13 éves a Gazlap!!!
Információk
Szia Anonymus!
Összes látogató: 6
Utolsó tag: czaczi
Keresés
Web Gazlap
Részletes fórum kereső
Utolsó fórumtémákból
Hirdetés
Üzenőfal
5:20:pm kutyus :
Az utóbbi napokban valóban rosszulés keveset aludtam, ráadásul egy temetésen is voltam.....biztos ezt próbálja kiheverni...
2:06:pm bau :
Kutyus! szerintem a szervezeted jelzi,hogy lassítanod kéne!
9:57:am kutyus :
Jó reggelt! ma jól elaludtam,azóta pörgök, mint majom farkán a stanicli
9:21:am erdőmenti :
Jó reggelt, indul az újabb hét!
8:48:am aszokfa :
Jó reggelt!
8:29:am Emmylie :
Szép vasárnapot.
6:45:am kutyus :
Jó reggelt, szép vasárnapot!
5:27:am erdőmenti :
Itt a vasárnap, jó pihenést Mindenkinek!
2:25:pm bau :
Erzsi! Nálatok is süt a nap?
6:17:am kutyus :
Jó regggelt mindenkinek. Kellemes hétvégét
6:15:am erdőmenti :
Jó reggelt, szép hétvégét Mindenkinek!
2:46:pm Emmylie :
Szép délutánt.
5:56:am kutyus :
Jó reggelt mindenkinek!
10:34:am Emmylie :
Szép napot kivánok
5:46:am kutyus :
Jó reggelt mindnkinek
Korábbi üzenetek

Csak regisztrált felhasználóknak
Regisztráció/Belépés
Google Hirdetések
Mellékletek
Hirdetés

Gazlap.hu :: Téma megtekintése - Leanderek(18)
 Gy.I.K.Gy.I.K.   KeresésKeresés   CsoportokCsoportok   ProfilProfil   Privát üzeneteid olvasásához be kell jelentkeznedPrivát üzeneteid olvasásához be kell jelentkezned   BelépésBelépés 

Leanderek(18)
Ugrás az oldalra: 1, 2, 3, 4, 5  Következő

Új téma nyitása   Hozzászólás a témához    Tartalomjegyzék -> Kertészet
Előző téma megtekintése :: Következő téma megtekintése  
Szerző Üzenet
Ildikó61
Mamutfenyő
Mamutfenyő

HozzászólásElküldve: 2018.01.20, 16:27    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Nálam az egyik tálca a garázs ajtaja mögött volt. ott van a leghűvösebb, de már rájöttem, a legrosszabb hely, mert ha besüt a nap, az a legmelegebb sarok.
Tegnapelőtt a beért magtokokat szedegettem, s akkor láttam meg, tele vannak pajzstetvekkel. Mospilánt kaptak belocsolva.
Capsella
Vadgesztenyefa
Vadgesztenyefa

HozzászólásElküldve: 2018.01.19, 16:47    Hozzászólás témája: Leánderek Hozzászólás, az előzmény idézésével

A nagyobbakat decemberben lecipeltem a pincébe. A kicsiket még nem, mert át akartam ültetni nagyobb cserépbe, hogy kevésbé száradjanak ki télen a pincében. Nem értem rá átültetni, helyesebben igen dögös voltam.
Amikor hidegebb jött, levittem őket a pincelejáróba, ami azért igen nyitott. Löktem rájuk textiliákat, amiket leszedtem a hidegek után. Most a napokban lévő hidegre nem voltak takarva. Tegnap meglepve láttam, hogy semmi rovar, semmi gomba!
Megpróbálom itt kihúzni velük kis takargatással. A többi már marad a pincében.
Azokat már nem hozhatom ki a pincelejáróba, mert útban lennének. A kicsikkel is feszt csesztetnek, hogy mindenütt láb alatt vagyok.

Tavasszal nagy összehasonlítást végzek. A terasz alatt van egy üres, de egy oldalra teljesen nyitott tárolókapacitás. Lehet, hogy azt kéne megcsinálni a teleltetéshez. Jó lenne, hogy nem kellene lépcsőzni, de vénségemnek eza 80 cm-es magasságra, alacsonyságra bebújósdi a cserepekkel már nem megy könnyen. Ott legalább elférnének és nem lenének útban. Valami jó kis hőszigetelést meg ki kell találnom és azt meg is kell majd csinálni.
A terasz előtt újra életre keltem a lugaszőlőt, az is nehezíteni fogja a mozgást. De nagyon kell ez a szőlő, mert azzal, hogy ki kellett vágni a diófát, eltűnt az árnyék. Ez a csodaszőlő 1998-ban volt ültetve és a fiam már többször lefűrészelte, mert ez a mániája... De ez a szőlő mindig kihajt. Az ősszel, amikor még nem tudtam a diófa sorsát, nem metszettem le a szőlő venyigét, több méter van. Most nagyon jól jön, ebből egy lugast kezdek nevelni. Pölöskei muskotály, sosem volt permetezve.

Végül is, most meg tudom oldani úgy a lugasnevelést, hogy a terasz alá be lehessen kúszogatni a leánderekkel.

Óh, nagy gond ez a teleltetés, behordás, kihordás.

A pince nekem is meleg, mert amikor már jön a napsütés, elkezd melegedni, Ha rányitjuk az ablakot és nyitva marad éjszakára, az nem használ a friss hajtásoknak.

Ugye tudjátok, a magtokokat már nézegetni kell, mert valószínűleg kezdenek felrepedni.
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése
lius
Mamutfenyő
Mamutfenyő

HozzászólásElküldve: 2018.01.19, 13:41    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Pili!

Nekem még kint vannak a Leanderek. Kutya bajuk. Szerintem Te is jobb teszed ha kirakod őket. Én akkor szoktam csak bevinni, ha -7 fokot ígérnek.
Vissza az elejére
halkatla
Fasor
Fasor

HozzászólásElküldve: 2018.01.19, 11:54    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Gyapjas tetü van a leádon. A helyzet az, hogy mostanáig még nagyon be sem kellett volna vinned a leákat. Élég lett volna, ha nagyon hideget mond, -8 alatt, és akkor is csak arra a pár napra. A folyamatos -3-5 fok nem árt neki annyira, mint a fütött hely. Kérdezd meg a szomszédot, nincs e neki egy hideg sarok a pincéjében, vagy garázsban. A gyapjast a lakástban ugy tudod elirtani, ha egy ablaktisztitós üres falkont feltöltesz vizzel, kb. 4 dl. és hozzáöntesz kb fél dl. Cif vagy Pur vagy valami hasonló mosogatórszert. nem kell hogy habozzon. Ezzel fujd le többször. Nem árt a lakásban, a tetüt meg leviszi.
pili
Srí Lanka
Srí Lanka

HozzászólásElküldve: 2018.01.19, 07:34    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Mi a teendő?

Évről-évre visszatérő problémám a teleltetés, mivel a lakásnak nincs egyetlen fűtetlen helyisége sem. A leandereket a fürdőszobában teleltetem, ahol viszonylag hűvös van, csak fürdéskor-zuhanyozáskor fűtjük be, de így is 19-20 fok van egész nap. Teljesen beindultak szegények, a csenevész hajtások végén megjelentek a bimbók, de mikor tavasszal kikerülnek a teraszra, ezek nagyon gyéren nyílnak ki, viszont levágni nincs szívem őket, ezért aztán egész nyáron ritka a virágzásuk.

A másik baj - gondolom, ez is a nem megfelelő hőmérséklet miatt van -, hogy a levélhónaljakban valami fehér lepedék jelent meg, amivel megint nem tudok mit kezdeni. Ha pajzstetű lenne, annak tudom a módját, de ezt nem ismerem.

Köszönöm a segítséget!

Embarassed Rolling Eyes Embarassed Rolling Eyes Embarassed

Pá-pá Gábor
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Email küldése
uncsikák5
Almafa
Almafa

HozzászólásElküldve: 2017.11.27, 18:29    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Nem mertem bevállalni a bizonytalant és szombaton a vejem segítségével kiástuk és lecipeltük a pincébe az összes leandert, kb. 30-40 tő, kisebb, nagyobb. Így legalább nyugodtan alszom. Köszönöm nektek.
Vissza az elejére
ranyu
Nyírfa
Nyírfa

HozzászólásElküldve: 2017.11.27, 12:50    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Kedves Uncsikák!
Ha nem szeretnéd, hogy tőben visszafagyjon, ki kellene cincáni a földből, ahogy Capsella javasolta.
Előző tél után még a télálló fajták is csak tőből hajtottak ki. Persze lehet, hogy enyhe tél lesz, és felesleges lesz a nagy munka, de elég egy éjszaka mínusz 8-10 fokkal és a fának nevelt leander tövig visszafagy. Ha ez nem probléma, a tő valószínűleg megmarad, pláne, ha bebugyolálod.
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Email küldése Felhasználó weblapjának megtekintése
Capsella
Vadgesztenyefa
Vadgesztenyefa

HozzászólásElküldve: 2017.11.25, 10:03    Hozzászólás témája: Leándrek Hozzászólás, az előzmény idézésével

Ha tudod, hogy még akarod a jövőben is ezeket a leándereket, gyorsan lássatok munkához, még nem késő.
A tavalyi tél is bizonyította, hogy ez a klímaváltozás még nem oldotta meg a dézsásaink teleltetését.
Kukoricacsutkával, szalmával telelteni se kis munka és bizonytalan az eredmény, visszafagyhat.

A húgomék tavaly a lakatlan melléképületben teleltették, kartonpapírral körbevették, de mind elfagyott. Korábban a rendes házban, fűtetlen szobában, de most minden foglalt volt karácsonyra, hazajött mindenkiű.
Én előre szóltam, hogy az egy szál kartonpapír nem lesz elég, ha nagyon hideg lesz A sógorom asszonta, ne beszéljek, a nagy házban is fűtetlenben volt évekig. Ja, csak ott sosem fagyott be a víz, itt meg igen.Azok is karvastagságú leénderek voltak.
Most szaporítjuk nekik a leándereket, de mikor lesz abból mutatós növény?

A teleltetéssel kapcsolatban engem a tavalyi tél nagyon jobb belátásra bírt: inkább lehordom, de ne fagyjon el, ami már szépen díszlik.
Vissza az elejére
uncsikák5
Almafa
Almafa

HozzászólásElküldve: 2017.11.24, 14:22    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Sziasztok!
A segítségeteket szeretném kérni. Tavaly kaptam 4 tő különböző, állítólag 16 év körüli leandert, amit akkor beültettem cserepestől a kertbe. (A bácsi már nem tudta gondozni őket.) Fának vannak vágva. A száruk kb. alkar körüli átmérőjű. Most gondban vagyok, hogy kiássam-e őket, vagy valamilyen takarással, fólia, kukoricaszár, stb. esetleg megpróbálkozzam kint teleltetni.A nevüket sajnos nem tudom. Elég emberes munka lenne a pincébe lehordani. (A terület ahol ki vannak ültetve a Szelidi-tónál van.)

A véleményeteket várom és köszönöm.
Vissza az elejére
bénácska
Facsemete
Facsemete

HozzászólásElküldve: 2017.11.23, 13:46    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Az egy-két éves leanderek kint vannak még nálam a fal mellett, nem csinálok vele bajt? A nagyok a múlt évben is kint teleltek, most is kint fognak, de a kicsik miatt bizonytalan vagyok, mikor kell őket bevinni ?
Vissza az elejére
Szaksz53
Almafa
Almafa

HozzászólásElküldve: 2017.11.07, 15:46    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Kedves Cimarin!

Nagyon szépen köszönöm a válaszodat!

Az enyémnek kb. ceruza vastagságú szárai vannak és a leghosszabb 60 cm hosszú körül van. Szerintem még fiatal növényről van szó. Hagyom még.

További szép napot kívánok!
Szaksz.
Vissza az elejére
Cimarin
Facsemete
Facsemete

HozzászólásElküldve: 2017.11.07, 13:32    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Kedves Szaksz53.
A selyem leander vagy kínai leandernek is nevezett Asclepias curassavica, bár nem leander mégis a leanderekhez hasonlóan kell gondozni és teleltetni is.
http://www.botanikaland.hu/asclepias-curassavica/kinai-leander/
találsz leírást
Itt is azt írják, hogy ősz végén érdemes visszametszeni, persze ez a te döntésed, mert attól is függ, hogy mekkora és milyen fejlett a növényed. Nekem magról nevelt egy éves növényeim vannak, azokat nem vágom még vissza, ha a te növényed nagy fejlett növény, akkor érdemes visszavágni, formázni. Egyébként selyembokornak is hívják, mivel a trópusokon ahonnan származik elég méretesre nő, na ott nyilván igaz a radikális metszés.
Vissza az elejére
Szaksz53
Almafa
Almafa

HozzászólásElküldve: 2017.11.06, 15:42    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Szép napot mindenkinek!

Érdeklődni szeretnék, hogy kaptam Selyem Leandert. Tudnátok adni "használati útmutatót".

Már böngésztem a netet, de nem találtam róla egy megbízható cikket, ami után tudnám gondozni, teleltetni. Mert csak egy cikkben találtam, hogy télre meg kell radikálisan metszeni. Ez igaz lehet?
Várom válaszotokat.
Vissza az elejére
lius
Mamutfenyő
Mamutfenyő

HozzászólásElküldve: 2017.08.20, 14:29    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Lius! Nincs üzleti érzéked...
Megvenni,szaporítani,üzletelni,pénzt bezsebelni.

Szècsike!

Tènyleg nincs ùzleti èrzèkem. ( hacsak ilyen kònnyen menne, mint ahogy leìrod) Laughing Laughing Laughing
Vissza az elejére
unartis
Bokor
Bokor

HozzászólásElküldve: 2017.08.17, 06:51    Hozzászólás témája: Re: Leánderek Hozzászólás, az előzmény idézésével

Capsella írta:

Kedves Capsella!

Az Atlas leander magok kikeltek? Nálam szépen keltek, már a kertben növekednek a kis leanderek. Kint is maradnak a télen, mrt ami nem bírja az szelektálódjon ki.
A kint telelt visszafagyottak is szépen rendbe jöttek, bízok egy kedvezőbb télben mert idén már nem fognak virágozni, jövőre remélem nem fagynak vissza és bepótolják!

Idén beszereztem a meglévő fajtáim mellé egy másik fagytűrő típust a hardy red fajtát, már az is kint nő a kertben. idén virágzott is szép meggypiros virágú.
Vissza az elejére
Hozzászólások megtekintése:   
Új téma nyitása   Hozzászólás a témához    Tartalomjegyzék -> Kertészet Időzóna: (GMT +1 óra)
Ugrás az oldalra: 1, 2, 3, 4, 5  Következő
1 / 5 oldal

Ugrás:  
Nem készíthetsz új témákat ebben a fórumban
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban
Nem módosíthatod a hozzászólásaidat a fórumban
Nem törölheted a hozzászólásaidat a fórumban
Nem szavazhatsz ebben fórumban