16 éves a Gazlap!!!
Információk
Szia Anonymus!
Összes látogató: 6
Utolsó tag: czaczi
Keresés
Web Gazlap
Részletes fórum kereső
Utolsó fórumtémákból
Hirdetés
Üzenőfal
5:59:am kutyus :
Jó reggelt, kellemes hétvégét
5:25:am kutyus :
Jó reggelt mindenkinek!.....Kösz önöm Ászokom, szép volt!
4:18:pm aszokfa :
Jó napot és szép délutánt Kutyus!
6:57:am kutyus :
Jó reggelt mindenkinek!
11:57:am kutyus :
Ászokom nagyon jópofa mindkét szöveg....bár én egyiket se ismerem
10:08:am bau :

10:00:am aszokfa :
Szisztok! Szia Bau néni! igen hol svábbal, hol újmagyarral próbálkozunk no és értelme van:- Lám, te észre is vetted!
6:34:am kutyus :
Jó reggelt mindenkinek!
9:22:am bau :
Laci bácsi!Látom átmentél újmagyarba Jó reggelt nektek is
6:23:am aszokfa :
Jau regölt kevanok!
5:43:am kutyus :
Jó reggelt mindenkinek!
5:52:am kutyus :
Jó reggelt, szép vasárnapot!
6:05:am kutyus :
Jó reggelt, kellemes hétvégét
5:43:am kutyus :
Jó reggelt mindenkinek!
5:34:am kutyus :
Jó reggelt!
Korábbi üzenetek

Csak regisztrált felhasználóknak
Regisztráció/Belépés
Google Hirdetések
Mellékletek
Hirdetés
Gazlap.hu :: Téma megtekintése - Kávéház (38)
 Gy.I.K.Gy.I.K.   KeresésKeresés   CsoportokCsoportok   ProfilProfil   Privát üzeneteid olvasásához be kell jelentkeznedPrivát üzeneteid olvasásához be kell jelentkezned   BelépésBelépés 

Kávéház (38)
Ugrás az oldalra: Előző  1, 2, 3 ... 37, 38, 39, 40  Következő

Új téma nyitása   Zárt téma: ide nem írhatsz választ, és nem szerkesztheted a hozzászólásaidat.    Tartalomjegyzék -> Tábortűz
Előző téma megtekintése :: Következő téma megtekintése  
Szerző Üzenet
Capsella
Mamutfenyő
Mamutfenyő

HozzászólásElküldve: 2016.10.24, 20:56    Hozzászólás témája: Kávéház Hozzászólás, az előzmény idézésével

Ilyen repülős élményem nekem is volt. Gyerekkoromban a kert végén már egy akácos volt, váltogatva gyeppel, amit senki nem művelt. Az utcánk gyerekei szívesen legeltetették ott a teheneket, libákat. Egy estére egyedül legeltettem a 20 libát, az évi libák voltak, már nagyok. Váratlanul megjelent egy kutya és az összes liba elrepült. Futottam volna utánuk, de nem lehetett, mert a kerülő (mezőőr) kutyája volt, és faggatott a mezőőr, hogy láttam-e fatolvajokat? Én kinek a lánya vagyok? A frász kitört, hogy a kutya legyilkolja a libákat. A libalegeltetéssel semmi baja nem volt a kerülőnek, tolvajokat nem láttam, mehettem. Mivel a libákat sehol nem láttam, hazamentem. Már otthon voltak, berepültek a helyükre. A kutya visszamenőben nem bántott, jól nevelt kutya volt.

Ma a lányom asszongya, Anyu, láttad, milyen szép a konyhaajtó? Jó, megnézem. Igen, frissen pucolt az üveg, mondom, de én egy hónapja sikáltam egy órán át, mert én a kereteket is le szoktam mosni, de Te soha! Asszongya, de vett valami kütyüt, amivel két pillanat műve az üveget fényesre tisztítani. Mondtam, hogy olyan kütyü ér valamit, ami az egész ajtót mossa le.
Szóval, újabb kütyü. Frászt kapok a sok kütyütől. Egyszer bepöccenek és selejtezek.

A lányom vett a konyhába új szemetest, ami csak vagy 15 l-es. Az enyém egy nagy badella, azért kellett lecserélni ilyen nagyra, mert a kutya, aki kertes ház lévén, bent lakik, a kicsi szemeteseket folyton kiborította. Ezt a nagyot nem kotozza. A lányom szerint selejtezzem a badellát (semmi baj, szép), vegyek egy állványt az általa vett kis szemetesnek, hogy ne borítsa ki a kutya. És egyébként is jobb a kisebb, mert az hamar megtelik és ki kell vinni. Vegyek újabb vackot? Nem. Leviszem a szuterénbe az övét, hadd fogja a helyet, így sem férünk.

Vett egy szelektív hulladéktárolót, ami 3 részes, egymás fölötti, összesen kis szekrény méretű. Már nem férek, a folyosón van. Az egyikben műanyag, a másikban papír, a harmadikban fém tárolandó.
Ezeket a szuterénban is tudom tárolni, annyira nem gond az sem, ha csak emiatt megyek le a pincébe egy héten kétszer, De fűteni pl. lejárok naponta többször. Szóval, ezt a tárolót is viszem a pincébe, hadd fogja ott a helyet. De lehet, hogy virágcserepeket fogok benne tárolni.
Feszt polcokat veszek.
Nekem eljött az az idő, amikor már zavar a sok tárgy.
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése
zsuzsok
Őserdő
Őserdő

HozzászólásElküldve: 2016.10.24, 15:56    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Pulykát tartottunk abban az időben kezdődött hogy le lehetett szerződni és , át vette a szerződtető. Sok volt ennyi idő után nem tudom mennyi lehetett. Közelbe rizsföldek voltak , aratáskor le a vizet és amikor felszabadult a terület lehetett használni. 2-3 nap segitett az anyukám kihajtani aztán rám lettek bizva a pulykák , azzal az igérettel ha jók lesznek jó árban megviszik akkor kapok egy téli kabátot.
14 éves voltam akkor , hát nem ugy néztem ki mint a mostani 14 évesek.
Addig nekem uj ruhám nem volt a 3 növérem kinött ruháiban jártam-
Azon a bizonyos reggel amikor egyedül lettem hagyva a pulykákkal amint ki engedtem őket el kezdtek repülni a rizs föld irányában.
Nem tudtam én hogy ők csak addig repülnak , én sirva szaladtam utánuk , és zokogtam hogy elrepültek a pulykák nem lesz téli kabátom.

A mostani gyerekeknek ha nem tesznek is érte semmit akkor is meg veszik a szülők addig könyörögnek
Terimamy
Park
Park

HozzászólásElküldve: 2016.10.23, 07:53    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Nagyon nem jó ez a világ. Nagyon elkényelmesedett az emberek többsége.
Ha így haladunk, előfordulhat, hogy sok mindent megfognak csinálni, amit eddig nem. Akkor lesznek csak bajban igazán.
Majd alkalmazkodni fognak a körülményekhez.
Most persze sok mindenre nincsenek rászorulva, azért van ez.

Mikor kinőttem a kabátom, kordbársonnyal hosszította meg Anyu az alját és az úját, új zsebet tett rá. Most milyen divatos lenne Smile
Szerencsére a menyem jól tud főzni, sütni, ő a kacsától kezdve minden baromfit megpucol. disznóvágásnál is megtanult mindent és sok mindenre megtanította a lányát.
Lányom is megél a jég hátán is, tőle sem félek, hogy éhen fog halni.

Tasa tanya Állatotthon és Molosser Mentés Alapífvány

Vissza az elejére
Capsella
Mamutfenyő
Mamutfenyő

HozzászólásElküldve: 2016.10.23, 03:00    Hozzászólás témája: Kávéház Hozzászólás, az előzmény idézésével

Itthon a kertünkben van egy hatalmas diófa. Az árnyéka nélkül meg is bolondulnánk nyáron, de vele nem kell légkondi és nem nagyon vannak szúnyogok.
Igaz, amikor elvirágzik, szemetel, de összeseprem, a bokrokról is leszedem.
Ősszel hullik a dió, vele a burok, vagyis újra szemetel. A levélhullással megint szemetel.
Amióta ez a fa terem, rajtam kívül még soha senki egyetlen szem diót fel nem szedett, a szemétjéről ne is beszéljünk. Helyesebben Havas kutyánk imádja a diót, kijön velem és töri, eszi. Meg a szomszéd kutyája is átugat, hogy kér. Neki is adok.
Amikor szóvá tettem a lányomnak, hogy ő is szedhetné a diót, akkor azt mondta, hogy ki kell vágni a fát, nem fog szemetelni, nem kell utána takarítani. Aztán amikor azt kértem, hogy ott a sok dió, törjön, tisztítson karácsonyra, megint nem, a piacon 2000.-Ft/kg-os áron lehet venni törve, tisztítva, minek tölteni vele az időt?

Sok éve a fiam süti a karácsonyi bejglit. Még a 90-es években történt, hogy könyveltem is, december 20-ra nagy munka volt az iparűzési és a társasági adó feltöltés, utána minden egyéni vállalkozó meg volt bolondulva, hogy mennyi eredmény várható, kalkulációkat kellett készítenem nekik is. Úgy jött el a 24-e, hogy én aznap írtam össze a tervezett menüt, a vásárolni valókat. És 24-én délutánra menthetetlen álomkór és influenza nyomott el.
A fiam kedvenc sütije a diós bejgli. Már a korábbi években is látta, hogyan készítem, így nekifogott egyedül és ragyogóan elkészítette a tésztát és pihentette, megfőzte a mákot és a diót. 25-én kisütötte. Nagyon jól sikerült, világba dicsértük, hogy sokkal finomabb, mint amikor én sütöm. Azóta ő süti. Majdnem 10 éve, hogy a szomszédba nősült. Azóta nekik is, nekünk is ő süti.
Úgy képzeljétek el, a 3 családban együtt sincs rajtam kívül senki, aki törje és tisztítsa a diót. Ha én törve, tisztítva odaadom, akkor abból süti, ha nem, akkor maguknak megveszik, miközben itt a több láda dió.

A duma a szokásos, hogy most rosszabb világ van, mint a mi fiatalságunk idején, mert keveset keresnek. Azt egyikük sem mondja, hogy mi nem flancoltunk úgy, mint ők, amikor bejött a turkáló, hatalmas anyagi segítség volt, ami nem szégyen, hogy éltünk és élünk ezzel a lehetőséggel. De az is igaz, hogy a mi korosztályunknak nem az volt a természetes, hogy naponta megvegye a kakaós csigát és más süteményeket, hanem minden hét végén sütöttünk valamit, nem a cukrászdába szaladgáltunk 4 szelet tortáért.

Az is igaz, hogy mi természetesnek tartottuk, hogy ami elromlok, azt lehetőleg megjavítjuk és csak akkor dobjuk ki, ha már nem használható semmire sem. Szerintem az nem nagy dicsőség ezeknek az önmegvalósító savanyú szingli némbereknek, hogy még a gombfelvarrás is gondot jelent. Egy könnyen javítható feslésről már ne is beszéljünk.
És meglepetés, hogy a drága pénzen megvett varrógép sem helyettesíti sok esetben a két kis kacsó munkáját.

1-2 tojásból kézzel is lehet habot verni, nem érdemes miatta robotgépet elővenni, mert főzés közben csak fogja a helyet és el is kell mosogatni.
Egyáltalán ez a sok konyhai kütyű már elviselhetetlen mértéket ölt. Nem lehet tőle férni.

Amúgy már nem is bosszankodok rajta. Tudom, hogy nem mi csesztük el a kölyöknevelést, mert nem ilyennek, sőt teljesen normális kölyköknek indultak. Aztán ahogyan kinyílt számukra a világ és jött a sok trendi hatás, a mi nevelésünk leértékelődött. Gondolom, mi már nem érjük meg, hogy ez az új trend megkopjon.

No, ezeknek a fiataloknak kellene néhány hónapra olyan szegénységbe csöppenni, mint amiben mi éltünk az 50-es években, gyorsan átértékelnék a mai életvitelt.
Az ésszerű takarékosság praktikus, nem bűn.
Egy csomó petrezselyemzöld 70.- Ft. Legyen is, a keretekben csak gyep van és a szélen tujasor, bár az sem sokáig, mert pusztulnak ki a klímaváltozás és betegségek miatt.
A kertbe haszonnövényt ültetni nem divat, mert az olyan falusias, pórias, parasztos.

Ha valami történne, és nem lenne elegendő élelmiszer, egyszerűen fogalmuk sincs a kertészkedésről, a föld szeretetéről.
Szerintem már a falusi iskolákban is be kellene vezetni a kertészet órát és valami állattenyésztést is, sokkal könnyebb lenne a biológia tanulás is.
Nekem parasztgyerek lévén a biológia volt a legkönnyebb tantárgy.Mostanság meg látom, milyen nehezen birkóznak vele a gyerekek. De mi Anyánk mellett állva lestük, hogyan bontja a baromfit, ő megmutatta a belszerveket, a zúzát, benne a kavicsokat, stb...
Én már megpucolva küldtem át a menyemnek a tyúkot, de a fiam visszahozta, hogy ott nem sütnek-főznek csontos húst, ebben meg benne van a csont.
Így már nem mondja a fiam, hogy nevelhetnék vagy 50 db pecsenyecsirkét.
Most az megy, hogy eszik a sok bolti kaját és veszik hozzá az étrend kiegészítőket, fehérjékben, vitaminokban, ásványi anyagokban, egész vegyi arzenált.
No, szép új világ!!!
Vissza az elejére
zsuzsok
Őserdő
Őserdő

HozzászólásElküldve: 2016.10.22, 14:01    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Nagyot változott a világ. Bizony sokat kiirtanak minden csak hogy ne legyen gond vele ,
Nagyon sok erre a faluban is a műveletlen kert , pedig olyan jó érzés ha kimegyek a kertbe és meg szedem a zöldséget az ebédhez , a "sajátomat".
Szomszédunkban a férj elment januárban és a feleség azt mondta ő nem bir a kertben csinálni semmit.
Ki öltözik ugy járkál mint egy páva, de ha találkoztunk , és beszéltünk a zöldségről gyümölcsről de jó neked van.
6-7 évvel fiatalabb mint én de még a füvet sem birja lenyirózni.
Kicsit fáj itt ott egy kis kapálás után , de annak örülök amig birom csinálni

Az unokákkal kapcsolatban csak annyit hogy bizonyos időszakokban ők is válltoznak.Az én Balázsom most abban a korszakában van , jó ott van mama 350 km re de neki most sokkal fontosabb dolgai vannak /kamasz dolgok/ mint hogy a mamának hetente telózon- majd jön egy ujab korszaka amikor megint fontos lesz a mama. Én ezt elfogadom nem hisztizek nem zaklatom ez miatt mert azzal rontanák a helyzeten
Terimamy
Park
Park

HozzászólásElküldve: 2016.10.22, 13:45    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Olvasom a híreket. Itt kivágtak egy nagy fát, ott egész sort a pesti utcában. Budán a helyekben írtják az ős öreg fákat,, amit még nem kellene. Mert utak, házak stb. lesz helyükben
Csak az ember szíve fáj a sok "rongálás" miatt.
Most a szembe szomszédasszonyom vágatta ki a sövényét, hogy ne kelljen nyírni és a leveleket söprögetni. Volt 4 nagy bokor a garázstól a kapuig. Még a szomszédom ültette, egész piciket gyökereztetett, több is volt. Már csak ennyi maradt belőle, már nincs fa sem, csak gyep. Kopár kert, középen a ház.
Azt hiszem nálunk is ez lesz , amíg én takarítom az udvart és gondozom a bokrokat addig maradnak. Itt is vannak már öreg fák, de a fiatalabbak sem kellenek. A piros almát is csak ketten eszük a lányommal, inkább a zöldet veszik. Nem tudom, miért jobb az. A szedret is csak én szeretem. Az sem kell, ha a kenneleket leviszik a tanyára, már nem kell az árnyék. Nincsenek már málnabokrok, azt is lehet venni.
Ha végignézek az udvaron, nagyon szomorú leszek 46 év alatt sok mindent ültettünk és sok minden már nem kell, jó lesz tüzelőnek.

Legalább Tasa ülteti lent a gyümölcsfákat, a tó mellett fűzfa árnyéknak és pár tő szőlő is van. Gondozza, nem nagy kertész, de legalább nem lesz pusztaság a kertje.

Vissza az elejére
kutyus
Srí Lanka
Srí Lanka

HozzászólásElküldve: 2016.10.17, 18:36    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Sajnos, néha érthetetlen az ifjabb nemzedék...talán féltékeny rátok??? hogy az unokát "elszeretitek??? nem is értem

De -ha olyan akaratos a gyerek -biztosan maga feje után fog dönteni
Vissza az elejére
Capsella
Mamutfenyő
Mamutfenyő

HozzászólásElküldve: 2016.10.17, 14:59    Hozzászólás témája: Kávéház Hozzászólás, az előzmény idézésével

Kutyus!
Folyamatban van a csökkentés. A birkákat eladtuk, a ló a harmadára csökkent, de még ez is sok. A kecskéket is el kellene adni, ha a fiam akarja, akkor majd vesz.
De az éremnek mindig két oldala van. A lányom és a menyem várhatóan mégsem az év végén, hanem jövő év közepére elvesztik az állásukat.
Ha normális lenne a banda, akor azon lennének, hogy a gazdaságot fejlesszék, ott húzná mindenki egy irányba a szekeret.

De amióta a fiam megnősült, a lányom nem dolgozik a gazdaságban, mert a menyem sem. Az addig mutatott érdeklődést a gazdaság iránt, a lovak iránt, amíg le nem zajlott az esküvő. A nagyobbik unoka 5 éves, kb. háromszor volt kint, de nagyon élvezte kint a dolgokat. A kicsi másfél éves, ő még nem volt kint. A menyem ezer okot talál arra, hogy miért ne jöjjenek ki a gyerekek. A fiam meg hót málé.
A nagyobbik unoka jönne velünk, de a menyem csak akkor engedi, ha az apjuk is jön velük. A nagyapja és a nagyanyja nem elegendő a felügyelethez.
De az idő kiforogja magát. Minél inkább tiltja, annál inkább nem fogja tudni visszatartani őket.
Most úgy van, hogy a hét végén mindkét unoka jön az apjukkal. Remélem, megfelelő lesz az időjárás.
A nagyobbik mindenre emlékszik, amit ott látott. Nagy élvezettel szokott róla mesélni, ezzel még nagyobb tiltást ért el eddig. Akaratos gyerek, pár év, és nem tudja az anyja és a másik nagyanyja visszatartani.
Vissza az elejére
kutyus
Srí Lanka
Srí Lanka

HozzászólásElküldve: 2016.10.17, 05:11    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

CApsella
ez még olvasva is rengeteg gazdaság.............nem kellene kicsit lassan csökkenteni???
Annyi munka van vele, és ha most a férjed kiesik teljesen, akkor sokkal nehezebb lesz minden
Tudom, messziről könnyű tanácsot adni, de érzem, tudom magamról, hogy csökken az intenzitásom és a munkabírásom, ahogy egyre öregebb leszek
Vissza az elejére
Capsella
Mamutfenyő
Mamutfenyő

HozzászólásElküldve: 2016.10.16, 22:21    Hozzászólás témája: kávéház Hozzászólás, az előzmény idézésével

Emmylie!
De, van, az egyikben nincsenek hátsó ülések. De az utastér nem sokkal nagyobb, mint, a személygépkocsiban. De ha a jobb első ülést kivesszük, lehet, hogy megoldható az ágyazás. No, majd méricskélünk, hogy átlósan hogyan férne be?
A beszállás sem lesz egyszerű, úgy gondolom.
Köszi az ötletet, mi nem is gondoltunk rá.

Kutyus!
Ha mentő vagy betegszállító hozza, akkor én kísérem szgk-val. Takarók, meleg öltözet, OK. A betegszállító órákig kereng. Még valami szíjat lekötni is viszek, meg ha megáll a mentő utast cserélni, akkor meg tudom nézni.

Tercsi!
Amikor két ló együtt fingik, az olyan lovas rendezvény vagy lószemle, ménvizsga, stb...., ahol a férjem lovat bírál, versenybíró vagy szakmai kommentátor, vagyis pofázik. Az a vicc, hogy a mindennapokban alig beszél, de ilyenkor....
A lovaknál meg tényleg előfordul, hogy egyszerre könnyebbülnek meg a nagy mozgásban, ők pedig engednek a természet erejére és nem próbálják visszatartani.
Mivel feszt odavan, én már azt sem tudom, mikor és hol van, csak annyit, hogy belföld vagy külföld és kb. mikor jön elő.
Az még akkor volt, amikor munkahelye volt, hogy egyszer a munkahelyéről keresték telefonon. Én mondtam, hogy külföldön van, csak nem jegyeztem meg, hová ment. Később tudtam meg, hogy akkor már 3 napos késében voltak. Elromlott az autó, javíttatni kellet, itthonról ment ki egy barát, hogy haza hozza őket. Sok-sok év múlva tudtam meg véletlenül, amikor a kifogástalan műszaki állapot fontosságáról beszéltek és elmesélte a sztorit. Ő nem tudta, hogy én nem tudom.

Itthon meg szurkolok, hogy a fiam ne dobja be a sztrájkot a távollétében, mert akkor rám marad a gazdaság mindenestül.
Igaz, legutoljára 2012. augusztus 20-i ünnepek alatt dobta be a sztrájkot. Itt maradtam vagy 100 lóval, 100 birkával, vagy 20 disznó, 20 tyúk, néhány kecske. Ráadásul a kerítés minden nap máshol volt tönkre téve.
Ez mindig így van a szüret közeledtével. Ahol a 36 ha-on éjszakáznak a lovak, annak a közelében van kibontva a kerítés. Sok fantázia nem kell hozzá, hogy miért?
Egy alkalmazottam volt, aki legeltetett. Egy egyetemista fiú szokott volt segíteni, ős is segített és egy lány szokott jönni lovagolni, ő volt + az apja törött kézzel.
Meg kellett oldanom, hogy a ménes a kút mellé legyen bekarámozva a legeltetési időn kívülre. Ez messze van az ember járta területtől.
Itthon volt új, kipróbálatlan gödörfúró és a sztrájkoló fiú.
Kint kitaláltam, milyen nyomvonalon menjen a karám, és hogy a legkisebb munkával hogyan tudjuk megépíteni. Faanyag volt, az utánfutóval hordtam hozzá, igaz, válogatni kellett, sokat kellett megmozgatnunk.
Két szakaszon a meglévő karám, egy szakaszon a fészer, és két szakaszon kellett újat építeni. A kút melletti oszlop kiváltott egy oszlopot, a többit kiástuk, beraktuk az oszlopokat. A karámfákat használt bálamadzaggal felkötöztük. A másik szakaszon sokat segített, hogy egy része rézsű volt, amit pár éve dózeroltattunk oda. Ide könnyű volt ásni. Ahová már nem bírtunk ásni, mert nagyon kemény és száraz volt, oda az 1000 l-es tartályokat húztuk éa ahhoz kötöztünk kütyüs karókat. A kütyüs karót a legelőről hoztuk be, ami a villanypásztor drótját tartja és elektromosan szigetelt. Ahová nem jutott tartály, beálltam az utánfutóval, ahhoz is kötöztünk kütyüs karót. erre a szakaszra a legelő villanypásztorát kötöttük át. Még az az autó lámpájánál is dolgoztunk, de sikerült. reggel csak egy szopós csikó volt az új karámon kívül. Másnap megint nekem főzés, az alkalmazott délig legeltetett, délre összejött a csapat, megint szénagyűjtés villával, hordás utánfutóval a fészer alatti lovaknak és a ménesnek is, mert a délutáni legeltetés kimaradt, és a villanypásztoros szakaszt is megcsináltuk karámfásra. Megint csak kötöztük a karámfákat, bízva abban hogy a hülye gyerek majd ha megpihen és beáll a sorba, akkor a villanyos fúróval felfúrja. A szénabetakarításhoz a traktor és a munkagépek ott álltak, de én még nem báláztam. A hamsterral meg nem mertem a lejtőn dolgozni, meg egyébként is vagy 10 éve hamsteroztam utoljára.
Jelentem, a karám ma is áll és használjuk. Amikor az ünnep végén, a rendezvény után a férjem hazajött, a fiam is átjött. Hallgatta, hogy elmondtam a férjemnek az aznapi munkát és a szükséges eszközöket. Aztán a gyermek elment átöltözni és mondta hogy ö is jön.
Azóta nem sztrájkolt. A karámmal annyi baja volt, hogy néhány oszlop lehetne erősebb, de azóta is állják a sarat.
Akkor mondtam neki, hogy az nem ember, aki a legszarabb helyzetben otthagyja a másikat. Én azért szoktam délben kimenni, mert házi munka is van, főzök az alkalmazottnak is és viszem ki a kaját. Azt nem lehet elvárni, hogy a nagy melegben még a főzéssel töltse az időt, inkább pihenjen. Persze, ezekben a napokban nem volt rá módja.
Egyébként korábban kelj fel, ha engem meg akarsz megleckéztetni, pótolhatatlan ember meg nincs.
Bár azóta nem sztrájkolt, de már vagy tízszer felmondtam neki, menjen, amerre lát. De nem ment még el máshová dolgozni. Annyi van, hogy amikor a férjem elmegy több napra, ilyen látványos sztrájkokat nem csinál.
A nyári meleg mindenkit taccsra tesz. Mindig a nagy kánikulában sztrájkolt, amikor nem volt itthon az apja. Talán felfogta, hogy nem az apjával tol ki, hanem velem.
A fiam képes őrült erővel dolgozni, ahelyett, hogy beosztaná az erejét. Aztán pont akkor fogy el az ereje, amikor szükség lenne rá. Ő mindent gyorsan akar megcsinálni, utána meg begörcsöl a háta és napokig munkaképtelen. De nem mondja, csak nem jön dolgozni. Mondhatom és a Munka törvénykönyvét, hogy kötelező a munkáltatót értesíteni, amint kiderül, hogy nem tudja a munkáját elvégezni. Ezen csak röhög. Ép eszű munkavállalónak az természetes, törvény nélkül is, hogy szóljon. Egyébként a szomszédban lakik, oda nősült.
Manapság nem normális dolog, hogy a kölykök a szülőkkel dolgozzanak.Egy világ választ el bennünket! A tudás, tapasztalat sehol nincs. Idegenre inkább hallgat, mint ránk. Amikor jön és leül komoly képpel, akkor már tudom, hogy nagy kínja van, nem tud valamit egyedül megoldani, velem keres megoldást.
Régen természetes volt, hogy a gyerekek elfogadták a szülők irányítását és a közös munkát. Otthon a szüleimmel vacsora után mindig megbeszéltük, másnap mi a következő munka, hogyan osztjuk szét a családot. Előre is tudtuk, mik a várható munkák, megterveztünk úgy mindent, hogy a szülők bevontak a tervezésbe is.
No, a fiammal nem nagyon lehet, mert a szar kütyű mindig a fülében és amellől üvölt ki, és egyébként is, azt hiszi, jobban tud mindent, mert olvasott valamit az interneten. Azt meg, hogy összefüggéseiben nem stimmelnek a dolgok, nem ismeri el.
Vannak dolgok, amiket nagyon ügyesen megold, de azokhoz van kedve.
Van, amikor jól tudom befolyásolni és jól tudunk összedolgozni, máskor meg hátramenés. Neki felesleges a ló, a virágaim, időnként a konyhakert, vagy túl sok paprikát ültettem és kevés paradicsomot, pedig csak a paprika jól sikerült, a paradicsomot tönkretette a pocok.
Megéri, nem éri- ezek nála a kulcsszavak.

Ismeretségi körben alig van olyan vállalkozó, akinél a gyerekek tovább viszik a szakmát.Nem akarnak felelősséget és kockázatot, továbbá 365 napot. No, de ez nem vigasz.
Vissza az elejére
Terimamy
Park
Park

HozzászólásElküldve: 2016.10.16, 10:45    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Zsuzsok , köszönöm szépen ezt finom kávét és a köszöntésedet Puszi

Vissza az elejére
zsuzsok
Őserdő
Őserdő

HozzászólásElküldve: 2016.10.16, 09:11    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Úgy keltem ma mint egy lassú csiga , már elértem a gyorsabb csiga tempót : Wink
Emmylie
Srí Lanka
Srí Lanka

HozzászólásElküldve: 2016.10.16, 07:14    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Capsella nincs valaki ismerösödnek pl valami ilyen autoja? Ez is egy megoldás lehetne. Wink

https://www.google.hu/search?q=pritschenwagen&biw=843&bih=553&source=lnms&tbm=isch&sa=X&ved=0ahUKEwii8MDF0t7PAhXMDcAKHdRJClAQ_AUIBigB#tbm=isch&q=pick+up

Legyetek vidámak.
A nevetés a legjobb orvosság.
Vissza az elejére
kutyus
Srí Lanka
Srí Lanka

HozzászólásElküldve: 2016.10.16, 05:18    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Capsella

Valószínű nem oldható meg, mert az ilyen műtét után úgy tudom csak fekve utazhat.
Vigyél magaddal takarót, és azzal takard be, és ülj be mellé - már ha lehet - a mentőbe. Akkor tudod fogni, támasztani

Micsoda jó ötlet a "jutalmazásod" Laughing Laughing Laughing
Vissza az elejére
tercsi
Erdő
Erdő

HozzászólásElküldve: 2016.10.15, 17:08    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Capsella!

Az milyen művelet,ha két ló egyszerre fingik?
bocs a tudatlanságomért!

tercsi
Hozzászólások megtekintése:   
Új téma nyitása   Zárt téma: ide nem írhatsz választ, és nem szerkesztheted a hozzászólásaidat.    Tartalomjegyzék -> Tábortűz Időzóna: (GMT +1 óra)
Ugrás az oldalra: Előző  1, 2, 3 ... 37, 38, 39, 40  Következő
38 / 40 oldal

Ugrás:  
Nem készíthetsz új témákat ebben a fórumban
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban
Nem módosíthatod a hozzászólásaidat a fórumban
Nem törölheted a hozzászólásaidat a fórumban
Nem szavazhatsz ebben fórumban