13 éves a Gazlap!!!
Információk
Szia Anonymus!
Tagok: 4 / 18281
Összes látogató: 10
Utolsó tag: janos001
Keresés
Web Gazlap
Részletes fórum kereső
Utolsó fórumtémákból
- Szakértői témák:

- Kertészeti témák:
KAKTUSZOK ÉS POZSGÁSOK (48)
Viaszvirág (Hoya) 18
Vizikertészet...vizinövények...halastavak(9)
Fokföldi ibolya / Saintpaulia (52)
Broméliák és Tillandsiák (2)
Leanderek(18)
Konyhakerti növények (13)
Milyen növényt vettem/szereztem ma (20 )
Kúszó és futó növények (19)
Milyen növény ez?? (37)
Páfrányok (3)
CSERE-BERE növények, magok....(50)
Golgoták (17)
Fokföldi ibolya / Saintpaulia (51)
Hagymások, gumósok, rizómások (34)

- Tábortűz témák:
Gazlap szakácskönyv(63)
IDŐJÁRÁS (54)
Kávéház (39)
Abádszalóki találkozó.
Viccek...vicces történeket,képek(14)
Írj bármilyen témáról(13)
Jópofa, "beszélő" elírásaink (6)
Gyerekszáj
A Tudat keresése
Miért mérgelődök?....mi bosszant? (23)
Milyen öröm ért ma?? (36)
Eladnám......Vennék (10)

A Gazlap Fórumai
Tábortűz
Kertészet
Szakértők
Műhely
Archívum
Virágrend
Hirdetés
Üzenőfal
2:04:pm Emmylie :
Szép délutánt.
6:12:am kutyus :
Jó reggelt mindenkinek!
10:24:am Emmylie :
Szép napot kivánok mindenkinek. .yes:
9:06:am Bojtárgazdi :
Én is jó reggelt kívánok!
9:02:am kutyus :
Jó reggelt mindnekinek
8:15:am Emmylie :
Jo reggelt szép napot.
5:43:am kutyus :
Hűvös-esős jó reggelt!!!
6:35:am kutyus :
Jó reggelt.........fulla sztó a meleg
3:48:am Emmylie :
Jo reggelt -
5:39:am kutyus :
Jó reggelt, szép vasárnapot!
9:56:am Emmylie :
Szép napot szép hétvégét kivánok.
9:43:am kutyus :
Jó reggelt, szép napot, kellemes hétvégét
2:49:pm Emmylie :
Szép délutánt.
5:37:am kutyus :
Jó reggelt!!!
7:11:am kutyus :
Jó reggelt mindenkinek
Korábbi üzenetek

Csak regisztrált felhasználóknak
Regisztráció/Belépés
Google Hirdetések
Mellékletek
Hirdetés

Gazlap.hu :: Téma megtekintése - Mangó, kiwi és egyéb egzotikus gyümölcsök (4)
 Gy.I.K.Gy.I.K.   KeresésKeresés   CsoportokCsoportok   ProfilProfil   Privát üzeneteid olvasásához be kell jelentkeznedPrivát üzeneteid olvasásához be kell jelentkezned   BelépésBelépés 

Mangó, kiwi és egyéb egzotikus gyümölcsök (4)

Új téma nyitása   Hozzászólás a témához    Tartalomjegyzék -> Kertészet
Előző téma megtekintése :: Következő téma megtekintése  
Szerző Üzenet
Roli19
Facsemete
Facsemete

HozzászólásElküldve: 2017.06.22, 21:02    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Négy év után végre nyílik a szamóca guavám! győzelem
Az összes új hajtása tele van bimbóval és virággal. Valaki nyugtasson meg hogy lesz ideje termést érlelni a teleltetésig. Laughing

Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése
uncsikák5
Almafa
Almafa

HozzászólásElküldve: 2017.05.17, 20:22    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

A bakhátat ismerem, de a csirkézést még nem hallottam.
Köszönöm.
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Email küldése
Capsella
Vadgesztenyefa
Vadgesztenyefa

HozzászólásElküldve: 2017.05.17, 19:19    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

nem, kupacold a tövét. Azért, mert ha a tövénél még vannak jó erőben lévő rügyek, akkor onnan hadd hajtson új hajtásokat és hadd képezzen ott új gyökeret is. Egy kis versenyfutás az idővel.

Bakhát= valaminek a sorát végig kupacoljuk, pl, burgonyatermesztésben.
Csirkézés= valaminek csak a tövét, nem egy egész sort kupacolunk fel.

Novényfaja, mérete válogatja, melyiket milyen magasra kupacoljuk.

uncsikák5 írta:
Capsella.

Köszönöm hozzászólásod. A kiviket én ültettem, kb. 2-3 méterre vannak egymástól. Tavaly még szépen alakult a futtatásuk olyan fóliasátor csőre,melyre külön kapaszkodókat kötöttem, hogy egyszer kis lugas legyen belőle. Idáig nem volt baj, a hétvégén vettem észre, hogy főleg a fenti levelek elkezdtek teljesen besárgulni. Majd szombat, vasárnap megnézem mi van vele. Nálad mit jelen az hogy felcsirkézni, ez még nem hallottam. Bontsam ki a tövét?
Vissza az elejére
uncsikák5
Almafa
Almafa

HozzászólásElküldve: 2017.05.17, 18:44    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Capsella.

Köszönöm hozzászólásod. A kiviket én ültettem, kb. 2-3 méterre vannak egymástól. Tavaly még szépen alakult a futtatásuk olyan fóliasátor csőre,melyre külön kapaszkodókat kötöttem, hogy egyszer kis lugas legyen belőle. Idáig nem volt baj, a hétvégén vettem észre, hogy főleg a fenti levelek elkezdtek teljesen besárgulni. Majd szombat, vasárnap megnézem mi van vele. Nálad mit jelen az hogy felcsirkézni, ez még nem hallottam. Bontsam ki a tövét?
Vissza az elejére
Capsella
Vadgesztenyefa
Vadgesztenyefa

HozzászólásElküldve: 2017.05.16, 20:39    Hozzászólás témája: Mangó, kivi, egzó Hozzászólás, az előzmény idézésével

Nem vagyok kivi szakértő, ezért csak általánosságban tippelek.

Ki ültette el a két kivit? Mekkora volt az ültető gödör, nem érhette el a sárguló kivi gyökere az egykor beásott építési törmeléket, betemetett meszes gödröt vagy egyéb rémséget?
Ha a két kivi párban, együtt van elültetve, akkor a fentiek nem érvényes kérdések, hiszen egy helyen vannak a gyökerek. És akkor menthetetlennek tartom a helyzetet, csere.
De még előfordulhatott sérülés, ami a szállító szöveteket is érte és kevesebb tápanyagot tud szállítani.
Próbáld felcsirkézni a tövet, hogy engedjen új gyökeret a szárról.
Kis kapálás lazítás céljából, öntözés, netán 1 db Buviplant tabletta, hogy gazdagon kapjon mikroelemeket is.

Azért azt jó lenne látni, hogy hogyan sárga? Az erek zöldek vagy egyöntetű sárga?

Ha külön vannak elültetve, a fentiekből elindulhatsz.

Majd számolj be arról, hogy sikerül-e megmentened (természetesen nem az irományom alapján)? Azért lennék rá kíváncsi, mert nekem is gallyra ment már néhány, melyik milyen okból kifolyólag.

A legbosszantóbb az volt, amikor a szomszéd kipermetezte valamivel.
A konyha a kertre néz. A régi szomszéd nyáron a nyitott ablakunkból kihallatszó életet hallgatta, a szőlőlugasa mogé meghúzódva. Ezért ültettük a kivit, hogy valamit felfogjon. Egy ismerőstől kaptam egy klasz kivipárt, jól megfakadtak, több méteren futottak. Elkészítettük neki a támrendszert. No, utána kezdett el sárgulni a kivink és menthetetlen volt.Ott nem volt építési törmelék, meszes gödör, én ültettem el nagy gondossággal, trágyával, tőzeggel keverve a jó kerti földet.

Másikat pár éve a zember vadkacsái kiettek a földből. Ostoroson egyet az őstulkok kigyomláltak. Tavaly egy csak simán elpusztult.

Amit a tavaszon vettem (2 db) már szép, hosszú hajtásuk volt, kiültettem őket Ostoroson,. A múltkori fagyoknál fagytak el levelek, de szépen hajt mindkettő. Az egyik ma dobta el a fagyott levelet, sárgából világos barnára színeződött.
Vissza az elejére
uncsikák5
Almafa
Almafa

HozzászólásElküldve: 2017.05.16, 10:24    Hozzászólás témája: Hayward kivi Hozzászólás, az előzmény idézésével

Valaki tudna abban segíteni, hogy miért sárgul a Hayward fiú kivim levele? Már magasabbak, mint én, szépen elkezdett felfutni és most szépen sárgul a levele. Esetleg ültessem át? A lánynak semmi baja. Köszi a választ.
Vissza az elejére
unartis
Bokor
Bokor

HozzászólásElküldve: 2016.11.15, 09:18    Hozzászólás témája: Re: Mangó, kiwi és egyéb egzotikus gyümölcsök (4) Hozzászólás, az előzmény idézésével

horvathgne írta:

Ezek a fügekaktuszok a -15-20 fokot is kibírják? Szoktad takarni valamivel?

Nálam a 3 télálló pálmából már csak egy van, pedig annak is -15 fokot jósoltak, de szerintem nem is volt nálunk olyan hideg és takartam is.

Kedves Rózsa!

Ezek a kaktuszok egészen más igényűek, mint a pálmák, a télálló pálma(Trachycarpus fortunei) is gyökér védelemmel télálló, illetve a szívrügyét kell védeni, hogy ne folyjon bele a téli csapadék, hó ami ha beleolvad és belefagy akkor károsítja a pálma középső részét(de mielőtt nagyon bebugyolálnánk télire gondoljuk végig, hogy az a befülledés melegágya, akkor nem a hideg végez a pálmával, hanem a gombásodás, hamarabb mint a fagy Sad ), és igazad van szibériai hidegben inkább azokért kell aggódnom és a mediterrán növényekért de nem a fügekaktuszaimért! Very Happy .
Mert azok inkább az enyhe telet szenvedik, nem a hideg száraz fagyos időt! Nem szoktam takarni semmivel őket, anélkül telelnek, elég bizarr látvány a hóban álló fügekaktusz, de meg lehet szokni Cool , és igénylik is ezt mert a párás enyhe tél a betegségeik meleg ágya, a de még ezt is elviselik! Csak vannak érzékenyebb pozsgások amik ezeknél is érzékenyebbek, de ezt inkább a másik témában írom majd le
Vissza az elejére
unartis
Bokor
Bokor

HozzászólásElküldve: 2016.11.15, 09:02    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Opuntia engelmannii déli típusa termése is szépen beszínesedett, de a termések még nem érettek, majd december végén, január elején lehet szüretelni

Az Opuntia flaverscens termésének színesedése egy kicsivel el van maradva az előző faj érésénél
Vissza az elejére
kutyus
Srí Lanka
Srí Lanka

HozzászólásElküldve: 2016.10.30, 14:52    Hozzászólás témája: Mangó, kiwi és egyéb egzotikus gyümölcsök (4) Hozzászólás, az előzmény idézésével

Itt a folytatás

előzmények
http://www.gazlap.hu/modules.php?name=Forums&file=viewtopic&t=3693
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Felhasználó weblapjának megtekintése
Hozzászólások megtekintése:   
Új téma nyitása   Hozzászólás a témához    Tartalomjegyzék -> Kertészet Időzóna: (GMT +1 óra)
1 / 1 oldal

Ugrás:  
Nem készíthetsz új témákat ebben a fórumban
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban
Nem módosíthatod a hozzászólásaidat a fórumban
Nem törölheted a hozzászólásaidat a fórumban
Nem szavazhatsz ebben fórumban