14 éves a Gazlap!!!
Információk
Szia Anonymus!
Összes látogató: 6
Utolsó tag: czaczi
Keresés
Web Gazlap
Részletes fórum kereső
Utolsó fórumtémákból
- Szakértői témák:

- Kertészeti témák:
Vendégeink a kertben(17)
Erkély és ablakpárkány kertész (5)
KAKTUSZOK ÉS POZSGÁSOK (48)
Segítség csak kertészeti témákban(17)
CSERE-BERE növények, magok....(50)
Leanderek(18)
Egzotikus és különleges növények (15)
Szárazkert
Milyen növényt vettem/szereztem ma (20 )
Citrusokról mindent (9)
Mangó, kiwi és egyéb egzotikus gyümölcsök (4)
Konyhakerti növények (14)

- Tábortűz témák:
Szomorú vagyok (9)
Valaki segítsen (22)
Ezzel kúráljuk magunkat (2)
Vicces történetek,...képek(16)
A Tudat keresése (2)
JÓ TUDNI...érdekességek...ismeretterjesztő írások (5)
IDŐJÁRÁS (60)
Írj bármilyen témáról (15)
Találd ki (28)
Gazlap SZAKÁCSKÖNYV (70)
Események........kiállítások....programok (4)
Versek, költemények (4)

A Gazlap Fórumai
Tábortűz
Kertészet
Szakértők
Műhely
Archívum
Virágrend
Hirdetés
Üzenőfal
1:36:pm Emmylie :
Szép délutánt.
5:17:am kutyus :
Jó reggelt mindenkinek!
8:39:am Emmylie :
Jo reggelt szép napot. Kutyus kedves gondolok rád.
5:16:am kutyus :
Jó reggelt mindenkinek!
5:39:am kutyus :
Jó reggelt!....hűűű Ászokom, ezt még úgyse értem!!
7:07:pm aszokfa :
Ha reggelit készítenek a házban még alszom! Előtte van félig nyitva a szemem.....
5:38:am kutyus :
Jó reggelt mindenkinek!....hogy- hogy MÁR??? alszol Ászokom?
6:14:am aszokfa :
Jó revgelt! Csak félig van nyitva a szemem . Már alszom
5:43:am kutyus :
Jó reggelt mindenkinek
3:52:pm Bojtárgazdi :
Szép napot, Gazoskák!
5:19:am kutyus :
Jó reggelt, kellemes hetet mindenkinek
5:16:pm Bojtárgazdi :
Mert az a mottó, hogy "mielőtt kilombosodik" - hát ez már komoly.
4:26:am kutyus :
Jó reggelt, kellemes hétvégét Micsoda jelek a tavaszról
3:41:pm Bojtárgazdi :
Szép napot kívánok! Már jön a Tavasz, mert a szomszéd megkért, vágjuk le a hozzá átlógó ágakat!
5:09:am kutyus :
Jó reggelt!
Korábbi üzenetek

Csak regisztrált felhasználóknak
Regisztráció/Belépés
Google Hirdetések
Mellékletek
Hirdetés

Gazlap.hu :: Téma megtekintése - Leanderek(18)
 Gy.I.K.Gy.I.K.   KeresésKeresés   CsoportokCsoportok   ProfilProfil   Privát üzeneteid olvasásához be kell jelentkeznedPrivát üzeneteid olvasásához be kell jelentkezned   BelépésBelépés 

Leanderek(18)
Ugrás az oldalra: Előző  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Következő

Új téma nyitása   Hozzászólás a témához    Tartalomjegyzék -> Kertészet
Előző téma megtekintése :: Következő téma megtekintése  
Szerző Üzenet
Szécsike
Őserdő
Őserdő

HozzászólásElküldve: 2018.02.23, 20:12    Hozzászólás témája: .. Hozzászólás, az előzmény idézésével

Nagyon sajnálom! Ilyenkor már a kivitelén szoktunk gondolkodni. Twisted Evil
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése
lius
Mamutfenyő
Mamutfenyő

HozzászólásElküldve: 2018.02.22, 11:59    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Ilyen még nem volt. Február végén kell behordanom a Leandereket. Eddig kutya bajuk, de a hétvégére -13 fokot is ígérnek. Húúúú, de mérges vagyok!!!!
Vissza az elejére
pili
Srí Lanka
Srí Lanka

HozzászólásElküldve: 2018.02.03, 13:10    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Puszi

Pá-pá Gábor
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Email küldése
oerzsi
Vadgesztenyefa
Vadgesztenyefa

HozzászólásElküldve: 2018.01.27, 19:18    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Pili, nehogy kitedd..., ami eddig bent volt 19-20 fokban az nem bírja ki még a mínusz 1-2 fokokat sem károsodás nélkül.
Megint mások azok a növények, amik megszokták ősszel a hűvösebb időket és úgy maradtak kint, vagy fűtetlen helységbe kerültek, és onnan kerülnek most ki.
Langyos-mosogatószeres permetlével permetezd meg ott ahol tetvek vannak. Egy liter vízhez két teáskanálnyi mosogatószer kell és szerintem még tehetsz bele 1 evőkanál ecetet is.
Én permetezés előtt egy denaturált szeszbe mártott puha ronggyal vagy szivaccsal, vagy egy ecsettel, megpróbálnám letörölgetni a kártevőket a növényről, igaz elég babra munka..., és utána permetezném meg, és ismételném a permetezést nap mint nap legalább egy hétig.
A földjét pedig valamilyen felszívódó rovarölő szeres vízzel kellene belocsolni, mert a peték ott vannak. (pl: Actara, tudom, hogy már nem szabad forgalmú szer, de 5 ml-es kiszerelésben szoktak adni a gazdaboltokban zöld könyv nélkül is)

http://picasaweb.google.com/115907101229751647496
Vissza az elejére
pili
Srí Lanka
Srí Lanka

HozzászólásElküldve: 2018.01.27, 09:41    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Köszönöm az ötleteket, tanácsokat.
Most már csak az a keservem, hogy ha most kiteszem, a friss, gyenge hajtások, bimbók nem fognak megfagyni? Rolling Eyes

Pá-pá Gábor
Vissza az elejére
Ildikó61
Mamutfenyő
Mamutfenyő

HozzászólásElküldve: 2018.01.20, 16:27    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Nálam az egyik tálca a garázs ajtaja mögött volt. ott van a leghűvösebb, de már rájöttem, a legrosszabb hely, mert ha besüt a nap, az a legmelegebb sarok.
Tegnapelőtt a beért magtokokat szedegettem, s akkor láttam meg, tele vannak pajzstetvekkel. Mospilánt kaptak belocsolva.
Capsella
Tölgyfa
Tölgyfa

HozzászólásElküldve: 2018.01.19, 16:47    Hozzászólás témája: Leánderek Hozzászólás, az előzmény idézésével

A nagyobbakat decemberben lecipeltem a pincébe. A kicsiket még nem, mert át akartam ültetni nagyobb cserépbe, hogy kevésbé száradjanak ki télen a pincében. Nem értem rá átültetni, helyesebben igen dögös voltam.
Amikor hidegebb jött, levittem őket a pincelejáróba, ami azért igen nyitott. Löktem rájuk textiliákat, amiket leszedtem a hidegek után. Most a napokban lévő hidegre nem voltak takarva. Tegnap meglepve láttam, hogy semmi rovar, semmi gomba!
Megpróbálom itt kihúzni velük kis takargatással. A többi már marad a pincében.
Azokat már nem hozhatom ki a pincelejáróba, mert útban lennének. A kicsikkel is feszt csesztetnek, hogy mindenütt láb alatt vagyok.

Tavasszal nagy összehasonlítást végzek. A terasz alatt van egy üres, de egy oldalra teljesen nyitott tárolókapacitás. Lehet, hogy azt kéne megcsinálni a teleltetéshez. Jó lenne, hogy nem kellene lépcsőzni, de vénségemnek eza 80 cm-es magasságra, alacsonyságra bebújósdi a cserepekkel már nem megy könnyen. Ott legalább elférnének és nem lenének útban. Valami jó kis hőszigetelést meg ki kell találnom és azt meg is kell majd csinálni.
A terasz előtt újra életre keltem a lugaszőlőt, az is nehezíteni fogja a mozgást. De nagyon kell ez a szőlő, mert azzal, hogy ki kellett vágni a diófát, eltűnt az árnyék. Ez a csodaszőlő 1998-ban volt ültetve és a fiam már többször lefűrészelte, mert ez a mániája... De ez a szőlő mindig kihajt. Az ősszel, amikor még nem tudtam a diófa sorsát, nem metszettem le a szőlő venyigét, több méter van. Most nagyon jól jön, ebből egy lugast kezdek nevelni. Pölöskei muskotály, sosem volt permetezve.

Végül is, most meg tudom oldani úgy a lugasnevelést, hogy a terasz alá be lehessen kúszogatni a leánderekkel.

Óh, nagy gond ez a teleltetés, behordás, kihordás.

A pince nekem is meleg, mert amikor már jön a napsütés, elkezd melegedni, Ha rányitjuk az ablakot és nyitva marad éjszakára, az nem használ a friss hajtásoknak.

Ugye tudjátok, a magtokokat már nézegetni kell, mert valószínűleg kezdenek felrepedni.
Vissza az elejére
lius
Mamutfenyő
Mamutfenyő

HozzászólásElküldve: 2018.01.19, 13:41    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Pili!

Nekem még kint vannak a Leanderek. Kutya bajuk. Szerintem Te is jobb teszed ha kirakod őket. Én akkor szoktam csak bevinni, ha -7 fokot ígérnek.
Vissza az elejére
halkatla
Fasor
Fasor

HozzászólásElküldve: 2018.01.19, 11:54    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Gyapjas tetü van a leádon. A helyzet az, hogy mostanáig még nagyon be sem kellett volna vinned a leákat. Élég lett volna, ha nagyon hideget mond, -8 alatt, és akkor is csak arra a pár napra. A folyamatos -3-5 fok nem árt neki annyira, mint a fütött hely. Kérdezd meg a szomszédot, nincs e neki egy hideg sarok a pincéjében, vagy garázsban. A gyapjast a lakástban ugy tudod elirtani, ha egy ablaktisztitós üres falkont feltöltesz vizzel, kb. 4 dl. és hozzáöntesz kb fél dl. Cif vagy Pur vagy valami hasonló mosogatórszert. nem kell hogy habozzon. Ezzel fujd le többször. Nem árt a lakásban, a tetüt meg leviszi.
pili
Srí Lanka
Srí Lanka

HozzászólásElküldve: 2018.01.19, 07:34    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Mi a teendő?

Évről-évre visszatérő problémám a teleltetés, mivel a lakásnak nincs egyetlen fűtetlen helyisége sem. A leandereket a fürdőszobában teleltetem, ahol viszonylag hűvös van, csak fürdéskor-zuhanyozáskor fűtjük be, de így is 19-20 fok van egész nap. Teljesen beindultak szegények, a csenevész hajtások végén megjelentek a bimbók, de mikor tavasszal kikerülnek a teraszra, ezek nagyon gyéren nyílnak ki, viszont levágni nincs szívem őket, ezért aztán egész nyáron ritka a virágzásuk.

A másik baj - gondolom, ez is a nem megfelelő hőmérséklet miatt van -, hogy a levélhónaljakban valami fehér lepedék jelent meg, amivel megint nem tudok mit kezdeni. Ha pajzstetű lenne, annak tudom a módját, de ezt nem ismerem.

Köszönöm a segítséget!

Embarassed Rolling Eyes Embarassed Rolling Eyes Embarassed

Pá-pá Gábor
Vissza az elejére
uncsikák5
Almafa
Almafa

HozzászólásElküldve: 2017.11.27, 18:29    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Nem mertem bevállalni a bizonytalant és szombaton a vejem segítségével kiástuk és lecipeltük a pincébe az összes leandert, kb. 30-40 tő, kisebb, nagyobb. Így legalább nyugodtan alszom. Köszönöm nektek.
Vissza az elejére
ranyu
Nyírfa
Nyírfa

HozzászólásElküldve: 2017.11.27, 12:50    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Kedves Uncsikák!
Ha nem szeretnéd, hogy tőben visszafagyjon, ki kellene cincáni a földből, ahogy Capsella javasolta.
Előző tél után még a télálló fajták is csak tőből hajtottak ki. Persze lehet, hogy enyhe tél lesz, és felesleges lesz a nagy munka, de elég egy éjszaka mínusz 8-10 fokkal és a fának nevelt leander tövig visszafagy. Ha ez nem probléma, a tő valószínűleg megmarad, pláne, ha bebugyolálod.
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Email küldése Felhasználó weblapjának megtekintése
Capsella
Tölgyfa
Tölgyfa

HozzászólásElküldve: 2017.11.25, 10:03    Hozzászólás témája: Leándrek Hozzászólás, az előzmény idézésével

Ha tudod, hogy még akarod a jövőben is ezeket a leándereket, gyorsan lássatok munkához, még nem késő.
A tavalyi tél is bizonyította, hogy ez a klímaváltozás még nem oldotta meg a dézsásaink teleltetését.
Kukoricacsutkával, szalmával telelteni se kis munka és bizonytalan az eredmény, visszafagyhat.

A húgomék tavaly a lakatlan melléképületben teleltették, kartonpapírral körbevették, de mind elfagyott. Korábban a rendes házban, fűtetlen szobában, de most minden foglalt volt karácsonyra, hazajött mindenkiű.
Én előre szóltam, hogy az egy szál kartonpapír nem lesz elég, ha nagyon hideg lesz A sógorom asszonta, ne beszéljek, a nagy házban is fűtetlenben volt évekig. Ja, csak ott sosem fagyott be a víz, itt meg igen.Azok is karvastagságú leénderek voltak.
Most szaporítjuk nekik a leándereket, de mikor lesz abból mutatós növény?

A teleltetéssel kapcsolatban engem a tavalyi tél nagyon jobb belátásra bírt: inkább lehordom, de ne fagyjon el, ami már szépen díszlik.
Vissza az elejére
uncsikák5
Almafa
Almafa

HozzászólásElküldve: 2017.11.24, 14:22    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Sziasztok!
A segítségeteket szeretném kérni. Tavaly kaptam 4 tő különböző, állítólag 16 év körüli leandert, amit akkor beültettem cserepestől a kertbe. (A bácsi már nem tudta gondozni őket.) Fának vannak vágva. A száruk kb. alkar körüli átmérőjű. Most gondban vagyok, hogy kiássam-e őket, vagy valamilyen takarással, fólia, kukoricaszár, stb. esetleg megpróbálkozzam kint teleltetni.A nevüket sajnos nem tudom. Elég emberes munka lenne a pincébe lehordani. (A terület ahol ki vannak ültetve a Szelidi-tónál van.)

A véleményeteket várom és köszönöm.
Vissza az elejére
bénácska
Facsemete
Facsemete

HozzászólásElküldve: 2017.11.23, 13:46    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Az egy-két éves leanderek kint vannak még nálam a fal mellett, nem csinálok vele bajt? A nagyok a múlt évben is kint teleltek, most is kint fognak, de a kicsik miatt bizonytalan vagyok, mikor kell őket bevinni ?
Vissza az elejére
Hozzászólások megtekintése:   
Új téma nyitása   Hozzászólás a témához    Tartalomjegyzék -> Kertészet Időzóna: (GMT +1 óra)
Ugrás az oldalra: Előző  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Következő
3 / 8 oldal

Ugrás:  
Nem készíthetsz új témákat ebben a fórumban
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban
Nem módosíthatod a hozzászólásaidat a fórumban
Nem törölheted a hozzászólásaidat a fórumban
Nem szavazhatsz ebben fórumban