12 éves a Gazlap!!!
Információk
Szia Anonymus!
Tagok: 2 / 18279
Összes látogató: 8
Utolsó tag: frakk69
Keresés
Web Gazlap
Részletes fórum kereső
Utolsó fórumtémákból
- Szakértői témák:

- Kertészeti témák:
CSERE-BERE növények, magok....(50)
Vizikertészet, vizinövények halastavak (8)
Daturák, trombita virágok (2)
Leanderek(18)
Hagymások, gumósok, rizómások (34)
Orchideák otthonunkban (110)
KAKTUSZOK ÉS POZSGÁSOK (48)
Évelő virágok (20)
Muskátlik (7)
Segítség csak kertészeti témákban (16)
Vendégeink a kertben (16)
Gloriosa Rothschildiana (2.)
Szobanövények (22)

- Tábortűz témák:
Szomorú vagyok (9)
A Természet csodái zenei aláfestéssel.
Kávéház (39)
Időjárás (53)
A Tudat keresése
Viccek, vicces történetek, képek (13)
Virágaink a vázában ˙(2)
TAVASZ - 2014.....2015....2016....2017.
Gazlap szakácskönyv (62)
Írj bármilyen témáról(13)
JÓKÍVÁNSÁGOK (19)
Kutyák, cicák, egyéb házi kedvenceink(49)

A Gazlap Fórumai
Tábortűz
Kertészet
Szakértők
Műhely
Archívum
Virágrend
Hirdetés
Üzenőfal
7:55:pm kutyus :
Rezeda! de rég láttalak! gyere gyakrabban, hányzol te is!
1:35:pm rezeda :
Szia Kutyus, és verófényes napot minden kedves gazolónak! 😊
11:23:am kutyus :
Vackorkám, nagyon szorgos voltál!!!
6:55:am Vackor :
Kicsit bejöttem a kertből, ahol a madárkórusban gyönyörkö
6:54:am Vackor :
Jóreggelt Kutya néni!!
6:16:am kutyus :
Jó reggelt mindenkinek
4:13:pm Halkatla :
Ide nem hiszem, hogy lehet telefonról, a képfeltöltés.hu-val lehet ide feltenni. Elég bonyolult alapból is.
7:54:am DHajnalka :
Sziasztok! Szép kertészkedős napot! Tudna nekem valaki tanácsot adni hogy telefonról hogy tudok képet feltenni?
5:51:am kutyus :
Jó reggelt, szép hétvégét, kellemes kerti munkálkodást mindenkinek
9:00:am kutyus :
Jó reggelt mindenkinek!!
7:28:am Bojtárgazdi :
Jó reggedlt kívánok!
9:36:am Emmylie :
Szép tavaszi napot és jo munkát kivánok mindenkinek
6:48:am kutyus :
Jó reggelt, szép tavaszi napot!
5:02:pm Emmylie :
Szép délutánt.
8:59:am lipio39 :
jó reggelt
Korábbi üzenetek

Csak regisztrált felhasználóknak
Regisztráció/Belépés
Google Hirdetések
Mellékletek
Hirdetés

Gazlap.hu :: Téma megtekintése - Miért mérgelődök?....mi bosszant? (23)
 Gy.I.K.Gy.I.K.   KeresésKeresés   CsoportokCsoportok   ProfilProfil   Privát üzeneteid olvasásához be kell jelentkeznedPrivát üzeneteid olvasásához be kell jelentkezned   BelépésBelépés 

Miért mérgelődök?....mi bosszant? (23)
Ugrás az oldalra: 1, 2  Következő

Új téma nyitása   Hozzászólás a témához    Tartalomjegyzék -> Tábortűz
Előző téma megtekintése :: Következő téma megtekintése  
Szerző Üzenet
Szécsike
Park
Park

HozzászólásElküldve: 2017.03.21, 19:30    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

era írta:
...
Velem van baj, hogy nem értem a fontossági sorrendet??

Sajnos mindenben igazad van,nem VELED van a baj. box babakill
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése
kutyus
Srí Lanka
Srí Lanka

HozzászólásElküldve: 2017.03.20, 08:22    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Még van valami, ami az amúgy lelkiismeretes, tisztességes nővérek munkáját nehezíti:
Régebben 3 műszakban dolgoztak, bizony néha a 8 órában is nagyon megterhelő munkát végeztek
Most viszont - sajnos friss tapasztalat - még a Baleseti intézetben is két műszak van, azaz 12 !!!! órát húznak le egyfolytában

Ki az aki emellett még kedves, készséges is tud lenni???
Persze vannak olyanok, akik mosolyogva, kedves szóval végzik a munkájukat, de vannak nem odavalók is - mint minden szakmában.....csak ebben nagyon fájdalmas a "működésük" . gorombák, nem figyelnek, csöngethet a beteg, oda se bagóznak
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Felhasználó weblapjának megtekintése
Capsella
Nyírfa
Nyírfa

HozzászólásElküldve: 2017.03.19, 21:58    Hozzászólás témája: Miért mérgelődök? Hozzászólás, az előzmény idézésével

Nem akarlak benneteket elkeseríteni, de olyan kevés a nővér, hogy nincs, aki fürdesse a betegeket.
Ezt tudják a hozzátartozók, aki nem tudja, az két napon belül rájön.
Ebből következően mindenki, aki teheti, megoldja, hogy naponta legalább egyszer bemenjen a családtagját, barátját, stb... megfürdetni. Akit nem lehet kivinni zuhanyoztatni, azt meg a kórteremben áttörölgeti.

A mozgásképteleneket, akiket senki nem megy fürdetni, áttörölgetni, azokat a nővérek is áttörölgetik.
De az etetés is ugyanolyan nagy gond. Amelyik körteremben nincs olyan beteg, vagy betoppanó hozzátartozó, aki az idegen beteget is megeteti, előfordulhat, hogy nem eszik a magatehetetlen beteg. Mert az edényeket, maradékokat nem a nővérek szedik össze, hanem a takarítónők, azok meg nem foglalkoznak azzal, hogy evett vagy nem evett a beteg.
Olyan sok beteget kellene végig etetni, hogy erre sincs elég nővér. Vannak olyan kórházak, ahová önkéntesek járnak be etetni.

Az éjszakai ügyelet meg egy külön horror. Úgy tudom, hogy normál osztályokon (tehát nem az intenzíven) 40 beteg van egy éjszakás nővérre.

Rendkívül alulfizetettek, miközben mi mosolygós, biztató arcot váruk el tőlük és lelkiismeretes munkát. Ha nem kapnának a betegektől egy kis pénzt, ajándékot, a családot sem tudnák eltartani. De még ezekkel az aprópénzekkel együtt is arcpirítóan kevés a jövedelmük. Az éjszakai ügyelet meg nem egy leányálom, nagy a felelősség is.

A sebészeti eljárások sokat korszerűsödtek, a beavatkozások után kevesebb időt kell kórházban tölteni, mint korábban, de küldik is gyorsan hazafelé a betegeket, hogy otthonukban nyugodt környezetbe gyorsabban gyógyuljanak. Magyarul: így olcsóbb. Ezt tudomásul is vesszük és örülünk, ha probléma nélkül lemegy egy műtét.

19,5 éves voltam, amikor egy sportorvosi vizsgálatnak köszönhetően kiderült, vagy valami gond van a vesémmel. Utána kivizsgálás, akkor derült ki az autoimmun betegségem, ami nekem addig nem okozott semmiféle gondot. Aztán elkaptak, napi 4*2 tabletta szteroiddal kezeltek, amit nem bírtam, majdnem belehaltam. Annak köszönhettem, hogy életben maradtam, hogy 1 év után évet halasztottam az egyetemen és abbahagytam a gyógyszerszedést. Megmaradtam.
A 70-es években még luxus állapotok voltak a maihoz képest, de már akkor is az volt a véleményem, hogy az életben maradás nagy mértékben szerencse dolga is.
Mondom ezt úgy, hogy nagyra becsülöm az egészségügyisek munkáját, tudását.

Az igaz, hogy az egészségügy egy feneketlen zsák, nincs az a pénzmennyiség, amit el nem nyel. De az egészségügytől nem kellett volna pénzt elvonni.
Akik erről döntést hoztak, azok nem a közkórházakban kezeltetik magukat, vagy ha igen, kivételes ellátást kapnak.

Egyáltalán nem csoda, hogy nagyon sok orvos, nővér Ny-Európában vállal munkát.

2009-ben én nagyon kikaptam itt a Hosp'Investes időszakot. Az horror, ami itt akkoriban volt.
Akkor egy vasárnap este az ügyeleten feküdtem epegörccsel. Biztos voltam benne, hogy nincs epekövem, ezzel kapcsolatos gyulladásom, de meg kellett várni az Uh eredményét.
Este késön osztályátadás az éjszakás orvosnak:
- Igen, de még két betegről nem kaptam tájékoztatást a létszámhoz képest. Kik ők, velük mi van?
- Nem érdekesek, két 80 éven felüli nőbeteg, velük még nem tudtunk foglalkozni, nem sürgős, ha majd holnap délután sikerül őket valamelyik osztályra áthelyezni, bőven megfelel.
Megjegyzem, én kora délután mentem be, azok akkor már bent feküdtek a sürgősségin. Csak ágyat kaptak és kaját, semmi mást.
No, akkor ilyen állapotok voltak. És ez a mentalitás! Tudtam, hogy én itt nem akarok maradni, ha van kövem, azért, ha nincs, azért.
A gyerekeknek, mondtam, hogy nagyon figyeljenek, amikor hozzák nekem az eredményt, jöjjenek be a kórterembe és saját felelősségükre hazamegyünk.
Aztán ez a Hosp'Investes költségtakarékos üzemelési mód megbukott mindenütt az országban. De azalatt is sokan meghaltak, akiknek még nem kellett volna.
Most nincs időm a fejleményeket leírni, csak a nagy következtetést:
soha nem lehetünk nyugodtak, hogy a hozzátartozónk gyógyítása teljesen rendben megy. Ez nem kritika, de olyan szinten vannak leterhelve az orvosok, nővérek, hogy a kórházi időszak alatt is muszáj agyon törődni a betegünkkel, mert bármi elcsúszhat. Arról nem is beszélve, hogy elemi dolgok hiányoznak.
Vissza az elejére
zsuzsok
Őserdő
Őserdő

HozzászólásElküldve: 2017.03.19, 17:50    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Azon irogatunk ill azon igérget
Bojtárgazdi
Srí Lanka
Srí Lanka

HozzászólásElküldve: 2017.03.19, 16:18    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Küldj neki a fészen üzenetet. Very Happy
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Email küldése
zsuzsok
Őserdő
Őserdő

HozzászólásElküldve: 2017.03.19, 14:48    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

2 hete várok egy asztalosra , és van képe az arcomba hazudni hogy ma semmiképp nem ér ide , mert disznóvágáson van közbe meg a fészen lóg , képeket oszt meg.
Ez a jó disznóvágás , de kevésbé jó asztalos! Twisted Evil
bau
Srí Lanka
Srí Lanka

HozzászólásElküldve: 2017.03.19, 11:41    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Sándorok- Józsefek!
Hol hagytátok a meleget?? Evil or Very Mad
Elveszett a zsákotok? Evil or Very Mad
Jeges szelet hoztatok! Evil or Very Mad
Liget
Liget

HozzászólásElküldve: 2017.03.19, 09:53    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Naponta lemosdatják a beteget mosdókesztyűvel, de a zuhanyoztatást nem csinálják. A beteg pedig nagyon megizzad napközben, szerencsére a korterem jó meleg.
Vissza az elejére
Emmylie
Őserdő
Őserdő

HozzászólásElküldve: 2017.03.19, 08:49    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Borzalmas állapotok lehetnek a korházakban és egyáltalan az EÜ-ben.
Talán még tervben sincs valami változtatás.Öszintén sajnálok minden beteget és hozzá tartozoját. Sad Sad
Terimamy
Fasor
Fasor

HozzászólásElküldve: 2017.03.19, 08:26    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Ha van pénzed, nem neked kell fürdetni.
Ez ma itthon.

http://www.idosallatok.hu/

Vissza az elejére
Emmylie
Őserdő
Őserdő

HozzászólásElküldve: 2017.03.19, 08:18    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Én meg nem tudtam jol értem -e a hsz-t. Beteg hozzátartozot fürdetni korházban??Ez azt jelenti hogy ha pl a férjem korházban lenne nekem kellene oda menni és ott fürdetni??
Korházi személyzet? Nincsen?
Na ilyet én el se tudok képzelni habár etetésröl már hallottam de fürdetésröl eddig soha.
Üveghid,ürállomás,fütött gyepü focipálya,dolgozoszobák milliokért ezek helyett lehetne normálisan megfizetett személyzet pl a korházakban.
De ezekbe a keretekbe sok minden más az EÜ-ben bele férne.
era
Liget
Liget

HozzászólásElküldve: 2017.03.19, 05:23    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

A héten szinte minden nap felidegesítem magamat.
A korházban nincsen melegviz, próbáltam, 13 óra, 15 óra körül lefürdetni a betegünket(ekkor langyos volt a víz) de tegnap 17 óra körül már jéghideg.
Ott álltunk leszappanozva a jéghideg vizzel. (Mivel sokáig kell folyatni a vizet, hogy legyen meleg viz ill. langyos, egy kicsit előre dolgoztam.)
Rajtam kivül még nagyon sokan jöttek be a fürdőbe, hogy van-e meleg víz, mert a hozzátartózójukat le szerették volna fürdetni. Ők már jobban tisztában voltak a helyzettel mint én.
Este olvasom a neten a zenelő útszakasz, az üveghíd tervet, eszembe jutnak a fűthető focipályák.
Velem van baj, hogy nem értem a fontossági sorrendet??
Vissza az elejére
bagoly
Mamutfenyő
Mamutfenyő

HozzászólásElküldve: 2017.03.15, 20:01    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Ja. akkor láttad a tettest. Very Happy

Belőlem csak egy van, a többiek sokan vannak
Ezért nekem nagyon kell vigyázni magamra
Vissza az elejére
Bojtárgazdi
Srí Lanka
Srí Lanka

HozzászólásElküldve: 2017.03.15, 12:53    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Fordítást gépeltem, aközben rövid időre kimentem. A gép itt maradt (laptop). Jövök vissza: Micikém, aki addig a lámpa alatt aludt, éppen gyalogol át a klavi szélén, jön lefelé.
Üvöltök, futok, nézem: a szövegben nem esett kár, azt a pár fölös karaktert töröltem.

Utána közvetlenül nem néztem a netet. Amikor valamire rá akartam keresni, akkor nem volt net. Mivel nagy néha adódik ilyen, elmatattam újraindítással, stb. Már nem volt eszemben a macska addigra. De később mégis felhívtam a szolgáltatót, mert el kellett volna küldenem a munkát...

A szerelő jó fejű fiatalember volt, végül kizárásos alapon magát a gépet kezdte nézni, és újra aktiválta rajta a WiFi-t.
Amikor megmutatta a kombinációt, nekem akkor ugrott be a macska. Mert mondta a srác, hogy ha valamit véletlenül lenyom valaki... Very Happy Gondolom, látta a bent szundikáló rosszaszágokat.
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Email küldése
bagoly
Mamutfenyő
Mamutfenyő

HozzászólásElküldve: 2017.03.14, 20:30    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Ha nem láttad konkrétan ott sétálgatni a macskát, hogy lehet rájönni ilyen hibára? röhög röhög

Belőlem csak egy van, a többiek sokan vannak
Ezért nekem nagyon kell vigyázni magamra
Vissza az elejére
Hozzászólások megtekintése:   
Új téma nyitása   Hozzászólás a témához    Tartalomjegyzék -> Tábortűz Időzóna: (GMT +1 óra)
Ugrás az oldalra: 1, 2  Következő
1 / 2 oldal

Ugrás:  
Nem készíthetsz új témákat ebben a fórumban
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban
Nem módosíthatod a hozzászólásaidat a fórumban
Nem törölheted a hozzászólásaidat a fórumban
Nem szavazhatsz ebben fórumban