15 éves a Gazlap!!!
Információk
Szia Anonymus!
Tagok: 1 / 18286
Összes látogató: 7
Utolsó tag: czaczi
Keresés
Web Gazlap
Részletes fórum kereső
Utolsó fórumtémákból
- Szakértői témák:

- Kertészeti témák:
Hagymások, gumósok, rizómások (34)
Egzotikus és különleges növények (15)
Konyhakerti növények (14)
KAKTUSZOK ÉS POZSGÁSOK (48)
Fokföldi ibolya / Saintpaulia (52)
Szobanövények (22)
CSERE-BERE növények, magok....(50)
Erkély és ablakpárkány kertész (5)
Golgoták (17)
Milyen növényt vettem/szereztem ma (20 )
Vendégeink a kertben(17)

- Tábortűz témák:
Wanted! Őt keresem.....(8)
A Természet csodái zenei aláfestéssel.
Miért mérgelődök?.....mi bosszant? (24)
Ki milyen zenét hallgat Gazlapozás közben (9)
Találd ki (29)
IDŐJÁRÁS (61)
A Tudat keresése (3)
GAZLAP szakácskönyv (71)
Írj bármilyen témáról (15)
JÓ TUDNI....érdekességek...ismeretterjesztő írások (6)
Vicces történetek,...képek(17)
2019-es nyári abádszalóki tali

A Gazlap Fórumai
Tábortűz
Kertészet
Szakértők
Műhely
Archívum
Virágrend
Hirdetés
Üzenőfal
5:09:am kutyus :
Jó reggelt mindenkinek!
11:18:pm Emmylie :
Jo éjszakát
10:18:am Emmylie :
Szép ünnepnapot kivánok
5:29:am kutyus :
Jó reggelt mindenkinek! Legyen szép az ünnepetek
5:39:am kutyus :
Jó reggelt, kellemes hétvégét
5:34:am kutyus :
Jó reggelt mindenkinek!
5:05:am kutyus :
Jó reggelt!
8:47:pm Emmylie :
Szep estet mindenkinek.
6:05:am kutyus :
Jó reggelt mindenkinek
2:05:pm Bojtárgazdi :
Jó utazást, Emmylie Kedves!
11:02:am Emmylie :
Szép napot kivánok mindenkinek. kapkodás és pakolás van de hát ilyen egy utazo nap
5:28:am kutyus :
Jó reggelt! Vigyázzatok, ma tetőzik a hőség!!
5:59:am kutyus :
Jó reggelt, szép vasárnapot!
5:28:am kutyus :
Jó reggelt mindenkinek!
5:41:am etimami :
Jó reggelt.
Korábbi üzenetek

Csak regisztrált felhasználóknak
Regisztráció/Belépés
Google Hirdetések
Mellékletek
Hirdetés

Gazlap.hu :: Téma megtekintése - ÜNNEPI KÉSZÜLŐDÉS (5)
 Gy.I.K.Gy.I.K.   KeresésKeresés   CsoportokCsoportok   ProfilProfil   Privát üzeneteid olvasásához be kell jelentkeznedPrivát üzeneteid olvasásához be kell jelentkezned   BelépésBelépés 

ÜNNEPI KÉSZÜLŐDÉS (5)
Ugrás az oldalra: Előző  1, 2, 3 ... , 11, 12, 13  Következő

Új téma nyitása   Hozzászólás a témához    Tartalomjegyzék -> Tábortűz
Előző téma megtekintése :: Következő téma megtekintése  
Szerző Üzenet
Ebona
Bokor
Bokor

HozzászólásElküldve: 2017.12.12, 22:16    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Holnap Luca búzát ültetni el ne felejtsetek! Laughing
kutyus
Srí Lanka
Srí Lanka

HozzászólásElküldve: 2017.12.12, 07:28    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

A Bosnyákon teljes díszben áll már a karácsonyfa

Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése
kutyus
Srí Lanka
Srí Lanka

HozzászólásElküldve: 2017.12.11, 12:00    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Kaptam a neten........azt hiszem, most különösen aktuális, bár mindig e szerint kellene mindenkinek élnie....

Dr. Arbanász Zoltán:

A legrövidebb ima

Egy órája sincs, hogy újból átnyálaztam a tájanatómiát, a Littmann-féle Sebészeti műtéttant. Memorizáltam a régió képleteit, hogy mit szabad és mit nem. Érdekesek a tájanatómia atlaszok. Az artériák pirosak, a vénák kékek, az idegek sárgák, az inak fehérek. Ráadásul mindegyikhez egy parányi fekete nyílvessző tart, a képlet pontos anatómiai nevével. Hát ? Persze, így könnyű ! - s majdnem nevetek.
A valóság egészen más, az állandó szívás és törlés ellenére alig látunk a vérmaszattól, s semmi sem emlékeztet az atlaszban látottakra. A kendők által szabadon hagyott kis négyzet semmilyen tájékozódási pontot sem nyújt.
Egyedül az anaesthesiológus kolléga helye biztos, többnyire a beteg feji végénél ül vagy áll.

Isten kezében vagyunk, a beteg és a személyzet egyaránt...
A bevonuláskor nem szólnak fanfárok, csak néhány készülék zümmögése jelzi, hogy működésre kész.

Kölcsönösen köszöntjük egymást.

A beteg 75 feletti, az elképzelhető összes betegség birtokában.
Váratlanul szólal meg:
- Mielőtt elaludnék, szeretnék imádkozni! Lehet?
- Persze, csak tessék! - mondom bosszúsan.
- Köszönöm, fiam - s belekezd csendesen.
- Domine ! ... Ámen ! - mondja e két szót.
- Csak ennyi ? - kérdezem meglepetten.
- Csak ennyi.
- Uram !...Úgy legyen !
- Igen, fiam. Ez minden. E két szó közöttieket az Úr úgyis tudja.
Tudja, hogy mit mondanék, mit kérnék.
Én nem kérek magamnak semmit, de elfogadom, amit Tőle kapok.
Tudom, ma Ő vezeti a doktor urak kezét.

Mereven állunk, feltartott kézzel.

Talán csak a maszkok mögötti szemüvegek csillognak fényesebben, mint korábban.
- Lehet még egy kérésem ?
- Igen, természetesen. - de már nem vagyok bosszús a késés miatt.

Életem legrövidebb, és leginkább hittel teli imáját hallottam egy perce.
Gondolatban még kitöltöm a két szó közötti helyet.

- Szeretném elénekelni a legszebb énekünket, ha még tudom, mert nagyon álmosodom.

S, ekkor remegő, halk hangon belekezd a 42. zsoltár első sorába:
- Mint a szép híves patakra, a szarvas kívánkozik,...
A következő sortól az egyik műtősnő csatlakozik:
- Lelkem úgy óhajt Uramra, és hozzá fohászkodik...

A versszakot már öten fejezzük be:
- Tehozzád én Istenem, szomjúhozik én lelkem. Vajon színed eleiben mikor jutok, élő Isten ?

Egy mély sóhajjal álomba merül a néni .
- Törlést kérek! A szemüvegemre.
Még várok egy percet, hogy összeszedjem magam.
- Ha Isten velünk... Kezdhetjük!... Kérem intubálni !

Elgondolkodtató:

Gondolkozz el rajta, mikor azt hiszed, csak Téged bánt az Élet... Nézz körül a világban ! Láthatod az embereket, akik az utcán élnek.

· Ha azt hiszed, hogy csak neked fáj, mikor akit szeretsz, mással látod
Nézz meg egy vakot ... ki soha nem láthatja meg a napvilágot.

Ha azt hiszed ver a sors, mikor az emberek rosszat kiabálnak Rád
Nézz meg egy süketet, ki soha nem hallhatja az Élet dallamát...
Ha azt hiszed Te vagy az egyetlen, akit akadályok veszik körül ...
Nézd azokat, kik nem tudnak járni, arcukon mégis mosoly derül.
Ha azt hiszed rossz helyre születtél, s Téged senki nem szeret,
Nézz meg egy árvát, ki könnyes szemmel nézi a szüleidet...
Ha azt hiszed, hogy nem kapsz időt, hogy begyógyuljanak a sebek,
Nézd azokat, kik hirtelen hunytak el, nem ölelhették át szeretteiket !
Mielőtt panaszkodnál, nyisd ki a szemed, rosszabb is lehetne...S rájössz, hogy nem sírva kell eltöltened a napot, hanem nevetve.

Köszönd meg, amit a sorstól kaptál, ne háborogj sohasem, Nem tudhatod, mi lesz holnap...

Ez vezessen az Életben !
Vissza az elejére
kutyus
Srí Lanka
Srí Lanka

HozzászólásElküldve: 2017.12.11, 07:10    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

A Béke téren áll már a jászol

Vissza az elejére
bau
Srí Lanka
Srí Lanka

HozzászólásElküldve: 2017.12.10, 10:03    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Boldog 2. Adventet kívánok.

Srí Lanka
Srí Lanka

HozzászólásElküldve: 2017.12.06, 12:51    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Srí Lanka
Srí Lanka

HozzászólásElküldve: 2017.12.05, 06:30    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Már földíszítették a Bosnyákon a fenyőfát............

Vissza az elejére
kutyus
Srí Lanka
Srí Lanka

HozzászólásElküldve: 2017.12.04, 09:34    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Azt hiszem, érdemes elolvasni ezt a cikket.......mennyibe fog fájni a legegyszerűbb karácsonyi menünk:

http://hvg.hu/gazdasag/20171204_Kiszamoltuk_ennyibol_tudja_kihozni_iden_a_karacsonyi_vacsorat#rss
Vissza az elejére
kutyus
Srí Lanka
Srí Lanka

HozzászólásElküldve: 2017.12.04, 06:39    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Nekünk már sok éve műfenyőnk van, kb 1 méteres, még egész jó állapotú.
A gyerekek, unokák már nagyok, az egyszem 2 éves és a másik pár hónapos kicsi miatt már nem veszünk élőt
Ajándékozás amúgy is a gyerekeinknél van, nekünk már sok lenne a vendégfogadás.......és a hely is nagyobb ott
Vissza az elejére
Capsella
Mamutfenyő
Mamutfenyő

HozzászólásElküldve: 2017.12.03, 21:57    Hozzászólás témája: Ünnepi készülődés Hozzászólás, az előzmény idézésével

Most van egy nagyon nagy cserépben egy lucfenyőm, ami kb. 1 m magas, formás. Azt gondoltam, a bejárathoz teszem. Ez a bejárati rész a portán belül van, bár nyitott, de itt nem lopják el, egyébként is nehéz.
Erre fogunk díszeket rakni. A cserepet pedig hőszigetelem, hogy ne menjen tönkre, kár lenne érte.
Van egy kb. 30 cm-es cserepes lucfenyő is, azt annyi időre hozzuk be, amíg az unokák itt lesznek, rá pár dísz és mellé az ajándékok. Őket is csak addig érdekli, amíg megkapják az ajándékokat. Otthon úgyis van nekik minden évben karácsonyfa.
Én már évek óta nem veszek részt a fa díszítésében, nem érek rá. Leszedni viszont nekem kell, akkor már senkit nem érdekel és hullik.
Vissza az elejére
Szécsike
Őserdő
Őserdő

HozzászólásElküldve: 2017.12.03, 20:53    Hozzászólás témája: .... Hozzászólás, az előzmény idézésével

Capsella ott a pont! Crying or Very sad

24.én este meló után csak beestem a fa alá. Crying or Very sad A csomagbontás utáni társasjátéknál már aludtam. Crying or Very sad
Kicsi fiam ecccer megkérdezte:anya te miért nem szereted a karácsonyt? Laughing

Most lenne már rá időm,de ünnepek előtt akkor sem NAGYTAKARÍTOK!!!

Most azt beszéltük a férjemmel hogy pici fát veszünk,már az uncsink is elmult 11 éves.Egy nap elmegy a díszítgetésre ,csicsásításra,majd még egy a leszedésre. Crying or Very sad A gyerekeink 24-én ebédre szoktak jönni és 25.-én de.már mennek a másik szülőkhöz. Magunknak minek? Rolling Eyes Nagyobb hely marad a társas csatákhoz,ilyenkor "vérre megy" a játék. Laughing
Vissza az elejére
bau
Srí Lanka
Srí Lanka

HozzászólásElküldve: 2017.12.03, 12:21    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Idézet:
.na, azoknak milyen volt a Szenteste???

Olyan,mint az egészségügyben Smile
Nekünk milyen volt? Rolling Eyes
És a többi 3 szakban dolgozónak?
Mentem szenteste dolgozni,-előtte délután4 körül "vacsoráztunk" .
Másnap alvás,este újra munka...-család közben lábujjhegyen közlekedik.
Harmadnap alvás,mert este megint munka...
Rolling Eyes
Srí Lanka
Srí Lanka

HozzászólásElküldve: 2017.12.03, 06:34    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Capsella

Így van, ahogy leírtad..........és akkor vedd még hozzá azokat a szerencsétleneket, akik a kereskedelemben dolgoznak!
Mostanában délig-egyig, régebben délután 4-ig!!! kellett nyitva legyenek az üzletek...........na, azoknak milyen volt a Szenteste???

Ahogy egyre ridegebb és üzletiesebb a világ, sajnos a legtöbb helyen az IGAZI jelentése : együttlevés-beszélgetés-örömködés tűnik el az ünnepekből

Marad előtte a rohanás, pénzköltés (amit a reklámok még meg is támogatnak hitel felvételi biztatásokkal)..... utána a kinyúlás
Vissza az elejére
Capsella
Mamutfenyő
Mamutfenyő

HozzászólásElküldve: 2017.12.03, 00:16    Hozzászólás témája: Ünnepi készülődés Hozzászólás, az előzmény idézésével

Nos, akinek jár némi bonyodalommal és lelkiismeret furdalással az ünnepi készülődés, azt megnyugtatom, nincs egyedül.
Ehhez egy 2011-es írásomat másolom be.

"Már többször elõfordult, hogy amikor a karácsonyfát akarta a férjem beállítani, nincs meg a talp. Aztán vettünk új talpat, következõ évben az sem volt meg, utána megtaláltunk három talpat is. Legjobb, ha vízbe lehet állítani a karácsonyfát, mert kevésbé szárad. Amikor nem volt meg a fa, 5 literes vödörbe állítottam, apró köveket szórtam köré nehezéknek és vizet öntöttem bele, a vödröt valami mutatós papírral, textillel bevontam és kész.
Én soha nem ragaszkodtam a plafonig érõ fához, a férjem igen, így legfeljebb a csúcshajtás megközelítheti a plafont. De már ez sem érdekel. Õ megveszi, vagy a saját földünkön, ha megközelíthetõ a földúton, kivágja. Lényeg, hogy nekem ne legyen vele munkám. Engem nagyon fáraszt a karácsony. Álszent ünnepnek tartom. Túl sok a külcsín. Elviselhetetlen a bevásárlással járó tortúra, elõtte azért valami takarítás, mosás, utána még a sütés-fõzés, és mind elsõsorban asszonyi munka. Amikor még nem egyéni vállalkozó voltam, akkor is rendszeresen utolsóként hagyhattam el az irodát, vállalkozóként december 20-ra áfa-bevallás, társasági adó feltöltés, IPA feltöltés, egyéb adók bevallása, minden vállalkozó tudni akarja, hogy áll, mert már nincs sok idõ korrigálni. Így a 24-e dél úgy szokott eljönni, hogy hullafáradtan leülök öszeírni, mit kell még megvenni, amit a férjem nem vett meg. Az ajándékvásárlás az õ dolga, legfeljebb két adóbevallás készítés közben beszélünk róla, amire késõbb nem emlékszem. (Rendszeresen semmire sem emlékszem abból, amiket adóbevallás közben megbeszélek a családdal. Állítólag úgy néz ki, tudom, mit beszélek, de hiába. Valószínüleg ez kell ahhoz, hogy ne csesszem el a bevallásokat.) Leírom, õ elmegy megvenni, ha nem tudja, mert esemény van az állatoknál, akkor nincs, aki megvegye. Aztán hozzáfogok a süteményezéshez, de fél óra alatt kiderül, szarnak sem vagyok jó, le kell feküdnöm, ki kel magam aludni. Lefekszem és van, hogy másnap ébredek fel. A sok éjszakázós munka így bosszúlja meg magát. De pótolhatatlan ember nincs! A férjem fõz. A fiam megsüti a bejglit. Még régen, amikor még "rendes" (értsd: strapabíró) háziasszony voltam, dolgoztak a kezem alá, hogy mindennel idõre elkészüljünk. Akkor még könnyû volt, amikor nem volt ekkora gazdaság a nyakunkon. Most a lányom dolgozik a kezük alá, õ tudja, mi hol van a házban. Milyen jó, hogy annak idején megtanultak mellettem dolgokat, most nélkülem is tudnak sütni, fõzni. Ez csak néhány dologra vonatkozik, de megoldás. Szenteste, ha fel bírnak kelteni, felkeltenek, ha nem, másnapra marad az ünnep nyitánya. Nyílván, ilyen lazán ott nem lehet, ahol kis gyerekek vannak. Tavaly a fa díszítése is 25-re maradt, mert annyi más dolog jött közbe, ami ennél sürgõsebb volt. Az évek során megtanultuk nagyon rugalmasan kezelni ezt a dolgot. Vendégeskedés oda-vissza csak a két ünnep között. Az a véleményem, és ezt fennhangon hirdetem, hogy elsõ és második nap maradjon a szûkebb család. 26-án délután a rendes háziasszony hadd pihenjen pár órát, a rendetlen magam meg hadd kapjon esélyt pótolni, mire megindul az oda-visszajárás. Akkor 26-án leltározok, hogy 27-én mit kell venni, ki mit végez el, hogy dolgoznak a kezem alá. Csak ekkor készül új süti, új kaja. Jó, hogy karácsonykor hideg van, mert a teraszon is lehet tárolni a kajákat, a hûtõ kicsi ilyenkor. A mai eszemmel kímélném az energiámat, de amikor fiatal voltam sokszor 1-2 órát aludtam, hogy minden kész legyen. Késõbb elkezdtem részletekbe bevonni a családtagokat. Ma már úgy gondolom, eszement egy ünnep, ez a régi világba való volt, amikor november-decemberben már nem volt semmi, nagyon kellett egy ilyen járkálós, venégvárós/látós hosszú ünnep, de ma ez így nem az igazi. Fordítva van az idõbeosztás. A szabadságok a két ünnep között vannak kiadva elsõsorban, holott karácsony elõtt kellene vagy 3 nap, de sok munkahelyen ez nem megoldható. Az is tény, hogy a két ünnep között érdemi munka csak ott van, ahol nagyon muszáj. Hiába tervezem minden évben, hogy az idén 21-étõl már csak a karácsonyra készülök, ez sosem jön össze. A növénytermesztési profilú cégek decemberben nagyon ráérnek. Megy a filózás az adókímélõnek vélt megoldásokról és csesztetnek vele. Ha csak 2 óra hossza egy-egy vállalkozót meggyõzni, hogy vagy rosszul értelmezte a másik vállakozót vagy az eleve hülyeséget beszélt, egy csomó idõm elmegy a karácsonyi készülõdésre szánt idõbõl. Többször beköszönt már decemberben 1-2 adóellenõrzés, hiába ér véget 20. körül, utána az ember ki van fáradva, ott a sok irat helyre rakni. Szóval, minél érettebb korú vagyok, én annál inkább nem kívánatosnak tartom ezt a fene nagy nõi emancipációt. Ennek az igazi tartalma a nõk kizsákmányolása. Igaz, csak addig, amíg hagyják magukat. Gondolom, minden nõ azt gondolja fiatalon, hogy meg akar felelni az elvárásoknak, meg addig szívbõl is jön, amíg bírja energiával. Ja, azt nem írtam le, hogy amikor kezdett a munkabírásom alábbhagyni és már nem bírtam éjszakázni, volt egy kis meglepetés a családban. Néhány hangos szó is elhangzott. A vitát lezártem, hogy ennyit bírok, akinek kedves a karácsony, készüljön rá ideje és ereje szerint. Korábban visszatérõen mindig 24-én jött ki rajtam az influenze lázzal. Ha nekem a bejgli sem kell, akkor nagy baj van. Általában 5 napot döglöttem. Réges régen 3 kilót híztam karácsonytól újévvel bezárólag, de ilyenkor az 5 nap alatt 3 kilót fogytam. Mindig addig húztam a betegséget, hogy még mindent teljesítsek a munkahelyemen vagy a válalkozásomban és utána caput volt. Szoktam beszélgetni a karácsonyról kolléganõimmel is. A legutálatosabb ünnepnek tartják. A lelkük mélyén még lelkiismeret furdalásuk is van, mert nem ez az elvárás. Nekik is csak a végtelen fáradtságot jelenti. Fáradtan mennek bele a vásárlásba, készülõdésbe, utána a vendégeskedés véget nem érõ ostroma. Úgy gondolom, az ajándékozásnak kisebb fejtörésû és idõigényû dolognak kellene lennie és a sütés-fõzés terén sem kellene világcsodákat elvárni az asszonyoktól. A családtagok is jobban besegíthetnének a készülõdésbe. És hadd ne legyen már kötelezõ a spájzt karácsonyra átrámolni, ha nincs rá kapacitás. Így több idõ és energia jutna a karácsony lényegére, a szeretetben békességben együtt töltött napokra, ami akár egy évig is elhúzódhatna észrevétlenül. Én legjobban azokat az órácskákat szeretem, amikor együtt vagyunk, a család régi dolgairól beszélgetünk, tervezgetünk, a tágabb családban meg több generáció is együtt énekelünk, egymásnak örülünk. És itt nem az ajándék értéke számít, vagy mi az, amivel jól laktunk."
Vissza az elejére
Emmylie
Srí Lanka
Srí Lanka

HozzászólásElküldve: 2017.12.01, 07:01    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Nem keszülök nagyon semmivel az iden se.
Vettem egy fej savanyu kaposztat mert a töltött kaposzta elmaradhatatlan.Nem fogok tul sokat fözöcskezni sütni pedig egyaltalan nem fogok.
Ha sütök valamit akkor az mindig hamar el is fogy.Na ez nem baj hisz bizonyitek hogy jol sikerült Wink de sajnos nem hianyzik se a ferjemnek se nekem.
Az egeszseget nem erdemes meg karacsony miatt se veszelyeztetni.
A merleg es a cukorszint igyis ugyis problema. Wink
Vissza az elejére
Hozzászólások megtekintése:   
Új téma nyitása   Hozzászólás a témához    Tartalomjegyzék -> Tábortűz Időzóna: (GMT +1 óra)
Ugrás az oldalra: Előző  1, 2, 3 ... , 11, 12, 13  Következő
12 / 13 oldal

Ugrás:  
Nem készíthetsz új témákat ebben a fórumban
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban
Nem módosíthatod a hozzászólásaidat a fórumban
Nem törölheted a hozzászólásaidat a fórumban
Nem szavazhatsz ebben fórumban