15 éves a Gazlap!!!
Információk
Szia Anonymus!
Tagok: 1 / 18286
Összes látogató: 7
Utolsó tag: czaczi
Keresés
Web Gazlap
Részletes fórum kereső
Utolsó fórumtémákból
- Szakértői témák:

- Kertészeti témák:
Gyümölcsök (5)
Fokföldi ibolya / Saintpaulia (52)
CSERE-BERE növények, magok....(50)
Vendégeink a kertben (18)
Segítség csak kertészeti témákban(17)
Luffa
Orchideák otthonunkban (111)
Konyhakerti növények (14)
Egzotikus és különleges növények (15)
Vendégeink a kertben(17)

- Tábortűz témák:
Valaki segítsen (22)
A Tudat keresése (3)
Ki milyen zenét hallgat Gazlapozás közben(10)
GAZLAP szakácskönyv (73)
Találd ki (29)
IDŐJÁRÁS (63)
JÓ TUDNI....érdekességek...ismeretterjesztő írások (6)
Eladnám..........Vennék (11)
Vicces történetek,...képek(17)
Kutyák, cicák és egyéb házi kedvenceink (50)
Jól sikerült képek...legalábbis szerintünk (25)
Milyen öröm ért ma? (37)

- Műhely téma:
Technikai segítség (3)

A Gazlap Fórumai
Tábortűz
Kertészet
Szakértők
Műhely
Archívum
Virágrend
Hirdetés
Üzenőfal
5:36:am kutyus :
Jó reggelt!
6:15:am kutyus :
Jó reggelt mindenkinek
6:07:am kutyus :
Jó reggelt! Indul a január végi hét.....
5:44:am kutyus :
Jó reggelt, szép vasárnapot!
5:51:am kutyus :
Jó reggelt, kellemes hétvégét
5:38:am kutyus :
Jó reggelt!
5:12:am kutyus :
Jó reggelt mindenkinek!
2:21:pm Emmylie :
Szép délutánt.
5:43:am kutyus :
Jó reggelt!
5:08:am kutyus :
Jó reggelt mindenkinek
10:40:am Bojtárgazdi :
Ha a fiam nappalos, ilyenkor indul a buszhoz.
5:28:am kutyus :
Jó reggelt mindenkinek!...Bojtik ám, de korán látlak - vagy neked épp este
4:35:am Bojtárgazdi :
Jó reggelt, jó hetet, Gazország!
5:12:am kutyus :
Jó reggelt, szép vasárnapot!
7:55:pm pili :
Azért köszönöm. Közben kaptam gyors segítséget egy hozzáértőtől, úgyhogy holnap műtét!
Korábbi üzenetek

Csak regisztrált felhasználóknak
Regisztráció/Belépés
Google Hirdetések
Mellékletek
Hirdetés

Gazlap.hu :: Téma megtekintése - Leanderek(18)
 Gy.I.K.Gy.I.K.   KeresésKeresés   CsoportokCsoportok   ProfilProfil   Privát üzeneteid olvasásához be kell jelentkeznedPrivát üzeneteid olvasásához be kell jelentkezned   BelépésBelépés 

Leanderek(18)
Ugrás az oldalra: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Következő

Új téma nyitása   Hozzászólás a témához    Tartalomjegyzék -> Kertészet
Előző téma megtekintése :: Következő téma megtekintése  
Szerző Üzenet
Szécsike
Őserdő
Őserdő

HozzászólásElküldve: 2019.12.17, 19:37    Hozzászólás témája: Re: Leánderek Hozzászólás, az előzmény idézésével

Capsella írta:
...Melyik télálló fajtát vetted? És hol?
Virágzott már? Milyen a virága?...

Embarassed Nemtom. Embarassed Itt vettem a Gazon 2 fajtát,még nem virágzott és még nem is várom a nyáron.
Ritkán jár ide a srác,a nick neve nekem megjegyezhetetlen Embarassed Zolinak hívják és csongrádi, ha jól emlékszem. Főleg mediterrán növényekkel foglalkozik. /Helyembe hozta,mert itteni kiállításra vitt növényeket/
Szép,egészséges,jól begyökeresedett növényt kaptam. szív
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése
ászokfa
Fasor
Fasor

HozzászólásElküldve: 2019.12.17, 14:59    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Kedves Capsella!
Ma azt hiszem lesz mód megtenni a dolgokat a leanderekkel! Cirka 10-13 30 literes edénybe, kishordóban vannak. Valamikor úgy gondoltam mostanra lesz időm "molnárkocsi" szerűséget alkotni amivel könnyű lenne mozgatni.
Valamelyik multinál volt is egy ilyes szerkezet, de a kereke kicsi és szerkezetileg gyenge.
Szóval ha kell nekem leander, kell egy monnárkocsi is! Smile
Ma permetezni fogom mégis, bevinni majd holnap.
Tudjátok errefelé "mediterrán" az éghallat! Smile
Nem utolsósorban nagyon köszönöm a segítséget és figyelmet !
Mamutfenyő
Mamutfenyő

HozzászólásElküldve: 2019.12.16, 21:05    Hozzászólás témája: Leánderek Hozzászólás, az előzmény idézésével

Szécsike!

Akkor jól oldottad meg eddig a téliesítést.A cerép jó hőszigetelése a legfontosabb és a szárnak egy kis része, hogy fagyás esetén még legyen honnan kihajtani.

A húgom egy hatalmasat többfelé szétvágott ágvágóval, baltával, ásóval, ahogy bírta a gyökerét gyilkolni. A részleteket elajándékozta a családban. Miután az övéi ezt követő télen elfagytak, kapott vissza a darabolta utódok gyökereztetéseiből.

De azért ne akard, hogy elfagyjon. Inkább Te is inkább szedd szét, ültesd el, akár metszd le, a vesszőket darabold fel és gyökereztesd ki. Add el!
Hozzáhirdetsz még pár szabadulni valót, hogy a vevőnek érdemes legyen fizetni a fuvarköltséget, ezért többféle növényt is fognak venni.
Ja, vagy nem unatkozol Te sem és néha ki akarnak pakolni a növényeiddel együtt, gondolom. Merthogy néha nekem beígérik, pedig fingani se tudnak nélkülem.

Melyik télálló fajtát vetted? És hol?
Virágzott már? Milyen a virága?

Én is szeretnék télállót, de csak megbízható származásút.
Ha OErzsinek van, az jó lenne. Ő megbízható.
Vissza az elejére
Szécsike
Őserdő
Őserdő

HozzászólásElküldve: 2019.12.16, 18:24    Hozzászólás témája: .. Hozzászólás, az előzmény idézésével

Igen,teleltek már ott az öregek,rádobva egy-egy lepedővel. Nem volt gond.

Most a mammutleanderem Wink alatt egy pléd van,a cserepe polifoammal van körbevéve /ezt most sem vettem le/ az ágai összehúzva és körbetekerem a pukkanós fóliával. A tetejére pedig növénytakaró van terítve aminek szinte nincs is súlya. Ha mégis elfagyna,megoldódna a dilemmám. Wink /visszavágjam vagy sem/

Az idén sikerült vennem télálló fajtát,az még bent telel,de ha megnő, szándékomban áll kint elültetni mert ez a cipekedés nem tesz jót a szépségemnek. Wink röhög2

Köszönöm a hasznos tanácsaidat,ezek mindig jól jönnek.
puszi2 puszi2 puszi2
Vissza az elejére
Capsella
Mamutfenyő
Mamutfenyő

HozzászólásElküldve: 2019.12.14, 21:15    Hozzászólás témája: Leánderek Hozzászólás, az előzmény idézésével

Szécsike!
Máskor is teleletetetd már a saletliben?
Mert én úgy gondolom, az nem minden télen ad elég védelmet.

Debrecenben a húgoméknak a portán van egy kis hétvégi ház téglából, úgy vették az ingatlant. Ebben laktak az építkezés alatt, sőt egy telet is kihúztak benne egy gyerekkel. A téliesített verandát is használták, fűtöttek.

Sok nagy leándere lett az évek során, meg vők és unokák, már nem jutott hely a nagy ház korábban fűtetlen szobájában, mert amikor hazajön mindenki karácsonyra, akkor minden tele.
Kitalálták, hogy a kis házba viszik a leándereket. Ott nem fűtöttek, de a kisebbeket betakargatták, de a nagyokat nem. Így a nagyok mind elfagytak a tavalyelőtti télen.
Ez a kis ház azért jóval melegebb, mint egy zárt saletli.

Na, tavaly is a kisházban teleltették, de már mindet betakarták. Egy sem fagott el. És bocskort is csináltak mindnek.

Szécsike!
Melegebb napon (rugalmasabbak az ágak) a nagy leánder ágait szélesebb (hogy ne vágjon bele) madzaggal húzd szorosabbra, hogy kevésbé legyen terebélyes. Az edény oldalához kellene rögzíteni 3 vagy 4 db hosszú nádat vagy lécet, ami túlér a leánderen és arra helyezni egy meleg plédet a tetjéről lőgjon le, arra fóliát. Oldalt hagyd nyitva és csak akkor rögzíts hozzá takarót, amikor már indokolt.

Mivel a saletli kint van és az alja biztosan beton vagy hideg burkolat, ami nagyon jól vezeti a hőt, azaz a hideget, ezzel lábról megfázítja a leándert. Ennek elkerülésére az edény alá hungarocellt, deszkát, papírt, rongyot, bármilyen jó hőszigetelő anyagot kell tenni és arra állítani az edényt.

Azért ez a szaletli, ha jól megoldod a teleltetést, egy főnyeremény. Tavasszal hamar elkezdheted a szellőztetésüket, könnyebb kihúzni, mint a pincéből.

Régen a lányom az irodából hazahozta a felvágott papírnyesedéket és fent a teraszon papírdobozokban teletetetm több mindent, a nyesedékbe csomagolva. Szép, enyhe napokon szellőztetetm őket.

A bejáratnál néhány növényt (fenyő, tuja, pachysandra) úgy teleltetek, hogy a cseréphez keresek 1-2 számmal nagyobb cserepet. Az aljára teszek száraz falevelet, ráteszem az alátétet, beleteszem a növényes cserepet, körötte a hézagot kitöltöm falevéllel, kevés a tetejére is. Hogy ne vigye el a szél, pát nehezék. Aztán karácsony után összeszedem a környék kidobott fenyőfáit. A Dougles és ezüstfenyő nem dobja el a levelét, nagyon jók takarni. Azokból vágok a cserepek tetjére újabb takarót, ami nehezék is, szigetel is.
Pár éve már nem állítottunk bent fát, mert nem férünk el a 161 m2-en. Csak vázában vannak fenyőágak. A vicc, hogy kint van egy földünk, aminek a két oldalán fenyvesek vannak és behordta a szél a magvakat. Rengeteg fenyő tenyészik rajta. Évekig hozott onnan a férjem fenyőt nekünk is, az ismerősöknek is. De a telephelytől ez több km-re van és nagyon hegyvölgyes az út, tiszta életveszély oda kimenni télen. Mondtam neki, hogy nem ér annyit az egész, hogy felboruljon vagy elakadjon. Oka van annak, hogy onnan még egy darabot nem loptak el. Belátta, meg főleg hogy volt a gerincműtétje is.
Amikor hozott fenyőfát, akkor hozott a cserepek takargatására is. Ezek az idők elmúltak.

A telephelyen lévő fenyőimet tavasszal a szarvasok mind leették. Tövig levágtam őket.

Évek óta a bejáratnál lévő cserepes fenyőt szokta a lányom világítani és díszíteni. Na, de ezt is elég mozgatni.
Vissza az elejére
Szécsike
Őserdő
Őserdő

HozzászólásElküldve: 2019.12.14, 18:49    Hozzászólás témája: .. Hozzászólás, az előzmény idézésével

Én is bemenekítettem őket a -9 elől,de mostanra ismét kivittem.
Csak húzni kellett mert a buszmegállómban /saletli,zárt oldalakkal/ tervezem őket átteleltetni. Van egy több évesem,kb,2,5 m.magas,szép bokros,azt körbe tekertem pukkanós fóliával./most azt is leszedtem/
Azt macerás lesz ismét visszatekerni mert csak létráról megy. Very Happy
Jövőre még meghagyom,aztán majd meglátom,mert azzal sok/sokk a meló. Crying or Very sad Ráadásul végig kell hallgatnom a zuram morgását Evil or Very Mad
Mikor mondtam neki hogy kinyírom,ő volt aki tiltakozott ellene,mert olyan szép,de csináljak vele valamit. hmm Laughing
Vissza az elejére
Capsella
Mamutfenyő
Mamutfenyő

HozzászólásElküldve: 2019.12.14, 15:17    Hozzászólás témája: Leánderek Hozzászólás, az előzmény idézésével

Kedves Ászokfa!

Nem vagyok leánder szakértő, de leírom, én hogy gondolom.

Ha szerencséd volt, a présház falánál még nem fagytak meg. Nem lenne elkapkodva, ha hűvös helyre behúznád őket. Nem baj, ha fényszegény, mert minél hidegebb, annál kevesebb fény kell. Amiket kiültettél a szabadföldbe, fel kellene szedni és szintén fagymentes helyre bevinni.

Gondolom, hirtelen nem győzöl mindent, de nézd a köpönyeget és döntsd el a sorrende!. Melegek fognak jönni, de ez a teleltetés szempontjából már csak egy kis haladék. És mit ér a haladék ha beköszönt egy rándulás, egy idegbecsípődés? Utána minden megfagy?

Amiket kiásol a szabadföldből, jó lenne majd becserepezni, hogy majd tudjad öntözni.
Télen lehet, de inkább tavasz felé , de majd meglátod, egyszer-kétszer meg kelll kicsit öntözni. Nem kell túlzásba vinni, mert akkor túl korán elkezd hajtani és a fény hiányában etiolált, színtelen hajtásokat nevel, amik gyengék és a szabadba kivitelkor a fokozatos ki-be, ki-be ellenére is valószínűleg le fognak száradni, mert elégeti a nap, letöri a szél, nem bírja a kinti klímát.

Teleltetni 5-10C is elég, ehhez ha nincs fény, az sem baj. De ha többecske fény van és hűvös, az se baj, a hideg miatt nem kezd hajtani. Majd tavasszal, amikor már ereje is lesz a napnak és nemcsak világít, de érezhetően fűt is, akkor szinkronba kerül a fény és a hőmérséklet.

Hogy mikor lehet őket újra kihozni, azt nem tudni előre, majd ahogyan tavaszodik, de arról majd írunk itt úgyis.

Télen, ha módod nyílik enyhébb napokon szellőztetni, az jót tenne nekik.

A tetvek (gondolom pajzstetű) ellen permetezni kellene. Mivel jó idők jönnek ezt még kint megtehetnéd és utána viszed be őket. De ha már nem akaródzik kint, akkor bent még olyat tudok elképzelni, hogy vastag nylonzsákba beleállítod, hogy a zsák túlérje, rákészíted a madzagot gyorskötözéshez és a likon bespricceled a rovarölőt (gombaölőt), gyorsan összehúzod a zsák száját és másnap leveszed róla. Nem tudom, hány és milyen nagy leánderről van szó? Mert van olyan nagyon nagy vastag sittes zsák is, amibe ügyesen elhelyezve több cserép is elfér.
Ez a megoldás azért került a fejembe, mert én is így tervezem a permetezésüket. Mivel én is későn hoztam be a pincébe én is úgy láttam, kevesebb a tetű. De a melegebb helyen aztán szaporodik. Csak így nyertem egy kis időt, mert nem voltam a helyzetnek ura.

A növények állapotát látod a levelekről. Ha minden nagyon rendben, akkor változatlan a levél. Ha szomjasak, elkezdenek furulyázni, mint a kukorica. Akkor csak egy kevés vizet adjál, hogy ne kezdjen el hajtani.

Azon se lepődj meg, ha beviszed, nyilván a sok esőtől vizes a földje és a benti melegre (nem tudom, hány fokos a helyük) elkezdenek picit hajtani.

Én vagy két hete hordtam be őket a pincébe, 10 C körüli, de nem hajtanak. Melegebb napokon többször is áthuzatoltam az összes pincerészt.
Úgy helyeztem el őket, hogy ne érjenek hozzá a falhoz a levelek sem. Nem tudom, mi az oka, de a falhoz, akármihez érést nem szokták szeretni a növények, mások sem, nemcsak a leánderek (nem kúszókról van szó).
Néha éjszakára is nyitva maradtak az ablakok, de legalább jól kiszellőzött.

Ha van olyan, aminek a levele már fagykárt szenvedett vagy valami rendellenességet mutat, azt is vidd be. Tavasszal majd látni, hogy honnantól akar hajtani és hogy érdemes metszeni, hogy formás legyen.

A leánderek metszése nagyon változó.
Ha bokrosként vetted, akkor már maradjon bokros.
Ugye ha látnám, egyedileg mondanám, én hogy metszeném meg.
A metszéssel levágjuk a leendő virágot, ami nem cél. De sok virágot meg csak akkor hoz, ha sok elágazása van. Ezért én egy közbülső megoldást szeretek. Kivágok minden sérült vagy nem jó helyen lévő vagy gyenge vesszőt és a maradókból megpróbálom, hogy minden másodikat meghagyom. Így a tárgyévben is van virág és az akkor fejlődő új hajtások következő évben már pompáznak.
De metszési sablon nincs. A metszés mindig egyedi, akár egy szőlőtőkénél.
Aki tud szőlőt metszeni, az a leándert is meg tudja metszeni, csak meg kell figyelni, hogy szereti a virágokat hozni, milyen formát szeretnék, mt kell eltávolítani mert nem felel meg a célnak és utána az ifjítás, formázás érdekében mit kell tenni. A valóságban egyszerűbb, mint itt leírva. Ahogy a szőlőmetszéshez értő ember ránéz egy tőkére, két másodperc alatt már látja maga előtt az elérni kívánt végkifejletet.

Én a helyedben most nem metszeném meg őket. Elsősorban azért, mert nem tudni, az eddigi hideg okozott-e valamit. Majd tavasszal jobban látod, mi maradt, mi hajt.

Lécci majd itt megírni, mire jutottál. Szurkolok, hogy károsodás nélkül sikerüljön megoldani.
Ha nem permetezel tetű ellen, akkor szedd le őket többször és mosogasd a leveleket két korty jó fajta borocska között!

Nagyon szeretem a leándereket. Már számolom a hónapokat, mikor lehet őket felhozni. Pedig nagyon szoktam magam szidni, amikor küzdök a cipelésükkel.
Tulajdonképpen ha akkor több eszünk lett volna, nem nagy ráfordítással lehetett volna egy kisebb cipeléssel megoldható telelőt építeni a házhoz. De 86-ban, amikor építkeztünk, örültünk, ha rajta a tető és a betönra beköltözünk. Az az igazság, hogy akkor még nem voltak ilyen igényeink, mert pénzünk se volt rá, pedig akkor még nem vitte a ló a pénzt..
Vissza az elejére
ászokfa
Fasor
Fasor

HozzászólásElküldve: 2019.12.11, 13:18    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Köszönöm Kutyus! Smile
igazából a muskátlik voltak "túl szépek" és sajnáltam hozzányúlni. Találtam:
-Ő sem sajnálja és ennyi az egész!
https://www.youtube.com/watch?v=T1DkKO2IhiM
Srí Lanka
Srí Lanka

HozzászólásElküldve: 2019.12.11, 05:37    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Ászokfa kérdezte...........segítsen neki valaki

ászokfa írta:
Leandereket a placcról csak odahúztam a présház falához. (Nehezek voltak ...)
A fagyos időtől mintha ritkulnának a tetvek.
Megpróbáltam néhány tő szabad ültetést is.
-A muskátlikat bevittem a pr. mosdójába. Meglepetésemre mert fényszegénynek mondható a hely, intenzív virágzásba kezdtek és haragos zöld lett a levelük. Kell ezekkel tenni valamit? (visszavágni..inkább a pincébe vinni vagy más?)

Vissza az elejére
Capsella
Mamutfenyő
Mamutfenyő

HozzászólásElküldve: 2019.07.15, 19:12    Hozzászólás témája: Leánderek Hozzászólás, az előzmény idézésével

Pár napja a kisebbik unokám jött befelé a házba, 4 éves volt januárban, fiú.
Asszongya: Mi ennek a virágnak a neve? Mondom, leánder. Asszongya, nagyon szép és megsimogatta a virágját. A Plenum fajta virágjáról van szó, tényleg nagyon szép és az apróka, amíg felért a lépcsőkön, kiszúrta.
Hátha folyik valami jó parasztvér az ereiben, mert ültetgetni is szeret.
Vissza az elejére
oerzsi
Vadgesztenyefa
Vadgesztenyefa

HozzászólásElküldve: 2019.07.02, 21:06    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Kedves Capsella!
Köszönöm a kedves szavaidat Smile Smile , örülök, hogy szépek a lendereid.
Nálam is telis-tele vannak virággal, alig győzöm öntözni őket.
A "Kertünk meglepetései" topikba tettem be linket a virágokról, igaz azóta már dupla annyi virág van rajtuk Smile Smile

http://picasaweb.google.com/115907101229751647496
Vissza az elejére
Capsella
Mamutfenyő
Mamutfenyő

HozzászólásElküldve: 2019.07.02, 18:06    Hozzászólás témája: Leánderek Hozzászólás, az előzmény idézésével

Kedves Oerzsi!

Minden nap, amikor öntözöm a leándereket, nagy hálával gondolok Rád.
Most éppen 6 színben pompáznak, amiket Tőled vettem. A többiek bimbósak.
Vissza az elejére
unartis
Facsemete
Facsemete

HozzászólásElküldve: 2019.03.10, 06:16    Hozzászólás témája: Re: Leánderek Hozzászólás, az előzmény idézésével

Capsella írta:

Kedves Capsella,
Most válaszolok, mert a jó idők miatt sokat vagyok kint a kertben.
Sajnálom hogy rossz tapasztalatokat szereztél a kétegyházi traktoros suliban, az emberi primitívség sajnos határtalan, amikor valaki a másik 'szívatásával' tud csak szórakozni! Elég durva, hogy egy mezőgazdasági területű képzés helyén éhezik az ember, ez abszurd is, mert ugye a föld az élelem forrása Embarassed Sad Mad , most akaratlanul is a korábbi rendszer gyengéjét látom(egyik ágon dédszüleim eleki svábok voltak, őket elüldözte, földjüket elvette, más részüket kitelepítette az akkori NSZK-ba, az a rendszer amelyikben sikerült ezeket az élményeket szerezned abban a térségben). Meg lehet nézni, hogy hova jutottak azok a falvak mai napra! Na de ennyit az akkori politikáról!

Voltam néhány hete otthon, az egyik leander teteje visszafagyott, a másik köszöni szépen nagyon jól van, ennek az is lehet az oka, hogy amelyik visszafagyott nyár végén lett mostani helyére ültetve, oda ahova került esőárnyék is van, mert épület előtti déli fal, a hajtásai nem tudtak beérni, ezért is vissza fagyhatott. Itthon, Csongrádon is van visszafagyás, pedig nem is volt tél! Mindkettő az újabb két fajtám, az egyik tő a hardy red fajta, a hó lenyomta a gyenge szárát, az okozhatta a levél lefagyást, a másik provance fajta is lenyomta a hó, viszont a nyáron a füge fölé nőt és egész végig árnyékolta, itt a tő tényleg visszafagyott, itt biztosra írom a beéretlen ágakat, ami miatt csökkent a fagytűrése! A fügét most tavasszal jól vissza metszettem, hogy idén fényárba kerüljön! Reméle beindulnak, a többi rendben van!
Vissza az elejére
Emmylie
Srí Lanka
Srí Lanka

HozzászólásElküldve: 2019.03.05, 13:28    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Itt nagyon jo idö van holnap ki költöztetem a leanderokat a garászbol.
Remélem hogy nem lesz már olyan erös fagy amit ne birnának ki. Wink
Vissza az elejére
bau
Srí Lanka
Srí Lanka

HozzászólásElküldve: 2019.02.26, 19:39    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Leander metszésének fortélyai lépésről lépésre

https://balkonada.cafeblog.hu/2019/02/24/leander-metszesenek-fortelyai-lepesrol-lepesre/
Új téma nyitása   Hozzászólás a témához    Tartalomjegyzék -> Kertészet Időzóna: (GMT +1 óra)
Ugrás az oldalra: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Következő
1 / 9 oldal

Ugrás:  
Nem készíthetsz új témákat ebben a fórumban
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban
Nem módosíthatod a hozzászólásaidat a fórumban
Nem törölheted a hozzászólásaidat a fórumban
Nem szavazhatsz ebben fórumban