15 éves a Gazlap!!!
Információk
Szia Anonymus!
Tagok: 1 / 18286
Összes látogató: 7
Utolsó tag: czaczi
Keresés
Web Gazlap
Részletes fórum kereső
Utolsó fórumtémákból
Hirdetés
Üzenőfal
5:41:am kutyus :
Jó reggelt mindenkinek!
8:07:pm bau :
Nna véééégre!
8:02:pm kutyus :
itt vagyok....ragyogok!.. ..Tabon voltam, kb. 1 órája értem haza
7:47:am etimami :
Szép napot mindenkinek. Itt esett az eső.
5:02:am kutyus :
Jó reggelt! Akkor jó
7:18:pm Emmylie :
Nem áztam el csak egy kicsit. Mikor a faluba értem a nap sütött.
5:43:am kutyus :
Jó reggelt!Remélem, nem ázol el Emmylie!
5:19:am Emmylie :
Jo reggelt szep napot. Vissz-ut napom van
6:48:am etimami :
Szép napot mindenkinek.
5:31:am kutyus :
Jó reggelt
5:36:am kutyus :
Jó reggelt mindenkinek
5:47:am kutyus :
Jó reggelt, indul az új hét
7:55:am pili :
Szép vasárnapot!
5:16:am kutyus :
Jó reggelt, szép vasárnapot!
5:20:am kutyus :
Jó reggelt, kellemes hétvégét
Korábbi üzenetek

Csak regisztrált felhasználóknak
Regisztráció/Belépés
Google Hirdetések
Mellékletek
Hirdetés

Gazlap.hu :: Téma megtekintése - Leanderek(18)
 Gy.I.K.Gy.I.K.   KeresésKeresés   CsoportokCsoportok   ProfilProfil   Privát üzeneteid olvasásához be kell jelentkeznedPrivát üzeneteid olvasásához be kell jelentkezned   BelépésBelépés 

Leanderek(18)
Ugrás az oldalra: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Következő

Új téma nyitása   Hozzászólás a témához    Tartalomjegyzék -> Kertészet
Előző téma megtekintése :: Következő téma megtekintése  
Szerző Üzenet
unartis
Facsemete
Facsemete

HozzászólásElküldve: 2019.03.10, 06:16    Hozzászólás témája: Re: Leánderek Hozzászólás, az előzmény idézésével

Capsella írta:

Kedves Capsella,
Most válaszolok, mert a jó idők miatt sokat vagyok kint a kertben.
Sajnálom hogy rossz tapasztalatokat szereztél a kétegyházi traktoros suliban, az emberi primitívség sajnos határtalan, amikor valaki a másik 'szívatásával' tud csak szórakozni! Elég durva, hogy egy mezőgazdasági területű képzés helyén éhezik az ember, ez abszurd is, mert ugye a föld az élelem forrása Embarassed Sad Mad , most akaratlanul is a korábbi rendszer gyengéjét látom(egyik ágon dédszüleim eleki svábok voltak, őket elüldözte, földjüket elvette, más részüket kitelepítette az akkori NSZK-ba, az a rendszer amelyikben sikerült ezeket az élményeket szerezned abban a térségben). Meg lehet nézni, hogy hova jutottak azok a falvak mai napra! Na de ennyit az akkori politikáról!

Voltam néhány hete otthon, az egyik leander teteje visszafagyott, a másik köszöni szépen nagyon jól van, ennek az is lehet az oka, hogy amelyik visszafagyott nyár végén lett mostani helyére ültetve, oda ahova került esőárnyék is van, mert épület előtti déli fal, a hajtásai nem tudtak beérni, ezért is vissza fagyhatott. Itthon, Csongrádon is van visszafagyás, pedig nem is volt tél! Mindkettő az újabb két fajtám, az egyik tő a hardy red fajta, a hó lenyomta a gyenge szárát, az okozhatta a levél lefagyást, a másik provance fajta is lenyomta a hó, viszont a nyáron a füge fölé nőt és egész végig árnyékolta, itt a tő tényleg visszafagyott, itt biztosra írom a beéretlen ágakat, ami miatt csökkent a fagytűrése! A fügét most tavasszal jól vissza metszettem, hogy idén fényárba kerüljön! Reméle beindulnak, a többi rendben van!
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése
Emmylie
Őserdő
Őserdő

HozzászólásElküldve: 2019.03.05, 13:28    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Itt nagyon jo idö van holnap ki költöztetem a leanderokat a garászbol.
Remélem hogy nem lesz már olyan erös fagy amit ne birnának ki. Wink
Vissza az elejére
bau
Srí Lanka
Srí Lanka

HozzászólásElküldve: 2019.02.26, 19:39    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Leander metszésének fortélyai lépésről lépésre

https://balkonada.cafeblog.hu/2019/02/24/leander-metszesenek-fortelyai-lepesrol-lepesre/
Mamutfenyő
Mamutfenyő

HozzászólásElküldve: 2019.02.20, 01:43    Hozzászólás témája: Leánderek Hozzászólás, az előzmény idézésével

Kedves Unartis!

Említed, hogy Anyukád Elek községben él.

Jártam ott 1969. júliusában. Kétegyházán voltunk traktorvezetői tanfolyamon és a szakmunkásképzőből egy vasárnap átgyalogoltunk Elekre. Úgy emlékszem, hogy a nagy melegben igen messze volt.
De hogy miért volt ez nekünk olyan fontos, arra már nem emlékszem.

Nagy szivatás volt az traktorvezetői tanfolyam. Egy hónapos volt (a három hónap helyett számítva az egyetemisták "magasabb" IQ-jára), de nagyon sokszor korgott a gyomrunk. Egész napos volt az okítás, este hf., bolt meg nem volt a közelünkben. Ami kaját adtak, nagyon kevés volt.
A lányokat meg végképp szívatták a kétegyházi gyakorlati oktatók. Feszt emeltettek velünk valamit és ugyanazt a szerelést ötször-tízszr is megcsináltatták, hogy lógott a nyelvünk a melegben. A fiúk külön csoportban voltak, hogy ne tudjanak segíteni a lányoknak. Azok az okítók meg ott röhögtek rajtunk, hogy na, lányok, még mindig agrármérnökök akarnak lenni?

Annyi haszna lett, hogy egyszerű volt később jogosítványt szerezni.

Bocsi, ez nem leánder volt.
Vissza az elejére
Szécsike
Őserdő
Őserdő

HozzászólásElküldve: 2019.02.11, 20:33    Hozzászólás témája: Re: .. Hozzászólás, az előzmény idézésével

unartis írta:
...Ha 2-3 fokkal több akkor mínuszt is kaphattak a télen?!, most látom Embarassed , így más a helyzet. Sajnos 1 hétnél távolabb nem nagyon lehet bízni az előre jelzésekben Rolling Eyes ...

Ma kiraktam őket,a kisebbek között van 3 cseréppel ami zörög. Wink
Az idősebbek köszönik jól vannak. Laughing
Egy helyre tereltem őket,ha beütne a ménkű rájuk dobok egy-két takarót. Laughing
/egy hortenziám valamelyik évben május elején fagyott el -9 ben,még akármi lehet Crying or Very sad /
Vissza az elejére
unartis
Facsemete
Facsemete

HozzászólásElküldve: 2019.02.11, 04:53    Hozzászólás témája: Re: Leánderek Hozzászólás, az előzmény idézésével

Capsella írta:

Kedves Capsella!

Észre vettem, hogy itt Csongrádon enyhébb valamelyest a tél, mint pl. Kelet-Békésben, ott Gyulához közel lakik anyukám(Eleken), a hegyek is viszonylag közelebb vannak(tiszta időben látni a település határából is, mert kb 50-60 km-re már hegyek vannak, talán a Zarándi hegységet lehet látni), amire gyerekkoromban nem is gondoltam az országhatár közvetlen közelsége miatt, a talaj is homokosabb valamikor a folyószabályozások előtt ott folyt a Maros egyik ága, ott a bányászott homok durva szemcsés(nekem az az igazi homok), nem az a finom szemcsés mint az itteni csongrádi, itt csak az lehet bányászni.
A talaj is jobban átfagyhat, most idén tesztelem ott Eleken a leandereket szabad térben, csongrádi kertünkben már 2014 óta vannak szabadban(2013 tavaszán vettem az első töveimet, akkor még bent teleltek), korábban a kenderpálmák anyukámnál, 3-5 évente olyan hidegeket kaptak, hogy hullottak mint a legyek, fagyogattak vissza és ki rendesen Evil or Very Mad , Itt Csongrádon egész jól bírják, a járdák kétségtelenül lehűtik a környezetüket. Gyulán olyan megoldást láttam emelt ágyásoknál , hogy nikecelt raktak a termőföld és a talaj közé belülről, hogyne fagyjon el az oda ültetett növények gyökere.
Tavaly(2018-ban) a gyökértakarást tavaly márciusban elszedtem a mediterrán növényektől, egész enyhe telünk volt addig, -5 °c volt a leghidegebb időszakokban, márciusban keményített be az idő, mert hó és nagyobb fagy is jött, -10 °c-ok lettek, a leanderek és a többi növény, talajtakarás nélkül kapta ezt, volt hogy nappal is közel fagypont volt, szerencsére mélyen nem fagyott át a talaj, áprilistól meg itt volt a nyár. A leák kibírták ezt a krízist. Smile Very Happy
Vissza az elejére
Capsella
Mamutfenyő
Mamutfenyő

HozzászólásElküldve: 2019.02.11, 04:01    Hozzászólás témája: Leánderek Hozzászólás, az előzmény idézésével

Kedves Unartis!

Nagyon érdekes, ahogyan leírtad a kertedben érvényesülő mikroklimatikus hatásokat.

Én is figyelgetem a kertünkben.
Előttünk a téren elég rendesen deres szokott már lenni ősszel a fű, a mi kertünkben még nem. Körbe építettek bennünket, emiatt kevesebb a fény, de megszorul a levegő és nyáron nagyon meleg tud lenni.
Télen elég védettnek mondanám, de betonra nagyon haragszom.
Még az is számít, hogy két betonjárda háromszögében van-e a kedvencem vagy csak egy járda mellett. De legjöbb, ha a járdától legalább fél méterre és a közte lévő föld takarva van. Bár a járda lehűti a mellette lévő földet több 10 cm-re és a hideg mértékétőll, tartósságától függően több centi mélyen.
Nagyon becsapó, mert van egy ilyen kritikus járdatalálkozás, aminek a szögletében volt már, hogy minden megfagyott, hiába volt takarva. Nyilván a járdáktól terjedt a fagy a földben és felette a konténer, takarva, de alulről kapta a hideget.

Kíváncsi vagyok, hogy az idén mi fagy el? A teacserjék miatt aggódok.

Na és a hülyeségem, hogy márciusban már nem állom a takarás látványát, leszedem és visszajön a tél és tarol. Ez már többször előfordult. Tavaly két rétegben szedtem le a takarót, ez helyesnek bizonyult. Amikor hideget jeleztek, az érzékenyebb növényeket megint takartam.

De az ember lánya öregszik..., a tél meg nincs rá tekintettel.
Vissza az elejére
unartis
Facsemete
Facsemete

HozzászólásElküldve: 2019.02.10, 06:46    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Villa romaine fajta leander egy hete vasárnap, katica ékszerrel feldíszítve: Smile
Tavasz hangulatot idézett, nem csak a látvány, hanem a 14 °c-os hőmérséklet is.

Vissza az elejére
unartis
Facsemete
Facsemete

HozzászólásElküldve: 2019.02.10, 06:32    Hozzászólás témája: Re: .. Hozzászólás, az előzmény idézésével

Szécsike írta:
Nagyon szépek! Ok
Azon gondolkodom,hogy ki kellene tenni az enyémeket is. Fedett helyre vannak bezsúfolva. Crying or Very sad A hőmérséklet csak 2-3 fokkal több mint a kinti,de kapnának levegőt és fényt. Laughing Az előrejelzéseket nézve nem látok fagyveszélyt. Shocked

Kedves Szécsike!
Köszönöm Neked is a dicső szavakat! Razz
Nem ajánlott a bent telelteket kitenni ilyen hamar, na nem azért, mert kisebb a hidegtűrésük, hanem mert már akklimatizálódtak bent, kisebb fagy is árthat nekik ilyenkor. Tehát még egyenlőre bent kell tartsad a telelőben őket. ..
Ha 2-3 fokkal több akkor mínuszt is kaphattak a télen?!, most látom Embarassed , így más a helyzet. Sajnos 1 hétnél távolabb nem nagyon lehet bízni az előre jelzésekben Rolling Eyes , de csak megeszi a kutya egyszer ezt a telet, remélem február végén, március elején nem kapunk belőle újra ízelítőt. amúgy nagyon tetszik ez a mostani tavaszidéző idő. Wink Smile Very Happy
Vissza az elejére
unartis
Facsemete
Facsemete

HozzászólásElküldve: 2019.02.10, 06:22    Hozzászólás témája: Re: Leánderek Hozzászólás, az előzmény idézésével

Capsella írta:

Kedves Capsella!
Köszönöm a dicséretet a leanderek nevében is Smile , Az a 'kerítés' déli fekvésű, egy lábazat nélküli pala kerítés amit néhány év(tizeden) belül le szeretnék cserélni, lábazatos tégla kerítésre, sajnos egyenlőre ebben kell a telekhatár látványával megelégednem Mad
Vannak betonoszlopok is, igen tudom, hogy a beton jó hővezető, nem szigetel semmit. Lehet, hogy perlites beton lesz a lábazata, talán szigetelne is valamelyest. Rolling Eyes . Nagy szerencsére a kerítés mögötti szomszéd háza is közel van, mivel osztott a telkünk, északról védhet valamit, kb 3 méterre lehet a telek és a ház között, épp, hogy kocsival be tud állni. A másik szomszédunk is közel van(6 méterre a házhoz), ebben a 'folyosóban' vannak a szülő leanderek, ott valamelyest mindig enyhébb a fagy a két ház között a télen , mint a kert hátsóbb részében. Amikor bederesedik a fű hátul, ott még semmi nyoma ennek.
Vissza az elejére
Szécsike
Őserdő
Őserdő

HozzászólásElküldve: 2019.02.09, 20:49    Hozzászólás témája: .. Hozzászólás, az előzmény idézésével

A hó nem ellenség az a tapasztalatom. Pár éve kint teleltek -takarva- a kisebbek közül kiment pár cseréppel de az öregek remekül bírták. Laughing
Vissza az elejére
bau
Srí Lanka
Srí Lanka

HozzászólásElküldve: 2019.02.09, 19:38    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Hétfőtől ígérik az újabb esőt és havat! Rolling Eyes
Őserdő
Őserdő

HozzászólásElküldve: 2019.02.09, 19:29    Hozzászólás témája: .. Hozzászólás, az előzmény idézésével

Nagyon szépek! Ok
Azon gondolkodom,hogy ki kellene tenni az enyémeket is. Fedett helyre vannak bezsúfolva. Crying or Very sad A hőmérséklet csak 2-3 fokkal több mint a kinti,de kapnának levegőt és fényt. Laughing Az előrejelzéseket nézve nem látok fagyveszélyt. Shocked
Vissza az elejére
Capsella
Mamutfenyő
Mamutfenyő

HozzászólásElküldve: 2019.02.09, 16:47    Hozzászólás témája: Leánderek Hozzászólás, az előzmény idézésével

Unartis!

Nagyon szépek!

Van egy megjegyzésem:
Úgy látom, a kerítésnek van lábazata, mégpedig beton, ahogy sazt szoktuk.
A leándernek télen nem tesz jót, mert levezeti a hideget a talajba is, lévén jó hővezető.Ráadásul a lábazat a földben is benne van vagy 30-40 cm-re, az odáig és még lejjebb vezeti a hideget.

Minél messzebb vannak a gyökerek a betontól, annál jobb.

A türelem rózsát terem, a kitartásod szép leándert terem.
Vissza az elejére
unartis
Facsemete
Facsemete

HozzászólásElküldve: 2019.02.09, 06:58    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

A 2015-ös magvetésű hidegtűrő Atlas leander magoncaim a 2018-2019 télen így telelenek: Cool

Vissza az elejére
Hozzászólások megtekintése:   
Új téma nyitása   Hozzászólás a témához    Tartalomjegyzék -> Kertészet Időzóna: (GMT +1 óra)
Ugrás az oldalra: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Következő
1 / 8 oldal

Ugrás:  
Nem készíthetsz új témákat ebben a fórumban
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban
Nem módosíthatod a hozzászólásaidat a fórumban
Nem törölheted a hozzászólásaidat a fórumban
Nem szavazhatsz ebben fórumban