12 éves a Gazlap!!!
Információk
Szia Anonymus!
Tagok: 1 / 18279
Összes látogató: 7
Utolsó tag: frakk69
Keresés
Web Gazlap
Részletes fórum kereső
Utolsó fórumtémákból
- Szakértői témák:

- Kertészeti témák:
Milyen növény ez?? (37)
Vendégeink a kertben (16)
Vizikertészet, vizinövények halastavak (8)
CSERE-BERE növények, magok....(50)
Daturák, trombita virágok (2)
Leanderek(18)
Hagymások, gumósok, rizómások (34)
Orchideák otthonunkban (110)
KAKTUSZOK ÉS POZSGÁSOK (48)
Évelő virágok (20)
Muskátlik (7)
Segítség csak kertészeti témákban (16)
Gloriosa Rothschildiana (2.)

- Tábortűz témák:
Időjárás (53)
Gazlap szakácskönyv (62)
A Tudat keresése
TAVASZ - 2014.....2015....2016....2017.
Eladnám......Vennék (10)
Kávéház (39)
Szomorú vagyok (9)
Írj bármilyen témáról(13)
Viccek, vicces történetek, képek (13)
Ki milyen zenét hallgat Gazlapozás közben (8)
A Természet csodái zenei aláfestéssel.
Virágaink a vázában ˙(2)

A Gazlap Fórumai
Tábortűz
Kertészet
Szakértők
Műhely
Archívum
Virágrend
Hirdetés
Üzenőfal
5:21:am kutyus :
Jó reggelt, remélem, mindenki jól aludt!!
8:34:am Emmylie :
Jo reggelt szép napot.
7:55:am csiri67 :
Neked is Kutyus! 6-tól 8-ig még röfi etetés nem kezdődik Én is itt szoktam lenni.Szerintem a reggel a nagy pörgési időszak.Van aki még nem ébredt fel ,van aki munkába ,ovihoz ,iskolához siet.
7:44:am kutyus :
Úgy látszik, csak nekem van reggel napok óta.........TEHÁT: jó reggelt minden kiedves Gazosnak
6:16:am kutyus :
Jó reggelt mindenkinek,szép hetet
7:55:pm kutyus :
Rezeda! de rég láttalak! gyere gyakrabban, hányzol te is!
1:35:pm rezeda :
Szia Kutyus, és verófényes napot minden kedves gazolónak! 😊
11:23:am kutyus :
Vackorkám, nagyon szorgos voltál!!!
6:55:am Vackor :
Kicsit bejöttem a kertből, ahol a madárkórusban gyönyörkö
6:54:am Vackor :
Jóreggelt Kutya néni!!
6:16:am kutyus :
Jó reggelt mindenkinek
4:13:pm Halkatla :
Ide nem hiszem, hogy lehet telefonról, a képfeltöltés.hu-val lehet ide feltenni. Elég bonyolult alapból is.
7:54:am DHajnalka :
Sziasztok! Szép kertészkedős napot! Tudna nekem valaki tanácsot adni hogy telefonról hogy tudok képet feltenni?
5:51:am kutyus :
Jó reggelt, szép hétvégét, kellemes kerti munkálkodást mindenkinek
9:00:am kutyus :
Jó reggelt mindenkinek!!
Korábbi üzenetek

Csak regisztrált felhasználóknak
Regisztráció/Belépés
Google Hirdetések
Mellékletek
Hirdetés

Gazlap.hu :: Téma megtekintése - Orchidea rendelés
 Gy.I.K.Gy.I.K.   KeresésKeresés   CsoportokCsoportok   ProfilProfil   Privát üzeneteid olvasásához be kell jelentkeznedPrivát üzeneteid olvasásához be kell jelentkezned   BelépésBelépés 

Orchidea rendelés
Ugrás az oldalra: Előző  1, 2, 3, 4  Következő

Új téma nyitása   Hozzászólás a témához    Tartalomjegyzék -> Virágrendelések
Előző téma megtekintése :: Következő téma megtekintése  
Szerző Üzenet
kokenyt
Facsemete
Facsemete

HozzászólásElküldve: 2016.02.25, 20:31    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Szia Mexike!

A swertertől én is, de amit te írtál ott van két féle, amit nagyon szeretnék és azt a swerternél sem láttam. Egyénként az árak szerintem szinte egyformák.
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése
mexike
Vadgesztenyefa
Vadgesztenyefa

HozzászólásElküldve: 2016.02.25, 20:12    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Szia!
Azt hiszem schwerter -től is tudnék választani. Wink Talán túl sokat is!
Vissza az elejére
OrchideaMarcsika
Almafa
Almafa

HozzászólásElküldve: 2016.02.25, 08:45    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Hali!

Én a Schwertertől és Elsnertől fogok rendelni tavasszal, amint az idő engedi (kb 1-2 hónap múlva). Mindketten jól bevált árusok, elfogadható árakkal. Akit érdekel, csatlakozhat.

http://www.shop.schwerter-orchideenzucht.de/

http://www.elsner-orchideen.de/shop/index.php?cat=c39_neu-.html

OrchideaMarcsika
mexike
Vadgesztenyefa
Vadgesztenyefa

HozzászólásElküldve: 2016.02.24, 21:24    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Köszi, megnézegetem. Smile
Vissza az elejére
kokenyt
Facsemete
Facsemete

HozzászólásElküldve: 2016.02.24, 21:20    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Szia!

Két éve voltam, nekem nagyon tetszett a kiállítás is, szerintem sokféle orchideát állítottak ki igényesen. Ha vissza tudsz keresni az orchideák otthonunkban, oda tettem fel képeket a kiállításról.

Timi
Vissza az elejére
mexike
Vadgesztenyefa
Vadgesztenyefa

HozzászólásElküldve: 2016.02.24, 21:05    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Szia!
Tervezem, hogy elmegyünk, mert gyönyörködni is szeretnék. Én még sose voltam. Remélem nem jön közbe semmi.
És majd meglátjuk. Addig is olvasgatok róluk, gyarapítom a tudásom.Smile
Vissza az elejére
kokenyt
Facsemete
Facsemete

HozzászólásElküldve: 2016.02.24, 20:09    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Szia!
Én két éve voltam az orchi kiállításon, ott voltak a tajvani árusok is, vettem is egy cattleyát, de kipurcant. Hazai kiállítóktól vásárolt az nem múlt ki. Van választék ott is, meg árak is. Akár úgy is lehet, hogyha felmész és találsz valamit, akkor nem rendelünk, ha pedig nem mész vagy nem találsz, akkor rendelünk.

Egyébként tényleg vannak különlegesslgek, de nem tudom cymbik terén amiket néztél megkapod-e, azt kétségesnek érzem, de hátha olvassa más is, aki volt fent. Én a cymbiket nem néztem akkor. Cattleyákból és hibridjeikből volt sokféle, különleges is és phalák is voltak különlegesek.

Timi
Vissza az elejére
mexike
Vadgesztenyefa
Vadgesztenyefa

HozzászólásElküldve: 2016.02.24, 19:47    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Már 3-an lennénk...
Bocsi, kokenyt, most vettem észre, hogy elírtam a neved.

Arra, is gondoltam, hogy nemsokára itt lesz az orchi kiállítás, hátha ott is lehet szépeket vásárolni?
Vissza az elejére
kokenyt
Facsemete
Facsemete

HozzászólásElküldve: 2016.02.23, 20:51    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Sziasztok!

Én kecskeméti vagyok, tehát nem egy világváros, de nem is falu és bár most gyesen vagyok, részben osztom Mexike véleményét.
Egyrészt nem phalát akarok rendelni; másrészt a bc-k és blc-k pedig itthon sem igen érhetőek el, egy-két darab van nekem eddig, azt vagy gyűjtőtől vettem, aki éppen eladta a gyűjteménye egy részét, másrészét az e-ba_ről rendeltem. Még a Mar_káéknél sem láttam. Ezért én sem utazom el mondjuk Halásztelekre vagy máshova, pl. Bene László kertészetébe; lassan már Bpestre sem, mióta ott is megszívtam. Egy igen nagy orchideás cég, akinek sok szép és részben különleges növénye van és napi szinten posztol a facen, na náluk semmit nem tudtam venni, mert mindenre az volt kiírva, hogy eladva és az eladó csak húzogatta a vállát, hogy hát jöjjek vissza két nap múlva. Na persze.
Harmadrészt: mióta nálunk a Ba_max bezárt, szerintem a phalákon, cymbiken és dendrókon kívül más orchit nem nagyon lehet kapni. A piacon van még egy virágos, ahol van orchidea, nála szokott lenni néha 1-2 különlegesség, de csak ritkán rendel, mondván nincs rá kereslet.

Tehát ez mindenkinek egyéni ízlés kérdése, aki akar csatlakozzon, aki pedig nem akar, az ne.

Mexike: szerintem a bc-ket (brassiocattleya) egyszerűbb tartani, mint a cattleyákat, blc-m (brassiolaaliocattleya) még nem volt. Bár most is 3 cattym tasakot hoz, nem tudom nevel-e bele virágot, mert azért nem teljesen ideálisak a tartási körülmények, de majd próbálok változtatni rajta, csak nem megy olyan gyorsan, mert részben ez is pénzkérdés.

Továbbá szintén Mexike: talán a schwerter-től volt korábban rendelés, azt hiszem ez valami német cég, mindjárt belinkelem, ha megtalálom.

http://www.schwerter-orchideenzucht.de/

Na gyorsan átfutottam, a schwetwernél is hasonlóak az árak, a phalák esetében is, így a kínálatot és az igényeket kell összevetni.

Timi
Vissza az elejére
mexike
Vadgesztenyefa
Vadgesztenyefa

HozzászólásElküldve: 2016.02.23, 20:29    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Sziasztok!

Zozo!

Én nem vagyok a témának nagy szakértője (sem a külföldi rendelés terén, sem az orchidea szakmában nem vagyok otthon), de elmondom az én látószögemből, hogy néz ki a kép.
Én egy kis faluban élek, ahol össz-vissz van 2 virágbolt, én még ott soha semmilyen különlegességet nem tudtam kifogni. Néztem én az itthoni netes csomagküldős cégeket is, de egy virágzó, nem a legegyszerűbb cymbi ott is drága és akkoris ki kell fizetnem kb 2000,- ft-ot futárra, csomagolásra.
Ha csak ezért felutazom Pestre, az ugye pénzbe kerül, + még az időmmel is elbánok, mert akkor már csak szétnézek több helyen is. És, hogy az utamba akad-e pont akkor valami érdekes, különleges ez csak lutri.
Aki nagyvárosban lakik, vagy olyan a munkája, hogy többször be tud térni nagyáruházakba, kertészetekbe megértem, hogy így vadászik szépségekre, akciókra, mentős orchikra. Én is ezt tenném, ha tehetném.

Na szóval én meg így látom. Smile
Mégiscsak Istenáldása ez az internet, akárki akármit mond. Mondjátok meg nekem (de most komolyan), hogy melyik kertészetben, vagy hol vásárolhatom meg itthon pl. ezt a cymbit, mert ez szerelem volt első látásra Very Happy

http://www.orchideeen-shop.nl/eng-show-artikel.php?artikel=1233&plantnaam=Cymbidium Cali Night `Geyserland`&small=1

vagy ezt:
http://www.orchideeen-shop.nl/eng-show-artikel.php?artikel=1976&plantnaam=Cymbidium Vogel`s Magic&small=1

frezia71

Nem néztem még ezt az oldalt tüzetesebben, nem is látom, hogy hol lehet látni a kínálatot ? Vagy azt csak reg. után mutatja meg?

Szóval meglátjuk, hogy összejövünk-e, de ha van más oldalra ötlet én abban is benne vagyok

Kökény

A blc-k is gyönyörűk, sok illatos is van , látom. Azokat könnyű tartani?
Vissza az elejére
frezia71
Palánta
Palánta

HozzászólásElküldve: 2016.02.23, 16:44    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Sziasztok !

Én ezt a webshopot találtam. De nem sikerül regisztrálnom mert sajna nem tudok angolul. Így nem találom az áraikat.
Ha esetleg valaki tudna segíteni nagyon megköszönném Smile

http://www.florca.com/

Embarassed Embarassed Embarassed Embarassed
Vissza az elejére
zozo0174
Vadgesztenyefa
Vadgesztenyefa

HozzászólásElküldve: 2016.02.23, 15:15    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

a postaköltség elfogadható, elvégre nem magokat vagy dugványt küldenek, 12 es cserepek, viszont amit láttam ha jól láttam, hogy egy phalaenopsis 5600 ft és oda van írva nem virágzó, azért ennyiért még virág vagy bimbó sincs rajta, drága
azért van sok kertészet, N...Ga.. - Ó..is - Fit...and ahol ennyiért különlegességeket lehet kapni
gondoljuk át, nem adunk ki egy orchideáért 6 vagy 7 ezret, majd elkezdünk nézegetni egy oldalt ahol 5500 egy lepkeorchidea és ha 5 en rendelnek akkor is 2,000 a postaköltség
ezért vallom azt, hogy ha meglátunk egy egyedi dolgot magasabb áron a kertészetekben - mert mindig hoznak be azért ha nem is sokat - akkor azt megveszem, mert tudom, hogy még így is olcsóbban jutok hozzá mintha angliából rendelném

de ez csak az én meglátásom Smile
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Felhasználó weblapjának megtekintése
kokenyt
Facsemete
Facsemete

HozzászólásElküldve: 2016.02.23, 11:02    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Szia!

Nem néztem ott mennyi a posta, de tavalyelőtt Fro-ból bonyolítottam egy rendelést és ott is ennyi volt, tehát nem kiugróan sok. Ha többen lennénk, ugye többfelé oszlana.
Én egy-két blc-t néztem, cymbim van kettő, de nem tudok igazán megfelelő helyet biztosítani nekik, így nem is szépek, amúg tetszenek,

Timi
Vissza az elejére
mexike
Vadgesztenyefa
Vadgesztenyefa

HozzászólásElküldve: 2016.02.23, 08:44    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Igen, szép a kínálat, és vannak különleges cymbik, amiért nagyon fáj a szívem. 1-et még engedélyeznék magamnak, de én is azt néztem, hogy a postaktg több lenne mint maga a cymbi, vagy ugyananni. Rolling Eyes

De a Schwerter-nél is kb ennyi a posta,nem?
Vissza az elejére
kokenyt
Facsemete
Facsemete

HozzászólásElküldve: 2016.02.23, 07:02    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Szia!

Én nem rendeltem még innen - sem - orchideát, de érdekelne egy közös rendelés. Jó lenne ha összejönnénk többen, mert úgy láttam 25 euro a szállítási költség. Csak átfutottam a kínálatot, de van ami érdekel és nemcsak orchideák vannak, hanem kiegészítők, néhány trópusi - hoya is - illetve kinti orchi is van.

Timi
Vissza az elejére
Hozzászólások megtekintése:   
Új téma nyitása   Hozzászólás a témához    Tartalomjegyzék -> Virágrendelések Időzóna: (GMT +1 óra)
Ugrás az oldalra: Előző  1, 2, 3, 4  Következő
3 / 4 oldal

Ugrás:  
Nem készíthetsz új témákat ebben a fórumban
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban
Nem módosíthatod a hozzászólásaidat a fórumban
Nem törölheted a hozzászólásaidat a fórumban
Nem szavazhatsz ebben fórumban