12 éves a Gazlap!!!
Információk
Szia Anonymus!
Tagok: 2 / 18279
Összes látogató: 8
Utolsó tag: frakk69
Keresés
Web Gazlap
Részletes fórum kereső
Utolsó fórumtémákból
- Szakértői témák:

- Kertészeti témák:
Konyhakerti növények (13)
Vizikertészet, vizinövények halastavak (8)
Vendégeink a kertben (16)
Segítség csak kertészeti témákban (16)
Milyen növény ez?? (37)
CSERE-BERE növények, magok....(50)
Daturák, trombita virágok (2)
Leanderek(18)
Hagymások, gumósok, rizómások (34)
Orchideák otthonunkban (110)
KAKTUSZOK ÉS POZSGÁSOK (48)
Évelő virágok (20)
Muskátlik (7)

- Tábortűz témák:
Kutyák, cicák, egyéb házi kedvenceink(49)
Eladnám......Vennék (10)
Gazlap szakácskönyv (62)
Kávéház (39)
Miért mérgelődök?....mi bosszant? (23)
Írj bármilyen témáról(13)
Időjárás (53)
JÓKÍVÁNSÁGOK (19)
Események........kiállítások....programok (4)
Viccek, vicces történetek, képek (13)
Jó tudni!-Érdekességek,ismeretterjesztő írások (4)
A Tudat keresése

A Gazlap Fórumai
Tábortűz
Kertészet
Szakértők
Műhely
Archívum
Virágrend
Hirdetés
Üzenőfal
2:40:pm Emmylie :
Szep delutant kivanok Megyek az unokaert az oviba aztan következik a torta eves.
5:34:am kutyus :
Jó reggelt kívánok!
7:14:pm Emmylie :
Szep estet.
6:08:am pili :
Jól, jól... Köszönöm! De az ébredés...! Amúgy jó reggelt!
5:21:am kutyus :
Jó reggelt, remélem, mindenki jól aludt!!
8:34:am Emmylie :
Jo reggelt szép napot.
7:55:am csiri67 :
Neked is Kutyus! 6-tól 8-ig még röfi etetés nem kezdődik Én is itt szoktam lenni.Szerintem a reggel a nagy pörgési időszak.Van aki még nem ébredt fel ,van aki munkába ,ovihoz ,iskolához siet.
7:44:am kutyus :
Úgy látszik, csak nekem van reggel napok óta.........TEHÁT: jó reggelt minden kiedves Gazosnak
6:16:am kutyus :
Jó reggelt mindenkinek,szép hetet
7:55:pm kutyus :
Rezeda! de rég láttalak! gyere gyakrabban, hányzol te is!
1:35:pm rezeda :
Szia Kutyus, és verófényes napot minden kedves gazolónak! 😊
11:23:am kutyus :
Vackorkám, nagyon szorgos voltál!!!
6:55:am Vackor :
Kicsit bejöttem a kertből, ahol a madárkórusban gyönyörkö
6:54:am Vackor :
Jóreggelt Kutya néni!!
6:16:am kutyus :
Jó reggelt mindenkinek
Korábbi üzenetek

Csak regisztrált felhasználóknak
Regisztráció/Belépés
Google Hirdetések
Mellékletek
Hirdetés

Gazlap.hu :: Téma megtekintése - Kávéház (39)
 Gy.I.K.Gy.I.K.   KeresésKeresés   CsoportokCsoportok   ProfilProfil   Privát üzeneteid olvasásához be kell jelentkeznedPrivát üzeneteid olvasásához be kell jelentkezned   BelépésBelépés 

Kávéház (39)
Ugrás az oldalra: 1, 2, 3, 4  Következő

Új téma nyitása   Hozzászólás a témához    Tartalomjegyzék -> Tábortűz
Előző téma megtekintése :: Következő téma megtekintése  
Szerző Üzenet
Szécsike
Park
Park

HozzászólásElküldve: 2017.03.30, 18:20    Hozzászólás témája: .. Hozzászólás, az előzmény idézésével

Há' mondom én,hogy az egészségemért iszom... Laughing puszi2 puszi2
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése
kutyus
Srí Lanka
Srí Lanka

HozzászólásElküldve: 2017.03.30, 04:37    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Aki nehezen ébred, annak hoztam KÁÁÁÁÁÁÁÁÁVÉÉÉÉÉÉÉÉÉT !! Laughing

Kávé gépből<br />imgupload<br /><br />

...........de az is ihat belőle, aki könnyen Wink

:::::::::::::::::::::::::::

Aki minden reggel kávét iszik, olvassa el! hasznosakat tud meg

http://civilhir.net/ha-minden-reggel-kavet-iszol-ezt-el-kell-olvasnod-51954
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Felhasználó weblapjának megtekintése
Capsella
Nyírfa
Nyírfa

HozzászólásElküldve: 2017.03.29, 20:45    Hozzászólás témája: Kávéház Hozzászólás, az előzmény idézésével

Jó érzés, amikor valami helyére kerül, elkészül.
Vissza az elejére
zsuzsok
Őserdő
Őserdő

HozzászólásElküldve: 2017.03.29, 15:21    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Segéd munkás voltam 2 napig.A terasztetőt most csináltuk készre amit tavaly a jég össze tört. Eddig csak ideiglenes megoldás volt.
Ez is kész ,
zsuzsok
Őserdő
Őserdő

HozzászólásElküldve: 2017.03.28, 09:34    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Emyllie .
feltünt hogy nincs beirásod , de azt hittem már elutaztál.
Jó utat vigyázz magadra gyógyuljál
Terimamy
Fasor
Fasor

HozzászólásElküldve: 2017.03.28, 07:49    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Emmylie !
Hiányoztál is, csak sokat kerteztem és nem sok időm volt, ezért nem kerestelek.
Gondoltam hogy nagyon el vagy foglalva más munkákkal.
Rózsáid rendben vannak?
Én is gépeztem már bal kézzel, de aztán rendbe jött. sajnos az idő sem tesz jót neki, ha egyszer elkezd fájni .

Mielőbbi javulást !

http://www.idosallatok.hu/

Vissza az elejére
Emmylie
Őserdő
Őserdő

HozzászólásElküldve: 2017.03.28, 07:42    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Pár napja nem voltam itt lehet hogy valakinek esetleg fel is tünt.
Ma utazo napom van mivel holnap röntgenre kell mennem.Sajnos a jobb kezem alig használhato annyira fáj.Még az "egerészés" is nehezemre esik itt a gépen.
Muszáj valamit tenni mert igy nagyon rossz és fájdalmas minden tevékenység.
Kivánok nektek szép napot .
Capsella
Nyírfa
Nyírfa

HozzászólásElküldve: 2017.03.26, 22:33    Hozzászólás témája: Kávéház Hozzászólás, az előzmény idézésével

kutyus írta:
Capsella

Ha baj van, akkor azért tudnak kuncsorogni......

Crying or Very sad

A fiamat csak a mobilján szabad hívni, de az mindig ki van kapcsolva, mert neki családja van és ne zargassa senki. Így tényleg csak végső esetben telefonálunk.

De ha neki baja van, természetesen bármikor jöhet és jön is. Már látom a fejéről, ami egyszerre gyászos és komoly, hogy most valami gépet összetört vagy más baj adódott, vagy csak egyszerűen tanácstalan valamiben. Ilyenkor nagyon megérdemelné, hogy én is leüvöltsem a fejét, de nem teszem.
Sokszor a nyelvem hegyén van, hogy "Google a barátom", mert ugye a fiatalok, ha valami info kell, ritkán kérdezik meg a szülőt, százszor inkább a Googlet. De annak alapján nem lehet mindenben döntést hozni.

Szóval, amikor átjön tanácsot kérni vagy valamit megbeszélni, utána akár 1-2 hétig is jó fajta ing van rajta, de aztán az lerongyolódik róla és a tátika újra bécsi kapuvá nyílik. Ugyanis aza szar kütyü örökké a fülében van és olyan hangosan beszél, hogy azt a zajgépet úgy túlkiabálja, hogy saját magát hallja. No, ez rajta kívül mindenkinek üvöltés kategória. Szerintem már akkor is nagyot hall, ha a kütyú nincs a fülében.
A gyerekekkel normális, imádják.
Az nagy szívfájdalma, hogy neki sosem lesz segítsége a gazdálkodásban, mert a felesége mindentől elzárkózik, kivéve a leginkább pénzben kifejezett eredményt.
Vissza az elejére
kutyus
Srí Lanka
Srí Lanka

HozzászólásElküldve: 2017.03.26, 20:03    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Capsella
Sajnos, néha fordítva ülnek a lóra a gyerekek Sad azt hiszik, hogy ha már felnőttek, ők mondhatják meg a szülőknek, mit és hogyan lehet és kell csinálni

Ha baj van, akkor azért tudnak kuncsorogni......

A mai világ nem tesz jót a család intézményének, szétzilált, elidegenített életforma van nagyon sok helyen

Remélni lehet csak, hogy az unokák generációja nem a szülők példáját követi, bár az van az orruk előtt Crying or Very sad
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Felhasználó weblapjának megtekintése
Capsella
Nyírfa
Nyírfa

HozzászólásElküldve: 2017.03.26, 19:22    Hozzászólás témája: Kávéház Hozzászólás, az előzmény idézésével

A rádióban most is a Krone-betegségről van szó. A feldolgozott élelmiszerek adalékanyagainak tulajdonítják a vastag- és vékonybél krónikus gyulladását. Már csecsemőknél is előfordul. Nem gyógyítható, csak együtt élni lehet vele megfelelő diéta és kezelések mellett.
Táblagép, okoskütyük sora, önvezető autók. Mi az ára? Nem a pénzben kifejezett árára gondolok, hanem az egészségkárosodásunkra.
Az, hogy a mi egészségünket elcsesszük, az már nem igazán számít, de az, hogy a fiatalokét, a semmiről semmiért nem felelős csecsemők egészségét is lustaságból, nemtörődömségből, az már megbocsáthatatlan.

És akkor már megint a kis kertészkedéseinknél vagyunk, hogy igenis, ennek van értelme!
......................

Szerintem nem rontottunk el semmit sem a nevelésükkel.
Amikor már ők is bírták, erejükhöz mérten dolgoztak. A fiam, amikor már nálunk dolgozott, több éven át szívvel-lélekkel dolgozott, lehetett rá számítani. A lányom 3 évig velem könyvelt, ha kint baj volt, ugrottunk kint segíteni. Csak telefonáltak, milyen állatnak, milyen jellegű baja van, telefonáltunk állatorvosért, 10 l kamilla, kötszerek, stb... és rohantunk segíteni. Nagyon jó csapatmunkában dolgoztunk.
Aztán a fiam megnősült...

A kolleginám mondja az 1000 km-t, nem én. A fiamék a szomszédban laknak. No, de az se semmi.
Mennék bevásárolni, kimegyek, már nincs a ház előtt az autó, egyeztetés nélkül elvitte. Az rendben van, hogy az autó költsége a miénk, de hogy én ne tudjam használni, az már nem. No, de milyen szülő az, aki nem tett a kölke segge alá autót?
Ha beparkolok és nehéz beállni, kiüvölt, hogy én inkább ne vezessek, mert úgysem tudok beállni. Beállok én, legfeljebb jobban óvatoskodok, mint a fiúk. Tovább tart egy perccel.
Ma pl. megtiltotta, hogy xy-nak kölcsön adjam a terepjárót lovat szállítani. Pedig oda fogom adni. Ugyanis amikor ő 2012-ben benyomta az augusztus 20-i négyes ünnepen a sztrájkot úgy, hogy az apja már elment több napos rendezvényre és én itt maradtam kb. 100 lóval és még sok más állattal, és a lovak kerítése minden éjszaka másutt volt átvágva, akkor xy segített begyűjteni a ménest, szénát hordani és a kút mellé gyorsan éjszakázó karámot építettünk. Napi 16 órákat dolgoztunk, hogy mindent megoldjunk. Ilyet nem lehet csupán munkabérrel letudni.
De rájöttem, az a baja, hogy azt az autót adnám, amit ő használ, mert azon van vonóhorog és talán szállítana vele valamit, egy kis plusz kereset lenne vagy, mivel tegnapelőtt nekem a másikon beragadt a kézifék, de hazajöttem vele és csak kedden visszük szervízbe, félő, hogy csak a személygépkocsi maradna kijárni és ez esetben gyalog kellene a kis családjának bolcsibe, oviba, munkahelyre menni. Szerintem meg direkt jól jön, nem jár alanyi jogon az autóhasználat még családon belül sem.
Én is tudtam gyalog járni és cipekedni.
Úgy gondolom, aki engem nem hagyott cserben, azt én sem hagyom cserben. A fiam cserben hagyott, de ez az idegen fiú még soha, ha segítséget kértem. Tehát természetes, hogy két napra viszi az autót. Tudom, hogy rá a későbbiekben is számíthatok, de a fiamra nem. Bár ez a 2012-es sztrájk volt az utolsó nagy látványos sztrájk, de nem tudok benne bízni. Mostanában úgy szokta volt, hogy amikor még itthon volt a kicsivel a felesége, ha a nagyobbik megbetegedett, akkor pofátlanul táppénzen volt vele másfél heteket többször is. Azalatt majd csak esik az eső és nem lehet elvégezni a talajmunkát és utána azt mondja,miért nem végeztettük el bérmunkában? Most is éppen esőt vár, hogy ne lehessen tárcsázni.
Én már legalább százszor felmondtam neki szóban, de hiába.
Elégedetlen a sorsával, de mégsem megy el.

Talán egy dologban követtünk el hibát: sosem dolgozott idegen helyen, hogy megtapasztalja, nem ő osztja le a lapokat.

Természetesen a mostani tapasztalataink birtokában nem kezdtünk volna ebbe a gazdálkodásba, hanem csak egy kis hobbiszintűbe, amiben mi jól érezzük magunkat a férjemmel. De mivel mindkét gyerek úgy nyilatkozott, hogy gazdálkodni akarnak és akkor a hozzáállásuk is ezt bizonyította, értelemszerűen nagyobb volumenbe fogtunk bele.
Viszont gazdatársaktól is gyakran halljuk, hogy máshol is előfordul a gyerekeknél ez az érthetetlen elfordulás és később szintén az érthetetlen visszafordulás. Így mi megpróbáljuk megtartani azt, ami van, ha netán mégis ezt akarnák, legyen. Vagy még az unokákban is csörgedezhet egy kis jóféle parasztvér, nem akarunk kicseszni velük.

Nekem meggyőződésem, hogy kevés kivételtől eltekintve ma is meg kell dolgozni a megélhetésért. Sok szakma látványos, divatos, úgy néz ki, hogy alig munkával is lehet jól keresni, de ez csak látszat. Kifelé nem láthatóak a csapdák.
A fiam pl. nem bírja a zártságot, a papírmunkát, hogy megmondják neki, merre az arra, nem tűri a monotóniát. No, ilyen munkahely a világon sincs. Csak a szüleinél...

.......
Igen, tudom a kútfúrással kapcsolatos kötelezettségeket, köszönöm a figyelem felhívást.
Vissza az elejére
kutyus
Srí Lanka
Srí Lanka

HozzászólásElküldve: 2017.03.26, 19:09    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Előbb-utóbb ismét rájönnek majd az ifjak, hogy csak jobb a maguk termelte zöldség, gyümölcs, mint amit utaztatnak, ezért féléretten szednek le

......sajnos akkor már nem biztos hogy lesz, aki megmutassa, hogy is csinálták az ősök.......mert azok nem hülyék voltak, csak másképp éltek, nem ennyi információval a fejükben és megvehető dolgokkal a szemük előtt
Vissza az elejére
Szécsike
Park
Park

HozzászólásElküldve: 2017.03.26, 17:31    Hozzászólás témája: .. Hozzászólás, az előzmény idézésével

Ica barátosném dumája jut ilyenkor eszembe,aki azt mondta hogy mi vagyunk az utolsó korosztály aki DOLGOZNI tud. Laughing
Van benne valami... Rolling Eyes
Az utódaink már úgy állnak a munkához,hogy más is odaférjen. Laughing

Nnna fogjuk meg és vigyétek.... röhög
Vissza az elejére
zsuzsok
Őserdő
Őserdő

HozzászólásElküldve: 2017.03.26, 16:15    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Caspella.

A távolságról , hogy a gyerekek legyenek 1000 km re akkor tudná éreznéd a hiányukat ha valóban 2x egy évben találkoznátok.

Ezt meg kell tapasztalni és aztán kijelenteni.

Amikor elfog a vágyódás hogy látni akarnám őket az 350 km 2000 re nő.
Bocsi mindenkinek meg van a maga élete teli jóval és rosszal
Terimamy
Fasor
Fasor

HozzászólásElküldve: 2017.03.26, 15:58    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Igen, ahogy olvasom és elnézést, de ti is elrontottátok egy kicsit őket.
Túl sokat dolgoztok és azt hiszik, hogy mindig így lesz.
Nekem szerencsém van ebben a tekintetben, Mindkét gyermekem mindig vállalt az itthoni munkából, mindegyiknek meg volt a dolga, amit meg is csináltak becsületesen.
Most is csinálják a dolgukat, inkább ők segítenek nekem. A kis kertem, udvarom tudom még gondozni, az itthon maradt állatkáim is ellátom segítség nélkül
Ők a nagy bevásárlásomnál segítenek.
Kívánok neked jó egészséget !

http://www.idosallatok.hu/

Vissza az elejére
Capsella
Nyírfa
Nyírfa

HozzászólásElküldve: 2017.03.26, 15:22    Hozzászólás témája: Kávéház Hozzászólás, az előzmény idézésével

Parasztgyerek vagyok, megszoktam a fizikai munkát, ebben nőttem fel.
Mivel szellemi munkával kerestem a kenyerem, a sok ülőmunka után nekem külön jó, ha kertészkedhetek, jót tesz a gerincemnek.
Nagyon örülök, hogy elég jól regenerálódott a gerinctörésem (3 ágyéki csigolya kompressziós törése) a két év alatt.
A hátam közepéről is szépen felszívódott a csontkinövés és így javul a mozgásom és a jobb karom is egyre többet bír.
De ahhoz, hogy karban tartsam magam, mozogni kell. És ha már imádok kertészkedni, hát külön szerencse.

Az ásáshoz éles ásó és komolyabb súly (85-90 között vagyok) kell. A lábaimmal csak ráállok az ásóra, a két karom csak az átfordításhoz kell, a két kezem kiszedni a gyökereket.
Az igaz, amikor fiatalabb és erősebb voltam és sokkal könnyebb, akkor is sokat ástam, de akkor még nem kellett azon elgondolkodnom, hogy mi kell az ásáshoz?

A család összesen 9 fő.
A korábbi években voltak napszámosok is, de mostanság aki dolgozni akar, elment külföldre. A szőlősök is alig kapnak messziről napszámosokat. Én ebben már nem is gondolkodom.

A korábbi években a fiam is segített, de tavaly csak nagyon picit, inkább csak tátogott, hogy ez is, az is, gyakorlatilag minden felesleges.
Korábban a férjem nem segített, mert ő egyebeket dolgozott. Tavaly segített a gyümölcsfák ültetésében, majd a gerincproblémája miatt nem tudott.
Az idén már újra ültettünk együtt gyümölcsfákat.

A fiamra aligha számíthatok, mert ő a világesze idióta, aki mindent jobban tud, egy selejt. Szerintem már nem fog benőni a feje lágya, vagy inkább újra lágy, mert nem mindig volt ilyen hülye.
Tavaly semmit nem ültetett, most el akarta tőlem venni azt a földdarabot, ahol én tavaly rengeteget dolgoztam az ásással, gyommentesítéssel, trágyázással és jó földet csináltam a gyepből és az idén is ástam hozzá.
Mert ő paprikát és paradicsomot akar ültetni.
Így a vele szembeni kisebb terület lett az övé, amit a rotációs kapával felkapált. Tavaly facélia volt neki benne, amit én egyszer kigyomláltam, de ellepte a gaz. Rengeteg trágya van benne és a rotációs kapa csak vagy 15-20 cm-re dolgozza meg, az nem elég semminek sem, mert 20 cm-ben, főleg ha nagyon trágyás, nem elég a víz. A gyökér a kemény hegyi agyagba nem akar lemenni, csak szenved. Mindegy, én már nem mondok neki semmit.
Ő tavaly még az általam termelt termést sem szedte le, hanem hazahoztam, átválogattam, mert csak az extra minőségű termés mehetett hozzájuk, mert ott minden szart nem esznek meg, amikor a tescoban nagyon szép terméseket lehet venni. És még nem szakadt le az ég! Ugyanis az a nagy és divatos felfedezés borította el az agyukat, hogy olcsóbb megvenni, mint megtermelni.
Van, aki genetikailag hülye, van akinél erre még a környezet is ráfejel és egy csődtömeggé válik. De a fiamról valószínűleg nem vettük észre a szülői elfogultság miatt, hogy agydefekt, vagy amíg csak a mi hatásunk alatt állt és beállt a sorba, addig mindent úgy végzett el, ahogy kellett, ahogy megbeszéltük, kiválóan haladtunk, nagy összhangban, mindennap a jól elvégzett munka örömével zártuk a napot.
Mostanság csak számon kér, hogy mi miért nincs kész, mintha lenne bárki felé bármiféle elszámolni valóm.
Igen, van olyan korábban művelt terület, ami a gerinctörésemkor visszagyepesedett. Majd ha odaérek, rendbe teszem. Ha nem, hát nem.

Sem engem, sem a férjemet már nem érdekel, hogy a kertészkedésben részt vesz, vagy nem. Mi erőnk szerint csináljuk, a termést az unokáinkra tekintettel felajánljuk.

A lányom évek óta azért nem vesz részt semmiben sem, mert a menyem sem. A ribizli akkor érik, amikor nekem az ÁFA-bevallás van. Inkább elutazik, minthogy segítsen.
Azt a paradicsomot, amit én befőzök, átviszi a fiamékhoz, mert az jobb a boltinál.

A két jány most fogja elveszíteni az állását 06.30-cal. Szerintem ekkora át kell szervezni magunkat, és a fiúnknak is fel kell mondani, de ezúttal írásban is. Ez lenne a sokkterápia. + magánautóhasználat megvonása.

Van egy volt kolléganőm, egyidősek a gyerekek. Ő azt mondja, úgy lenne jó, ha a kölykök legalább 1000 km-re lennének és telefon, skype, évi 1-2 alkalommal személyes bájvigyor, de leginkább úgy, hogy ő utazna el hozzájuk, hogy vénségére ne ugráljon körül 10 embert..
Aztán megbeszéljük, hogy aminek mi értelmét látjuk, azt elvégezzük abban a reményben, hogy hátha egyszer mégis felfognak annak a jelentőségéből valamit vagy az unokáknak legyen egy kis minta. A mostani 20 éven aluliak lassan úgy nőnek fel, hogy zöldséget, gyümölcsöt csak a boltban látnak és ez így nincs jól. Ugye állatot többet látnak az állatkertben, mint azon kívül.
Vissza az elejére
Hozzászólások megtekintése:   
Új téma nyitása   Hozzászólás a témához    Tartalomjegyzék -> Tábortűz Időzóna: (GMT +1 óra)
Ugrás az oldalra: 1, 2, 3, 4  Következő
1 / 4 oldal

Ugrás:  
Nem készíthetsz új témákat ebben a fórumban
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban
Nem módosíthatod a hozzászólásaidat a fórumban
Nem törölheted a hozzászólásaidat a fórumban
Nem szavazhatsz ebben fórumban