13 éves a Gazlap!!!
Információk
Szia Anonymus!
Összes látogató: 6
Utolsó tag: czaczi
Keresés
Web Gazlap
Részletes fórum kereső
Utolsó fórumtémákból
Hirdetés
Üzenőfal
8:48:am aszokfa :
Jó reggelt!
8:29:am Emmylie :
Szép vasárnapot.
6:45:am kutyus :
Jó reggelt, szép vasárnapot!
5:27:am erdőmenti :
Itt a vasárnap, jó pihenést Mindenkinek!
2:25:pm bau :
Erzsi! Nálatok is süt a nap?
6:17:am kutyus :
Jó regggelt mindenkinek. Kellemes hétvégét
6:15:am erdőmenti :
Jó reggelt, szép hétvégét Mindenkinek!
2:46:pm Emmylie :
Szép délutánt.
5:56:am kutyus :
Jó reggelt mindenkinek!
10:34:am Emmylie :
Szép napot kivánok
5:46:am kutyus :
Jó reggelt mindnkinek
3:09:pm Emmylie :
Szép délutánt.
6:34:am kutyus :
Szép jó reggelt!....Ászokom, de friss voltál!
5:47:am aszokfa :
Jó reggelt!
2:22:pm Emmylie :
Szép délutánt.
Korábbi üzenetek

Csak regisztrált felhasználóknak
Regisztráció/Belépés
Google Hirdetések
Mellékletek
Hirdetés

Gazlap.hu :: Téma megtekintése - Szomorú vagyok (9)
 Gy.I.K.Gy.I.K.   KeresésKeresés   CsoportokCsoportok   ProfilProfil   Privát üzeneteid olvasásához be kell jelentkeznedPrivát üzeneteid olvasásához be kell jelentkezned   BelépésBelépés 

Szomorú vagyok (9)
Ugrás az oldalra: 1, 2, 3 ... 22, 23, 24  Következő

Új téma nyitása   Hozzászólás a témához    Tartalomjegyzék -> Tábortűz
Előző téma megtekintése :: Következő téma megtekintése  
Szerző Üzenet
Capsella
Vadgesztenyefa
Vadgesztenyefa

HozzászólásElküldve: 2018.01.11, 23:58    Hozzászólás témája: Szomorú vagyok Hozzászólás, az előzmény idézésével

Kutyus!
Nagyon sajnálom, hogy a nászod meghalt. Fogadd részvétemet!
..........................................................................................

Egy nagyon komoly szemléletváltoztatás kellene.!
Már az is sokat segítene, ha az emberek a saját táskájukból a flakont, üveget, zacskót nem akarnák ott eldobni,ahol éppen kiürült. Ahogy tartalommal elfért a táskában, üresen ugyanúgy elfér.
Én a vonaton, buszon sem teszek szemetet sehová sem. A használt papírzsebkendőnek mindig van a táskámban nylonzacskó összehajtogatva és abba rakom. Itthon fűtési szezonban eltüzeljük az ilyen jellegű szemetet, nem a fűtőértéke miatt, hanem azért, hogy azzal ne terheljük a kukásokat. A kukadíj ettől még ugyanannyi, de jobb érzés.

A konyhában a papírzacskókat összehajtogatom, van, amibe a tojáshéj megy és abban várja, amíg kivisszük a tyúkoknak. A száraz kenyérnek másik papírzacsi kell, a káposztalevélnek, pucoléknak megint más.
Kintről is hazahozom a szemetet, válogatom és kazán, kuka, ócskavasas.

Mi lenne, ha nem lennének a nagy szemétszedő akciók? Tavasszal összeszedik, nyáron megint tele van az útmente szeméttel.
Amikor nyáron a padkát és az árok szélét lekaszálják azzal a célgéppel, utána lehet látni, mennyi szemét volt már megint. Aztán benövi a fű és következő tavasszal vagy megtalálják vagy nem.

A múltkor egy nagyon érdekes riportot hallottam a rádióban a napon, vízben lebomlott műanyagok káros hatásairól.
Bennünket az érint legrosszabbul, hogy a szénabálák kigurításakor télen, ha nagyon rossz idő van, a széna alatt marad a háló. Mindig van olyan széna, amit nem esznek meg, fekszenek rajta az állatok, rávizelnek, rátojnak. Ehhez még jön az eső, hó és időnként a fagy. És vagy sár van, vagy fagy.
Aztán tavasztól már nem járnak rajta az állatok, elmennek legelni. Sokszor 0,5-1 m magas ez a szénás, szalmás trágyás anyag, ami alatt lapul a bálaháló. Amíg ki nem szárad, iszonyú nehéz felszedni. Én két óra alatt mindig kész vagyok ettől a cibálós melótól, szétszedi a hátamat, derekamat, izomlázam lesz. Amikor a dózerral összetúratom, akkor is nekem kell kiszedni, valahogy a fickóknak olyankor mindig a hetedhét határban van dolga.
Szerintük, mivel én nem szoktam etetni, nem tudom, milyen leányálom esőben, sárban, hóban, fagyban a sok állat elé kigurítani, akik már abban a pillanatban rajta vannak és eszik a frisset. Egyszerűen nincs mód a szénát, szalmát levillázni a hálóról. És jó, hogy lent van, mert így kevésbé fordulhat elő, hogy beleharapnak a hálóba. Hát, ez is egy igazság. De ettől még én szedem szorgalmasan a hálót.
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése
Szécsike
Erdő
Erdő

HozzászólásElküldve: 2018.01.11, 20:28    Hozzászólás témája: ....Én is Hozzászólás, az előzmény idézésével

Kutyus sajnálom. Sírás-rívás

Huhúúú csajok megint olyan témát érintettetek,amitől a hajam égnek áll. Twisted Evil Mélységesen egyetértek és oldalakat tudnék írni a mellettünk lévő erdő sorsáról. Mikor átmegyünk rajta olyan alpári kifejezések jönnek a számra, hogy még én is meglepődök. Rohadt, szemetelő,szemét,nemtörődöm emberek vagyunk... Sírás-rívás
Faágat letörni? Apám szíjat hasított volna a hátunkból.
Szemetelni? Kizárt dolog volt,mert agyon ütöttek volna a szüleim.

Az erdőn átvezető út két oldala tele van szeméttel,látszik hogy a sittet,lomot,stb.-t csak kibillentették a kocsiból. Twisted Evil Borzalom. Twisted Evil Nem emberek vagyunk már,hanem saját magunkat tönkretevő kétlábú élőlény. Twisted Evil

A kapunk előtt egy olyan beton villanyoszlop áll,amiben
kis polcok vannak. Gyakran találok ott mindenféle műanyag poharat,üveget,stb. aminek kifejezetten örülök. Fogom és a kukába teszem. De legalább NEM DOBTA EL!
Vissza az elejére
kutyus
Srí Lanka
Srí Lanka

HozzászólásElküldve: 2018.01.11, 20:09    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Köszönöm Lacikám!

Sajnos vagy nem bírják már az öreg tulajok, vagy olyan fiatalok élnek ott, akiket nem érdekel Sad
Vissza az elejére
ászokfa
Liget
Liget

HozzászólásElküldve: 2018.01.11, 19:22    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Részvétem Kutyus!
----------------------
A munkahelyem a pince és az otthon kis háromszögében élem az életem már több mint 25 éve. Keveset látom a lakóhelyem egyéb részeit. Sajnos a mindenütt azt látom, hogy a hosszú szalag alakú porták szinte mindegyike műveletlen. Bármi lesz, ez nem fog már megváltozni.
----------------------
-Két hársfát ültettem a ház elé árnyékvetőnek és húsz évesek már. Szépek árnyékolnak rendesen és illatosak. A leveleket a nejem gyűjti kitartóan. Amióta van utánfutónk elhordom a szőlőbe pótlástakarónak..
A falucentrumban az ilyen munkát megcsináltatják a közmunkásokkal. Nem panasz okvetlenül de havat takarítani 40 méteres járdaszakaszon kell.
Még bírjuk...
Srí Lanka
Srí Lanka

HozzászólásElküldve: 2018.01.11, 18:22    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Köszönöm Éva!
Letaglózott mindenkit a hír Sad
Vissza az elejére
bagoly
Liget
Liget

HozzászólásElküldve: 2018.01.11, 18:20    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Kutyus, őszinte részvétem a családnak.

Belőlem csak egy van, a többiek sokan vannak
Ezért nekem nagyon kell vigyázni magamra
Vissza az elejére
kutyus
Srí Lanka
Srí Lanka

HozzászólásElküldve: 2018.01.11, 18:00    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Hétfőn amputálták a nászom megmaradt lábát térd alatt.........úgy volt, holnap hazaengedik.

Pár órával ezelőtt jött a hír: meghalt Sad
Annyi idős volt mint én.......egyenlőre nem tudni, mi okozta a halálát Crying or Very sad Crying or Very sad
Vissza az elejére
kutyus
Srí Lanka
Srí Lanka

HozzászólásElküldve: 2018.01.11, 17:56    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Régen - amikor kislány és fiatalasszony voltam, - az üzletek tulajdonosainak, a házmestereknek KÖTELEZŐ volt naponta söpörni a portájuk előtt: télen a havat is a járdaszegélyig lenyomni.

Azóta csak a fene nagy öntudata nőtt mindenkinek, tudják, mi a joguk, de hogy kötelességük is lenne, az bizony már felejtős Twisted Evil Twisted Evil

Az utcánkban általában már társasházak vannak, ott tiszta mindig a járda....EGY önkormányzati ház van csak. NAAA! ott nyáron, meg amig el nem rohad : a falevél......télen a hó takarítatlanul van

Az egész városban a kosz uralkodik, látszik a nemtörődömség.
Vissza az elejére
bau
Srí Lanka
Srí Lanka

HozzászólásElküldve: 2018.01.11, 17:36    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Olvasva írásodot ,akár minden szavát én is írhattam volna!
Helyzet ugyan az... (Mi 81-ben költöztünk)
Építési törmelék,falevél gereblyézés, virágültetés...
Mindenben volt részem,még most betegen is gyakran,-de virágot már nem ültetek... Evil or Very Mad minek -hogy letépjék?

Mad
Vadgesztenyefa
Vadgesztenyefa

HozzászólásElküldve: 2018.01.11, 17:28    Hozzászólás témája: Szomorú vagyok Hozzászólás, az előzmény idézésével

Igen, így van, ahogy írod.

Itt az ötvenes években létesítettek építési telkeket. Elvették a papoktól a
Eger legjobb helyén van (szerintem).
Egy vidéki elvtárs is kapott, majd meghalt. Az özvegy el akarta adni és egyben kellett neki a pénz. Apósom megtudta, a fele megvolt, a felét összekérte és még aznap aláírták a szerződést, mert tudta, hogy másnap este már késő lenne.
A papoknak itt elmélkedős park volt dísznövényekkel, hatalmas diófákkal, filagóriával.
A térről, a közterületről gyorsan eltűnt, ami jó valamire, majd az építkezés ütemében gyűlt az építési hulladék. Azt valahogy betakarták.
Apósomék költöztek ide utoljára, mert visszafizették a telekre kapott kölcsönt és utána ahogy gyűlt, úgy mindig csináltak valamit a házon, utána meg megvárták, hogy anyósom nyugdíjas legyen. Mellsleg az ő építési sittes gödörjüket a mi építkezésünk után termeltük ki a kertünkből, a régi meszes gödörbe dobáltak mindent a munkások. Kiásva már értettem, hogy ott miért száradt ki mindig minden.
Itt is volt egy brigád, akik vállalták a park gondozását. Ez kimerült abban, hogy egy erdészet adott ingyen vagy 20 db juhar és kőrisfát, 2 db szivarfát és azt elültették a 70-es években. A szemét maradt a földben.
A fák nem fejlődtek, csak sínylődtek, mert nem bírták a sittet áttörni.
Amikor a férjemmel ide költöztünk, csupa gaz volt a tér. Én neki fogtam metsző ollóval lenyesni a gazt, mert nem volt sarlóm. Kaszálni nem lehetett, mert mindenféle tégla, kő, vezeték leselkedett a gazban. Nekifogtam kiszedni a szemetet a felszínről.
86-ban építettünk, utána előttünk befüvesítettem, hogy ne bírjon a szomszéd újra feljelenten, de főleg hogy szép legyen. 1991-ben vettem sok konténeres dísznövényt és elültettem. Keveset segített a férjem is, meg azért az nagy segítség volt, hogy a térről kiszedett szemetet kihordta a szeméttelepre. Sok zsákkal szedtem ki, az ablakok mögül nézték, de nem segítettek. A férjemmel 87-től metszettük a fákat, hogy el lehessen menni alattuk. Akkor még gázzal fűtöttünk.
Most is megmetszenénk, a fiam a fűrészgéppel meg tudná csinálni, e nem tesszük, mert ebből az jönne le, hogy így gyűjtjük a téli tüzelőt.
Ezeket a fákat, bokrokat rengeteget öntöztem évekig a kánikulában.
Sok évig csak vegetáltak a facsemeték,nem nőttek. Semmi árnyék nem volt. Mostanra nagyon jó árnyékos, összeérnek a fák, ahol nem törték ki. Mert van, aki azért törte ki, hogy majd ne árnyékolja az ablakát. Most megy klímaberendezés.
Előttünk jó sűrű, tény, hogy a vegetációban sötét az utcai frontunk, de legalább hűvös.

Így előttünk van a legtöbb falevél. A közterületesek el szokták felejteni, hogy itt is lenne takarítani való. Ha bezsákoltam és a ház elé tetttm, elvitték, de ők nem takarítják össze. Az idén hárman takarítottunk falevelet. Akivel ikerszomszédok vagyunk, az maguk előtt géppel lombszívja. Egy másik sokat összegereblyézett, fóliával letakarta és várta, hogy majd elviszik, de hiába, és karácsony előtt bezsákolta és eltűnt a falevél.
Én biztos, hogy legalább két napnyi időn át gereblyéztem, zsákoltam a falevelet. Azzal takarom a konténereket, egy részét meg kivisszük és a horhosba beöntjük.

Probléma, hogy ahol sokáig áll a falevél, ott kipusztul a gyep.

Ha minden család csak egy kicsit dolgozna a környezete érdekében, a közterületeseknek csak a szemetet kellene elvinni. Jó munka lenne, a gyerekek is élveznék és még közösségi esemény is lenne.

A 90-es években az egyik asszonnyal még egynyári virágokat is ültettünk, de kifocizták.

Amióta kellemes a tér a fáktól, bokroktól, a nyugdíjasok is kiülnek. A város más részeiről is szoktak ide menekülni, mert nyáron jó hűvös a tér.

Arra szeretném rávenni a tér lakóit, hogy közösen vegyünk egy ping-pong asztalt és állítsuk fel a téren és építsünk fölé tetőt, hogy ne ázzon el, ne kelljen állandóan összecsukni, behozni.
Nem lenne egy nagy pénz, de nagyon hasznos lenne.
Azt szeretném elérni, hogy a tér egyben sportolásra is adna lehetőséget minden korosztálynak.
Vissza az elejére
bau
Srí Lanka
Srí Lanka

HozzászólásElküldve: 2018.01.11, 16:36    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Idézet:
arra kellene nevelni a gyerekeket, hogy nem törjük le, a virágot sem szedjük le.

Amikor egyszer egy kedves szülő gyerekére rászóltam e miatt,az volt a válasz,hogy ne szóljak bele EZ ITT EGY JÁTSZÓTÉR! devil&angel

De kérem szépen! duma
Akkor rombolásra durvulásra kell tanítani???
Nem értem a mai szülőket... Sad
Látszik,hogy nem dolgozott még ezért a parkért!! (meg talán még sok minden másért se!)
De mi igen!
Mikor ideköltöztünk,akkor épület!
Akkoriban még volt társadalmi munka!
Vadgesztenyefa
Vadgesztenyefa

HozzászólásElküldve: 2018.01.11, 14:22    Hozzászólás témája: Szomorú vagyok Hozzászólás, az előzmény idézésével

Bau!

A fűtési szezonban szoktak növényzet karbantartása címén ilyen tarvágásokat csinálni, esztelenül.
Szakszerűen válogatni kellene, mit vágunk ki, mit hagyunk meg, miből metszünk le. Ezzel a módszerrel sosem kellene tarvágást végezni, ami esztétikailag is jobb lenne, a növényeknek is, és a madárkák otthona is kevésbé károsodna.

Előttünk is van egy tér. Pár éve körbe jött egy kis magán teherautó és az úttest fölé hajló ágakat, csak és kizárólag azokat, amiket a platóról elértek, azokat levágták. A fa törzsén, ha nem érték el, akkor félméteres ágdarabok is ott maradtak. S mivel egy fa, ha engedik neki, szimmetrikus, nos, ezzel a szép szimmetria oda lett. A tér belső oldalán, ahová a kis teherautó nem ment be és gyalogosan nem érték el, azokat az ágakat otthagyták.
A villanyvezeték alatt is hozzáfogtak, a szigeteletlen vezetékre ráesett a gally, elment az áram, szerencsére baleset nem lett.
Elhajtottuk ezt a haramia bandát, azóta se jött senki kiigazítani a fák formáját. A csonkokat levágtuk, de a belső oldalon ott vannak az ágak és így nincs egyensúlyban a fa.

A bokrokat gomba formára vágták le a közterületesek, mire észrevettem.
Hiába mondtam, hogy ez így nem metszés, ezeket a bokrokat én ültettem, ők ne metsszék. Asszonta az egyik idióta, hogy ő dolgozott egy jól menő egri vállalkozónál és annál gomba formájúra kellett vágni minden bokrot, mert az a trendi.
Hiába mondtam, hogy a metszésnek az egészségmegőrzést és a fiatalítást kell szolgálni és nem minden fajta sarjad jól, tehát ez így nagyon
szakszerűtlen metszési mód.

Egy bokor kivételével az összeset én ültettem, gondoztam. Néha olyan mérges vagyok, hogy ha éppen ráérnék, az összeset tarra vágnám dühömben.

Lelopják az orgonát.
A sírra elhordják a mahóniát, a babérmeggyet.
A babérmeggy így széltében terjeszkedik, nem tudja a rendes, szép formáját mutatni.
Ráadásul, itt működik a szomszédban egy családi napközi otthonos bölcsőde. 5-6 gyerekkel ki szoktak jönni ketten a térre és hagyják, hogy a gyerekek ráfeküdjenek a babérmeggy ágaira. Frászt kapok, ha az ág eltörik, felnyársalja a gyerekeket.
Hát, ehhez kell a tanári diploma....
Csak pofáznak, dumálnak, a gyerekek meg felfedeznek.
De van, amikor a játékhoz törik a bokrokat.
Szerintem éppen hogy arra kellene nevelni a gyerekeket, hogy nem törjük le, a virágot sem szedjük le. Az ott szép, ahol van és hadd gyönyörködjön benne mindenki.

A közterület nem azt jelenti, hogy minden barbárnak oda kell beszabadulnia törni, zúzni.
Vissza az elejére
bau
Srí Lanka
Srí Lanka

HozzászólásElküldve: 2018.01.11, 13:24    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Ma,megjött az "ágzabáló" Smile
Ne tudjátok meg,hogy milyen zaj van! Félelem
Már szét megy a fejem. Fal
Ráadásul két percenként bedöglik nekik .. Confused
Próbálják eltüntetni a levágott ágakat.
Este lesz,mire végeznek! Confused
Srí Lanka
Srí Lanka

HozzászólásElküldve: 2018.01.09, 17:14    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Kíváncsi vagyok mi lesz?
Egyenlőre a sok sok levágott ágat,gallyat ott hagyták az udvar közepén.
Lehet,hogy megint jön az "ágzabáló" Laughing összedarálja mulcsnak.
Úgy könnyebb a szállítás.
Srí Lanka
Srí Lanka

HozzászólásElküldve: 2018.01.09, 17:01    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Sajnos sokszor nem érdekel az élővilág senkit......papíron elterveznek valamit, aztán vagy normális dolog lesz belőle, vagy agyament Crying or Very sad
Vissza az elejére
Hozzászólások megtekintése:   
Új téma nyitása   Hozzászólás a témához    Tartalomjegyzék -> Tábortűz Időzóna: (GMT +1 óra)
Ugrás az oldalra: 1, 2, 3 ... 22, 23, 24  Következő
1 / 24 oldal

Ugrás:  
Nem készíthetsz új témákat ebben a fórumban
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban
Nem módosíthatod a hozzászólásaidat a fórumban
Nem törölheted a hozzászólásaidat a fórumban
Nem szavazhatsz ebben fórumban