14 éves a Gazlap!!!
Információk
Szia Anonymus!
Összes látogató: 6
Utolsó tag: czaczi
Keresés
Web Gazlap
Részletes fórum kereső
Utolsó fórumtémákból
- Szakértői témák:

- Kertészeti témák:
Krizantém (4)
CSERE-BERE növények, magok....(50)
Virágaink, növényeink teleltetése (4)
KAKTUSZOK ÉS POZSGÁSOK (48)
Fokföldi ibolya / Saintpaulia (52)
Canna Indica / kána virág
Milyen növény ez?? (37)
Konyhakerti növények (14)
Orchideák otthonunkban (111)
Vendégeink a kertben(17)
Mocsári hibiszkus /H.Moscheuttos/....(8)

- Tábortűz témák:
IDŐJÁRÁS (58)
Találd ki.....(27)
Gazlap szakácskönyv (68)
Kutyák, cicák és egyéb házi kedvenceink (50)
Miért mérgelődök?....mi bosszant? (23)
Írj bármilyen témáról (14)
Vicces képek, történetek (15)
A Tudat keresése (2)
JÓ TUDNI...érdekességek...ismeretterjesztő írások (5)
Szomorú vagyok (9)
Versek, költemények (4)
Ki milyen zenét hallgat Gazlapozás közben (9)

A Gazlap Fórumai
Tábortűz
Kertészet
Szakértők
Műhely
Archívum
Virágrend
Hirdetés
Üzenőfal
3:03:pm Bojtárgazdi :
Neked is szép délutánt, Emmylie Kedves!
12:24:pm Emmylie :
Szép délutánt és holnapra szép ünnepnapot kivánok mindenkinek. Készülök a "nagy" utazásra
7:44:am kutyus :
Jó reggelt mindenkinek!
1:58:pm Emmylie :
Szép vasárnap délutánt kivánok mindenkinek.
7:26:am kutyus :
látom, alszik még mindenki: maci-idő van
5:39:am kutyus :
Jó reggelt, szép vasárnapot!
8:50:pm Bojtárgazdi :
Nem, Etike, egy hete volt munkanap. Ma szombat volt.
5:25:pm etimami :
Ma munkanap volt?
5:41:am kutyus :
Jó reggelt mindenkinek,kellemes hosszú hétvégét - majd holnaptól a dolgozóknak
7:31:pm Emmylie :
Szép estét mindenkinek.
7:18:am etimami :
Szép napot mindenkinek.
5:16:am kutyus :
Jó reggelt mindenkinek!
8:22:am Emmylie :
Jo reggelt szép napot
4:59:am kutyus :
Jó reggelt mindenkinek
7:08:am Emmylie :
Jo reggelt szép napot
Korábbi üzenetek

Csak regisztrált felhasználóknak
Regisztráció/Belépés
Google Hirdetések
Mellékletek
Hirdetés

Gazlap.hu :: Téma megtekintése - Milyen öröm ért ma?? (36)
 Gy.I.K.Gy.I.K.   KeresésKeresés   CsoportokCsoportok   ProfilProfil   Privát üzeneteid olvasásához be kell jelentkeznedPrivát üzeneteid olvasásához be kell jelentkezned   BelépésBelépés 

Milyen öröm ért ma?? (36)
Ugrás az oldalra: 1, 2, 3 ... 37, 38, 39  Következő

Új téma nyitása   Hozzászólás a témához    Tartalomjegyzék -> Tábortűz
Előző téma megtekintése :: Következő téma megtekintése  
Szerző Üzenet
bau
Srí Lanka
Srí Lanka

HozzászólásElküldve: 2018.10.19, 19:44    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Nem ijesztesz meg! Nono
Uncsi tesómhoz jártam vasalni,mikor elvált... 3 gyerek.... + Ő.
Férfiból van.... röhög
Szóval hozzad! Smile
Erdő
Erdő

HozzászólásElküldve: 2018.10.19, 19:40    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

bau írta:
...Bár vasalni valót nem hozott!!! aranyoskám

Addig mondod,míg ecccer tényleg kapsz egy vagonnal és úgy jársz mint anno Anya,hogy 4 napig vasalt nekem. röhög2
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése
Emmylie
Őserdő
Őserdő

HozzászólásElküldve: 2018.10.19, 18:31    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Bau kedves veled örülök ugra
Kicsit azért irigyellek is Wink
Igaz hozzám kitéröt kellett volna hogy tegyen Wink és a kocsonyát se szeretem Wink
Vissza az elejére
bau
Srí Lanka
Srí Lanka

HozzászólásElküldve: 2018.10.19, 18:03    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

kutyus írta:
Egészségedre Baukám! Biztosan finom volt

Nem a finomság volt a lényeg,hanem hogy KI VOLT??? Smile
Bár vasalni valót nem hozott!!! aranyoskám
Srí Lanka
Srí Lanka

HozzászólásElküldve: 2018.10.19, 16:22    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Egészségedre Baukám! Biztosan finom volt
Vissza az elejére
bau
Srí Lanka
Srí Lanka

HozzászólásElküldve: 2018.10.19, 10:57    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Az örömöm tegnapi... Very Happy
Egy tál kocsonyával jött látogatni egy kedves GAZOS Vigyor
Ő az ötödik,akit személyesen is megismerhettem., Very Happy Puszi
Srí Lanka
Srí Lanka

HozzászólásElküldve: 2018.10.18, 04:07    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Mifelénk nem adnak...........de nem is tudom, hova tenném Shocked Shocked
Vissza az elejére
Szécsike
Erdő
Erdő

HozzászólásElküldve: 2018.10.17, 19:53    Hozzászólás témája: .. Hozzászólás, az előzmény idézésével

Ma megkaptuk az ilyenkor esedékes krumpli fejadagot. Wink Laughing
2x 15 kg.krumpli. /remélem egérmentes Wink /
A minőségét még nemtom,mert csak beöntöttük a tárolóhelyére.
Vissza az elejére
kutyus
Srí Lanka
Srí Lanka

HozzászólásElküldve: 2018.10.13, 04:26    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Szécsike
aranyos történet ez is......és neked se volt rossz Laughing Laughing

Tegnapi örömöm:
borkóstolón voltam a Borháló üzletében, és velem volt a kedvenc menyem is. Kellemesen telt az idő, a borász tüneményes hölgy volt, érdekesen mesélte a történetüket, a végén még énekelt is
Vissza az elejére
Szécsike
Erdő
Erdő

HozzászólásElküldve: 2018.10.12, 15:52    Hozzászólás témája: .. Hozzászólás, az előzmény idézésével

Capsella bocsi,de sírok a röhögéstől. röhög Elképzellek morcosan "rohangálva," miközben az összes aprószent nevét felolvasod. röhög2 Szép idő volt,játékos kedvükben voltak és dupla csövön szívattak. röhög2

A "szerzésről" jutott eszembe...
Megvettük a telket ugyan,de az átírása sokáig húzódott, mivel 8 gyerek kapta örökségül. Volt aki már nem élt,kettő külhonba távozott -azokat kerestetni kellett. Rolling Eyes Lényeg,hogy üresen állt a telek,így Vili barátom anyukája megkérdezte vethet-e bele ezt-azt. Természetesen,hisz egyenlőre csak várunk és dolgozGATUNK. Twisted Evil
A mama be is vetette és mondta,hogyha zöldségre stb.-re van szükségem, nyugodtan szedjek. Egyik alkalommal látom,hogy a lábszomszédommal határos kerítésre felfuttatott babot már igen szedni kellene. Akkor fejtett bablevest főzök,-gondoltam-biztos nem ért rá leszedni a mama.
Ahogy szedem a babot,kijön a lábszomszédom,köszönünk egymásnak, /akkor még igen távolságtartóak voltunk/ én meg szedem tovább a babot.
Pár nap elteltével találkoztam a mamával,mondtam hogy köszönöm a babot,nagyon finom leves lett belőle.
-Milyen babot? -Hát a kerítésre volt felfuttatva.-Dehát én nem is vetettem babot,az biztos a Gyuriéké. Shocked Rolling Eyes Embarassed
Mentem a lábszomszédhoz bocsánatot kérni,magyarázkodni stb. Embarassed
Jót nevetett,látta hogy szedem,de úgy volt vele,hogy egészségemre.
Így szünt meg a távolságtartás és azóta vagyunk jóban. Laughing
Vissza az elejére
kutyus
Srí Lanka
Srí Lanka

HozzászólásElküldve: 2018.10.12, 14:15    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

CApsella
Ez az örömködős topic, és te olyan történetet meséltél, amit a hallgató csak röhögve képes olvasni Laughing Laughing Laughing

Neked nyilván nem az volt, sajnállak is érte nagyon!!!

Nnnna, ma vettem petruskát: kb 10-15 szél volt egy csomagban, azt 80,- ért adta a néni. Ez friss mindig, tudom, a sajátja
Vissza az elejére
Capsella
Tölgyfa
Tölgyfa

HozzászólásElküldve: 2018.10.12, 09:28    Hozzászólás témája: Milyen öröm ért ma? Hozzászólás, az előzmény idézésével

Erről jut eszembe!

Még a 90-es évek elején, amikor szinte mindenkinek megvolt a hét végi telek, ahol szinte mindennek a termelésével megpróbálkoztak, bár a rendszerváltás után már nem annyira. Jött a bolondéria, a kapitalizmus, a kiszámíthatatlanság, a bizonytalanság az időbeosztásban is. Egyre több telek maradt műveletlen, elsősorban a nyugdíjasok és munkanélkülivé váltak művelték szorgosan, több idejük lévén.
Nekünk is volt/van Eger mellett a 25-ös főút szomszédságában két telek, a szomszédunknak négy telek. Ők is, mi is rengeteg gyümölcsfát (azóta több tűz szinte mindent elpusztított) ültettünk, friss gyeptörésben kínlódtunk, amikor elkezdtük. Na, ott petrezselyemről álmodni még nem lehetett. A felette lévő dűlőt jóval korábban vonták művelésbe és felettünk lévő telken olyan sok petrezselymet termelt egy bácsi, hogy neki nem kellett annyi zöld. Lecsavarta és több ölnyit kidobott az útra. Este hazafelé nyaláboltam belőle jókora adagot, de rengeteg maradt belőle. Másnap összefutottam az említett földszomszéddal, mondtam neki, hogy milyen jó fogást csináltam.
Na, mondjam el neki pontosan, hol lelehető ez a kincs és telefonál a férjének (az vállalkozó volt, elvileg szabad) azonnal induljon és az összeset hozza haza. Este telefonált, hogy nagyon köszöni a fülest, most az egész család a petrezselyemlevelet válogatja, mossa, szortírözza.

Tudjátok, van az a fél méteres szárú petrezselyem és van a fiatalabb, kisebb, vékonyabb szárú. Ez utóbbi sokkal jobb ízű. No, ilyen volt az a rengeteg petrezselyemlevél. Olyan sokszor gondolom, de jó lenne egy jókora csomót találni!

A boltban lévő levél sokszor már nagyon állott, sárgul, nyálkás az alja. Ahhoz nincs gusztusom. Az ára pedig az egekben.

Száz szónak is egy a vége! Ha nem tetszik, termeld meg magadnak kisanyám! Földed van, két kezed van, csak rajtad múlik...

Meg a nagy fenéket! Tegnap pl. legeltetnem kellett, 10 dög lelépett tőlem, azokat hajkurásztam déltől este hatig a terepjáróval. A szarok nagyon tudják, hová nem lehet autóval menni és secc-perc alatt lelépnek olyan helyre, én meg csak több km-rel tudok odamenni. Be az akácosba, de előtte dzsungel, amibe nem tudok gyalog bemenni a tövisek miatt az allergiám miatt. Bemennek egy olyan völgybe, ahová autó még sosem ment be.
Azt mondtam tegnap magamban, mind megy vágóba!
Tudtam, hogy ezekre a fineszes dögökre nagyon oda kell figyelni, de átvertek. Ezek bejöttek a kúthoz inni. Kísértem őket, nehogy lelépjenek. Szépen ittak, nem mindenki fért hozzá egyszerre a vályúhoz. Vártak egymásra. Majd csörgött a telefonom, lebeszéltem, nem volt 3 perc. Közben a dögök, akik ittak elkezdtek kimenni, azt hittem, ki a legelőre. Amikor letetetm a telefont, megfordultam, egyet se látok, irány a legelő. Nem voltak ott. Kerestem őket a nyárfásban, ott sem. Majd ellenkező oldalon találtam, ahová nem tudtam bemenni. Több km-rel tudtam oda autózni, de akkorra már máshol voltak. Újabb km-k, mire odaértem, már nem voltak ott. Gyorsan visszamentem a méneshez, addigra azok átmentek a patakon egy másik rétre, nekem megint több km, amikor utolértem őket, átlibbentek a patakon, nekem megint több km.
Újra elmentem a 10-t keresni, mert a ménesből egy kanca a csikójával vágtában vette az irányt a dzsungelbe, de nem láttam őket.
Szóval, ezek szépen szivatóra állítottak engem.
Amúgy az idő gyönyörű volt, a csikók viháncoltak, amikor elfáradtak, úgy elterültek, hogy néha már azt hittem, valami mérgező növénytől kimúltak. De időnként a farkukkal legyeztek. Aztán felkeltek szopni, utána bandáztak.
Én úgy elfáradtam a nagy semmibe, mert a terepjárő nem szervo kormányos, hogy amikor este 7-kor hazajöttem, némi papírmunka és vacsora után leültem a Barátokat megnézni, de a reklám alatt ülve, ruhástul, bakancsban elaludtam. Arra emlékeztem, hogy a zember jó későn jött haza és mondta, hogy a tárcsázásnak csak a harmadával lett kész és nagyon rossz munka van a kemény földben. Mondta, hiába nógatott, hogy keljek fel, feküdjek le rendesen, én nem tudtam magamról. Reggel félhatkor ébredtem fel.
Reggel mondtam a zembernek, a 10 dög megy vágóba! Asszongya, szó sem lehet róla, abból egy már el van adva, nem sokára viszik. A hucul sosem lesz eladó, meg a többire is volt oka megtartani.
És megmagyarázta, hogy ezeknek sose fordítsak hátat egy pillanatra se, mert lelépnek!

No, folytatom a főzést. Zöldségleves és rakott krumpli. De a zember az egyik szál kolbászt megette és mennem kell venni, de akkor már be is vásárolok.
Mindig asszongya a bolti kolbászra, hogy nem jó, de amikor veszek rakott krumplinak, egy szálat benyom belőle. Bosszantó, hogy amikor nyúlok érte, már nem elég. Mehetek venni!
Vissza az elejére
kutyus
Srí Lanka
Srí Lanka

HozzászólásElküldve: 2018.10.12, 05:46    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Nálunk a piacon aránylag rendes csokrot lehetett 40-50-ért kapni....majd holnap megnézem, most mennyi
Vissza az elejére
Szécsike
Erdő
Erdő

HozzászólásElküldve: 2018.10.11, 19:26    Hozzászólás témája: .. Hozzászólás, az előzmény idézésével

Capsella nem gondoltam hogy ecccer odáig jutok,hogy még a szárat is lefagyasztom,de most megtettem. Embarassed Összekötve megy majd a levesbe,a ledarált levelek meg mindenbe. aranyoskám /A "zöldes" gyökérből 5 szál 1700 ft./

Kutyusom nem tudom neked mi a jó ár,de pár szálat 70 körül látok a piacon,a madarasban 130. Twisted Evil
Az ismerőseimet is megkörnyékeztem, -több felé laknak - de sajnos nekik sem termett. Crying or Very sad
Amit most kaptam,az Győrzámolyból utazott ide. Laughing
Vissza az elejére
kutyus
Srí Lanka
Srí Lanka

HozzászólásElküldve: 2018.10.11, 05:05    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Én is szoktam lefagyasztani télire....most még elég jó áron lehet venni a zöldet
Vissza az elejére
Hozzászólások megtekintése:   
Új téma nyitása   Hozzászólás a témához    Tartalomjegyzék -> Tábortűz Időzóna: (GMT +1 óra)
Ugrás az oldalra: 1, 2, 3 ... 37, 38, 39  Következő
1 / 39 oldal

Ugrás:  
Nem készíthetsz új témákat ebben a fórumban
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban
Nem módosíthatod a hozzászólásaidat a fórumban
Nem törölheted a hozzászólásaidat a fórumban
Nem szavazhatsz ebben fórumban