14 éves a Gazlap!!!
Információk
Szia Anonymus!
Összes látogató: 6
Utolsó tag: czaczi
Keresés
Web Gazlap
Részletes fórum kereső
Utolsó fórumtémákból
Hirdetés
Üzenőfal
5:21:am kutyus :
Jó reggelt
5:47:am kutyus :
Jó reggelt mindenkinek
9:40:am bau :
Bagoly!! Nagyon hiányzol!
9:48:am Emmylie :
Szép napot kivánok mindenkinek.
6:12:am kutyus :
Jó reggelt mindenkinek...új hét van indulóban
6:28:am kutyus :
Jó reggelt mindenkinek!
5:14:am kutyus :
Jóó reggelt mindenkinek!
5:26:am kutyus :
Jó reggelt! Látom, Etimami már itt vagy
5:14:am kutyus :
Szép csillagos reggelt!
5:23:am kutyus :
Jó reggelt mindenkinek!
5:50:am kutyus :
Jó reggelt mindenkinek
7:31:am etimami :
Kellemes vasárnapot.
6:07:am kutyus :
Jó reggelt, szép vasárnapot!...már voltam a tecsóban, kellett venni vizet és mindenféle mosó- mosógatószert
8:27:am Emmylie :
Szép napot
5:51:am kutyus :
Jó reggetl minden alvó és nem alvó GAZ-nak
Korábbi üzenetek

Csak regisztrált felhasználóknak
Regisztráció/Belépés
Google Hirdetések
Mellékletek
Hirdetés

Gazlap.hu :: Téma megtekintése - Milyen növény ez?? (37)
 Gy.I.K.Gy.I.K.   KeresésKeresés   CsoportokCsoportok   ProfilProfil   Privát üzeneteid olvasásához be kell jelentkeznedPrivát üzeneteid olvasásához be kell jelentkezned   BelépésBelépés 

Milyen növény ez?? (37)
Ugrás az oldalra: 1, 2, 3 ... 13, 14, 15  Következő

Új téma nyitása   Hozzászólás a témához    Tartalomjegyzék -> Kertészet
Előző téma megtekintése :: Következő téma megtekintése  
Szerző Üzenet
kutyus
Srí Lanka
Srí Lanka

HozzászólásElküldve: 2018.09.17, 05:15    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Betti.......Capsella
nagyon szépen köszönöm a segítségeteket!
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése
Capsella
Tölgyfa
Tölgyfa

HozzászólásElküldve: 2018.09.16, 18:48    Hozzászólás témája: Milyen növény ez? Hozzászólás, az előzmény idézésével

http://dmkert.hu/diszcserjek#/lapozas/diszcserjek/p/7

Betti08 válasza helyes.
A linken nagyon sok variáció található, pedig a Kutyus által kérdezettből a 3. nem is szerepel.
Az O.I gyakran árul ilyen csemetéket, virágosan is. Akkor biztosan ki lehet válogatni a kívánt színt, virágösszetételt.
A szimpla virágúak jó magtermelők. A dupla, tripla virágúak kevésbé. Van egy tripla virágú példányom, de én arról még nem tudtam magot fogni. Az is igaz, hogy magról nem tudni, milyen variáció jön elő, de legkevésbé dupla vagy tripla szirmú és színre sincs garancia.
Az azonosság miatt ezeket dugványozással szaporítják.

Az igazsághoz hozzátartozik, hogy a kínai mályvacserje nagyon szép cserje, rengeteg virágot tud hozni, különösen a szimpla szirmúak, de sok vizet igényel és sok tápanyagot. Ha víz- és tápanyaghiányos, alig virágzik.
Kellő ellátás mellett a kánikulában is folyamatosan virít. Virágai 1 naposak.
A szimpla virágúak rengeteg magot termelnek, ha sok virágot hoztak. Könnyen, jól kel a szabadföldben és előfordulhat hogy első nyara végére hoz egy-két virágot, de jó gondozás meleltt második évében már nagyon sok virágot hoz.

Lehet sövénynek nevelni, fává, vagy gömbkoronájú fácskává.
Mivel karógyökeret fejleszt, idősebb példányok átültetése nagyobb munkát igényel. Tehát ha tudjuk, hogy egy akárhol kikelt magoncot majd máshová akarunk ültetni, akkor érdemes ősszel felszedni, a gyökér harmadát-negyedét levágni és így vermelni (árkocskába ültetve beföldelni a ygökerét, rá valami kis szalma takarás vagy tőzeg vagy laza föld). De tavasszal is ki lehet szedni és a helyére ültetni.
Mivel a szimplának három alapszíne (fehér, rózsaszín, lila) van, ami bárhol előfordul kikelve, de magoncként nem tudjuk, milyen színű lesz és mindhárom színből csak egy-egyt akarunk, célszerű ősszel több magoncot felszedni, vermelni vagy bekonténerezni, átteleltetni (kint) és következő évben gondozni, megvárni a virágzását és akkor már lehet a színek között válogatni. 2. évükben annál hamarabb fordulnak "termőre", minél jobban gondozzuk őket. Nagyon meleg igényes növények, ezért tavasszal az utolsók között fakadnak, akár a mocsári hibi. Konténeres nevelés esetén nagy figyelmet igényel az öntözésük.

Én csodálom a rétes virágúakat, de a szimplákat azért becsülöm többre, mert az egyetlen rétesem tapasztalata alapján pár csepp vízre már rohad a virág. A szimpla meg lerázza és jól van. Hasonlítani tudnám a leánderek szimpla és rétes virágaihoz.
Természetesen senkit nem akarok lebeszélni a rétes virágúakról, mert leánderben is el tudom nézni percekig.

Tudjátok, mit fogok legjobban hiányolni a másvilágon? A virágokat, fákat. Bár amikor klinikai halálban voltam, láttam az erdőt, narancsvörösben és szép volt. Technikát nem láttam, csak lebegő embereket.
Vissza az elejére
betti08
Mamutfenyő
Mamutfenyő

HozzászólásElküldve: 2018.09.16, 14:44    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Kutyus!

Hibiscus syriacus - mályvacserje.
Nagyon szép dísze a kertnek a sok virágával.
kutyus
Srí Lanka
Srí Lanka

HozzászólásElküldve: 2018.09.16, 12:20    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Tudom, hogy valamilyen mályva-féle, de ilyet még sosem láttam: nagyobbak voltak a virágai az egyszerű mályváénál, és selymes színük volt

Vissza az elejére
Terike
Tölgyfa
Tölgyfa

HozzászólásElküldve: 2018.08.07, 20:20    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

köszi! akkor marad a félárnyék, most nagyon szép, nem szeretném ha leégne!
Vissza az elejére
horvathgne
Fasor
Fasor

HozzászólásElküldve: 2018.08.06, 12:31    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Azt olvastam róla, hogy mérgező, de tapasztalatom nincs vele.
Azért most vigyázz a napfénnyel, mert nagyon erősen tűz. Én még tavasszal tettem ki, de akkor is leégett az összes levél róla, aztán újakat hozott.

Vissza az elejére
Terike
Tölgyfa
Tölgyfa

HozzászólásElküldve: 2018.08.06, 09:36    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Köszönöm a gyors választ! eddig nagyon féltettem a naptól, mert nem tudtam, hogy bírja e, elég nagyra nőtt, de még nem virágzott, na, majd ha most kap több napot akkor hátha! igaz, hogy mérgező?
Vissza az elejére
horvathgne
Fasor
Fasor

HozzászólásElküldve: 2018.08.06, 09:27    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Terike Sollandra maxima szerintem a növényed. Nekem is van. Igénytelen, jelenleg a tűző napon van a kertben, télen ablaknál előszobában kb. 20 fokon tartom. Gyorsan nő, vissza szoktam vágni mikor már túl hosszúak az ágai. Nálam télen virágzik, de sajnos mindig csak egy virágot bír kinevelni. A levágott ág könnyen gyökeresedik.

Kutyus, akkor az én virágom lehet hogy pireneusi mák vagy walesi mák? Sajnos a netes képeken nem látom jól a levelét. Angliából hoztam, a szomszéd kerítésén keresztül jött át hozzánk Very Happy

Vissza az elejére
Terike
Tölgyfa
Tölgyfa

HozzászólásElküldve: 2018.08.06, 06:57    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Sziasztok! régen jártam erre. igazából már kiderítettem milyen virágom van, arany kehely, de semmit nem találok róla, hogyan gondozzam, napot vagy árnyékot szeret. tud valaki segíteni, hogy tulajdonképpen milyen virág is ? minden segítséget előre is köszönök!
Vissza az elejére
kutyus
Srí Lanka
Srí Lanka

HozzászólásElküldve: 2018.07.26, 15:07    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Rózsa
Azt hiszem mák féle
Vissza az elejére
horvathgne
Fasor
Fasor

HozzászólásElküldve: 2018.07.26, 09:50    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Mi ennek a helyes sárga virágnak a neve? Sok mag volt rajta, nem volt szívem otthagyni Very Happy

Legutóbb horvathgne szerkesztette (2018.07.26, 15:59), összesen 1 alkalommal
Vissza az elejére
Capsella
Tölgyfa
Tölgyfa

HozzászólásElküldve: 2018.07.07, 00:23    Hozzászólás témája: Milyen növény ez? Hozzászólás, az előzmény idézésével

Kedves Iberényi!

Sajnos, egyikünk sem ismerte, azért nem válaszolt senki sem.
Én sem láttam még sohasem, úgy gondolom. A fénykép alapján csak akkor ismerném fel, ha nagyon jól ismerném, pl. nekem is lenne. Ha ennyire nem ismerjük fel, néha segít, ha közeli kép is van róla.

De örülök, hogy Te kiderítetted, mert szép virág, majd utána olvasok. Most már késő van

Mondd! A házi méhek járják? Mert ha igen, akkor nagyon érdekel ez a virág.
Vissza az elejére
bagoly
Liget
Liget

HozzászólásElküldve: 2018.07.06, 16:06    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Nagyon szép növény, ez évelő? Nekem sem volt ismerős egyáltalán, ezért nem is tudtam segíteni. Laughing

Belőlem csak egy van, a többiek sokan vannak
Ezért nekem nagyon kell vigyázni magamra
Vissza az elejére
iberenyi
Almafa
Almafa

HozzászólásElküldve: 2018.07.06, 10:51    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Na, most már nem is kell a segítség! Smile
Megtaláltam! Ha-ha! Smile

Ő a Bíborlevelű bugatölcsér! Smile

(Antoine de Saint-Exupéry)
Vissza az elejére
iberenyi
Almafa
Almafa

HozzászólásElküldve: 2018.07.06, 09:27    Hozzászólás témája: milyen növény? Hozzászólás, az előzmény idézésével

Hello!

Tényleg senkinek nem ismerős ez a növény? Sad

(Antoine de Saint-Exupéry)
Vissza az elejére
Hozzászólások megtekintése:   
Új téma nyitása   Hozzászólás a témához    Tartalomjegyzék -> Kertészet Időzóna: (GMT +1 óra)
Ugrás az oldalra: 1, 2, 3 ... 13, 14, 15  Következő
1 / 15 oldal

Ugrás:  
Nem készíthetsz új témákat ebben a fórumban
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban
Nem módosíthatod a hozzászólásaidat a fórumban
Nem törölheted a hozzászólásaidat a fórumban
Nem szavazhatsz ebben fórumban