13 éves a Gazlap!!!
Információk
Szia Anonymus!
Tagok: 6 / 18281
Összes látogató: 12
Utolsó tag: janos001
Keresés
Web Gazlap
Részletes fórum kereső
Utolsó fórumtémákból
- Szakértői témák:

- Kertészeti témák:
Milyen növény ez?? (37)
CSERE-BERE növények, magok....(50)
Íriszek (7)
KAKTUSZOK ÉS POZSGÁSOK (48)
Golgoták (17)
Kúszó és futó növények (19)
Erkély és ablakpárkány kertész (5)
Fokföldi ibolya / Saintpaulia (51)
Daturák, trombita virágok (2)
Vizikertészet, vizinövények halastavak (8)
Egzotikus és különleges növények (15)
Amarilisz /Hippeastrum/22
Segítség csak kertészeti témákban (16)
Konyhakerti növények (13)

- Tábortűz témák:
Jó tudni!-Érdekességek,ismeretterjesztő írások (4)
Kávéház (39)
A Tudat keresése
Viccek, vicces történetek, képek (13)
Hímzések,keresztszemesek,egyéb kézimunkák (6)
Gazlap szakácskönyv (62)
Jól sikerült képek...legalábbis szerintünk (25)
Milyen öröm ért ma? (35)
Időjárás (53)
A Természet csodái zenei aláfestéssel.
Kedvenc filmem, színészem
Szűkebb környezetünk (lakóhelyünk) bemutatása (2)

A Gazlap Fórumai
Tábortűz
Kertészet
Szakértők
Műhely
Archívum
Virágrend
Hirdetés
Üzenőfal
6:11:am kutyus :
Jó reggelt, kellemes hétvégét minenkinek!
5:28:am Emmylie :
Jo reggelt szép napot
2:00:pm Emmylie :
Szép délutánt.
5:42:am kutyus :
Jó reggelt kellemes napot!
8:12:am kutyus :
Jó reggelt mindenkinek!
6:16:am Emmylie :
Jo reggelt szép napot
5:29:am kutyus :
Jó reggelt, szép napot!
1:57:pm Emmylie :
Szép délutánt kivánok mindenkinek.
11:47:am Bojtárgazdi :
Szép napot kívánok!
6:35:am kutyus :
Jó reggelt mindenkinek!
6:35:am Emmylie :
Jo reggelt szép napot kivánok most már ujra a falubol
5:59:am kutyus :
Jó reggelt mindenkinek
6:56:am kutyus :
Jó reggelt, kellemes vasárnapot
5:54:am Emmylie :
Jo reggelt szep napot
11:28:pm Emmylie :
Jo ejszakat szep almokat kivanok mindenkenek.
Korábbi üzenetek

Csak regisztrált felhasználóknak
Regisztráció/Belépés
Google Hirdetések
Mellékletek
Hirdetés

Gazlap.hu :: Téma megtekintése - Leanderek(18)
 Gy.I.K.Gy.I.K.   KeresésKeresés   CsoportokCsoportok   ProfilProfil   Privát üzeneteid olvasásához be kell jelentkeznedPrivát üzeneteid olvasásához be kell jelentkezned   BelépésBelépés 

Leanderek(18)
Ugrás az oldalra: 1, 2, 3  Következő

Új téma nyitása   Hozzászólás a témához    Tartalomjegyzék -> Kertészet
Előző téma megtekintése :: Következő téma megtekintése  
Szerző Üzenet
unartis
Bokor
Bokor

HozzászólásElküldve: 2017.04.08, 05:43    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Sziasztok!

Már régen jártam felétek Embarassed, most pótlom!

A fagytűrő leandereim tövig fagytak a hosszú ideig tartó télen(amikor avartakarásban volt a tövük), korábban életjelet nem nagyon mutattak magukról, viszont néhány nappal ezelőtt, a csapadékos időben az Atlas nain de tidili-n rejtett rügyek indulását látom, több atlas magonc is így hajt, a szülő növényen nm látok semmit, a villa romaine fajtán sem!

Egy ilyen tél után nem vártam ennél jobb eredményt, hiszen a nagy 4 méteres füge bokrunk is elfagyott, rózsák is visszafagytak a leanderek mellett, egy szobai kiültettet leander ezután nem hajtott volna ki, -16 c°-t mértem a leghidegebb hajnalokon néhány napon, de a tartós fagy volt, ami igazán rosszul érintette a leandereket, korábban, lombjuk is szépen áttelelt, remélhetőleg nem lesz egyhamar ilyen tartós tél!
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése
Szécsike
Park
Park

HozzászólásElküldve: 2017.03.26, 17:57    Hozzászólás témája: .. Hozzászólás, az előzmény idézésével

Oerzsi! Ez félelmetes mennyiség!Félelem
Nem tudom,tudok-e addig számolni... Wink röhög
Szépen átteleltek,jó helyed van hozzá. Laughing
Jó munkát az átültetésükhöz és vastag pénztárcát a szükséges földhöz. Laughing puszi2

Tercsi! Nálam is csoda várás van,megvárom míg eldönti akar-e élni. Azt tapasztaltam,hogy ez eléggé sokára derül ki. Crying or Very sad
Vissza az elejére
tercsi
Park
Park

HozzászólásElküldve: 2017.03.25, 17:55    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Ma én is felhordtam azt a 4 cserép leandert. A legnagyobb a szuper,a többiek viszont elég zörgősek.Visszametszettem őket,és várom a csodát.
tercsi
oerzsi
Nyírfa
Nyírfa

HozzászólásElküldve: 2017.03.24, 21:05    Hozzászólás témája: Re: .. Hozzászólás, az előzmény idézésével

Caspella, köszönöm a kedves szavaidat Smile Smile

Szécsike írta:
Sajnos a 3 legnagyobb a faházban teleltetést nem bírta ki. Crying or Very sad
Crying or Very sad Crying or Very sad Crying or Very sad Crying or Very sad Crying or Very sad simi

Szécsike írta:
Oerzsi drágám jól el lehetsz azzal a "pár db.cseréppel" Wink Rolling Eyes Laughing
Szécsike kedves, jól látod a helyzetet, tényleg nagyon elvoltam ugh ugh ugh mire kihordtam őket Very Happy Most még védett helyen vannak, hogy megszokják a kinti létet.

http://picasaweb.google.com/115907101229751647496
Vissza az elejére
Szécsike
Park
Park

HozzászólásElküldve: 2017.03.23, 19:49    Hozzászólás témája: .. Hozzászólás, az előzmény idézésével

A pincében lévők nekem is szépen teleltek,kb.2 hete vannak kint és most az erős napsütiben egynek megégett a levele. Crying or Very sad Ugyanott volt,mint a többi,de ez valószínű hisztisebb.

Sajnos a 3 legnagyobb a faházban teleltetést nem bírta ki. Crying or Very sad Tavaly kint a fal mellett teleltek bebugyolálva,az meg sem kottyant nekik,de a tartós -17 már "betett" nekik. Crying or Very sad

Oerzsi drágám jól el lehetsz azzal a "pár db.cseréppel" Wink Rolling Eyes Laughing
Vissza az elejére
Capsella
Nyírfa
Nyírfa

HozzászólásElküldve: 2017.03.22, 21:28    Hozzászólás témája: Leánderek Hozzászólás, az előzmény idézésével

Oerzsi!
Nagyon biztató, amiket írtál a leánderek kiteleltetéséről, mert így megint lesz szép árualapod. Mert tayaly nem kaptam mindenből, volt, ami már elfogyott, mire én felébredtem.
Tudod, milyen hálával gondolok Rád naponta többször, amikor lemegyek mellettük!
Vissza az elejére
oerzsi
Nyírfa
Nyírfa

HozzászólásElküldve: 2017.03.22, 20:23    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Ma végeztem a leanderek kipakolásával Smile Smile. Vasárnap kipakoltam az egyik teleltető helyről, ma pedig a másik teleltető volt soron.
Nagyon szépen kiteleltek, szinte olyanok, mint mikor bevittem őket Smile Smile Jól meglocsoltam mindet, már rájuk fért egy kiadós locsolás.
Aztán majd kezdem lassan az átültetést.

http://picasaweb.google.com/115907101229751647496
Vissza az elejére
halkatla
Fasor
Fasor

HozzászólásElküldve: 2017.03.08, 20:46    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Chopint azt szeretem. Jobban mint Beethovent. Nos Chopinom hála Istennek nekem is van. Már kezdtem aggódni, hogy itt egy ujabb leander, amit be kell szereznem.

Én már régen kiraktam a leanderekt, a telelés hideg helyen volt, nullához alulról közelitett a hőmérséklet, kint meg kellemes tizenfokok vannak. Most is annyi van, ma este.
Capsella
Nyírfa
Nyírfa

HozzászólásElküldve: 2017.03.08, 15:10    Hozzászólás témája: Leánderek Hozzászólás, az előzmény idézésével

A tutit senki sem tudja, emlékszel, 2013. március 14-én hogy jött vissza a tél? Tehát garancia sosincs.

De az utóbbi napok napsütése már nagyon hasznos nekik. A nagyobb példányok strapabíróbbal, mint pl. egy tavalyi magonc vagy gyökeres dugvány.
Én is felhoztam őket, de a szuterénben 12 C volt, ezért első éjszakára az összeset behoztam, utána már csak a kicsiket.
Szerintem a nagyoknak már jobb kint, mint bent sínylődni. A kicsiket meg könnyű behozni, ha valami extra időjárás lenne.

Én úgy vagyok a kicsikkel, hogy azért hurcolászom őket, hogy gyorsabban fejlődjenek, hogy mielőbb láthassam a virágaikat, ezért fáradozok velük.

De a Dávid naptár szerint március második fele kifejezetten meleg lesz, ezért ha addigra már megszokják a napot, az jól fog jönni, mert a leánder levelei is le tudnak égni.
Meg ha kint lesznek, le lesz tudva a munka velük, mert vagyunk annyira idióták, hogy minden napra szervezünk magunknak valami jó kis gazos melót.

Én z enyémeken azt látom, hogy nagyon jót tett nekik már ez a néhány nap is. Még nem ültetetni őket nagyobb cserepekbe, még nem értem rá. Na, azt is nagyon meg fogják hálálni.

Mekkora kincs ez a tavaszi napsütés!
Vissza az elejére
brenyo
Vadgesztenyefa
Vadgesztenyefa

HozzászólásElküldve: 2017.03.08, 09:26    Hozzászólás témája: Leánderek Hozzászólás, az előzmény idézésével

Véleményeteket kérem. Kirakhatók már a leánderek?
Capsella
Nyírfa
Nyírfa

HozzászólásElküldve: 2017.03.07, 22:14    Hozzászólás témája: Leánderek Hozzászólás, az előzmény idézésével

http://leanderegyesulet.hu/leanderfajtak/neves-nemzetkozi-fajtak/

Halkatla!

Jó, hogy rákérdeztél, mert öregszem, oszt hülyülök, keverem itt a zeneszerzőket!
Chopin az! A fenti képen látható. (de itt visszakereshetünk a topikban, meg majd a napokban a leánderes könyvben is megnézem.
De a piacon a kertész felesége is jóváhagyta Beethovent, és mindketten ugyanarról a színről beszéltünk, , tudod, szintén zenész.

Oerzsinek is van szerintem.

Jut eszembe. Nekem a férjem utáni vezetéknevem Bartókné (no, nem ez nem jut eszembe, ezt még nem felejtettem el). Amikor a lányomat szülten, ott Kodályné lett belőlem. Ugyanis a Bartók kórházban szültem és hiába volt a kezükben a lázlap, rajta a nevem, miután elmondtak két mondatot, mindenkinek Kodályné lettem, de én értettem.. Szintén zenész.
Vissza az elejére
halkatla
Fasor
Fasor

HozzászólásElküldve: 2017.03.07, 18:51    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Nem mutatnád meg?- még nem is hallottam Beethoven fajtáju leanderről.
Capsella
Nyírfa
Nyírfa

HozzászólásElküldve: 2017.03.07, 18:35    Hozzászólás témája: Leánderek Hozzászólás, az előzmény idézésével

Ma délelőtt a szemészetről hazafelé jövet a piacon jöttem át.
Tavaly ott vettem a Beethoven fajtájú leándert és érdeklődtem, hogy lesz -e nekik az idén is eladó, mert nekem zörgősre száradt a levele, a vesszői zöldek.
Azt mondták, igen , lesz, de még ne keseredjek el, metsszem vissza és majd kihajt. Jó hír, csak éppen az idén aligha gyönyörködhetek a nem minden napi virágpompájában.
Asszem, mégis inkább fogok egy virágzót venni, mert annyira szép!
Vissza az elejére
hópihe89
Palánta
Palánta

HozzászólásElküldve: 2017.03.06, 20:02    Hozzászólás témája: leander ágacska Hozzászólás, az előzmény idézésével

Sziasztok kedves gazosok!

Sajnos a télen sok leanderem elpusztult. Ha esetleg metszéskor lennének valakinek felesleges ágacskái (rózsaszín és sárga kivételével) szivesen vennék, cserére sajnos nem sok mindent tudok még ajánlani.

Szép estét mindenkinek! Smile
Vissza az elejére
Szécsike
Park
Park

HozzászólásElküldve: 2017.03.02, 19:34    Hozzászólás témája: .. Hozzászólás, az előzmény idézésével

Sírás-rívás Ahogy elnézem,mindenkinek van panaszkodni valója, Crying or Very sad elszoktunk az igazi hideg téltől. Crying or Very sad

A hideg nem lenne probléma,csak olyan bizonytalan az időjárás előrejelzés,hogy már nem hiszünk nekik akkor sem,ha hinni kellene. Twisted Evil Pl.kegyetlen hideg tél lesz...aztán a max. mínusz 10 fok. Twisted Evil
Vissza az elejére
Hozzászólások megtekintése:   
Új téma nyitása   Hozzászólás a témához    Tartalomjegyzék -> Kertészet Időzóna: (GMT +1 óra)
Ugrás az oldalra: 1, 2, 3  Következő
1 / 3 oldal

Ugrás:  
Nem készíthetsz új témákat ebben a fórumban
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban
Nem módosíthatod a hozzászólásaidat a fórumban
Nem törölheted a hozzászólásaidat a fórumban
Nem szavazhatsz ebben fórumban