15 éves a Gazlap!!!
Információk
Szia Anonymus!
Összes látogató: 6
Utolsó tag: czaczi
Keresés
Web Gazlap
Részletes fórum kereső
Utolsó fórumtémákból
- Szakértői témák:

- Kertészeti témák:
KAKTUSZOK ÉS POZSGÁSOK (48)
Vendégeink a kertben(17)
Erkély és ablakpárkány kertész (5)
Kertünk meglepetései (2)
Golgoták (17)
Fokföldi ibolya / Saintpaulia (52)
Amarilisz /Hippeastrum/22
Csuporkafélék (achimenes,kohleria,streptocarpus,stb) (10)
Kertes sorozatok a nagyvilágból
Konyhakerti növények (14)
Hibiszkuszok (32)
Segítség csak kertészeti témákban(17)

- Tábortűz témák:
Kutyák, cicák és egyéb házi kedvenceink (50)
Kávéház (40)
IDŐJÁRÁS (61)
JÓ TUDNI...érdekességek...ismeretterjesztő írások (5)
Találd ki (28)
Nagyik és ŐK..........(3)
GAZLAP szakácskönyv (71)
Slideshow & Videó
A Tudat keresése (2)
Ki milyen zenét hallgat Gazlapozás közben (9)
Vicces történetek,...képek(16)
Jópofa, "beszélő" elírásaink (6)

A Gazlap Fórumai
Tábortűz
Kertészet
Szakértők
Műhely
Archívum
Virágrend
Hirdetés
Üzenőfal
2:01:pm Emmylie :
Nem is kéne strandra mennem van medencénk Csak éppen a lábom miatt pár hétig plasztik zsákkal a lábamon tussoltam Strand és medence sajnos NO GO
10:41:am aszokfa :
Ma hiper szuper UV B sugárzás van odakinn... Jobb lenne árnyékban vagy idebenn!
10:34:am bau :
Mi van? Mindenki strandra ment?
5:22:am kutyus :
Jó reggelt mindenkinek!
5:39:am kutyus :
Jó reggelt......dögletes idő lesz megint
5:04:am kutyus :
Jó reggelt mindenkinek!
1:44:pm Bojtárgazdi :
Későn ébredtem, hajnalig a szúnyogok alig hagytak aludni. Mindenkinek szép napot kívánok!
5:09:am kutyus :
Jó reggelt mindenkinek!
11:21:am Bojtárgazdi :
Szép napot! Én is későn ébredtem, és így is telefonhívásra.
6:28:am kutyus :
Jó reggelt!Tovább aludtam a szokásosnál
11:27:am Bojtárgazdi :
Szép napot! nekem munka futott be, manapság már ez a divat.
5:09:am kutyus :
Jó reggelt mindenkinek! SZép Pünkösdi Ünnepet kívánok!
5:01:am kutyus :
Jó reggelt
5:06:am kutyus :
Jó reggelt mindenkinek
4:04:am Emmylie :
Jo reggelt szep napot.
Korábbi üzenetek

Csak regisztrált felhasználóknak
Regisztráció/Belépés
Google Hirdetések
Mellékletek
Hirdetés

Gazlap.hu :: Téma megtekintése - Szőlészet-Borászat
 Gy.I.K.Gy.I.K.   KeresésKeresés   CsoportokCsoportok   ProfilProfil   Privát üzeneteid olvasásához be kell jelentkeznedPrivát üzeneteid olvasásához be kell jelentkezned   BelépésBelépés 

Szőlészet-Borászat
Ugrás az oldalra: Előző  1, 2, 3 ... , 29, 30, 31  Következő

Új téma nyitása   Hozzászólás a témához    Tartalomjegyzék -> Kertészet
Előző téma megtekintése :: Következő téma megtekintése  
Szerző Üzenet
ászokfa
Fasor
Fasor

HozzászólásElküldve: 2006.03.11, 22:40    Hozzászólás témája: törköly Hozzászólás, az előzmény idézésével

Mentségemre mondom, egy bizonyos kakaspörkölt előkészületének hevében, udvariatlanul sebtében tároltam be magamnak, vendégem ajándékát.
Az elegánsan karcsú átlátszó üveg, vérvörös színű beltartalmat ígért. Viszonylag szolid címkéjével nem tűnt hivalkodónak, de bizonyos voltam benne, hogy, nagyra becsült vendégem nem akármit hozott.
Mára, a hazai "ellátmány" teljesen elfogyott. Elérkezett az ideje annak, hogy a szememet egyre jobban vonzó ajándék, terítékre kerüljön.
Gondosan előkészítettem a tisztára törölgetett borospoharat. Az ablak redőnyét átállítottam, kapjon igazi fényt a nedű, ha a pohárba töltöm. Már sikerült annyi dugóhúzót vennem, hogy egy otthon is maradjon, ebbéli nagy örömömben azt is kikészítem.
Na kérem, most jöhet az a kis csinos a kamrából! Forgatom a kezemben, gyönyörködöm a színében mikor gyengülő szemem élessége elé kerül a felirat kisebb része: ...TÖRKÖLY pálinka.
....nnnya! A számon kiszaladó indulatszót ne értsétek félre, most a csodálkozáson kívül elismerően guvadnak szemeim.
Mivel reggel van még, talán fél tíz. A régiek is azt mondták nekem:
-Fiam a napot ne borral, hanem pálinkával kezd! Az jobb a gyomornak!
Most valahogy semmi kedvem vitatkozni velük. Semmeddíg sem tart egy "éppen kéznél" lévő pálinkáspoharat lekapnom az étkező polcáról. Nem adjuk alább!
Az is megtörölgetve stb.
Töltök magamnak, nem sajnálom magamtól, a pohár kipirosodik és a gondos előkészület révén, rubinvörösen csillog az ablakon beszűrődő fényben.
Már nyúlnék érte, amikor felülkerekedik rajtam egy kényszer. Valami derengés arról, hogy valamikor, az ilyen pillanatokat megörökítettem és így, megosztottam egy GAZLAP nevű internetes fórum kellemes tagjaival. Némi bizonytalankodás után úgy kerengek a "téma" körül mintha tudnék fotózni. Az akkurátos mozdulatok felkavarják a levegőt, és meglepve tapasztalom, hogy ez nem a megszokott pálesz illat!
Nagyon finom vörösbor illatát érzem. A poharamat az orromhoz közelítve az enyhén animális pálesz alap felhőre felcsúcsosodik az alkohol révén az érett meggyre emléketető illat. Kóstolgatva érzem még, a törkölyt, itt természetesen kellemes. Valamint az aszalt gyümölcsre emlékeztető mazsolás kényeztető ízek, örömömét.
Nyelvemet csettintgetve a számban azon veszem észre magam, hogy azon gondolkodom,- Vajon milyen pipadohány illenék ezek után?
No de pardon! Én nem is pipázom!

Kedves Vackor koma! A bor is igen jó volt, de emlékek idézésébe belefáradtam volna. Tudom, most itt nekem, egy jó és nemes fehérborról kellet, volna igazán említést tennem, melynek neve: Ezeréves Magyarország Emléke, de sajnos már rég elfogyott és az egyébként szerény íráskészségemet csak evvel tudtam feljavítani. Kérlek nézd el nekem!

A továbbiakra nézve szükségesnek tartom az alábbi nyilatkozatot tenni!
Mielőtt ennek okán valaki belém kötne, hogy fellebb pálinkáról volt szó, annak ajánlom figyelmébe, hogy a kiváló nedű, természetes módon kapcsolódik a topictémához.
törköly
1. a szőlőfürt taposás vagy sajtolás után visszamaradt szilárd részei (héj, mag, csutka). Egyéb elnevezései: törköl, maláta, mont. A törköly több paraszti készítésű termék, így elsősorban a törkölybor alapanyaga (→ másodbor). – A törkölypálinka készítéséhez a törkölyt levegőtől elzárt edényben (törkölyös kád, félfenekű hordó) tárolják, törekes sárral fedik le. Borbőséges években a színlé leszűrése után a nedves törköly egészét kifőzték vagy kifőzették.

Mindenjót! Mindenkinek!
Ászokfa
voltam

Legutóbb ászokfa szerkesztette (2006.03.16, 17:18), összesen 2 alkalommal
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Felhasználó weblapjának megtekintése
bodajutka
Fűzfa
Fűzfa

HozzászólásElküldve: 2006.03.09, 20:52    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Köszi Bau!! Laughing Megint tanultam! öreg
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Email küldése Felhasználó weblapjának megtekintése
covy
Fasor
Fasor

HozzászólásElküldve: 2006.03.09, 20:51    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

bodajutka írta:
Jujujj! Abbol fejfájás lesz!
Habár két jó bor összefér ja ez a (küvé)??Ezt hogy irják???? Csak hallani hallottam!
Na most jó be zagyváltam Rolling Eyes

cuvée
bau
Srí Lanka
Srí Lanka

HozzászólásElküldve: 2006.03.09, 20:49    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Cuvee
Fűzfa
Fűzfa

HozzászólásElküldve: 2006.03.09, 20:47    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Jujujj! Abbol fejfájás lesz!
Habár két jó bor összefér ja ez a (küvé)??Ezt hogy irják???? Csak hallani hallottam!
Na most jó be zagyváltam Rolling Eyes
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Email küldése Felhasználó weblapjának megtekintése
covy
Fasor
Fasor

HozzászólásElküldve: 2006.03.09, 20:43    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

bodajutka írta:
Covy!
Jó már az idei termés? Ha legközelebb jössz sofőrt is hozz! Ital
Puszilom a nejed, s jobbulást kivánok neki! puszi2
Nekünk meg már tavaszt!!!!!!!!! Mad
Utállom már a telet! Evil or Very Mad

Szia Jutka!

Legközelebb viszek azt megkóstoljuk, ezt is azt is. Ital
bodajutka
Fűzfa
Fűzfa

HozzászólásElküldve: 2006.03.09, 20:39    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Covy!
Jó már az idei termés? Ha legközelebb jössz sofőrt is hozz! Ital
Puszilom a nejed, s jobbulást kivánok neki! puszi2
Nekünk meg már tavaszt!!!!!!!!! Mad
Utállom már a telet! Evil or Very Mad
Vissza az elejére
covy
Fasor
Fasor

HozzászólásElküldve: 2006.03.09, 20:34    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

BénaBéla írta:
kovy

Nagyon sajnálom, hogy ilyen messze laksz tőlünk.
Ilyen hosszú úton a bor is megtörne, vagy nem?

Confused Confused Confused

Béla!

Ha Londonig kibírta!?
BénaBéla
Vadgesztenyefa
Vadgesztenyefa

HozzászólásElküldve: 2006.03.09, 19:43    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

kovy

Nagyon sajnálom, hogy ilyen messze laksz tőlünk.
Ilyen hosszú úton a bor is megtörne, vagy nem?

Confused Confused Confused
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése
covy
Fasor
Fasor

HozzászólásElküldve: 2006.03.09, 18:39    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Idézet:

covy

Emlékeim szerint a fehérhere a gyökérzetén keresztül nitrogénnel látja el a talajt. Az még a szőlőnek is joljön.

Ez így van!
BénaBéla
Vadgesztenyefa
Vadgesztenyefa

HozzászólásElküldve: 2006.03.09, 16:32    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

covy írta

Idézet:
Reméljük lesz rá alkalom, hogy megkostolhasd. Nálunk bakhátolni szoktak tavasszal, ami azt jelenti, hogy fel ássák. Így a csapadék jobban le tud szivárogni. Én ezt nem csináltam meg mivel tavaly lett szerves trágyázva a szőllő, és csak kiástam vólna a trágyát. Remélem nem fagyott el. A köze fehérherével van vetve, így a nyári záporok nem mossák le a földet, ami tulajdon képpen anyag, amire aztán esős időben végképp nem lehet rámenni. Ezért a zöld takaró

covy

Emlékeim szerint a fehérhere a gyökérzetén keresztül nitrogénnel látja el a talajt. Az még a szőlőnek is joljön.
Vissza az elejére
covy
Fasor
Fasor

HozzászólásElküldve: 2006.03.09, 15:55    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

BénaBéla írta:
covy

Látom, hogy felétek nem szokás, vagy a szőlő nem igényli a téli takarást jól látom?

Reméljük lesz rá alkalom, hogy megkostolhasd. Nálunk bakhátolni szoktak tavasszal, ami azt jelenti, hogy fel ássák. Így a csapadék jobban le tud szivárogni. Én ezt nem csináltam meg mivel tavaly lett szerves trágyázva a szőllő, és csak kiástam vólna a trágyát. Remélem nem fagyott el. A köze fehérherével van vetve, így a nyári záporok nem mossák le a földet, ami tulajdon képpen anyag, amire aztán esős időben végképp nem lehet rámenni. Ezért a zöld takaró.
BénaBéla
Vadgesztenyefa
Vadgesztenyefa

HozzászólásElküldve: 2006.03.09, 15:35    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

covy

Hát a borokat én is szívesen kóstolgatnám!!!
A tiéd biztosan nem pancsolt készítmény.

Látom, hogy felétek nem szokás, vagy a szőlő nem igényli a téli takarást jól látom?
Vissza az elejére
covy
Fasor
Fasor

HozzászólásElküldve: 2006.03.09, 14:49    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Tegnap voltam a hegyen körülnézi. Arra, hogy dolgozni lehessen a szőllőben még egy kicsit várni kell. Túl nagy a sár, nem lenne érdemes tovább dagasztani. A sziklakertben bújnak a növénykék és a tulipánok 3-4cm-ek. A borokat is megkostolgattam, azok viszont finomak.

szirom
Nyírfa
Nyírfa

HozzászólásElküldve: 2006.03.09, 12:55    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Köszi, covy Smile
Vissza az elejére
Hozzászólások megtekintése:   
Új téma nyitása   Hozzászólás a témához    Tartalomjegyzék -> Kertészet Időzóna: (GMT +1 óra)
Ugrás az oldalra: Előző  1, 2, 3 ... , 29, 30, 31  Következő
30 / 31 oldal

Ugrás:  
Nem készíthetsz új témákat ebben a fórumban
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban
Nem módosíthatod a hozzászólásaidat a fórumban
Nem törölheted a hozzászólásaidat a fórumban
Nem szavazhatsz ebben fórumban