13 éves a Gazlap!!!
Információk
Szia Anonymus!
Tagok: 3 / 18286
Összes látogató: 9
Utolsó tag: czaczi
Keresés
Web Gazlap
Részletes fórum kereső
Utolsó fórumtémákból
Hirdetés
Üzenőfal
6:17:pm Bojtárgazdi :
Terimamy megint nem tud belépni...
1:10:pm bau :
Kutyus! Nem szoktál MAGNÉZUMOT szedni? Az jó rá!
5:33:am kutyus :
Jó reggelt, kidobott az ágy, mert többször görcsbe jött a lábam
5:33:am kutyus :
Bujo!!!! de rég láttalak! jó a régiek körül ismét valakit látni!!!
5:44:pm bujo :
Gondolatban soxor jártam erre ám! Puszi Baukám!
5:42:pm bau :
Nahát Bujó! ) Nagyon régen voltál itt
5:36:pm bujo :
Szép jó estét kívánok! Kíváncsiságból bekukkantok, mert régen jártam errefelé!
5:54:am kutyus :
Jó reggelt mindenkne!
6:08:am kutyus :
Jó reggelt! meleg van!
7:02:am kutyus :
Jó reggelt mindenkinek!
5:50:am kutyus :
Jó reggelt, kellemes vasárnapot!
6:22:am kutyus :
Jó reggelt, itt a hétvége!!!
6:58:pm kutyus :
Azt írtad, hogy mozi van a Madarasban
6:47:pm bau :
Madarak
6:33:pm kutyus :
Jaj, bocsi, Bau írta ide......mi van a madarasban BAU???
Korábbi üzenetek

Csak regisztrált felhasználóknak
Regisztráció/Belépés
Google Hirdetések
Mellékletek
Hirdetés

Gazlap.hu :: Téma megtekintése - Konyhakerti növények (14)
 Gy.I.K.Gy.I.K.   KeresésKeresés   CsoportokCsoportok   ProfilProfil   Privát üzeneteid olvasásához be kell jelentkeznedPrivát üzeneteid olvasásához be kell jelentkezned   BelépésBelépés 

Konyhakerti növények (14)
Ugrás az oldalra: 1, 2  Következő

Új téma nyitása   Hozzászólás a témához    Tartalomjegyzék -> Kertészet
Előző téma megtekintése :: Következő téma megtekintése  
Szerző Üzenet
bagoly
Liget
Liget

HozzászólásElküldve: 2017.11.04, 19:39    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Hamarabb van kb egy héttel, mint a tavaszi vetések, és elég szép a hüvelye és a szeme. Olyasmi, mint a Rajnai törpe fajta.

Belőlem csak egy van, a többiek sokan vannak
Ezért nekem nagyon kell vigyázni magamra
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése
bau
Srí Lanka
Srí Lanka

HozzászólásElküldve: 2017.11.04, 19:25    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Jéé Very Happy
Pár év alatt mekkorát változik a világ!
10 évvel ezelőtt hagytuk abba a kertművelést.
Azóta nem hallottam erről a borsóról! Smile
Kíváncsi leszek,hogy milyen lesz tavasszal! Rolling Eyes
Liget
Liget

HozzászólásElküldve: 2017.11.04, 19:18    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Már van olyan, hogy áttelelő borsó, és ugyanúgy áttelel, mint a mák. Már több éve vetem. Nálam is nagyjából ki van egyelve a mák. Hagyni szoktam egy kis tartalékot, ki tudja milyen tél lesz. Smile

Vissza az elejére
bau
Srí Lanka
Srí Lanka

HozzászólásElküldve: 2017.11.04, 19:06    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Bagoly
Nagyon szép a káposztád! Király
De nem értem a dolgok egy részét! Embarassed Laughing

Mi az,hogy a borsó kikelve? Rolling Eyes Idea
Hogy telel az át?
A mákot annak idején mi októberben már egyelni szoktuk,hogy tavasszal szépen beinduljon.
A többi rendben van én is így ültettem!
Laughing
Liget
Liget

HozzászólásElküldve: 2017.11.04, 18:58    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Az őszi munkák nagyrészt elvégezve. Már csak a káposzták vannak kint. Borsó kikelve, mák kikelve, spenót kikelve, saláta elültetve, fokhagyma, vöröshagyma elduggatva. Most már várom a tavaszt. Very Happy

Vissza az elejére
Capsella
Vadgesztenyefa
Vadgesztenyefa

HozzászólásElküldve: 2017.10.31, 00:19    Hozzászólás témája: Konyhakerti növények Hozzászólás, az előzmény idézésével

https://www.magro.hu/agrarhirek/szakcikkek/fokhagymafajtak-es-tulajdonsagaik/

A fenti linken olvashattok a fokhagyma fajtákról és termesztésükről.
Egy másik topikban ígértem, hogy foglalkozunk a fokhagymákkal.

A következő linken az elszíneződött fokhagymára kerestem írást:
https://www.magro.hu/agrarhirek/szines/nem-csak-kinai-fokhagyma-kekulhet/
Vissza az elejére
lel01
Mamutfenyő
Mamutfenyő

HozzászólásElküldve: 2017.10.28, 18:59    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

A várható hidegre való tekintettel ma kiszedtem a konyhakerti növények többségét. Az évelőkön kívül a káposztafélék és a zeller maradtak. Lett még 3 kiló zöld paradicsom, néhány paprika, 1 kiló félig érett paradicsom, répa, hagyma, cékla, spenót. A répából és a céklából fűszeres sült cékla lesz. Spenót lefagyasztva, a paradicsom és paprika egyrészéből lecsó lesz, csak hagymát kell venni.
Csodabogyóból még lett kb másfél heti zabkására való és még néhány földicseresznyét is találtam. Ha jobb idő lesz, áshatok.

https://www.facebook.com/bela.schmatz
Vissza az elejére
Capsella
Vadgesztenyefa
Vadgesztenyefa

HozzászólásElküldve: 2017.10.02, 00:29    Hozzászólás témája: Konyhakerti növények Hozzászólás, az előzmény idézésével

http://mek.oszk.hu/11700/11738/11738.pdf

Ezt a fenti linket találtam valahogy és órákig tanulmányoztam. A hazai özönnövényekről szól. Nagyon érdekes, mert nemcsak a növénytermesztés szempontjából érdemes foglalkozni ezekkel a növényekkel vagy inkább az irtásukkal, hanem pl. az állattenyésztés miatt is.

Mivel parasztgyerek vagyok, otthon nagyon sok növényt megismertem. Sok olyan is volt, aminek mondtak egy magyar nevet, de ilyen nincs a botanikai névjegyzékben, de ez nem is számít. Az számít, hogy a szüleimtől, nagyszüleimtől megtanultam, hogy melyik mérgező, melyik takarmányozható növény.
Most, ahogy elnézegettem ezeket az özönnövényeket, nagyon sokat felismertem, hogy már otthon (nem a kertben, hanem a falu határában) is találkoztam velük, sőt, többnek a nevét sem tudtuk, de azt mondták, azt semmi szín alatt nem szabad, hogy az állatok megegyék.

Arra jöttem rá, hogy amik nem őshonosak voltak, azokat nem tűrték, féltek tőlük, mert nem ismerték.

Arra is emlékszem, hogy a kicsiny gombvirágot nagyon kedveltük a kertben, mert úgy augusztusban, amikor már kevesebb a gyom, ezeket kapkodtuk ki az állatoknak és ezt minden állat nagyon szerette.
Erre itt olvasom, hogy még emberi fogyasztásra is alkalmas, rendkívül sok jó hatása van.

Ugyan miért van az, hogy annyi mérgező, irtandó özönnövény telepedett itt meg? Ezek olyanok, mint a rendszerváltás után beözönlő irdatlan kultúra, ami inkább kultúrálatlanság. Szóval, egyik is, másik is irtandó.

A fehér akác is özönbe van sorolva, de rendes magyar ember nem oda sorolja.
Értékes a kemény fája, mert tüzelő és egyre több ipari fa készül belőle.
A nemesítéssel pedig egyre jobb klónokat állítanak elő, ilyen pl. az árbócakác.
No és a magyar akácmézet nem kell bemutatni. Azért vagyunk akácméz nagyhatalom, mert a XIX. században az erdészek, méhészek, nemesítők közös munkája eredményeként olyan akác klónokat szelektáltak, amik sokkal több nektárt termeltek, mint az Amerikából behozottak általában. Ezeket a véletlenszerűen keletkezett plusz variánsokat felszaporították és ezekkel folytatták a telepítéseket.

Mostanság amilyen nagy probléma van a méhek pusztulása miatt, ha nem minden az azonnali pénzről szólna, akkor pl. az önkormányzatok a határban a dűlőutakon hársat telepítenének és gondoznának. Mindannyiunk érdeke. Ha így folytatódik méhpusztulás, néhány évtized múlva tényleg probléma lesz a beporzása nálunk isl. Ráadásul a kiváltó okok a vadméheket is is pusztítják.
Vissza az elejére
Capsella
Vadgesztenyefa
Vadgesztenyefa

HozzászólásElküldve: 2017.09.28, 12:53    Hozzászólás témája: Konyhakerti növények Hozzászólás, az előzmény idézésével

Lizzy!
Ettől még nem kuka. Alaposan mosd meg a növényt, hogy lemosd róla a rovarokat. Vágd vissza, a bazsalikomot úgyis kell vagdosni, hogy sokkal többet hajtson.

Azért érdekes, hogy még a bazsit is zabálja valami, mert azt nem szokták bántani, azért jó a biokertészetben rovarriasztónak.

A nagy jövendölésben olyasmi van, hogy a XXI. század embere, bár technilailag nagyon fejlett világban fog élni,de saját maga generálta csapdákba kerül, aminek hatására a megváltozó éghajlat és a mindent elözönlő rovarok, új baktériumok, gombák megjelenése miatt mégsem lesz egyszerű az élelmiszerek előállítása.
Lehet nem hinnünk ezekben a jóslásokban, de tény, hogy ezen a nem kívánt úton járunk.
Vissza az elejére
balu28
Liget
Liget

HozzászólásElküldve: 2017.09.28, 09:50    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Lizzy

Tripsz?
Vissza az elejére
Lizzy
Liget
Liget

HozzászólásElküldve: 2017.09.27, 12:58    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Pár napja még gyönyörű volt, mostmeg mehet a kukába. Sad
Meg tudja mondani valaki mi történt a növényemmel? Bazsalikom.

Weboldalaim:
- Fotózás
- Esküvői fotó

Egyéb képeim
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Felhasználó weblapjának megtekintése
Capsella
Vadgesztenyefa
Vadgesztenyefa

HozzászólásElküldve: 2017.09.24, 00:05    Hozzászólás témája: Konyhakerti növények Hozzászólás, az előzmény idézésével

https://www.agrarszektor.hu/novenytermesztes/igazi-szenzacio-lesz-ha-megtalaljak-a-szuperparadicsomot.8865.html?utm_source=agrarszektor&utm_medium=email&utm_campaign=hirlevel

A fenti linken az izraeli paradicsomnemesítők munkájáról olvashattok. Szurkolok, hogy mielőbb sikerüljön nekik, mert annak mindenki hasznát fogja venni.
Az sem lehetetlen, hogy más növényfajták ilyen irányú nemesítéséhez módszertani útmutatást is fog adni. Ez utóbbira csak én gondolok, a cikk nem ír ilyet.
Vissza az elejére
Capsella
Vadgesztenyefa
Vadgesztenyefa

HozzászólásElküldve: 2017.09.21, 22:37    Hozzászólás témája: Konyhakerti növények Hozzászólás, az előzmény idézésével

Mostanában még elég sokat olvassuk ezt a topikot, ezért ide teszem a méhekről ezt a cikket, olvassátok!

http://www.greenpeace.org/hungary/hu/Mivel-foglalkozunk/Meregmentes-jovot/Ovjuk-meg-a-meheket/?gclid=EAIaIQobChMI5or0mZW31gIVV8-yCh3lxAe1EAAYAiAAEgLDQ_D_BwE
Vissza az elejére
arozsa
Park
Park

HozzászólásElküldve: 2017.09.20, 12:52    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Tercsi!
Feri őszi fokhagymát szokott ültetni. Most hozta a gazda az alapanyagot, nála termett őszi fajta. Szeretjük, mert egészen télig van saját fokhagymánk, a piacon nagyon drága. Bár a kiló vetőmag is 1500volt, válogatott méret és minőség.
Rak mellé egy sor vöröshagymát is, legyen tavasszal zöldhagyma.
Vissza az elejére
tercsi
Park
Park

HozzászólásElküldve: 2017.09.20, 09:45    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Én már majdnem kiürítettem a kiskertet.
Néhány paradicsom tő van még kint, ,és már megint nő a spenót,de már nincs hova tenni. A chili paprika töveket felszedem,és a lakásba fognak beérni.
A virágokat az eresz alá tettem,ne ázzanak már.
Kiürítettem a konyhát,mivel így 2 háztartást vezetünk,az alap élelmiszer,fűszer maradékból el leszünk egy darabig.
Hagymát én is szeretnék duggatni,hátha lesz belőle valami.
Már nem alszunk kint,mert nincs értelme fűtögetni.
A kis naspolya fa tele van terméssel,de arra még várni kell.

tercsi
Hozzászólások megtekintése:   
Új téma nyitása   Hozzászólás a témához    Tartalomjegyzék -> Kertészet Időzóna: (GMT +1 óra)
Ugrás az oldalra: 1, 2  Következő
1 / 2 oldal

Ugrás:  
Nem készíthetsz új témákat ebben a fórumban
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban
Nem módosíthatod a hozzászólásaidat a fórumban
Nem törölheted a hozzászólásaidat a fórumban
Nem szavazhatsz ebben fórumban