13 éves a Gazlap!!!
Információk
Szia Anonymus!
Összes látogató: 6
Utolsó tag: janos001
Keresés
Web Gazlap
Részletes fórum kereső
Utolsó fórumtémákból
- Szakértői témák:

- Kertészeti témák:
Milyen növény ez?? (37)
Fokföldi ibolya / Saintpaulia (51)
Luffa
Vizikertészet, vizinövények halastavak (8)
Csomag indulás, érkezés.......köszönet(16)
Konyhakerti növények (13)
Vendégeink a kertben (16)
Viaszvirág (Hoya) 18
CSERE-BERE növények, magok....(50)
Orchideák otthonunkban (110)
Egzotikus és különleges növények (15)
Szobanövények (22)
Évelő virágok (20)
Bokrok,...cserjék (10)
Hagymások, gumósok, rizómások (34)

- Tábortűz témák:
Írj bármilyen témáról(13)
Milyen öröm ért ma? (35)
A Tudat keresése
Gazlap szakácskönyv (62)
Viccek, vicces történetek, képek (13)
Időjárás (53)
Jó tudni!-Érdekességek,ismeretterjesztő írások (4)
Kávéház (39)
Eladnám......Vennék (10)
Miért mérgelődök?....mi bosszant? (23)
A Természet csodái zenei aláfestéssel.
Kutyák, cicák, egyéb házi kedvenceink(49)

A Gazlap Fórumai
Tábortűz
Kertészet
Szakértők
Műhely
Archívum
Virágrend
Hirdetés
Üzenőfal
10:21:am timka :
sziasztok jó reggelt gazoskák
7:09:am csiri67 :
Szép napos derűs napot Gazosok!
6:32:am kutyus :
Jó reggelt....már szerda van
6:12:am kutyus :
Jó reggelt, szép napot!
2:54:pm Emmylie :
Szép délutánt kivánok mindenkinek.
6:38:am kutyus :
Jó reggelt, indul az új hét!......jó egészséget hozzá mindenkinek
6:36:am kutyus :
Jó reggelt, szép vasárnapot!
11:00:am Emmylie :
Szép napot kivánok mindenkinek.
5:58:am kutyus :
Jó reggelt, kellemes hétvégét mindenkinek!
9:30:pm terimamy :
Nyugodalmas jó éjszakát !
12:55:pm Bojtárgazdi :
Szép délutánt kívánok!
1:58:am Emmylie :
Jo reggelt szép napot.
5:12:pm Bojtárgazdi :
Járt már, de csak rövid időre. Sikeresen megkapta, sok év elteltével, a nekem küldött telefonjáról a képeket. Tartogattam, és tényleg utolértük a technikát...
3:05:pm bau :
Szia acsadrien! Régen jártál itt!
6:01:am kutyus :
Jó reggelt, kellemesebb napot!
Korábbi üzenetek

Csak regisztrált felhasználóknak
Regisztráció/Belépés
Google Hirdetések
Mellékletek
Hirdetés

Gazlap.hu :: Téma megtekintése - Írj bármilyen témáról(13)
 Gy.I.K.Gy.I.K.   KeresésKeresés   CsoportokCsoportok   ProfilProfil   Privát üzeneteid olvasásához be kell jelentkeznedPrivát üzeneteid olvasásához be kell jelentkezned   BelépésBelépés 

Írj bármilyen témáról(13)
Ugrás az oldalra: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Következő

Új téma nyitása   Hozzászólás a témához    Tartalomjegyzék -> Tábortűz
Előző téma megtekintése :: Következő téma megtekintése  
Szerző Üzenet
Bojtárgazdi
Srí Lanka
Srí Lanka

HozzászólásElküldve: 2017.04.27, 03:45    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

A konzulenssel megegyeztünk, mert nem találta elég jól összeszedettnek a dolgozatot... hogy júniusban több konzultációra lesz lehetőség. Az évet a beadandókkal zárom, szakdolgozat és záróvizsga majd szeptemberben.
Tulajdonképp hatalmasan megnyugodtam. Very Happy Sietni meg nem sietek sehova. A tanárnőben nagyon bízom, és tudom, hogy a saját becsvágya sem engedi, hogy bóvlit írjon alá. Nekem is az az érdekem, hogy jó szakdolgozatot védjek majd meg.

Míg ezt elkezdtem írni, hatalmas robaj a konyhából, Zsombor hangos nyögő-síró hangja. Megbotlott és arccal zuhant a pult sarkának, ami még fel is dőlt alatta. Mire kiértem, már feltápászkodott, de komolyan megsérült a szája. Holnap megy fogorvoshoz, gondolom, a szájsebészetre küldik majd szegényt. Lefeküdt egy erős fájdalomcsillapítóval.
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Email küldése
bagoly
Mamutfenyő
Mamutfenyő

HozzászólásElküldve: 2017.04.26, 20:10    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Capsella, nekem három féle fügém van, és úgy néz ki, nagyon elfagyott mind. Csak egészen a föld színe fölött kezdenek rügyezni. Kíváncsi leszek magasabban egyáltalán hajtani fognak-e.

Sajnos nálam sem kelt ki még a sárgarépa sem. Hogy a zöldség nem, vagy nagyon rosszul kel, ahhoz már sok éve hozzá vagyok szokva, de szomorú lennék, ha a répa is cserben hagyna.

Belőlem csak egy van, a többiek sokan vannak
Ezért nekem nagyon kell vigyázni magamra
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése
kutyus
Srí Lanka
Srí Lanka

HozzászólásElküldve: 2017.04.26, 05:36    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Capsella
szédültem, mire végig olvastam, miket csináltál-csináltatok!!!!
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Felhasználó weblapjának megtekintése
Capsella
Nyírfa
Nyírfa

HozzászólásElküldve: 2017.04.25, 20:54    Hozzászólás témája: Írj bármilyen témáról Hozzászólás, az előzmény idézésével

Na, gazosok, voltatok ma nagyon sokat eszemben, ahogy dolgoztam.

A bogyósokat a 2 évvel ezelőtti csigolyatörésem és már előtte évben is Anyu gondozása miatt nagyon elhanyagoltam.
Tavaly a legnagyobb melegben (bár tavaly jóformán nem is volt más) nekiálltam a vadrózsát, kökényt, galagonyát, akácot kivágni, a vesszőket kihordani, a töveket kiásni, de nem értem a végére.
Az idén is folytatom, amikor úgy adódik. No, ma megint úgy adódott.

Egy bokor csipkebogyó úgy beborította a fekete ribizlit, hogy alatta a vesszők elszáradtak, alulról kezdtek el a ribizlik hajtani. De legalább élnek ezek a bokrok! A csipkeágak 2-3 m hosszúak voltak, özön tövissel. Ezt a bokrot egy órán át vagdostam, mire csak az alsó 1 méternyi jó vastag vesszők maradtak meg. A tő belenőve a ribizli bokorba. Gondoltam, majd jön a férjem és ő vagdalja, én meg fogom ezeket a vesszőket, miközben ő vagdalja és egyesével szedem ki a bokorból, hogy a következőhöz hozzá lehessen férni. Később tényleg jött és együtt még negyed órán át kínlódtunk vele, mire kész lett, csak a tövében még ott van a gyökér. Majd megpróbálom állandóan vagdalni, hátha kifárad és kiszárad.
Utána elültettünk egy almafát.

Találtam medveszőlőt is, azt is a ribizlikonténerben vittem ki mag formájában és az elfeküdt mag kikelt és nagyon sok métert ment.
Holnapra van egy lián, az a piros ribizlin, jostán, fekete ribizlin és málnán is sok m2-en terpeszkedik a növények tetején. Gondolom, jó vastag gyökeret fogok találni.
Szintén holnapra ugyanitt vár még néhány m2 kökény is egy akácfa, amit tavaly nem tudtam megközelíteni a csipkétől és a kökénytől.
Szintén holnap ki fogom hordani a sok-sok töviskes vesszőt.

A málnásba elültettünk az idén és tavaly kb. 3 körtét és 5 almát.
Úgy nézett ki, hogy csak imitt-amott maradt egy-egy tő málna, mert mikor melyik állatfaj lelegelte és már azt hittük, nem tud regenerálódni.
De csodálatos ez a málna, a földben a gyökerek annak ellenére nem pusztultak el, hogy nem maradt zöld felület, hogy asszimiláljon.
Régen 4 fajta piros málnám volt, úgy látom, 3 fajtát meg tudok menteni.
Azért szeretném ha sikerülne, mert direkt érési sorrendben volt összeállítva a fajtasor. Így hogy ne unatkozzak, ami nem a sorában lévő fiatal hajtás, azokból földlabdával kiszedek és konténerezek, fajtánként más cserépbe, fólia konténerbe, hogy ne tudjam a fajtákat összekeverni.

A ribizliben, ahol fél méteres a gyep, rájöttem, hogy nincs kapacitásom felásni, geotextiliával fogom takarni és ha kipusztul alatta a gyep, akkor majd felásom.

Tegnap a legelőn egy vadkörtét és egy eperfát ültettünk el. Ma egy húsos somot és egy berkenyét. Nagy meló maga a gyepben gödörásás is, érett trágya van, de meg kell védeni az állatoktól. Csipkebogyót, galagonyát vágtunk ki azzal raktuk körbe. De ez csak átmeneti megoldás, majd valami praktikus karámfás megoldás kell hozzá, csak ahhoz még gödröt is kell fúrni az oszlopoknak. Ezek még kicsi csemeték voltak, de a szabadban jobban fejlődnek, mint a konténerben.

A kinti barna füge leveleinek a teteje elfagyott, mára már lehetett látni.

Ha belegondolok, hogy erre senki nem kényszerít bennünket, 67 évesek vagyunk és hisszük, hogy ennek van értelme.

Azért jutottak sokat eszembe Kedves Gazostársak, mert ti ugyanilyen mentalitásúak vagytok. Ti értitek ezt!

A bogyósok nagyon szépek, nagyon örülök nekik. És annak külön örülök, hogy akiknek ígértem belőlük szaporítóanyagot, azt ősszel már ki tudom szedni, hozzáférek, miután ekkora bozótirtást végeztem köztük és azt is látom, mennyit kell még felcsirkézni, hogy gyökeresítsek.

2011-ba ültettük a bogyósokat. A josta 2 m magas, a bokrok egymásba érnek. Nagyon szereti a helyét, de a ribizlik is. A málna volt kétséges számomra, de nagyon örülök, hogy alakul.

A petrezselyem és a sárgarépa még mindig nem kelt ki!
Vissza az elejére
mamoka11
Mag
Mag

HozzászólásElküldve: 2017.04.25, 08:38    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Helló!

Hogy tudom magyar nyelvre átállítani? Régen volt a fősorban opció erre. Most nincs.

Köszönöm!
Vissza az elejére
Terimamy
Fasor
Fasor

HozzászólásElküldve: 2017.04.25, 07:16    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Bojti !
Nyugodt, békés álmokat!
Gratulálok és sok sikert a továbbiakhoz !

http://www.idosallatok.hu/

Vissza az elejére
Bojtárgazdi
Srí Lanka
Srí Lanka

HozzászólásElküldve: 2017.04.25, 06:12    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Elküldtem a kész szakdolgozatot a konzulens tanárnőnek. Nagyon az utolsó pillanatban lett kész, de még a géppel való problémák mellett és dacára is készen lett.
Most már csak a konzulensi "ámen" kell, és köttethetem, beadhatom.
Nagy a drukk.

De most kicsit aludnom kell!
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Email küldése
tercsi
Park
Park

HozzászólásElküldve: 2017.04.23, 06:58    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

jó reggelt!
Megyünk a kertecskébe,megnézzük milyen kárt okozott a hó,és a fagy.
tercsi
kutyus
Srí Lanka
Srí Lanka

HozzászólásElküldve: 2017.04.22, 05:02    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

A tenger gyümölcsei közül egyedül a rákot tudom megenni, a többit nem.......csigát se ennék, és kígyót se
A békacomb rántva nagyon finom, gyenge husija van
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Felhasználó weblapjának megtekintése
Szécsike
Park
Park

HozzászólásElküldve: 2017.04.21, 18:39    Hozzászólás témája: ... Hozzászólás, az előzmény idézésével

Capsella írta:
... a fején verem szét a halas edényeket....

Ne tedd,lemegy róla a zománc! aranyoskám /bocs!/

Ica barátnémmal nagy ívben el kell kerülni a halasokat,mert öklendezik. Horgászni viszont imád,de ha fog,segítségért kiált. Ki érti ezt? őrült

Én egyébként mindent megkóstolok,szeretem a rákot,tintahalat,kagylót,csigát,/ezt pár konyak után ettem, vendégül láttak/ de békát,kígyót még nem próbáltam./tudtommal/ Ha nem mondanák meg mi az,akkor talán... Rolling Eyes

Nemtom. huh
Vissza az elejére
kutyus
Srí Lanka
Srí Lanka

HozzászólásElküldve: 2017.04.21, 16:14    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Az angolna isteni finom vajjal megsütni!!!
A halszagot én se bírom, kint a teraszon sütöm, ha csinálok - néhanapján

Sajnos teljesen ki vagyunk szolgáltatva az elektromosságnak Crying or Very sad Crying or Very sad
Ha az nincs, nálunk sincs se meleg víz, se fűtés, se főzés............minden árammal megy
Vissza az elejére
Terimamy
Fasor
Fasor

HozzászólásElküldve: 2017.04.21, 14:05    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Nekem gáztűzhelyem van . Ha napközben nincs áram és a cirkó nem működik, akkor a sütőt kapcsolom be és egy kicsit az melegíti a konyhát. Ha csak én vagyok itthon.
Éjjelre meg a kazánban tüzelünk, ezért nem fázunk
A világítást meg petróleum lámpával oldjuk meg. Jobb mint a gyertya.
Még megvan a régi, az egyiket Tasa levitte a tanyára, őneki sem kell sötétben várni a villanyra, ha esetleg kimaradás van.

Vissza az elejére
Emmylie
Őserdő
Őserdő

HozzászólásElküldve: 2017.04.21, 07:49    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Mire én jöttem (1 orakor) akkor már nem volt itt senki.
Szerdán és csütörtökön már a tyukokkal mentünk aludni.Wink
Sötét és hideg Volt a házban igy aztán az volt a legjobb ötletünk hogy le fekszünk.Én általában inkább tovább fennt maradok és korán kelek mert nem birok feküdni.
Igy Volt ez ma is fölkeltem 1-kor és mivel már Volt ujra TV és net hat hozzá fogtam az olvasgatáshoz.Két nap alatt bizony sok minden össze jön de legalább már nem érzem magam a külvilágtol elzárva. Wink
Terimamy
Fasor
Fasor

HozzászólásElküldve: 2017.04.21, 07:32    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Mi van itt ?
Nem tudtatok aludni, hogy kígyókról beszélgettek éjjel. Very Happy

Vissza az elejére
Capsella
Nyírfa
Nyírfa

HozzászólásElküldve: 2017.04.20, 23:18    Hozzászólás témája: Írj bármilyen témáról Hozzászólás, az előzmény idézésével

Az angolna állítólag finom étel, de még sosem ettem.

De ha a zember még egyszer-kétszer süt-főz halat, miközben én ezerrel ÁFA-zok, vagy világgá megyek vagy a fején verem szét a halas edényeket.

Nekem a hal BÜDÖS!!!!

E meg a tepsit, amiben tegnap sütötte, még ma sem mosogatta el. Ma valamilyen leves halat főzött, meg maradt is ki nyers hal. A 4 l leves hal még mindig a lábasban, az evőedények is a konyhában, a szálkák tányéron.
A hal bűzét nem viselem el!

10-kor lettem kész az ÁFA-bevallásokkal, mostanra kinyomtattam a nyugtákat.
Ha nem akarok reggel bűzbarlangba lépni a konyha helyett, akkor két napi edénynek neki eshetek.
Vissza az elejére
Hozzászólások megtekintése:   
Új téma nyitása   Hozzászólás a témához    Tartalomjegyzék -> Tábortűz Időzóna: (GMT +1 óra)
Ugrás az oldalra: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Következő
1 / 8 oldal

Ugrás:  
Nem készíthetsz új témákat ebben a fórumban
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban
Nem módosíthatod a hozzászólásaidat a fórumban
Nem törölheted a hozzászólásaidat a fórumban
Nem szavazhatsz ebben fórumban