15 éves a Gazlap!!!
Információk
Szia Anonymus!
Összes látogató: 6
Utolsó tag: czaczi
Keresés
Web Gazlap
Részletes fórum kereső
Utolsó fórumtémákból
- Szakértői témák:

- Kertészeti témák:
Hagymások, gumósok, rizómások (34)
Egzotikus és különleges növények (15)
Konyhakerti növények (14)
KAKTUSZOK ÉS POZSGÁSOK (48)
Fokföldi ibolya / Saintpaulia (52)
Szobanövények (22)
CSERE-BERE növények, magok....(50)
Erkély és ablakpárkány kertész (5)
Golgoták (17)
Milyen növényt vettem/szereztem ma (20 )
Vendégeink a kertben(17)
Bonsai-bonszáj (2)
Páfrányok (3)

- Tábortűz témák:
Kutyák, cicák és egyéb házi kedvenceink (50)
IDŐJÁRÁS (61)
Találd ki (29)
GAZLAP szakácskönyv (71)
JÓ TUDNI....érdekességek...ismeretterjesztő írások (6)
A Tudat keresése (3)
Szomorú vagyok (10)
2019-es nyári abádszalóki tali
Vicces történetek,...képek(17)
Kávéház (40)
Slideshow & Videó
Milyen öröm ért ma? (37)

A Gazlap Fórumai
Tábortűz
Kertészet
Szakértők
Műhely
Archívum
Virágrend
Hirdetés
Üzenőfal
5:39:am kutyus :
Jó reggelt, kellemes hétvégét
5:34:am kutyus :
Jó reggelt mindenkinek!
5:05:am kutyus :
Jó reggelt!
8:47:pm Emmylie :
Szep estet mindenkinek.
6:05:am kutyus :
Jó reggelt mindenkinek
2:05:pm Bojtárgazdi :
Jó utazást, Emmylie Kedves!
11:02:am Emmylie :
Szép napot kivánok mindenkinek. kapkodás és pakolás van de hát ilyen egy utazo nap
5:28:am kutyus :
Jó reggelt! Vigyázzatok, ma tetőzik a hőség!!
5:59:am kutyus :
Jó reggelt, szép vasárnapot!
5:28:am kutyus :
Jó reggelt mindenkinek!
5:41:am etimami :
Jó reggelt.
9:52:am Bojtárgazdi :
Jó reggelt kívánok!
5:21:am kutyus :
Jó reggelt!
7:43:am etimami :
Szép napot mindenkinek.
5:43:am kutyus :
Jó reggelt mindenkinek!
Korábbi üzenetek

Csak regisztrált felhasználóknak
Regisztráció/Belépés
Google Hirdetések
Mellékletek
Hirdetés

Gazlap.hu :: Téma megtekintése - Kutyák, cicák és egyéb házi kedvenceink (50)
 Gy.I.K.Gy.I.K.   KeresésKeresés   CsoportokCsoportok   ProfilProfil   Privát üzeneteid olvasásához be kell jelentkeznedPrivát üzeneteid olvasásához be kell jelentkezned   BelépésBelépés 

Kutyák, cicák és egyéb házi kedvenceink (50)
Ugrás az oldalra: 1, 2, 3 ... 19, 20, 21  Következő

Új téma nyitása   Hozzászólás a témához    Tartalomjegyzék -> Tábortűz
Előző téma megtekintése :: Következő téma megtekintése  
Szerző Üzenet
Szécsike
Őserdő
Őserdő

HozzászólásElküldve: 2019.08.18, 21:48    Hozzászólás témája: .. Hozzászólás, az előzmény idézésével

Maci! Mi van azóta Mázlival??? Shocked

Remélem harcos tipus és nagyobb "következmények" nélkül felgyógyul. hódol

puszi2 puszi2
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése
Capsella
Mamutfenyő
Mamutfenyő

HozzászólásElküldve: 2019.08.16, 01:12    Hozzászólás témája: Kutyák, cucák Hozzászólás, az előzmény idézésével

Véletlenül kétszeresen sikeredett és nem tudtam csak így megaszabadulni a másodiktól.
Vissza az elejére
Capsella
Mamutfenyő
Mamutfenyő

HozzászólásElküldve: 2019.08.16, 01:07    Hozzászólás témája: Kutyák, cucák Hozzászólás, az előzmény idézésével

Agrárszektor
Hírek - Állat
Kiskedvenced életét mentheti meg ez a magyar találmány (x)
(agrarszektor.hu) 2019. augusztus 15., csütörtök 10:30

epilepszia | kutya | macska | kezelés | hatékonyság
Kevesen tudják, de az epilepszia korántsem csak embereknél alakulhat ki, hanem kutyáknál, macskáknál, sőt, lovaknál is. A kutyáknál bármely életkorban, bármely fajtánál előfordulhat, de megfelelő kezeléssel kordában tartható. A gond az, hogy a legtöbb gazdinak fogalma sincs, mikor volt rohama a kiskedvencének, és az mennyi ideig tartott, - hiszen nem lehet a nap 24 órájában a kutyája mellett - pedig ezek az adatok nagyban növelhetik a kezelés hatékonyságát. Egy magyar találmány ezt a problémát oldja meg: segítségével a gazdik és a kezelőorvosok minden rohammal kapcsolatos információra könnyedén szert tehetnek.

Feliratkozom az Agrárszektor hírlevélre

Név

E-mail cím

Elmúltam 16 éves
Az adatvédelmi tájékoztatót elolvastam, megértettem, és hozzájárulok ahhoz, hogy megadott adataimat a szolgáltató mint adatkezelő a szabályzatban foglaltaknak megfelelően kezelje.
Kőszegi Attila néhány évvel ezelőtt egy éjjel arra ébredt, hogy a kutyájának epilepsziás rohama van. Állatorvoshoz fordult, de kiderült, Magyarországon csak igen kevesen foglalkoznak kiemelten a neurológiai betegségekkel. Így jutott el dr. Kiss Gabriellához, az Epilepsziás Kutyákért Alapítvány alapítójához, aki közel harminc éve tanulmányozza, illetve gyógyítja az epilepsziát kisállatok körében.

Az én kutyámnak általában éjjel voltak rohamai, amikor én aludtam. Márpedig a kezelés szempontjából fontos, hogy a kezelőorvos tudja, mikor történt epilepsziás roham, mennyi ideig tartott, sőt, az is segít, ha tudják, milyen volt az a roham, mennyire volt heves
– mondta az Agrárszektornak Kőszegi Attila. Így jutott eszébe az EpiDress ötlete, ami egy kis érzékelő műszerrel felszerelt, kényelmes és több méretben elérhető kutyaruha, amely roham esetén különböző módokon figyelmezteti a gazdit. Munkához látott és elkészítette a prototípust, amit most már másfél éve tesztel saját kutyáján.

Két modell készült el: az egyik bluetooth-szal csatlakozik a gazdi telefonjára, és a kutya adatai alapján jelez, ha rohama van. Ez tökéletes megoldás a mi esetünkben, mert az én kutyámnak mindig éjjelente vannak rohamai. A másik megoldás egy SIM-kártyával működő modell, amely lehetővé teszi, hogy a gazdi akkor is értesítést kapjon a rohamokról, ha távol van a kiskedvencétől
– mondta Kőszegi. Mind a két változathoz tartozik egy applikáció, amelyben a kutya személyes élettani értékei és információi segítségével egy teljes képet adó napló is készül az összegyűjtött adatokból, vagyis a rohamokról, azok hosszáról és intenzitásáról.

Ez a betegség emberek és állatok, köztük kutyák, macskák, lovak életét képes megkeseríteni és nincs két egyforma epilepszia. Épp ezért fontos, hogy a lehető legtöbb adat álljon a kezelőorvos rendelkezésére, aki azokat kielemezve tudja kezelni a betegséget
- jegyezte meg Kőszegi, hozzátéve, az, hogy a gazdik és az állatorvosok minden rohamról tudomást szerezzenek, több szempontból is fontos:

akkor is, ha már antiepileptikus kezelés alatt áll a kisállat - ezt a humán betegek is megerősítették - életmentő tud lenni, hogy akár a roham alatt vagy még inkább a roham előtt megkapják a gyógyszereiket;
az ún. roham frekvencia (a rohamok sűrűsége) nyomonkövetése kulcsfontosságú a beteget kezelő szakember számára, aki ez által tud prognózist felállítani és segíteni rajta, vagy szélsőséges esetben megmenteni őt;
az epilepszia nem más, mint egyfajta elektromos vihar az agyban, azaz egy működészavar, hiszen normális esetben az idegpályák a nekik megfelelő mennyiségű elektromosságot "kapják" funkcióik ellátásához, ám az epilepsziás agy ezt szabályozni nem képes, így addig tombol benne ez vihar, amíg csak képes rá. Vagyis hatalmas károkat képes okozni egy egyébként egészséges agyállomány esetében is;
a megfelelő terápia mellett a beteg kiegyensúlyozott, jó kedélyű, saját érzelmei ura és elenyésző esetben vagy egyáltalán nem rohamozik. Ám ha mégis, akkor adott esetben időben be tudja neki adni a megfelelő gyógyszert a gazdi.
Augusztus végére 10, a rohamokat jelző kutyaruha készül el, és hamarosan elkezdik fejleszteni az eszközt a lovak számára is – tudtuk meg az ötletgazdától, aki elárulta, mostanra minden készen áll a kutya-ruhák sorozatgyártására. Ez persze költséges, épp ezért a szükséges tőkét közösségi finanszírozás útján szeretné megszerezni. Több kampány is indult, és a magyar fogyasztók kiszolgálása mellett tervei szerint a holland és az angol, illetve idővel az amerikai piacra is nyit majd. Az eszköz jelenleg három különböző méretben lesz elérhető, és hamarosan hozzálátnak a lovak számára készülő prototípus fejlesztésének is.
Vissza az elejére
kutyus
Srí Lanka
Srí Lanka

HozzászólásElküldve: 2019.08.04, 18:52    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Maci
Örülök, hogy disznókaland végül mázlistán végződött, még ha sok harci sebet is kapott szegény
Mielőbbi gyógyulást kívánok neki
Vissza az elejére
Bojtárgazdi
Srí Lanka
Srí Lanka

HozzászólásElküldve: 2019.08.04, 14:36    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Maci, ezt még olvasni is rémes volt.
Mázli viszont rászolgált a nevére!

Gyógyulást kívánok!
(Gyorsat nem - inkább lassabb, de alapos legyen. Teljeset nem kívánhatok, mert az a szemfog sem nő ki újra. Szegénynek mindene fájhat... )
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Email küldése
maci996
Nyírfa
Nyírfa

HozzászólásElküldve: 2019.08.04, 10:07    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Pá-pá
Nagyon rég írtunk ide, de azért "olvasó üzemmódban" gyakran itt vagyunk.
Képzeljétek el Mázlit a héten, hétfőn reggel a reggeli sétakor (kb. háromnegyed hatkor) megtámadta egy vaddisznó, egy kb. 6-7 malacos anyakoca.
A férjemmel mentek a szokásos reggeli sétára az Avas-i kilátóhoz, hogy a kaukázusi barátnőjével habókoskodjanak egyet.
A bérházak felől a "telkes" út elejéről indultak, előttük két nő sétált kb. 100 m-re két kicsi kutyával, így a férjem elengedte a pórázról, hogy futkosson ő is. Már a kilátó alatti részen voltak egy kis ösvénynél, ami rövidítve a kilátóhoz megy ki, amikor feltűntek a kismalacok. Mázli csaholva oda szaladt volna, de a férjem szembesült a helyzettel és nagyon erélyesen rákiabált, hogy vissza! hozzám! gyorsan!
Mázli érezhette, hogy nagy bajban van, mert vissza is fordult, de már késő volt. A cserjésből kirobbant az anyakoca.
Mázlinak legalább 10 m előnye volt, de minden olyan váratlanul és gyorsan történt, hogy esélye nem volt elmenekülni. Dobálta, harapta, rúgta a disznó ahol csak érte.
A férjem 15-20 m-ről ordítozva próbálta elriogatni disznót, - meg hívni a kutyát, hogy hátha eltudna szaladni - míg egy idő után a disznó végül elengedte, és Mázlinak így sikerült elszaladnia. (a szaladás - az azért túlzás)
Mire felértek a lakásba (4 emeletes, 4.emelet) már erősen vérzett, komoly fájdalmai voltak. A 112-n bejelentettük a "támadást" , hogy intézkedjenek tovább, mert arra abban az időben sokan járnak ide kutyát sétáltatni, gyerekek is. (nem tudom, hogy történt-e valami lépés ez ügyben).
Negyed 7-től 5 percenként hívtuk az "ügyeletnek nevezett ügyeleti számot" és a mi rendelőnk doktornőjét.
Háromnegyed 7-kor visszahívott a doktornő, hogy mi a baj? Mivel az ő rendelője csak 10:00 órától nyit - és ő pedig szabadságon van, és nincs is Miskolcon, azt javasolta, hogy vigyük egy másik orvoshoz, - ahhoz akit közben mi is megkerestünk a netről -, nála már reggel 8:00-tól van rendelés. (ő egyébként az avatárunkon látható kutyusnak a dokija)
Azt mondta, hogy ne várjunk 8-ig, hanem már fél nyolcra vigyük a kutyát a rendelőbe.
Így is tettünk és Mázli végre orvosi kezekbe került, a pofijáról egyértelműen olvastuk, hogy komoly fájdalmai vannak.
Megműtötték, 3 helyen volt komoly harapás, amiből 1 nagyon komoly. Jobb hónaljában lévő izmot teljesen szétharapta (ez a legsúlyosabb) ebbe 6 cső van, a pötyösze mellett alig 2-3 cm-re a másik, ez is csúnya, de ez "lájtosabb" 1 csővel, és még a sejehajába is jól beleharapott, abba cső nincs csak 5 kapocs van. A gerince mentén is vannak dudorok az izomba, ezeket biztos akkor szerezte, amikor a földhöz lögdöste.
Itthon vettük észre hogy az egyik szemfoga hiányzik (jobb felső) az alsó párja is enyhén kifelé dől, de szerencsére az evésben nem zavarja.
Hát mit mondjak, nehéz héten vagyunk túl, az első napokban csúnyán dagadt a jobb könyöke és az első lába (jegeltük és borogattuk), és rengeteg váladék ürült mindenhonnan.
Tegnap kontrollra vittük, ha lassan is, de javulgat. A doki megnézte a fogazatát, hát igen, az az 1 szemfog gyökerestől kitépődött......remélem, hogy nem hiába és ő is okozott egy kis fájdalmat a disznónak.
Antibiotikumot 3X1 adagban 5 napig kap még, vízhajtózni (2X0,5) még két hétig kell, fájdalomcsillapító pedig szükség szerint, de ebből már csak egy felet kap estére.
A csöveket előre láthatólag, ha minden jól megy 12-én fogják kiszedni, a varratokat pedig rá egy hétre.
Már itthon, a műtét után, amikor hazahoztuk Mázlit csak akkor mondta a férjem, hogy azt hitte akkor...., hogy megöli a kutyát, mert olyan agresszívan támadta. Nagy szerencsénk volt...így Mázlinak oltári mázlija....

Elnézéseteket kérem a nagy terjedelemért, de mindezt azért írtam le, hogy ha valaki, bárhol, (tudni vélhetően disznós helyen) sétáltat kutyát, nagyon vigyázzon magára és a kutyájára!

Szécsike! Jobbulást a kutyusodnak!

Üdv: Piroska (Maci anyukája)
kutyus
Srí Lanka
Srí Lanka

HozzászólásElküldve: 2019.08.03, 05:58    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

https://www.facebook.com/alejandra.ospinadavid.3?__tn__=%2CdCH-R-R&eid=ARB_5fO161TZiEkDNog8_gc7lJ43VwdiLoz-YacHedMc0D_2phcPuNCs1PGaNBdQH8nOaQuzciydjz_C&hc_ref=ARSOvujo52bsj_UJSsTdGibwBwu-cBbkkHM38bv-OndD4TXPgurz3OYf-MGp-ImeyXU&fref=nf
Vissza az elejére
Szécsike
Őserdő
Őserdő

HozzászólásElküldve: 2019.08.02, 18:57    Hozzászólás témája: ....Én is Hozzászólás, az előzmény idézésével

Nagyon szépen köszönöm,Te egy angyal vagy. Puszi Puszi

Arra gondoltam,valami gyógynövényes nyugtatót kérek a patikában,az ártani nem használ. Wink Laughing Hátha....
Egyébként nálunk csend,béke,nyugalom van,nem tudom min húzhatja fel magát. hmm Az igaz,hogy dupla duracel van benne és gyakran "összekapnak" az idősebbel. Crying or Very sad /szerintem most van a "hatalom átvétel",Pacsi több mint 10 éves,Pocok meg 3 és mindkettő fiú/
Vissza az elejére
w
Facsemete
Facsemete

HozzászólásElküldve: 2019.08.02, 12:44    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Szécsike!
Sajnos nincs jó hírem! Megkérdeztem a kórházi gyógyszertárunkat, még mindig hiánycikk, és ennek nincs generikuma. Valami más hatóanyagot kéne felírnia az orvosnak, mert azt sem tudták megmondani, hogy mikorra várható újra.

W
tercsi
Erdő
Erdő

HozzászólásElküldve: 2019.08.01, 18:36    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

https://www.google.com/search?client=firefox-b-d&q=patika+omline

Szécsike!
Esetleg online?

tercsi
Szécsike
Őserdő
Őserdő

HozzászólásElküldve: 2019.08.01, 18:09    Hozzászólás témája: .. Hozzászólás, az előzmény idézésével

puszi2 puszi2 puszi2

3 patikán már tul vagyok üres kézzel. Shocked Twisted Evil
Türelmet kértem a kutyámtól. Embarassed
Vissza az elejére
w
Facsemete
Facsemete

HozzászólásElküldve: 2019.08.01, 12:19    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Szívesen, legalább ennyi haszna van a pszichiátrián eltöltött 26 évemnek Razz
Szécsike
Őserdő
Őserdő

HozzászólásElküldve: 2019.07.31, 19:10    Hozzászólás témája: .. Hozzászólás, az előzmény idézésével

Nagyon szépen köszönöm,megnyugtattál... hódol puszi2 puszi2

/Hál'Istennek nem vagyok jártas a témában hódol /
Vissza az elejére
w
Facsemete
Facsemete

HozzászólásElküldve: 2019.07.31, 09:06    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Szécsike!
Add neki nyugodtan a Sevenalettát, mert az alapvetően epilepszia ellenes szer. Több ilyen gyógyszernek van enyhe szorongásoldó mellékhatása. Elég sűrűn adják állatoknak, mert nem túl "erős", nem rég egy aranysakálnak kerestek, mert átmenetileg hiánycikk volt. persze elviheted másik orvoshoz, az sosem árt, ha többen látják.
Üdvözlettel: W
Szécsike
Őserdő
Őserdő

HozzászólásElküldve: 2019.07.28, 18:45    Hozzászólás témája: ... Hozzászólás, az előzmény idézésével

Köszönöm szépen!!

Ez a ráckevei vonal"bejön",talán ott tudnak valamit. Wink Laughing

Igen,tudom hogy nem gyógyítható,de talán "ritkítható".

Egyébként hazudtam,bocs Embarassed nem Valeriánát,hanem Sevenalettát írtak fel. Shocked Csak az volt a fejemben,hogy egy nyugtatócska Wink és összekevertem a Gizikét a gőzekével. Embarassed Laughing

Köszönöm lányok! Puszi Puszi Puszi
Vissza az elejére
Hozzászólások megtekintése:   
Új téma nyitása   Hozzászólás a témához    Tartalomjegyzék -> Tábortűz Időzóna: (GMT +1 óra)
Ugrás az oldalra: 1, 2, 3 ... 19, 20, 21  Következő
1 / 21 oldal

Ugrás:  
Nem készíthetsz új témákat ebben a fórumban
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban
Nem módosíthatod a hozzászólásaidat a fórumban
Nem törölheted a hozzászólásaidat a fórumban
Nem szavazhatsz ebben fórumban