!
*bau
Tagok: 1 / 18286
Összes látogató: 7
Utolsó tag: czaczi
Keresés
Web Gazlap
Részletes fórum kereső
Utolsó fórumtémákból
Hirdetés
Üzenőfal
1:03:pm Emmylie :
Szép délutánt Jo hireket várok Remélem lesznek is
7:42:am tercsi :
Jó reggel! Kutyus ez jó hír!
5:26:am kutyus :
Jó reggelt!.....köszönöm a jókívánságot....megin dultak a gyógyulás útján
10:55:am Bojtárgazdi :
Szép napot kívánok, a betegeknek gyógyulást!
5:29:am kutyus :
Jó reggelt, kellemes hétvégét
11:49:am Bojtárgazdi :
Hozom a napsütést! Itt már előbújt! Szép napot kívánok mindenkinek!
7:08:am Etimami :
Szép napot mindenkinek.
5:16:am kutyus :
Jó reggelt mindenkinek!
11:01:am Bojtárgazdi :
Na még egyszer:
11:00:am Bojtárgazdi :
Jó reggelt! - Remélem, másutt is ilyen szépséges, napos idő van! :yes
5:26:am kutyus :
Jó reggelt!
7:04:am Bojtárgazdi :
Jó reggelt kívánok!
5:41:am kutyus :
Jó reggelt mindenkinek
7:43:am Bojtárgazdi :
Jó reggelt! Látok már egy derűs csíkot a naaagy esőfelhő mögött...
5:59:am kutyus :
Jó reggelt!
Korábbi üzenetek

Csak regisztrált felhasználóknak
Regisztráció/Belépés
Google Hirdetések
Mellékletek
Hirdetés

Gazlap.hu :: Téma megtekintése - Kutyák, cicák és egyéb házi kedvenceink (50)
 Gy.I.K.Gy.I.K.   KeresésKeresés   CsoportokCsoportok   ProfilProfil   Privát üzeneteid olvasásához be kell jelentkeznedPrivát üzeneteid olvasásához be kell jelentkezned   BelépésBelépés 

Kutyák, cicák és egyéb házi kedvenceink (50)
Ugrás az oldalra: Előző  1, 2, 3, 4 ... 23, 24, 25  Következő

Új téma nyitása   Hozzászólás a témához    Tartalomjegyzék -> Tábortűz
Előző téma megtekintése :: Következő téma megtekintése  
Szerző Üzenet
kutyus
Srí Lanka
Srí Lanka

HozzászólásElküldve: 2019.12.18, 05:59    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Capsella
megkönnyeztem, amit meséltél Havasról! Tényleg fantasztikus kutya lehet!
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése
Capsella
Mamutfenyő
Mamutfenyő

HozzászólásElküldve: 2019.12.18, 00:59    Hozzászólás témája: Kutyák, cicák Hozzászólás, az előzmény idézésével

Az itthon lakó Havas kutyánkról többször írtam. Gál Feritől kaptuk elválasztás után. Amikor munkaképes lett, szolgálatba állt. A másik, idősebb sinkától, a Mézestől tanulta a szakma rejtelmeit. Nagyon jól dolgozott, ha nem vették komolyan a lovak, még a farkukba is bele kapaszkodott, csakhát ez nálunk nem marha, hanem ló és és rendesen rúg! Lesántult. Pár napig 3 lábon hajtott, nem volt bent naradni betegszabadságon, utánuk lógott. Utána hazahoztam. Napokig csak aludt, aludt, de a lába nem gyógyult. Az állatorvos megröntgenezte, el volt törve. A törésnéll elmozdultak a csontvégek, az egyik végén bontotta le a csontot, a másik végén bunkószerűen építetet. Ezért a bunkós részt "le kellett faragni", a hiányzó helyére csontbeültetés kellett. A doki megszervezte a csontbeültetési műtétet: az egyik asszisztense a kórházi sebész volt, aki végez ilyen humán beavatkozásokat (szomszédságában lakó kutyabarát), a másik a lánya, aki akkor már az állatorvosi egyetemre járt, most mellette dolgozik.
A műtétből jól felépült, amikor újra munkaképes volt, megint kiment hajtani, de nagyon-nagyon sokat ment, féltettük a lábát és megint hazahoztam.
Később ő volt az, aki a füstmérgezéstől megvédett bennünket.

2009-ben voltam nagyon dögrováson, akkor a tetőtérbe fel sem tudtam menni, mert nem volt annyi levegőm. A klinika után 3 hétig csak a mellékesbe és fürödni keltem fel őrült kínok árán. Hangom nem volt, mert levegőm sem volt. Ez a kutya vigyázott rám! Ha jöttek látogatni, aki neki nem volt szimpatikus, azt nagyon-nagyon megugatat. Az öreg barátnőm fiát kiutálta. Ha valaki hangosabban szőlt, ugatott rá. A mobil és a hordozható telefon mellettem volt, amikor nem volt itt senki. De sokat aludtam a morfiumtól, ezért sokszor nem hallozzam, hogy csörög. Havas odajött, kicsit ugatott, ha semmi, megbökte a kezem, ha még akkor sem, akkor cibálta a akaromon a hálóinget, ha akkor se, akkor az arcomat bögödte, amíg fel nem ébredtem. Ha addigra elcsörgött a telefon, akkor ugatott a telefon felé, rá kellett jönnöm, hogy fel kell venni. Amikor felvettem, visszament a helyére.
Ha köhögtem, szaladt, olyan aggodalmasan nézett rám, mint senki más.
Rászokott, ha jött valaki a családtagokon kívül, akkor az ágyam mellé feküdt és senkit nem endegett oda, ugatta, ellenséges volt.
Aztán ahogy javult az állapotom, egyre többet keltem fel, kísért a konyhába, kertbe, mindenhová. Amikor már tudtam könyvelni, mellém ült.
Egyszer így könyvelés közben csörgött a telefon, a húgom telefonált, hogy meghalt a nagybátyánk. Beszéltünk, letetetm a telefont. De csak elkezdtem sírni. Havas az ölembe tetet az első lábait, olyan kérdően, aggodalommal nézett rám, mintha azt kérdené, mi a baj, tudok segíteni?Úgyhogy miatta is össze kellett kapni magam.
Mindig tudta, hogy most éppen örülünk valaminek, vagy rossz a hangulat.
Ők olyan zajokat is hallanak, amiket mi nem. Feküdt a kosarában, könyveléskor a gép elől pont ráláttam. Másként hegyezte a fülét, amikor a férjem jött haza és másként, ha a gyerekek. Ha a postás közeledett, a konyhába is átjött és egy jelelgzetes ugatással jelezte, hogy menjek utána. Már tudtam, hogy közeledik a postás. A postás csodálkozott, hogy még a szomszédnál írnak alá, én már kimentem Havassal. Mondtam neki, hogy Havas vezényelt, én követettem.
Havas volt az a kutya, akinek a téren majdnem mindenki köszönt.
A gyerekekt imádta! Bármit téphetetk, húzhatatk, nyomhattak rajta, állta.

Csütörtök este jönnek az unokák kutyázni.
A két égedelemnek sertés csontot vetetm, a hentes a bárddal kettévágta. Megfőztem kevés vízben, pici sóval. Kihűlt. Mindegyik kapott csontot, kevés rajta a hús. Nagyon elfoglalja őket.
Az éjszakám és a napom a kutyázás, a takarítás jegyében telt el, de úgy néz ki, kibírhatóvá fog vélni. Most este a férjem már soká volt kint velük és intézték a dolgaikat. Úgyhogy éjszakára úgy öltözök, hogy aludni kényelmes legyen, da ha ébredeznek, gyorsan felkapjam a cipőt, dzsekit és kiviszem őket. Ha rászokanak, nagy könnyebbség lesz.
Mert ha csütörtökön kapja a kuvasz a védőoltást, néhány naőig még itt kell őket tartani. A védőoltásra nem jöhet rögtön egy környezetváltozási stressz! A stressz lenyomja az immunrendszert és a kombinált oltás valamelyik kórokozója akár komoly bajt is okozhat.
Én szívem szerint inkább többször vinném őket védőoltásra, hogy egyszere csak egy kórokozó ellen kapják, de a sajnos a kórokozók mindegyike is jelen lehet valahol. Ezért ez a kicsiknél hatalmas versenyfutás az idővel.

Sajnos, így kb. hétfőn fogjuk kivinni az ebeket.
Nagyon jól elvannak együtt. Tulajdonképpen tiszta szerencse, hogy így egyszerre jöttek.
Vissza az elejére
Szécsike
Őserdő
Őserdő

HozzászólásElküldve: 2019.12.17, 19:19    Hozzászólás témája: .. Hozzászólás, az előzmény idézésével

Régebben egy hasonló tartalmú cikket olvastam erről a kutyáról, - mint amit Capsella írt -azért tudtam hogy miről van szó. Ódákat zengett róla juhász gazdája. Laughing
Nagyon értelmes jószág lehet,ráadásul nekem még tetszik is. Laughing KUTYA FORMÁJA van. Wink Laughing
Jaaa,mert én nem szeretem a zsebkutyákat. Wink Embarassed
Vissza az elejére
kutyus
Srí Lanka
Srí Lanka

HozzászólásElküldve: 2019.12.17, 06:00    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

CApsella
fantasztikus, amit ez a fajta tud!!!,....már csak épp nem jár 2 lábon!
Vissza az elejére
Capsella
Mamutfenyő
Mamutfenyő

HozzászólásElküldve: 2019.12.16, 22:45    Hozzászólás témája: Kutyák, cicák Hozzászólás, az előzmény idézésével

Kb. 1981-ben végzett a debreceni agráron egy jó barátunk, Gál Ferenc, aki lótenyésztési felügyelő lett Hajdú-Bihar és Szolnok megyében. Járt a lovakat bélyegezni és felfigyelt arra, hogy a birkáknál milyen jó munkakészségű, de vegyes küllemű (heterogén) kutyák dolgoznak. Mivel neki is voltak birkái, jól jöttek ezek a kutyák a nyájat hajtani. Sőt, marhái is voltak. Egyre több kutyát tartott, elkezdte őket tenyészteni, de tudatosan, hogy a munkakészségük megmaradjon, de a küllemük egyöntetűbb, homogénebb legyen. A pásztorokkal jó kapcsolatokat ápolt és ápol.Vannak, akik tenyésztési tanácsaikat megfogadják és már van egy egy populáció, amin a fajtajelleg egyöntetű.

Volt, amikor két sinkánk volt. A telephelytől több km-re legeltek a lovak. Egy esős éjszaka után mentünk ki a férjemmel a lovak után és gombát szedni. A lovak pont egy olyan helyen legeltek, ami senki földje volt, évek óta nem kaszálták, olyan magas volt a gaz, hogy alig áttam a lovakat. Na, ebben hogy dolgozik a sinka? Merthogy a férjem otthagyott, meg a legeltető emberünk is, ők bementek az erdőbe gombázni. Az emberünk mondta, csak mondjam a kutya nevét és a bottal mutassam neki, merre kell hajtani. Reménytelennek láttam, hogy csaknem 100 lovat egyben tudjak tartani. A két kutya odajött hozzám, jól ismertek, kölyökként itthon neveltem őket. Az egyiket balról indítottam, a másikat jobbról. Igen de utána se lovat, se kutyát nem láttam a gaztól. Egyszer látom, hogy a gaz széléln pattog fel a kutya és néz rám. Mutatattam a bottal a terelési irányt és rendben ment a terelés.
A szuka, amikor szülési szabadségon volt, egy hétig nem hajtott, csak a kant üdvözölte, amikor délelőtt és este hazajött a munkából. Egy hét múlva, amikor este hallotta, hogy jön a ménes, mert olyankör a társa jellegzetes hangon ugatott, a legrövidebb irányban kilőtt és ment segíteni behajtani. Másnap délután már kihajtani segített és amikor kiértek a legelőre, akkor visszafutott és szoptatott. Később már minden ki- és behajtásban részt vett.

Hatalmas munkabírású és okos kutyák. Nagyon önállóan is tudnak dolgozni.
Azért jó, ha van aki fegyelmezze őket, mert versenyt is hajtanak, pl. az autót az egyik balról, a másik jobbról. Ez egy rossz szokás, amit nem kellett volna rájuk hagyni. De nálunk ezen az amatőrök jól elszórakoztak, aztán a hülyeség maradt.

Ez a szuka kutya arra is rájött, hogy magaslatról könnyebb belátni a terepet és szerette a kiálló részeken elfoglalni az őrhelyét.
Egyszer én legeltettem 2004. június eljén. Elkapott egy monszum eső, nagyon fújt a szél. A lovak ilyenkor a feneküket mutatják a szélnek, nem zavarja őket, imádnak az esőben legelni. Én menetm utánuk. A kuta jött, húzgálta a ruhámat és elcipelt egy hatalmas diófa alá, ahol a lomb jó szélárnyékot adott. Közben a lovak haladtak a legeléssel, aelindult a lovak felé, ugatott nekem, hogy kövessem. Gondoltam, követlek én a világ végére is, itt te vagy az ész. Elvezetett a horhosba, mert a lovak egy része már ott legelte az akácvirágot, meg a horhosban szintén szélárnyék volt.

Amikor már nem volt a kankutya, de volt egy komondor, megint én legeltetetm. A komondor utánam szökött, de neki nem vittem se vizet, se kaját. A kaja nem gond, de a vízhiány a kánikulában baj. Egyszer mit látok? A héjakút mácsonya levélrózsájából issza a sinak a vizet. A komondor már nagyon szo,jas volt, a sinka bökdöste, mutatta neki, hogy kell belőle inni. Így rájött a komondor is, hogy mit kell tennie. Így bár nem ebédeltem, mert a komondoré lett, de a sinkának szánt ivóvíz elég lett a két kutyának. Viszont az edényke, amit ivó edénynek vittem, olyan szűk volt, hogy a komondor pofája nem fért bele. Levettem a textilkalapom és abba öntöttem a vizet és kínáltam neki.Nem kapcsolt azonnal, de a sinka megmutatta neki, hogy ez az ivóedény, akkor is, ha gazdaaszony szaga van.

Az itthoni sinka egyszer megmentette az életünket. A férjem több rossz szokása közül az egyik, hogy lefekvés előtt még megpakolja a kazánt. Ez nem baj, ha nincs szél. Egyik alkalommal ezt szélben tette. A szél leyomta a füstöt, megtelt vele a pince és már feljött a lakásba is. Mi aludtunk. Én a földszinten, mert valami bajom volt, talán idegbecsípődés. A kutya jött, felébresztett, ugatott. Annyira nem hagyott békét és sürgetett, hogy fent is meghallották és felkeltek. Mire én feltápászkodtam, már jöttek. Hát, vágni lehetett a füstöt és felébredve már éreztük, hogy fáj a fejünk.

Egyszer én voltam kint az ügyeletes. A kerítés drót megint át volt vágva, a lovak leléptek. Hol kerseem őket? Beültetetm a sinkát a terepjáróba és elindultunk. Minden ablak letekerve. Az a kutya úgy tudta, hogy az ülésen kell ülni, bekötöttem és figyelt mindenfelé. Ahol valamit sejtett, jelezte. Azt is másként jelezte, hogy itt vannak lovak, meg azt is, hogy álljunk meg. Én csalk őt figyeltem. Amikor megálltunk, a motort is leállítottam, hogy jobban hallja, hogy merre menjünk. Pár óra alatt összeszedtük a ménest.
Következő éjszak megint kivágták a drótot, csak máshol. Az nem igaz, hogy a lovak mindig megtalálják. Vagyis kihajtották őket és a szőlőbe, hiszen érni kezd, Majd rászoknak és lehet kártérítést kérni. Jött egy ismerős fiú, aki segített nekem a fél ménest begyújteni a kutyával. A legeltető ember a másik felével reggel kihajtott, tőle elhoztuk a kutyát. Ez a fiú egyébként is imádta ezt a sinkát, de amikor meglátta, hogy tud keresni az autóból, kész volt tőle. Megint begyűjtöttük a bandát.
A férjem ekkor a debreceni Farmerexpon lófingolt, a fiam éppen bedobta a sztrájkot, mert rendszeres volt, hogy aug. közepére kikészült. Merthogy inkábbb állt volna pihenni, de nem, addig nyomta, amíg bírta. De augusztusban?
Ott voltam 100 lóval. Kitaláltam, hogy egy éjszakázós karámot csinálunk a kút mellett, így inni tudnak, a fészer oldalai is segítenek, kerítésként szolgálnak. Éjszsakára egy bálányi széna, amit mi gyűjtöttünk össze a rendről és utánfutóval hoztuk be. És késő délután nekifogtunk gödröket ásni az oszlopoknak. Faanyag volt, de hoztunk villanypásztort a telephelyiből és éjszaka az védett.
Másnap délután további gödrök és bálamadzaggal felkötöttük a karámfákat. Azóta is ezek az oszlopok állnak. A karámfákat felcsavaroztuk.
Ez azért vélt be és mostanság is használjuk a szüret közeledtével, mert az autóval könnyen elérhető úttól távolabb van és a lustaság félegészség. Elkanyarodtam a sinkától.

Megérkezett a kis kuvasz tegnap este. Ma a lányommal megfürdettük mindkét kutyát. A kuvasz 10,5 kg. Este elvittük védőoltásra. Az oltási lap szerint már kapott két parvo ellenit és a most adandó kombinált oltásban is van parvo. Ezzel az a baj, hogy a kicsinek a környezetváltozás már eleve egy stressz. A kombináltban legerősebb a parvo elleni, meg azt már kapott kettőt, a többi kórokozóval szembeni ellenanygtermelése háttérbe szorulna. Várunk pár napot, hadd lakja be magát nálunk és utána oltjuk be.
Ahogy feltetetm a vizsgálóasztalra és végig simítottam a hasát, pont észrevettem, hogy a köldöke nem zár jól. Borsószemnyi, még bezáródhat, reméljük. A szemén kötőhártya gyulladása van, úgyhogy mosogatni kell. Az első lábain látható, túl gyors volt a súlygyarapodása, amihez a csontjai nem tudtak kellő ütemben erősödni. Még ez is helyrejöhet.
Megkapta a bolhairtót, féregűzőt. Csütörtökön folt. köv.

A sinka jól van, belakta magát, Majd együtt mennek ki. De így ez még egy hét. Hogy mit kell takarítani rájuk!
Vissza az elejére
kutyus
Srí Lanka
Srí Lanka

HozzászólásElküldve: 2019.12.16, 06:12    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

NAgyon érdekes cikk, köszönöm Szécsike, hogy megmutattad!
Vissza az elejére
Bojtárgazdi
Srí Lanka
Srí Lanka

HozzászólásElküldve: 2019.12.15, 23:54    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Köszönöm!

Jó ilyenről hallani. Majd meglátjuk, hogyan tisztul le a fajta.
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Email küldése
Szécsike
Őserdő
Őserdő

HozzászólásElküldve: 2019.12.15, 20:37    Hozzászólás témája: .. Hozzászólás, az előzmény idézésével

https://www.agroinform.hu/allattenyesztes/sinka-rejtelyes-uj-magyar-kutyafajtank-22460
Vissza az elejére
Bojtárgazdi
Srí Lanka
Srí Lanka

HozzászólásElküldve: 2019.12.15, 14:16    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Capsella, mi az a sinka kutya???
Még sosem hallottam. Shocked
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Email küldése
Capsella
Mamutfenyő
Mamutfenyő

HozzászólásElküldve: 2019.12.15, 05:54    Hozzászólás témája: Kutyák, cucák Hozzászólás, az előzmény idézésével

A tüzeléssel kapcsolatos vérzés a kutyáknál is, a macskáknál is minimális. Csak cseppek láthatóak utánuk. Van, aki a lakásban tartott kutyára bugyit húz, van, aki egy nap akárhányszor felmos. Én az utóbbit gyakoroltam.

Na, újra van itthon macska. Vagy 3 hete hazahozott a férjem Ostorosról a telephelyről egy kismacskát, fent lakik a lányomnál. Szeretem és a macskát, de azt nem, hogy mindenre felmászik. Most pl. fent az egyik szekrény teteje a lakhelye. Játszani lejön. Ő marad.
Szerdán hozott egy sinka kiskutyát, tegnap este elvittem az első védőoltásra és féregűzót kapott. Első este kint aludt a kutya az egykori tyúkólban. Második és hatmadik este a kazánházban, ma éjszaka már bent alszik.
Nagyon aranyos kölyök, igazán stramm felépítésú, a sinkák összes jellegzetességével.

Ma este hozza a férjem a kuvasz kölyköt a kuvasz őrző programból, az be volt oltva.
Pár nap múlva együtt mennek ki a telephelyre.
Mondanám, hogy majd tavasszal, de kettő idebent nekem sok(k), akárhogy is szeretem őket.
Meg vén bazári vagyok én már ekkora mutatványhoz, pláne amikor éjszaka ki kell vinni őket. vagy éppen bent takarítani utánuk.
A telephelyen pedig dolguk lesz, úgyhogy nőjjenek, erősödjenek, okosodjanak gyorsan!
Vissza az elejére
kutyus
Srí Lanka
Srí Lanka

HozzászólásElküldve: 2019.12.10, 06:10    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Még szerencse, hogy időben orvoshoz került!

Tényleg jó fejek a kutyusok :-d
Vissza az elejére
Szécsike
Őserdő
Őserdő

HozzászólásElküldve: 2019.12.09, 18:16    Hozzászólás témája: .. Hozzászólás, az előzmény idézésével

Hazaengedték a szomszéd kutya barátomat,Pamacsot. cigánykerék

Átszólt Lajos,hogy a tüzelés mennyi vérrel jár tudom-e,mert úgy néz ki az udvar mint egy mészárszék. Mondtam,hogy amennyit én értek hozzá,ez abnormális...Felmerült Lajosban a mérgezés gondolata is, /nem szereti az idegeneket,nekiugrik a kerítésnek ha a járdán mennek/ én meg ráztam a lábam piszkosul mert szoktam Pamacsnak csontot vinni. Tudom hogy konzerveket és száraz kaját eszik,így viszek neki csontot ha van. Így lettünk jóbarátok a piszok nagy mérgelődésből. Ha főzök és nyitva az ablak,odaül az ablak alá és néz befelé a boci szemeivel,hátha neki is leesik valami finom falat.
Lényeg hogy Lajos telefonált az orvosnak aki azonnal jött is,kiakadt a vérmennyiség láttán mint a kakukkos óra,de semmi konkrétat nem tudott mondani. Muszáj elvinnie megműteni,ellenkező esetben fél órán belül elvérzik. Kábítás,szállítás,műtét,majd jött a telefon hogy ki kellett pakolni mert daganat volt rajta/benne. Másnap/tegnap hozták haza,már jön-megy ugatGAT,de látszik a járásán hogy még nem százas.
Örültem hogy ismét be-benéz az ablakon. Laughing Jó fej.
Hűvös,napos időben azon szoktam mozizni, hogy kihúzza a helyéről a takaróját a napra,majd ha a nap tovább megy ismét a napra húzza és ez így megy..... Laughing A helyére húzni még nem láttam. röhög2
Vissza az elejére
Emmylie
Srí Lanka
Srí Lanka

HozzászólásElküldve: 2019.12.09, 14:59    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Mi ezt már miota itt van Pocok Ur tufjuk. Wink
Naponta tapasztaljuk hogy milyen okosés értelmes Wink
Vissza az elejére
kutyus
Srí Lanka
Srí Lanka

HozzászólásElküldve: 2019.12.09, 07:31    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Többet megértenek a kutyák, mint gondolnánk

https://sokszinuvidek.24.hu/kertunk-portank/2019/12/08/kutya-kutya-nyelverzeke/?fbclid=IwAR34cNoVZeqVKwd3IWupUmbCiGl6Q7XApSd2uSCcuzwB4P6uSHWz0RZ0BHQ
Vissza az elejére
kutyus
Srí Lanka
Srí Lanka

HozzászólásElküldve: 2019.12.08, 12:44    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

https://www.facebook.com/sebastien.luffray/videos/vb.100003604596700/1704691899660947/?type=2&video_source=user_video_tab
Vissza az elejére
Hozzászólások megtekintése:   
Új téma nyitása   Hozzászólás a témához    Tartalomjegyzék -> Tábortűz Időzóna: (GMT +1 óra)
Ugrás az oldalra: Előző  1, 2, 3, 4 ... 23, 24, 25  Következő
3 / 25 oldal

Ugrás:  
Nem készíthetsz új témákat ebben a fórumban
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban
Nem módosíthatod a hozzászólásaidat a fórumban
Nem törölheted a hozzászólásaidat a fórumban
Nem szavazhatsz ebben fórumban