13 éves a Gazlap!!!
Információk
Szia Anonymus!
Tagok: 1 / 18281
Összes látogató: 7
Utolsó tag: janos001
Keresés
Web Gazlap
Részletes fórum kereső
Utolsó fórumtémákból
- Szakértői témák:

- Kertészeti témák:
Vizikertészet, vizinövények halastavak (8)
Milyen növény ez?? (37)
Viaszvirág (Hoya) 18
Fokföldi ibolya / Saintpaulia (51)
Luffa
Csomag indulás, érkezés.......köszönet(16)
Konyhakerti növények (13)
Vendégeink a kertben (16)
CSERE-BERE növények, magok....(50)
Orchideák otthonunkban (110)
Egzotikus és különleges növények (15)
Szobanövények (22)
Évelő virágok (20)
Bokrok,...cserjék (10)
Hagymások, gumósok, rizómások (34)

- Tábortűz témák:
Szomorú vagyok (9)
Írj bármilyen témáról(13)
Gazlap szakácskönyv (62)
Időjárás (53)
Viccek, vicces történetek, képek (13)
A Tudat keresése
Kávéház (39)
Eladnám......Vennék (10)
Kedvenc filmem, színészem
Miért mérgelődök?....mi bosszant? (23)
Milyen öröm ért ma? (35)
Jó tudni!-Érdekességek,ismeretterjesztő írások (4)

A Gazlap Fórumai
Tábortűz
Kertészet
Szakértők
Műhely
Archívum
Virágrend
Hirdetés
Üzenőfal
6:07:am kutyus :
Jó reggelt, szép napot!
6:06:am kutyus :
Jó reggelt mindenkinek
10:21:am timka :
sziasztok jó reggelt gazoskák
7:09:am csiri67 :
Szép napos derűs napot Gazosok!
6:32:am kutyus :
Jó reggelt....már szerda van
6:12:am kutyus :
Jó reggelt, szép napot!
2:54:pm Emmylie :
Szép délutánt kivánok mindenkinek.
6:38:am kutyus :
Jó reggelt, indul az új hét!......jó egészséget hozzá mindenkinek
6:36:am kutyus :
Jó reggelt, szép vasárnapot!
11:00:am Emmylie :
Szép napot kivánok mindenkinek.
5:58:am kutyus :
Jó reggelt, kellemes hétvégét mindenkinek!
9:30:pm terimamy :
Nyugodalmas jó éjszakát !
12:55:pm Bojtárgazdi :
Szép délutánt kívánok!
1:58:am Emmylie :
Jo reggelt szép napot.
5:12:pm Bojtárgazdi :
Járt már, de csak rövid időre. Sikeresen megkapta, sok év elteltével, a nekem küldött telefonjáról a képeket. Tartogattam, és tényleg utolértük a technikát...
Korábbi üzenetek

Csak regisztrált felhasználóknak
Regisztráció/Belépés
Google Hirdetések
Mellékletek
Hirdetés

Gazlap.hu :: Téma megtekintése - Milyen öröm ért ma? (35)
 Gy.I.K.Gy.I.K.   KeresésKeresés   CsoportokCsoportok   ProfilProfil   Privát üzeneteid olvasásához be kell jelentkeznedPrivát üzeneteid olvasásához be kell jelentkezned   BelépésBelépés 

Milyen öröm ért ma? (35)
Ugrás az oldalra: 1, 2, 3 ... 26, 27, 28  Következő

Új téma nyitása   Hozzászólás a témához    Tartalomjegyzék -> Tábortűz
Előző téma megtekintése :: Következő téma megtekintése  
Szerző Üzenet
lel01
Mamutfenyő
Mamutfenyő

HozzászólásElküldve: 2017.04.26, 21:09    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Capsella!
Ezt is nagyon köszönöm.
Nekem a mézbogyóval nincs jó tapasztalatom, évente 2-3 szem terem csak. A fanyarka viszont remek, nagyon finom a gyümölcse, de idén sajnos az is lefagyott. Nem a mostani, hanem az előző hidegnél, pont virágzott.
Az öntözőrendszert a férjem nagyjából összerakta. már csak a szalagokat kell ráfúrni a gerincvezetékre. Talán holnap. Aput holnap műtik epekővel, először őt látogatom, aztán kiderül, mire jut még idő.
A gyümölcsöket újra megnéztem, a kajszin azért maradt valamennyi, a meggyen szinte semmi, a cseresznyén se, az őszi elég jól megúszta, az alma még most is virágzik, azt nem tudom. Az eper persze mind odalett, a szőlő még nem virágzik. A fákat nem lehet bevinni, mint a palántákat, ez van.

https://www.facebook.com/bela.schmatz
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése
Capsella
Nyírfa
Nyírfa

HozzászólásElküldve: 2017.04.26, 20:28    Hozzászólás témája: Milyen öröm ért ma? Hozzászólás, az előzmény idézésével

Lel01!
Szívesen, de egy kis kiigazításra szorulok.
Azok a fertőzések, amik megjelennek a paradicsomon, nemcsak gombás eredetűek, hanem baktériumos is.

A talaj -különösen ilyen pici területen- mindig fertőzött, hiszen nem lehet egy rendes vetésforgót csinálni, helyesebben az hiába van meg, nincs izolációs távolság.
Ezért különösen fontos a fertőzött növények leveleinek, szárainak, gyökerének mielőbbi összeszedése és elégetése, hogy ne fertőzzön tovább.
A nap sterilizáló hatása a talajnak ugyanolyan jó, mint az embernek vagy az állatnak.
A paradicsomvész nevű betegségről majd linkelek be olvasni valót.

Ha a növényeknek a vízellátottsága folyamatos, harmonikus, akkor az immunrendszerük is sokkal erősebb.

Célszerű az egyes növények teljes betakarítása után kihúzni a növényeket és elégetni. A földjüket mielőbb felásni, hogy a gyökérzónát is süsse a nap.
..............................
Csirkézés-bujtás
A kettő között van egy pici különbség, bár a lényege ugyanaz, de a magyar nyelvnek mindenre van egy találó szava.
Van a kotlós és körötte az ő csibéi, mind a 21-en.
Felcsirkéztem a kertben a mogyoróbokromat, no nem 21 vessző van, de olyan 9 db körül. Tavaly az (IQ-bajnok) fiam azon próbálta ki a fűrészgép pengéjét és levágta az egy szálat. Kihjtott, de sokat, fölkupacoltam decemberben, az idén is emelem a kupacot, A földet úgy nyomkodtam a vesszőkhöz, hogy legalább 10 cm-re távolodjanak el egymástól a kupac fele magasságában. Júniusban ki fogom bontani a kupacokat és a külső oldalukon megsértem éles késsel a héjat, hogy erősebb gyökérképzésre serkentsem. Azért júniusban, mert előbb nem érek rá.
Ugyanez a fügebokornál vagy a fekete ribizlinél.
Tehát egy növényből több növény lesz.

Bujtásnál (pl. szőlő esetében) egy tőkéről egy maximum két bujtást készítünk, hagyjuk hosszúra megnőni a vesszőt és a nyár folyamán a mellette hiányzó tőke helyére igazítjuk a tőkehelyen képezzük a földkupacot. A kiálló hajtásvéget óvatosan felkarózzuk.
Bujtást csak hajlékony vesszőjű növényekből lehet készíteni.
Pl. szőlőt nem szokás szaporítási céllal csirkézni. Lehetne, de nem szokás.
Talán azért, mert a tőkét lent kellene kupacolni és előfordulhatna, hogy az oltvány leválna a vad alanyról.
Ehhez a művelethez, hogy sok alkalmas vessző nevelődjön, tőre kellene visszavágni a tőkét. No, ezt nem szokás.

Klemátisz is szaporítható bujtással.
.............................
Magyarországon 2003. óta vált nagyon szélsőségessé az időjárás.
A gyümölcsfákon szinte minden évben van fagykár, vagy egyik, vagy másik fajtán. Extra években az is előfordul, hogy egy-egy térségbe szinte minden gyümölcs elfagy.
Nagyon fájó, hogy a legnagyobb fagykárokat a legelső cseresznyék, kajszik szenvedik el. A cseresznye azért olyan fájó, mert a legelső gyümölcs. A kajszi azért, mert a gyümölcsök királynője - szerintem - nálunk a kajszi. Ráadásul 10 évből maximum 5 évben hoz elfogadható mennyiségű termést, helyesebben az utóbbi 10 évben még kevesebben.
A fagykárokon kívül jelentős károkat okoz az aszály és a nagyon száraz levegő. Gyakorlatilag öntözés nélkül nem érdemes gyümölcsöt termelni.
A nagyüzemekben ma már szinte mindenütt öntözési lehetőség mellett telepítenek.
A házi kertekben pedig rajtunk múlik, hogy öntözünk vagy nem.
Minden hordónyi esővíznek nagy jelentősége van. Igaz, cseszhetjük, ha 5 hónapig egy szem esik, mint 2011-ben és a hőmérő higanyszála az egekbe szökik.
Ilyenkor is van jelentősége minden kisebb öntözésnek, mert lehet, hogy éppen azzal segítünk a fáknak éltben maradni. Különösen fontos a fiatalabb fák esetében, hogy több évíg öntözzük őket, hogy elég mélyre le tudjon menni a gyökerük és több vizet, tápanyagot tudjanak felvenni.
Minden fa, bokor esetében jó, ha tudjuk legalább a tányérját mulcsozni. Erre a célra bármilyen növényi hulladék megfelel, ami egészséges. Az sem hátrány, ha magvakat nem tartalmaz, bár ki tudja, jövőre is lesz mulcsanyag. Ha más nincs, még a kartonpapír is kiváló.

Én nagyon szeretem a gyümölcsöket enni. Már többször elgondolkodtam azon, hogy az emberek miért nem kedvelik a bogyós gyümölcsöket?
Aztán arra jutottam, hogy aki veszi, valószínűleg zsinórban csalódott, mert nem a féléretten leszedett gyümölcsök zamata nulla.
Aztán vannak, akik nem szívesen termelik, mert munkaigényesnek tartják.
Én meg úgy gondolom, hogy mostanság, amikor már mindent öntözni kell a termésbiztonság érdekében és nagyon gyakori a fagykár, sok észérv szól a bogyósok termesztése mellett:
- rendkívül ritka a bogyósokban a fagykár,
- június közepétől, végétől érnek a ribizlik, málnák, érési sorrend szerint telepítve a fajtákat piros ribizlit még július végén is szedhetünk. A kétszer termő málnákban is több fajta van, egészen a fagyokig érő kétszer termő fajta is van. A köszméte a világ egyik legkiválóbb ízű gyümölcs, csak hagyni kell megérni sárgára, bordóra, fajtától függően. A piacon csak ehetetlen savanyú vacak jelenik meg, amit még főzeléknek sem szabad megvenni. Mostanság már vannak rezisztens fajtáik, sőt, még tövismentes fajta is van.
Az igaz, hogy a bogyósok egy része savasabb gyümölcsök, mint az alma vagy a körte, de ha jól megérik, nincs ilyen gond, meg úgysem kilószámra esszük naponta.
A fekete szederből is van több fajta, abból is érési sorrendből egy-egy tő fajtánként és kész.
Őszig lehet enni a bogyósokat.
- telepítés után azonnal, vagy egy-két éven belül teremnek.

Hátránya: mivel az erdők aljnövényzetéhez tartozott, ahol mindig nedves volt az avar és félárnyék volt, sekélyen gyökerezett. Ezt a tulajdonságát mostanság is őrzi, viszont a gyökereit a mi termesztésünkben nem védi az erdő avarja és a perzselő naptól a az erdő lombja.
De úgy tudunk a bogyósoknak segíteni, hogy jó vízgazdálkodású, mélyen művelt talajba ültetjük őket és lehetőség szerint öntözzük, mulcsozzuk. A nap ellen sokat segít, ha gyümölcsfák közelébe ültetjük őket. Fényigényük lényegesen kisebb, mint pl. a kajszi vagy őszi baracké.

Az igaz, ha mindenből van egy-egy tő, ad egy kis munkát, de bőven kárpótol az a sok biogyümölcs és milyen pazar, hogy június közepétől a fagyokig szinte miden nap érik valami. A szamóca már május közepétől, végétől.

Nem szóltam a fekete ribizliről. Gyógyhatása közismert. Mivel északról származik, rosszabbul viseli a szárazságot és a meleget, továbbá a levegő alacsony relatív páratartalmát, mint a piros ribizli. A nagyüzemi termesztésével nagyon sok cég felhagyott. A klímaváltozáson kívül belejátszott a szedés nagy élőmunka igénye is. Ráadásul igencsak kánikula van, amikor érik.
De házi kertekben érdemes vele kísérletezni. Öntözve a családnak jól jön az a néhány bokor. Nem tudom, hogy a homokot még elbírja-e?

Az öntözésükhöz fontos megjegyezni, hogy nem elég a szedésig öntözni, mert utána nevelik azokat a termőrügyeket, amiken következő évben hozzák a termést. Ahhoz, hogy ezeket a rügyeket ki tudják nevelni, kell a jó tápanyag- és vízellátottság. Azt is fontos tudni, hogy hiába van elegendő tápanyag, ha nem elég hozzá a víz, nem tudja felvenni.
Tehát szedés után egy-két nagy adagú öntözés szükséges. A levelek hónaljában lehet látni, ahogy nőnek ezek a rügyek.

Az öntözésről általában:
Hasznosabb ritkábban, nagy adaggal öntözni, mint gyakran kis adaggal. Ugyanis ez utóbbi esetben elkényeztetjük a növényeket, várják a folyamatos vízellátást, ezért nem engedik le mélyre a gyökereiket.
Az első esetben mélyebbre megy a gyökér a víz után.
De ebből nem az következik, ha csak kevés vizünk van, azt nem adjuk oda.

Új növények a mézalmácskák (fanyarkák) és a kamcsatkai mézbogyó. Nekem még nincs. Több növénykedvelőtől hallottam, hogy nagyon finomak. Tegnap este nézegettem az interneten, hogy olyan fajtáik is vannak, amik már májusban érnek. Ezért úgy döntöttem, megkockáztatok egy-két cserepeset belőlük.
Kamcsatkai mézbogyóm volt és gyönyörűen fejlődött, de a fiúk kigyomlálták, mert nem ismerték. Pedig karó is volt mellette.
Vissza az elejére
lel01
Mamutfenyő
Mamutfenyő

HozzászólásElküldve: 2017.04.26, 19:44    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Köszi Zsuzsok. Smile

Vissza az elejére
zsuzsok
Őserdő
Őserdő

HozzászólásElküldve: 2017.04.26, 15:29    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Felénk a "csirkézés"-t ugy mondják bujtatás . Ahány táj annyi szokás
lel01
Mamutfenyő
Mamutfenyő

HozzászólásElküldve: 2017.04.26, 11:34    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Capsella!
Nagyon köszönöm a részletes információt. Mit jelen az, hogy csirkézni?
Az öntözéssel kapcsolatban külön köszönöm a víz hőmérséklettel kapcsolatos megjegyzést, erre nem gondoltam.
A paradicsom nekem úgy fertőződött, hogy a locsolással a földet felvertem a levelekre. A palántákat magam neveltem, a locsolás mindig alkonyatkor v hajnalban volt, amikor már nem volt nagyon meleg. A fertőzés mindig száraz időszakban jött, amikor locsoltam, és néhány napos locsolásszünettel lehetett javítani rajta, persze akkor meg a szárazság volt a baj. A fertőzött tövek nem mentek a komposztba. A veteményt nem tudom arrébbtenni a kert mérete miatt, de sosem teszek ugyanolyan növényt azonos helyre következő évben.
A vetemény kb 30 négyzetméter, a hordó 220 l, ez 1 hordónál kb 10 mm vizet jelent 1 töltésre. Minden ágra kerül csap, hogy a vízigényes növényeknek tudjak többet adni (uborka, paprika, tök). Majd játszani kell vele, amég beáll, de jobb eredményt várok, mint mikor az öntözővíz nagyrésze a leveleket érte.
Még egyszer hálásan köszönöm a segítséget.

Vissza az elejére
Capsella
Nyírfa
Nyírfa

HozzászólásElküldve: 2017.04.26, 10:45    Hozzászólás témája: Milyen öröm ért ma? Hozzászólás, az előzmény idézésével

A fügebokor ha kihajt, és úgy 20 cm-esek a hajtások, körbe kell csirkézni és öntözgetni. A vesszők le fognak gyökeresedni és jövő tavasszal vagy utána évben le lehet választani és elültetni megfelelő helyre.
A bokor új hajtásait minél szélesebben kell szétnyomni, hogy levegős felületük legyen és az egyes vesszők gyökerei kevésbé gabalyodjanak össze.

A csepegtető öntözésről csak felsőfokon lehet beszélni!
Víztakarékos, időtakarékos.

A paradicsom fertőzése származhat még a palántakorból és a vetőmagból, de lehet öntözési hiba.
Öntözési hiba eredményeképpen úgy lesz fertőzött, hogy a paradicsom nem bírja a hirtelen hőmérsékletváltozást, főleg a melegről hidegre váltást. Ha a forróságban kút- vagy patakhideg vízzel öntözzük, két nap alatt vége lesz.

A régi öregek mindig állott vízzel locsoltak.

A csepegtető öntözésnél ez megoldható egy 1000 l-es tartállyal, abba menjen a hideg víz és onnan menjen a csepegtető gerincvezetékébe az állott víz.
Az elején, amíg fel lesz töltve a talaj elegendő vízzel, a tartály vize nem elég, a csepegtető öntözési sebessége is túl alacsony, ezért vödrökben, hordókban is lehet melegíteni a vizet a napon és hagyományosan kiöntözni. Ha beáll a rendszer, akkor az nagy könnyebbség lesz.
Ha egyértelművé válik, hogy két tartály kell, akkor az első tartály a tala fölött 20-50 cm-re, a második tartály alja az első tartály tetejénél, hogy át lehessen engedni a vizet az alacsonyabb tartályba. Így a kettes tartályban mindig lesz állott víz utánpótlás.
A terep sík legyen, mert ha néhány %-nál jobban lejt, muszáj szakaszolni a rendszert.
A mulcs egyáltalán nem zavar, kezdetben több víz kell, hogy az is átnedvesedjen, de utána csak fenn kell tartani a nedves állapotot. Ez nem fog gombásodást okozni.

Mivel a csepegtető öntözés nagyon víztakarékos, előfordulhat, hogy a gyökérzónában elegendő a víz, de a levegő relatív páratartalma nagyon alacsony különösen magas hőmérséklet esetén. Ilyenkor célszerű állott vízzel a teljes felületet is megöntözni. Ha nagyon száraz a levegő, terméskötési és egyéb hibák is előfordulnak a növényeknél.

A nagy melegben a növényekre nagyon hátrányos, hogy a gyökérzóna abnormálisan felmelegszik. Ezt a kedvezőtlen hatást mérsékli a mulcsozás és a csepegtető öntözés.

A műtrágyát a tartályban is fel lehet oldani, de akkor gyakrabban előfordulhat a vízkövesedés a rendszerben.

A hideg vízzel való öntözés merénylet a növények ellen.

Tavaly én is több palántástól vettem palántát. Az egyiktől eleve fertőzött palántákat vettem, mindent egyformán csináltam, de ezen nagyon sok rohadó termés lett. Úgyhogy korán kihúztam őket és elégettem.
Oda most évekig nem mehet se paprika, se paradicsom, se uborka.
Ez kerítés mellett volt, megpróbálom a futóbabot odavetni, de még egy kicsit várok, mert a bab nagyon melegigényes. A földben könnyen elrohad, ha hideg van.
Vissza az elejére
Terimamy
Fasor
Fasor

HozzászólásElküldve: 2017.04.26, 07:39    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Cseresznye nálunk is lesz bőven, az alma is szépen növöget.
A fehérszeder fa tele van már apró szederrel. Körte is lesz egy pár szem.
A fügebokor ment tönkre, 20 év körüli, nem sokat vártam tőle. Ráadásul a diófa beborítja, fényt sem sokat kap, Aszáraz ágait levagdostam, lehet, hogy nagyon is.
Vagy kihajt, vagy nem, majd meglátjuk. Ha akarnak a gyerekek majd ültetnek helyette másikat, máshova.

http://www.idosallatok.hu/

Vissza az elejére
csiri67
Fűzfa
Fűzfa

HozzászólásElküldve: 2017.04.26, 06:05    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Szomorúan olvasom hogy mit rendezett a fagy.Mi szerencsésnek mondhatjuk magunkat.A korai cseresznyénk roskadásik tele,de az alma is teli rengeteg egészséges virággal.A két kajszinkat nem néztem,de a párom szerint semmi bajuk.Itt ha a fagyosszentek nem kavar be sok gyümölcs kell hogy legyen.Csak az a "baj" hogy a sok gyümölcsfa miatt nincs zöldséges kertem mert arra a területre is a párom almafát és egy muskotályos bercenceit ültetet,mer máshol már nem volt hely nekik.A kaki szilvám is túl élte úgy néz ki,csak még nem hajt,pedig későn és nem elég vastagon bugyoláltam be.Pont a kert északi szelesebb részében van.A paradicsom és paprika gombásodása ellen (amig volt zöldségesem)a nagy hígítású csalánlé kipermetezve,tő köré ültetett fokhagyma .A párom a kollegáitól tanult egy olyat,hogy nagyon vékony rézdrót darabot átszúrt a tövön és benne hagyta kicsit rátekerve.Állítólag a növény vesz fel rezet a drótból,de ez nekem kissé kétséges,alig hihető.
Vissza az elejére
lel01
Mamutfenyő
Mamutfenyő

HozzászólásElküldve: 2017.04.25, 21:05    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Füge nálam meg sem mozdul, lehet, hogy kipusztult. 4 éves bokor. Kajszi csak mutatóba maradt néhány, az őszi talán megúszta. Meggy, cseresznye nem maradt, alma még nem látszik.
A borsó, retek és a spenót szépen fejlődik, most mintha a zöldbab és a tépősaláta is kezdene kibújni.
A palántáim viszont rettenetesen kicsik és rondák. A paprika még hagyján, de a paradicsomból csak feleannyi maradt, mint máskor, még mindig nem kezdtek rendesen növekedni. 2-3 levelük van és a színük se szép. Lehet, szégyenszemre vennem kell, pedig máskor én szoktam osztogatni+az egész családnak nevelni. Én mindig május 24 után ültetem őket ki, a paprikát és a tökféléket még később. A tökfélék nagyon megnyúltak, most vetettem egy második adagot cserépbe.
Tudja-e valaki, hogy a csepegtetős öntözés összeegyeztethető-e a mulcsozással? Eddig mindig mulcsoztam a veteményt fűnyesedékkel, most összerakunk egy csepegtetős rendszert. Így talán kevésbé teszi tönkre a paradicsomot a gombafertőzés. Minden évben küzdeni kellett, mert permetezni nem szoktam. Így talán jobb lesz, nem éri víz a leveleket.

Vissza az elejére
Capsella
Nyírfa
Nyírfa

HozzászólásElküldve: 2017.04.24, 21:44    Hozzászólás témája: Milyen öröm ért ma? Hozzászólás, az előzmény idézésével

Terxsi!
Lehet, hogy nagon szerencsés dolog, hogy a fügéd még nem mozdul. Mert ha a télen nem fagyott el és csak a hideg miatt nem kezdett hajtani, akkor mostanában legalább nem fagy el.

Nekem itthon 3 db van konténerben. Az ágak végei, amik kinyúltak a faleveles takarásból, elfagytak. Tőben jobban duzzadnak a rügyek, mint a vesszőkön. Gondolom, ez még a téli hideghatásnak köszönhető.

A tavaszon vettem egy barna fügét, ami állítólag -16 c-ig télálló. A faiskolai lerakat előtt valami nagyon meleg helyen lehetett, mert már ki volt levelesedve és elég sok termés van rajta a méretéhez képest. Az utóbbi hideghullám előtt elültettük a jó melegben, ki gondolta, hogy még ennyi fagy lesz? Ma láttam, látszatra nincs baja, de nem fejlődött. Viszont a termést még bármikor eldobhatja
....................................
Bozsik gazda szombaton azt mondta, hogy még nem lehet megmondani, hogy menni terméskötés fagyott meg, mert fafajtól függően változó, hogy mennyi idő múlva dobja el a termést. Van, ami folyamatosan dobálja el és van, ami látszatra megtartja és akár 2 hónap múlva jut eszébe és akkor egyszerre az összeset eldobja.
Valamilyen hormonszint alacsony volta váltja ki a "vetélést".
A fagykár mértékében annak is nagy szerepe hogy milyen hosszú volt a fagyos időszak? Sajnos, ez utóbbi is túl sok volt.

Ma voltam Ostoroson. Dél körül pólóban dolgoztam, amikor nem fújt a szél. Amikor ebédeltem, a Bükk oldalát borító havat lestem. Nem tudtam szépnek látni.
1984. ősze óta élek Egerben, de még egy tavaszon sem láttam ilyet. Néha látjuk, hogy Kékestetőt hó fedi, lent meg nyoma se a hónak, de a Bükkön még nm láttam.

A talaj most elég jól feltöltődött vízzel. A legelőre ültettünk egy eperfát és egy vadkörtét, a gyep pazarul néz ki. Éppen virágzik egy kis mini orchidea fajta.

A kökény régen elvirágzott. Viszont aki még nem vetette el a kukoricát, burgonyát, valószínűleg jól járt.

Nekem a borsó a két centijéről nem tud elmozdulni. A sárgarépa, petrezselyem még nem kelt ki.
Viszont tavalyról volt árvakelésű facélia, amit kiástam, de még mindig sűrűn kel. Nagyon életre való növény lehet, mert a gyepben is kikelt.

No, ennyi hideg után én csak május 31. után fogom a palántákat kiültetni. Paradicsomokat vetettem, de az utóbbi egy hétben eléggé megnyúltak,de majd lesz belőle valami. A többit megveszem, mindent átültetek nagyobb cserepekbe, poharakba, hogy fejlődhessenek.A májusi hajrá alatt nem lesz időm kiültetni, csak utána. Már többször is végeztem ilyen utónevelést és jól jártam vele, mert ahol gazdálkodunk, az északi lejtő teteje, hidegebb, mint Egerben.
Mivel a palántaszezon lemegy a fagyos szentek elmúltával, rákényszerülök, hogy megvegyem május elején.közepén és utána még dédelgessem őket. Pedig nagy munka a sok palántát mindet átcserepezni.
Vissza az elejére
lel01
Mamutfenyő
Mamutfenyő

HozzászólásElküldve: 2017.04.23, 19:57    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Nálunk a zöldséges megúszta. A gyümölcs sajnos mind lefagyott.

Vissza az elejére
tercsi
Park
Park

HozzászólásElküldve: 2017.04.23, 16:02    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

a zöldségek,és a virágok túlélték a havazást, a gyümölcsöt majd meglátjuk.
A füge bokor nem mozdul
tercsi
bau
Srí Lanka
Srí Lanka

HozzászólásElküldve: 2017.04.23, 15:00    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Én ma unokáztam ugra Very Happy
Park
Park

HozzászólásElküldve: 2017.04.21, 19:00    Hozzászólás témája: .. Hozzászólás, az előzmény idézésével

Ma délután a napsütiben megnéztem a virágaimat, milyen veszteségeim vannak. Nem cipeltem semmit sehova,nem takargattam,mással voltam elfoglalva-nyakig, úgyhogy lesz ami lesz helyzet volt.
Egy leanderem egyik ága kókadozik,lehet hogy az megfázott,de a tölcséreseim,lophostom stb.semmilyen sértődöttséget nem mutat-legalábbis egyenlőre. ugra
Vissza az elejére
Szécsike
Park
Park

HozzászólásElküldve: 2017.04.20, 20:48    Hozzászólás témája: .. Hozzászólás, az előzmény idézésével

Szóval beindult nálad a tojásgyár. röhög2
Nálunk rengeteg fogy,ha sokallod,dobj fénypostára vagy 100-at. aranyoskám

Írtam,hogy húsvétra kevés lett az 50, barátnőm meg megfőzött 5-öt kettejüknek. őrült Egymáson szoktunk nevetni a "fogyasztáson". Laughing
Vissza az elejére
Hozzászólások megtekintése:   
Új téma nyitása   Hozzászólás a témához    Tartalomjegyzék -> Tábortűz Időzóna: (GMT +1 óra)
Ugrás az oldalra: 1, 2, 3 ... 26, 27, 28  Következő
1 / 28 oldal

Ugrás:  
Nem készíthetsz új témákat ebben a fórumban
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban
Nem módosíthatod a hozzászólásaidat a fórumban
Nem törölheted a hozzászólásaidat a fórumban
Nem szavazhatsz ebben fórumban