12 éves a Gazlap!!!
Információk
Szia Anonymus!
Összes látogató: 6
Utolsó tag: Judyth70
Keresés
Web Gazlap
Részletes fórum kereső
Utolsó fórumtémákból
- Szakértői témák:

- Kertészeti témák:
Leanderek(18)
Primulák (2.)
Milyen növény ez?? (37)
Orchideák otthonunkban (110)
CSERE-BERE növények, magok....(50)
Vendégeink a kertben (16)
Csuporkafélék (achimenes,kohleria,streptocarpus,stb) (10)
Kúszó és futó növények (19)
Amarilisz /Hippeastrum/22
Hagymások, gumósok, rizómások (34)
Vizikertészet, vizinövények halastavak (8)

- Tábortűz témák:
Milyen öröm ért ma? (35)
Kávéház (38)
Időjárás (53)
Gazlap szakácskönyv (61)
Böllérfesztivál 2017 Abádszalók
Jó tudni!-Érdekességek,ismeretterjesztő írások (4)
Hímzések,keresztszemesek,egyéb kézimunkák (6)
Ki milyen zenét hallgat Gazlapozás közben (8)
Viccek, vicces történetek, képek (13)
Valaki segítsen (22)
Írj bármilyen témáról(13)
A Tudat keresése

A Gazlap Fórumai
Tábortűz
Kertészet
Szakértők
Műhely
Archívum
Virágrend
Hirdetés
Üzenőfal
6:19:am kutyus :
Jó reggelt....meleg tavaszi reggel van
5:22:am Emmylie :
Jo reggelt szép napot
12:55:pm Bojtárgazdi :
Szép napot kívánok!
6:12:am Emmylie :
Szép jo reggelt
5:59:am kutyus :
Jó reggelt mindenkinek
10:43:am kutyus :
Kórházba vonult, fölerősítik
6:44:am Emmylie :
Dodot hiányoltam kora reggel.
6:00:am kutyus :
Jó reggelt, szép napot
4:44:am Emmylie :
Jo reggelt szép napot.
8:54:am kutyus :
Jó reggelt mindenkinek, kellemes hetet
7:03:am Emmylie :
Jo reggelt
8:51:am Emmylie :
Szép vasárnapot kivánok mindenkinek.
6:05:am kutyus :
Jó reggelt....Vasárnap van!!!
8:53:am Emmylie :
Jo reggelt szép napot.
6:13:am dodo :
Jó reggelt! Gazoskák!
Korábbi üzenetek

Csak regisztrált felhasználóknak
Regisztráció/Belépés
Google Hirdetések
Mellékletek
Hirdetés

Gazlap.hu :: Téma megtekintése - Miért mérgelődök?....mi bosszant? (23)
 Gy.I.K.Gy.I.K.   KeresésKeresés   CsoportokCsoportok   ProfilProfil   Privát üzeneteid olvasásához be kell jelentkeznedPrivát üzeneteid olvasásához be kell jelentkezned   BelépésBelépés 

Miért mérgelődök?....mi bosszant? (23)

Új téma nyitása   Hozzászólás a témához    Tartalomjegyzék -> Tábortűz
Előző téma megtekintése :: Következő téma megtekintése  
Szerző Üzenet
Capsella
Nyírfa
Nyírfa

HozzászólásElküldve: 2017.02.17, 03:58    Hozzászólás témája: Miért mérgelődök? Hozzászólás, az előzmény idézésével

Zsuzsok!
Ha az pl, comb, szárny, melle hús lett volna, az nem vált volna büdössé.
De a zúza az más! Azzal emészt, bár a tartalmát kimossák, de attól a zúzógyomor bontó enzimjei még benne vannak a bél falában és némi bomlási folyamat még van.
De lehet, hogy a világon semmi baja nem volt még, csak jól ki kellett volna mosni, levágni a zúza kemény gyomorfalát, újra jól kiáztatni és jó lett volna.

Nemrég vettem és is májat, zúzát és nem azonnal készítettem el, éreztem a zúza szagát. De nem estem pánikba, mert ha én vágok baromfit, akkor is érzem a zúza szagát addig, amíg a kemény falát le nem vagdosom. Tudom, hogy nem ezzel emészt, de a tisztítás során a belső emésztőfalból elég, ha egy-két pötty megmarad, onnan terjed a szag, mert ott az emésztési folyamatok tovább folynak.

Étteremben is ettem már zúzapörköltet és meglepetésemre a kemény fala rajta volt, de jó puha volt. Megettem, bár otthon is mindig levágtuk róla.
Tény, hogy elég tetemes mennyiséget szoktam így levagdalni, de utána a vagdalékot megfőzöm a kutyáknak, nagyon szeretik.

Egyébként a zúza, ha jól meg van főve, nagyon ízletes a levesben és a pörköltben is, de fasírtnak is össze lehet darálni. Csak nagyon munkaigényes a tisztítása így, ahogy én csinálom. Ráadásul, ha a főzhető mennyiségre számítom át a vételárat, akkor igen a comb felé jár az ára és még sokat dolgozok is vele, meg elég soká fő. De jobban szeretem a combnál is, ezért ha látok szép zúzát, megveszem, főleg a liba és pulyka zúza célszerűbb, valahogy haladósabb a tisztítása.

Összességében a belsőségek tárolhatósága nagyon rövid idejű.
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése
zsuzsok
Őserdő
Őserdő

HozzászólásElküldve: 2017.02.16, 13:15    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Kutyusom , hát nagyon remélem.

Én húsfélét hentesárút csak a hentesünknél veszek.őK csinálják a hentesárúkat is sok finomság van náluk , ők vágják a disznót is ugy hogy megbizom bennük mert szép és jó az árú. Viszont baromfit ugy kapják.
Na most az a kérdés hogy miért ilyen büdös volt ez a zuzza , Én amikor megjövök a bevásárlásból , rakom a hűtőbe , amit osztani kell az ebéd után , de akkor már minden bekerül a fagyóba.2. óránál tovább nem volt az én igen csak jól hűtő hűtőkémbe.
Baromfit minden héten csütörtökön kapna én ezt pénteken vásároltam, De azt is tudom hogy éjszakára a nyitott pultból elrakják a hűtőjükbe az árút . Pontosak és precizek.
E heti mérgelődésemet ez a kis képeslap enyhiti ,amit a lányoméktól kaptam pillangó tavaszi virágok , csak kár hogy a napocska nem süt.

Viszont a gazra még mindig nehezen tudok belépni.
kutyus
Srí Lanka
Srí Lanka

HozzászólásElküldve: 2017.02.16, 10:31    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Zsuzsok
remélem, ezzel vége is a mérgelődésednek!!!

Amióta glutén érzékeny vagyok, mindig elolvasom, mik az összetevői annak az élelmiszernek, amit venni akarok.........te is csináld ezt, mert akkor a lejárati időt is elolvasod. Bár sajnos sokszor azzal is csalnak Sad
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Felhasználó weblapjának megtekintése
zsuzsok
Őserdő
Őserdő

HozzászólásElküldve: 2017.02.16, 10:21    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Nálam napok óta megy a mérgelődés.
Pár napja , órákat kell várnom hogy betudjak ide a gazra lépni.2 napja egy Orosházi áruházban nem irom ki de nem magyar vettem egy szoba mamuszt, kifizettem a blokkal az orrom elé tolta a pénztáros.Csomagolás semmi.
A yénai főzővel szintén igy jártam a polcon volt megnéztem kérem hogy a dobozát adják ide , az már nincs meg , Akkor egy csomagolást legalább , semmilyen csomagoló anyaguk nincs , adott az eladó 3 szórólapot hogy tekerjem körül Twisted Evil ebédután egy gyanús telefon hivásom volt.

Ma reggel rá se néztem a seprűmre , nehogy valami mérgelődés legyen erre fel kiveszem a fagyóból a 4 napja vásárolt csirke zuzzát ráéheztem itt olvastam nemrég róla , tarhonyával akartam el késziteni de büdös volt, Kuka!!!! na most várhatom a következő napokat üljek a boszi seprűre vagy ne?

A gyanus telefon hivás után volt egy sms em amit akaratom ellenére kitörültem. Be kapcs a telót volt egy üzi azt már elolvastam és törlés , és pont akkor jött egy másik sms és mindkettő ki lett törölve , Azóta nem volt , de gyanitom az előző hivással volt kapcsolatba
Szécsike
Park
Park

HozzászólásElküldve: 2017.02.15, 23:57    Hozzászólás témája: .. Hozzászólás, az előzmény idézésével

Megint mérgelődök.... Twisted Evil

Reggelire hagymás rántottát kért a zuram.
A 2 nappal ezelőtt vásárolt vöröshagymám puha volt. Kiolvadt. babakill box
Vissza az elejére
bau
Srí Lanka
Srí Lanka

HozzászólásElküldve: 2017.02.14, 21:00    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Idézet:
Kidobtam" az ablakon

Nálam gyakran van ilyen! Crying or Very sad Crying or Very sad
Összegyűjtöm a kúpont,de a gyerekek nem mindig akkor tudnak vinni vásárolni,mikor az aktuális. Crying or Very sad
így sokszor kukába landol.. Crying or Very sad
Park
Park

HozzászólásElküldve: 2017.02.14, 19:56    Hozzászólás témája: .. Hozzászólás, az előzmény idézésével

A madarasban vásároltunk tegnap,vittem a kuponjaimat,mivel tudtam hogy sok mindent veszünk,eléggé kifogytam mindenből.

Elfelejtettem odaadni. Fal Fal Fal

"Kidobtam" az ablakon 2400 ft-ot. Nahát
Ahogy eljöttem a ptr-tól,már tudtam hogy hülye voltam,de az információnál nem tudtak segíteni. Twisted Evil Ha odaadom egy hajléktalannak,még jól is érzem magam tőle,de ez most fájt. Crying or Very sad
Vissza az elejére
kutyus
Srí Lanka
Srí Lanka

HozzászólásElküldve: 2017.02.14, 17:51    Hozzászólás témája: Miért mérgelődök?....mi bosszant? (23) Hozzászólás, az előzmény idézésével

Nyitom az újat, Bojti hsz-át bemásolva

Bojtárgazdi írta:
Hasonlóan tervezzük, csak a többiek egy kupacban laknak szinte, és szombaton találkoznak.
Én ezen a szombaton nem megyek órára, ezt jeleztem előre. A kérelem a tanszékvezető javaslata, ő tud róla és támogatni is fogja a költségelengedést. Tehát a kérelem elkészül mindenképpen.
Én pedig elküldöm egy aláírásomat szkennelve. Abból már oda másolják, ahová akarják.
Szkennere nincs is mindegyiküknek. Ha ott írják alá szombaton az egyetemen, talán az jár a legkisebb utánjárással.
Mert a levelezős mindenképpen mostohagyerek, szombaton nincs nyitva az egyetemi papírbolt sem, ahol egyben meg lehetne oldani mindent.

Előzmények itt
http://www.gazlap.hu/modules.php?name=Forums&file=viewtopic&t=4389
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Felhasználó weblapjának megtekintése
Hozzászólások megtekintése:   
Új téma nyitása   Hozzászólás a témához    Tartalomjegyzék -> Tábortűz Időzóna: (GMT +1 óra)
1 / 1 oldal

Ugrás:  
Nem készíthetsz új témákat ebben a fórumban
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban
Nem módosíthatod a hozzászólásaidat a fórumban
Nem törölheted a hozzászólásaidat a fórumban
Nem szavazhatsz ebben fórumban