15 éves a Gazlap!!!
Információk
Szia Anonymus!
Összes látogató: 6
Utolsó tag: czaczi
Keresés
Web Gazlap
Részletes fórum kereső
Utolsó fórumtémákból
- Szakértői témák:

- Kertészeti témák:
Segítség csak kertészeti témákban(17)
CSERE-BERE növények, magok....(50)
Vendégeink a kertben(17)
Daturák, trombita virágok (2)
KAKTUSZOK ÉS POZSGÁSOK (48)
Kékpillangó /clerodendron/...és egyéb Végzet-ek(5)
Virágaink, növényeink teleltetése (4)
Paprikák, chilik, Paradicsomok(5)
Milyen növényt vettem/szereztem ma (20 )
Gyümölcsök (5)

- Tábortűz témák:
JÓ TUDNI....érdekességek...ismeretterjesztő írások (6)
Írj bármilyen témáról (15)
A Tudat keresése (3)
Találd ki (29)
Milyen öröm ért ma? (37)
Vicces történetek,...képek(17)
GAZLAP szakácskönyv (72)
IDŐJÁRÁS (62)
Ki milyen zenét hallgat Gazlapozás közben (9)
Szomorú vagyok (10)
Versek, költemények (4)
ŐSZ....2015....2016.....2017.....2018.....2019.

A Gazlap Fórumai
Tábortűz
Kertészet
Szakértők
Műhely
Archívum
Virágrend
Hirdetés
Üzenőfal
5:16:am kutyus :
Jó reggelt!
4:54:am kutyus :
Jó reggelt mindenkinek
5:17:am kutyus :
Jó reggelt
5:40:am kutyus :
Jó reggelt, szép vasárnapot!
5:15:am Etimami :
Jó reggelt. Szép vasárnapot.
5:25:am kutyus :
Jó reggelt, kellemes hétvégét....jó kertezést
5:23:am Etimami :
Jó reggelt. Kellemes hétvégét.
4:49:am kutyus :
Jó reggelt
5:28:am kutyus :
Jó reggelt mindenkinek
5:51:am kutyus :
Jó reggelt!
5:35:am kutyus :
Jó reggelt mindenkinek
4:58:am kutyus :
Jó reggelt, szép vasárnapot! Használjátok kis a "nyarunkat" !
5:13:am kutyus :
Jó reggelt, kellemes hétvégét
4:50:am kutyus :
Jó reggelt mindenkinek!
5:38:am kutyus :
Jó reggelt!
Korábbi üzenetek

Csak regisztrált felhasználóknak
Regisztráció/Belépés
Google Hirdetések
Mellékletek
Hirdetés

Gazlap.hu :: Téma megtekintése - Leanderek(18)
 Gy.I.K.Gy.I.K.   KeresésKeresés   CsoportokCsoportok   ProfilProfil   Privát üzeneteid olvasásához be kell jelentkeznedPrivát üzeneteid olvasásához be kell jelentkezned   BelépésBelépés 

Leanderek(18)
Ugrás az oldalra: Előző  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Következő

Új téma nyitása   Hozzászólás a témához    Tartalomjegyzék -> Kertészet
Előző téma megtekintése :: Következő téma megtekintése  
Szerző Üzenet
Capsella
Mamutfenyő
Mamutfenyő

HozzászólásElküldve: 2018.03.11, 00:55    Hozzászólás témája: Leánderek Hozzászólás, az előzmény idézésével

Szécsike!
Tudod-e, egy héten én is hányszor mondom, hogy legjobb hülyének lenni.
Az egy nagyon kényelmes állapot.
Meg aztán magunk akartuk ezt a sok növényt, dolgozzunk vele egyedül...

A kisebb leándereket ma kihoztam a pincelejáróba, előtte megöntöztem őket. Holnap felhozom, átültetem őket. Ha rosszra fordulna az idő, akkor felhordom a teraszra, az védettebb.
Holnap a nagyobbakat is felhozom, megöntözöm.

Én úgy gondolom, tápoldatozni inkább csak akkor szabad, ha már jól beindult a nedvkeringésük, nehogy túlságosan töményként kerüljön a "vérkeringésükbe" az oldat. Mert ez olyan lenne nekik, mintha mi éhgyomorra bekapunk valami kockázatos dolgot.

Nem tudom, mi lenne velem virágok nélkül.
Valahogy nem bírok rendesen lábra kapni. Bezzeg tegnap is, ma is matattam a kertben, teljes elfáradásig (ez a mostani edzettségemben elég hamar eljön), de ahogy dolgozok, mindig még ezt, még azt, már azt a kis munkát csak nem hagyom ott, így meg hogy néz ki, azzal a vonallal bezárólag elvégzek. Tegnap is, ma is csurgott rólam az izzadság.
Legalább bomlik a zsír, épül az izom. Napsütésben meg különösen!
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése
Szécsike
Őserdő
Őserdő

HozzászólásElküldve: 2018.03.10, 19:29    Hozzászólás témája: .. Hozzászólás, az előzmény idézésével

Nnnna akkor én is kipakolom,tudok rátok hivatkozni. Wink Laughing
Említettem már a férjemnek de mindig lehurrog és a májusi minuszokkal hozakodik elő. Twisted Evil
Amikor a meséket ültettem el,akkor sem győztem hallgatni a hozzáértő megjegyzéset. Twisted Evil Próbálom neki elmagyarázni a miérteket,de ő csak a fagyosszenteket emlegeti,meg hogy minden évben kapkodom elő a rongyokat. Twisted Evil Ha megkérem valami kerti munkára,az a válasza hogy ő ehhez nem ért. Rolling Eyes Ilyenkor meg szakért. Wink Laughing
Vissza az elejére
oerzsi
Vadgesztenyefa
Vadgesztenyefa

HozzászólásElküldve: 2018.03.09, 20:08    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Örülök, hogy sikerült kiirtani azokat a fránya kártevőket Smile Smile.
Már kiteheted őket a teraszra, ott védett helyen vannak.
Most elég melegek a nappalok, nem éri hirtelen sokk őket a hőmérséklet változás miatt.

http://picasaweb.google.com/115907101229751647496
Vissza az elejére
pili
Srí Lanka
Srí Lanka

HozzászólásElküldve: 2018.03.09, 12:12    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Hogy nekem mennyi nyavalyogni valóm van leander-ügyben... Embarassed Embarassed Embarassed

Ugye, most már kitehetem a teraszra őket?

Lekezeltem őket, ahogy oerzsi írta, szépen meg is szűnt a gyapjastetű-fertőzés, a megnyurgult hajtásokat visszavágtam, az ido.ep.hu szerint már nem várhatóak jelentősebb fagyok.

Szerintetek? Rolling Eyes

Pá-pá Gábor
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Email küldése
Capsella
Mamutfenyő
Mamutfenyő

HozzászólásElküldve: 2018.02.24, 21:46    Hozzászólás témája: Leánderek Hozzászólás, az előzmény idézésével

Azokat a leándereket, amiket egész télen nem vittem be a pincébe, most hordtam be. Már levettem róluk a takarót, napoztak a pincelejáróban, ezért úgy gondolom, megindult a nedvkeringésük és már nem mertem kockáztatni.

Az év legutálatosabb dátumai:
negyedéveket követő 20-a, február 25., május 31.
Vissza az elejére
erdőmenti
Hajtás
Hajtás

HozzászólásElküldve: 2018.02.24, 04:48    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Én is tegnap du. hordtam be a leandereket, eddig kint voltak, be vagyok havazva, kinn is "benn" is! A határidőket legszívesebben fel lőném a holdba!
Vissza az elejére
Szécsike
Őserdő
Őserdő

HozzászólásElküldve: 2018.02.23, 20:12    Hozzászólás témája: .. Hozzászólás, az előzmény idézésével

Nagyon sajnálom! Ilyenkor már a kivitelén szoktunk gondolkodni. Twisted Evil
Vissza az elejére
lius
Mamutfenyő
Mamutfenyő

HozzászólásElküldve: 2018.02.22, 11:59    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Ilyen még nem volt. Február végén kell behordanom a Leandereket. Eddig kutya bajuk, de a hétvégére -13 fokot is ígérnek. Húúúú, de mérges vagyok!!!!
Vissza az elejére
pili
Srí Lanka
Srí Lanka

HozzászólásElküldve: 2018.02.03, 13:10    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Puszi

Pá-pá Gábor
Vissza az elejére
oerzsi
Vadgesztenyefa
Vadgesztenyefa

HozzászólásElküldve: 2018.01.27, 19:18    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Pili, nehogy kitedd..., ami eddig bent volt 19-20 fokban az nem bírja ki még a mínusz 1-2 fokokat sem károsodás nélkül.
Megint mások azok a növények, amik megszokták ősszel a hűvösebb időket és úgy maradtak kint, vagy fűtetlen helységbe kerültek, és onnan kerülnek most ki.
Langyos-mosogatószeres permetlével permetezd meg ott ahol tetvek vannak. Egy liter vízhez két teáskanálnyi mosogatószer kell és szerintem még tehetsz bele 1 evőkanál ecetet is.
Én permetezés előtt egy denaturált szeszbe mártott puha ronggyal vagy szivaccsal, vagy egy ecsettel, megpróbálnám letörölgetni a kártevőket a növényről, igaz elég babra munka..., és utána permetezném meg, és ismételném a permetezést nap mint nap legalább egy hétig.
A földjét pedig valamilyen felszívódó rovarölő szeres vízzel kellene belocsolni, mert a peték ott vannak. (pl: Actara, tudom, hogy már nem szabad forgalmú szer, de 5 ml-es kiszerelésben szoktak adni a gazdaboltokban zöld könyv nélkül is)

http://picasaweb.google.com/115907101229751647496
Vissza az elejére
pili
Srí Lanka
Srí Lanka

HozzászólásElküldve: 2018.01.27, 09:41    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Köszönöm az ötleteket, tanácsokat.
Most már csak az a keservem, hogy ha most kiteszem, a friss, gyenge hajtások, bimbók nem fognak megfagyni? Rolling Eyes

Pá-pá Gábor
Vissza az elejére
Ildikó61
Mamutfenyő
Mamutfenyő

HozzászólásElküldve: 2018.01.20, 16:27    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Nálam az egyik tálca a garázs ajtaja mögött volt. ott van a leghűvösebb, de már rájöttem, a legrosszabb hely, mert ha besüt a nap, az a legmelegebb sarok.
Tegnapelőtt a beért magtokokat szedegettem, s akkor láttam meg, tele vannak pajzstetvekkel. Mospilánt kaptak belocsolva.
Capsella
Mamutfenyő
Mamutfenyő

HozzászólásElküldve: 2018.01.19, 16:47    Hozzászólás témája: Leánderek Hozzászólás, az előzmény idézésével

A nagyobbakat decemberben lecipeltem a pincébe. A kicsiket még nem, mert át akartam ültetni nagyobb cserépbe, hogy kevésbé száradjanak ki télen a pincében. Nem értem rá átültetni, helyesebben igen dögös voltam.
Amikor hidegebb jött, levittem őket a pincelejáróba, ami azért igen nyitott. Löktem rájuk textiliákat, amiket leszedtem a hidegek után. Most a napokban lévő hidegre nem voltak takarva. Tegnap meglepve láttam, hogy semmi rovar, semmi gomba!
Megpróbálom itt kihúzni velük kis takargatással. A többi már marad a pincében.
Azokat már nem hozhatom ki a pincelejáróba, mert útban lennének. A kicsikkel is feszt csesztetnek, hogy mindenütt láb alatt vagyok.

Tavasszal nagy összehasonlítást végzek. A terasz alatt van egy üres, de egy oldalra teljesen nyitott tárolókapacitás. Lehet, hogy azt kéne megcsinálni a teleltetéshez. Jó lenne, hogy nem kellene lépcsőzni, de vénségemnek eza 80 cm-es magasságra, alacsonyságra bebújósdi a cserepekkel már nem megy könnyen. Ott legalább elférnének és nem lenének útban. Valami jó kis hőszigetelést meg ki kell találnom és azt meg is kell majd csinálni.
A terasz előtt újra életre keltem a lugaszőlőt, az is nehezíteni fogja a mozgást. De nagyon kell ez a szőlő, mert azzal, hogy ki kellett vágni a diófát, eltűnt az árnyék. Ez a csodaszőlő 1998-ban volt ültetve és a fiam már többször lefűrészelte, mert ez a mániája... De ez a szőlő mindig kihajt. Az ősszel, amikor még nem tudtam a diófa sorsát, nem metszettem le a szőlő venyigét, több méter van. Most nagyon jól jön, ebből egy lugast kezdek nevelni. Pölöskei muskotály, sosem volt permetezve.

Végül is, most meg tudom oldani úgy a lugasnevelést, hogy a terasz alá be lehessen kúszogatni a leánderekkel.

Óh, nagy gond ez a teleltetés, behordás, kihordás.

A pince nekem is meleg, mert amikor már jön a napsütés, elkezd melegedni, Ha rányitjuk az ablakot és nyitva marad éjszakára, az nem használ a friss hajtásoknak.

Ugye tudjátok, a magtokokat már nézegetni kell, mert valószínűleg kezdenek felrepedni.
Vissza az elejére
lius
Mamutfenyő
Mamutfenyő

HozzászólásElküldve: 2018.01.19, 13:41    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Pili!

Nekem még kint vannak a Leanderek. Kutya bajuk. Szerintem Te is jobb teszed ha kirakod őket. Én akkor szoktam csak bevinni, ha -7 fokot ígérnek.
Vissza az elejére
halkatla
Fasor
Fasor

HozzászólásElküldve: 2018.01.19, 11:54    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Gyapjas tetü van a leádon. A helyzet az, hogy mostanáig még nagyon be sem kellett volna vinned a leákat. Élég lett volna, ha nagyon hideget mond, -8 alatt, és akkor is csak arra a pár napra. A folyamatos -3-5 fok nem árt neki annyira, mint a fütött hely. Kérdezd meg a szomszédot, nincs e neki egy hideg sarok a pincéjében, vagy garázsban. A gyapjast a lakástban ugy tudod elirtani, ha egy ablaktisztitós üres falkont feltöltesz vizzel, kb. 4 dl. és hozzáöntesz kb fél dl. Cif vagy Pur vagy valami hasonló mosogatórszert. nem kell hogy habozzon. Ezzel fujd le többször. Nem árt a lakásban, a tetüt meg leviszi.
Hozzászólások megtekintése:   
Új téma nyitása   Hozzászólás a témához    Tartalomjegyzék -> Kertészet Időzóna: (GMT +1 óra)
Ugrás az oldalra: Előző  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Következő
3 / 8 oldal

Ugrás:  
Nem készíthetsz új témákat ebben a fórumban
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban
Nem módosíthatod a hozzászólásaidat a fórumban
Nem törölheted a hozzászólásaidat a fórumban
Nem szavazhatsz ebben fórumban