16 éves a Gazlap!!!
Információk
Szia Anonymus!
*bau
Tagok: 1 / 18286
Összes látogató: 7
Utolsó tag: czaczi
Keresés
Web Gazlap
Részletes fórum kereső
Utolsó fórumtémákból
Hirdetés
Üzenőfal
5:20:am kutyus :
Jó reggelt mindenkinek!
5:44:am kutyus :
Jó reggelt!
4:22:am Bojtárgazdi :
Jó reggelt kívánok!
5:39:am kutyus :
Jó reggelt mindenkinek...közeleg a fura Húsvét
7:34:pm Bojtárgazdi :
Szívesen, Etike!
6:11:pm Etimami :
Köszi Bojti!
3:50:pm Bojtárgazdi :
Etike, elküldtem!
6:37:am Etimami :
Kellemes vasárnapot.
5:37:am kutyus :
Jó reggelt, szép vasárnapot!
6:58:am kutyus :
Jó reggelt, kellemes hétvégét
6:13:am pili :
Szép jó reggelt, jó hétvégét! Holnap virágvasárnap.
5:43:am kutyus :
Jó reggelt mindenkinek....Piliké m, ez aztán a méreg!!
8:25:am pili :
Sziasztok! Én nem vicceltem meg senkit, engem viccelt meg a gépem... Bedobta a törülközőt, be se lehet kapcsolni. Még "szerencse", hogy itthonról dolgozunk, és van kölcsön laptopunk.
7:47:am Emmylie :
Jo reggelt szép napot kivánok mindenkinek Vigyázzatok magatokra
5:41:am kutyus :
Jó reggelt mindenkinek!....megvi cceltek valakit tegnap?
Korábbi üzenetek

Csak regisztrált felhasználóknak
Regisztráció/Belépés
Google Hirdetések
Mellékletek
Hirdetés
Gazlap.hu :: Téma megtekintése - Segítség csak kertészeti témákban(17)
 Gy.I.K.Gy.I.K.   KeresésKeresés   CsoportokCsoportok   ProfilProfil   Privát üzeneteid olvasásához be kell jelentkeznedPrivát üzeneteid olvasásához be kell jelentkezned   BelépésBelépés 

Segítség csak kertészeti témákban(17)
Ugrás az oldalra: 1, 2, 3 ... 13, 14, 15  Következő

Új téma nyitása   Hozzászólás a témához    Tartalomjegyzék -> Kertészet
Előző téma megtekintése :: Következő téma megtekintése  
Szerző Üzenet
Szécsike
Őserdő
Őserdő

HozzászólásElküldve: 2020.03.31, 18:35    Hozzászólás témája: .. Hozzászólás, az előzmény idézésével

Oerzsi nagyon szépen köszönöm! hódol Puszi Puszi
Erről a folyamatos tápoldatozásról még nem olvastam,bár logikusan hangzik. Shocked Ezt fogom tenni,Neked elhiszem. Crying or Very sad Laughing
Van még tavalyról Sub.tral virágzásindítóm,azt el kell használnom,utána viszont keresem az általad javasolt termékeket,hisz gyönyörűek a virágaid. Ok
Én max.13 l-es adagokban gondolkodhatok,mivel akkora a legnagyobb locsolóm. Hordóm nincs,az esővízgyűjtőmet meg nem keverem be. Embarassed

Tehát -ha jól olvasom - 200 l. tápos vízhez adsz fél joghurtos pohár -azaz kb.1 dl.-káliumot. Akkor ha jól számolom,nekem elég a 13 l-es locsolómhoz kb.5 ml.
kálium hogy ne ártsak nekik. Van kis fecskendőm,majd azzal játszadozom. Wink Laughing

A téli "loccsantásoknál" zöldséglevet kaptak,ill.még most is. /kicentrizett zöldség-gyümölcs rostanyaga+őrölt tojáshéj 1-2 napig vízben ázva/

Nagyon szépen köszönöm hogy megosztottad velem a tapasztalataidat! Puszi Puszi Puszi
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése
oerzsi
Vadgesztenyefa
Vadgesztenyefa

HozzászólásElküldve: 2020.03.31, 13:47    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Szécsike, én régebben a Vitaflóra Virágzásindító tápoldatát használtam (összetétele: 4,5-4,5-8+MgO+mikroelemek), de mivel folyamatosan nő a virágállományom, már nem gazdaságos ezt használnom. (Ebből 120 l vízhez kb 1- 1 1/2 dl kell folyamatos tápozás esetén)
Már kettő, de az is lehet, hogy 3 éve úgy tápoldatozok, hogy a növényeim minden locsolásnál kapnak tápoldatot. Hordókból locsolok, így egyszerre bekeverek egy hordónyit. Természetesen, mivel mindennap kapnak tápoldatot, az előirtnál jóval kevesebb tápsót keverek bele. Több helyen olvastam, hogy ez a módszer sokkal jobb a növényeknek, mert egyenletesen jutnak a tápanyagokhoz, nem pedig kéthetente, vagy hetente vannak lesokkolva egy-egy nagyobb adaggal.
A FitoHorm Komplex Pluszt (összetétele: 14-7-21) és a és a Freticar III-at (összetétele: 10-5-26) használom felváltva, és még teszek bele pluszba káliumot is. Eddig folyékony káliumot vettem, abból tettem minden hordónyi vízhez 1/2 johurtos pohárral (kb: 0,5-0,6 dl). A FitoHorm Komplex Plusz 1 kg-s, a Freticar III 2 kg kiszerelésben kapható. A FitoHorm Komplex Plusz-ba van egy adagoló kanál, azzal teszek 7 adagolókanálnyit a 200 l-es hordó vízhez (természetesen előtte egy kis vödörben feloldom, bele a plusz kálium, és az oldatot öntöm a hordóba).
Mivel a folyékony kálium sem volt anyagilag túl gazdaságos, idére vettem Kálium-nitrát- Krista K Plus-t (összetétele: N: 13.7%, K2O: 46.3%), ez is 2 kg-os kiszerelésben kapható, idén ezzel fogok még egy kis plusz káliumot juttatni, az amúgy is kálium túlsúlyos tápok mellé. Ja, és vettem még egy újabb fajta tápsót, azt is idén fogom kipróbálni, a Plantafol 5-15-45 nevűt.
Ezeket mind a gazdabolt.hu-ról szoktam rendelni.
Szerintem szeretik a növények ezt a fajta folyamatos tápoldatozást, sok-sok szép virággal hálálják meg.
Remélem tudtam segíteni Smile Smile

http://picasaweb.google.com/115907101229751647496
Vissza az elejére
ászokfa
Fasor
Fasor

HozzászólásElküldve: 2020.03.30, 11:44    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Egy utód ki a dolgaimban hadrafogható, 1250km-re van. Megkértem, mert eddig minden évben ő vásárolta és vette meg a szőlőhöz szükséges permetszereket ugyan már nézzen körül, hogy miket kéne vennem.
Alapos választ kaptam. Megosztom, hátha valaki még rajtam kívűl hasznát veszi.
http://aszokfa.lapunk.hu/?modul=oldal&tartalom=1174895
Őserdő
Őserdő

HozzászólásElküldve: 2020.03.27, 22:44    Hozzászólás témája: .. Hozzászólás, az előzmény idézésével

Ti milyen tápoldatot használtok a növényeitekhez a nagyobb mennyiségű virágért? Melyik oldatnak magasabb a kálium tartalma? Shocked

"Szóló" káliumot találtam a neten,de adagolás hiányában ezt talán nem használnám,hisz árthatok is vele.

Köszönöm ha válaszoltok. Puszi Puszi
Vissza az elejére
kutyus
Srí Lanka
Srí Lanka

HozzászólásElküldve: 2020.03.11, 10:24    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

NEM TUDOM, MENNYIRE HATÁSOS.....OLVASSÁTOK EL

https://www.agraroldal.hu/szantasmentes-kerteszkedes-.html?fbclid=IwAR2LJCAB-i277zrevUkl4uP2hRYf1Mac0llubDALGed8aQHfNZFlk26_keI
Vissza az elejére
kutyus
Srí Lanka
Srí Lanka

HozzászólásElküldve: 2020.03.06, 06:47    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

PRAKTIKUS TANÁCSOK KERTI "LÁTOGATÓK" ELLEN

https://balkonada.cafeblog.hu/2020/03/04/hazi-praktikak-a-kerti-betolakodok-ellen/?fbclid=IwAR10Z_TLXah9foi49-LHU1aPY6F7nJklBF14nf1nWznlRVKyAxr4nc8LeNE
Vissza az elejére
kutyus
Srí Lanka
Srí Lanka

HozzászólásElküldve: 2020.03.05, 06:55    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Bálint gazda tanácsa vegyszer nélküli gyomirtáshoz

https://morzsafarm.hu/keruljuk-a-mergeket-a-kiskertben-13-hazi-modszer-a-gazok-ellen/?fbclid=IwAR0VNGGnR5ujq7m6d7cxXLGgF_txsVPzQgtCKq0WvsazKiyuqbQDRFMVhbM
Vissza az elejére
Szécsike
Őserdő
Őserdő

HozzászólásElküldve: 2020.02.23, 20:10    Hozzászólás témája: .. Hozzászólás, az előzmény idézésével

Puszi Nagyon köszönöm! Akkor cserépbe megy. pacsi puszi2 puszi2
Vissza az elejére
oerzsi
Vadgesztenyefa
Vadgesztenyefa

HozzászólásElküldve: 2020.02.23, 18:34    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Szécsike, én is vettem kb. két hete, cserépbe tettem, meglocsoltam, és betettem a pinceablakba. A napokban néztem meg, szépen elkezdett hajtani Smile Smile Majd ha már jó idők lesznek, akkor kiültetem a helyére.

http://picasaweb.google.com/115907101229751647496
Vissza az elejére
Szécsike
Őserdő
Őserdő

HozzászólásElküldve: 2020.02.21, 19:59    Hozzászólás témája: .. Hozzászólás, az előzmény idézésével

Itt a lapon koldultam Embarassed Helenium autumnale virágot,ami nem jött össze. /más tipusút kaptam!! Puszi /

Erre ma a Lidiben találtam,leócsózva. ugra Már kezd hajtani....Az lenne a kérdésem,hogy kiültethetem-e a neki szánt helyre,vagy egyelőre csak cserepezzem be?
Segítsetek léccci,nagyon szeretném ha megmaradna. hódol

Nagyonszépenköszönömszépen. puszi2
Vissza az elejére
áfonya
Bokor
Bokor

HozzászólásElküldve: 2020.02.15, 20:54    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Szintén som másik fajta.

https://www.sieberz.hu/detail/index/sArticle/2883
Vissza az elejére
áfonya
Bokor
Bokor

HozzászólásElküldve: 2020.02.15, 20:51    Hozzászólás témája: Re: Segítség csak kertészeti témákban Hozzászólás, az előzmény idézésével

Capsella írta:
Scilla!
Sajnos, tudtommal sehol nem árulják a húsos som termését, mert nem is termelik jószerivel.
Alig akad pár ember, aki egészségi okokból vagy méhészként, a korai virágzása miatt tart somot.
Reménytelen a termést beszerezni!

Viszont több fajta csemetéjét meg lehet vásárolni néhány faiskolában, mert nem mindenütt van. A nemesített, nagy szemű és egyéb tekintetben is kiváló fajták csemetéje, pl. a Jolico 6.000.-Ft körül van. Viszont ha valaki most akar ültetni, akkor mint mindenben, a legjobb fajtákat érdemes ültetni.

Viszont a somok hamar termőre fordulnak, és ez jó dolog. Én a Jolicot egy ősszel sok érett terméssel vettem és nagyon finom volt.

Sajnos, termő somom még nekem sincs. Az említett egy termő Jolico már lehetne, de ez a bolond ember a nyáron kint abba a kertrészbe beengedte a hucul kancát a csikójával legelni, ahol ez volt más gyümölcsfák és fekete hunyor társaságában. Én azóta abba a kertrészbe nem tettem be a lábam.
A tavaszon megnézem, mi maradt meg és pótolom a tönkretetteket, de vesztek egy csomó pénzt, munkát, öntözést.

Nem mellesleg, amikor a huculok fostak, talán a hunyortól. De amikor én tudomást szereztem róla, mert én lettem az ügyeletes, akkor már nagyjából túl voltak rajta. Még a csikót istápolgattam pár napig.
.................................
Nem biztató dolgokat olvastam a xilit, stevia és más édesítőszerként használt dolgokról. Az emésztőrendszernek gondot okoznak.

Som.

https://www.sieberz.hu/gyuemoelcstermok-es-haszonnoevenyek/bogyos-gyuemoelcsoek/egyeb-bogyosok/2882/nagygyuemoelcsu-husos-som-kasanlak?c=78
Vissza az elejére
Szécsike
Őserdő
Őserdő

HozzászólásElküldve: 2020.02.08, 19:03    Hozzászólás témája: .. Hozzászólás, az előzmény idézésével

Capsella! hódol puszi2 puszi2

Úgy ragyognak,mint Salamon tökéletessége! Wink Laughing
Vissza az elejére
Capsella
Mamutfenyő
Mamutfenyő

HozzászólásElküldve: 2020.02.08, 13:13    Hozzászólás témája: Segítség csak kertészeti témákban Hozzászólás, az előzmény idézésével

Szécsike!

A cukorral semmi baj, le ne mosd! Legfeljebb a port fogja jobban, de nem biztos.
Vissza az elejére
Capsella
Mamutfenyő
Mamutfenyő

HozzászólásElküldve: 2020.02.08, 13:02    Hozzászólás témája: Segítség csak kertészeti témákban Hozzászólás, az előzmény idézésével

Scilla!
Sajnos, tudtommal sehol nem árulják a húsos som termését, mert nem is termelik jószerivel.
Alig akad pár ember, aki egészségi okokból vagy méhészként, a korai virágzása miatt tart somot.
Reménytelen a termést beszerezni!

Viszont több fajta csemetéjét meg lehet vásárolni néhány faiskolában, mert nem mindenütt van. A nemesített, nagy szemű és egyéb tekintetben is kiváló fajták csemetéje, pl. a Jolico 6.000.-Ft körül van. Viszont ha valaki most akar ültetni, akkor mint mindenben, a legjobb fajtákat érdemes ültetni.

Viszont a somok hamar termőre fordulnak, és ez jó dolog. Én a Jolicot egy ősszel sok érett terméssel vettem és nagyon finom volt.

Sajnos, termő somom még nekem sincs. Az említett egy termő Jolico már lehetne, de ez a bolond ember a nyáron kint abba a kertrészbe beengedte a hucul kancát a csikójával legelni, ahol ez volt más gyümölcsfák és fekete hunyor társaságában. Én azóta abba a kertrészbe nem tettem be a lábam.
A tavaszon megnézem, mi maradt meg és pótolom a tönkretetteket, de vesztek egy csomó pénzt, munkát, öntözést.

Nem mellesleg, amikor a huculok fostak, talán a hunyortól. De amikor én tudomást szereztem róla, mert én lettem az ügyeletes, akkor már nagyjából túl voltak rajta. Még a csikót istápolgattam pár napig.
.................................
Nem biztató dolgokat olvastam a xilit, stevia és más édesítőszerként használt dolgokról. Az emésztőrendszernek gondot okoznak.
Vissza az elejére
Hozzászólások megtekintése:   
Új téma nyitása   Hozzászólás a témához    Tartalomjegyzék -> Kertészet Időzóna: (GMT +1 óra)
Ugrás az oldalra: 1, 2, 3 ... 13, 14, 15  Következő
1 / 15 oldal

Ugrás:  
Nem készíthetsz új témákat ebben a fórumban
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban
Nem módosíthatod a hozzászólásaidat a fórumban
Nem törölheted a hozzászólásaidat a fórumban
Nem szavazhatsz ebben fórumban