13 éves a Gazlap!!!
Információk
Szia Anonymus!
Tagok: 3 / 18281
Összes látogató: 9
Utolsó tag: janos001
Keresés
Web Gazlap
Részletes fórum kereső
Utolsó fórumtémákból
- Szakértői témák:

- Kertészeti témák:
Konyhakerti növények (13)
Vizikertészet...vizinövények...halastavak(9)
Fokföldi ibolya / Saintpaulia (52)
KAKTUSZOK ÉS POZSGÁSOK (48)
Viaszvirág (Hoya) 18
Broméliák és Tillandsiák (2)
Leanderek(18)
Milyen növényt vettem/szereztem ma (20 )
Kúszó és futó növények (19)
Milyen növény ez?? (37)
Páfrányok (3)
CSERE-BERE növények, magok....(50)
Golgoták (17)
Fokföldi ibolya / Saintpaulia (51)
Hagymások, gumósok, rizómások (34)

- Tábortűz témák:
Abádszalóki találkozó.
Kávéház (39)
Viccek...vicces történeket,képek(14)
Gazlap szakácskönyv(63)
Kutyák, cicák, egyéb házi kedvenceink(49)
IDŐJÁRÁS (54)
Írj bármilyen témáról(13)
Jópofa, "beszélő" elírásaink (6)
Gyerekszáj
A Tudat keresése
Miért mérgelődök?....mi bosszant? (23)
Milyen öröm ért ma?? (36)

A Gazlap Fórumai
Tábortűz
Kertészet
Szakértők
Műhely
Archívum
Virágrend
Hirdetés
Üzenőfal
2:04:pm Emmylie :
Szép délutánt.
6:12:am kutyus :
Jó reggelt mindenkinek!
10:24:am Emmylie :
Szép napot kivánok mindenkinek. .yes:
9:06:am Bojtárgazdi :
Én is jó reggelt kívánok!
9:02:am kutyus :
Jó reggelt mindnekinek
8:15:am Emmylie :
Jo reggelt szép napot.
5:43:am kutyus :
Hűvös-esős jó reggelt!!!
6:35:am kutyus :
Jó reggelt.........fulla sztó a meleg
3:48:am Emmylie :
Jo reggelt -
5:39:am kutyus :
Jó reggelt, szép vasárnapot!
9:56:am Emmylie :
Szép napot szép hétvégét kivánok.
9:43:am kutyus :
Jó reggelt, szép napot, kellemes hétvégét
2:49:pm Emmylie :
Szép délutánt.
5:37:am kutyus :
Jó reggelt!!!
7:11:am kutyus :
Jó reggelt mindenkinek
Korábbi üzenetek

Csak regisztrált felhasználóknak
Regisztráció/Belépés
Google Hirdetések
Mellékletek
Hirdetés

Gazlap.hu :: Téma megtekintése - Miért mérgelődök?....mi bosszant? (23)
 Gy.I.K.Gy.I.K.   KeresésKeresés   CsoportokCsoportok   ProfilProfil   Privát üzeneteid olvasásához be kell jelentkeznedPrivát üzeneteid olvasásához be kell jelentkezned   BelépésBelépés 

Miért mérgelődök?....mi bosszant? (23)
Ugrás az oldalra: 1, 2, 3 ... 9, 10, 11  Következő

Új téma nyitása   Hozzászólás a témához    Tartalomjegyzék -> Tábortűz
Előző téma megtekintése :: Következő téma megtekintése  
Szerző Üzenet
Emmylie
Őserdő
Őserdő

HozzászólásElküldve: 2017.07.26, 09:20    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

kutyus írta:
Emmylie
keresztrejtvény fejteni én is szeretek, de nem a sudokut és az olasztd

A sudokut a lányom egy pár évvel ezelött fejtette én pedig mérgelödtem mert egyszerüen nem tudtam megfejteni.
Aztán valahogy talán rá jöttem hogy is kell Wink és mostmár lehet akár milyen bonyolult könnyen meg is fejtem. Very Happy Wink
Az olaszt viszont kimondottan utálom valamiért de igazábol nem is nagyon érdekel.
Sudoku viszont a házban nem marad megfejtetlenül Very Happy Wink

Ma eddig még nem kellett mérgelödnöm Wink remélem igy is marad. Wink
kutyus
Srí Lanka
Srí Lanka

HozzászólásElküldve: 2017.07.26, 08:11    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Sajnálatos mentalitásunk újabb "terméke"

Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Felhasználó weblapjának megtekintése
Bojtárgazdi
Srí Lanka
Srí Lanka

HozzászólásElküldve: 2017.07.26, 00:56    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

kutyus írta:

10 szuper tipp, mely segít megőrizni agyunk fiatalságát

1) Bizonyos tevékenységek – pl. zuhanyozás, fürdés, öltözködés – során végig tartsd csukva a szemedet, és így próbáld véghezvinni azokat.

2) Tanulj meg rövidebb szövegeket kívülről,
Ezeket ötvözheted is,

Tetszik, hogy kombinálni lehet az eljárásokat.

Bár a csukott szemmel tanulás néha már egész jól is tud menni vizsga előtt, csak nem tudtam, hogy újfajta technika... Very Happy Csöndet!
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Email küldése
Szécsike
Park
Park

HozzászólásElküldve: 2017.07.24, 16:46    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

kutyus írta:
... kiveszed az akkut és a sim kártyát, és óvatosan langyos hajszárítóval szárítgatod

Aranyosak vagytok,de megoldódott. Laughing "Átpakoltam" anya telefonjába,az enyém meg szárad. Laughing

Én is imádom a rejtvényeket,de úgy vagyok vele mint kutyus. Embarassed
A sudokura próbál rávenni az unokám-eredménytelenül. Laughing
A táskámban is mindig van,ha várakozni kell valahol,veszem elő mielőtt elönt az epe. aranyoskám
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése
kutyus
Srí Lanka
Srí Lanka

HozzászólásElküldve: 2017.07.24, 06:53    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Emmylie
keresztrejtvény fejteni én is szeretek, de nem a sudokut és az olaszt......egyikkel se tudok zöldágra vergődi Embarassed Lehet, ha annyit gyakorolnám, mint a másikat, menne, de ehhez lusta vagyok

Szécsike
bocsi, először nagyot nevettem......de sajnáltalak is közben.........
Próbáld meg Emmylie
módszerét, hogy kiveszed az akkut és a sim kártyát, és óvatosan langyos hajszárítóval szárítgatod
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Felhasználó weblapjának megtekintése
bau
Srí Lanka
Srí Lanka

HozzászólásElküldve: 2017.07.23, 21:32    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Ó Te szegény simi Crying or Very sad
Park
Park

HozzászólásElküldve: 2017.07.23, 21:09    Hozzászólás témája: .. Hozzászólás, az előzmény idézésével

Ma együtt fejtettünk babot Áginál,ahonnan szatyorban hoztam haza a megpucolt "részemet",rajta a telefon,cigi,kulcs. Mikor hazaértem megengedtem a csapot hogy megmosom a babot és a szatyor tartalmát beleöntöttem a vízbe. Crying or Very sad

Rögtön láttam hogy gáz van és gyorsan kikaptam a vízből a cuccot.Twisted Evil A cigim nem ázott el, Laughing de a telefonom annál inkább. Twisted Evil Fal Most nem műxik. Fal Benne van az összes eszem. Wink Crying or Very sad Még a férjem számát sem tudom fejből. Crying or Very sad
Most szárad a lelkem és reménykedem hogy működni fog. hódol

És még én voltam az,aki kinevette a kolléganőjét mikor a gulyáslevesből halászta ki a telefonját. Embarassed
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése
Emmylie
Őserdő
Őserdő

HozzászólásElküldve: 2017.07.08, 07:25    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Valoban jo tanácsok érdemes át olvasni meg fogadni.
Én miota az eszemet tudom éjszaka mindig sötétben közlekedek.
Még idegen helyen is kb a második naptol. Wink
Én Sudoku mániás vagyok. Very Happy Wink Ha találok egyet rögtön hozzá fogok és venni is szoktunk rejtvényeket. Nyerés ritkán de azért már Volt egy párszor Wink Very Happy
kutyus
Srí Lanka
Srí Lanka

HozzászólásElküldve: 2017.07.08, 06:02    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

MOST TALÁLTAM.........nekünk is hasznos lehet

10 szuper tipp, mely segít megőrizni agyunk fiatalságát

Annak kihangsúlyozása, hogy mennyire fontos testünket jó karban tartani egészségünk megóvása érdekében, teljesen felesleges lenne, hiszen ha másképp nem, elméleti szinten mindenki tisztában van vele. Az már kevésbé köztudott, hogy szinte ugyanilyen fontos lenne az is, hogy elménket is “fitten” tartsuk.

A rutinok szerinti életvitel bizonyos szempontból elég kielégítő tud lenni, de nem az agyunk számára. Szakemberek szerint ugyanis nem jó, ha egy adott rutin szerint éljük mindennapjainkat, mivel ez gátat szab agyunk természetes kreativitásának. Elsősorban a megszokássá vált, berögzült mozdulatokon kell változtatni, persze nem végleg, hanem időnként el kell térnünk ezektől.

A jó hír az, hogy néhány igen egyszerű gyakorlattal elérhetjük, hogy agyunkat fiatalon tartsuk. Ezek többek között olyan, a napi rutinunktól eltérő feladatok, melyek egy kicsit nagyobb munkára serkentik agyunkat. A teljesség igénye nélkül felsorolunk néhányat, melyeket érdemes legalább hetente egyszer gyakorolni, de túlzásba ne essünk, mert ezekből is hamar rutin válhat.

Az alábbi könnyen alkalmazható gyakorlatok bármely életkorban elkezdhetők, és agyunknak olyan pontjait aktivizálják, melyeket alig használunk

1) Bizonyos tevékenységek – pl. zuhanyozás, fürdés, öltözködés – során végig tartsd csukva a szemedet, és így próbáld véghezvinni azokat.

2) Tanulj meg rövidebb szövegeket kívülről, mondd fel magadnak hangosan, tedd félre két napra, majd mikor újra előveszed, már jól fogod tudni. Vagy akár olvass fel a partnerednek egy könyvből, újságcikkből, aztán cseréljetek, ugyanis más agyterület dolgozik, amikor egyedül, csendben olvasunk, és más, amikor hangosan tesszük ezt, és ismét más, amikor mi hallgatjuk, ahogy felolvasnak nekünk.

3) Használd a kevésbé ügyes kezedet! Ha például bizonyos tevékenységeket (fogmosás, fésülködés írás, könyv lapozás,telefon tartása stb.) csak jobb kézzel végeztél eddig, akkor próbáld meg bal kézzel is ugyanazt elvégezni, és fordítva. Fogmosásnál az is hozzátartozik, hogy “rossz” kézzel nyisd ki és nyomd a kefére a fogkrémet.

4) Becsukott szemmel sétálgass az otthonodban, próbáld felidézni a tárgyakat, bútorokat, képeket a falon stb… Ügyelj a testi épségedre, így lassan mozogj, hogy elkerüld a sérüléseket.

5) Vásárolj máshol kedvenc, jól bevált bevásárló helyed helyett. Törd meg a rutint, és néha menj egy teljesen új helyre.

6) Akár munkába mész, akár vásárolni, vagy éppen kutyát sétáltatsz, változtass a megszokott útvonaladon.

7) Próbálj ki új illatokat, és tarts különféle aromájú illóolajokat az éjjeliszekrényeden. Reggel, felkelés után az első dolgod az legyen, hogy beleszippantasz valamelyikbe. Az új illatok új idegpályákat mozgatnak meg.

Cool Sétálj el egy parkba, ülj le egy padra, és becsukott szemmel próbáld elképzelni, mi zajlik körülötted.

9) Minden nap tanulj valami újat!Ez lehet akár egy új szó, kifejezés, olvass ismeretlen városokról, országokról. Nem kell túlzásba esni ezzel sem, a lényeg, hogy mozgósítsd az agyadat valami új ismeret elsajátítására.

10) Keress új hobbit, netán többet is, például kezdj el hangszeren tanulni, de a tánc vagy éppen egy idegen nyelvek tanulása is ugyanilyen hasznos. Persze festhetsz is, vagy a kertészkedés is ide sorolható.

Ezeket ötvözheted is, például úgy, hogy csukott szemmel meghallgatsz egy szép klasszikus zenét és közben különféle illataromákat szippantgatsz, olyanokat, amiket nem szoktál gyakran érezni, szagolni.
Vissza az elejére
kutyus
Srí Lanka
Srí Lanka

HozzászólásElküldve: 2017.07.08, 05:43    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Nekem is vacakolt......ezért mentem át egy másik képfeltöltőre, amit Bau javasolt.
A régi fiókjaimba be tudok - egyenlőre - lépni, igaz, mindig úgy csináltam, hogy a gép jegyezze meg a jelszót és maradjak belépve

Minden esetre megnyugodtam, nem csak én vagyok egyre feledékenyebb Laughing Laughing
Ha valamit azonnal nem teszek az eredeti helyére, sok esély van rá, hogy hetekig nem találom meg Crying or Very sad Embarassed
Vissza az elejére
zsuzsok
Őserdő
Őserdő

HozzászólásElküldve: 2017.07.07, 17:55    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Én már régóta nem tudok a photob. be belépni
Mikor kezdett vacakolni átmentettem a képeket.
Emmylie
Őserdő
Őserdő

HozzászólásElküldve: 2017.07.07, 13:54    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Hát igen én is öregszemés sokat felejtek. Wink
A neten általában 3 jelszom van és a p.bucketnél az a baj hogy egyik se stimmel. Evil or Very Mad
Más jelszom nincsen nem is Volt az elmult 20 évben.
Az a baj hogy az a szolgáltato aminél az E-Mail-em Volt már rég megszünt igy valoszinü az E-Mail cimmel se jutnék semmire.
El kell fogadnom hogy ami Foto ott Volt el veszett. Sad
zsuzsok
Őserdő
Őserdő

HozzászólásElküldve: 2017.07.07, 10:28    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

A szobába belépve vettem észre hogy a cukros doboz a kezembe. Ha leteszem kereshettem volna.
Öregszünk.Mai sztori.
Az este zsupappa a nagy szél után össze szedi a lepotyogott sárga barackot. Rá öntötte a mára lekvár főzéshez elkészitett barackokra.
Reggel felkelés után az első , hogy leszedtem róla , kisidő mulva látom megint ott a rossz barack a többi tetején.
Kérdőre vontam miért tette vissza ??? ő nem tette vissza na fél óráig , ez volt a vita , rá tette nem tette. ?
Hát bizony igy felejtünk
bau
Srí Lanka
Srí Lanka

HozzászólásElküldve: 2017.07.07, 09:53    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Feledékenység!... Embarassed Laughing
Én az imént a konyhában,-a krumplit tettem be a szekrény polcára a só helyett! aranyoskám

Hülyülök... Crying or Very sad Mad
Srí Lanka
Srí Lanka

HozzászólásElküldve: 2017.07.07, 09:39    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Én egyszer napokig tartó mérgelődés után megálmodtam egy ritkán használt bankkártyánk elfelejtett PIN-kódját. Laughing

Pá-pá Gábor
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Email küldése
Hozzászólások megtekintése:   
Új téma nyitása   Hozzászólás a témához    Tartalomjegyzék -> Tábortűz Időzóna: (GMT +1 óra)
Ugrás az oldalra: 1, 2, 3 ... 9, 10, 11  Következő
1 / 11 oldal

Ugrás:  
Nem készíthetsz új témákat ebben a fórumban
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban
Nem módosíthatod a hozzászólásaidat a fórumban
Nem törölheted a hozzászólásaidat a fórumban
Nem szavazhatsz ebben fórumban