13 éves a Gazlap!!!
Információk
Szia Anonymus!
Tagok: 5 / 18281
Összes látogató: 11
Utolsó tag: janos001
Keresés
Web Gazlap
Részletes fórum kereső
Utolsó fórumtémákból
Hirdetés
Üzenőfal
12:43:pm Bojtárgazdi :
Meg napot is.
12:27:pm Bojtárgazdi :
Szép napor kívánok mindenkinek én is!
11:50:am Emmylie :
Szép vasárnapot kivánok mindenkinek mostmár ujra a falubol.
6:06:am kutyus :
Jó regeglt, kellemes vasárnapot
5:03:pm terimamy :
Írtam privid, légy szíves nézd meg és várom a vállaszod.
5:01:pm terimamy :
Bojti !
1:51:pm Emmylie :
Szép délutánt.
6:06:am Emmylie :
Igen igy van.Ejfel elött feküdtem le de 1-kor mar fönnt voltam.Volt meg egy kis dolgom is.
6:00:am kutyus :
Jó reggelt, kellemes hétvégét! Emmylie, csuda friss voltál
3:49:am Emmylie :
Jo reggelt szep napot.
6:52:am Emmylie :
Jo reggelt szep napot
6:21:am kutyus :
Jó reggelt mindenkinek
7:57:am Emmylie :
Jo reggelt szep napot
6:35:am arozsa :
Szebb jó reggelt! Egész nap eső várható.
6:32:am kutyus :
Jó reggelt mindenkinek!!
Korábbi üzenetek

Csak regisztrált felhasználóknak
Regisztráció/Belépés
Google Hirdetések
Mellékletek
Hirdetés

Gazlap.hu :: Téma megtekintése - Szárazkert
 Gy.I.K.Gy.I.K.   KeresésKeresés   CsoportokCsoportok   ProfilProfil   Privát üzeneteid olvasásához be kell jelentkeznedPrivát üzeneteid olvasásához be kell jelentkezned   BelépésBelépés 

Szárazkert
Ugrás az oldalra: 1, 2, 3  Következő

Új téma nyitása   Hozzászólás a témához    Tartalomjegyzék -> Kertészet
Előző téma megtekintése :: Következő téma megtekintése  
Szerző Üzenet
izsaéva
Bokor
Bokor

HozzászólásElküldve: 2017.05.17, 05:55    Hozzászólás témája: virág Hozzászólás, az előzmény idézésével

Horvátországban igazából a teljesen homokos, sziklás helyeken virit, több
méterre lefut /valószinüleg több éves/ és a forró, napsütötte helyeken
csodálatosan nő, talán elég lenne csak néha permetezni, nagyon ritkán.
Szinte folyamokban nő, csodálatos virág. Szerintem teljesen szárazkerti
növény, árnyékos helyen még a tengerparton sem nő.
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése
Roli19
Facsemete
Facsemete

HozzászólásElküldve: 2017.05.16, 20:13    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Igen, csak kár hogy nem télálló.
Arról már nem is beszélve hogy itthon nagyon lusta virágzó. Növekszik mint az őrült, de virágot nagyon ritkán hoz. Már bimbósan szokták hozni nekem, azok a virágok kinyílnak, aztán semmi. Lehet hogy jobban meg kéne gyötörni, valami tűző napos helyre kellene ültetni. Virágai kétszer, háromszor akkorák mint a kristályvirágokénak.
Régebbi képek:

Vissza az elejére
unartis
Bokor
Bokor

HozzászólásElküldve: 2017.05.16, 16:27    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Roli19 írta:
Carpobrotus edulis Horvátországból.

Mint egy kristályvirág Very Happy! Jól néz ki!
Vissza az elejére
zsuzsok
Őserdő
Őserdő

HozzászólásElküldve: 2017.05.13, 08:34    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Lenyűgőzöek ezek a kertek!
Roli19
Facsemete
Facsemete

HozzászólásElküldve: 2017.05.12, 20:12    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Carpobrotus edulis Horvátországból.

Vissza az elejére
unartis
Bokor
Bokor

HozzászólásElküldve: 2017.05.06, 05:10    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Hoztam néhány képet a szárazkertiek virágzásáról:

Délszaki kutyatej(Euphorbia myrsinites 2017.04.01)

Szúrós-levelű mahónia(Mahonia pinnata 1. változat 2017.04.05)

Szúrós-levelű mahónia(Mahonia pinnata 2. változat 2017.04.05)

Sivatagi harangláb(Aquilegia desertorum)(2017.04.13)

Mahonia pumila (2017.04.23)

Vissza az elejére
unartis
Bokor
Bokor

HozzászólásElküldve: 2017.04.08, 05:58    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Az idei télen nagyon hosszan tartotta magát a fagyos idő, másfél hónapig nem engedett fel a föld, december közepétől február elejéig a talaj kőkeményre volt fagyva(-16 c° hajnali leghidegebbet mértem néhány napon), ezt általában az egészen déli elterjedés fajok sínylették meg, mert igaz, hogy -20--25 c° is kaphatnak egy télen, de azt rövid ideig, ha a tűréshatárát túllépte akkor kifagyott az adott növény, szerencsére néhány növényem járt így a kertben, de volt ilyen ezért inkább leírom! Sok növény pozitíven vizsgázott, mert egy ilyen tél után szépen átmentették magukat a mostani időszakra, a legnagyobb vesztesei az idei télnek az agávék voltak, sok, korábban stabilan télállófaj ingott meg vagy pusztult el, amelyek pusztulása kora tavaszra látszott meg! Agave parryi-m pusztultak el vagy csúnyultak meg, Az agave megalantha is megszenvedte ezt a rendkívüli telet, amilyen kb 35 éve volt itt utoljára!

A jukkák viszont nagyon szépen teletek, több nem is sérült a télen, többet ártott egy-kettőnek a párásabb kora-tavaszi időszak, mint maga az egész tél. Opuntiak is szépen átteleltek, de volt egy déli Opuntia engelmannii forma ami kifagyott/talán visszafagyott, de ez kétséges, hogy alulról kihajtson. Sok kísérő növény gond nélkül indult, meg sem kottyant neki az idei tél! Az Opuntia lindheimerii is visszafagyott néhány szártagja maradt ép!
Vissza az elejére
unartis
Bokor
Bokor

HozzászólásElküldve: 2016.12.15, 09:37    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Kedves Zsuzsok!

A növények nevében köszönöm a dicséreted! Razz
Vissza az elejére
zsuzsok
Őserdő
Őserdő

HozzászólásElküldve: 2016.12.14, 10:41    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

unartis
csodálom a kertedet!
unartis
Bokor
Bokor

HozzászólásElküldve: 2016.12.14, 09:35    Hozzászólás témája: Re: Szárazkert Hozzászólás, az előzmény idézésével

Capsella írta:
Kedves Unartis!

Csak a legek legjével lehet méltatni a mentalitásodat, a kertedet, a fáradozásaidat és az eredményeidet!
Tudod, amikor ilyen szép és ígéretes dolgokat látok, sajnálom, hogy már sokkal nagyobb út van mögöttem, mint előttem. Ebben azt sajnálom, hogy a mi fiatalságunk idején nem voltak ilyen lehetőségek.
Milyen jó, hogy kinyílt a világ!

Kedves Margit!

Ajánlani tudom figyelmedbe, (bocs ha már ezt ajánlottam) Debreczy Zsolt, Csapody Vera: Télen ​is zöld kertek című könyvét, ez a könyv 1971-ben jelent meg, és rengeteg különleges növényt ír le, amelyet sajnos kevés helyről lehet beszerezni a mai napig, de azért lehet!

Ez a könyv már az elején leírja, hogy méltatlanul kevés örökzöld fajt(és nemcsak fenyőt!!!) használunk a kertjeinkben, 6 hónapot feláldozunk azért a néhány hét keményebb téli fagyos időszakért, pedig sok egzóta azt is elviseli, és tavaszt varázsolnak a télbe!

Smile Very Happy
Az, hogy nem terjedtek el, nem azért van, mert nem váltak be, hanem sokszor erről azok a hazai kertészetek tehetnek, amelyek a könnyen szaporítható, gyorsan pénzt hozó fajokat/fajtákat termesztették a szép egzotikusokkal szemben! Sad Rolling Eyes
Itt az alföldön(Csongrádon is) lucfenyőkkel, ezüstfenyőkkel, tuja fajtákkal napi szinten találkozunk a kertekbe, közterületekre ültetve, így szinte természetesnek vesszük, hogy itt vannak, pedig nem kedvező a klíma a számukra, A mai napig erőltetik ezeket a fajokat a kertjeinkbe, pedig megbetegednek, és elpusztulnak, és valljuk be ezek tényleg tájidegenek itt! A déli egzótákra meg rá kenik, hogy tájidegenek nálunk Crying or Very sad , pedig sok sokkal természetesebbe hat, mint az említett fajok! Az örökzöldek lehetnek lomblevelűek is, Észak-Amerika déli részén rengeteg kiváló télálló mediterrán növény él amit meg lehetne honosítani!
Vissza az elejére
unartis
Bokor
Bokor

HozzászólásElküldve: 2016.12.14, 09:17    Hozzászólás témája: Re: Szárazkert Hozzászólás, az előzmény idézésével

Kedves Capsella és Éva!

Az alplainsos magrendelés már elment, Confused Sad , sajnos kevesen tudtunk rendelni, és gyorsdan kellett lépni, mert nem én rendelem, viszont a Mesa garden-es magrendelés még nem ment el! Itt nézetek körül, ha tetszik valami: http://www.mesagarden.com/, az Other Succulents alatt vannak a jukkák és agávék, 18 megjelölésűek a hidegtűrők, télállók. erre az email címre írjatok, mert nem mindig vagyok gazlap közelben: tobiaszoltan@vipmail.hu
Általában január elején frissítik a listát, így figyelni kell, de azért már előtte össze lehet válogatni, én is így tettem, fontos, hogy rajta legyen: kód, latin név stb, pl:
Yucca
1997-glauca /17/ Wickenburg, AZ, thatched trunk, 8-10 ft tall 1.30 4.50 14.75
, ha több mennyiség van akkor azt is jelöljétek meg! A végén 3 tétel és ára látható!

Zoli
Vissza az elejére
izsaéva
Bokor
Bokor

HozzászólásElküldve: 2016.12.13, 06:40    Hozzászólás témája: magrendelés Hozzászólás, az előzmény idézésével

Én is szeretnék csatlakozni, légy kedves bővebb tájékoztatást adni.
Köszi:Éva
Vissza az elejére
Capsella
Vadgesztenyefa
Vadgesztenyefa

HozzászólásElküldve: 2016.12.12, 19:21    Hozzászólás témája: Szárazkert Hozzászólás, az előzmény idézésével

Kedves Unartis!

Csak a legek legjével lehet méltatni a mentalitásodat, a kertedet, a fáradozásaidat és az eredményeidet!
Tudod, amikor ilyen szép és ígéretes dolgokat látok, sajnálom, hogy már sokkal nagyobb út van mögöttem, mint előttem. Ebben azt sajnálom, hogy a mi fiatalságunk idején nem voltak ilyen lehetőségek.
Milyen jó, hogy kinyílt a világ!

Azért optimista vagyok és társulok a magrendeléshez.
Élmény a katalógus böngészése is, mert ötleteket ad, bővíti az ismereteket. Aztán még nagyobb élmény lesz, amikor ezek a magvacskák kezdenek kibújni. Ami utána jön, az meg napról napra nagyobb csoda lesz!
Köszönöm Neked, hogy egy másik szép világba elvarázsoltál.

Mikor szeretnéd elküldeni a magrendelést?

A két ünnep közötti tespedésben (remélem lesz 1-2 ilyen jó napom) szeretnék ezzel foglalkozni, de ha ez már késő, akkor ennek van prioritása.

Lelki szemeimmel már látom, hogy ezek a növények néhány év múlva mekkora pompát fognak adni.
Az se semmi, hogy ezek a szárazságtűrőknek télen is van díszítő értéke!
Vissza az elejére
unartis
Bokor
Bokor

HozzászólásElküldve: 2016.12.12, 06:30    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Tegnap nagyon szép napos idő volt, +10 c° maximummal, napon még több is lehetett!

Yucca constricta a téli napsütésben

Vissza az elejére
unartis
Bokor
Bokor

HozzászólásElküldve: 2016.12.10, 07:29    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Hoztam néhány téli képet 2016 december 4.-éről szépen bederesedtek a leveleik!

Mahomia pinnata 1. változatom:

Mahomia pinnata 2. változatom:

Mahonia fremontii:
Vissza az elejére
Hozzászólások megtekintése:   
Új téma nyitása   Hozzászólás a témához    Tartalomjegyzék -> Kertészet Időzóna: (GMT +1 óra)
Ugrás az oldalra: 1, 2, 3  Következő
1 / 3 oldal

Ugrás:  
Nem készíthetsz új témákat ebben a fórumban
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban
Nem módosíthatod a hozzászólásaidat a fórumban
Nem törölheted a hozzászólásaidat a fórumban
Nem szavazhatsz ebben fórumban