13 éves a Gazlap!!!
Információk
Szia Anonymus!
*bau
Tagok: 3 / 18281
Összes látogató: 9
Utolsó tag: janos001
Keresés
Web Gazlap
Részletes fórum kereső
Utolsó fórumtémákból
- Szakértői témák:

- Kertészeti témák:
Konyhakerti növények (13)
Vizikertészet...vizinövények...halastavak(9)
Fokföldi ibolya / Saintpaulia (52)
KAKTUSZOK ÉS POZSGÁSOK (48)
Viaszvirág (Hoya) 18
Broméliák és Tillandsiák (2)
Leanderek(18)
Milyen növényt vettem/szereztem ma (20 )
Kúszó és futó növények (19)
Milyen növény ez?? (37)
Páfrányok (3)
CSERE-BERE növények, magok....(50)
Golgoták (17)
Fokföldi ibolya / Saintpaulia (51)
Hagymások, gumósok, rizómások (34)

- Tábortűz témák:
Abádszalóki találkozó.
Kávéház (39)
Viccek...vicces történeket,képek(14)
Gazlap szakácskönyv(63)
Kutyák, cicák, egyéb házi kedvenceink(49)
IDŐJÁRÁS (54)
Írj bármilyen témáról(13)
Jópofa, "beszélő" elírásaink (6)
Gyerekszáj
A Tudat keresése
Miért mérgelődök?....mi bosszant? (23)
Milyen öröm ért ma?? (36)

A Gazlap Fórumai
Tábortűz
Kertészet
Szakértők
Műhely
Archívum
Virágrend
Hirdetés
Üzenőfal
2:04:pm Emmylie :
Szép délutánt.
6:12:am kutyus :
Jó reggelt mindenkinek!
10:24:am Emmylie :
Szép napot kivánok mindenkinek. .yes:
9:06:am Bojtárgazdi :
Én is jó reggelt kívánok!
9:02:am kutyus :
Jó reggelt mindnekinek
8:15:am Emmylie :
Jo reggelt szép napot.
5:43:am kutyus :
Hűvös-esős jó reggelt!!!
6:35:am kutyus :
Jó reggelt.........fulla sztó a meleg
3:48:am Emmylie :
Jo reggelt -
5:39:am kutyus :
Jó reggelt, szép vasárnapot!
9:56:am Emmylie :
Szép napot szép hétvégét kivánok.
9:43:am kutyus :
Jó reggelt, szép napot, kellemes hétvégét
2:49:pm Emmylie :
Szép délutánt.
5:37:am kutyus :
Jó reggelt!!!
7:11:am kutyus :
Jó reggelt mindenkinek
Korábbi üzenetek

Csak regisztrált felhasználóknak
Regisztráció/Belépés
Google Hirdetések
Mellékletek
Hirdetés

Gazlap.hu :: Téma megtekintése - Leanderek(18)
 Gy.I.K.Gy.I.K.   KeresésKeresés   CsoportokCsoportok   ProfilProfil   Privát üzeneteid olvasásához be kell jelentkeznedPrivát üzeneteid olvasásához be kell jelentkezned   BelépésBelépés 

Leanderek(18)
Ugrás az oldalra: 1, 2, 3, 4  Következő

Új téma nyitása   Hozzászólás a témához    Tartalomjegyzék -> Kertészet
Előző téma megtekintése :: Következő téma megtekintése  
Szerző Üzenet
oerzsi
Nyírfa
Nyírfa

HozzászólásElküldve: 2017.07.26, 20:30    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Köszönöm a dicséreteket a leanderek nevében is Smile Smile

Jelenleg kb. 80 nevesített fajtám van, és még van egy csomó magoncom (kb. 300 cserép, meg még 10 erkélyládával, amiket nem ültettem anno szét) Idén már a magoncokból is nagyon sok nyílik. Igaz azokról nem tettem fel képeket.

Tavasszal neki álltam átültetni őket, kb. egy hónapig ültettem, 15 nagy zsák földet használtam el, és nem is ültettem át mindet.

Idén a hosszan tartó melegnek köszönhetően rengeteg virág volt, tényleg csoda szépek voltak.
A mai viharnak köszönhetően megint minden fekszik, szanaszét borította őket a szél. Crying or Very sad Crying or Very sad

http://picasaweb.google.com/115907101229751647496
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése
lius
Mamutfenyő
Mamutfenyő

HozzászólásElküldve: 2017.07.26, 10:16    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Oerzsi! Ez tényleg egy Leander erdő. Nagyon szépek. Gratulálok.

Képzeljétek !
Olaszországban láttam sötétkék és fekete Leandert. Nagyon szépek voltak, a kék főleg. De az ára!!!!!!!!! Csillagászati. Kb. 60 cm-es, átszámolva forintra 25.000 ft.
Vissza az elejére
Emmylie
Őserdő
Őserdő

HozzászólásElküldve: 2017.07.26, 10:00    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Erzsi kedves csodaszépek a leandereid Taps és milyen sok.Söt nem is sok hanem rengeteg lehet.
Nagyon ügyes vagy Taps és biztos sok munka is van az eredmény mögött.
bau
Srí Lanka
Srí Lanka

HozzászólásElküldve: 2017.07.25, 21:28    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Erzsi

Ez már egy egész erdő Vigyor

Gyönyörűek.
Szívesen vennék belőle,mert a tesómé tönkre ment a télen Sad
Nyírfa
Nyírfa

HozzászólásElküldve: 2017.07.25, 18:55    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Senki nem hoz képeket a leandereiről?

Én feltöltöttem sok-sok képet az idei leander virágzásról a google fotókra, de onnan nem lehet itt megosztani a képeket Crying or Very sad , így csak a linket teszem ide.
https://photos.google.com/share/AF1QipNknU9HESmPI9s5F-zOX4wyRXjutWnHKgLFlOe9wBqZZsCajzf8jtwOKxuEvceYFA?key=SktWbHZnWklZOFFQZ1VkV25NNU1ZV1JxbWdUc2t3

A tegnapi vihar megtépázta őket rendesen, rengeteg virágot levert a szél és az eső. Kell egy-két hét, hogy újra szépek legyenek.

Vissza az elejére
Capsella
Vadgesztenyefa
Vadgesztenyefa

HozzászólásElküldve: 2017.06.26, 19:05    Hozzászólás témája: Leánderek Hozzászólás, az előzmény idézésével

Kisandi!
Nyár végére minden bizonnyal lesznek virágok. Most neveli a hajtásokat és majd a virágrügyeket.
A metszéssel lehet elérni, hogy sok virág legyen, mert a metszés után lesz sok elágazás, új hajtás.
Úgyhogy ne keseredj el!

Mi, akik nehezen emeljük rá a metszőollót, a mának élünk, most karunk több virágot látni.

No, ezért kell sok leánder, hogy legyen virágzó és frissen metszett is. Vagy csercsapos váltómetszés, mint egyes szőlőfajtáknál.
Vissza az elejére
tercsi
Park
Park

HozzászólásElküldve: 2017.06.25, 15:06    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Ma kaptam egy gyönyörűséges fehér virágzó leandert ajándékba. Boldogság van.
tercsi
kisandi
Nyírfa
Nyírfa

HozzászólásElküldve: 2017.06.25, 12:34    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Sajnos nálam csak alig van friss hajtás, tavaly augusztusban metszettem meg őket, de idén virág nem nagyon mutatkozik.
Vissza az elejére
Capsella
Vadgesztenyefa
Vadgesztenyefa

HozzászólásElküldve: 2017.06.20, 18:03    Hozzászólás témája: Leánderek Hozzászólás, az előzmény idézésével

Én tavaly vettem Oerzsitől 11 db-ot, mind áttelelt., gyönyörűek, 7 db most virágzik, de a 4-ben is jön a bimbó. A szomszédok csak lesik, mi ez a virágpompa!
Volt még vagy 4 db, ebből egy a Chopin, amit tavaly vettem, szép példány, és rengeteget virágzott. Az kimaradt egy öntözésből a télen és tönkrement. Visszavágtam, de még nem hajt a csonk. Egri kertésztől vettem, majd az idén megint veszek.
A másik három szintén virágzik és az idén vettem az említett egri kertésztől egy virágzó sárgát. Szép, azóta is virágzik.

Tavaly szaporítottam egyet a szomszéd asszonyéról, tripla rózsaszín virágú, megmaradt a dugvány, de elég nehezen. A másik ugyanilyen nem maradt meg.
Ja, és volt egy ugyanilyen nagy, amit a húgomtól kaptam, nem telelt át. Ugyanis tavasszal rányitottuk az ablakot.

Ahogy lesz egy kis időm, mindet át fogom ültetni.

Tavasszal valaki visszavágta az öreg leándereit és kidobta a térre az ágakat. Két ölnyi volt, behoztam, rengeteg dugványt készítettem, de csak 30 db maradt meg. A többi vagy száz még a vízben elrohadt. Úgyhogy néhány naponként selejteztem és átmostam őket. Ezeket egy gazos társunknak ígértem, hogy segítek neki. A minap 19 db-ot be is ültettem, mert ő most nagyon mással van elfoglalva. A különbözet 11 db szintén beültetésre vár.

Asszem az idén egy kis lebomlott tyúktrágyával is be fogok segíteni a tápanyag utánpótlásba.

Imádom ezeket a leánder nevű gazokat. (majd csak kihajítanak velük együtt. No, nem, a férjem is szereti a virágokat, de ha lófronton valamit el akar érni, akkor csesztet a gazjaimmal. Ez is egy fajta emberi játszma, amihez szintén két játszótárs kell.
Vissza az elejére
tercsi
Park
Park

HozzászólásElküldve: 2017.06.20, 17:18    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

nálam a 4.-ből 1 maradt meg. A visszavágottakat kidobáltam. nem nézegetem a csonkokat.
tercsi
era
Liget
Liget

HozzászólásElküldve: 2017.06.20, 09:45    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Nagyon csendes ez a topik.
Nálam siralmas a helyzet, még mindig nem hajtanak a visszavágott leandereim.!!!!
Valószínű teljesen elfagytak!!.
Ahogy nézem 20 db nagy és kb 15 db kisebb leanderem ment tönkre.
Nagyon szép gyűjteményem volt, sok ritkaság is volt köztük.
Most azt sem tudom miből maradt meg.
Még van 20-25 db, de ezek között sok a kicsi ill. olyan amit nem sajnáltam volna, ha kinyiffan.
Vissza az elejére
unartis
Bokor
Bokor

HozzászólásElküldve: 2017.04.08, 05:43    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Sziasztok!

Már régen jártam felétek Embarassed, most pótlom!

A fagytűrő leandereim tövig fagytak a hosszú ideig tartó télen(amikor avartakarásban volt a tövük), korábban életjelet nem nagyon mutattak magukról, viszont néhány nappal ezelőtt, a csapadékos időben az Atlas nain de tidili-n rejtett rügyek indulását látom, több atlas magonc is így hajt, a szülő növényen nm látok semmit, a villa romaine fajtán sem!

Egy ilyen tél után nem vártam ennél jobb eredményt, hiszen a nagy 4 méteres füge bokrunk is elfagyott, rózsák is visszafagytak a leanderek mellett, egy szobai kiültettet leander ezután nem hajtott volna ki, -16 c°-t mértem a leghidegebb hajnalokon néhány napon, de a tartós fagy volt, ami igazán rosszul érintette a leandereket, korábban, lombjuk is szépen áttelelt, remélhetőleg nem lesz egyhamar ilyen tartós tél!
Vissza az elejére
Szécsike
Park
Park

HozzászólásElküldve: 2017.03.26, 17:57    Hozzászólás témája: .. Hozzászólás, az előzmény idézésével

Oerzsi! Ez félelmetes mennyiség!Félelem
Nem tudom,tudok-e addig számolni... Wink röhög
Szépen átteleltek,jó helyed van hozzá. Laughing
Jó munkát az átültetésükhöz és vastag pénztárcát a szükséges földhöz. Laughing puszi2

Tercsi! Nálam is csoda várás van,megvárom míg eldönti akar-e élni. Azt tapasztaltam,hogy ez eléggé sokára derül ki. Crying or Very sad
Vissza az elejére
tercsi
Park
Park

HozzászólásElküldve: 2017.03.25, 17:55    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Ma én is felhordtam azt a 4 cserép leandert. A legnagyobb a szuper,a többiek viszont elég zörgősek.Visszametszettem őket,és várom a csodát.
tercsi
oerzsi
Nyírfa
Nyírfa

HozzászólásElküldve: 2017.03.24, 21:05    Hozzászólás témája: Re: .. Hozzászólás, az előzmény idézésével

Caspella, köszönöm a kedves szavaidat Smile Smile

Szécsike írta:
Sajnos a 3 legnagyobb a faházban teleltetést nem bírta ki. Crying or Very sad
Crying or Very sad Crying or Very sad Crying or Very sad Crying or Very sad Crying or Very sad simi

Szécsike írta:
Oerzsi drágám jól el lehetsz azzal a "pár db.cseréppel" Wink Rolling Eyes Laughing
Szécsike kedves, jól látod a helyzetet, tényleg nagyon elvoltam ugh ugh ugh mire kihordtam őket Very Happy Most még védett helyen vannak, hogy megszokják a kinti létet.

Vissza az elejére
Hozzászólások megtekintése:   
Új téma nyitása   Hozzászólás a témához    Tartalomjegyzék -> Kertészet Időzóna: (GMT +1 óra)
Ugrás az oldalra: 1, 2, 3, 4  Következő
1 / 4 oldal

Ugrás:  
Nem készíthetsz új témákat ebben a fórumban
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban
Nem módosíthatod a hozzászólásaidat a fórumban
Nem törölheted a hozzászólásaidat a fórumban
Nem szavazhatsz ebben fórumban