16 éves a Gazlap!!!
Információk
Szia Anonymus!
Összes látogató: 6
Utolsó tag: czaczi
Keresés
Web Gazlap
Részletes fórum kereső
Utolsó fórumtémákból
- Szakértői témák:

- Kertészeti témák:
Milyen növényt vettem/szereztem ma (20 )
Íriszek (7)
Segítség csak kertészeti témákban(17)
Vendégeink a kertben (18)
Erkély és ablakpárkány kertész (5)
Hagymások, gumósok, rizómások (34)
Fokföldi ibolya / Saintpaulia (52)
KAKTUSZOK ÉS POZSGÁSOK (48)
Karácsonyi-, húsvéti- és levélkaktuszok (11)

- Tábortűz témák:
Szomorú vagyok (10)
Milyen öröm ért ma?..(38)
IDŐJÁRÁS(64)
Wanted! Őt keresem.....(8)
Abádszalók szeptember 11-13.
Ki milyen zenét hallgat Gazlapozás közben(10)
Találd ki (30)
Gazlap SZAKÁCSKÖNYV (74)
JÓ TUDNI....érdekességek...ismeretterjesztő írások (6)
Vicces történetek....képek(18)
ITT_HON is_SZÉP! (2)
Miért mérgelődök?.....mi bosszant? (24)

A Gazlap Fórumai
Tábortűz
Kertészet
Szakértők
Műhely
Archívum
Virágrend
Hirdetés
Üzenőfal
5:41:am kutyus :
Jó reggelt mindenkinek
5:23:am kutyus :
Jó reggelt, szép vasárnapot!
5:25:am kutyus :
Jó reggelt, kellemes hétvégét...készülődés t Pünkösdre
6:13:am Bojtárgazdi :
Ó, szóval jó reggelt kívánok!
6:12:am Bojtárgazdi :
ó reggelt! Hidegecske van.
5:49:am kutyus :
Jó reggelt mindenkinek!pályinkás at vagy anélkülit
5:08:am aszokfa :
Jó reggelt! Ki korán kel, hamar álmos lesz!
2:57:pm bau :
:sleep
1:42:pm Bojtárgazdi :
Bauka, én kora reggel nem pálinkázom, úgyis lassan boot-olok be! Persze lehet, hogy más lenne a véleményem, ha lenne itthon pálinka...
12:08:pm bau :
Hukk...még egy kortyocskát... hukk
6:43:am Bojtárgazdi :
Namégegyszer
6:43:am Bojtárgazdi :
Jü reggeklt kívánok! Kutyus, további jobbulást! :yes
5:43:am kutyus :
Jó reggelt!....köszönöm, igen! Még a térdem kicsit nehezen hajlik de már tudok menni ha nem is olyan gyorsan, mint a landolásom előtt
5:31:am aszokfa :
Jó reggelt! Boka reendben?
4:48:am kutyus :
Jó reggelt mindenkinek!
Korábbi üzenetek

Csak regisztrált felhasználóknak
Regisztráció/Belépés
Google Hirdetések
Mellékletek
Hirdetés
Gazlap.hu :: Téma megtekintése - ÜNNEPI KÉSZÜLŐDÉS (5)
 Gy.I.K.Gy.I.K.   KeresésKeresés   CsoportokCsoportok   ProfilProfil   Privát üzeneteid olvasásához be kell jelentkeznedPrivát üzeneteid olvasásához be kell jelentkezned   BelépésBelépés 

ÜNNEPI KÉSZÜLŐDÉS (5)
Ugrás az oldalra: Előző  1, 2, 3, 4 ... 15, 16, 17  Következő

Új téma nyitása   Hozzászólás a témához    Tartalomjegyzék -> Tábortűz
Előző téma megtekintése :: Következő téma megtekintése  
Szerző Üzenet
Emmylie
Srí Lanka
Srí Lanka

HozzászólásElküldve: 2019.12.21, 21:58    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Bau kedves szép lehet a kappott ajáandékod.
Ügyes az unokád és emlékszem hogy te milyen sokat foglalkoztál vele.
Szép elörehozott karácsonyod lehetett.
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése
bau
Srí Lanka
Srí Lanka

HozzászólásElküldve: 2019.12.21, 21:04    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Nálunk ma volt Karácsony! Smile
Mi már túl vagyunk rajta... Smile
Sajnos a dolgozók miatt csak így tudtunk ünnepelni.
Az unokámtól kaptam egy sajátkezűleg készített szív alakú gyertyát ugra
Olyan cuki volt... Very Happy
Őserdő
Őserdő

HozzászólásElküldve: 2019.12.21, 19:15    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Kutyus Nagyon szépséges. Ok Puszi

Bojti ez tényleg libabőr. Még a szemem is beleizzadt. Köszi: Puszi
Vissza az elejére
kutyus
Srí Lanka
Srí Lanka

HozzászólásElküldve: 2019.12.21, 16:06    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Valóban szép..és autentikus is
Vissza az elejére
Bojtárgazdi
Srí Lanka
Srí Lanka

HozzászólásElküldve: 2019.12.21, 15:44    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Nézzétek, de libabőr volt Samu Pécsében:

https://www.pecsma.hu/top/libabor-tobb-szaz-gyerek-enekelte-pecs-foteren-a-vilaghiru-dalt/?fbclid=IwAR20_SbZu69jQQHmC0YUVntzOtprzO6VW-4yTO4_PBFiaYnmi97Ojr6C1s8
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Email küldése
bau
Srí Lanka
Srí Lanka

HozzászólásElküldve: 2019.12.20, 14:35    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Ó de szép ez is Taps
Srí Lanka
Srí Lanka

HozzászólásElküldve: 2019.12.20, 12:46    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Azt hiszem, ez ide illik!

Egy édesanya egyszer egy kis papíroson kapta a kérdést lányától: „Anya, te vagy a Jézuska?” Amit válaszolt neki, abból vallástól, szokásoktól függetlenül mindenki meríthet ötleteket az egyszer elkerülhetetlenül bekövetkező vallomáshoz:

„Kedvesem!

Nagyon jó kérdést tettél fel, és tudom, hogy már egy ideje gondolkozol rajta. Szeretnék jól válaszolni neked, de nem is olyan könnyű.

A válasz az, hogy nem, nem én vagyok a Jézuska.

Az ajándékokat én hozom, ez igaz. Én figyelek rád hónapokon át, hogy tudjam, mi okozna neked igazán örömöt. Én választom ki, és én is csomagolom be őket, pont úgy, ahogy az én anyukám is tette, amikor még kislány voltam, és ahogy az ő anyukája is annak idején. (És igen, Apa is segít benne.)

Elképzelem, ahogy majd te is megteszed ezt a te gyerekeidért, és tudom, hogy mekkora öröm lesz látnod az arcukat, amilyen izgalommal bontják ki az ajándékaikat, és jobban ragyognak, mint a karácsonyfa.

De te sem leszel ettől Jézuska.

A Jézuska hatalmasabb, mint bármelyik személy, és jóval régebb óta végzi a dolgát, mint amióta mi élünk. Amit ilyenkor tesz, az egyszerű, de nagyon fontos. Megtanítja a gyerekeket arra, hogy hogyan higgyenek valamiben, amit nem látnak a saját szemükkel, vagy nem tudnak megérinteni.

Ez egy nagy feladat, és nagyon fontos feladat. Az életed során mindig szükséged lesz arra, hogy hinni tudj: magadban, a barátaidban, a tehetségedben, a családodban. Szükséged lesz arra is, hogy hinni tudj olyasmiben, amit nem tudsz megmérni, nem tudod a kezedbe fogni, vagy bizonyítani, hogy létezik. Ilyen például a szeretet, az a hatalmas erő, ami onnan legbelülről világítja be az életed, még a legsötétebb, leghidegebb pillanatokban is.

A Jézuska egy tanító, és én a tanítványa vagyok. Igyekszem jól csinálni. Most már ismered a titkot is, hogy hogyan jut be a házakba láthatatlanul, hogy a fa alá tegye az ajándékokat: azok az emberek segítenek neki, akiknek a szívét örömmel töltötte meg.

Az olyan emberek, akiknek tele van a szívük szeretettel és örömmel, mint Apa és én, segítünk a Jézuskának megtenni valamit, ami amúgy lehetetlen lenne, ha jobban belegondolsz.

Úgyhogy nem, nem én vagyok a Jézuska. Jézuska a szeretet, a varázs, a remény, a hit és a boldogság. De az ő csapatában vagyok, és most már te is benne vagy. Segítesz?

Szeretlek,
Anya
Vissza az elejére
Capsella
Mamutfenyő
Mamutfenyő

HozzászólásElküldve: 2019.12.20, 01:19    Hozzászólás témája: Ünnepi készülődés Hozzászólás, az előzmény idézésével

A "kint" ebben a szövegben azt jelentetet, hogy nem egykori magyar területen, hiszen az még az egykori hazánk. Bár jólétért nem ide mennek a fiatalok.

Angliában, Írországban dolgoztak. Előnyükre szolgált, amikor itthon elhelyezkedtek. De voltak, akik a szülők vállalkozásába tanultak bele és utána ugyanazzal a profillal saját vállalkozást alapítottak, ami nem baj, mert előtte csak keresgélték helyüket a világbban.
Csak a mieink esetében nem lett ennek hozadéka, mert számomra az nem hozadék, hogy most másutt dolgoznak. Bár a szülők véleménye nem számít.
Vissza az elejére
Emmylie
Srí Lanka
Srí Lanka

HozzászólásElküldve: 2019.12.19, 23:10    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Szécsike kedves nem kell meglepödni Very Happy facen lánykori nevemen vagyok. röhög2 Puszi
Vissza az elejére
Szécsike
Őserdő
Őserdő

HozzászólásElküldve: 2019.12.19, 19:36    Hozzászólás témája: .. Hozzászólás, az előzmény idézésével

Amíg éltek a szüleink,mi is hazamentünk karácsonyra mindannyian.
Öcsémék+2 lány a párjával és 2-2 lúrkóval.
Mi a két gyerekkel+ a párokkal+ unokával.
Én már nem tudom összefogni a családot,más a rokonsági fok. Ha pl.öcsémék idejönnének,a sógornőm testvére részéről felmerülne hogy ő is testvér,miért nem oda,stb.stb. Találkozunk más alkalmakkor,de már soha nem "egybe". Crying or Very sad

Jól van ez így,most én töltöm be Anya szerepét,várom haza az összes gyerekemet. Very Happy

Kutyus szivem sajnálom,de jól van ez így."Mozaik" családot még nehezebb egybe tartani.
Apósom élettársának a gyerekeivel tök jó volt a kapcsolat,de elment apósom. Azóta nem is láttuk egymást,a temetésére sem jöttek el,de ők sem szóltak hogy elment a Zita mama. Ez van....

Az a lényeg hogy mindegyikükkel tudsz találkozni. puszi2 puszi2

Ági barátnőmet mindig irigyeltem,mert a szülők halála után a 3 lány testvér minden évben összejött családostól a sorrendben következőnél.
Kb. 2 éve feladták ezt a szokást,mert már nincs hol elférjenek. Laughing

Emmylie írta:
...Azt a szot egyébként hogy "kint" én nagyon nem szeretem..
Tölem is kérdezték már itt a faluban hogy --mész ki? erre a válaszom mindig az hogy megyek haza igen haza megyek....

Lehet hogy baj van a szövegértésemmel,de nekem ez úgy jön le,hogy osztráknak vallod magad. Ami nem probléma,csak meglepődtem. Shocked
puszi2 puszi2 puszi2
Vissza az elejére
Emmylie
Srí Lanka
Srí Lanka

HozzászólásElküldve: 2019.12.19, 13:31    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Az én gyerekeim nem "kint" dolgoznak. Very Happy Wink Very Happy
Ha ugy gondoltad akkor félre értetted.Az én gyerekeim nem haza hanem ide jönnek. Ök nem itt vannak itthon. Wink Ahogy én se.
Azt a szot egyébként hogy "kint" én nagyon nem szeretem..
Tölem is kérdezték már itt a faluban hogy --mész ki? erre a válaszom mindig az hogy megyek haza igen haza megyek.
Na erröl csak ennyit. Wink
Jelenleg lámpázással készülök az ünnepekre Wink az arcüregem miatt. Wink
Vissza az elejére
Capsella
Mamutfenyő
Mamutfenyő

HozzászólásElküldve: 2019.12.19, 12:55    Hozzászólás témája: Ünnepi készülődés Hozzászólás, az előzmény idézésével

Hál!Istennek nemcsak karácsonykor jövünk össze, hanem november 1. táján is és még máskor is, úgy ad hoc.

Mind a 4 testvérnek majdnem minden gyereke volt kint dolgozni, de mindenki visszajött. A szüleink nagyon komolyan vették, hogy ez a hazánk, ide befogadták az óseinket, itt a helyünk. El lehet menni, de mindig vissza kell jönni.
Az utódaink lehet, hogy nem sok mindent fogadtak meg tőlünk, de ezt mind a négy család gyerekei ezidáig. Természetesen ehhez kellett az is, hogy a házsatársaik is itt akarjanak élni és boldogulni.
Vissza az elejére
Emmylie
Srí Lanka
Srí Lanka

HozzászólásElküldve: 2019.12.19, 09:30    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Kissé irigylem azokat akiknek nagy a családjuk és össze tudnak jönni legalább karácsonykor.
Nálunk a család már mindig is szana széjjel Volt.Amiota megvettük a házat elöfordult hogy négyen négy országban voltunk. Very Happy
Na nem éppen karácsonykor.

A házhoz a gyerekek nem nagyon járnak.Karácsonykor is csak 2 napra jön le a fiam a lányomék az unokákkal 1 napra.Dolgozni kell nekik és meg is értem öket.
Remélem karácsonyig teljesen meggyogyulok és nem fogok bacikat szorni ajándékképpen. Very Happy Wink
Vissza az elejére
kutyus
Srí Lanka
Srí Lanka

HozzászólásElküldve: 2019.12.19, 06:02    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Sajnos, Tihi halálával szétesett a család..........Szanaszét lesz mindenki, hiába próbálkoztam valahogy egybe terelni őket nemtudom sajna_nem
Én mindenkivel fogok találkozni, de már Léna unokám is hiányolta a régi, nagy családi összejövetelt
Vissza az elejére
Capsella
Mamutfenyő
Mamutfenyő

HozzászólásElküldve: 2019.12.19, 00:06    Hozzászólás témája: Ünnepi készülődés Hozzászólás, az előzmény idézésével

Szécsike!
Most 27-én megyünk Nyíregyházára a húgomékhoz. Nem mindenki, mert van aki maradon marad, mert szült, mert beteg a gyerek, mert ő maga beteg, meg nálunk valaki ügyeletes az állatoknál.

Ahogy telnek az évek, már a gyerekeink is szülők lettek és már várják ezeket a találkozókat.
Nagyon jól szoktuk magunkat érezni, régi történetek, fényképek, énekelni is szoktunk. Elég sok nagyon jó hangú van és szívesen énekelnek. A kicsik szájtátva hallgatják és utánozgatják.
Érdekes látni az unokáinkon a közös jegyeket, de jól felismerhetők a másik ágról hozottak is.
Egyáltalán nagyon jó elbeszélgetni, kivel mi van. És egyre többen vagyunk.
Az öcsémnek 4 gyereke van, három házas. Az első fiának a két fia után tegnap este született a 3. gyerek, kislány, 49 cm, 4,210 gramm, hosszú (több cm) fekete hajjal. Nagy az öröm, mindketten egészségesek.
A másik fiának januárban érkezik a 2. fia.
A 3. gyereke lány, novemberben született a kislány.

A génjeinkben benne van, hogy összetartozunk, de már kevesebb lehetőség van találkozni.
Vissza az elejére
Hozzászólások megtekintése:   
Új téma nyitása   Hozzászólás a témához    Tartalomjegyzék -> Tábortűz Időzóna: (GMT +1 óra)
Ugrás az oldalra: Előző  1, 2, 3, 4 ... 15, 16, 17  Következő
3 / 17 oldal

Ugrás:  
Nem készíthetsz új témákat ebben a fórumban
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban
Nem módosíthatod a hozzászólásaidat a fórumban
Nem törölheted a hozzászólásaidat a fórumban
Nem szavazhatsz ebben fórumban