16 éves a Gazlap!!!
Információk
Szia Anonymus!
*bau
Tagok: 1 / 18286
Összes látogató: 7
Utolsó tag: czaczi
Keresés
Web Gazlap
Részletes fórum kereső
Utolsó fórumtémákból
Hirdetés
Üzenőfal
6:34:am kutyus :
Jó reggelt mindenkinek!
9:22:am bau :
Laci bácsi!Látom átmentél újmagyarba Jó reggelt nektek is
6:23:am aszokfa :
Jau regölt kevanok!
5:43:am kutyus :
Jó reggelt mindenkinek!
5:52:am kutyus :
Jó reggelt, szép vasárnapot!
6:05:am kutyus :
Jó reggelt, kellemes hétvégét
5:43:am kutyus :
Jó reggelt mindenkinek!
5:34:am kutyus :
Jó reggelt!
6:08:am kutyus :
Jó reggelt mindenkinek!
5:59:am kutyus :
Jó reggelt mindenkinek!....indul nak a munkás napok!
5:33:am kutyus :
Jó reggelt mindenkinek! Szép Húsvét hétfőt!
7:56:am Etimami :
Szép napot mindenkinek. Kellemes húsvétot.
5:03:am kutyus :
Jó reggelt mindenkinek!
5:00:am kutyus :
Jó reggelt mindenkinek! SZép Húsvétot kívánok!
5:27:am kutyus :
Jó reggelt mindenkinek!
Korábbi üzenetek

Csak regisztrált felhasználóknak
Regisztráció/Belépés
Google Hirdetések
Mellékletek
Hirdetés
Gazlap.hu :: Téma megtekintése - ÜNNEPI KÉSZÜLŐDÉS (5)
 Gy.I.K.Gy.I.K.   KeresésKeresés   CsoportokCsoportok   ProfilProfil   Privát üzeneteid olvasásához be kell jelentkeznedPrivát üzeneteid olvasásához be kell jelentkezned   BelépésBelépés 

ÜNNEPI KÉSZÜLŐDÉS (5)
Ugrás az oldalra: Előző  1, 2, 3, 4 ... 21, 22, 23  Következő

Új téma nyitása   Hozzászólás a témához    Tartalomjegyzék -> Tábortűz
Előző téma megtekintése :: Következő téma megtekintése  
Szerző Üzenet
bau
Srí Lanka
Srí Lanka

HozzászólásElküldve: 2020.12.31, 12:57    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Köszönöm "lányok" Puszi
Sajnos tegnap "letelt" az ünnep,-hazavitték a kis csibészt! Sad
Jó,hogy itt volt.
Szeret nálam lenni! yes

Most egyedül leszek,de a szilveszter nekem sosem volt ünnep.
Legtöbbször dolgoztam (is éjjel) ,-így már megszoktam,hogy az is csak egy nap... Smile
Srí Lanka
Srí Lanka

HozzászólásElküldve: 2020.12.31, 05:52    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Szép és jó ünneped lesz Bau!

Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése
Emmylie
Srí Lanka
Srí Lanka

HozzászólásElküldve: 2020.12.30, 17:39    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Bau kedves szivesen lennék nálad unoka Wink
Legyen szép napotok együtt legyen sok örömöd az unokadban Taps
Boldog uj évet : virág:

Legyetek vidámak.
A nevetés a legjobb orvosság.
Vissza az elejére
bau
Srí Lanka
Srí Lanka

HozzászólásElküldve: 2020.12.27, 16:16    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Úgy lesz yes
Srí Lanka
Srí Lanka

HozzászólásElküldve: 2020.12.27, 16:06    Hozzászólás témája: .. Hozzászólás, az előzmény idézésével

Kutyus köszönöm! puszi2 puszi2

Bauka irígy vagyok. Wink Very Happy Érezzétek jól magatokat. puszi2 puszi2
Vissza az elejére
bau
Srí Lanka
Srí Lanka

HozzászólásElküldve: 2020.12.27, 10:24    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Nálam holnap kezdődik az ünnep ugra
Jön az unokám ugra Very Happy
Srí Lanka
Srí Lanka

HozzászólásElküldve: 2020.12.27, 07:21    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

ÉRDEMES ELOLVASNI!!!

http://www.msn.com/hu-hu/hirek/newspanorama/erzs%C3%A9bet-kir%C3%A1lyn%C3%A9-sz%C3%BClet%C3%A9snapj%C3%A1t%C3%B3l-a-h%C3%A1bor%C3%BAs-szentest%C3%A9kig-r%C3%A9gm%C3%BAlt-kar%C3%A1csonyi-t%C3%B6rt%C3%A9netek-a-budai-v%C3%A1rb%C3%B3l/ar-BB1ceQQg?fbclid=IwAR2EtRxlC7hozx_K2_CknCs849ghSBQDKWbvFbWZbX7kkaUzMa1Kk3Y80jc
Vissza az elejére
Szécsike
Srí Lanka
Srí Lanka

HozzászólásElküldve: 2020.12.25, 18:39    Hozzászólás témája: .. Hozzászólás, az előzmény idézésével

röhög Ne is törődj vele...a mélyhűtőben eláll. Ok Very Happy Puszi Puszi
Vissza az elejére
bau
Srí Lanka
Srí Lanka

HozzászólásElküldve: 2020.12.25, 18:36    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Bezzeg én,-szeretem a halat! röhög
Ettem tegnap és ma halászlevet (Szegedit) ,erre most az előbb hoztak még egy jóóó adag házi halászlevet is röhög

Nehogy hiányom legyen belőle! Laughing
Ja! és holnap sütöm a rántott halat is! aranyoskám
Srí Lanka
Srí Lanka

HozzászólásElküldve: 2020.12.25, 18:33    Hozzászólás témája: .. Hozzászólás, az előzmény idézésével

Persze, mert mindig csak az amerikai példa. Wink Laughing Puszi Puszi
Vissza az elejére
ászokfa
Fasor
Fasor

HozzászólásElküldve: 2020.12.24, 13:37    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Szeretem a halat. A karácsonyi béke kedvéért minden évben megkegyelmezek egy halnak.
Ezt tartalmazza a házi protokol.
Bizony.
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Felhasználó weblapjának megtekintése
kutyus
Srí Lanka
Srí Lanka

HozzászólásElküldve: 2020.12.24, 12:26    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Capsella
nem semmi, amilyen tortúrát csináltat veled a pasas Evil or Very Mad

A halszagtól nekem is fölfordul a gyomrom.........én se bírom
Vissza az elejére
kutyus
Srí Lanka
Srí Lanka

HozzászólásElküldve: 2020.12.24, 12:20    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Itt az ünnepi asztalom és az étkező

Vissza az elejére
Capsella
Mamutfenyő
Mamutfenyő

HozzászólásElküldve: 2020.12.24, 08:23    Hozzászólás témája: Ünnepi készülődés Hozzászólás, az előzmény idézésével

Én tegnapig nem értem oda, hogy készüljek. Csak bevásároltam, ami rám tartozott. Tegnap felhoztam a savanyúkáposztát a pincéből, mert a barátnőmnek is adatam belőle. Ennyi.

Viszont nagyon kínozott, hogy jóval korábban, amikor még Anyut is gondoztam, 120 ló volt, még bérkönyvelést is többet végeztem, jóféle suszterként csak a mi számláinkat nem állítottam ki. Benne volt az adóbevallásban, a beszámolóban, mindkét félnél. Már el is évült, de ugye ki vannak hagyva a lyukak számlatömbben. Az meg randa és a trehányság gyanúját kelti, tehát az ünnepek alatt megírom a számlákat. Most korán keltem és volt türelmem visszakeresni a régi papírokat, hogy miket kell számlázni. Fene nagy megnyugvással tölt el, mert nagyon nyomta a lelkemet. Ha ezt megcsinálom, nem lesz ilyesmi elmaradásom. Annak idején azok az évek rettenetesek voltak. Utána volt a férjem gerincműtétje, egyszerűen nem bírtam magam utolérni.

Na, így most nekiesek a házi munkának.

Ja, karácsony előtti kötelező összezördülésen túl vagyunk.

Ismerős mindenkinek a konyhai ételes műanyagdobozok problémája: egyszerűen nincs az a tárolási lehetőség, hogy el is férjen, egyetlen félmozdulattal bárki bármikor elő tudja kapni és a teteje is mindig kéznél legyen.
Pár éve 2 db M30-as rekeszbe nájlon zsákokba becsomagoltam a nagyobb méretűeket és tetjüket, mert azok ritkán kellenek. De még mindig van két szekrényfiók tele a konyhában dobozokkal. Az egyikben egy stílusú OBI-s dobozok vannak, nagyon szeretm, három méret, jól lehet egymásba pakolni. De a zember szokott benne lefagyasztani és így az kikerül a forgásból. Ételmaradékot is szokott kivinni benne a kutyáknak, macskáknak, mert lusta áttenni őket a tejfölös kisvödrökbe, amiket direkt erre a célra szorgalmasan gyűjtök. És asszongya a lustája, azért nem rakja át, mert engem kímél, hogy kevesebb legyen a mosogatni valóm. Tényleg kevesebb lesz, mert kint elfelejteni elrakni a kutyák, macskák elől és az utána volt, nincs. Ezért ha úgy adódik, szoktam belőlük újra venni.

És aranyszabály, hogy először hozzákeressük a dobozhoz a tetőt és csak utána pakoljuk bele az ételt.

Na, ma reggel elrakta a halászlét (megtévedt, hogy nem rám maradt). Természetesen olyan dobozokat vett elő, amiknek a teteje nem volt mellette és ettől elgurult a gyógyszere. De az enyém is! Már éppen nyomon voltam a régi nyomozásomban, hogy bírjak az ünnepek alatt számlázni, erre a konyhába vzeényelt, hogy miért veszem a dobozokat, ha nincs meg a teteje! Hát, megvan az, csak elő kell szedni! Kijelentettem, hogy az életben többet a dobozok ügye nem az én reszortom. Szolgáltam már eleget, oldja meg mindenki maga a problémáját, nem vagyok se csicska, se cseléd, se rabszolga. Majd ugrok minden füttyentésre! Örülök, hogy annak idején szépen elpakoltam a rekeszekbe és nincs az az égi vagy földi hatalom, hogy én azt előszedjem! Akinek kell, emelgesse. Én annak idején beraktam a spájzba. Boginak feljöttt a fejvize, vagy 3 hónapja kihozta a konyhába, ott kerülgetjük, de én az idők végezetéig sem fogom elrakni. A hócipőm tele, hogy mindenki csak pofázik és nem győzök eleget pakolni.

Csakhogy nem kell tovább a halászlét szagolni!

Tegnapelőtt este pucolta a halat, elvágta a viaszos vásznat és egy nagy méretű műanyag vágódeszkát tönkretett. A mocsokból csak a plafonra nem került és nem győztem mosogatni, rendet rakni. Amikor végeztem, kezdte a passzírozást, ismétlés. Kereszthuzat újra. Leültem könyvelni. Ebben úgy el szoktam merülni, hogy hiába nincs ajtó a konyha és a nappali között, én nem látok, nem hallok, csak a magam kis másfél m2-re koncentrálok.
Egyszer megint elkezdek izzadni, rosszul vagyok! Felállok, konyha. Hát, néhány szelet halat sütött és azt ette meg, de a kirakodóvásár és a bűz maradt. Újabb mosogatás, pakolás, kereszthuzat.

Tegnap este halászlét főzött, mert előzőleg csak alapot. Megint büdös! Én a szagától is rosszul vagyok! Huzatolás, mosogatás, kivittem a teraszra, ott hűljön. Ledőltam tv-t nézni, mert hajnal 4-ig könyveltem és már hulladék voltam, elaludtam. Arra ébredtem, hogy minden bajom van, de nem tudtam mitől. Aztán rájöttem, hogy már megint halbűz van. Behozta a fazékot, evett, a koszos edény maradt, nem szellőztetett.
Újabb mosogatás, fazék ki, kereszthuzat.

Na, nem arról van szó, hogy egy ilyen hisztis némber vagyok, de a halszagot nem viselem el. Az egyik terhesség hozta ezt. Terhesen halat rántottam és közben rosszul lettem. Azóta van ilyen gondom. Na, de hogy még álmomban is!

NA, de vidámabb: tényleg elkezdem a mosgatást, beiglitészta, pihentetni, töltöttkáposzta, fő, dió-, mákfőzés, beiglisütés. És...
Vissza az elejére
kutyus
Srí Lanka
Srí Lanka

HozzászólásElküldve: 2020.12.24, 07:19    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Igen, mesélted, hogy a kert végében van sok fenyőtök Laughing
Vissza az elejére
Hozzászólások megtekintése:   
Új téma nyitása   Hozzászólás a témához    Tartalomjegyzék -> Tábortűz Időzóna: (GMT +1 óra)
Ugrás az oldalra: Előző  1, 2, 3, 4 ... 21, 22, 23  Következő
3 / 23 oldal

Ugrás:  
Nem készíthetsz új témákat ebben a fórumban
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban
Nem módosíthatod a hozzászólásaidat a fórumban
Nem törölheted a hozzászólásaidat a fórumban
Nem szavazhatsz ebben fórumban