13 éves a Gazlap!!!
Információk
Szia Anonymus!
Tagok: 3 / 18286
Összes látogató: 9
Utolsó tag: czaczi
Keresés
Web Gazlap
Részletes fórum kereső
Utolsó fórumtémákból
Hirdetés
Üzenőfal
6:08:am kutyus :
Bau,teljesen jó a magnézium szintem, nem akarnék pluszban szedni
6:07:am kutyus :
Jó reggelt mindenkinek
5:52:am erdőmenti :
Jó reggelt, szép hétvégét Mindenkinek!
6:17:pm Bojtárgazdi :
Terimamy megint nem tud belépni...
1:10:pm bau :
Kutyus! Nem szoktál MAGNÉZUMOT szedni? Az jó rá!
5:33:am kutyus :
Jó reggelt, kidobott az ágy, mert többször görcsbe jött a lábam
5:33:am kutyus :
Bujo!!!! de rég láttalak! jó a régiek körül ismét valakit látni!!!
5:44:pm bujo :
Gondolatban soxor jártam erre ám! Puszi Baukám!
5:42:pm bau :
Nahát Bujó! ) Nagyon régen voltál itt
5:36:pm bujo :
Szép jó estét kívánok! Kíváncsiságból bekukkantok, mert régen jártam errefelé!
5:54:am kutyus :
Jó reggelt mindenkne!
6:08:am kutyus :
Jó reggelt! meleg van!
7:02:am kutyus :
Jó reggelt mindenkinek!
5:50:am kutyus :
Jó reggelt, kellemes vasárnapot!
6:22:am kutyus :
Jó reggelt, itt a hétvége!!!
Korábbi üzenetek

Csak regisztrált felhasználóknak
Regisztráció/Belépés
Google Hirdetések
Mellékletek
Hirdetés

Gazlap.hu :: Téma megtekintése - Segítség csak kertészeti témákban(17)
 Gy.I.K.Gy.I.K.   KeresésKeresés   CsoportokCsoportok   ProfilProfil   Privát üzeneteid olvasásához be kell jelentkeznedPrivát üzeneteid olvasásához be kell jelentkezned   BelépésBelépés 

Segítség csak kertészeti témákban(17)
Ugrás az oldalra: 1, 2, 3  Következő

Új téma nyitása   Hozzászólás a témához    Tartalomjegyzék -> Kertészet
Előző téma megtekintése :: Következő téma megtekintése  
Szerző Üzenet
vera
Facsemete
Facsemete

HozzászólásElküldve: 2017.11.07, 21:54    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Kedves Cimarin, köszönöm szépen a választ Neked is! Hétvégén le fogom mosni a növényeket szappanos vízzel. Remélem, még nem sok fertőzött...

--
Vera
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése
Cimarin
Facsemete
Facsemete

HozzászólásElküldve: 2017.11.06, 08:43    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Kedves Vera!
Ha a mechanikus tisztítást választod célszerű szappanos vízzel lemosogatni a levelekről. Virágboltokban, OBIBan gazdabolrokban, Auchan stb. lehet kapni pajzstetű írtásra spray-t ezzel csak lefújod egy párszor és ez is hatékony.
Vissza az elejére
vera
Facsemete
Facsemete

HozzászólásElküldve: 2017.11.06, 07:43    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Köszönöm a választ és a linket, Bau! Akkor az itt leírtak alapján bánok majd velük. Smile

--
Vera
Vissza az elejére
bau
Srí Lanka
Srí Lanka

HozzászólásElküldve: 2017.11.04, 14:25    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Vera

Én úgy gondolom,hogy ezek pajzstetvek!
Itt olvashatsz róluk!

http://www.edenkert.hu/novenydoktor/novenyvedelem/pajzstetu-pajzstetvek-novenyvedelem/5452/
Facsemete
Facsemete

HozzászólásElküldve: 2017.11.04, 10:11    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Sziasztok!

A segítségeteket szeretném kérni: "kihez" van "szerencsém"? Smile Eddig még sosem találkoztam velük.

Tudtok abban segíteni, hogy hogyan szabadulhatnék meg új vendégeimtől?

Köszönöm!

--
Vera
Vissza az elejére
Szécsike
Erdő
Erdő

HozzászólásElküldve: 2017.11.01, 20:43    Hozzászólás témája: .. Hozzászólás, az előzmény idézésével

Köszönöm szépen! Puszi Puszi
Ledugtam,próba szerecsen. Wink Laughing
2 Lidis narancsos átlátszó vödör között landolt a padlófűtésen. Nemtom'
Ha 2-3 hét alatt elszárad,majd megy a kukába. Aug.-ban sikerült a gyökereztetése,a tél pedig majd eldönti lesz-e belőle virágom. huh
Vissza az elejére
Capsella
Vadgesztenyefa
Vadgesztenyefa

HozzászólásElküldve: 2017.10.31, 22:03    Hozzászólás témája: Segítség csak kertészeti témákban Hozzászólás, az előzmény idézésével

Szécsike!
Az őszi dugványozás nagyon csekély eredménnyel jár általában.

De konkrétan a parasztmuskátli sem hoz rendes gyökeret ilyenkor. Még ha hoz is valami gyökeret a vízben, ha beültetjük, elpusztul.
Az angol muskátli sokkal kényesebb, ezért nem számítanék nagy sikerre. De ha nagyon ragaszkodsz hozzá és van jó déli ablakod, 22-24 C-nál nem kevesebb hőmérsékleted, gyökereztető hormonnal megpróbálhatod.
Ezúttal a radiátor segíthet, mert a közelében melegebb van, mert a 22-24 C is lehet, hogy kevés. Ne közvetlenül az abalk elé tedd, ha jön rá a hideg, de sok fény kellene hozzá.
Elvileg nem kell a gyökérképzéshez a fény, mégis nyáron nekem minden kap fényt a vizes üvegben. A talajba is jut egy kis fény, legalábbis felül.

De inkább földbe tedd, mert a vízgyökér biztos, hogy nem megfelelő.

....................
Tegnap este mire visszajöttünk az állatorvostól, az egyik muskátlis láda az aszfalton volt. A nagy vihart kibírta, erre akkor került le, amikor már alig fújt. Természetesen eltört. Visszaraktam a földet és a muskátlikat, majd holnap a téliesítésre elkészítem őket a többivel együtt. Azért bosszant,mert több nagyon szép színű van benne és nem készítettem róla dugványokat. Helyesebben, amiket készítettem, még mindig vízben vannak és nem túl jók, mert már benne voltunk az őszben.
Vissza az elejére
Szécsike
Erdő
Erdő

HozzászólásElküldve: 2017.10.31, 20:05    Hozzászólás témája: .. Hozzászólás, az előzmény idézésével

A vihar miatt több ága is letört a termetes angol muskátlimnak. Crying or Very sad
Szerintetek van értelme ledugdosni? Rolling Eyes
Vissza az elejére
tercsi
Park
Park

HozzászólásElküldve: 2017.10.30, 18:46    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Capsella!
Köszönöm,hogy leírtad, de tényleg olyan kicsi a kertecske,hogy nincs is hova tenni a tartályt. el csúfitani meg nem akarom vele a kertet. én mindenből csak kicsivel,és kevéssel próbálkozom.már az is elég,ha a hétvégi kimenetelnél,egy kis paradicsomot le tudok szedni megenni. Egy időben rengeteg bolti trágyát beástunk, eredmény majdnem nulla. próbálkoztam műtrágyával is de nem akarok túl sok kemikáliát enni. Jelenleg a woldungerrel /most nem tudom hogy írják/ ezzel próbálkoztunk tűrhető eredménnyel.nagy vész nincs a barátnőm Makláron megtermeli,felhozzuk,én elrakom, és felezünk. Évek óta ezt csináljuk.A hevesi föld egy csoda,de ezt neked nem kell magyaráznom. Razz Razz
persze mindig próbálkozom,morgok,aztán megyünk megvesszük, és azt használjuk,mint a kert előtt.
Nálunk már csak a naspolya van kint,de az még marad is.Ezt az időjárást én is utálom, begyulladt a vállizületem,a karomat sem tudom emelni,és holnap dolgozni kell menni.Csak megáll ez a szeles idő.
tercsi
Capsella
Vadgesztenyefa
Vadgesztenyefa

HozzászólásElküldve: 2017.10.30, 14:32    Hozzászólás témája: Segítség csak kertészeti témákban Hozzászólás, az előzmény idézésével

Tercsi!
A fokhagymából a tavaszit is el lehet duggatni ősszel, nem lesz semmi baja, sőt annyi előnye lesz, hogy hamarabb indul a tavaszi fejlődése, ami az aszállyal vívott versenyben nagy előny.
Kellene Neked valami kis csepegtető öntözést létesítened a "birtokon" (tudom, hogy nagyon pici), hogy távollétedben is legyen megfelelő vízellátásuk a növényeknek.
2 db 1000 l-es tartályról meg tudnád oldani, gravirációval.
Mert szereted a kertet, milyen jó lenne, ha az aszály nem tenné tönkre a munkádat.

Ahogy én tudom:
- őszi fokhagyma: nyár elején magszárat hoz, kivirágzik, a rovarok beporozzák és fent hozza a pici hagymákat gomolyban, amik a magszár tönkremenetele után lekerülnek a földre és ott kihajtanak. A gerezdeket lehet használni főzésre és duggatásra is, a bulbósából származó kis hagymácskákkal is lehet szaporítani tetszőleges helyre, csak időben kell a hagymagomolyt leszedni. De a gyökeret eresztett fokhagymákat is eredményesen lehet átpalántázni, csak be kell locsolni.
Az őszi fokhagyma fejek rövidebb ideig tárolhatók, mint a tavasziak.
Az őszi fokhagyma is ültethető tavasszal, bulbosát is hoz, de hátránya, hogy kisebbek lesznek a fejek és a bulbosában lévő hagymácskák száma is kevesebb, méretük is kisebb,mert később virágzik, mint őszi ültetés esetén és nagyon hátráltatja a fejlődését a késő tavaszi, nyári hőség és gyakori csapadékhiány. De csak gondoljunk bele, a tenyészideje is sok nappal lerövidül, ez is okozza, hogy tavaszi ültetés esetén kisebb a hozam.

- a tavaszi fokhagyma is eredményesebben termeszthető, ha nagyon korán, a fagyok után rögtön el van ültetve, mert hosszabb a tenyészideje és több napja van elegendő csapadék és alacsonyabb hőmérséklet mellett fejlődni.
Sokkal hosszabb ideig tárolható apadás nélkül, mint az őszi fokhagyma.

Vagyis, célszerű mindkettőből ültetni.

A homokon is eredményesen termeszthető házi kerti méretben, a lényeg a víz és a tápanyag biztosítása.

Az igazsághoz hozzátartozik, hogy már régen utána nézhettem volna az interneten pl. a fajtáknak, de egyéb tudnivalóknak is. Asszem, azt hittem, értek hozzá, de látom, még sok tanulni valóm benne.

Én nagyon szeretem a fokhagymát termeszteni. Olyan jó látni, hogy hamar kibújik, versenyez a tavaszi hideggel, sorol, lombosodik, stb..., mint a vöröshagyma.
Milyen fantasztikus a természet!
A hagymások révén is mennyi finom és nagyon egészséges élelmiszerrel lát el bennünket.
A vöröshagyma meg egy külön csoda! Tavasszal még a régi hagymát vágjuk a rántásba, de már a zsíros kenyérhez, rántottához az új hagymát esszük. A szára milyen finom az ételekbe vágva és igazi vitaminbomba. Mennyivel koraibb, mint egy saláta vagy retek, feltéve, hogy idejében elültettük.

Én már várom a tavaszt.
Pláne hogy erre a sok szélre le vagyok nullázva, alig bírtam a háztartást ellátni. Azt hittem, hogy ennyire gyorsan és kíméletlenül tört rám az öregség, de rájöttem, hogy ez megint a sok napos szélnek, front átvonulásnak köszönhető.
A birsalma még kint van, a zeller is. Most már ki bírnék menni érte, de a rohadt kandúr macskát kell vinni az állatorvoshoz. Minden hónapban kell vinni, mert verekszik, meg van tépve, leugrál akárhonnan és megsérül a lába, ezek a problémák váltják egymást. Tegnap este megint elintézte a lábát, kisebb műtét lesz megint, utána sebkezelés több napon át és karmol.
Az igaz, hogy mióta van itthon macska, nincs egér. Tehát ivartalanítani kell!
Ha rendbe jön a lába, már tényleg muszáj. Akkor nem fog annyit kalandozni sem.
Vissza az elejére
Emmylie
Őserdő
Őserdő

HozzászólásElküldve: 2017.10.30, 13:39    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Kátya kedves köszönöm szépen a segitséget.
kutyus
Srí Lanka
Srí Lanka

HozzászólásElküldve: 2017.10.30, 12:59    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Emmylie
én egyszerűen behozom évek óta a lakásba, az ablak elé.......sok levelet "vedlik"......aztán megerősödik
Amikor tavasszal kiteszem, ugyanezt megcsinálja
Vissza az elejére
Emmylie
Őserdő
Őserdő

HozzászólásElküldve: 2017.10.30, 11:27    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Fehér zefirvirágot hogy kell teleltetni?
Ugy emlékszem hogy tavaly egy ablak párkányon telelt át.
Biztos nem vagyok benne azért kérek tanácsot.
tercsi
Park
Park

HozzászólásElküldve: 2017.10.21, 20:29    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

bagoly! Ezt nem tudtam,de ezzel már nem is kísérletezek.Valamikor ültettem a paradicsomokhoz,védő növénynek,de olyan kis nyúvadtak,hogy nem éri meg.Remélem ez a hagyma,ha csak kicsit de jobban fog működni. Bár a nullát nem nehéz űberelni.
tercsi
bagoly
Liget
Liget

HozzászólásElküldve: 2017.10.21, 20:02    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Tercsi, azt azért tudnod kell, hogy az őszi ültetésű és a tavaszi fokhagyma az két külön fajta, és a megfelelőt kell ősszel és tavasszal is elduggatni.

Belőlem csak egy van, a többiek sokan vannak
Ezért nekem nagyon kell vigyázni magamra
Vissza az elejére
Hozzászólások megtekintése:   
Új téma nyitása   Hozzászólás a témához    Tartalomjegyzék -> Kertészet Időzóna: (GMT +1 óra)
Ugrás az oldalra: 1, 2, 3  Következő
1 / 3 oldal

Ugrás:  
Nem készíthetsz új témákat ebben a fórumban
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban
Nem módosíthatod a hozzászólásaidat a fórumban
Nem törölheted a hozzászólásaidat a fórumban
Nem szavazhatsz ebben fórumban