16 éves a Gazlap!!!
Információk
Szia Anonymus!
Összes látogató: 6
Utolsó tag: czaczi
Keresés
Web Gazlap
Részletes fórum kereső
Utolsó fórumtémákból
Hirdetés
Üzenőfal
7:27:am kutyus :
Jó reggelt mindenkinek!
4:16:am Bojtárgazdi :
Jó reggelt! Immár péntek van. A fiam most kezdi a reggeles szakaszt, nekem holnap online suli.
6:04:am kutyus :
Jó reggelt mindenkinek!
9:16:am Bojtárgazdi :
Jó reggelt kívánok!
5:38:am kutyus :
Jó reggelt!
5:56:am kutyus :
Jó reggelt mindenkinek!
6:04:am kutyus :
Jó reggelt!...cidri van
1:46:pm Bojtárgazdi :
Szp napot kvánok! Reggel nem volt időm jönni, online tanítás volt. Nemrég lett vége.
6:25:am kutyus :
Jó reggelt, kellemes hétvégét
5:53:am kutyus :
Jó reggelt!
11:32:am Bojtárgazdi :
Szép napot!
5:49:am aszokfa :
Jó reggelt!
5:03:am kutyus :
Sedénak sok nagy puszi.....csak az előbb mellé ütöttem
5:02:am kutyus :
Jó reggelt mindenkinek!....Sef
7:31:pm szécsike :
jaj de jóóóóó! Köszönjük!!
Korábbi üzenetek

Csak regisztrált felhasználóknak
Regisztráció/Belépés
Google Hirdetések
Mellékletek
Hirdetés
Gazlap.hu :: Téma megtekintése - ÜNNEPI KÉSZÜLŐDÉS (5)
 Gy.I.K.Gy.I.K.   KeresésKeresés   CsoportokCsoportok   ProfilProfil   Privát üzeneteid olvasásához be kell jelentkeznedPrivát üzeneteid olvasásához be kell jelentkezned   BelépésBelépés 

ÜNNEPI KÉSZÜLŐDÉS (5)
Ugrás az oldalra: 1, 2, 3 ... 16, 17, 18  Következő

Új téma nyitása   Hozzászólás a témához    Tartalomjegyzék -> Tábortűz
Előző téma megtekintése :: Következő téma megtekintése  
Szerző Üzenet
hahagaj
Mamutfenyő
Mamutfenyő

HozzászólásElküldve: 2020.12.04, 10:06    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Otthon mindig fenyő van, végül is ezért termesztik őket. Pár éve volt itt is valamelyik boltnál almából rakott karácsonyfa, de az nem rohadt meg, hanem odaadták a gyermekotthonnak és megették. Szerintem ez jó megoldás volt.
csalán lesz belőlem. (Nagy László)
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Email küldése
Emmylie
Srí Lanka
Srí Lanka

HozzászólásElküldve: 2020.12.03, 21:28    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Holnap lesz Barbara nap megyek majd ágat vágni hogy ki virágozzon 24-re.
Az idén olyan karácsonyunk lesz hogy csak egyedül leszünk a férjemmel.
Ilyen 1979-ben Volt utoljára. ;Wink
bau
Srí Lanka
Srí Lanka

HozzászólásElküldve: 2020.12.03, 17:42    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Én, az "ilyen" megoldásokat nagyon utálom . Mad
A szegény kertészek,akik a nagy gonddal sok odaadással megtermelték azokat a csodálatos brokkolikat,-mit érezhetnek,(???) mikor látják megrohadni a zöldséget.
Mert ugye az a fenyőpótló "fenyő" előbb utóbb tönkre megy.
Éppen ezért voltam mindig bosszús ,mikor Spanyolországban láttam azt a dorbézolást, amikor paradicsomokat dobáltak egymásra az emberek KAMIONSZÁMRA Evil or Very Mad
Mennyi munka van amíg az a paradicsom megérik... Sírás-rívás
Srí Lanka
Srí Lanka

HozzászólásElküldve: 2020.12.03, 17:31    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

A nagyobbik fiamék macskája is beül minden évben a fa ágai közé Laughing Laughing Laughing
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése
Emmylie
Srí Lanka
Srí Lanka

HozzászólásElküldve: 2020.12.03, 13:00    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Szép ez a fenyökimélö karácsonyfa. Wink
Talán a vegetáriánusokon kivül a macska tulajdonosoknak is jo lenne.
Talán nem mászná meg a macska? ?
Amig nekünk macskánk Volt minden évben megmászta a karácsonyfát. Very Happy Wink Wink
kutyus
Srí Lanka
Srí Lanka

HozzászólásElküldve: 2020.12.03, 06:42    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Fenyő-kímélő karácsonyfa

Vissza az elejére
Capsella
Mamutfenyő
Mamutfenyő

HozzászólásElküldve: 2020.12.01, 21:27    Hozzászólás témája: Gazlap szakácskönyv Hozzászólás, az előzmény idézésével

Az a recept (Pelle Józsefné), ami szerint szoktam sütni a beiglit, 3+3 rúd, 40 dkg mák és 40 dkg dió kell hozzá.
A valóságban még vagy 10+10 dekával meg kell toldanom, mert imádnak belőle lopkodni.

Az tény, hogy rendkívül nagy munka a beiglisütés. Bár az is lehet, hogy nem annyira nagy és fárasztó, csak a karácsonyi hajrában már a fenének se hiányzik. És a végén meg felreped, amikor én a belemet húztam, mire kész lett.
Amikor még alkalmazott voltam, sokszor még 24-én is dolgoztam. Régen a 24-es nem volt ünnep. Ráadásul az év végéhez közeledve mindig ment, hogy minél kevesebb elintézetlen akta maradjon, ezért engem valahogy ilyenkor mindig elkaptak mindenre, akár olyanáron is, hogy januárban vettem ki a szabadságot a valóságban.
Nagyon sokszor hullafáradtan értem haza 24-én és akkor fogtam a beiglihez, diópucolás, darálások, a tészta meggyúrása. És első nap délután bírtam megsütni.
Nagyon szeretem a beiglit! Nincs az a torta, ami a közelébe érhetne! Imádom melegen, kihűlve. Egy csésze tejjel, nekem akár vacsora. De nálunk mindenki nagyon szereti. Régen szilveszterkor újra sütni kellett és húsvétra is.
Nekem mindig a végtelen fáradtságom jut róla eszembe és hogy ezt azért ellensúlyozta, ahogy nagy sebességgel eltűnt a bendőkben.
Annyira szerettük, hogy amikor egyszer kipurcantam a sütés előtt a fáradtságtól, de a tésztája már kipihent, a fiam nekilátott és megsütötte. Utána éveken át ő sütötte, sőt, amikor megnősült, évekig itt sütötte és átvitte a felét. Majd ott sütötte és hozott egy-egy rudat. Amióta ama gyárnál "játszva" dolgozik, nem süt. A lányom még nem vette a fáradtságot, mert nála ugyanaz a helyzet, mint nálam volt. Év végi hajrá, minden szombaton dolgozik.

Már sok helyen ettem beiglit, de ez a beigli mindenek felett. Nem szárad ki, egy hét múlva is ugyanolyan finom hidegen tárolva (rögtön, amikor kihűt, kell belőle eltenni későbbre, de úgy, hogy ne tudjanak róla).
Vissza az elejére
Szécsike
Őserdő
Őserdő

HozzászólásElküldve: 2020.12.01, 18:08    Hozzászólás témája: .. Hozzászólás, az előzmény idézésével

A fészen olvastam az ünnepléssel kapcsolatban,nagyon tetszett:

Az otthonokban sem lehet a létszám 10 fő fölött,így összetrombitálom a nagy családot az ünnepekre egy buszmegállóba. Tudassátok mikor és hanyas buszon találkozzunk egy kis ünneplésre,az nincs létszámhoz kötve... Very Happy

Árak: tegnap voltunk az osanban Wink bevásárolni,többek között tejfölre is szükségem volt. Néztem a vödrös tejfölök árát 700.-tól 1049.- ft.-ig! Shocked Rolling Eyes /cég és zsírtartalomtól függően/ Evil or Very Mad Twisted Evil
Vissza az elejére
Emmylie
Srí Lanka
Srí Lanka

HozzászólásElküldve: 2020.12.01, 17:42    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Bau kedves köszönöm az infot.
Hát igen biztosan kijönne két hosszabb rud bejgli abbol a pénzböl.

Persze ha elgondolom mennyit kell valakinek dolgozni azért a 2.200 és 2.400 Ft-ért.
Nem tudom milyen orabérek vannak MO-on az is igaz.
bau
Srí Lanka
Srí Lanka

HozzászólásElküldve: 2020.12.01, 17:35    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Idézet:
Vajon ebböl a pénzböl mennyit lehet sütni??

2 rúd bejglihez, 1/2 kg liszt, 40 deka mák vagy dió kell és az apróság : margarin cukor , citromhéj stb.
Szerintem simán kijönne abból az összegből ez a két tepsihosszúságú rúd.

Legutóbb bau szerkesztette (2020.12.01, 17:42), összesen 1 alkalommal
Vissza az elejére
Emmylie
Srí Lanka
Srí Lanka

HozzászólásElküldve: 2020.12.01, 17:01    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Az esetleges kis karácsonyra hangolo kevem is elment ma.
Ma Volt itt a mozgo pék a férjem megkérdezte mennyibe kerül a mákos bejgli.
Ha nem ültem volna akkor biztosan le is estem volna.
Egy kb 25-30 cm-nél nem hosszabb mákos bejgli 2.200 Ft
A dios az még drágább 2.400 Ft
Biztosan nem veszünk töle az idén.
Vajon ebböl a pénzböl mennyit lehet sütni??
kutyus
Srí Lanka
Srí Lanka

HozzászólásElküldve: 2020.12.01, 06:16    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Én se tudom, mi lesz idén Karácsonykor...........

Capsella
nagyon igazad van, meg kell próbálni pozitívan állni a dolgokhoz - hiába ömlik ránk mindenhonnan a sok rossz hír
Vissza az elejére
Capsella
Mamutfenyő
Mamutfenyő

HozzászólásElküldve: 2020.11.30, 23:11    Hozzászólás témája: Ünnepi készülődés Hozzászólás, az előzmény idézésével

Jó, hogy visszaolvastam és kiváncsivá tettetek. Meghallgattam Postás Józsi dalát, nagyon tetszett.
Nagyon hiányos a műveltségem, eddig nem is hallottam róla, kár.
Vissza az elejére
Capsella
Mamutfenyő
Mamutfenyő

HozzászólásElküldve: 2020.11.30, 22:35    Hozzászólás témája: Ünnepi készülődés Hozzászólás, az előzmény idézésével

Szerintem saját jól felfogott érdekünkben nem szabad a régi nagy csavargós, találkozós hagyományt követni. Már csak kibírjuk, amíg kedvezőbbre fordul a helyzet. Tényleg komolyan kell venni, hogy csökkentsük a kontaktok számát.

Jövő nyáron majd bepótolunk mindent, ha megérjük.
Úgy gondolom, az ajándékozás sem ok arra, hogy mászkáljunk a boltokba. Valami egyzserű, ötletes dolggal kell megoldani a gyerekek felé. A felnőtteknél ennek igazán nincs jelentősége ebben a helyzetben.

Az idén a szokásos nagy családi találkozó a két ünnep között el fog maradni. Reméljük, jövő nyáron többször is találkozhatunk.

Elkeseredni emiatt nem kell, hiszen annyi sok szép dolog van, aminek lehet örülni és lehet a jövőt tervezgetni még a mi korunkban is.
Telefon van, lehet a kapcsolatot tartani. Meg kell mondjam, vannak napok, amikor két órát is eltelefonálgatok, én hívok vagy engem hívnak, de én próbálok mindenkit nagy kacagásokra bírni, akármennyire is el voltak keseredve a beszélgetés elején.
Miért büntetnénk magunkat a szomorúsággal? Az csak árt! A nevetés pedig még az immunrendszerünket is javítja!
Én azt szoktam nekik mondani, hogy a világon a legjobb és legszebb hely a Kárpát medence, milyen szerencsések vagyunk, hogy itt élhetünk. És ne panaszkodjunk, sok nagyon békés évtized van mögöttünk. És még nagyon szép évek várnak ránk, legyünk türelemesek.
Vissza az elejére
Szécsike
Őserdő
Őserdő

HozzászólásElküldve: 2020.11.30, 21:22    Hozzászólás témája: .. Hozzászólás, az előzmény idézésével

Nálunk is hasonló a helyzet. Crying or Very sad Sírás-rívás
Adventi koszorúm van,de semmi csicsa. Shocked Kedvem sincs hozzá.
Holnap jön a lányom meg a fiam /csak ők!/ mert most voltak teszten ami negatív,így kiszaladnak. Eddig előzetesben azt beszéltük hogy nem lesz családi karácsony,majd most konkretizáljuk.
Legfeljebb majd a Jézuska és a nyuszi együtt érkezik. Wink Crying or Very sad
Vissza az elejére
Hozzászólások megtekintése:   
Új téma nyitása   Hozzászólás a témához    Tartalomjegyzék -> Tábortűz Időzóna: (GMT +1 óra)
Ugrás az oldalra: 1, 2, 3 ... 16, 17, 18  Következő
1 / 18 oldal

Ugrás:  
Nem készíthetsz új témákat ebben a fórumban
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban
Nem módosíthatod a hozzászólásaidat a fórumban
Nem törölheted a hozzászólásaidat a fórumban
Nem szavazhatsz ebben fórumban