15 éves a Gazlap!!!
Információk
Szia Anonymus!
Tagok: 1 / 18286
Összes látogató: 7
Utolsó tag: czaczi
Keresés
Web Gazlap
Részletes fórum kereső
Utolsó fórumtémákból
- Szakértői témák:

- Kertészeti témák:
Konyhakerti növények (14)
Fokföldi ibolya / Saintpaulia (52)
CSERE-BERE növények, magok....(50)
Paprikák, chilik, Paradicsomok(5)
Milyen növényt vettem/szereztem ma (20 )
Segítség csak kertészeti témákban(17)
Milyen növény ez?? (37)
Viaszvirág (Hoya) 18
Rózsák (19)
Fáink,cserjéink,virágaink metszése
Gloriosa Rothschildiana (2.)

- Tábortűz témák:
TAVASZ - 2014.....2015....2016....2017.....2018....2019.
Gazlap SZAKÁCSKÖNYV (70)
A Tudat keresése (2)
ITT_HON is_SZÉP! (2)
IDŐJÁRÁS (60)
Vicces történetek,...képek(16)
Találd ki (28)
Ki milyen zenét hallgat Gazlapozás közben (9)
Versek, költemények (4)
A Természet csodái zenei aláfestéssel.
JÓKÍVÁNSÁGOK (20)
Jól sikerült képek...legalábbis szerintünk (25)

A Gazlap Fórumai
Tábortűz
Kertészet
Szakértők
Műhely
Archívum
Virágrend
Hirdetés
Üzenőfal
6:22:am Bojtárgazdi :
Jó reggelt kívánok!
5:54:am kutyus :
Jó reggelt mindenkinek!
5:01:am kutyus :
Jó reggelt!
5:59:am kutyus :
Jó reggelt mindenkinek
5:28:am kutyus :
Jó reggelt! Itt van a NAGYHÉT!....nyakunkon a Húsvét
7:41:am etimami :
Szép vasárnapot mindenkinek.
8:19:am kutyus :
Jó reggelt
5:32:am kutyus :
Jó reggelt mindenkinek!
9:41:am Emmylie :
Szép napot
5:43:am kutyus :
Jó reggelt mindenkinek
5:56:am kutyus :
Jó reggelt
5:25:am kutyus :
Jó reggelt!
4:51:am kutyus :
Jó reggelt kellemes, munkás hetet!
1:40:pm aszokfa :
Nagyon meleg van! Megégek a napon. Kéretik vissza a szép hűvös!
5:25:am kutyus :
Jó reggelt, szép vasárnapot!
Korábbi üzenetek

Csak regisztrált felhasználóknak
Regisztráció/Belépés
Google Hirdetések
Mellékletek
Hirdetés

Gazlap.hu :: Téma megtekintése - ÜNNEPI KÉSZÜLŐDÉS (5)
 Gy.I.K.Gy.I.K.   KeresésKeresés   CsoportokCsoportok   ProfilProfil   Privát üzeneteid olvasásához be kell jelentkeznedPrivát üzeneteid olvasásához be kell jelentkezned   BelépésBelépés 

ÜNNEPI KÉSZÜLŐDÉS (5)
Ugrás az oldalra: Előző  1, 2, 3, 4 ... 11, 12, 13  Következő

Új téma nyitása   Hozzászólás a témához    Tartalomjegyzék -> Tábortűz
Előző téma megtekintése :: Következő téma megtekintése  
Szerző Üzenet
Szécsike
Őserdő
Őserdő

HozzászólásElküldve: 2018.12.19, 18:55    Hozzászólás témája: .. Hozzászólás, az előzmény idézésével

Mikor a lányom kicsi volt,anya még keltetett kiscsirkét.Olyan szerencsés volt,hogy láthatta ahogyan a tojásból bújtak ki,amit el is mesélt az oviban.
A többiek hitetlenkedve kinevették,az óvónénitől kért támogatást.
Az unokám már nem láthat ilyet,úgy gondolja a boltban terem. Shocked Laughing

Egyszer a keresztlányom elvitte magukhoz mikor disznótor volt,de tele negatív élménnyel jött haza. Crying or Very sad Miért bántották/vágták le stb..
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése
kutyus
Srí Lanka
Srí Lanka

HozzászólásElküldve: 2018.12.19, 05:54    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Szécsike
köszönöm..........én a Li-ben veszek papírzsepit, Floralys nevűt. Az a legolcsóbb és puha is.

Gyerekkoromban sokat adtak ki minket Marussal bérbe nyaralni különböző faluhelyhekre.
Nagyon élveztem, szerettem ott sertepertélni, szerencsére semmi félelem nem volt bennem az állatoktól
Más dolog együtt élni az állatokkal, abba azt hiszem, születni kel.........és én bizony több generációra visszamenőleg városi lány vagyok
Vissza az elejére
Capsella
Tölgyfa
Tölgyfa

HozzászólásElküldve: 2018.12.19, 00:31    Hozzászólás témája: Ünnepi készülődés Hozzászólás, az előzmény idézésével

Pakolom itt a papírokat. Az egyik ügyfél KOMA-s papírját raktam el és eszembe jutott róla, hogy írtam, hogy KOMA-sok vagyunk a NAV-nál.

Aki olyan szerencsés, hogy nem kell tudnia, hogy ez mit jelent, leírom. Ez nem azt jelenti, hogy valami furmánnyal baráti viszonyt ápolunk a NAV-lal, hanem azt, hogy a cég benne szereoel a NAV köztartozásmentes adatbázisában. De nagyon sok más cég is szerepel benne.
Ennek az az előnye, ha kell valahová egy NAV -igazolás, akkor ezt elfogadják, megnézik az interneten és nem kell kérni igazolást, mert az is 2-5 nap múlva érkezik meg. Ez egy értelmes könnyítés.

Na, kezdek gondolkodni az ünnepi gyomorba valókon. Nekem könnyű ételek már nagyon megfelelnének.
Vissza az elejére
Szécsike
Őserdő
Őserdő

HozzászólásElküldve: 2018.12.18, 20:57    Hozzászólás témája: .... Hozzászólás, az előzmény idézésével

Kutyus ezt neked adrecccálom! Wink Laughing

https://www.google.com/search?q=zewa+papírzsebkendő+washing+machine+resistant&rlz=1C1ASRM_enHU704HU704&tbm=isch&tbo=u&source=univ&s
Vissza az elejére
Capsella
Tölgyfa
Tölgyfa

HozzászólásElküldve: 2018.12.18, 20:12    Hozzászólás témája: Ünnepi készülődés Hozzászólás, az előzmény idézésével

Az állatokkal nem élünk együtt. 36,5 ha-on van a telephely, abból egy kis rész, úgy 1 ha körül be van kerítve nekünk, a többi az állatoké. Mi kellő illemmel lépünk az ő zónájukba.
Mi nem a munkát nézzük, nekünk rengeteg örömöt adnak. Hogy a legelőn pottyantanak, az a világ legtermészetesebb dolga. Az ember is elvégzi a dolgát valahol, csak aki nem elég kultúrált, az be sem takarja falevélel vagy földdel kint az anyatermészetben. Az ilyenekhez képest a kutya és a macska kultúrlény, mert bekaparja. A
A disznók megbízhatóbbak, mint egy buborékos vízszintező, mert a karám legmélyebb pontjára ürítenek, hogy onnan elfolyjon.
A karámban még a lovak is egy helyre végzik a dolgukat, értékes kis citromhalmokat termelve.

Az rendkívül sajnálatos, amikor hozzá nem értő emberek rosszul nyúlnak a dolgokhoz és megutáltatják a gyerekkel az állatokat. Ez nem az állatok űne vagy az állataikat rendben tartó gazdák bűne.

Nagyon sajnálom, hogy ilyen kellemetlen élményben volt részetek, mert rendkívül nagy élmény köztük lenni.

Sokkal szegényebb lenne az életem nélkülük, természetesen nem anyagi értelemben.
Vissza az elejére
Szécsike
Őserdő
Őserdő

HozzászólásElküldve: 2018.12.18, 19:30    Hozzászólás témája: .. Hozzászólás, az előzmény idézésével

Érdekes amiket írtok,mert nekem nagyon tetszik ahogyan Capsella él. Tudom,hogy nem bírnám azt a rengeteg munkát amit ő elvégez,de mindig tátott szájjal olvasom mikor az állatokról mesél. A mai bejegyzése pl.sok új dolgot mondott nekem.
Biztos befolyásolja a felnőtt életünket a gyerekkori pozitív vagy negatív "állat"élmény,vagy hogy ki hol-hogyan nőtt fel. Nálunk mindig voltak állatok,bár nem ilyen nagy létszámban. Kisebb koromban még lovunk is volt a tanyán,de a faluban már csak tehén,bírka,kecske,nyúl,disznó és szárnyasok. Később a fűrdő miatt betiltották az állattartást,csak a szárnyasok maradhattak,ill.kutya,macska.Mindig szerettük őket,de soha nem helyeztük a "rangsorban" az ember elé,ahogyan ma dívik. Apukám ha hazajött a munkából,köszönés után már ment is az állatokhoz,mert azok jóléte az embertől függ. Talán ezért van,hogy pl.az öcsém aki bazi nagy területen él,mindenféle állatot,madarat tart. /emu,pintyek és a "szokásos"/Nekem ehhez nincs területem,de mindig vágytam rá. Most a korom előrehaladtával már meggondolnám. Laughing
Anno ha felvetettem a férjemnek a tanyasi életet,mindig leintett,hogy nem tudnám elviselni,becsavarodnék. Pedig én remekül elvagyok a mai kor vívmányai nélkül. Laughing Azért még "tartozik" nekem egy 2 hetes gátőrházban való nyaralással. Laughing Találkoztunk eggyel,ahol minden együtt volt,víz,állatok stb.és akkor megígérte,hogy majd ecccer. Wink Laughing
Vissza az elejére
Emmylie
Őserdő
Őserdő

HozzászólásElküldve: 2018.12.18, 18:06    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

En odaig jutottam hogy semmilyen allattal nem elnek együtt.
Na persze Pocok Ur az kivetel.
Lotol tehentöl felnek a tyukok teli kakilnanak mindent a nyuszit meg sajnalnam ketrecben latni.
Igy aztan marad Pocok Ur Wink neha azert ö is sok Wink különösen amikor rosszalkodik.
Igy nemsokara 70 evesen nem is bajlodnek allatokkal.
Vissza az elejére
tercsi
Erdő
Erdő

HozzászólásElküldve: 2018.12.18, 17:54    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Én nem élnék velük az biztos. Félek tőlük. Gyerek koromban felültettek rá, a másik oldalon leestem. Bele a sz@rba. És az idióta unoka tesomék ki is röhögtek.
A tehénnel sem élnék. A nagyanyám meg itattott frissen fejt tejjel, mert azt mondta, nem érdekli hogy városba lakom, akkor is meg kell inni. Végighánytam az udvarát.
Azóta nem kínált, azt mondta kár belém.

Úgyhogy maradnának a szárnyasok, és a nyuszi, mert ha valaki leüti meg tudom nyúzni, arra megtanítottak.

Na nekem ennyi elég is volt.
tercsi
Capsella
Tölgyfa
Tölgyfa

HozzászólásElküldve: 2018.12.18, 11:41    Hozzászólás témája: Ünnepi készülődés Hozzászólás, az előzmény idézésével

Hál'Istennek már csak 32 db van! Sokkal könnyebb ilyen kevéssel.

Úgy 30 db felett beáll a tömeghatás. Több verekedés, sérülés van.
Annak idején 35-40 db-ig extra dolog évente egy-két alkalommal történt.Aztán ahogy nőtt a létszám, sokasodtak az események.
Elég, ha egy vita esetén egyik a másikat hasba rúgja és az vemhes, koraellés lehet belőle.
Ők is olyanok, mint az emberek, hogy inkább kis csoportokban érzik jól magukat.
Akik később érkeznek kíntről, azok külön klikket alkotnak. Az utolsó jövevények egyike, aki dominanciára hajlamos, az újakkal és néhány régebbi később jöttel különválik. Ők utána együtt legelnek, őrködnek az ellésnél.

Most 4 ló van egy klikkben. Nem hajlandóak beállni a többihez, illetve a többiek is kívül állónak tekintik őket, a rangsor végére parancsolják őket. Ez azt jelenti, ha inni menenk, ők csak akkor ihatnak,ha a nagy csapat minden tagja ivott eleget. Szénázáskor a kigurított bálára először a nagy csapat áll rá enni, ők az utolsó pár méterer állhatnak. Mindenből jut mindenkinek elég, de akkor is ilyen a természetük.

Amikor marha és birka is volt, na akkor volt érdekes, hogyan osztják le a rangsort, későb kecske is volt.

Az utódok az anyjuk rangsorát viszik magukkal a ménesben. Vezérkanca lánya nem fog a rangsor végére kerülni.
Az is érdekes, ha kikerül a vezérkanca a ménesból, pár napi bizonytalanság után megvan, ki az új vezér. Nyilván a háttérben mindig megvan, ki a második, csak néhán napig még várják vissza a vezérkancát, kivéve, ha ott hullott el.
A vezérkanca dönti el, hogy mikor menenk inni, hol legelnek, milyen sorrendben szedik össze a lehullott gyümölcsöt. A vezérkanca sok helyi ismeretetl rendelkezik.
Ki hinné, de a tájat is felismerik.
2004-ben eladtunk két csoport lovat. két hét különbséggel, átutalásos számla. Az elsőt nagy nehezen kifizették, már azzal fenyegetőztem, hogy nagy összegű adótartozásunk van (hál'Istennek sosem volt, KOMA-sok vagyunk) és úgy egyezkedtem az APEH-al, hogy ezt a követelést ajánlottam fel a tartozás fejébe, tehát a vevőinkhez mennek 3 napon belül végrehejteni. Elsőként viszik a bankszámlájukról a pénzt és utána amit tudnak a követelés erejéig. Másnap itt volt a pénz kp-ban.
A második csoport számláját nem utalták, ezért az éb november 1-én visszaszállították őket. Esett az eső, nem tudott bemenni az autó. A mi földünk sarka majdnem kiér az aszfalt útra. Az aszfalt úton tettük le a lovakat, előtte a kapuhoz két sor bálamadzagot kihúztunk, mintha villanypásztor lenne, hogy könnyebb legyen őket behajtani. Amikor kiszálltak, egymást összevárták, addig csak egymásra figyeltek. Akkor az ő vezérkancájuk szétnézett, hogy most ugyan hol vagyunk? Akkor még ránk nem is figyelt. Meglátta a hegyet, azonnal tudta, hogy hol van nyerített, vigáncolt, tudta, hogy itthn van. Az itthoni lovakat előtte a fogadóhely közelébe hajtottuk, hogy esetleg az is segítséget jelent. Ezek visszanyerítettek, a visszaérkezők vágtában a többiekhez. A testbeszédükből nyilvánvaló volt, hogy megismerték egymást és örülnek egymásnak. Ugyanis családokat szakítottunk szét. Aztán elmentek inni.
Jó kondiban jöttek vissza, Nógrádba vitte őket a vevő bértartásba egy falugazdászhoz. Gondolom, azóta sem fizzet ki őt a megrendelője.
Vissza az elejére
kutyus
Srí Lanka
Srí Lanka

HozzászólásElküldve: 2018.12.18, 05:48    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Fantasztikus lehet ennyi lóval élni!
Vissza az elejére
Capsella
Tölgyfa
Tölgyfa

HozzászólásElküldve: 2018.12.17, 21:02    Hozzászólás témája: Ünnepi készülődés Hozzászólás, az előzmény idézésével

Nem rémregény ez, csupán a hétköznapok.

Volt, amikor 120 lovunk volt. Na, akkor minden nap történt valami, ami inkább ne történt volna.
Olyan 25-30 ló, ha összeszoktak, megmaradnak egy csoportban. Ha többen vannak, akkor az öregebb kancák, akik már egy kis nyugalomra vágynak, az az évi és korábbi évek csikóival, ha azok már felnőttek, sőt nekik is lehet csikójuk, azokkal kilépnek a csoportból és a család utána együtt jár.
Így a 120 lóból vagy 70 kanca, 5 csoportban élt.
Nem szerencsés dolog, mert a fedezőmén próbálja az összes kancát összeterelni, hogy a háreme szem előtt legyen. Ezért nagyon sokat szaladgál, hogy rendet tartson. Néha tettlegeségig fajul, ha nem engedelmeskednek. Egy gyenge, figyelmeztető rúgás, kisebb harapás és utána rend van. De igazán egy háremmé nem áll össze ennyi kanca. Legfeljebb az éppen sárló kanca szívesebben tartózkodik a mén közelében.

A családok, amikor ellik egy kanca, körbe fogják, vigyáznak az ellő kancára és a csikóra. Amikor a csikó el tud indulnii velük, akkor folytatják az útjukat.

Egyszer született egy csikó, gyengébb volt, este született. A ménes bement a legelőről a telephelyre inni. Ez a kanca nem tudott menni, mert a csikó gyenge volt. Kannákban vittünk ki neki vizet és segítettünk a kicsinek szopni. Ilyenkor az a módi, hogy puhára fejjük a kanca tőgyét és cumis üvegből megitatjuk a csikót. Ha van annyira erős, hogy a hasa alatt ketten egy nagy törölközőn emeljük fel a csecshez és tud szopni, akkor így szoptatjuk addig, amíg kell a segítség.
Amelyik olyan gyenge és kicsi, hogy nem éri fel a kanca tőgyét, azt két-három napig is eteni kel cumiból, de próbáljuk a csecshez is tenni, egykis tejet kifejünk, hogy tejes legyen a csecs, hogy könnyebben rászokjon.
Ha ilyen eset van, akkor éjszaka nincs alvás, mert nagyon fontos a föcstej és hogy minél gyorsabban erősödjön a csikó. Ők maguktól fél óránként szopnak, ezt kell leutánozni. Mire a csikó önállóan tud szopni, mi elterülünk a fáradtságtól. Szerencsére ilyen komoly helyzet ritkán van. Amikor sok csikó volt, akkor évente egy, esetleg kettő.

Már volt olyan eset is, hogy túl nagy volt a csikó és úgy nyomódorr meg, hogy nem működött a szopási reflexe. Fejés, cumi. 2,5 nap múlva tudott önállóan szopni. Tálból is kínálták, ujjat szoptatva, hogy gyakorolja a szopást. Azt érezték a fiúk, hogy egyre jobban képezi a vákumot. Amikor már mind kibuktak, a férjem telefonált, hogy kapjam össze magam, már mindenki kidőlt. Most megy megint etetni. Mire indultam volna, megint telefonált, hogy nem kell menni, már egyedül szopik a csikó. Ez volt egyébként az első méncsikónk és gyönyörű fedezőmén lett belőle, több éven át fedezett. Nagyon sok csikót nemzett, a mai csikók közül is több egyeden felismerhető az örökség.
Vissza az elejére
Szécsike
Őserdő
Őserdő

HozzászólásElküldve: 2018.12.17, 19:01    Hozzászólás témája: .. Hozzászólás, az előzmény idézésével

Capsella nagy-nagy gratula! koccint

Ugyanezen okból nálam is takarított 3 hölgy,egyszer-egyszer. Laughing
Megkértem őket,többet ne jöjjenek. Laughing

Pár éve a lányomtól egy takarító cég nagytakarítási ajándékutalványát kaptam karácsonyi ajándékként. Shocked Köszönettel visszautasítottam,vejem nagyija használta fel.Köszönöm,amíg meg tudom csinálni addig ide ne jöjjön senki. Twisted Evil
Vissza az elejére
kutyus
Srí Lanka
Srí Lanka

HozzászólásElküldve: 2018.12.17, 17:35    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Háááát (bár nem illik így mondatot kezdeni) Capsella!
Igazi rém/regény amik veletek történtek/történnek
Vissza az elejére
Capsella
Tölgyfa
Tölgyfa

HozzászólásElküldve: 2018.12.17, 13:12    Hozzászólás témája: Ünnepi készülődés Hozzászólás, az előzmény idézésével

Rettenetesen szétszórt volt, nagyon kellett neki a pénz, nagyon akart bizonyítani, hogy nélkülözhetetlen.

Szerintem még a saját háztartásunkban, ahol rutinosan dolgozunk, ott sem mindig előnyös egyszerre több dolgot csinálni, mert az egyik tönkremegy vagy mindkettő. Idegenben pláne!
A főzést is meg akarta mutatni, hogy milyen jól főz, hogy minél több időre fogadjam fel.
Azért nem zavartam el, mert minimum 3 hónapra állapodtunk meg. Nem szerettem volna, ha a munkahelyemen azt mondja, hogy nem tartottam be a megállapodást.
Rengeteget túlóráztam és hozzá a tanulás. Már ott tartottam, hogy akármilyen kevés segítség is jól jönne. A gyerekek még nem sokat tudtak segíteni. A férjem a ló seggiből sose látott ki, itthon nem az ő reszortja szerinte. Vagy kétszer mosogatott, előmosogatásnak megfelelt. Egyszer mosott, meglepetésnek szánta, az lett. Egyúttal festett is, a feketét és fehéret együtt rakta be és a fekete engedte a színét, gondolom, jó sok biomixet (90-es évek) tett a műszálashoz. Azt se tudta, a gépbe milyen mosószer és mennyi kell.

Visszatérve erre a nőre, szerintem piálgathatott is.
A sósavval meg nagyon óvatosan kell bánni, ha nem saválló a burkolat, akkor leszedi a fényét. A zománcét különösen. Azt nem is lett volna szabad használni, mert nem saválló volt.

Na, azóta, ha el voltam úszva, vagy 2009-ben hetekig járni sem tudtam, hallani sem akarnak arról, hogy hívjunk valakit.
2010. nyarán, amikor már újra kezdtem felvenni a fordulatszámot, akkor új mértékegységet alkottam. A koszos zokni mérőszáma: 1 hordó. 1 hordó=30 liter. Egyszer levettem a tetejét, hogy eben meg mi a fene van? Tele volt koszos zoknival, de keményen beletömve. Szalmával, toklásszal, szénával tele a zokni. Nyárii zoknik, gyapjú zoknik.
Mivel ezidőtájt a lányom mosott, ő meg nem vacakolt a zoknik előkészítésével (tényleg volt elég dolga), gyűjtőcsomagolásokban vették a zoknikat. Koszosan hordóba, lezárva. Hosszú időbe telt, mire az összeset rendbe tettem. A teraszon áztattam, mert az "illatanyag" nagyon fermentálódott. Kézzel többször átmostam, mire a gépbe tettem. De a legrosszabb a széna, szalma, toklász kiszedése. Azt nagyon utálom.
Most is találtam egy vödörnyi koszos zoknit, már áznak, jön a vízcsere és utána szellőztetés, bár ez most nem büdös.

Nagyon büdös akkor lesz, ha a nyári lábbelivel valaki beleragad a lóhugyba, esővizes keverékbe. Igen egyedi illatvilága van! Télen meg előfordul, hogy az ember csizmáját ott marasztalja az a valami, amnek csak a teteje kemény és kilép a csizmából, zoknival bele ebbe a folyósságba. 1-5 C körül igen cibálja ki a csizmát és zoka le, pucér lábbal vissza bele. Közben fél lábon imbolyog és szurkol, hogy le ne seggeljen, de esre se hasson. Ha van a közelben valaki, akkor gyorsan egy villanyelet odanyújtunk, fél kézzel fogja és egyensúlyoz, fél kézzel lábazik. Utána rájön, hogy milyen jó, ha van az autóban egy két rossz nyári póló és azt kapca gyanánt bele lehet húzni és mehet a verkli tovább.
Azért az utóbbi években sikerül minden ősszel úgy megcsináltatnom a tereprendezést, hogy ilyen már az általam felügyelt területen nem fordult elő.

Mások is készülnek az ünnepekre. Tegnap a fiam volt az ügyeletes, telefonált, hogy a bála meleltt talált valamit, csikó méretű sárga szőrös bőr fej és lábak nélkül, növényevős gyomortartalommal. Le volt takarva szénával, a hóban Niva nyoma és két ember lábnyoma. Fehér folt volt a szőrön, nem a csikónk, inkább őz lehetett. Partizán akció lehetett, mert le volt takarva. A húst elvitték. Nem valamelyik multiban veszik az ünnepre a húst.
Vissza az elejére
tercsi
Erdő
Erdő

HozzászólásElküldve: 2018.12.17, 09:40    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Capsella!
Idióta egy nő lehetett, én az első problémás alkalommal elzavartam volna.

tercsi
Hozzászólások megtekintése:   
Új téma nyitása   Hozzászólás a témához    Tartalomjegyzék -> Tábortűz Időzóna: (GMT +1 óra)
Ugrás az oldalra: Előző  1, 2, 3, 4 ... 11, 12, 13  Következő
3 / 13 oldal

Ugrás:  
Nem készíthetsz új témákat ebben a fórumban
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban
Nem módosíthatod a hozzászólásaidat a fórumban
Nem törölheted a hozzászólásaidat a fórumban
Nem szavazhatsz ebben fórumban