15 éves a Gazlap!!!
Információk
Szia Anonymus!
Tagok: 1 / 18286
Összes látogató: 7
Utolsó tag: czaczi
Keresés
Web Gazlap
Részletes fórum kereső
Utolsó fórumtémákból
- Szakértői témák:

- Kertészeti témák:
Kertünk meglepetései (2)
Paprikák, chilik, Paradicsomok(5)
KAKTUSZOK ÉS POZSGÁSOK (48)
Fokföldi ibolya / Saintpaulia (52)
CSERE-BERE növények, magok....(50)
Minden, amit a gyógynövényekről tudni érdemes - 2.
Egzotikus és különleges növények (15)
Hagymások, gumósok, rizómások (34)
Vendégeink a kertben(17)
Milyen növény ez?? (37)
Csuporkafélék (achimenes,kohleria,streptocarpus,stb) (10)
Konyhakerti növények (14)
Erkély és ablakpárkány kertész (5)
Golgoták (17)
Amarilisz /Hippeastrum/22

- Tábortűz témák:
IDŐJÁRÁS (61)
GAZLAP szakácskönyv (71)
Találd ki (28)
Vicces történetek,...képek(16)
Írj bármilyen témáról (15)
A Tudat keresése (2)
JÓ TUDNI...érdekességek...ismeretterjesztő írások (5)
Ki milyen zenét hallgat Gazlapozás közben (9)
Kutyák, cicák és egyéb házi kedvenceink (50)
Milyen öröm ért ma? (37)
ITT_HON is_SZÉP! (2)
Kávéház (40)

A Gazlap Fórumai
Tábortűz
Kertészet
Szakértők
Műhely
Archívum
Virágrend
Hirdetés
Üzenőfal
5:30:am kutyus :
Jó reggelt, kellemes hétvégét
3:27:pm Bojtárgazdi :
Igen, hamar visszabillenek az éjszakázásba mindig.
5:27:am kutyus :
Jó reggelt mindenkinek.....Bojti kám, te meg akkor nem vagy, ha a többiek
11:41:pm Bojtárgazdi :
Mergvagyok ám, csak kicsit több a munkám, aztán mire ideérek, mindenki alszik...
5:02:am kutyus :
Jó reggelt mindenkinek
4:44:am kutyus :
Jó reggelt
1:42:pm Emmylie :
Szép délutánt.
5:23:am kutyus :
Jó reggelt mindenkinek!
5:33:am kutyus :
Jó reggelt, szép vasárnapot!
2:01:pm Emmylie :
Nem is kéne strandra mennem van medencénk Csak éppen a lábom miatt pár hétig plasztik zsákkal a lábamon tussoltam Strand és medence sajnos NO GO
10:41:am aszokfa :
Ma hiper szuper UV B sugárzás van odakinn... Jobb lenne árnyékban vagy idebenn!
10:34:am bau :
Mi van? Mindenki strandra ment?
5:22:am kutyus :
Jó reggelt mindenkinek!
5:39:am kutyus :
Jó reggelt......dögletes idő lesz megint
5:04:am kutyus :
Jó reggelt mindenkinek!
Korábbi üzenetek

Csak regisztrált felhasználóknak
Regisztráció/Belépés
Google Hirdetések
Mellékletek
Hirdetés

Gazlap.hu :: Téma megtekintése - Miért mérgelődök? ....mi bosszant? (22)
 Gy.I.K.Gy.I.K.   KeresésKeresés   CsoportokCsoportok   ProfilProfil   Privát üzeneteid olvasásához be kell jelentkeznedPrivát üzeneteid olvasásához be kell jelentkezned   BelépésBelépés 

Miért mérgelődök? ....mi bosszant? (22)
Ugrás az oldalra: 1, 2, 3 ... 38, 39, 40  Következő

Új téma nyitása   Zárt téma: ide nem írhatsz választ, és nem szerkesztheted a hozzászólásaidat.    Tartalomjegyzék -> Tábortűz
Előző téma megtekintése :: Következő téma megtekintése  
Szerző Üzenet
kutyus
Srí Lanka
Srí Lanka

HozzászólásElküldve: 2017.02.14, 17:51    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Megtelt a mérgelődős...........itt az új

http://www.gazlap.hu/modules.php?name=Forums&file=viewtopic&p=1197446#1197446
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése
Bojtárgazdi
Srí Lanka
Srí Lanka

HozzászólásElküldve: 2017.02.14, 16:45    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Hasonlóan tervezzük, csak a többiek egy kupacban laknak szinte, és szombaton találkoznak.
Én ezen a szombaton nem megyek órára, ezt jeleztem előre. A kérelem a tanszékvezető javaslata, ő tud róla és támogatni is fogja a költségelengedést. Tehát a kérelem elkészül mindenképpen.
Én pedig elküldöm egy aláírásomat szkennelve. Abból már oda másolják, ahová akarják.
Szkennere nincs is mindegyiküknek. Ha ott írják alá szombaton az egyetemen, talán az jár a legkisebb utánjárással.
Mert a levelezős mindenképpen mostohagyerek, szombaton nincs nyitva az egyetemi papírbolt sem, ahol egyben meg lehetne oldani mindent.
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Email küldése
Capsella
Mamutfenyő
Mamutfenyő

HozzászólásElküldve: 2017.02.14, 02:49    Hozzászólás témája: Miért mérgelődök? Hozzászólás, az előzmény idézésével

Bojtárgazdi!
Ne hagyjátok az igazatokat! Együtt, összebeszélve lépjetek fel, úgy nem tudnak kiszúrni veletek, csak arra nagyon figyeljetek, hogy senki ne faroljon ki.
Talán legjobb lenne írásban, amit mindenki írjon alá. Pl. a kérelmet megfogalmazzátok,
- 1. aláírja, beszkenneli, elküldi a 2.-nek (3., 4-nek csak bizonyítékképpen, hogy nem akadt el, nem gondolta meg magát),
- 2. kinyomtatja, aláírja, beszkenneli, elküldi 3-nak (1., 4-nek bizonyítékképpen),
- 3. kinyomtatja, aláírja, beszkenneli, elküldi 4-nek (1., 2-nek bizonyítékképpen).
- 4. kinyomtatja, aláírja, beszkenneli, elküldi az egyetemnek , 1., 2., 3.-nak bizonyítékképpen.

Ez így bonyolultnak tűnik, de mindig akadnak, akik szeretik a mások által kikapart sült gesztenyét, olyannyira, hogy akár a felbujtók közé tartoznak, majd lapítanak, nem adják a nevüket.
Így senki nem tudná magát kihúzni és lenne bizonyíték az egyetem felé a 100%-os közös akaratról.

Nagyon megértelek, én 46,5 éves voltam, amikor befejeztem a könyvvizsgálói tanulmányaimat. Egy rémálom volt innen Pestre járni a munka és a család mellett.
Mivel a mostani munkámban is (67 leszek) mindig jönnek az új határidők, ha rosszul állok az idővel, az egykori vizsgabeosztásaimról álmodok, nem kapok szabadságot, nincs meg a jegyzetem, stb...
Ugyanis pl. Állami pénzügyek tantárgyból úgy jártam, hogy nagyon jó jegyzetet készítettem, mert az előadó azt mondta, azt kéri számon és sok dolog nincs benne a jegyzetben. Az utolsó előadáson dunántúliak elkérték és megígérték, hogy július 31-ig megküldik nekem. Felírták a címemet, én az övékét nem, pakoltam, rohantam a buszhoz. A nevüket sem tudtam. A jegyzet még nem ért ide. Annak idején szeptemberben én kényszerültem egy kézzel írott jegyzetet beszerezni, hogy fel tudjak készülni.
Azért az nagy pofátlanság, hogy ne bírjanak kifizetni néhány ezer forintot a másolásét többen együtt. Vagy pötyögték volna be számítógépbe és annyit nyomtatnak, amennyi kell.
Ezek felnőtt, diplomás emberek voltak. Én meg nagy marha.
................................
A kazánhoz nekünk is rövidek a szerszámoknak a nyelei. Kesztyűvel kaparom a parázst, mert égeti a kezem.

Lehet, hogy Neked a falfűtés lenne olcsóbb, a falon kívül vezetve a csöveket, hogy ne kelljen vésni. Akkor elég lenne egy kazán. De ez sem olcsó, mert a kazán + kémény helyből fél-egy milla.
Néha lehet kapni sparheltet olcsón hagyatékból, hirdetnek. Újonnan 60-100 eFt körül van, de a régi kémény biztosan megfelel hozzá és gyorsan meleget ad.
Nagy munka a fűtés és drága.
Vissza az elejére
Bojtárgazdi
Srí Lanka
Srí Lanka

HozzászólásElküldve: 2017.02.13, 22:05    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Az adott tárgy nem volt és most sincs a Neptunban. Majd csak lesz valami, remélem, igazat adnak nekünk. Nehogy nekünk kelljen még fizetni mások késedelmes munkája miatt, és mert összeomlás volt az informatikai rendszerben... Rolling Eyes
bagoly
Liget
Liget

HozzászólásElküldve: 2017.02.13, 21:21    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

De nehéz az iskolatáska Laughing simi

Remélem sikerül jól elintéznetek.

Belőlem csak egy van, a többiek sokan vannak
Ezért nekem nagyon kell vigyázni magamra
Vissza az elejére
Bojtárgazdi
Srí Lanka
Srí Lanka

HozzászólásElküldve: 2017.02.13, 20:52    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Most az egész germanisztika levelezős csoport mérgelődik. Mind a négyen.

A félévek elején fel kell vennünk a meghirdetett tárgyakat az egyetemi Neptun nevű számítógépes nyilvántartási rendszerben. Erre nincs hosszú idő, összesen egy hét.
Figyeltünk, kijött a tárgyak listája, felvettük őket (miután ki-ki "beiratkozott" az új félévre, de inkább bekattintotta magát).

Igen ám, de az igazi és a mérvadó a tanszéki órarend, ezt kell összevetni a Neptunban megadott tárgyakkal, és ennek megfelelően felvenni, illetve módosítani még a tárgyfelvételre adott időn belül.
(Lehet utólag is, de akkor fizetni kell.)

Soha nem stimmelt eddig ez a kettő. Az első félév elején én azért nem találkoztam a csoportommal csak október végén, mert én csak a neptunos tárgyakat vettem fel, ők viszont, mivel miskolci és környéki lakosok, ott voltak év elején és tudomást szereztek a rendszerről. Akkor annyira eltért a két órarend, hogy én mentem "levelezőre" heti egy-két hétköznapon, és szombaton más órákra, mint ők. Ők meg akkor pénteken és szombaton. Végül egyszer találkoztunk és minden tisztázódott, a feleslegesen felvett 6 tárgy cseréjére dékáni méltányossággal elengedték a fizetni való nagy részét.

No, mostanra már tapasztalt harmadévesek vagyunk. Tanszékvezetőnk hónapokon át külföldön volt, a helyettese meg se mukkant, gondoltuk, azért nem látjuk a tanszéki órarendet, mert most jó lesz a Neptunban megadott. Fel is vettük a tárgyakat tehát, és a tárgyfelvétel határideje le is járt a szombati nappal.

Ma, hétfő este telefonál a csoporttársam: ugye nem ő téved, a tanszéki órarend még a hétvégén sem volt látható? - Mondom, nem, pedig én még vasárnap este is megnéztem.

Tehát ma, a tárgyfelvétel lejárata után tették fel a tanszéki órarendet. És kiderült, hogy van egy tárgy, ami kötelező, de egyikünk sem vette fel, és most már nem lehet...

Annak dacára, hogy nem írtunk a távollevő tanszékvezetőnek e-mailt a hiányzó órarendről, én sem érzem, hogy mulasztottunk volna. Jeleztük még a szombati órán is, hogy nincs még tanszéki órarend, csak nem a tanszékvezetőnek (lévén ő akkor még ott sem volt)...

Most írhatunk csoportos kérelmet, hogy lehetőséget is, engedményt is kapjunk az utólagos tárgyfelvételre.
Bojtárgazdi
Srí Lanka
Srí Lanka

HozzászólásElküldve: 2017.02.10, 20:14    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Nyilván a tizen-kilométer diktálta szükség nagy úr.

Nekem nincs ilyen megoldásra pénzem: olyan cserépkályha, amelynek a középső 60 cm-e "eltűnhet" a falban, olyan szakember, aki beépíti...

A házat eredetileg nem lakni vettük, csak nyaralgatni, le-leszaladni az iskolai szünetekben. Kevéssé volt szempont a fűthetőség, no meg akkor az megoldott volt, két jó kályhával.
Az a két kályha idővel tönkrement, illetve az egyik, a kis cserépkályha csak kikerült a lakásból, amikor a padlót betonoztattuk, és nem is került vissza, mert a sparhelt vidáman elegendőnek bizonyult. De a sparheltek is öregednek, a legutóbbit cseréltük fel ezzel a kandalló-kályhával.

Ha létezne a környéken megbízható kályhás, esetleg lehetne valami kombinált megoldást kitalálni, de egyelőre nincs erre való pénzem.

Közben rájöttem, hogy irgalmatlanul ki kell húznom a hamut-parazsat, mindent, akkor hajlandó égni ez a vacak, és amint látok erősebb fém lapátot, fogok venni, hogy ezt aránylag veszélytelenül végre is tudjam hajtani. A tűzpiszkálónak nevezett kellék tökéletesen alkalmatlan erre a feladatra, illetve nem is tudom, mire lenne alkalmas tökéletesen...Very Happy
Capsella
Mamutfenyő
Mamutfenyő

HozzászólásElküldve: 2017.02.10, 13:14    Hozzászólás témája: Miért mérgelődök? Hozzászólás, az előzmény idézésével

Otthon is vályogból volt a ház, a cserépkályha fölé - utólag készült - áthidalót tettek be és így minden biztonságban volt.

Az a helyzet, hogy a telephely tizen kilométerre van. Ott is lehetne vizet melegíteni, begyújtani hozzá, de a fiúknak így kényelmesebb.
Csak a nagy hidegekben hordják innen a forró vizet, amikor olvad, akkor már nem. A nagy hidegekben van pont elég bajuk kint, nemhogy a tüzet figyeljék, mert vizet melegítenek. Ezt az egy-két hónapot kibírjuk/kibírom így.
Vissza az elejére
Bojtárgazdi
Srí Lanka
Srí Lanka

HozzászólásElküldve: 2017.02.09, 20:31    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Se kazán, se gáz. Nincs választék. De a fabrikett hamuját ki lehet juttatni a talajba. De nincs is sok hamu utána. Három naponta elég kiüríteni a hamus fiókot.

Etike, van védőkesztyűnk több is. Ami védene, az nagy, és nem is gondolok rá, a rárakás annyira reflex-mozdulat...

Kátya, ha ott tartok, hogy kell balta mindenképp, biztosan az általad is javasoltat fogom venni. Nagyon nagy úgysem kell.

De egy "samut" majd kérek kölcsön, és ha meglesz az új fűtőalkalmatosság, kicipeltetem ezt a nyomorultat az udvarra, leképezem az összes hibáját, ezután pedig szétverem! Legalább akkor az egyszer lesz tőle melegem is!

Addig meg gyúrok. súly súly
Terimamy
Park
Park

HozzászólásElküldve: 2017.02.09, 10:30    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Nekünk is volt régen disznónk, amikor még lehetett tartani és fiatalok is voltunk.
Úgy van kialakítva, hogy ott hideg - meleg vizes csap van mosogatóval, lefolyóval. Nem a lakásból hordani a vizet az állatoknak és most is tudok vinni, cserélni vizet a mostaniaknak. Az edényeket sem kell behozni elmosogatni
A kamrában van a vegyes tüzelésű kazán. Télen gázzal fűtünk, nekem is és az emeleten is van cirkó.Ez sem drágább. mint a sok mázsa fa és szén, amiből meg még a hamu is gond elvitetni. Kertben nem tudom sehova tenni, utcára nem lehet kivinni.
ősszel és tavasszal nem gond, akkor minden évben 2 x konténeressel vitetjük el az összegyűlt hulladékot. Addig zsákokban tároljuk.

Tasa tanya Állatotthon és Molosser Mentés Alapífvány

Vissza az elejére
Etimami
Liget
Liget

HozzászólásElküldve: 2017.02.09, 10:04    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Bojti, egy pár védőkesztyű nem lenne nagy beruházás, de nagyon hasznos..
A virágnak megtiltani nem lehet, hogy nyíljék, ha jő a szép kikelet .
Vissza az elejére
kutyus
Srí Lanka
Srí Lanka

HozzászólásElküldve: 2017.02.09, 06:10    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Remélem, Bojti valóban sikerül valami normális kályhát vennetek, így ez nagyon cudar lehet Crying or Very sad
Ha sokszor kellene a balta, érdemes beruházni egy Fis...sra, mert az éles és egyben is van.
Vettem egyet pár éve, mert a kerti tűzrakásnál nekünk is mindig bajunk volt a "repülő fejekkel" Tihi köpködött egész addig, amig egyszer megpróbált azzal hasogatni. Azóta kalapot emel előtte
Vissza az elejére
Bojtárgazdi
Srí Lanka
Srí Lanka

HozzászólásElküldve: 2017.02.08, 22:05    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Hát ez se nem cserépkályha, se nem én építettem a házat...

Apuéknál nagy cserépkályha volt ilyen "falon át" építve.

Itt az én szobámban, ami egyben a "nagyszoba", sok a könyvespolc, nagyon át kellene gondolni, hová lehetne kályhát tenni (régen volt it kályha, az előző tulajnak, a kémény adott), de a falon nem lehet "átengedni" a kályhát, két oldalasra, mert az vályogházban aligha kivitelezhető. Cserépkályhát esetleg lehetne úgy építeni, de ha ennyi pénzem lenne, akkor már régen léptem volna. Másik kályhát esetleg tudunk venni, spórolással, de házat átalakítani nem. Csak a romlást megállítani, egy kinti helyiséget esetleg kialakítani a régi romjain.
Ezt az elbaltázott kis kandallót a régi sparhelt helyett állítottuk be. Kivéstük miatta a csőnyílást nagyobbra. Vissza sem tehetem a sparheltet - sem másikat nem hozhatok, csak ha újra beszűkítem.

No de a sparhelttel nem fáztunk, ezzel meg azóta minden tél hideg.
Capsella
Mamutfenyő
Mamutfenyő

HozzászólásElküldve: 2017.02.08, 21:17    Hozzászólás témája: Miért mérgelődök? Hozzászólás, az előzmény idézésével

Bojti!
Nekünk otthon úgy volt beépítve a cserépkályha az egyik helyen, hogy a kályhatest a szobában volt, a kályha háta mögött ki volt bontva a fal a fürdőszoba felé és a fürdőszobában volt a hamuzó, etetőnyílás. Így a szobában nem koszoltunk vele, jobban lehetett kihasználni a teret.
Így a fürdőszobát is fűtöttük vele és gyakorlatilag 24 órában meleg volt a fürdőszoba is.
Vissza az elejére
Bojtárgazdi
Srí Lanka
Srí Lanka

HozzászólásElküldve: 2017.02.08, 21:04    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Ötletes a nagymama.
De biztos nincs macskája, avagy esetleg nagyobb a kinti tárolóhelye.
Nálam hamar el lenne teregetve a zacskó tartalma... Very Happy cica cica macs mert nem tudnám macskamentes helyen tárolni.

Ha fát rendelek, abból lehet hasogatni. De baltám sincs. Senki nem tudott értelmesen baltát nyelezni. A nyéllel együtt gyártott pedig drága. De nincs már melléképületem sem, ahol fát tárolnék, ezért és a jobb hatásfok miatt átálltam a fabrikettre, ami egy szál gyufáról is meggyullad, de ha éppen nem kapható...
Ahogy telik az idő, egyre törekszem a kényelmesre és a veszélytelenre. Mert a nap nagy részében egyedül vagyok. Nem kifejezetten szeretnék gyújtóst hasogatni, jó nekem ez a tíz ujjam, hogy még megvannak.

Viszont nagyon szeretnék másik kályhafélét venni. Célszerűbbet, nagyobb hatásfokkal... és kevésbé veszélyeset. És ha Isten is úgy akarja, valami ház körüli javítást megfizetni, és kicsi tüzelőt venni előre... Ilyesmi a terv a nyárra.
Hozzászólások megtekintése:   
Új téma nyitása   Zárt téma: ide nem írhatsz választ, és nem szerkesztheted a hozzászólásaidat.    Tartalomjegyzék -> Tábortűz Időzóna: (GMT +1 óra)
Ugrás az oldalra: 1, 2, 3 ... 38, 39, 40  Következő
1 / 40 oldal

Ugrás:  
Nem készíthetsz új témákat ebben a fórumban
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban
Nem módosíthatod a hozzászólásaidat a fórumban
Nem törölheted a hozzászólásaidat a fórumban
Nem szavazhatsz ebben fórumban