16 éves a Gazlap!!!
Információk
Szia Anonymus!
Tagok: 2 / 18286
Összes látogató: 8
Utolsó tag: czaczi
Keresés
Web Gazlap
Részletes fórum kereső
Utolsó fórumtémákból
Hirdetés
Üzenőfal
5:34:am kutyus :
Jó reggelt, kellemes hétvégét
5:08:am kutyus :
Jó reggelt mindenkinek!
5:26:am kutyus :
Jó reggelt!
5:39:am kutyus :
Jó reggelt mindenkinek!
7:06:pm aszokfa :
Lobularia hybrid 'Stream® Purple' – Illatos ternye (mézvirág) lila szinben magra vevő lennék!
7:23:am Etimami :
Szép napot mindenkinek.
5:19:am kutyus :
Jó reggelt!
5:41:am kutyus :
Jó reggelt mindenkinek
5:23:am kutyus :
Jó reggelt, szép vasárnapot!
5:25:am kutyus :
Jó reggelt, kellemes hétvégét...készülődés t Pünkösdre
6:13:am Bojtárgazdi :
Ó, szóval jó reggelt kívánok!
6:12:am Bojtárgazdi :
ó reggelt! Hidegecske van.
5:49:am kutyus :
Jó reggelt mindenkinek!pályinkás at vagy anélkülit
5:08:am aszokfa :
Jó reggelt! Ki korán kel, hamar álmos lesz!
2:57:pm bau :
:sleep
Korábbi üzenetek

Csak regisztrált felhasználóknak
Regisztráció/Belépés
Google Hirdetések
Mellékletek
Hirdetés
Gazlap.hu :: Téma megtekintése - Segítség csak kertészeti témákban(17)
 Gy.I.K.Gy.I.K.   KeresésKeresés   CsoportokCsoportok   ProfilProfil   Privát üzeneteid olvasásához be kell jelentkeznedPrivát üzeneteid olvasásához be kell jelentkezned   BelépésBelépés 

Segítség csak kertészeti témákban(17)
Ugrás az oldalra: 1, 2, 3 ... 14, 15, 16  Következő

Új téma nyitása   Hozzászólás a témához    Tartalomjegyzék -> Kertészet
Előző téma megtekintése :: Következő téma megtekintése  
Szerző Üzenet
Emmylie
Srí Lanka
Srí Lanka

HozzászólásElküldve: 2020.06.06, 09:41    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Ani kedves én azt ajánlom hogy tedd fel a kérdésedet a

gyakorikerdesek.hu oldalon is.

Sokan olvassák az oldalt talán adnak valami jo ötletet.
ani1016
Fűzfa
Fűzfa

HozzászólásElküldve: 2020.06.06, 08:23    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Sziasztok!
Ide is jöttem segítségért.... nem tudom, hogy jó helyen járok, de a vadkomló kiirtását szeretném megtudni... Nagyon borzasztó, hogy az egész kertet behálózza, és a vastag gyökerek elvágásakor is kihajt ami benne marad. Most már ellepte az egész kertet. Ha tud valaki segiteni nagyon megköszönném,,,bár kaptam egy pár tanácsot, de lehet még gyűjthetek Tőletek is valamit...nagyon elkeseredett vagyok! Sad
Válaszotoknak nagyon örülnék, és megköszönném! Smile
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Email küldése
kiszsoka
Bokor
Bokor

HozzászólásElküldve: 2020.05.31, 17:15    Hozzászólás témája: protea vetés Hozzászólás, az előzmény idézésével

Köszi Szécsike
Azt hiszem nem a legegyszerúbb növényke! Sad Sad
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése
Szécsike
Őserdő
Őserdő

HozzászólásElküldve: 2020.05.27, 21:10    Hozzászólás témája: .. Hozzászólás, az előzmény idézésével

Kiszsóka nézd csak,ezt találtam:

Kedveli a tűző napos fekvést, az árnyékot nem tolerálja. Szereti, ha áramlik körülötte a levegő, de a nagyon hideg szelektől óvjuk. Fagyérzékenysége miatt Magyarországon csak edényes növényként tartható. A savanyú kémhatású, laza, jó vízáteresztő talajokat kedveli. Nehezen tűri az átültetést.
Magjai egész évben vethetők, de a csírázás serkentéséhez érdemes a magokat 24 órára fahamus vízben áztatni. A hamu puhítja a maghéjat, és olyan mikrokörnyezetet teremt, amely az élőhelyére jellemző bozóttüzek utáni állapotokat imitálja a magban lévő embrió számára. Ezután vessük el kb. fél cm mélyre, jó vízáteresztő, savanyú talajkeverékbe, amelyhez egy kis gombaölő szert is keverhetünk, hogy a gombás fertőzések ne üssék fel a fejüket. A vetőedény alatt ne álljon a víz, a földjét hagyjuk néha megszikkadni. A magvetést világos helyen tartsuk. Az optimális csírázási hőmérséklete 15-18 fok körül van, de szakirodalmi adatok szerint akkor a legjobb a csírázása, ha 9 és 24 fok között ingadozik az éjszakai és a nappali hőmérséklet. Csírázási ideje 1-3 hónap.
Vissza az elejére
kiszsoka
Bokor
Bokor

HozzászólásElküldve: 2020.05.27, 12:58    Hozzászólás témája: protea magvetés Hozzászólás, az előzmény idézésével

Tudna valaki segíteni, hogyan kell a protea magját elvetni, hogy ki is keljen?
Vissza az elejére
Emmylie
Srí Lanka
Srí Lanka

HozzászólásElküldve: 2020.05.12, 14:43    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Szecsike kedves köszönöm szepen.
Szécsike
Őserdő
Őserdő

HozzászólásElküldve: 2020.04.19, 19:49    Hozzászólás témája: .. Hozzászólás, az előzmény idézésével

A fészen pont erről volt szó,átküldtem messengeren....most van itt az ideje.
Vissza az elejére
Emmylie
Srí Lanka
Srí Lanka

HozzászólásElküldve: 2020.04.17, 18:34    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Kérdésem az lenne hogy meg lehet e még most metszeni a rozsákat?
Bojtárgazdi
Srí Lanka
Srí Lanka

HozzászólásElküldve: 2020.04.12, 16:47    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Köszönöm a tanácsot, továbbítottam!
bau
Srí Lanka
Srí Lanka

HozzászólásElküldve: 2020.04.12, 16:42    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Újra kell hajtatni.
Sok jó tanács a cikkben itt:
https://balkonada.hu/pozsgafa-gondozasa-es-szaporitasa/
Srí Lanka
Srí Lanka

HozzászólásElküldve: 2020.04.12, 15:27    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Nem az én növényem, valaki kérdezi:

Túlöntözte a pozsgafáját, elég ramatyul néz ki, mit tegyen? Átültesse? Kiszedje egyáltalán? Shocked
Szécsike
Őserdő
Őserdő

HozzászólásElküldve: 2020.03.31, 18:35    Hozzászólás témája: .. Hozzászólás, az előzmény idézésével

Oerzsi nagyon szépen köszönöm! hódol Puszi Puszi
Erről a folyamatos tápoldatozásról még nem olvastam,bár logikusan hangzik. Shocked Ezt fogom tenni,Neked elhiszem. Crying or Very sad Laughing
Van még tavalyról Sub.tral virágzásindítóm,azt el kell használnom,utána viszont keresem az általad javasolt termékeket,hisz gyönyörűek a virágaid. Ok
Én max.13 l-es adagokban gondolkodhatok,mivel akkora a legnagyobb locsolóm. Hordóm nincs,az esővízgyűjtőmet meg nem keverem be. Embarassed

Tehát -ha jól olvasom - 200 l. tápos vízhez adsz fél joghurtos pohár -azaz kb.1 dl.-káliumot. Akkor ha jól számolom,nekem elég a 13 l-es locsolómhoz kb.5 ml.
kálium hogy ne ártsak nekik. Van kis fecskendőm,majd azzal játszadozom. Wink Laughing

A téli "loccsantásoknál" zöldséglevet kaptak,ill.még most is. /kicentrizett zöldség-gyümölcs rostanyaga+őrölt tojáshéj 1-2 napig vízben ázva/

Nagyon szépen köszönöm hogy megosztottad velem a tapasztalataidat! Puszi Puszi Puszi
Vissza az elejére
oerzsi
Vadgesztenyefa
Vadgesztenyefa

HozzászólásElküldve: 2020.03.31, 13:47    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Szécsike, én régebben a Vitaflóra Virágzásindító tápoldatát használtam (összetétele: 4,5-4,5-8+MgO+mikroelemek), de mivel folyamatosan nő a virágállományom, már nem gazdaságos ezt használnom. (Ebből 120 l vízhez kb 1- 1 1/2 dl kell folyamatos tápozás esetén)
Már kettő, de az is lehet, hogy 3 éve úgy tápoldatozok, hogy a növényeim minden locsolásnál kapnak tápoldatot. Hordókból locsolok, így egyszerre bekeverek egy hordónyit. Természetesen, mivel mindennap kapnak tápoldatot, az előirtnál jóval kevesebb tápsót keverek bele. Több helyen olvastam, hogy ez a módszer sokkal jobb a növényeknek, mert egyenletesen jutnak a tápanyagokhoz, nem pedig kéthetente, vagy hetente vannak lesokkolva egy-egy nagyobb adaggal.
A FitoHorm Komplex Pluszt (összetétele: 14-7-21) és a és a Freticar III-at (összetétele: 10-5-26) használom felváltva, és még teszek bele pluszba káliumot is. Eddig folyékony káliumot vettem, abból tettem minden hordónyi vízhez 1/2 johurtos pohárral (kb: 0,5-0,6 dl). A FitoHorm Komplex Plusz 1 kg-s, a Freticar III 2 kg kiszerelésben kapható. A FitoHorm Komplex Plusz-ba van egy adagoló kanál, azzal teszek 7 adagolókanálnyit a 200 l-es hordó vízhez (természetesen előtte egy kis vödörben feloldom, bele a plusz kálium, és az oldatot öntöm a hordóba).
Mivel a folyékony kálium sem volt anyagilag túl gazdaságos, idére vettem Kálium-nitrát- Krista K Plus-t (összetétele: N: 13.7%, K2O: 46.3%), ez is 2 kg-os kiszerelésben kapható, idén ezzel fogok még egy kis plusz káliumot juttatni, az amúgy is kálium túlsúlyos tápok mellé. Ja, és vettem még egy újabb fajta tápsót, azt is idén fogom kipróbálni, a Plantafol 5-15-45 nevűt.
Ezeket mind a gazdabolt.hu-ról szoktam rendelni.
Szerintem szeretik a növények ezt a fajta folyamatos tápoldatozást, sok-sok szép virággal hálálják meg.
Remélem tudtam segíteni Smile Smile

http://picasaweb.google.com/115907101229751647496
Vissza az elejére
ászokfa
Fasor
Fasor

HozzászólásElküldve: 2020.03.30, 11:44    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Egy utód ki a dolgaimban hadrafogható, 1250km-re van. Megkértem, mert eddig minden évben ő vásárolta és vette meg a szőlőhöz szükséges permetszereket ugyan már nézzen körül, hogy miket kéne vennem.
Alapos választ kaptam. Megosztom, hátha valaki még rajtam kívűl hasznát veszi.
http://aszokfa.lapunk.hu/?modul=oldal&tartalom=1174895
Őserdő
Őserdő

HozzászólásElküldve: 2020.03.27, 22:44    Hozzászólás témája: .. Hozzászólás, az előzmény idézésével

Ti milyen tápoldatot használtok a növényeitekhez a nagyobb mennyiségű virágért? Melyik oldatnak magasabb a kálium tartalma? Shocked

"Szóló" káliumot találtam a neten,de adagolás hiányában ezt talán nem használnám,hisz árthatok is vele.

Köszönöm ha válaszoltok. Puszi Puszi
Vissza az elejére
Hozzászólások megtekintése:   
Új téma nyitása   Hozzászólás a témához    Tartalomjegyzék -> Kertészet Időzóna: (GMT +1 óra)
Ugrás az oldalra: 1, 2, 3 ... 14, 15, 16  Következő
1 / 16 oldal

Ugrás:  
Nem készíthetsz új témákat ebben a fórumban
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban
Nem módosíthatod a hozzászólásaidat a fórumban
Nem törölheted a hozzászólásaidat a fórumban
Nem szavazhatsz ebben fórumban