15 éves a Gazlap!!!
Információk
Szia Anonymus!
Tagok: 3 / 18286
Összes látogató: 9
Utolsó tag: czaczi
Keresés
Web Gazlap
Részletes fórum kereső
Utolsó fórumtémákból
- Szakértői témák:

- Kertészeti témák:
Öreg fák - különleges szép fák
Vendégeink a kertben(17)
CSERE-BERE növények, magok....(50)
Orchideák otthonunkban (111)
Segítség csak kertészeti témákban(17)
Aktuális tennivalók a kertben (3)
Fokföldi ibolya / Saintpaulia (52)
Erkély és ablakpárkány kertész (5)
Leanderek(18)
Citrusokról mindent (9)
Minden, amit a gyógynövényekről tudni érdemes - 2.
Mézelő kert, avagy hasznos virágokkal a méhekért
Szobanövények (22)

- Tábortűz témák:
A Tudat keresése (2)
2019-es nyári abádszalóki tali
Gazlap SZAKÁCSKÖNYV (70)
IDŐJÁRÁS (60)
Ki milyen zenét hallgat Gazlapozás közben (9)
Találd ki (28)
Vicces történetek,...képek(16)
Slideshow & Videó
JÓ TUDNI...érdekességek...ismeretterjesztő írások (5)
Versek, költemények (4)
TAVASZ - 2014.....2015....2016....2017.....2018....2019.
Írj bármilyen témáról (15)

A Gazlap Fórumai
Tábortűz
Kertészet
Szakértők
Műhely
Archívum
Virágrend
Hirdetés
Üzenőfal
5:19:am kutyus :
Jó reggelt mindenkinek
6:03:am kutyus :
Jó reggelt!
5:40:am kutyus :
Jó reggelt........indul a hét!
5:35:am kutyus :
Jó reggelt, szép vasárnapot!
12:54:am Emmylie :
Jo éjszakát
7:40:am aszokfa :
Jó reggelt!
5:18:am kutyus :
Jó reggelt, kellemes hétvégét
12:47:pm bau :
Melegszik? Na jah... 4 fokról 6 fokra
6:01:am kutyus :
Jó reggelt! Ismét melegszik az idő
7:03:am Emmylie :
Itt csak a villamost lehet hallani.Visszautam van ma. Szep napot mindenkinek.
5:37:am kutyus :
Jó reggelt!Mifelénk is ordítoznak......
4:57:am Vackor :
Jóreggelt! De szép idő van! És hogy ordítoznak a madarak! Ma nagyon szép napunk lesz!
5:52:am aszokfa :
Hideg van! Öltözz melegen! Jó reggelt!
5:08:am kutyus :
Jó reggelt mindenkinek!
5:55:am kutyus :
Jó reggelt minden kedves GAZnak!
Korábbi üzenetek

Csak regisztrált felhasználóknak
Regisztráció/Belépés
Google Hirdetések
Mellékletek
Hirdetés

Gazlap.hu :: Téma megtekintése - JÓ TUDNI...érdekességek...ismeretterjesztő írások (5)
 Gy.I.K.Gy.I.K.   KeresésKeresés   CsoportokCsoportok   ProfilProfil   Privát üzeneteid olvasásához be kell jelentkeznedPrivát üzeneteid olvasásához be kell jelentkezned   BelépésBelépés 

JÓ TUDNI...érdekességek...ismeretterjesztő írások (5)
Ugrás az oldalra: Előző  1, 2, 3 ... 24, 25, 26 ... 32, 33, 34  Következő

Új téma nyitása   Hozzászólás a témához    Tartalomjegyzék -> Tábortűz
Előző téma megtekintése :: Következő téma megtekintése  
Szerző Üzenet
kutyus
Srí Lanka
Srí Lanka

HozzászólásElküldve: 2018.03.02, 07:17    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

NÉZZÉTEK VASÁRNAP A TV-T

http://hvg.hu/tudomany/20180302_national_geographic_elveszett_maja_varosok_nyomaban_lidar_technologia_kutatas#rss
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése
kutyus
Srí Lanka
Srí Lanka

HozzászólásElküldve: 2018.03.01, 16:01    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Elhiszem......az ember sok újat hall, de nem mer mindent kipróbálni
Vissza az elejére
bau
Srí Lanka
Srí Lanka

HozzászólásElküldve: 2018.03.01, 15:20    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Én akkor sem próbálnám ki! Nono

De hát én csak egy nővérke vagyok.. (voltam) Sad
Srí Lanka
Srí Lanka

HozzászólásElküldve: 2018.03.01, 15:05    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Bau
ez a cikk azt mondja, hogy az égés után rögtön kell bemártani lisztbe, és akkor még hólyag se lesz rajta.
Így NINCS nyers hús
Vissza az elejére
bau
Srí Lanka
Srí Lanka

HozzászólásElküldve: 2018.03.01, 12:14    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Idézet:
nem tudom, mennyire lehet igaz???

Félelem Semennyire! Félelem Távolkelet Távolkelet őrült

Ez olyan gyógymód,mint a szárított orrszarvú tülök ,kígyó ,béka és társai... Távolkelet Távolkelet gili

A liszt,beleragad a "nyers húsodba" ! (akkor is,ha nem jött le a bőröd!)
Fertőzések "melegágya" lesz.
Kimosni nem tudod, a baci meg szépen egyre csak szaporodik a lisztes "csiriz " tetején! Nono
Srí Lanka
Srí Lanka

HozzászólásElküldve: 2018.03.01, 06:39    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Ezt olvastam.........nem tudom, mennyire lehet igaz???

Égési Sebekre

Éppen kukoricát főztem, és a villát beleszúrtam a forró vízbe, hogy megnézzem kész a kukorica. A villával nem találtam el, de a kezem becsúszott a forró vízbe. Egy barátom, aki Vietnamban volt katona, pont akkor lépett be házamba mikor ordítottam a fájdalomtól. Kérdezte, hol van sima liszt? Mikor oda adtam, egyenesen beledugta kezemet, és azt mondta, tartsam ott 10 percig, amit meg is csináltam. Mesélte, hogy Vietnam-ban egy férfi meggyulladt, és a nagy pánikban egy zsák lisztet öntöttek rá. Nem csak eloltotta a tüzet, de egy hólyag se keletkezett a bőrén.
Tehát, ott tartottam a kezemet a lisztben 10 percig, és mikor kihúztam, se hólyag, se pirosodás, se fájdalom nem volt.
Most, ezért a fridge-ben tartok egy csomag lisztet, mert a hideg liszt sokkal hatékonyabb az égésre, mint a szobahőmérsékletü.
Csoda, ha engem kérdezel. Egyszer a nyelvemet égettem meg, lisztet szórtam rá, és 10 perc múlva semmi fájdalmat nem éreztem. Ha megégeted magad, ne tegyed folyó viz alá, csak használd a zacskó lisztet. Sokkal hatékonyabb.
Add tovább, tudják meg mások is mit kell tenni égés, vagy forrázás esetén.
Vissza az elejére
kutyus
Srí Lanka
Srí Lanka

HozzászólásElküldve: 2018.02.28, 05:23    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Egy orvos nem megfelelően végzett kutatásai segítettek a régi járványok újbóli elterjedésében

https://index.hu/tudomany/2018/02/28/az_orvostudomany_aruloja_aki_visszahozta_a_jarvanyokat_autizmus_oltasellenesseg_wakefield/?utm_source=juno.hu&utm_medium=referral&utm_campaign=juno.hu
Vissza az elejére
kutyus
Srí Lanka
Srí Lanka

HozzászólásElküldve: 2018.02.27, 18:52    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Benedek Elek életéről szól ez a kis írás

A 23 éves Benedek Elek, a Budapesti Hírlap újságírója volt, amikor 1882 egy őszi délutánján főnökével, Rákosi Jenővel betértek szivarért egy Rókus kórház melletti trafikba. Egy aznapi újságcikkről beszélgettek, amikor a trafikosné sarokban ülő lánya beleszólt a társalgásba. Vitába szállt a nagy hírű főszerkesztővel, amihez talán Eleknek sem lett volna mersze. A magas, jóképű fiatalember annyira rácsodálkozott az éles eszű lányra, hogy elfelejtett fizetni a szivarokért. Másnap egy ibolyacsokor kíséretében vitte el a tartozást, s innentől kezdve mindennap visszajárt a boltba, hogy találkozzon a 19 éves Fischer Máriával. Az elszegényedett székely nemesi család fia és a félárva, vallásos zsidó lány szerelmét sokan értetlenkedve nézték. Ők nem értették, mi lenne a baj. Elek másfél év udvarlás után belépett a trafikba és a lány elé állt: „kisasszony, gyönyörű álmot láttam. Virágos almafa tövében szenderegtem, s maga égőpiros rózsát ejtett a mellemre... Igazat jelent-e az álmom?” „Igazat” - hangzott a felelet. 1884-ben összeházasodtak, és 45 évig el sem váltak egymástól. Bár Elek elismert újságíró lett, s egy ciklus erejéig országgyűlési képviselő is, szerényen éltek Reáltanoda utcai lakásukban. Elek nem becsülte sokra a pénzt, így megtartani sem tudta. A család motorja Mária volt, a hat gyerek mellett férje ügyeit is kézben tartotta. Elek sokat dolgozott, ma már csak meseíróként tartják számon, pedig kemény hangú közéleti publicista és a szociális igazságtalanságra érzékeny regényíró is volt. Regényeiből kitűnik, hogy egyszerre hitt a nők egyenjogúságában és az életen át tartó szerelemben. Szülőföldjén, Kisbaconban felépítette álmai házát, a tornác felett ma is ott a felirat: Mari. Neki építette. Nem szerettek külön lenni. Ha Eleknek mégis utaznia kellett, minden nap levelet írt feleségének, Mária pedig minden nap válaszolt. Elek tudatosan fordult a gyermekirodalom felé, ezt politikai állásfoglalásnak is tekintette. A századfordulón már Elek apónak hívta mindenki, egyik gyerekújságot adta ki a másik után. A világháború alatt János fiuk megbetegedett, így Mária Kisbaconba költözött Pestről, hogy ápolhassa. A pesti zsidó lányból igazi székely asszony lett, a falu befogadta. Amikor 1920-ban János meghalt, Elek is döntött: végleg hazatért. A fiatal erdélyi írók kérésére újra visszatért az irodalmi közéletbe is, lapokat szerkesztett. 1929. augusztus 17-én éppen az írók feladatáról írt, amikor agyvérzést kapott. Utolsó három leírt szava ez volt: „fő, hogy dolgozzanak.” Leesett a székről, többé nem tért magához. A család tudta, hogy hamarosan vége. Mária megfogta a férje kezét, majd hirtelen felállt és kiment a házból. Néhány perc múlva visszatért, leült az ágy mellé. „Édeseim” – mondta nyugodtan a gyermekeinek – „azt hiszem, most kifogytok belőlünk”. Rátámadtak. „Te valamit bevettél! Gyorsan hánytatót!”. Összeszorította a fogait, nem vett be semmit a 9 Veronál után. Megértették végül, hogy így akarták, s fordítva Elek is így tett volna. Elbúcsúzott a gyerekeitől, nem sokkal ezután elveszítette az eszméletét, és egy nappal később ő is meghalt. Egyszerre temették őket, ott volt az egész falu és sok író-barát. Szép, paraszti temetése volt az egykori nemesúrfinak és a zsidó polgárlánynak, akik nem tudtak elválni egymástól.
Vissza az elejére
bau
Srí Lanka
Srí Lanka

HozzászólásElküldve: 2018.02.26, 10:21    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Érdekességek a FARMERRŐL

https://shine.nlcafe.hu/trendles/10-dolog-a-levis-farmerrol-amit-nem-tudtal/
Park
Park

HozzászólásElküldve: 2018.02.22, 11:41    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Egy új kutatás szerint a takarítás nagyon egészségtelen

A Bergeni Egyetem munkatársai egy korábbi felmérést használva 6235 alany információit elemezték - számol be a Science Daily. Az adatfelvétel kezdetekor az alanyok átlagosan 34 évesek voltak, a vizsgálat pedig 20 évig tartott.

A teljes cikk ITT olvasható.

Vissza az elejére
kutyus
Srí Lanka
Srí Lanka

HozzászólásElküldve: 2018.02.07, 11:02    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Fantasztikus munka van ebben!!!

https://www.beol.hu/egyperces/elkeszult-az-orszag-tojasa-1172167/?utm_source=juno.hu&utm_medium=referral&utm_campaign=juno.hu
Vissza az elejére
Vackor
Park
Park

HozzászólásElküldve: 2018.02.07, 06:15    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Elstartolt a SpaceX űrhajója

Lépésről lépésre követhetjük a SpaceX Falcon Heavy rakétájának indítását. Elon Muskék ezzel a típussal terveznek eljutni a Marsra. S hogy most milyen szokatlan rakományt vitt magával a teherszállító, azt megtudhatjuk a cikkből, melyet ITT olvashatunk.

A strtról készült videó:

https://youtu.be/SiaEiHtCoZE

A rakomány jelenlegi helyzetét az alábbi YouTube csatornán követhetjük:

Vissza az elejére
kutyus
Srí Lanka
Srí Lanka

HozzászólásElküldve: 2018.02.06, 06:35    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Ez a cápa sétálni is tud Laughing Laughing

https://index.hu/tudomany/til/2018/02/06/szemfoltos_bambuszcapa_capa_seta_szarazfold/?utm_source=juno.hu&utm_medium=referral&utm_campaign=juno.hu
Vissza az elejére
kutyus
Srí Lanka
Srí Lanka

HozzászólásElküldve: 2018.02.05, 06:01    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Ősi maja település az őserdőben

http://hvg.hu/tudomany/20180205_maja_epitmenyek_lidar_lezeres_taverzekeles_felfedezes_guatemala#rss

.-------------------------

Csokoládé válság

https://lilafuge.hu/a-nagy-csokolade-valsag/
Vissza az elejére
Vackor
Park
Park

HozzászólásElküldve: 2018.02.04, 21:29    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Mobiltelefonból űrhajó?

A 10 méter hosszú és 50 centiméter átmérőjű rakétát a délnyugati Kagosima prefektúrában fekvő ucsinurai űrközpontból indították. A rakéta egy parányi, mindössze 3 kilogrammos műholdat szállított, amelyet a Tokiói Egyetem fejlesztett ki. A mikroműhold a tervek szerint felvételeket fog készíteni a Föld felszínéről.

A teljes cikk ITT olvasható.
Az eredeti - angol nyelvű - cikk ITT olvasható.
Vissza az elejére
Hozzászólások megtekintése:   
Új téma nyitása   Hozzászólás a témához    Tartalomjegyzék -> Tábortűz Időzóna: (GMT +1 óra)
Ugrás az oldalra: Előző  1, 2, 3 ... 24, 25, 26 ... 32, 33, 34  Következő
25 / 34 oldal

Ugrás:  
Nem készíthetsz új témákat ebben a fórumban
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban
Nem módosíthatod a hozzászólásaidat a fórumban
Nem törölheted a hozzászólásaidat a fórumban
Nem szavazhatsz ebben fórumban