16 éves a Gazlap!!!
Információk
Szia Anonymus!
*bau
Tagok: 2 / 18286
Összes látogató: 8
Utolsó tag: czaczi
Keresés
Web Gazlap
Részletes fórum kereső
Utolsó fórumtémákból
Hirdetés
Üzenőfal
5:52:am kutyus :
Jó reggelt, szép vasárnapot!
6:05:am kutyus :
Jó reggelt, kellemes hétvégét
5:43:am kutyus :
Jó reggelt mindenkinek!
5:34:am kutyus :
Jó reggelt!
6:08:am kutyus :
Jó reggelt mindenkinek!
5:59:am kutyus :
Jó reggelt mindenkinek!....indul nak a munkás napok!
5:33:am kutyus :
Jó reggelt mindenkinek! Szép Húsvét hétfőt!
7:56:am Etimami :
Szép napot mindenkinek. Kellemes húsvétot.
5:03:am kutyus :
Jó reggelt mindenkinek!
5:00:am kutyus :
Jó reggelt mindenkinek! SZép Húsvétot kívánok!
5:27:am kutyus :
Jó reggelt mindenkinek!
5:53:am kutyus :
Jó reggelt! Mindjárt itt a Húsvét!!
6:37:am kutyus :
Jó reggelt mindenkinek!....ismét egy újabb hét indul
6:50:am kutyus :
Jó reggelt, szép vasárnapot!
5:13:am kutyus :
Jó reggelt!
Korábbi üzenetek

Csak regisztrált felhasználóknak
Regisztráció/Belépés
Google Hirdetések
Mellékletek
Hirdetés
Gazlap.hu :: Téma megtekintése - Segítség csak kertészeti témákban(17)
 Gy.I.K.Gy.I.K.   KeresésKeresés   CsoportokCsoportok   ProfilProfil   Privát üzeneteid olvasásához be kell jelentkeznedPrivát üzeneteid olvasásához be kell jelentkezned   BelépésBelépés 

Segítség csak kertészeti témákban(17)
Ugrás az oldalra: Előző  1, 2, 3, 4, 5 ... 16, 17, 18  Következő

Új téma nyitása   Hozzászólás a témához    Tartalomjegyzék -> Kertészet
Előző téma megtekintése :: Következő téma megtekintése  
Szerző Üzenet
Szécsike
Srí Lanka
Srí Lanka

HozzászólásElküldve: 2020.03.27, 22:44    Hozzászólás témája: .. Hozzászólás, az előzmény idézésével

Ti milyen tápoldatot használtok a növényeitekhez a nagyobb mennyiségű virágért? Melyik oldatnak magasabb a kálium tartalma? Shocked

"Szóló" káliumot találtam a neten,de adagolás hiányában ezt talán nem használnám,hisz árthatok is vele.

Köszönöm ha válaszoltok. Puszi Puszi
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése
kutyus
Srí Lanka
Srí Lanka

HozzászólásElküldve: 2020.03.11, 10:24    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

NEM TUDOM, MENNYIRE HATÁSOS.....OLVASSÁTOK EL

https://www.agraroldal.hu/szantasmentes-kerteszkedes-.html?fbclid=IwAR2LJCAB-i277zrevUkl4uP2hRYf1Mac0llubDALGed8aQHfNZFlk26_keI
Vissza az elejére
kutyus
Srí Lanka
Srí Lanka

HozzászólásElküldve: 2020.03.06, 06:47    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

PRAKTIKUS TANÁCSOK KERTI "LÁTOGATÓK" ELLEN

https://balkonada.cafeblog.hu/2020/03/04/hazi-praktikak-a-kerti-betolakodok-ellen/?fbclid=IwAR10Z_TLXah9foi49-LHU1aPY6F7nJklBF14nf1nWznlRVKyAxr4nc8LeNE
Vissza az elejére
kutyus
Srí Lanka
Srí Lanka

HozzászólásElküldve: 2020.03.05, 06:55    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Bálint gazda tanácsa vegyszer nélküli gyomirtáshoz

https://morzsafarm.hu/keruljuk-a-mergeket-a-kiskertben-13-hazi-modszer-a-gazok-ellen/?fbclid=IwAR0VNGGnR5ujq7m6d7cxXLGgF_txsVPzQgtCKq0WvsazKiyuqbQDRFMVhbM
Vissza az elejére
Szécsike
Srí Lanka
Srí Lanka

HozzászólásElküldve: 2020.02.23, 20:10    Hozzászólás témája: .. Hozzászólás, az előzmény idézésével

Puszi Nagyon köszönöm! Akkor cserépbe megy. pacsi puszi2 puszi2
Vissza az elejére
oerzsi
Vadgesztenyefa
Vadgesztenyefa

HozzászólásElküldve: 2020.02.23, 18:34    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Szécsike, én is vettem kb. két hete, cserépbe tettem, meglocsoltam, és betettem a pinceablakba. A napokban néztem meg, szépen elkezdett hajtani Smile Smile Majd ha már jó idők lesznek, akkor kiültetem a helyére.

Vissza az elejére
Szécsike
Srí Lanka
Srí Lanka

HozzászólásElküldve: 2020.02.21, 19:59    Hozzászólás témája: .. Hozzászólás, az előzmény idézésével

Itt a lapon koldultam Embarassed Helenium autumnale virágot,ami nem jött össze. /más tipusút kaptam!! Puszi /

Erre ma a Lidiben találtam,leócsózva. ugra Már kezd hajtani....Az lenne a kérdésem,hogy kiültethetem-e a neki szánt helyre,vagy egyelőre csak cserepezzem be?
Segítsetek léccci,nagyon szeretném ha megmaradna. hódol

Nagyonszépenköszönömszépen. puszi2
Vissza az elejére
áfonya
Bokor
Bokor

HozzászólásElküldve: 2020.02.15, 20:54    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Szintén som másik fajta.

https://www.sieberz.hu/detail/index/sArticle/2883
Vissza az elejére
áfonya
Bokor
Bokor

HozzászólásElküldve: 2020.02.15, 20:51    Hozzászólás témája: Re: Segítség csak kertészeti témákban Hozzászólás, az előzmény idézésével

Capsella írta:
Scilla!
Sajnos, tudtommal sehol nem árulják a húsos som termését, mert nem is termelik jószerivel.
Alig akad pár ember, aki egészségi okokból vagy méhészként, a korai virágzása miatt tart somot.
Reménytelen a termést beszerezni!

Viszont több fajta csemetéjét meg lehet vásárolni néhány faiskolában, mert nem mindenütt van. A nemesített, nagy szemű és egyéb tekintetben is kiváló fajták csemetéje, pl. a Jolico 6.000.-Ft körül van. Viszont ha valaki most akar ültetni, akkor mint mindenben, a legjobb fajtákat érdemes ültetni.

Viszont a somok hamar termőre fordulnak, és ez jó dolog. Én a Jolicot egy ősszel sok érett terméssel vettem és nagyon finom volt.

Sajnos, termő somom még nekem sincs. Az említett egy termő Jolico már lehetne, de ez a bolond ember a nyáron kint abba a kertrészbe beengedte a hucul kancát a csikójával legelni, ahol ez volt más gyümölcsfák és fekete hunyor társaságában. Én azóta abba a kertrészbe nem tettem be a lábam.
A tavaszon megnézem, mi maradt meg és pótolom a tönkretetteket, de vesztek egy csomó pénzt, munkát, öntözést.

Nem mellesleg, amikor a huculok fostak, talán a hunyortól. De amikor én tudomást szereztem róla, mert én lettem az ügyeletes, akkor már nagyjából túl voltak rajta. Még a csikót istápolgattam pár napig.
.................................
Nem biztató dolgokat olvastam a xilit, stevia és más édesítőszerként használt dolgokról. Az emésztőrendszernek gondot okoznak.

Som.

https://www.sieberz.hu/gyuemoelcstermok-es-haszonnoevenyek/bogyos-gyuemoelcsoek/egyeb-bogyosok/2882/nagygyuemoelcsu-husos-som-kasanlak?c=78
Vissza az elejére
Szécsike
Srí Lanka
Srí Lanka

HozzászólásElküldve: 2020.02.08, 19:03    Hozzászólás témája: .. Hozzászólás, az előzmény idézésével

Capsella! hódol puszi2 puszi2

Úgy ragyognak,mint Salamon tökéletessége! Wink Laughing
Vissza az elejére
Capsella
Mamutfenyő
Mamutfenyő

HozzászólásElküldve: 2020.02.08, 13:13    Hozzászólás témája: Segítség csak kertészeti témákban Hozzászólás, az előzmény idézésével

Szécsike!

A cukorral semmi baj, le ne mosd! Legfeljebb a port fogja jobban, de nem biztos.
Vissza az elejére
Capsella
Mamutfenyő
Mamutfenyő

HozzászólásElküldve: 2020.02.08, 13:02    Hozzászólás témája: Segítség csak kertészeti témákban Hozzászólás, az előzmény idézésével

Scilla!
Sajnos, tudtommal sehol nem árulják a húsos som termését, mert nem is termelik jószerivel.
Alig akad pár ember, aki egészségi okokból vagy méhészként, a korai virágzása miatt tart somot.
Reménytelen a termést beszerezni!

Viszont több fajta csemetéjét meg lehet vásárolni néhány faiskolában, mert nem mindenütt van. A nemesített, nagy szemű és egyéb tekintetben is kiváló fajták csemetéje, pl. a Jolico 6.000.-Ft körül van. Viszont ha valaki most akar ültetni, akkor mint mindenben, a legjobb fajtákat érdemes ültetni.

Viszont a somok hamar termőre fordulnak, és ez jó dolog. Én a Jolicot egy ősszel sok érett terméssel vettem és nagyon finom volt.

Sajnos, termő somom még nekem sincs. Az említett egy termő Jolico már lehetne, de ez a bolond ember a nyáron kint abba a kertrészbe beengedte a hucul kancát a csikójával legelni, ahol ez volt más gyümölcsfák és fekete hunyor társaságában. Én azóta abba a kertrészbe nem tettem be a lábam.
A tavaszon megnézem, mi maradt meg és pótolom a tönkretetteket, de vesztek egy csomó pénzt, munkát, öntözést.

Nem mellesleg, amikor a huculok fostak, talán a hunyortól. De amikor én tudomást szereztem róla, mert én lettem az ügyeletes, akkor már nagyjából túl voltak rajta. Még a csikót istápolgattam pár napig.
.................................
Nem biztató dolgokat olvastam a xilit, stevia és más édesítőszerként használt dolgokról. Az emésztőrendszernek gondot okoznak.
Vissza az elejére
Szécsike
Srí Lanka
Srí Lanka

HozzászólásElküldve: 2020.02.07, 20:03    Hozzászólás témája: .. Hozzászólás, az előzmény idézésével

Tanácsot kérnék szépen...

Lemostam ma a virágaim levelét sörrel,szépek is lettek. Mikor kész lettem,akkor mondta a férjem,hogy cukros alkoholmentes volt a sör. Shocked Twisted Evil Most nemtom mit tegyek,lemossam-e,árt-e nekik. A rendes sör tudom hogy nem mert évek óta így teszek,de mi a helyzet a cukorral? Shocked

Köszönöm. Puszi Puszi
Vissza az elejére
Scilla
Növény
Növény

HozzászólásElküldve: 2020.02.05, 16:52    Hozzászólás témája: Re: Segítség csak kertészeti témákban Hozzászólás, az előzmény idézésével

Capsella írta:
Szécsike!
Még ma is találtam szép nagy gilisztákat. Alumínium hosszú tálcákban ehető som csemetéket neveltem a nyáron és még nem téliesítettem. Álltak szegények a vízben. Kiszedtem őket és kiöntögettem az aluból a vizet. Meglepetésemre még több giliszta volt alattuk. Gondoltam Rád, hogy de szívesen adnék.

Szia! A Húsos som termését árulják valahol? Nem a lekvárját, hanem a termését. (Cukorbeteg vagyok.)
Vissza az elejére
bau
Srí Lanka
Srí Lanka

HozzászólásElküldve: 2020.01.19, 18:15    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Anny

Előre hoztam Neked a LUFFÁS topikot,olvasgass,hátha találsz társat luffa mag ügyben.

Itt
http://www.gazlap.hu/modules.php?name=Forums&file=viewtopic&p=1233503#1233503
Új téma nyitása   Hozzászólás a témához    Tartalomjegyzék -> Kertészet Időzóna: (GMT +1 óra)
Ugrás az oldalra: Előző  1, 2, 3, 4, 5 ... 16, 17, 18  Következő
4 / 18 oldal

Ugrás:  
Nem készíthetsz új témákat ebben a fórumban
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban
Nem módosíthatod a hozzászólásaidat a fórumban
Nem törölheted a hozzászólásaidat a fórumban
Nem szavazhatsz ebben fórumban